g LEUSDEN leusKlen krant commentaren— meningen— rondtransactie tussen secretaris en emeente nekt naar vriendjespolitiek Donderdag fractie- beraad over zaak rond Van Gooi leusder krans )S Van Gooi (1) Van Gooi (II) Van Gooi (III) (1)®e weekindec/emeerte/ Leusden Achterveld DINSDAG 25 MAART 1986 plaatselijk nieuws j niet uitgesloten moet worden. u10: c al, omdat wat er uiteindelijk n< met de betreffende kavel zal leuren, daar altijd een schade- un uit voort zal vloeien: óf van de Eising, óf van de koper uit ersfoort. teldiüj 1 aprü gevers ïtzegei orlicl ien, XALe nhoek IORGEZET 1 )e eerste gegadigde mtussen, idhaaft zijn claim op het betref- de bouwperceel, gelegen op de ik van Landjonker en Jachtop- her, en inmiddels bekend onder naam „kavel 25". lartoe werd op 21 januari van een eerste getuigenverhoor louden voor de rechter-commis- van de Utrechtse rechtbank, van Gooi verklaarde daar der ede: „Ik heb geen uitlatingen daan over de zaak Eising jegens >stra van D'66 in de trant dat de meente nat zou gaan en evenmin lens Blom van het CDA in de est dat er sprake was van een )ve ambtelijke fout". De heer 5ing daarover: „Daarmee ver aarde de heer Van Gooi onder e dingen, die naar wat ik had momen met juist waren. Vandaar ik toen andere getuigen heb en horen." En dat gebeurde afgelopen vrij- 9- (OSTRA Als eerste kwam Ep Oostra aan beurt. Hij verklaarde, dat Reier Gooi hem had opgebeld, „om te ggen dat besloten was een com- jssie ad hoe te benoemen, met politieke partijen erin verte- jnwoordigd, en een aantal ambte- iren Dat zou gebeuren in verband et de kavel-kwestie in het alge een, en de manier waarop in lusden de verkoop van kavels 'schiedt. De zaak Eising was de rekte aanleiding tot het instellen die commissie, zo deelde Van ooi mij mee. Hij heeft daarover gen mij gezegd: ,,de gemeente lat nat". ,Een paar weken geleden, nadat het proces verbaal had gelezen, dat was opgemaakt van het verhoor van de heer Van Gooi heb ik daar met hem over gesproken. Ik heb toen gezegd, dat ik het ernstig opnam, dat hij tijdens dat verhoor had gezegd, dat hij niets in de trant van „de gemeente gaat nat" tegen mij gezegd had. Ik heb hem toen gezegd, dat dat gevolgen zou heb ben voor mijn mening over andere verklaringen en of mededelingen van zijn kant," aldus Oostra m zijn verklaring. Bovendien verklaarde Oostra, dat hij van de fractievoorzitters van het CDA, de PvdA en GPV/SGP, respectievelijk Evelien Blom, Corri Verduin en Harm Offereins ge hoord had, dat ook zij van de gemeentesecretaris te horen had den gekregen, dat de gemeente een fout had gemaakt, „althans woorden van gelijke strekking". NOTITIE Een andere vraag, die Oostra te beantwoorden kreeg was, of hij een ambtelijke notitie kende, die opge steld zou zijn over de gang van zaken rond de kavel-verkoop. Oo stra zei, dat hij die notitie inderdaad gezien had, en dat ze de lengte had van een half kantje A-4. Hij zei, niet te weten of er meerdere versies van die verklaring waren geweest. Over de grondprijzen in Munnik- hove/Bosveld tenslotte, zei Oostra te menen, dat die 186,- per vier kante meter was, exclusief BTW. BLOM Evelien Blom was de volgende die vertelde, van de gemeentese cretaris te hebben gehoord, dat de gemeente een fout had gemaakt. Zij verklaarde: „Ik ben naar de ge meentesecretaris toegegaan, toen bekend was geworden, dat de ka vel verkocht was terwijl de heer Eising er een reservering op had. Ik heb hem toen gevraagd, of er fou ten waren gemaakt in de zaak Eising. Hij zei toen: „Er is een fout gemaakt", waarmee hij bedoeld zal hebben, dat er iets mis is gegaan met de reservering, want daar ging het gesprek over". Eerdere problemen met de uitgifte van kavels waren er in Leusden wel geweest, zo verklaarde zij vervol gens, toen daarnaar gevraagd werd. „Maar dat ging niet om de reservering, maar om de kavel grootte", zei zij. Voor de kavels in Munnikhove/ Bosveld werden, aldus Evelien Blom, vastgestelde prijzen gehan teerd van 186,- per vierkante me ter. „Maar Leusden hanteert ook een liggingsfaktor. Voor een mooie kavel met een riante ligging wordt meer berekend", aldus Evelien Blom. Voor de onderhavige kavel 25 meende zij, dat er van toepassing van een dergelijke toeslag geen sprake was. VERDUIN Tenslotte verklaarde Corri Ver duin, eveneens opgebeld te zijn door de gemeentesecretaris. Ook haar had hij meegedeeld, dat er een commissie ad hoe zou worden ingesteld, bedoeld om het college van b. en w. te adviseren over de kavelverkoop. „Aanleiding was de verkoop van kavel 25. Hij zei mij zelf, dat de gemeente fout zat met de zaak rond die kavel, en dat dat de aanleiding was, om de hele zaak rond vrije kavels nader te bestuderen. Van daar die commissie, er moest beke ken worden wat de beste procedu re was," zo verklaarde Com Ver duin. Wat de reserveringsvoorwaar- den betreft, was zij met op de hoogte geweest ten tijde van de verkoop van de kavel. „Ik heb me afgevraagd, hoe de delegatie aan het college in elkaar stak. Ik wilde, dat de delegatie-voorwaarden en de verantwoording naar de ge meenteraad ook in die commissie behandeld zouden worden", aldus Verduin. PRIJZEN Vervolgens schetste zij, hoe in september 1984 van dertien kavels in de wijk Munnikhove/Bosveld de zogenaamde liggingsfaktor was af gehaald. „De prijzen van die kavels werden daardoor met twintig pro cent verlaagd. Die aftrek gold niet voor kavel 25. De dertien kavels, waarvoor geen liggingsfaktor meer werd berekend, kwamen daarmee op een prijs van 186,- per vierkan- Het uitzicht vanuit de nieuwbouw, die de gemeentesecretaris momenteel laat optrekken op zijn perceel grond aan Marienhove. Voor dat perceel gold geen liggingstoeslag, omdat het uitzicht hier minder zou zijn, dan op het andere deel langs de rand van Leusden. Daarmee rest een groot aantal vragen, dat nog beantwoord zal moeten worden. Mogelijk dat het verdere getuigenverhoor daar op heldering in zal verschaffen. Op korte termijn echter, is het meer terzake, welke consequenties de gemeenteraad aan deze zaak gaat verbinden. Bovendien doet zich nog een eigenaardigheid voor, die weliswaar volledig legaal geregeld is, maar waar het toch wel naief zou zijn te veronderstellen, dat zij ook op toevalligheid berust. Dertien ka vels, zo besloot de gemeenteraad in september 1984, werden aanzien lijk in prijs verlaagd. Daar ging de zogenaamde hggingsfactor vanaf, ter waarde van twintig procent. Tien ervan behoorden tot de trans actie tussen mevrouw Eman en de gemeente Leusden. zoals die toen nog bestond. Van de overige dne werden er twee verkocht: aan de voorzitter van het plaatselijke CDA, Dick Tigchelaar, en aan gemeente secretaris Reier van Gooi. Dat daar geen liggingsfactor meer van toepassing zou zijn, kan niet worden verklaard uit de daad werkelijke ligging van de kavels: ze bieden een prachtig uitzicht op de Schoolsteegbosjes. Voor kavel 25 echter bleef de liggingstoeslag gehandhaafd. Dat is ook raar. indien men de ligging en de vorm van de kavels verge lijkt. Want zowel wethouder Jan Wagenaar, als burgemeester Rade maker wisten in het verleden tij dens openbare commissieverga deringen over die kavel te melden, dat men blij was van die incourante kavel verlost te zijn. Het mocht, vrij vertaald, een wonder heten dat er niet slechts één, maar zelfs twéé gegadigden voor het betreffende bouwperceel waren. BESLUITVORMING Maar, hoe legaal m wezen ook, aan de besluitvorming over die grondprijs zit toch een merkwaar dig aspect. Wie er de stukken over naleest ziet, dat er ten eerste blijk baar nauwelijks aanleiding is ge weest, om over dit onderwerp van gedachten te wisselen. Ten tweede werd terzake doende informatie niet gegeven. In de Commissie Financiële en Economische Zaken van septem ber 1984 vond geen discussie plaats. Als enige staat m de notulen vermeld, dat men akkoord ging, en dat in het voorstel de grondprijs per vierkante meter genoemd zal wor den. In de notulen van de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken van diezelfde maand staat het volgende: „De heer Parson (WD) merkt op dat geen inzicht in de pnjzen is gegeven. Mevrouw Verduin wil weten wie in aanmer king komen voor deze kavels en hoe bekend wordt gemaakt, dat er nog kavels te koop zijn voor vnje- sector-wongen. De commissie kan gunstig adviseren." Geen woord dus over de prijs, en geen antwoord op twee zeer terza ke doende vragen van Corri Ver duin. Com Verduin, gevraagd naar van zaken van toen, vertelt het volgende: „In de mededelingen sfeer is toen iets gezegd over het zakken van die pnjsen. Dat moest, omdat het eerste stuk daar een wat minder mooi uitzicht zou krijgen dan de rest. Pas naderhand bleek dat die kavels intern al waren gere serveerd." De gemeenteraad besloot in sep tember zonder verdere discussie, de pnjzen vast te stellen op 186,— per vierkante meter, exclusief omstreden kavel 25, op de hoek van Landjonker en Jachtopziener. Ondanks het feit, dat zowel burgemeester hdemaker als wethouder Wagenaar zich in het openbaar nogal laatdunkend over dit perceel uitlieten, werd het volle pond berekend, dus de grondprijs met een liggingstoeslag. Dit m tegenstelling tot de grond die de VOORDEEL temeentesecretans zelf kocht, terwijl dat perceel zowel wat vorm, als wat liggmg betreft, veel fraaier is. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel. 033-940691. Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. te meter, exclusief BTW. Voor ka- vel 25 gold een pnjs van 278,- inclusief de hggingsfactor, en inclu sief de BTW", verklaarde Com Verduin. Daarop vertelde zij desge vraagd, dat hierover was gespro ken na een gemeenteraadsverga dering. Er vond toen een gesprek plaats tussen haar en gemeentese cretaris Van Gooi, waar zich later de heer Eising bij voegde, die informeerde naar de reserverings- voorwaarden. Daarop hebben zo wel ik, als de heer Van Gooi ge zegd, dat memand dat precies wist", aldus Verduin. Over de ambtelijke notitie, die voor de raadsleden ter inzage had gelegen, en waarin de gang van zaken rond de verkoop van kavel 25 was beschreven, wist zij te mel den, dat die notitie heel kort was geweest. In een later stadium was die notitie verdwenen. „Die notitie is teruggenomen, die heb ik niet meer gezien. Wel viel mij op, dat de notitie was gedateerd op 29 okto ber, terwijl er pas op 31 oktober vragen over werden gesteld", zo merkte mevrouw Verduin op. De gemeentelijke raadsman, mr. Vermeulen, toonde haar daarop een ambtelijke notitie van de ge meente, met de vraag of dat dezelf de was, maar Com Verduin kende die met. „Dat is een andere", zo het zij weten. VOORTZETTING De verklaringen hadden vrijdag middag zoveel tijd in beslag geno men, dat twee andere getuigen, onder wie de directeur gemeente werken Manus Pais, niet meer ge hoord konden worden. Dat zal nu gebeuren op vrijdag 23 mei. Inmiddels kocht de heer Van Gooi een perceel bouwgrond aan Manenhove van de gemeente, dat dankzij raadsbesluit van 27 septem ber 1984 ruim een halve ton goed koper werd, dan oorspronkelijk de prijs was. Een verkoop, gedele geerd aan het college van B W En een kavel, met riant uitzicht op de Schoolsteegbosjes. Citeren we de belangrijkste pas sages uit de verkoopakte, dan blijkt, dat „Heden, de eerste juli negent ïenhonderd vij fentacht ig voor mij, mr. Dirk Albert Spek, kandidaat-notaris, wonende te Amersfoort, als plaatsvervanger van Petrus Fransiscus Mana Buters, notans ter standplaats de gemeente Leusden" verschenen gemeente ambtenaar Meilink, namens de ge meente, en Reier van Gooi. Die laatste kocht een perceel bouw grond „ter grootte van ongeveer acht aren" voor 148.800,-, ver meerderd met de daarover ver schuldigde BTW van 19 procent, 28.272,-, dus totaal voor 177.072,-. Houden we die achthonderd vierkante meter aan, dan komt dat neer op een prijs van 221,24 per vierkante meter. Ter vergelijking: grond voor twee-onder-één-kapworungen aan die Diakenhoven in Leusden kost tussen de 207,- en 237,- per vierkante meter met een gemiddel de opbrengst van 222,50, dus nog méér dan de grond aan Manenho ve, waar ovengens geen twee- onder-één-kapwoningen verrijzen. Los van die vergelijking trou wens, leert een simpele bereke ning, dat het voordeel voor Van Gooi door het raadsbesluit van sep tember 1984 52.528- bedroeg, ruim een halve ton dus, ruim vijfen zestig gulden per vierkante meter. Nogmaals, volstrekt legaal. BTW. Zonder verdere discusse, en weer zonder dat het college de vraag had beantwoord, wie voor die kavels in aanmerking kwamen, of hoe bekend werd gemaakt, dat er nog kavels voor vrije-sectorwo- ningen te koop waren. De interne reservering van de kavels, zo vernamen we uit be trouwbare bron, hield gewoon in, dat gegadigden voor bouwgrond met op deze mogelijkheden gewe zen werden, waarop twee van die kavels werden verkocht aan Dick Tigchelaar en aan Reier van Gooi. Een fraai staaltje van dorpspolitiek, dat overigens ook nog een andere kant heeft. REGLEMENT De verkoop was namelijk gede legeerd aan het college. Reier van Gooi, als gemeentesecretaris deel nemer aan de vergadering van het college van B W, kocht een kavel tegen wat men zonder meer een „vriendenprijsje" kan noemen. Daartoe moest hij onderhandelen met het college, of met degene die met de verkoop ambtelijk belast was. In het ambtenarenreglement is vastgelegd (Artikel F4. lid c): „Het is de ambtenaar verboden, behou dens toestemming verleend door of namens burgemeester en wethou der m bijzondere gevallen, ten ei gen bate gebruik te maken van hetgeen hem in of in verband met zijn betrekking ter kennis is geko men." Er zijn dus twee mogelijkheden: óf Van Gooi heeft kermis ten eigen bate van ruim een halve ton aange wend, hem bekend vanwege zijn ambt, óf dat is gebeurd „met toe stemming van burgemeester en wethouders in een bijzonder ge val." Opheldering over deze merk waardige gang van zaken is vanuit het college van B W nooit ver- D66-raadshd Ep Oostra heeft feitelijk zijn vertrouwen m de secretaris opgezegd, zo verklaarde hij ter zitting voor de rechter-commissaris. schaft, ook met aan de gemeente raad. Maar al heeft zowel het raads besluit, als verkoop, een wettige grondslag, de heimelijke sfeer waarin de raad tot dat besluit werd gevoerd, roept een bijzonder nare sfeer op. Een sfeer, met geken merkt door bestuurlijke zorgvul digheid, maar door vriendjespoli tiek. Wat ovengens nog geleid heeft tot een aanzienlijke derving van inkomsten voor de gemeente op de grondverkoop van de bewuste per celen. Nog los van de mededeling van Com Verduin, dat pas later duidelijk werd, dat die percelen „intern gereserveerd waren". Een gang van zaken, die noch in de gemeentewet, noch m het delega tie-besluit van de raad, waarbij het college van B W met de verkoop werden belast, terug te vinden is. Het wordt dan ook nog interes sant wat de commissie ad hoc, die zich over de kavel-kwestie heeft gebogen, het college voor de toe komst gaat adviseren, en dan in het bijzonder, hoe de raad denkt, de haar wettelijk toegeschreven con trole te gaan uitvoeren. Een laatste aspect aan deze transactie is tenslotte, hoe de belas tinginspectie deze zaak zal taxeren. Immers, als dit allemaal is gebeurd met medeweten van het college, zou er sprake kunnen zijn van inkomen in natura genoten, dat de heer Van Gooi in zijn functie als gemeentesecretaris heeft verkre gen. DETAIL In de tweestrijdigheid, die de verschillende verklaringen van enerzijds Leusdens ge meentesecretaris Reier van Gooi en anderzijds drie ge meenteraadsleden ken merkt, ligt een gevaarlijk dualisme besloten. Naar het zich laat aanzien, mag niet worden uitgesloten, dat een klacht wordt inge diend tegen de heer Van Gooi, op verdenking van meineed. Dat geldt echter niet voor de Leusdense gemeenteraad. Immers, drie en waarschijn lijk zelfs vier fractie-voorzit ters weten voor zichzelf, dat hen door de heer Van Gooi iets wel meegedeeld is, dat hij later onder ede heeft ont kend. Eén raadslid, de heer Oostra, heeft al laten weten dat dat voor hem aanleiding was, het vertrouwen in de gemeente secretaris op te zeggen. De andere betrokken raads leden kunnen daar, gezien hun onder ede afgelegde ver klaringen, feitelijk niet an ders over denken. Dat bete kent, dat de relatie tussen gemeenteraad enerzijds en gemeentesecretaris ander zijds, ook zonder proces inza ke meineed, ernstig is ver stoord. Een gemeentesecretaris heeft een hoogst vertrouwe lijke functie. Als eisen aan de man of vrouw, die die taak De gang van zaken rond de grondtransactie tussen de ge meente Leusden en haar ge meentesecretaris is een heimlijke geweest. „Interne reserveringen" bestaan niet in een gemeente, noch bij de verkoop van kavels, noch bij de toewijzing van woningen. Als het goed is. Het was dus niet goed. Een gang van zaken die, zoals mogelijk uit de uitslag van de recente verkiezingen, met name in de betreffende wijk Munnikhoven/Bosveld, blijkt, slecht gevallen is. Waar een aantal Leusdense politici zich nogal laatdun kend heeft uitgelaten over het succes van de nieuwe politieke partij in Leusden, zouden zij in hun kritiek een gang van zaken zoals in het geval van deze bewuste grondverkoop, ook moeten betrekken. Een college van b. en w. dat in het algemeen politieke rugdekking ondervindt van de haar bevriende fracties zou met mandaten en delega ties zorgvuldiger moeten om springen, dan hier is ge beurd. En de gemeenteraads leden zouden, indien daar Een klacht, die gezien het feit dat de andere drie verklarin gen niet alleen ook onder ede, maar bovendien onafhanke lijk van elkaar werden afge legd, grote kans lijkt te ma ken om tot een veroordeling te leiden. Daarmee zou het doek geval len zijn, maar ook hier geldt, dat zolang er geen sprake is van een gerechtelijk vonnis, er geen sprake is van schuld, zoals de wet bedoelt. vervult mag men stellen: in tegriteit, kennis van zaken en een totaal ontbreken vein ran cune. De heer Van Gooi lijkt aan die eisen niet meer te voldoen. Een gemeenteraad, die haar taak serieus neemt, trekt daar de consequenties uit. Dit temeer, daar de gemeen tesecretaris in Leusden be leidsmatig verantwoordelijk is voor een groot aantal be leidsterreinen. Daaronder vallen, zo blijkt uit de functie omschrijving, organisatie, personeelsbeheer, financieel beleid, beleidsplanning en statistiek, voorlichting en het secretariaat van b. en w. Een gemeenteraad, die haar werk optimaal wenst uit te voeren, kan niet toestaan, dat al die taken worden uitgeoe fend door een persoon, wiens reputatie ook maar aan enige twijfel onderhevig is. Niet al leen voor zichzelf, als ge meenteraad, overigens, maar nog minder voor de inwoners van Leusden. aanleiding toe is, dat college met kracht terug dienen te fluiten. Dat behoort tot de beste de mocratische tradities in ons land. Daarom zou men, in plaats van kritiek te uiten op de middels de verkiezingsuit slag duidelijk geuite onvre de, eens heel goed na moeten denken over de vraag hoe het zover heeft kunnen komen. Om te concluderen, dat er aan de democratische be sluitvorming in Leusden nog al het een en ander ontbroken heeft. Het is daarbij te hopen dat, in het onderhavige geval, de commissie ad hoc met een duidelijk advies komt, waar in én de delegatie-voorwaar den aan het college, én de regelmatige controle op de uitvoering daarvan, goed ge regeld worden. Al was het alleen maar, om de schijn van gesjoemel en vriendjespolitiek onomwon den van de hand te kunnen wijzen. De huidige gang van zaken, zo valt te vrezen, geeft alleen maar voedsel aan dit soort gedachten. hans mosterd Van een heel andere orde is het detail, dal Dick Tigchelaar inmid dels zijn perceel bouwgrond met de daarop in aanbouw zijnde wo ning, aan de heer Eising uit Zeist te koop heeft aangeboden. De heer Eismg is daar met op ingegaan. „Na ampele overweging heb ik beslo ten dat met te doen," zo stelt hij. „Mijn voornaamste reden, en dat heb ik de heer Tigchelaar ook laten weten, was dat ik de heer Van Gooi beslist met als buurman wenste te hebben. Daar zou ik niet tegen kunnen, om elke dag een man, die ik op deze wijze heb leren kennen, tegen te komen als mijn buurman," aldus Eismg. üp de vraag, of hij een aanklacht overweegt tegen de gemeentese cretaris op verdenking van mei need, kon hij nog geen mededeling doen. „Ik wacht eerst het vervolg van het getuigenverhoor af, op 23 mei. En daarop zal ik met mijn advocaat moeten overleggen. Meer kan ik er nog niet over zeggen," aldus de heer Eismg. FRACTIES In hoeverre de zaak op kor te termijn politieke gevolgen krijgt, is nog niet duidelijk. Op initiatief van de Partij van de Arbeid en D'66 komen de raadsfracties komende don derdag, na de vergadering van de gemeenteraad, bijeen om deze zaak en de mogelijke gevolgen te bespreken. Woensdag 26 maart 20.00 uur: Paaskaarten m jongeren centrum De Til, Hamersveldseweo 30. Donderdag 27 maart 19.00 uur: Extra openingsuren var de openbare bibliotheek (tot 21.0C uur). 20.00 uur: Lnformatie-avond van d* kruisvereniging voor aanstaande ouders in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 te Leusden-Cen- trum 20.30 uur: Openbare raadsverga dering in raadszaal, gemeentehuis 't Erf 1. 21.30 uur: Jazz-podium m De Hak horst met als gast Michael Gutsdorf op hot-viool. I De woning van Reier van Gooi m aanbouw De grond kostte f 221,24 per vierkante meter, en dat is minder dan wordt berekend voor grond onder twee-onder-eénkapwomngen aan de Diakenhove. Woensdag 26 maart 9.00 uur: Handwerk-hobbyclub De Moespot. Donderdag 27 maart 13.30 uur: Bejaardensoos in Or Gebouw. Zaterdag 29 maart 20.00 uur: Disco show in De KI; veet. Zondag 30 maart 14.00 uur. Disco in De Klaveet. Dinsdag 1 april 9.00 uur: Welfareclub De Zonrn bloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3