i— CDA WD PvdA D66 GPV/SGP Leusden '85 dins DINSDAG 18 MAART 1986 Verkiezingen Verkiezingsoverzicht choolsteeg- osjes - Slechts bij bewezen noodzaak na 1995 ten zuiden van de Schoolsteegbosjes woning bouw realiseren. Geen directe verwijzing naar Schoolsteegbosjes. Wel: ruimtereservering voor toe komstige bouwlokaties zal constante aandacht krijgen - Verzetten tegen het gebruik van het zeer waardevolle landschap ten zuiden van de Schoolsteegbosjes voor dorpsuitbreiding Tegen woningbouw ten zui den van de Schoolsteegbos jes. Slechts in uiterste noodzaak ten zuiden van de School steegbosjes bouwen. - Behoud Schoolsteegbosjes in huidige staat staat voorop. Be bouwing mag nooit worden toegestaan. lunst ■ui tuur - Bij uitvoenng sociaal-cultureel plan voorrang geven aan in breng en verantwoordelijk heid van burgers. - Kunstbeoefening zonodig on dersteunen. - Muziekschool handhaven - Gelden reserveren voor kader vorming en andere vormende activiteiten. - Het aanbod van de bibliotheek in overeenstemming brengen met behoeften - Culturele Raad moet in staat blijven de coördinatie van de amateuristische kunstbeoefe ning te verzorgen. - Activiteiten Culturele Raad en Historische Kring ondersteu nen. - Streven naar inpassing van kunstzinnige vorming binnen basisonderwijs. - De nog resterende beeldbepa lende monumenten behouden. - Eigentijdse architectuur bij nieuwbouw stimuleren. - Bibliotheek en muziekschool in staat stellen om drempelver lagende activiteiten te ont plooien. - Ondersteuning bibliotheek vanwege groeiend aantal in woners. - Financiële middelen beschik baar stellen voor amateuristi sche kunstbeoefening en crea- tiviteitsontwikkeling - Initiatieven Culturele Raad po sitief bekijken. - Streven naar meer kunst in openbare gebouwen - Uitgangspunten voor kunst- en cultuurbeleid in nota formule ren - Een fonds uit het grondbedrijf vormen voor aankopen van - Realiseren van een echt cultu reel centrum. - Goede huisvesting voor mu ziekschool - Bezuinigen op bibliotheek zo veel mogelijk beperken. - Aanbod bibliotheek aanpas sen aan behoefte - Gemeentebestuur moet zich onthouden van activiteiten op het gebied van de kunst - Gemeentebestuur moet zich beperken tot het scheppen van voorwaarden waaronder particuliere initiatieven zich kunnen ontplooien. Een slagvaardig beleid ten aanzien van sociaal en cultu reel werk Gesubsidieerde culturele ma nifestaties gericht op en toe gankelijk voor de gehele be volking. Inspelen op eigentijdse ont wikkelingen luderen - Ouderen een volwaardige plaats in samenleving laten behouden. - Zo spoedig mogelijk alarm centrale installeren. - Zorgvuldig aandacht beste den aan toegankelijkheid openbare gebouwen en wo ningen. Ouderen zo lang mogelijk zelfstandig laten wonen. Aktiviteiten flankerend be jaardenbeleid ondersteunen Deelname van ouderen aan sociale, culturele en be- stuursaktiviteiten stimuleren. Ouderen in staat stellen zo lang mogelijk zelfstandig te wonen. WOL-initiatieven positief te gemoet treden. - Bejaarden die dat wensen zo lang mogelijk in eigen omge ving laten wonen. - Ouderen-organisaties aktief betrekken bij beoordelen en coördineren ouderenvoorzie ningen. - Openbaar vervoer, buurtwin- kels en goede veilige routes naar alle voorzieningen moe ten beschikbaar zijn. - Bejaarden moeten zolang mo gelijk zelfstandig blijven wo nen. Minderheden - Bevordering van mogelijkhe den voor volwassenenonder wijs voor culterele minderhe den. - Toekennen van faciliteiten aan scholen met relatief grote groepen leerlingen uit cultu rele minderheden. Goede voorlichting voor min derheden is van groot be lang Nederlandse taal- en leesles sen dienen bij onderwijs aan minderheidsgroepen priori teit te hebben. Duidelijke voorlichting, over gemeentelijke zaken en voor zieningen nchting minderhe den. Bevordering en zo nodig sub sidiëring van cursussen Ne derlandse taal en oriëntatie in Nederland voor buitenlandse inwoners. Goede voorlichting aan inwo ners Leusden over culturele en maatschappelijke achter gronden van buitenlanders. Actieve deelname aan een re gionaal minderhedenbeleid. Taalproblemen van anders taligen in hun contacten met de gemeente zoveel mogelijk voorkomen Geen tweede woonwagen-lo catie aan het Valleikanaal- /Noorderinslag. Medewerking verlenen aan goede huisvestings- en on derwijsmogelijkheden voor etnische minderheden. Stimulering van maatschap pelijke dienstverlening en so ciaal-cultureel werk voor deze groepen. Extra voorzieningen voor het wegwerken van hun achter standspositie. nancipatie Mogelijk maken dat iedereen zonder drempelvrees kan deelnemen aan sociaal-cultu rele aktiviteiten Stimuleren en ondersteunen van emancipatie-aktiviteiten. Aanmoedigen van inspraak door vrouwen in algemene beleidsaangelegenheden. Ondersteuning van initiatie ven voor vorming en scholing in het kader van emancipatie- aktiviteiten. Voortzetting aktiviteiten Vrouwen Ontmoetings-Cen- trum. Prioriteit verlenen aan projec ten die het zelfbewustzijn ont wikkelen en stimuleren (bij voorbeeld tweede kans on derwijs en deeltijdarbeid). Er dient een nota te komen waarin het emancipatie-be- leid op alle terreinen van het gemeentelijk beleid wordt vastgelegd. De totstandkoming van een overlegorgaan voor emanci patiezaken bevorderen VOC instandhouden Ondersteuning initiatieven en adviezen van vrouwenorgani saties en actiegroepen Eén wethouder aanstellen als coördinerend wethouder voor emancipatiezaken. Emancipatiebeleid moet vorm krijgen in alle sectoren van het gemeentelijk beleid en dient onderdeel te zijn van het gemeentelijk handelen. Aktiviteiten die gericht zijn op de ontplooiing var. man nen en vrouwen en vol doende betekenis hebben, ondersteunen. Geen medewerking verlenen aan aktiviteiten die geba seerd zijn op het negeren van de eigen aard en plaats van man en vrouw in samenle ving. Meer aandacht aan emancipa tie in het basisonderwijs. Hiertoe dient een stimulatie- beleid ontwikkeld te worden. inderwijs Duidelijke criteria voor het in standhouden van het scholen bestand. In het openbaar onderwijs wordt een schoolwerkplan ontwikkeld in een door ou ders en schoolteam gewenste richting. Ontwikkelingen m.b.t. infor- matica-onderwijs nauwlet tend volgen en voor het basis onderwijs middelen daarvoor beschikbaar stellen. Bevorderen kunstzinnige vor ming van schoolkinderen. Bevorderen groei van volwas senenonderwijs. Stimulering ouderhulp bin nen scholen. Basis- en voortgezet onder wijs beter op elkaar afstem men. Extra aandacht voor leeson derwijs. Handhaving van zwemonder wijs. Ruime aandacht voor ontwik keling van zelfstandigheid, zelfredzaamheid en eigen creativiteit en kunstzinnig heid. Gedegen onderwijsnota heeft prioriteit. Actief beleid t.a.v. onderwijs vernieuwing. Roldoorbreking in onderwijs, vredesonderwijs en kunstzin nige vorming stimuleren. Planmatig inspelen op moge lijkheden mformatica-onder- wijs. Schoolzwemmen handhaven - Gemeente moet er voor wa ken dat kwaliteit onderwijs niet in gevaar komt. - Stimuleren van kunst-, milieu-, energie-, roldoorbrekend- en informatica-onderwijs. - Stichting van school voor voortgezet basisonderwijs on dersteunen. - Volwasseneneducatie en tweede-kans-onderwijs sti muleren Vaststelling en vastlegging van onderwijsbeleid Basisonderwijs mag niet wor den misbruikt voor het uitdra gen van modernistische op vattingen t.a.v. roldoorbre king, emancipatie, vredesop- voeding en dergelijke Leerbelemmeringen zoveel mogelijk opheffen. Geen samenwerkingsschool voor Mavo/Havo /VWO Realisering algemeen voort gezet onderwijs. Bevorderen van een toe komstgericht en eigentijds onderwijsbeleid. Regionaal onderwijsbeleid bevorderen. Inspelen op onderwijskun dige ontwikkelingen in basis onderwijs op gebied van computers, leerlingbegelei ding en didactische ontwik kelingen. ►port Exploitatie van bestaande sportvoorzieningen zoveel mogelijk in handen van de sportorganisaties zelf. Innchten van nieuwe accom modaties zeer kritisch bekij ken. Bijzondere aandacht verdie nen Sport Overdag, sport aan gepast voor ouderen en ge handicapten, voorlichtings beleid t.a.v. recreatiesport, schoolsport en sportgezond- heidszorg. Sportvoorzieningen op peil houden en waar nodig uit breiden. Groot onderhoud aan accom modaties moet worden be kostigd uit een fonds sport voorzieningen. Maatregelen die het bedrij ven van sport door gehandi capten bevorderen, steunen. Huis voor de Sport moet er komen. - Uitbreiding Sport Overdag. - Reservefonds onderhoud s sportvoorzieningen in het le ven roepen - Realisering van een even wichtig accommodatie- en subsidiebeleid. - Sportbeoefening dient voor iedereen mogelijk te zijn en te worden bevorderd. Evenwichtige verdeling van beschikbare middelen voor de noodzakelijke sportvoor zieningen. Stimulering van Sport Over dag. - Aandacht voor goed onder houd en herstel van sport voorzieningen. - Financiële reserve opbou wen voor noodzakelijke reno vaties op langere termijn. - Continuering van Sport Over dag Geen Huis van de Sport. Beleid voeren dat gericht is op de behoefte, belangen en verlangens van de inwoners. Verkeer lokale Omroep Heroriëntatie van functioneren bestaand wegennet en de nog nieuw aan te leggen wegen. Ontwikkeling van fiets- en voetpadenplan. Een zo spoedig mogelijke rea lisatie van de aansluiting van Leusden op rijksweg 28. Uitvoering verkeersplan voor Achterveld in komende pe riode Verkeersvoorzieningen die nen gedrag van alle verkeers deelnemers positief te beïn vloeden. Onverminderd streven naar aansluiting van het Leusdense wegennet op rijksweg 28. Verbetering van de aansluiting op Amersfoort. Aantal parkeerplaatsen rond winkelcentra afstemmen op behoefte. Uitbreiding van busverbinding met Amersfoort via Ponlijn- tracé. Fiets- en wandelpaden duide lijk zichtbaar en goed verlicht maken. Autoverkeer in woonwijken zoveel mogelijk beperken of anders regelen zodat verkeers veiligheid toeneemt. Streven naar openbaar vervoer dat vanuit alle woonwijken en werkgebieden op redelijke loopafstand te bereiken is. Een spoedige en goede aan sluiting op rijksweg 28. Zorgen voor een goed onder- houdsniveau van wegen Brede doorgangswegen met hun isolerende karakter moe ten weer een 'laan door een wijk' worden Hamersveldseweg moet in sterkere mate verkeersluw worden gemaakt. Stimulering van efficiënter ge bruik van de auto en de combi natie eigen/openbaar vervoer. Verbreding en verbetering van fietsroute vanuit en door Leusden-Zuid. Fietsroute langs Pon-lijntje overwegen. Meer fietspaden in buitenge bied van Leusden - Aanleggen van een vnjliggend fietspad langs Asschatterweg. - Woonerven instellen. - Goede voorlichting over en een regelmatige controle door de politie op verkeersgedrag - Uitbreiding van buslijnnet met verbinding Leusden-Zuid- /Leusden-Centrum. Voorwaarden scheppen voor ontwikkelen lokale omroep In beginsel kosten niet voor re kening van de gemeenschap. In het licht van maatschappe lijk nut kunnen bijdragen in de kosten van lokale produkties worden gegeven. Indien wettelijk mogelijk: re clame. Alleen aanvaardbaar onder stnkte financiële voorwaarden. - Maximale inbreng van bevol king in programma's en een open journalistieke aanpak Ondersteuning van initiatief tot lokale omroep. In pnncipe moet elke burger en elke groepering kunnen deelnemen aan het maken van programma's als aan het mee- bepalen van de programme ring Lokale Omroep in verenigings- vorm het meest geëigend. - Lokale omroep moet uitgaan van een voor de bevolking re presentatieve organisatie - Gemeentebestuur kan minister van WVC positief adviseren voor kabelvergunning als de betrokken omroepinstelling blijkens het aantal betalende leden het draagvlak aantoont en representatief kan worden geacht. - Zo'n positief advies houdt niet in dat ook subsidie wordt ver leend. - Onafhankelijke lokale omroep alleen als inwoners daar be hoefte aan hebben. - Een grondig en betrouwbaar onderzoek voordat besloten wordt om subsidie te verschaf fen. - Kosten mogen niet afgewen teld worden op burgers (bijv. door verhoging van het CAI-ta- neO-

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7