lockey-heren in Culemborg et hakken over de sloot BC Leusden sterk op eigen korf-toernooi Inherkenbaar Roda (za) iat Hercules de eer (0-3) Triest Goede tijden Haaien tijdens Speedo-jaargangwedstrijd Leos-jeugd gaat naar Duitsland WETML {MlALANÜ EVELYN EDWARDS IN VIER FINALES TTCL VERLIEST Zoetmulder technisch commissaris In paasvakantie; sdje i{i j de vJ caffl helej lendj erseyj was' hele] verte O* u\ i SDEN - Het gaat niet goed |tde Roda-zaterdag. Konden Leusdenaren een week eer ondanks verlies nog terug- :en op een goed gespeelde strijd waar alleen het ma- van doelpunten ontbrak, tis tegen het nog volop in de jlslag zijnde Hercules lukte iemaal niets meer. Zo bleef publiek, dat nog enig ver duwen in de zaterdag-forma- koesterde en de regen op Burg. Buiningpark trot- irde, verstoken van alle fa- .len die het voetbal zo aan- •kkelijk kunnen maken. ida'46 was onherkenbaar. In leider binnen de lijnen ferd node gemist, terwijl ook li het punt van de aanval geen Teler in staat was om met jherp te schieten. Opnieuw even doelpunten uit. Hercu- twist uit de sporadische mo- llijkheden wel drie keer raak knallen. De Leusdenaren jegen op eigen bodem een Jttere pil te slikken, die weinig litrouwen geeft voor de af top van dit seizoen. Want da'46 is nu echt terug naar af (heeft zich als een heuse titel- indidaat op weg naar de kVB in het rijtje der staart- [oegen geschaard. En dat is jch om even van te schrikken (andere koek! Trainer Eltjo Kapenga, was op de bank ook hevig geschrok ken van het spel en het niveau van zijn basiself. "De slechtste wedstrijd van het seizoen", concludeerde de Woudenber ger na afloop van de afgang te gen Hercules. Vooraf spreken we nog zo door dat we de Utrechters, die zich in Leusden in de race om het kampioen schap geen nederlaag konden veroorloven, het spel laten ma ken. Maar wat zien we, de wed strijd is nog nauwelijks aan de gang of Roda trekt het initiatief volledig naar zich toe en loopt met open ogen in de val die Hercules had opgezet. De Utrechters beheersen het im mers als geen ander om een te genstander uit hun ritme te ha len. Alle middelen worden daar in dien noodzakelijk voor aange wend. Roda hapte en Hercules sloeg keihard toe", aldus een hevig teleurgestelde Eltjo Ka- pinga die de Leusdense voet balclub gaat verruilen voor Jo nathan uit Zeist. MALAISE In de eerste helft deelden beide ploegen al snel in de ma laise waarin de arbiter al vanaf de aftrap verkeerde. Onwennig en zonder enige feeling met wat er zich rondom hem in het veld allemaal voltrok, liet hij de spelers hun gang gaan met het maken van forse en minder ste vige overtredingen zonder daarbij kordaat op te treden. Het liep gelukkig niet uit de hand, omdat de spelers blijk baar aanvoelden tot hoever ze konden gaan. De grens van het toelaatbare werd soms over schreden. Alleen Henk van Pluuren liep bij een van zijn corrigerende acties tegen een boeking op - zijn 3e en zal voor een aantal duels worden ge schorst - maar daar bleef het dan ook bij, hoewel meer spe lers solliciteerden naar een no titie. van mooi voetbal was geen sprake. Het spel golfde op en neer, maar enige lijn viel er niet te bespeuren. Roda'46 vocht meer tegen zichzelf dan tegen het taaie Hercules. De hoop dat met de boomlange en fysiek sterke Jos Schoot Uyten- kamp in het centrum in plaats van de afwezige Ruud Stoel- horst meer druk en opportu nisme uitgeoefend kon worden bleek ijdel want de aanvoer vanaf de vleugels, ditmaal be zet door Coen van Dijk en Fake Schoonewille en van uit het middenveld was te karig voor deze toch wel beperkte voet baller, die het van zijn inzet moet hebben. Hij werd te wei nig op de juiste manier in het spel betrokken om het de bik kelharde centrum verdedigers bij Hercules lastig te maken. Waarom eigenlijk deze keuze? "Het gemis aan concurrentie vanuit het tweede breekt Roda '46 in deze fase van de strijd op. Ik heb bijna geen mogelijkhe den om iemand te vervangen. Dat is momenteel de grootste bottelnek bij de Roda-zater dag", is het simpele antwoord van Kapenga. Toen kort voor rust Hercules na slecht ingrijpen van doelman Berry Buunk de score opende (0-1) en direct na de hervatting 0-2 afdwong, was het in feite al met Roda'46 gebeurd. Niets, maar dan ook niets wilde luk ken. Zelfs invaller Ab de Vries in plaats voor de moegestreden Jos Schoot-Uytenkamp zag geen kans om na een scrim mage voor het Hercules doel van dichtbij te scoren. Via de lat verdween de bal in de vei lige handen van de Utrechtse doelman. Dat Hercules ten slotte de eindstand op 0-3 be paalde op het moment dat ie dereen van Roda'46 zich op de helft van Hercules bevond en doelman Berry Buunk het doel al heel lang had verlaten, maakte de afgang voor de Leusdenaren compleet Roda'46 is nu met al zijn vedet ten een ploeg dat keihard moet vechten om niet verder in ver sukkeling te raken. Handhaven zal de komende weken het pa rool luiden. heil SDEN - Ook Culemborg [akte af in de race om het ipioenschap. Leusden zelf, trotse koploper in de 2e ;se D, was daar debet aan >r in Culemborg met 0-1 met hakken over de sloot te ko en. s[: it de Leusdenaren op het na- orlijk tapijt van Culemburg echt uit de voeten zouden ko en, was op voorhand te voor- >ellen. Het missen van maar efst vier basisspelers, die er- eg, ens in Europa op de skilatten tonden, stond borg voor een kse uitholling van de selec- Door het oproepen van wee veteranen met hockeyer- e aring, Frank Marree en Erik 'immer, aangevuld met twee alenten uit de junioren A- Rob Weers: "Belangrijke overwinning" groep, Friso Swieringa en Ro bert Kreikamp, bracht trainer Rob Weers zijn troepen weer op sterkte, maar leuk vond de Amersfoorter het allemaal niet. Zo lang Leusden nog niet echt tot de top van het vaderlandse hockey behoort, zullen deze si tuaties zich blijven voordoen, gaf de MHC-trainer eerlijk heidshalve toe. "Tom van Eek, Michel van Vuuren, Hans Ro bert v.d. Doe en Rob Bolk had den hun winterstop al lang ge leden gepland en waren dus af wezig", aldus Weers. Een op handen zijnd kampioenschap was voor de heren geen reden om hun vakantie even uit te stellen. Ondanks de fantasie opstelling, waarmee Rob Weers in Culemborg voor de dag kwam, was Leusden in de eerste helft heer en meester. Met kunst en vliegwerk hield Culemborg in de beginfase het doel schoon. Acht strafcorners kreeg Culemborg maar liefst te verwerken. Ralf Quick die zich over deze buitenkansjes ont fermde was niet erg gelukkig met zijn kanonskogels. Net naast of een knap stukje kee perswerk van de Culemborg- goalie stond de openingstreffer lange tijd in de weg. In de slot fase moest de doelman echter capituleren toen Ralf Quick op nieuw meedogenloos uithaalde en Leusden terecht met 0-1 aan de leiding bracht. TERUGSLAG In de tweede helft waren de rollen compleet omgedraaid. Culemborg vatte moed en be legerde de MHC-veste. Een re gen van strafcorners teisterde het doel van Leusden. Leusden hield stand, maar zag al gauw Frank Roggenkamp met een hoofdwond het veld verlaten, nadat een Culemborg-speler iets te hardhandig met zijn stick was bezig geweest. Friso Swie- nnga werd zijn vervanger. De druk op het bolwerk Leusden bleef, maar doelman Fredenk v.d. Lee en zijn verdedigers stonden hun mannetje. Toch konden ze niet voorko men dat bij een doorbraak van Culemborg de bal op de "stip" verdween toen een speler te gen de vlakte werd gewerkt. Ook deze kans wist Culem borg niet te benutten. Rob Weers wisselde Bart van Da len voor Robert Kreikamp, de slotfase brak aan. De wed strijd was nauwelijks hervat of de doorgebroken Frank Ruiter werd aan de andere zijde on heus tegen het gras gewerkt. Een strafpush kon niet uit blij ven, maar net zoals zijn col lega wist Maarten Jonges deze unieke mogelijkheid om Leus den definitief in veilige haven te loodsen niet te benutten; zijn inzet werd gestopt zodat aan de stand geen verandering meer kwam. Leusden kwam in Culemborg dus goed weg. Rob Weers: "Dit was een belang rijke overwinning. We mogen het nu niet meer uit handen ge ven. Over een paar weken moet het kampioenschap al ze ker zijn". LEUSDEN/ACHTERVELD Nauwelijks twee weken na de hervatting van de voetbal- strijd in de afdeling Utrecht gooiden de weergoden alweer roet in het eten. De regen die van zaterdag op zondag neer- plenste konden de velden niet verwerken, zodat de competi tie op zondag voor het over grote deel plat ging. Roda-zon- dag kreeg zodoende vrijaf: Achterveld kwam als één van de weinige wel in actie maar beleefde daar bij de Amers- foortse Boys weinig plezier aan. Een 3-0 nederlaag was de fatale afloop. Een dag eerder ging de Roda-zaterdag met de zelfde cijfers ten onder tegen Hercules. Dus al met al een triest weekend voor de Leus dense voetbalsport. Op zaterdag gingen gelukkig voor de competitieleider alle duels door. Lijstaanvoerder Hoevelaken omzeilde in Garde ren bij Veluws Boys een lastige klip (1-2) terwijl Hercules Roda'46 met 0-3 gevoelig op de vingers tikte. Bloemenkwartier kwam bij Montfoort niet verder dan een 1-1 gelijkspel. WJ ge looft nog steeds in haar kansen om in één keer door te stoten naar de hoofdbond. SVL kwam met 1-3 tekort De Musketiers nestelde zich naast Roda'46 door met 1-0 van Benschop te winnen. Veensche Boys klampte zich met 1-1 vast aan de laatste strohalm die het ver blijf in de hoofdklasse met nog een jaar zal moeten verlengen UITSLAGEN HOOFDKLASSE: Musketiers - Benschop 1 -0 Roda'46 - Hercules 0-3 Veluwse Boys - Hoevelaken 1 -2 SVL-WJ 1-3 Montfoort - Bloemenkwartier 1-1 Veensche Boys - FC Majella 1 -1 STAND HOOFDKLASSE: Hoevelaken 16 23 (32-15) Hercules 15 20 (29-15) Bloemenkwartier 17 20 (35-29) WJ 17 20 (36-29) SVL 14 14 (19-21) Musketiers 14 14 (20-24) Roda'46 15 14 (24-25) FC Majella 15 13 (27-28) Benschop 14 11 (14-18) Montfoort 14 10 (19-22) Veensche Boys 17 10 (20-29) In de le klasse A ging precies de helft van het programma door. Amersfoortse Boys won geflatteerd met 3-0 van Achter veld en schaarde zich daarmee in de kopgroep. ASV deed wat het kon, maar koploper Naar- den kwam met 1-2 winnend weg. Barneveld keerde zich definitief af van de gevaren zone door BFC verrassend met 2-1 te verslaan. UITSLAGEN IE KLASSE A: ASV'65 - Naarden'79 1-2 Amersfoortse Boys - Achterveld 3-0 Aurora - Sporting afg Austerlitz - Olympia'25 afg. Barneveld - BFC 2-1 Zuiderzeevogels - Laren afg STAND IE KLASSE A: Naarden'79 15 23 (33-31) Amersfoortse Boys 16 21 (30-19) BFC 17 20 (30-19) Achterveld 16 19 (29-22) Zuiderzeevogels 15 18 (20-10) Olympia '25 15 16 (23-21) Laren 16 16 (28-16) Barneveld 17 15 (22-29) Austerlitz 16 13 (26-21) Sporung'70 15 12 (19-30) ASV'65 15 4 (13-30) Voor zover bekend ging er in de le klasse B niets door, Alle duels werden afgelast, waar door de competitiesamenstel ler in een nog lastiger parket is geraakt UITSLAGEN IE KLASSE B: Utrechtse Boys - Hoogl.veen afg DWSM - SC Domstad afg. Rivierwijkers - Roda'46 afg. RUC - WZA afg. Schalkwijk - Voorwaarts afg VSK - Soesterberg afg STAND IE KLASSE B: SC Domstad Hooglanderveen WZA Voorwaarts RUC VSK Schalkwijk Roda'46 Utrechtse Boys Rivierwijkers DWSM Soesterberg 15 14 14 16 16 15 15 15 15 12 14 15 19 (21-17) 18 (24-15) 18 (25-22) 18 (25-23) 17 (25-14) 16 (21-19) 13 (24-24) 13 (16-18) (19-21) (23-25) (24-25) 8 (13-29) LEUSDEN - Door gebrek aan voldoende belangstelling werd afgelopen weekend het open-Korf toernooi, dat voor de vierde maal door BC Leus den georganiseerd werd en in de plaatselijke Bondsspaar bank en activiteitencentrum Korf vertrouwde sponsors had, in één dag afgewerkt. Concurrentie van clubkam pioenschappen in de regio, was er debet aan dat niet meer dan 120 deelnemers zich had den aangemeld: bij lange niet toereikend om het programma volledig voor twee dagen te vullen. Van de in totaal 320 partijen waarvoor ruimte was, kwamen er maar 190 op pa pier, zodat er voor de organi satie van het C/D toernooi niets anders opzat om het eve nement in een "eendaagse" om te zetten. Desalniettemin werd het toer nooi een groot succes. Niet in de laatste plaats voor organisa tor BC Leusden zelf. In de D- klasse was BD Leusden in maar liefst vier finales met leden ver tegenwoordigd. Dat slechts het damesdubbel in Leusdense handen bleef en door Evelyn Edwards en Marleen v.d. Horst met 15-8 en 15-5 in winst werd omgezet kon de pret nauwe lijks drukken. Gerrie Bakker en Alice van Dunschoten kwamen or in de dameseindstnjd niet jan te pas. Jammer was het, dat Evelyn Edwards de enkelspel finale door een blessure moest laten lopen zodat de van Badge uit Scherpenzeel afkomstige Si- mone Kneefel wel heel gemak kelijk aan de eindzege kwam. Samen met haar vader Cliff Ed wards stond Evelyn al eerder op de avond in de gemengd- dubbelfmale. In de le set pakte het BCL-duo overtuigd de winst (15-12), maar in de volgende sets waren Ruud Kil en Hilda Kramer niet meer af te stoppen. Met 5-15 en 6-15 maakten ze zich meester van de titel. Ook de finale herendubbel ging voor BC Leusden verlo ren. In een spannende eind strijd trokken John ter Weyden en Cliff Edwards aan het kort ste eind tegen Sander en Peter Lensselink met 12-15 en 11-15. De herenenkel finale werd ge wonnen door Ernst Kneefel; Sander Lensselink kwam in de beslissende 3e set in de verlen ging met 18-13 net iets te kort om de overwinning na de zege in de le set (13-15) en het ver lies in de 2e met 15-8 definitief naar zich toe te trekken. C-KLASSE In de C-klasse speelde geen van de Leusdenaren enige rol van betekenis. Allen konden voortijdig het toernooi verlaten De eindresultaten waren hier als volgt: herenenkel C: Paul van Ginkel wint van Tyno Koelewijn met 15-3 en 15-7 damesenkel C: Femke Koele wijn wint van Wilma v.d. Top met 12-9 en 11-6 herendubbel C: Ernst en Frank Kneefel winnen van Paul van Ginkel en Henk van Woerkom met 15-17, 15-7, 15-8 damesdubbel C: Linda Wallet en Femke Koelewijn winnen van Gerda Kedde en Willeke van Dunschoten met 15-4 en 17- 15 gemengddubbel C: Wilma v.d. Top en Erik Plug winnen van Gerdie van Kooten en Henk van Woerkom met 4-15, 15-10 en 18-13. 's Avonds om 22.30 uur kregen alle finalisten uit handen van voorzitter Luuk Seunninga hun welverdiende prijs uitgereikt. BC Leusden was met vier man sterk vertegenwoordigd en had in Evelyn Edwards een ab solute hoofdrolspeelster. LEUSDEN - TTCL heeft het niet kunnen redden tegen de kop loper CJC in Utrecht. De uitslag was dezelfde als in de thuis wedstrijd: 6-4. De Leusdense winstpartijen werden behaald door de 2 invallers, o.a. door Frank Kooijman, die door zeer goed spel ongeslagen bleef. Hij bracht zodoende drie winst- partijen op zijn naam De an dere invaller Erwin de Boer was goed op dreef. Ondanks twee nederlagen, wist hij zijn tegenstanders tot grootst mo- qelijke inspanning te dwingen. Piet van den Bree had zijn goede vorm van de laatste tijd in Leusden laten liggen en moest dan ook met drie verlies- partijen genoegen nemen. Het sterke dubbel gevormd door Frank en Erwin moest na een spannende stnjd in 3 sets wor den weggegeven Dit was niet verwacht, daar zij tot nu toe on geslagen waren gebleven in de 3e klasse. LEUSDEN - De Leusdense sportschutter Dave Zoet mulder is tijdens de afgelo pen zaterdag in 'De Korf gehouden algemene le denvergadering van de KNSA gekozen als Tech nisch Commissaris. Het be kleden van die hoogste functie bij de Koninklijke Nederlandse Schutters As sociatie houdt tevens een zetel in het hoofdbestuur in en betekent voorts, dat hij normaliter optreedt als Chef d'Equipe van de KNSA-afvaardiging naar de Olympische Spelen en naar de Europese- en Wereld kampioenschappen. De heer Zoetmulder maakte reeds deel uit van voornoemd hoofdbestuur Met name als voorzitter van het KNSA-district V (Utrecht en 't Gooi) Die functie legt hij evenwel neer tijdens de komende najaarsvergadering van het disctrict. Overigens heeft echtge note Dianne Zoetmulder - de Leusdende sportvrouw van het jaar 1985 - als voor zitter van de Landelijke Technische Commissie grootkaliber-geweer, even eens zitting in het hoofdbe stuur van de associatie. LEUSDEN - Tijdens de Speedo- jaargangwedstrijden van de Kring Utrecht in het zwembad De Kwakel te Utrecht heeft de zwemjeugd van de Leusdense zwem- en poloclub De Haaien goede tijden gezwommen. Het aantal prijzen viel dit keer enigszins tegen. Alleen Yo- landa van Doornik en Jan Wil lem van Dijk zwommen zich op het erepodium. Yolanda van Doornik verbeterde haar twee weken oude clubrecord op de 200 m wisselslag meisjes 1974 met 1,4 seconden. Yo landa realiseerde nu een uit stekende tijd van 2.49.3, waar mee ze fraai tweede werd. Si- mone Sybrandy bleef op het zelfde nummer niet ver bij Yo landa achter. Met een tijd van 2.53.5 werd Simone vierde en circa 7 seconden sneller dan ooit tevoren. Op het Koningsnummer van deze wedstrijd, de 800 m vrije slag jongens 1975, ontspon zich een spannende wedstnjd tus sen Lucien Smits van de zwem vereniging De Zwoer en Jan Willem van Dijk. Had Jan Wil lem op de 40 m vrije slag Lu cien al meerdere keren versla gen, nu echter moest Jan Wil lem z'n naaste concurrent uit de kring Utrecht een meter of 5 voor laten gaan. Jan Willem z'n commentaar was: ,,Het is de eerste keer dat ik een 800 m zwem, maar wanneer we op de NK mogen uitkomen, dan pak ik hem." Met z'n tijd van 11.16.5 maakte hij daartoe een goede kans. Of de tijden van Jan Wil lem en Yolanda goed genoeg zijn om aan de NK te mogen deelnemen, is pas over twee weken bekend, wanneer alle landelijke tijden, d.w.z. snelste twintig, gepubliceerd worden. Overigens was de tussentijd van Jan Willem op de 400 m ook uitstekend, nl. 5.33.0, circa 5 se conden sneller dan z'n snelste tijd tot dan toe op de 40 m vrije slag. Bijna hadden de Haaien nog twee derde plaatsen be haald Op de 100 m schoolslag meisjes 1975 werd Tamara van Gorkom in 1.35.2 derde, maar helaas gediskwalificeerd. En op de 100 m rugslag meisjes 1974 tikte Yolanda van Doornik in 1.21.3 gelijk aan met een an der meisje. Helaas bepaalde de jury dat Yolanda als vierde ein digde. Verscheidene andere Haaien verbeterden ook weer hun per soonlijke tijden. Met name Cas par Renkers sprong eruit met z'n tijden op de 100 m vlinder slag j.'74 en de 100 m vriieslag j. '74. Met tijden van 1.32.8 en 1.16.4 was hij maar liefst 5,2 en 3 sec. sneller dan ooit te voren. De tijden van Ruben Tolboom waren hier 1.25.3 en 1.10.7. Op de vlinderslag bleef Ruben enigszins achter bij de hoogge spannen verwachtingen. Als één na snelste ingedeeld met z'n beste prestatie van 1.22.6 werd Ruben nu vierde. De ovenge uitslagen zijn: - Bert Kampes 100 m vrije slac j.'74; 1.23.6 - Kann Steijlen, 200 m wissel slag m.'74; 3.17.4 - Viebeke Peters, 100 m school slag m'76; 2.03.5 - Sandra v. Wegen, 100 n schoolslag m.'76; 1.55.8 - Tamara v Gorkom, 400 n vnjeslag m.'75; 6.36.0 - Karin Steijlen, 100 m rugslac m'74; 1.36.8 - Linda v. Wegen, 100 m rug slag m'74; 1.34.3 - Simone Sybrandy. 100 m rug slag m'74; 1.27.0 LEUSDEN - Een tweetal jeugdteams van volleybalclub Leos, om precies te zijn de meisjes BI en B2 teams, gaat tijdens de paasvakantie van 1 tot en met 5 april samen met drie teams van WH uit Har derwijk naar het plaatsje Rulzheim in Duitsland waar de Nederlanders te gast zijn bij de sportvereniging TVR. Het gaat om een tegenbezoek nadat eind vorig jaar de Duit sers bij WH in Harderwijk op bezoek waren geweest. Dat was zo'n succes dat een nieu we ontmoeting met de Duit sers niet kon uitblijven. De organisatoren hebben enorm veel werk verzet om alles goed te regelen. Zo is er een vergadering gehouden om de ouders te informe ren en is er een informatieboekje uitgegeven. UITSTAPJES Om 07.00 uur staat het vertrek gepland naar Rulzheim waar men om ongeveer 16.00 uur hoopt aan te komen. Dan heeft de jeugd al een paar „uitstapjes" gemaakt. Volgens het programma zal er op dinsdag avond licht gesport worden, waar na kennismaking volgt met de jeugd uit Rulzheim. Woensdag staat een bezoek naar Pfalzer Wald op het programma. Dat is een prachtig natuurgebie waar onder andere wijn wordt g< perst, 's Avonds worden er vnen< schappelijke wedstrijden gespee nadat in de middag een trainir plaats heeft gevonden. De donde dag ziet er ongeveer hetzelfde i als de woensdag, alleen wordt er i een uitstapje gemaakt naar Heide berg Nadat op vrijdag gezamerüi een training zal plaatsvinden, zal avond een feestelijk karakter ki gen daar er in een gezellig same zijn afscheid genomen zal word van de ontvangende verenigii Op zaterdagmorgen vertrekt groep weer naar Harderwijk w£ de aankomst gepland staat op 18 uur. De deelnemende jeugdled hebben een eigen bijdrage beta: om de reis mogelijk te maken. De meisjes die deelnemen i de trip naar Rulzheim zijn: Cor Burgstede, Marinka Bosboom, neke Boter, Ingrid Dirksen, In' borg Harlaar, Carla Hogeve Marjan Lantinga, Mariska van R sendaal, Jessica Bruijn, Magr Hovenga, Judith van Loenen, I nanne Mannee, Inge van de M1 Maijoleine Offereins, Jacqueline Rijke, Jacobien Smit, Manette de Brink.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5