Jeugdorkest verrast Geestelijk gehandicapten hielden pracht- playbackshow Geslaagde Lentebeurs Achterveldse winkeliers Prins Claus opent nieuwbouw Streekschool Concert D.W.S. succes Dodelijk ongeval DINSDAG 25 MAART 1986 ACHTERVELD - Zaterdagavond gaf de muziekvereniging Door Wilskracht Sterk een concertuitvoering in Ons Gebouw. De voorzitter verwelkomde de aanwezigen. Hij was heel blij dat er zo'n grote opkomst was. In het bijzonder verwelkomde hij mevrouw Van Bergen, de heer Eibers van de Diocesane Bond van Muziekverenigingen en een aantal leden van muziekkorp sen uit omliggende gemeenten. Ook verwelkomde hij leden van de muziekvereniging uit St. Michielsgestel, waar DWS een nauwe vriendschapsband mee heeft. (Van één onzer medewerksters) Vervolgens werd het woord ge geven aan de dirigent, de heer Van Loo. Deze gaf een korte uitleg over klank en zuiverheid en dat het eerste nummer „Nieuwe Klanken nr. 35" gespeeld werd om de klank stemming te verbeteren. Daarna werden gespeeld Canti- que, March of The Herald, Pastora le en Moonlight Serenade Nadat dit gedeelte van het programma was afgewerkt, kreeg men een optre den van minirettes en de leerling- minirettes. Die brachten onder lei ding van Helga, Stevelien en Jolan- da „In the Navy". Vervolgens kwa men zij met het nummer „Stars on 45". De minirettes brachten de „Al- bula Mars". Het optreden van de minirettes- leerlingen kreeg aller bewonde ring omdat deze meisjes pas sinds oktober aan het oefenen zijn. Enke le minirettes verzorgden een play- Muziekvereiuging DWS tijdens het concert van afgelopen zaterdagavond. vervolg van pagina 1 Ik in)e pnns liet zich tijdens de rondleiding door het nieuwe gebouw uitgebreid informeren over de diverse Mogelijkheden. Hier staat hij te praten met een leerlinge van de bakkers-afdeling. 3: van leerlingen in diverse beroepen om hierdoor het tekort aan vakbe kwame mensen op te heffen," aldus de voorzitter van het schoolbestuur. ONTWIKKELINGEN Drs. N. J. Ginjaar-Maas, staatsse cretaris van Onderwijs en Weten schappen, ging met haar toespraak in op de ontwikkelingen binnen onderwijsland. „Je zou de zeventi ger jaren kunnen beschrijven als een periode waarin de aandacht binnen onderwijsland grotendeels gericht was op brede algemene vorming als middel om mensen zich persoonlijk te laten ontplooien." „Toch werd geleidelijk aan dui delijk dat dit beeld niet geheel of geheel niet overeenstemde met de nuchtere werkelijkheid van alle dag," zei de staatssecretaris. „Ik heb het persoonlijk altijd ervaren als een nogal eenzijdige benade ring van de werkelijkheid. Het was bovendien een versterkmg van de witte-boorden-mentaliteit die ons volk eigen is. Hoofdwerk wordt in onze samenleving nog altijd meer gewaardeerd dan een plaats op de werkvloer van een machinefa briek." De eerste stap die kinderen kun nen doen op weg naar verwerving van een goed vakmanschap is he laas nog maar al te vaak een nega tieve keuze, zo vond Ginjaar-Maas. „Ik vind dat jammer, omdat je zo vaak ziet dat daarmee verborgen talenten niet worden benut en ver dere doorgroeimogelijkheden vroegtijdig worden afgekapt." ONTNUCHTERING Volgens de staatssecretaris gaat het hier om een diepgewortelde mentaliteitskwestie, waarbij het niet in de macht van de overheid ligt om direct veranderingen aan te brengen. „Maar ik meen dat er in ons tijdsgewricht sprake is van een meuwe tijdsgeest. Ik spreek daar bij persoonlijk graag van een fase van ontnuchtering waar we als sa menleving als geheel mee gecon fronteerd zijn en die heeft geleid tot wat ik zou willen noemen een meuw realisme ten aanzien van de rol die ieder van ons daarin wordt gege ven." „De rol die vakmanschap op allerlei niveaus in onze samenle ving kan en hoort te spelen is in een nieuw licht geplaatst en krijgt gelei delijk aan de plaats die het altijd al verdiende en het voor sommigen altijd heeft behouden," constateer de zij. „Goed geschoolde vakmen sen betekenen naar mijn vaste overtuiging op zich al iets voor de stimulering van ons economisch bestel. Zij brengen hun creativiteit en inventiviteit in de arbeidswereld binnen." INVESTEREN Ginjaar-Maas ging verder in op de toekomstige ontwikke lingen die het onderwijs te wachten staan. „Het zal u dan ook met bevreemden als ik vanaf deze plaats nogmaals benadruk dat we zullen moeten blijven investeren m goed onderwijs, ook financieel, en dat het daarbij met zonder meer vaststaat dat de daling van leerling aantallen leidt tot evenredig mmder kosten voor onderwijs." Tot slot nep zij de vrouwen op om op te komen voor hun plaats in het onderwijs en de samenleving. Gin- jaar-Maas: „We kunnen het ons met veroorloven vrouwen en meisjes In overleg met medewerkers van het Departement van Onderwijs en Wetenschappen en de Inspecteur van het Beroepsbegeleidend On- derwijs besloot het bestuur om tot - meuwbouw over te gaan. Na afwe- ging van verschillende voor- en nadelen van de in aanmerking ko mende vestigingsplaatsen, koos Imen uiteindelijk voor Leusden. „En zie hier het resultaat," zei Broere trots. „Een school die vol doet aan de eisen welke gesteld moeten worden om goed Beroeps- 2 begeleidend Onderwijs te kunnen f geven." 5 TEKORT Broere wees overigens op het tekort aan vakbekwame mensen op te de arbeidsmarkt. „Vooralsnog ziet st het er niet naar uit, dat er binnen z< enkele jaren voldoende leerlingen, pi vooral voor de technische beroe- gj pen, zich zullen melden voor de m opleidingen om in deze behoefte te voorzien," zo luidde zijn verwach- w. ting „Het is dan ook belangrijk dat •|j het lager beroeps- en algemeen 2C vormend onderwijs nog meer geat- o tendeerd worden op de mogelijk er heden voor hun schoolverlaters op- u leidingen in het kader van het leerlingenwezen te volgen." tg „Uw aanwezigheid, hoogheid, bij /r de opening van deze school onder- j streept de noodzaak van scholing plaatselijk nieuws Ook slager Van Wieringen weet hoe hij muzikale noten moet kraken. back-act van de Dolly Dots en de „Baby Sitters" van de Alpen zusjes. Dat was een geweldig mooi optre den dat met een geweldig applaus werd beloond. JEUGDORKEST Hierna kreeg men een optreden van het jeugdorkest. Het jeugdor kest bestaat momenteel uit 20 le den, waarvan er acht reeds in het grote orkest spelen. De jeugdleden zijn vanaf januari van dit jaar in opleiding. Him opleiding is in han den van dingent Van Loo, met uitzondering van de saxofoons. Die worden opgeleid door Theo Steen beek. Het jeugdorkest speelde de Kleine Suite over Volksliederen. Het was voor de aanwezigen een geweldige gewaarwording dat bin nen zo'n korte tijd een dergelijke prestatie reeds wordt geleverd. Het orkest speelde hierna de volgende stukken: Air Baroque, Suitony, een stuk bestaande uit vier delen met elk deel twee stijlen, de Indonesian Boat Song, Cordilleras Des Los Andes. Het concert werd afgesloten met de Arosa mars. Voordat de pauze een aanvang nam, kwam de heer Elbersen van de Diocesane Bond naar het po dium. Deze had een verrassing. Een van de leidsters van de Majorettes en Minirettes is meer dan tien jaar leidster hiervan en reeds vijftien jaar lid van de vereniging. Zij kreeg hiervoor een zilveren collier. De gelukkige was Helga Houtveen. Vervolgens ontbood de heer El bersen 't lid Wout van Hamersveld bij zich. Deze is 40 jaar lid van de vereniging, waarvan 25 jaar als penningmeester. Hij kreeg de gou den speld. Hierna vroeg de secretaris van de vereniging, Junen Hilverts, het woord. Hij had ook nog een verras sing. De voorzitter Willem Wouters is 25 jaar bestuurslid van de vereni ging, waarvan 20 jaar als voorzitter terwijl Wout van Hamersveld 25 jr. j penningmeester is. Beiden kregen een horloge aangeboden en de j echtgenotes bloemen. Willem Wouters dankte namens hem en Wout voor dit geweldige geschenk. Hij haalde nog even een aantal belevenissen aan uit de be ginperiode van hun functies. ACHTERVELD - De Federatie van Ouderverenigingen K.O.G.G. en Philadelphia Amersfoort en omstreken organiseer den vrijdag een playback-show, gebracht door geestelijke gehandicapten. Deze avond werd gehouden in Ons Gebouw. Voor deze show bestond grote belangstelling. Mevrouw Van Druten opende deze avond. Ze was heel blij dat er zo'n grote belangstelling was en hoopte dat allen een hele prettige avond zouden hebben. STIL Tijdens de uitvoeringen was het heel stil in de zaal, waaruit blijkt dat men genoot van hetgeen gebracht werd. In de pauze werd een verlo ting gehouden, terwijl de Hinterfel- der Musikanten de tijd veraange naamden met Oostenrijkse muziek. Na de pauze bleef men nog tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen, waarbij op de muziek van een Beetje Band kon worden gedanst. De avond werd gepresenteerd door twee medewerkers van de ziekenomroep De Golfbreker: Jeannet van Werven en Klaas Drup steen. De jury bestond uit Paula van de Vlies, Riek van den Hengel en Theo Steenbeek. De spits werd afgebeten door de playback van Drukwerk met „Je loog tegen mij". Heel goed gebracht volgens de jury, ook wat de kleding betrof. Er was geen verschil m kleding tussen de groep Drukwerk en de nu optre dende groep. Met veel fleur werd Come Korungs vertolkt met „Je Moedertje" en komisch was het optreden van Vader Abraham met „Smurfen kunnen niet huilen". Ook de hierbij aanwezige smurfen ver tolkten hun rol heel goed. De vertol king van Connie Vink met de toete raar was ook heel leuk. Zij kreeg een pluim van de jury omdat zij heel goed de belichting in de gaten hield. Het Cocktail Trio met „O grote beer" kreeg de gehele zaal mee. Zij reageerden heel goed op de mu ziek en hadden een geweldig mooi decor. Danny de Munck met zijn „Vergeet je zorgen" wist ook de hele zaal mee te krijgen. Ed en Willem Bever met „De waterpomp tang" waren ook heel goed. Wel jammer was dat zij door hun werk zaamheden vergaten de zang mee te playbacken. Anita Meyer met White Song oogste bewondering van de aan wezigen. Haar bewegingen en zang waren heel goed, aldus de jury. De „trappelzak boogy" oogstte ook lof van de jury. Mouth McNeal met „How do you do" deden het ook heel erg leuk. Zij zongen goed mee en gebruikten het gehele podium. Na een korte pauze volgden de Dolly Dots met „The feet off the Day". Zij werden opgevolgd door een tweede Danny de Munck met „Mijn Meissie". Dit was een geweldig optreden. Ook zijn play back was geweldig. Dit bleek ook wel uit de reactie van de aanwezigen. Ook de play back van The Dutch Boys met „Ik ben boer Harmen" was heel goed. Ook zij kregen veel lof van de jury. Het optreden van Willeke Alberti met „Spiegelbeeld" was een lust om naar te kijken, kleding en haar betrof leej helemaal de bekende zangere Lenny Kuhr met het liedje te" was met de gehele aankjJ. geweldig. Alle figuren die lied worden genoemd waren als zodanig gekleed aanwezig optreden van een tweede Vj Abraham met „Het kleine café de haven" kreeg weer de hele mee. De als laatste optredende zijn play back van Jack Jersey „Papa was a poor man" was goed en ook hij kreeg de hele mee. Het optreden van de verte van Henk Wijngaard met „Tu, Race" werd life vertolkt. Ooi kreeg een daverend applaus. Het was voor de jury zeker i gemakkelijke taak het geheé S beoordelen. Met de indivni deelnemers en de groepen had !i in totaal 49 personen aan q playback-show deelgenomen eindelijk was de jury klaar en tot de prijsuitreiking worden o gegaan. „Het was een gewelf show geweest," aldus de jury. hebben kunnen zien dat geestelijk gehandicapten heel kunnen presteren. Vooral de ding en de aankleding van geheel was geweldig." Hi* werd overgegaan tot de prijst king. Er waren twee eerste enti tweede pnjzen. De eerste pnjs bij de enkelir- was voor de tweede als Dannj Munck optredende playbac Pieter Reineke. Bij de groepeng de eerste prijs naar Lenny Kuhr, tweede prijs voor de enkelin was voor de vertolking van /li Meijer en bij de groepen ging q prijs naar de vertolking van Di werk. Ikl Alle ovenge deelnemers kre een mooie tegel voor deze back-show aangeboden. De Boonen dankte de jury, de pres tators en de technische groep de Golfbreker voor hun geweld medewerking. Mede door hel thousiaste publiek en zeker i minder door het enthousiaste treden van de deelnemers was een geweldig mooie avond ge? den," zo besloot hij. RONDLEIDING aan de kant te laten staan als het erom gaat onze toekomstmogelijk heden uit te buiten. De toekomst is te belangrijk om ze alleen aan mannen over te laten. Wij, vrouwen en mannen, hebben eikaars speci fieke mogelijkheden en talenten nodig om de uitdagmgen die de toekomst voor onze samenleving in petto heeft op te kunnen pakken." Voordat prins Claus de officiële openingshandeling verrichtte, trad directeur ing. C.J. van Veen op als laatste spreker. „Het is een feeste lijke dag vandaag," begon hij zijn ludieke en ontspannen gebrachte toespraak. „U heeft allemaal uw uiterste best gedaan om er goed gekleed en verzorgd uit te zien. U zult zien dat ook wij als school onze uiterste best gedaan hebben om er zeer verzorgd uit te zien." „Het is des te meer een feestdag, omdat we herdenken dat twaalf-en- een-half jaar geleden gestart werd m Amersfoort met het Beroepsbe geleidend Onderwijs in de regio Amersfoort en omstreken. Er is hard gewerkt om onze school tot zo'n grote onderwijsvoorziening te laten groeien. Dit ten dienste van zeer vele leerlmgen, momenteel 2400 per week, m de leeftijd van 16 tot 50." EXCUUS „Het schoolgebouw en de inrich ting zijn nog met helemaal klaar Excuus hiervoor. U moet weten dat de school vier maanden meer tijd kostte qua bouw en inrichting dan gepland was en dat komt omdat het een streekschool voor beroepsbe geleidend onderwijs is," vertelde Van Veen de aanwezigen. „Ander zijds zal dit schoolgebouw nooit klaar zijn, daar er steeds nieuwe apparatuur en meuwe aanpassin gen van ruimten nodig zijn, in ver band met de veranderingen die continu plaatsvmden in alle be roepsopleidingen." Van Veen liet vrijdagmiddag de ceremoniemeester tot tweemaal toe weten dat hij zich niet aan de spreektijd zou houden. Aan het einde van zijn redevoering veront schuldigde hij zich dan ook. „Mis schien was mijn verhaal iets te lang, maar ik kon het u echt niet korter vertellen." Toen was het eindelijk tijd om de officiële opening te voltrekken. Pruis Claus kreeg vervolgens een rondleiding door het immense ge bouw, waarbij hij zich bij diverse afdelingen liet informeren over de verschillende mogelijkheden. Te gen 17.15 werd de pnns m alle haast naar zijn auto gebracht om huis waarts te keren. Hij lag toen al bijna dne kwartier achter op het schema Buiten stond vanaf half vijf al muziekvereniging Lisiduna te wachten om een muzikale groet te brengen aan de prins der Neder landen. Daar is echter weinig van terechtgekomen, omdat pnns Claus, zoals gezegd, behoorlijk achterlag op het schema. Desalniet temin mocht Lisiduna na zijn ver trek uitgebreid musiceren in de aula, waar de nog aanwezige gas ten genoten van een drankje en een hapje. trok veel belangstelling. In de sta van de schoenhandel van West kaak was veel te zien op het gebi van schoeisel. Ook hier een gr< verscheidenheid waarbij de ma zeker een rol speelde. De Rabobank was ook vertegi woordigd. Hier kon men inlicht gen krijgen betreffende alle ba; zaken, reizen en verzekering: Hier werden de beide avond veel inlichtingen betreffende e en ander gevraagd en werd e aantal vakantiereizen geboekt. I stand van de Weikoop vakwmi had een grote verscheidenheide gestald op het gebied van maten voor land en tuinbouw, tuinmeuh len en materialen voor dieren De mode en woninginrichti had op het gebied van meubelenl kleding ook weer een grote va scheidenheid. Ook hier op beii gebieden weer een aantal nieui tjes. Beide avonden werd er e< mode show gehouden met cow dames- als herenkleding. Hiert trok de zomermode voor de dami veel aandacht. Er was een gezellig zitje wa men rustig een consumptie k< nuttigen en nog even napraten ow hetgeen men had gezien. Elke b zoeker kreeg bij het binnenkom* een lot. Elk uur werd een aari prijzen verloot. Vrijdag 21 maart, het begin vj de lente werden de bezoekers vï een winkel, aangesloten bij i winkeliersvereniging, vena met een fleurige verrassing. EB bezoeker van de betreffende wi kei kreeg een mooie lentebloe aangeboden. ACHTERVELD - De 21-jarige F. van H. uit Achterveld is don- dernacht rond 00.15 uur in zijn woonplaats verongelukt. Hij reed met zijn auto over de Hes senweg vanuit Stoutenburg richting Achterveld. Door een nog onbekende oorzaak raakte de jongeman van de weg af en klapte hij tegen een boom. Volgens de rijkspolitie over leed de Achtervelder ter plek ke. De modeshow trok, zoals gebruikelijk, veel bekijks. Publieke belangstelling was er m Achterveld voldoende. gen waarbij men ook nog een duidelijke uitleg kreeg. De stand Vein banketbakkerij van Henk en Jopie Smit trok ook veel belangstel ling. Hier was ook veel te zien en te koop op het gebied van gebak en andere aanverwante artikelen. De ambachtielijke slagenj van Van Wiermgen had een stand inge richt waar men een gourmetje kon maken en proeven. Ook deze stand ACHTERVELD - De Achterveldse winkeliersvereniging hieid woensdag- en donderdagavond weer een Lentebeurs in Ons Gebouw. Aan deze beurs namen tien neringdoenden deel. Bij de firma Van Bekkum, huis houdelijke artikelen doe het zelf enz. trok de opbouwbare kruiwa gen veel belangstelling. Ook een aantal nieuwigheden waren hier te zien. Tmy Bontje-Pronk was pre sent met wol en stoffen-founuturen en naaimachines. Hier was ook een demonstratie machinaal breien. De gratis hapjes en het gratis ijsje van snackbar De Berken lieten zich goed smaken en had zo veel aftrek. Bij het tweewieler-centrum van Jan Jansen was veel te zien op het gebied van fietsen. Diverse merken en modellen kon men hier bezichti-

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4