nGi»v/s®p Lokale omroepster iersvers echtpaar stemt Slechte opkomst BVO'79 ^zakelijkheden nieuws™ Overname =uit net bedrijfsleven. Firma Van Bekkum in nieuw jasje Hamershof in beweging Emmaüs gangers zaterdag in Achterveld Lente-aktie De Biezenkamp ijn= jep op leusden LIJST 5 Schrik Uitslagen Bridgeclub Leusden Certificaat Gejen Dames Haast schudding (1) schudding (2) [schudding (3) loep op Leusden LAAT UW STEM NIET VERLOREN GAAN. UW STEM IS BLLANGR1JKM! Subsidiebeleid Harry Holle verlaat het gemeentehuis, woedend over het feit dat hij uit zijn huis is gezet De foto werd afgedrukt achterop de verkiezingsfolder van GPV/SCP. Leusdenaar Harry Holle kreeg afgelopen week de schnk van zijn leven. Hij werd afwisselend gefeliciteerd met, dan wel gevraagd naar zijn plotselinge lidmaatschap van het Gereformeerd Politiek Verbond, of was het de Staatkundig Gereformeerde Partij? Harry, zich nergens van bewust, maar zeer aktief in de meuwe Leusdense politieke partij Leusden'85, achterhaalde vervolgens een folder, die in deze zware tijden voor de verkiezingen was verspreid door GPV/SGP. En jawel, hoor, op de achterpagina prijkte Harry, die op de daar afgedrukte foto net het gemeentehuis van Leusden uitbeende „Ik moet er echt verschrikkelijk om lachen," aldus Harry. „Mogelijk weten de mensen van die partijen dat niet, maar wie me kent weet het wel: ik heb m'n hele huis afgeplakt met affiches van Leusden'85, dat is een club die me trekt." Nog opmerkelijker is niet de foto zelf, maar het moment waarop die is genomen. „Ik was woedend Ik had net te horen gekregen, dat ik mijn huis uit werd gezet, en dat ik geen vervangende woonruimte kreeg aangeboden. Als je die foto goed bekijkt, dan kun je duidelijk zien, dat m'n gezicht op onweer staat," vertelt Harry. „Overigens krijg ik nu misschien toch antwoord op mijn bnef aan onder andere Harm Offerems. Naar aanleiding van de hele gang van zaken heb ik namelijk alle gemeenteraadsleden persoonlijk een brief gestuurd, waar ik nog geen antwoord op heb gekregen. Misschien dat het feit, dat men mij „geleend" heeft voor de verkiezingsfolder aanleiding is tot een reactie," zo besluit Harry Holle (hm) LEUSDEN - De jeugd in Leusden bereidt zich voor op het televisietijdperk, nu de Omroep Leusden steeds meer vorm knjgt. Erbhjkt binnen de gemeentegrenzen heel wat omroep-talent rond te lopen. Dat werd vorige week vrijdagavond duidelijk tijdens de Bonte Avond in De Korf Daar brachten Leusdense jeugdveremgmgen een aardige parodie op hetgeen dagehjks de huiskamers binnenkomt via het scherm. Omroep Leusden was helaas niet aanwezig om ook dit stukje jeugdamusement op band vast te leggen Vandaar in de Leusder Krant een plaatje van onze toekomstige Leusdense omroepster. ACHTERVELD - De Emmaüs gangers staan komende zaterdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur tegenover Hotel De Roskam m Achterveld. LEUSDEN - De uitslag van de derde sene van vijf drives van de wintercom petitie bij Bndge Club Leusden luidt als volgt: Groep A: 1. echt. Kruseman, 2. hm Lablans-De Jonge. 3. hm. Bloemendal-Schaap, 4 mevr. Stokvis-hr St. v 's Gravesande. 5. echtp. Smink. 6. mevr De Jong-hr Koster, 7. dms. Verhey-Fliek, 8. echtp. De Jong. 9. mevr. Gout-hr. Engelkens, 10 dms. Janmaat-Schoonderbeek, 11 hm. Hermse-Leender, 12. dms. v.d Hoogen-Schokking De nummers 10, 11 en 12 degraderen naar groep B Groep B: 1. echtp. Schutrups, 2. echtp. Elsackers, 3. hm. Deventer, Papót, 4 echtp. Luyen- dijk, 5 echtp. v. Schaick, 6. hrn. Ben- runk-Dijkgraaf, 7. mevr. Witte-hr. v.d. Poll, 8. mevr. Reymen-hr Sv/eep, 9. echtp v Rooyen, 10. dms. v. Leur- Donkers, 11. echtp. Tiggelman, 12. dms. Dekker-v.d. Bnnk. De nummers 1, 2 en 3 promoveren naar groep A; 10, 11 en 12 degraderen naar groep C. Groep C: 1. mevr De Roode-hr. Ten Raa, 2. dms Bloemendaal-Schaap, 3. dms. Blasé- Schoonderbeek, 4. hm. Smink-Storm-v 's Gravesande jr5. mevr. v. Rooyen-hr. Verhey, 6. echtp. De Graaf, 7. echtp. Vrij, 8. hr. v.d. Gun, 9. echtp. Redeman, 10. mevr. Thomann-hr Srruts, 11. echtp. Vrolijk, 12 echtp. Boermans. De nummers 1, 2 en 3 promoveren naar groep B. Christina Otter-Rijsemus heeft de vervolg-cursus toiletteren van honden met goed gevolg doorlopen. Woonachtig aan de Zonnedauwhof 23 m Leusden. verzorgt zij al jaren de huisdieren van menig inwoner van Leusden. Onderdelen van de cursus zijn onder meer erfelijkheid en gezondheid van dieren, rassenkennis, voedmg en verzorging, diergeneesmiddelen, en een uitvoerig praktijkgedeelte. Was Christina dus al een gediplomeerd hondentnmster, nu is zij dus dubbel gediplomeerd. Het eeuwig gejen van burgemeester Rademaker tegenover Corn Verduin beleefde vonge week donderdag weer een onsmakelijk hoogtepunt. Verduin deelde aan het begin van de vergadermg van de commissie Algemene Bestuurszaken netjes mee, dat zij na de behandeling van de verslagen van de vorige keer wegmoest. Partij-genoot Jan Jacobs zou haar dan vervangen. Voor de burgervader was dat aanleiding om te zeggen: „Zullen we dan in ieder geval proberen om mevrouw Verduin zo snel mogelijk de deur uit te krijgen?" Toen Corn uiteindelijk kon gaan, werd duidelijk waar zij naar toe moest Naar 't Vooronder dus, waar een forumavond voor vrouwen plaatsvond. Daar was Rademaker natuurlijk ook van op de hoogte. „O," zei hij met een brede glimlach en een cynische ondertoon, „daar is de dames discussie." En zo werd de socialiste vriendelijk de commissiekamer uitgewerkt en ging de burgervader over tot de orde van de dag. LEUSDEN - In aanwezigheid van een twintig leden (inclusief bestuur) vond vorige week de algemene ledenvergadering van Badmintonclub BVO '79 plaats. De laagste opkomst sinds de op richting liet voorzitter Erich Ma- tray weten. „Teleurstellend, dat wel, maar geen specifiek BVO- probleem," aldus de BVO-voorzit- ter. De jaarverslagen werden m no- time goedgekeurd. De diverse commissies hadden meer voeten in de aarde; na stemming mocht de activiteitencommissie nog een jaar j voortbestaan ondanks het feit dat aparte feestcommissies taken van de AC inmiddels hebben overge nomen. Voor de jeugdcommissie en de technische commissie werden dringend personen gezocht om de opengevallen plaatsen in te nemen. Geen van de leden reageerde op deze oproep. Het bestuur kreeg wel aanvulling, hoewel de voorzit tersfunctie bij gebrek aan een kan didaat door Erich Matray ad interim bemand zal blijven. Peter Hessing vulde de vacature van penning meester op. Rob Maas en Christien Link werden de meuwe bestuursle den Com Verduin voelde de burgemeester echter goed aan en probeerde vervolgens zélf om de notulen er met enige haast door te jagen Dat gmg weer iets te snel voor Rademaker, die Verduin wilde afremmen met de mededeling: „Ja, mevrouw, ik probeer u hijgend bij te houden." LEUSDEN - Alle winkeliers die zijn aangesloten bij winke liersvereniging De Biezen kamp delen op vrijdag 21 maart, de eerste dag van de lenifc, aan iedere luaiu een zakje pompoenen-zaad uit. Wie van de zomer de grootste pompoen gekweekt heeft, Imjgt daarvoor een leuke belo ning. LEUSDEN - In en rond De Ha mershof is volop beweging. Niet alleen de uitbreiding rond 't Erf eist alle aandacht op, maar ook in be staande panden hebben zich inmid dels emge veranderingen voltrok ken. In het voormalige pand van Redd's aan de Kooikersgracht is mevrouw Van Beek met haar schoenmakerij ingetrokken. Zij is afkomstig van De Biezenkamp. Voor een ruime keus lederwaren en allerhanden reparaties kan men bij schoenmakerij Van Beek te recht. Jacco's IJssalon-Croissanterie is een andere aanwinst in De Hamers hof. Na eruge maanden „touwtrek ken" kon de heer Van Maarsse- veen, die op de Middenweg al enige jaren een cafetaria bezit, zijn tweede zaak openen. Ijs, hartige hapjes en diverse andere lekkernij en zijn er bij Jaccio te kust en te keur. Ook een kopje koffie en een broodje behoort uiteraard op het ruime assortiment van deze fraai aangeklede zaak aan de Komenij. LEUSDEN - Loodgietersbedrijf Vermeulen is met ingang van 17 maart overgenomen door de firma van Zandbrink uit Barneveld. De heer W. van Zandbnnk, voor veler in Leusden geen onbekende, zet het bedrijf van Vermeulen op de zelfde voet voort Ook het adres ondergaat geen wijziging: Wilgen laan 23a, tel. 941346. Galerij der giganten Tja, de gigant van vonge week kwam nog maar pas kijken en dat was ook te merken aan het aantal inzendingen. Het was inderdaad Ben Stoelinga van de partij, die het in de prognoses zo goed heeft gedaan De aardigste inzending kwam van mevrouw J. Ellaway, Prelatenhoeve 17,3834 XN Leusden. Zij schreef: „Na 19 maart zegt de burgemeester de bevolking na: Het woord is aan uw fraktie, mijnheer Stoelinga". Zij krijgt deze week het karikaturen-tientje. De gigant van vandaag is een man, die vandaag wellicht een gelukkig kandidaat-wethouder is van een partij, die winst heeft geboekt. Een man, die zijn partij de afgelopen vier jaar op rustige wijze heeft vertegenwoordigd. Zeker weten? Stuur uw oplossing dan naar de redaktie van de Leusder Krant, Asschatterweg 19. Graag vóór volgende week woensdag a.s.(V.) ACHTERVELD - Medewerkers van de firma Van Bekkum hebben de afgelopen maanden zelf de winkel geheel gerenoveerd. De beheerders van deze winkel m huishoudelijke en doe-het-zelf artikelen en tuinmeube len kunnen terugzien op een geslaagde verbouwing. De benedenverdie ping is een stuk groter geworden doordat er een gedeelte bij de oorspronkelijke zaak werd bijgetrokken. Alle goederen kunnen nu beter worden uitgestald, waardoor het voor de klanten overzichtehjker is geworden. Ook de bovenverdieping onderging een verandering. Deze afdelmg is ingericht met de tuinmeubelen. Hoewel de winkel met officieel heropend zal worden, is het zeker de moeite waard de vernieuwde zaak eens te gaan bezichtigen. Als de plaatselijke politici al zo van de kook raken van een prognose, dan zullen verschil lende van hen gisteravond wel erg ziek zijn geworden Aan alle partijen: van harte gefeliciteerd en volgende keer beter! Cymsche Leusdenaar: „En kunnen we vanaf vandaag weer gewoon doen?" V. 3NDERDAG 20 MAART 1986 jrtie: Hans Mosterd, ^gen: Martin Hermens, Visser en Bert Vos. ie gewaardeerde ilistieke collega van het hier aatse verschijnende dagblad, Spönhoff, kan er wat van. niet, natuurlijk, lazen we eergisteren een lalistieke weergave" van zijn \j\ ajnkrant verschenen over ,schudding in Leusdens eke wereldje, over de enquête e lokale omroep, uitslag was, zo wist Chris te >n, voortijdig gepubliceerd Leusder Kabelkrant Dat als feit maar vast even esteld, waarbij, uit oogpunt mmalistieke zorgvuldigheid, ireekt, geheel voorbij werd an aan de vraag, wat in dit md, journalistiek onder tijdig" verstaan zou moeten en. ivervolgt onze journalistieke houter als volgt: tde gang van zaken die |eop het publiceren van de gen via de kabelkrant, kan en afgeleid dat de redactie eze krant leidt, schielijk tot [king van de gegevens is icht De uitslagen verdwenen jpde middag van het scherm kwam een bencht voor in de ,dat van „opschudding" politiek Leusden repte", staat het er, eerlijk waar. Sponhoffinzijn alistieke benadering helaas at na te gaan of te vermelden, lat het bencht met de cijfers al dag op de kabelkrant stond, maandagmiddag van Keen. Inderdaad volgde >p het bericht over de nidding. Reden daarvoor was, Ie opschudding inmiddels rnieuws was, dan de al twee leerder gepubliceerde jvan de enquête. Van ïlijk tot intrekken brengen" us geen sprake. En trouwens, Had dat dan moeten doen? (heet ook wel journalistiek, lens. We vermelden het er Ie geïnteresseerde lezers jevenbij. 'e zijn er nog niet. Want een stuk proza, dat iedere 'ing tart, en derhalve imaar geciteerd kan worden: ede kabelkrantredactie, die deel uitmaakt van de Leusder een uitgave van de BDU in g uveld (uleesthetgoed.dat srecht, red.). Bij de redactie m len blijkt na telefonische «natie met veel bekend te zijn manier waarop de Omroep len de enquêtegege vens naar usder Krant heeft speeld." g afgezien van de zetduivel, ler v/aar schijnlijk heeft slagen verdient het misschien aanbeveling, hier een paar ekerungen bij te plaatsen, ie eerste plaats zullen we het niet hebben over het rmelijke taalgebruik. Dat went lotte snel genoeg. k lar m de tweede plaats is het B alijk wel een gegeven, dat de UdeBarneveldse Drukkerij en HBvenj, haar naam ontleent aan ■Baats, v/aar haar oorsprong ligt, aar haar hoofdvestiging nog f staat Bameveld. de derde plaats dan nog het inde. Dacht de heer Spónhoff verkelijk, dat de redaktie van krant zijn bronnen prijsgaf aan Imllega? Om nog niet te ken van de suggestie, die leis de woorden: „de manier top de Omroep Leusden ven heeft toegespeeld tgewekt. t is geen journalistiek. Het trzaakt trouwens wel hudding. Maar dan vooral, tl het hele verhaal kant noch lala. lorn, als Spónhoff de moeite lenomen om afgelopen tiag zelf eens poolshoogte te En tijdens de politieke tenmarkt in De Hamershof, had isschien zélf nog een nieuwtje water gekregen. Om je er it achteraf op zo'n manier van maken, en er zo'n Henk van der den-proza van te wrochten, misschien tot de betere laties worden gerekend, daar nwe afzijn. aar het is geen journalistiek, gelul in de ruimte, (hm) VSDEN- Ook al woensdag 19 maart de dag der gemeenteraadsverkiezingen, het normale leven ging °on z'n gangetje. Voor de heer en mevrouw Herder-De Wit was het gisteren echter een bijzondere dag. Niet ?ege die verkiezingen. Nee, het tweetal stapte in het huwelijksbootje. m 13.30 uur werd het burgerlijk huwelijk gesloten in het gemeentehuis van Leusden. En om het nuttige met het lename te verenigen, stapten beide jonggehuwden het huwehjksbootje even uit en het stemhokje even in. emeester J. W. M. Rademaker hielp daarbij een handje. 'fier uitbrengen van de stemmen (of ze op dezelfde partij gestemd hebben, is ons niet bekend) dobberde het ■Hjksschuitje weer verder. Of het nieuwbakken echtpaar 's avonds de verkiezingsuitslagen nog hebben tord, lijkt ons niet waarschijnlijk.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 11