iv 'V Mogelijk aanklacht wegens meineed over mededelingen verkoop bouwkavel Prins Claus opent nieuwbouw Streekschool fed ^vandaagm e leusder krant" Vier maanden na verhuizing: érnstige problemen dreigen voor Leusdens gemeentesecretaris: leusder krant Dronken bestuurder Geen krant ontvangen? Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden r Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktig: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV door Hans Mosterd vervolg op pagina 3 lijkheid was onvoldoende voor de taken die aan het Beroepsbegelei dend Onderwijs zijn toegedacht, terwijl de uitbreidingsmogelijkheid niet paste in het bestemmingsplan van de gemeente Amersfoort," al dus Broere. vervolg op pagina 4 werd de pnns met een spontaan applaus binnengehaald. Burgemeester Rademaker mocht daar als eerste het woord voeren. „Fijn dat u er bent," zei hij tegen de prins. „In 1977 was u voornemens om Leusden te bezoeken in het kader van 1200 jaar Leusden. Dat kon toen niet doorgaan. In 1981 bracht u, als beschermheer, uw eerste bezoek aan het landelijk bureau van de Scouting Nederland. In 1983 kon u door ziekte niet bij de opening van ons gemeentehuis zijn." Vervolgens ging hij in op de aanwezigheid van de streekschool binnen de Leusdense gemeente grenzen. „Het is één van de groot ste etablissementen in Leusden," zo verzekerde hij de aanwezigen. „Er is een krans van glorie met dit gebouw gelegd. Ik heet u welkom met zo'n elan in ons jonge dorp." UITBREIDING De heer G Broere, voorzitter van het schoolbestuur, ging vervolgens m op de reden waarom men naar Leusden verhuisde. „Het Beroeps begeleidend onderwijs heeft in de afgelopen jaren, door de uitbrei ding van het leerlingstelsel, een grote ontwikkeling doorgemaakt Het is vanzelfsprekend dat ook de (advertentie) Winkelcentrum Hamershof DONDERDAG 27 MAART KOOPAVOND gebouwen, waann het schoolge beuren plaatsvindt, aangepast die nen te worden." De oorspronkelijke plannen, zo vertelde Broere, voorzagen een uit breiding van de school aan de Leusderweg in Amersfoort. Al spoedig bleek dat geen haalbare kaart te zijn. „De uitbreidingsmoge- Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uurde Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 Grondtransactie tussen secretar, s en gemeente nekt naar vriendjespolitiek pagina 3 Agenda Leusden en Achterveld pagina 3 Jeugdorkest DWS verrast pagina 4 Geestelijk gehandicapten hielden play-back show pagina 4 Geslaagde Lentebeurs winkeliers Achterveld pagina 4 Onherkenbaar Roda (za.) laat Hercules de eer pagina 5 BCL sterk op eigen toernooi pagina 5 Goede tijden voor Haaien pagina 5 Amersfoortse Boys pakt Achterveld m pagina 9 Mininatuurtjes pagina 9 DINSDAG 25 MAART 1986 17e JAARGANG NO. 89 LEUSDEN - Er dreigen ernstige problemen te ontstaan voor gemeentesecretaris Reier van Gooi van de gemeente Leusden. Oorzaak daarvan is een verklaring onder ede, die hij op 21 januari van dit jaar aflegde tegenover de rechter-commissaris van de Utrechtse rechtbank. In die verklaring stelde Van Gooi, dat hij zich noch tegen Ep Oostra, gemeenteraadslid voor D'66, noch tegen Evelien Blom, die voor het CDA in de gemeenteraad zit, had uitgelaten in de zin, dat de gemeente fout zat in een kwestie rond de verkoop van „kavel 25", een kavel bouwgrond in de Leusdense wijk Munnikhove/Bosveld. Afgelopen vrijdag echter, verklaarden niet alleen Ep Oostra en Evelien Blom, maar ook Corri Verduin - raadslid voor de PvdA - onder ede tegenover rechter-commissaris mr. C. J. M. Meekers van diezelfde Utrechtse rechtbank, dat gemeentesecretaris Van Gooi zich wel degelijk in dergelijke bewoordingen tegen hen had uitgelaten inzake de betreffende kwestie. Sterker nog, Corri Verduin ver klaarde bovendien nog, dat Van Gooi de kwestie ook in die zin ter sprake had gebracht tegen Harm Offereins, raads lid voor GPV/SGP. Die drie verklaringen, onafhankelijk van elkaar en onder ede afgelegd, staan lijnrecht tegenover de eerder onder ede gedane uitspraak van Reier van Gooi. Daardoor loopt Van Gooi nu de kans, dat een klacht tegen hem wordt ingediend bij de Utrechtse officier van justitie, op verden king van meineed. Daartoe beperken zich de problemen voor Van Gooi echter niet. Tijdens het getuigenverhoor van afgelopen vrijdag verklaarde Ep Oostra namelijk, dat hij de gemeen tesecretaris in een gesprek onder vier ogen had laten weten, dat hij de zaak hoog opnam. Diens verklaring onder ede, zo zei Oostra, zou gevolgen hebben voor iedere verdere verklaring en/of mededeling van de zijde van Van Gooi. Met andere woorden, Oostra zegde zijn vertrouwen als raadslid in het functioneren van de gemeentesecretaris op. Dat betekent nogal wat. Eén van de hoofdtaken van de gemeentesecretaris is namelijk, het adviseren van zowel de gemeenteraad, als het college van burgemeester en wethouders, evenals van de raadscommissies. Een ander aspekt is tenslotte, dat de gemeentesecretaris de beleidsmatige leiding heeft van de gemeentelijke voorlichting, zoals in zijn taakomschrijving staat. (Van een onzer verslaggevers) ONTWIKKELING De tegenstrijdige verklaringen ider ede hebben zo een ontwik keling in gang gezet, die voor de meentesecretaris wel eens heel ivelende gevolgen zouden kun- aknjgen. De gemeenteraad be- Kit een gemeentesecretaris, en Ftëdeed ook de Leusdense raad I rel de heer Van Gooi. Als evenwel lelfde gemeenteraad tot de rertuiging zou komen, dat een [procedure wegens meindeed te gen de heer Van Gooi en het uitoefenen van het ambt van ge meentesecretaris twee onverenig bare zaken zijn, heeft dat ernstige gevolgen. Gezien de uitlatingen van Ep Oostra voor de rechter-commis- sans is er nu al één raadslid, die zijn vertrouwen in de gemeentesecre taris heeft opgezegd. Worden dat er meer, dan valt de basis voor een goede samenwerking tussen ge meenteraad en gemeentesecreta ris weg, en zal de heer Van Gooi het veld moeten ruimen. KWESTIE De zaak, die tot deze situatie heeft geleid, loopt sinds oktober vorig jaar. Toen kwam de heer G. Eising uit Zeist tot de ontdekking, dat een kavel bouwgrond waar hij een reservering op had, tijdens zijn vakantie was verkocht aan een inwoner van Amersfoort. Dat nam de heer Eismg niet, hetgeen er toe leidde, dat er beslag op de kavel werd gelegd. Dat is later opgehe ven, nadat de gemeente een bank garantie had verstrekt. Iets, wat volgens burgemeester Rademaker overigens in eerste instantie hoog hartig van de hand gewezen werd: de gemeente Leusden was tenslot te met armlastig, zo liet hij destijds een commissievergadenng met zo veel woorden weten Die bankgarantie kwam er dus LEUSDEN - Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Claus der Nederlanden verrichtte afgelopen vrijdagmiddag de officiële opening van de SBBO (streekschool voor beroeps-begeleidend onderwijs) aan de Clarenburg in Leusden-Centrum. De prins moest daarvoor een aantal stekkertjes in een paneel steken waardoor een verkeerslicht van rood op groen sprong en de nieuwe SBBO-vlag ontrolde. Er waren, behalve de prins, heel wat genodigden aanwezig bij de officiële ingebruikname van de nieuwbouw van de streekschool voor midden-Nederland. Half november vorig jaar verhuisde het onderwijsinstituut van Amersfoort, waar het een ruimtegebrek had, naar Leusden. Daar wachtte een pand van maar liefst tienduizend vierkante meter. Burgemeester Rademaker ontving Prms Claus bij zijn aankomst op het terrein van de SBBO. toch. Op negen december vong jaar meldde wethouder Fons Um- mels (CDA), dat de garantie ter waarde van 40.000.- was afgege ven. „Dat wil niet zeggen, dat de uiteindelijke schade voor de ge meente net zo hoog is", zo voegde de wethouder daar afin toe. Waar bij hij - heel slim - in het midden liet, of die uiteindelijke schade mis schien niet nog veel hóger zou kunnen komen te liggen. Iets dat, gezien alle kosten die er nu worden gemaakt - onder meer voor een gemeentelijke raadsman - heie van de Hamersveldseweg ge haald. De man, D.T. uit Leus den, weigerde m eerste instan tie de blaasproef en pleegde daarbij verzet. Later onderging de man alsnog de blaastest, gevolgd door een bloedproef, op het politiebu reau. Hij kreeg een proces-ver baal en een rijverbod opge legd. ftms Claus verricht de openingshandeling. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOUi Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. Pnns Claus - vergezeld van Ma joor der Jagers B. van der Meer. adjudant van Hare Majesteit de Koningin - arriveerde vnjdag rond 14.45 uur bij de school. Hij werd daar welkom geheten door onder andere burgemeester Rademaker. Na de kennismaking met vertegen woordigers van het schoolbestuur en de commissarissen der koningin uit de provincies Utrecht, Gelder land en Noord-Holland, begaf het gezelschap zich naar de aula. Daar Wie blunders zaait zal splin- 1 ters oogsten Gemeentesecretaris Reier van Gooi is voor de Utrechtse rechtbank m opspraak gekomen. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden heeft in de nacht van woensdag op donderdag rond 0.45 uur een dronken bestuur der (een zogenaamde 26-er) mevrouw Ginjaar-Maas. was bij de

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1