1 Amersfoortse Boys pakt Achterveld in Onald van de Lubbe lieuwe voorzitter Avanti Sport in cijfers impele klus Leos S.V.A. huldigt oudste veteraan J. A. Slomp wint eerste rit AMBC leusder krant ossebeld contra jnder: remise Verrassing voor voorzitter „Roda'46" ;HAAKCOMPETITIE Uitslagen SVA kaarttoernooi Uitslag dames- schietclub LEOS ^noemd tijdens ledenvergadering: oomklever LjSDAG 25 MAART 1986 [DEN - De verkiezingen jning Voetbal speelden de •rhuiscompetitie van de Vereniging Leusden ,e week woensdag danig Een relatief kleine nam achter de schaak- en plaats om aan de 22e te beginnen. „under verrassend waren esultaten dan een week foor, maar dat kon ook niet anders. De gedood- le clubkampioen in de persoon van Harry V ossebeld gaat niet tweemaal op rij in de fout. Tegen één van de weinige echte concurrenten Peter Son- der liet de Leusdenaar zich ook niet van de wijs brengen. Met een remise hield hij zijn voor sprong in tact. Ook Bert Une- ken lijkt aan zijn afgebroken partij tegen Pieter de Jager niet meer dan een remise over te houden. Hetzelfde is voor Jaap de Jager tegen P. v.d. Harst weggelegd. E. Halkes en Mi- chiel Bruynsvoort en J. Agter- berg contra Gert Jan Froberg en A. Rietveld tegen J. Boe- maars doen ook niet voor el kaar onder in de strijd om bij de beste twintig in het eindklasse ment te eindigen. Alle resultaten waren: M. Bruynsvoort - E J Halkes Agterberg - G.J. Fröberg P. Sonder - H. Vossebeld A. Rietveld - J. Boemaars H. Struiwig - A. Valkenburg R. Flohr-T. Elschot D. v Ooik-H. Kroes P. Quelle - K. v.d Linde K. Linse - H Beverwijk 3te Winkel - R. v 't Klooster W. v.d. Pol - J. Boot R. Staal - H. v. Egdom Ch. Flohr - H. v. Dalen H. Oosting - F. Verschuur P. de Jager - B. Uneken J. de Jager - P. v.d. Harst J. Gerrits- H. Mus Stand na 21 ronden: 1. H. Vosse beld 1881; 2. P. Sonder 1818; 3 C. Vos 1794; 4. E Zijlstra 1773. 5. W. Velker 1759. 6. T. Zijlstra 1755; 7 J v. Santen 1737; 8 B. Uneken 1726; 9. E. Eveleens 1719; 10. P de Jager 1696 jDEN - Aan hekkesluiter [Amsterdam heeft het da- i van Leos na het suc- tgen koploper SSS uit Bar- Id geen kind gehad. Zoals [acht rolden de Leusdena- |de hoofdstedelingen in tijdsbestek met 3-0 op. JU- nde 3 set toen Leos-trai- d van Woensel wat ging inenteren met de basis- ng kon US in de buurt i, maar echt serieus par ken was er voor de Am- ners niet bij. [moest Leos in de le set Ijken hoe US brutaal met 1- ing nam. maar op het mo ment dat beide spelverdeel- sters, Asja Vermeulen en Wendy Bosboom, de aanval- sters op maat wisten aan te spe len was de aansluiting snel ge vonden: 7-7. Daarna was het verzet van US snel gebroken, want verder dn 11-8 kwam de hekkesluiter van de 3e divisie D niet, waarna Leos flitsend de set met 15-8 naar zich toetrok. In de 2e set eenzelfde beeld; een traag startend Leos, dat pas op toeren begon te komen toen US dreigde weg te lopen. Rona de Koning die middenaanval- ster Jolanda Christ verving, kon zich aan het net naar hartelust uitleven en sloeg het gat (10-3) snel dicht. De opslag begon ook steeds beter te draaien. US wist daar geen passend ant woord op en liet zich gewillig naar de slachtbank leiden. Via I 10-5 pakte Leos in in recordtijd met 15-5 de set. Andere opstelling en andere systemen leken Leos in de 3e set aanvankelijk weinig parten te spelen. Want wat Leos ook uitprobeerde, US stond erbij en keek ernaar. Pas bij de stand 5- 0, kregen de Amsterdammers enig vat op het gevarieerde Leusdense spel. Tot 5-3 krab belde US naderbij, waarna Leos weer drie punten op rij scoor de: 8-3. Wederom profiteerde US even van de 'vreemde' gang van zaken aan Leos-zijde: 9-7. Toch was Leos met van plan om US een set te gunnen. Integen deel, want gedecideerd wees Leos de rodelantaarndrager met 15-11 terug. ACHTERVELD - Achter veld speelde zondagmid dag een uitwedstrijd tegen Amersfoortse Boys. Daar het ging om het behoud van de derde plaats was er enige spanning merkbaar. De Achterveldse trainer had in zijn elftal een wijzi ging aangebracht door Adrie van den Heuvel te ERVELD - De sport- iging Avanti hield afge- woensdag de jaarlijkse tvergadering. De waar- id voorzitter opende de lering en was blij dat er pede opkomst was. Het ig van de vorige algeme- fdenvergadering werd on- inderd goedgekeurd. /iet jaarverslag over het afge- B verenigingsjaar bleek dat er veel aktiviteiten waren ge- t Vooral op het gebied van de b sportzaal was men zeer Bij de sectie tafeltennis wa ren de kampioenschappen behaald door de jeugd en de senioren. Uit de jaarverslagen van de sec ties bleek dat er het afgelopen jaar veel wedstrijden waren gespeeld en dat men aan een groot aantal competities had deelgenomen. Uit het financieel verslag bleek dat men het afgelopen jaar met een klem nadelig saldo was geëindigd. De oorzaak was dat er enkele secties met te wemig leden waren en dat deze secties in verband met de aard van de sport met samenge voegd konden worden. De kascommissie had de boeken geheel in orde bevonden. Als kas- commissieleden werden H. Christi na, R. Tijmensen en M. Rooks be noemd. BEGROTING Na de pauze volgde de vaststel ling van de begroting, waar men na enige discussie mee akkoord ging Ook werden de contributies voor het komende seizoen vastgesteld. De contributie bij de secties bad minton en gymnastiek werden ver hoogd. Ook werd de contributie van de meuwe sectie judo vastge steld. Daar de voorzittersfunctie vacant was, droeg het bestuur als voorzit ter Ronald van de Lubbe voor. De aanwezigen gingen hiermee ak koord waarna Van de Lubbe zijn benoeming als voorzitter aannam. Periodiek aftredend als be stuurslid waren Fr sink Bloemers en Rita Muller. Zij stelden zich niet herkiesbaar Het bestuur droeg in de plaats van Bloemers Kees Voor burg voor. Daar er geen tegenkan didaten waren ingebracht, werd deze benoemd. Omdat de ledenad ministratie geautomatiseerd is, werd in de plaats van Rita Muller geen nieuw lid benoemd. Bij de kandidaatstelling en ver kiezing van de sectie bestuursle den werden alle leden benoemd die waren voorgesteld. Na de rondvraag (waar vrijwel geen gebruik van werd gemaakt) dankte de voorzitter de aanwezi gen voor hun inbreng en wenste allen een heel goed nieuw sportsei- zoen toe. p onze voorjaarswan- eling door het bos is de ans groot dat we de oomklever tegenko- len, vooral als in dat os ook oude loofbomen taan. Zelfs een minder tvaren vogelkenner zal einig moeite hebben vogel te herkennen, ij is iets groter dan een lus, zo'n twaalf centime- ii lang en heeft een ge- tongen gestalte. Van oven leiblauw van leur en van onder roest- eel aan de borst, verlo- end tot kastanjebruin au de stuit. De wijfjes jn wat valer, de man en wat rijker van kleur, e handelwijze van de loomklever doet wat die van spechten enken en vandaar dat vogel in de volkstaal ok wel Blauwspecht, lakspecht en Specht- nees heet. Ze vinden, venals de spechten, lun voedsel, wat in de omer uit insekten, spin- ien, maden en rupsen lestaat, in spleten en ■cheuren van de boom- hmmen. Daartoe zoe- en ze sprongsgewijze Ie stammen af. Doet de ipecht dit van onder laar boven; de boomkle vers zijn in staat dit ook van boven naar onder te doen, met de kop naar beneden (het is de enige vogel die dat kan) en kloppen voortdurend in spleten, waarbij ze, als het ware, steeds in zich zelf praten; 'sit-twet-twet- twet'. Ze hebben lange tenen en nagels die ze zelfs in staat stellen om aan de onderzijde van dikke takken te 'kleven'. Ze hebben, bij het klim men, de staart niet nodig zoals de spechten en de boomkruipers. Die staart is dan ook kort en niet zo stevig als die van spech ten. Gedurende de winter, als dierlijk voedsel schaars is, leven ze van zaden en noten. De sna vel is sterk en dolkvor- mig en ze kunnen er ha zelnoten mee openhak ken die ze eerst in een spleet van de bast heb ben vastgezet. In het voorjaar fluiten de mannen heel mooi en heel luid. Ze zoeken dan een nestgelegenheid in boomholten, oude spechtgaten en nestkast jes, als we die vrienden dienst tenminste niet vergeten hebben. Wan neer de ingang te groot is metselen ze, want het vrouwtje helpt dapper mee, deze kleiner door met leem of klei het gat te vernauwen, waardoor ze grotere mededingers, die het op dezelfde nest plaatsen hebben voor zien, weten te weren. Als nestmateriaal wor den bastschilfers en dode bladeren gebruikt. Soms ook is het nest met mos of haren gevoerd. Hierin komen zes tot ne gen witte eieren met bruinrode vlekken. Het broeden duurt veertien dagen en wordt alleen door het wijfje gedaan. Het mannetje helpt bij het voeren van de jon gen die dne weken in het nest blijven voor ze uitvliegen. G. van L. BOOMKUVCR plaatsen op het middenveld voor Leo van Ruitenbeek. Achterveld was het eerste half uur met opgewassen tegen het harde spel van de tegenstan der, maar kwam er echter goed doorheen. Wel was het jammer dat de spits, Gerard van de Breemer, het te veel alleen moest doen en daardoor wei nig kansen kreeg. De laatste 15 minuten voor rust was Achterveld sterker en kreeg zowaar nog een kans ook. Omdat Cor Horst Gerard van de Breemer niet vnj zag staan, schoot hij zelf. De bal kwam achter in het zijnet te recht. In de tweede helft werd Ruud Tolboom vervangen door Leo van Ruitenbeek, die een prima wedstrijd speelde Achterveld was nu sterker en wist zich en kele kansen te scheppen, maar benutte deze met Amers foortse Boys moest alles in het werk stellen om doelpunten te voorkomen Achterveld bleef komen en had kunnen scoren als Cor Horst, die alleen voor de keeper kwam, niet had ge mist. Want bij Achterveld met lukte, lukte wel bij Amersfoortse Boys Met nog ongeveer 15 mi nuten te spelen kwamen zij op een voorsprong. Htema ging Achterveld nog meer in de aan val en Klaas van den Heuvel ging mee naar voren. Het mocht allemaal met baten. De tegenpartij wist nog tweemaal een doelpunt te maken, waar door Achterveld met een 3-0 nederlaag huiswaarts keerde. Volgens de Achterveldse trai ner een wedstrijd die door de gelukkigste werd gewonnen De jarige [an van Hamersveld werd zaterdagochtend verrast met een enorm geweer ter gelegenheid van zijn verjaardag. ACHTERVELD - De voorzitter van de schietvereniging Ons Genoegen, Jan van Hamers veld, werd zaterdag 71 jaar Be trokkene is vanaf de oprichting lid van de vereniging, waarvan 33 jaar als voorzitter. De leden van de vereniging kwamen op het idee hem ditmaal eens goed te verrassen. In de carnavalsoptocht liep Ons Genoegen mee met een formidabel groot geweer. Toen de familie Van Hamersveld za terdagmorgen opstond, zagen zij tot hun grote verrassing dat dit geweer voor de ingang van de woning aan de Wagenberg was geplaatst. Aan de kolf was een kaart bevestigd waar op de deugden van de heer Van Ha- merveld waren vermeld. ACHTERVELD - Zondag, voor de aanvang van de wed strijd Achterveld 6 - HVC 7, huldigde voetbalvereniging SVA de oudste veteraan van de vereniging, de inmiddels 60 jaar geworden Jan van den Heuvel. De voorzitter van de vereniging, C. van Marwijk, bracht in het kort de activitei ten van Jan van den Heuvel naar voren. Hierna werd hem als eerste het vaantje van SVA 40 jaar overhandigd. Tevens werd hem een mooi Delfts blauw wandbord met op schrift aangeboden. Voor zijn echtgenote waren er bloe men. Jan van den Heuvel is vrijwel vanaf de oprichting lid van de voetbalvereniging geweest. Hij be gon zijn voetbal-loopbaan als kee per van het tweede elftal. Hij bleek echter zo goed te zijn, dat hij al vrij kort daarna aangesteld werd als keeper van het eerste elftal. In die periode werd er nog gespeeld or het terrein aan het Jannenöorp bij de familie Zieltjes. ZESDE ELFTAL Jan speelt nu, ondanks zijn hoge leeftijd, nog steeds wedstrijden in het zesde elftal. Een elftal dat al meerdere jaren kampioen werd en, zoals de vooruitzichten nu zijn, het ook dit jaar weer zal worden. Buiten zijn activiteit als speler is hij ook de man die steeds paraat is als er lijnen getrokken en de velden schoongemaakt moeten worden. Reeds vroeg voor de aanvang van de wedstrijden is Jan bezig met het rapen van allerlei ongerechtighe den op het veld. Een bezigheid die hij reeds vanaf het begin van het bestaan van de vereniging heeft gedaan. Zijn elftal won overigens de zondag gespeelde wedstrijd met 2-1. De leden van zijn elftal hebben hem na afloop van de gespeelde wedstrijd al in het zonnetje gezet. Dat gebeurde in hotel De Roskam. Van het elftal kreeg hij een porse leinen varken aangeboden met een biljartkeu. Ook de Sportstichting was aanwezig m de persoon van de heer A. Wessels. Deze bood hem namens de stichting bloemen en een fles geestrijk vocht aan. ACHTERVELD - Vrijdagavond vond de laatste wedstrijd plaats van het SVA kaarttoernooi. Ditmaal waren 32 deelne mers aanwezig, waarvan 20 klaverjassers en 12 schutjassers. De prijswinnaars van deze avond wa ren: Klaverjassen: 1 B. Hak, 5514, 2 Anita de Vene, 5471; 3. Mevr. Pronk 5380; 4. mevr. Van de Hengel 5171; 5. H. de Vene 5113.6 E de Wijs 4836.7. mevr Voorburg 4680; 8. H. van Hamersveld 4664, 9 Alie Bokkers 4605 De poedelprijs was voor Anrue Hak met 3343 punten. Schutjassen: 1. C. de Vene 95. 2. mevr Ossendrijver 94, 3. A. de Ridder 93; 4. J. Prinsen 91; 5. J. van Hamersveld 88, 6. mevr. Kok 87. De poedelprijs was voor P Hilhorst met 64 punten. Er werden zes ronden gespeeld, waarvan er vijf meetelden voor de eindrangschikking. De prijswinnaars van dit toernooi waren: Klaverjassen: 1. mevr. Van Rossum 24838; 2 Anita de Vene 24775; 3 C. van Marwijk 24484 Schutjassers: 1. J. Prinsen 448; 2. Th. Wijntjes 446; 3 mevr. Van Burgsteden 419; 4. A. de Ridder 419. Na uitreiking van de pnjzen wer den de dames, die tijdens dit toer nooi steeds present waren geweest om achter de bar te helpen en ook hielpen bij de telling, bedankt door de voorzitter en kregen ze een bos bloemen. ACHTERVELD - De A.M.B.C. Achterveld hield zondag de eerste puzzelrit van het nieuwe seizoen. Deze rit, uitgezet door de heer G. Vink uit Barneveld, was ongeveer 40 km lang. Om de tijd te korten voor de deelnemers tijdens het rekenen werd er een gezellige bingo gespeeld. De winnaars van deze middag waren; Sportklasse: 1 J A Slomp, Hoornaar, 90 str pnt 2 A. Duits, Putten. 121 str pnt 3, Jan de Boer, Putten, 152 str.pnt Tourklasse: 1. P Meeuwissen. Made, 150 str.pnt. 2. P. van Ruitenbeek, Achterveld, 154 str pnt De poedelprijzen waren in de sportklasse voor G. van Valken goed met 418 str.pnt. en in de toerklasse voor P. W v.d Geer met 363 str pnt. De oplossing van de puzzel in het laatste clubblad was ..Rijwiel hersteller". Winnaar was de heer Van de Broek uit Amersfoort die de volgende rit gratis mee mag rijden Voor de eerste maal werden er voor de deelnemers die niet in de prijzen waren gevallen drie leuke prijsjes verloot. Het ligt in de be doeling dit het gehele seizoen te doen De volgende rit is de Konin- ginnerit op 30 april. ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd van de da- messchietclub namen slechts zes leden deel. Het was Mien v.d. Burg wal die ditmaal de eerste plaats wist te behalen met 89 punten De overige uitslagen waren: 2. Ris Vos 86 3. Jeannet Vos 80 4. InyKok 79 5. Annelies Huurdeman 77 6. BepSmal 63 AFD. ZATERDAG Roda '46 - Hercules Roda 2 - Altius 3 WOG 5 - Roda 3 Hoevelaken - Roda 4 EFC 5-Roda 5 Roda 6 - Barneveld 6 Roda 7 - DVS '33 12 0-3 1-1 0-2 0-9 ?-? 2-2 1-12 Leusden A3-IJsseloever A1 0-5 Jongens Leusden B2-H'sum B2 0-3 Leusden B3-Be Fair B2 1-1 Leos c2 - Leos cl 0-3 Leusden C 1-Schaem C1 5-1 Leos c3 - Um Cornus cl 0-3 Leusden C4-Loenen C2 1-3 Leos c 1 - Spirit c 1 0-3 Leusden D1 -Huizen D1 0-0 Leos b 1 - Unicornus b 1 3-0 Leusden D2-Almere D1 0-6 Leos al - Vollkeial 3-0 Leos d 1 - Unicornus d 1 0-2 Baarn A1 -Leusden A2 5-1 Leos dl - Vollkei dl 1-1 Be Fair BI-Leusden BI 1-3 Leos d2-Limviodl 1-1 Montfoort B2-Leusden B4 2-1 Leos d2 - Spirit d2 2-0 Baarn B3-Leusden B5 1-6 Kampong Cl-Leusden C2 SCHC C2-Leusden C3 1-7 1-3 AFD. ZONDAG JONGENS Alle duels afgelast Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden Leusden A2-Laren A3 Bl-Laren BI B4-H'sum B4 Cl-Be Fair Cl C2-Soest C1 C3-Vianen C2 D2-LarenDl D4-Hinty D2 Meisjes Leos c4 - SVH c2 0-3 Leos c3 - SVH c3 3-0 Leos c3 - Vollkei c2 3-0 Leosc2-Sovococl 0-3 Leos cl - Vollkei cl 3-0 Leos b4 - SH '71 b2 1-2 Leosb3 - Set Up b2 1-2 Leos b2 - Spint bl 3-0 Leosbl - SH '71 bl 3-0 Kampong A1 -Leusden A1 Holestick A2-Leusden A3 Nijkerk Al-Leusden A4 Kameleon B1 -Leusden B2 Gooische B2-Leusden B3 Gooische D1 -Leusden D1 Montfoort Dl-Leusden D3 2-1 2-1 0-7 2-1 2-2 0-2 3-6 5-2 1-1 5-1 2-3 0-3 4-3 8-0 0-0 Senioren Be Fair 1-Dames I 2-1 Dames Ill-Be Fair V 5-0 Culemborg I-Heren 1 0-1 Heren II-Amersfoort 111 4-3 Hilversum IX-Heren IV 1-2 Amersfoort XI-Heren V 2-5 Heren III-Vianen II 5-0 Veteranen A-Gooische B 4-2 Veteranen C-Culemborg A 2-2 Meisjes: Leusden Al-Kampong Al 0-4 UITSLAGEN ZONDAG Amersf. Boys - Achterveld 3-0 Achterveld 3 - Amersf. Boys 3 0-0 Achterveld 6 - HVC 7 2-1 Achterveld 7 - vnj De overige wedstrijden ook die van de dames werden afgelast JEUGDVOETBAL ACHTERVELD Amersfoortse Boys Al - Achterveld 1 1-4 Achterveld A2 - Amersfoortse Boys A2 0-9 Soest B3 - Achterveld BI 3-2 Achterveld Cl - Soest C2 3-3 IJsselmeervogels C4 - Achterveld 11-0 Roda D2 - Achterveld D1 2-1 Achterveld D2 - Hoevelaken D2 0-5 Achterveld El -WZA E3 4-1 Baarn F1 - Achterveld F1 0-0 Achterveld F2 - Soest F3 0-4 Dames jumoren Barneveld 1 - Ach terveld 0-6 Meisjes Achterveld 1 - Achterveld 3-0 PROGRAMMA WOENSDAG 26 MAART: Achterveld Al - C.J.V.V. Al 17.30 uur ZATERDAG 29 MAART: Amersfoortse Boys A2 - Achterveld A 2 V. 13.30 Hoevelaken B2 - Achterveld BI V. 14.00 DINSDAG 1 APRIL Achterveld A2 - Hooglanderveen A2A. 18.30 Achterveld BI - Hoogland B2 A 18.30 Hoevelaken C2 - Achterveld Cl V. 17.45

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9