SB 7 nr X Gemeente wil illegale /olkstuinen weg hebben Wu ook geluidsmuur langs Waterjuffer/Jachtpad vandaa.e in Öe leusder krant" Wateroverlast sportvelden binnenkort verholpen J Fietsen kijken lorgen dicht leusilei" krant VOORJAAR Huisvuil wordt woensdag opgehaald Blikschade Meisje gewond Super disco in De Geut BDU A- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden LEUSDER KRANT VOLGENDE WEEK EEN DAG LATER ffl Vergaderingen in april Michael Gutsdorf op Jazz-podium Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterwea 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV krant •fr DONDERDAG 27 MAART 1986 17e JAARGANG NO. 90 i (Van eéri onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er rijzen problemen rond een nieuw volkstuinen- :omplex bij Leusden-Zuid. De heer G. van Loenen, landbouwer an woonachtig aan de Leusbroekerweg, heeft een perceel [rond aan de Tabaksteeg geschikt gemaakt voor volkstuinen, lij adverteerde met die grond enkele malen in de Leusder [rant. Inmiddels hebben vijftig liefhebbers van tuinieren zich lemeld, en een perceel gehuurd. Voor de prijs van vijftig cent er vierkante meter kunnen zij nu hun eigen groente kweken. Helaas echter, rust op de grond de bestemming „agrarisch ebied met landschappelijke waarde". Die bestemming staat ebruik als volkstuinen niet toe, dat valt onder recreatie. De gemeente Leusden gaf over eze kwestie gisteren een persbe- cht uit. Daann wordt geconsta- terd, dat het betreffende perceel ndbouwgrond niet volgens de er- rustende bestemming wordt ge- ruikt. ben. Dat vind ik een begrijpelijke wens, en daar heb ik aan tegemoet willen komen. De mensen zijn dan ook allemaal dol-enthousiast. Dat er nu zo'n verhaal volgt over de be stemming, begrijp ik niet", aldus de heer Van Loenen. „Wat maakt het nou uit, of ik gras in die grond zaai, of dat andere mensen er spinazie zaaien. Er ko men geen kassen en andere bouw sels, dat wil ik beslist niet hebben, ik wil daar geen rommel hebben. Ik wil, dat die grond gewoon agra risch blijft, zodat ik er in de toe komst zonder problemen weer gras kan inzaaien, ais ik daar op mijn bedrijf behoefte aan zou krij gen. En waar dat gedoe me die bestemming nou voor nodig is, begrijp ik echt niet. Dit is toch net zo agrarisch, als grasland? De agrari sche beroepsbevolking bestaat uit veehouders, akkerbouwers en tuin ders. Dus dit gebruik is wat mij betreft zo agrarisch als wat. Boven dien, wat kan ik er momenteel aan doen? Al die mensen hebben daar hun tuintjes al ingezaaid, dat kun je er toch maar niet zo weer uit halen? Ik wil hier nog wel over praten met de heren van het gemeentebestuur, want om het te veranderen, dat zie ik met zitten", aldus de heer Vein Loenen. FOUT BELEID „Omgerekend houd ik er finan- RAAR ,Het enkele feit, dat er nog een rote behoefte aan volkstuinen is, an nog geen aanleiding vormen e inrichting van een perceel agra- sche grond, op een kwetsbare laats, ten behoeve van volkstuinen iafwijking van de bestemming toe te staan. De volkstuinen op het etrokken perceel kunnen en zul- voor de volkstuiners spijtig tnoeg, dan ook niet worden toe staan", aldus het persbericht. Desgevraagd werd daar van ge- eentelijke zijde nog aan toege- jegd, dat de heer Van Loenen iddels een brief van dit standpunt de hoogte is gesteld. De heer Van Loenen is, als we hem over deze kwestie opbellen, verrast. „Ik heb nog geen bnef gezien van de gemeente. En eerlijk gezegd vind ik het wel een beetje raar, dat men een persbericht over de kwestie uitgeeft, zonder dat ik van iets weet", stelt hij. Gevraagd naar de reden, om die volkstuinen aan te leggen, verklaart de heer Van Loenen, dat hij dat heeft gedaan, om in de bestaande, grote behoefte te voldoen. „Het is beslist niet zo. dat ik dat gedaan heb gedaan in verband met de super heffing op melk, of m verband met de meststoffenwet of de wet bo demverontreiniging. Ik heb met geen van die regelingen proble men, met de huidige omvang van mijn melkveehouderij. Ik ben bena derd door eer» aantal mensen, dat graag een volkstuintje wilde heb- Het perceel grond aan de Tabaksteeg, dat inmiddels geschikt is gemaaki vuor volkstuintjes. Dal gebruik is echter in stnjd met de bestemming van de grond, die agrarisch is. cieel weinig aan over, haast nog minder als wanneer ik de grond als weiland zou gebruiken. Vijftig cent per vierkante meter is een alleszins redelijke prijs, als je ziet wat er afgaat. Voor op het terrein heb ik een stuk grond vrij gehouden, voor het parkeren van auto's. Want ik wil niet, dat er auto's op de weg staan, ik wil memand overlast bezorgen. Bovendien gaan er, m vierkante meters, de paden ook nog af. Ik heb het land bemest, en de loonwerker heeft het vervolgens geploegd en gefreesd. Dat zijn mijn jaarlijkse kosten, die ook uit de huurprijs moeten komen. En ik wil echt niet gaan beweren, dat ik nou sociaal bezig ben, maar het komt er eigen lijk wel op neer", zo stelt de heer Van Loenen. Je zou eigenlijk kunnen zeggen, dat dit een gevolg is van het beleid van de gemeente, dat op dit punt toch een beetje fout zit. Want dat men hier in Leusden met kan voor zien in de grote behoefte, die er aan volkstuinen is, vind ik onjuist. Als u uitrekent, wat wethouder Van Wou denberg allemaal uitgeeft per jaar aan welzijn, aan sportvoorzierun- gen, dan is dat veel geld. De vrije tijd van mensen neemt nu eenmaal toe, dus dat is op zich best begrijpe lijk. Nu zijn er mensen, die geen sport als hobby hebben, maar tui nieren. Er is een wachtlijst van meer dan honderd mensen, omdat men er met m is geslaagd, dat volkstumencomplex bij het Val leikanaal uit te breiden. Dus nu zit je met een grote groep mensen, die hun vrije tijd ook nuttig willen be steden, en dat kost de gemeente geen gulden. Want het is mijn grond, en ik draai voor de kosten op. De buren daar vinden het leuk. ik heb nog geen klacht gehad. Dus men moet het maar iets minder nauw nemen, vind ik. Met al die wetten en bestemmingsplannen gaat de bureaucratie nu zo ver, dat je geen volkstuin meer aan kunt leggen. Dat moet dan toch wat soepeler kunnen, vind ik", aldus de heer Van Loenen. (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Na de commotie rond een geluidswal langs de euwe wijk Claeverenblad/Wildenburg is er nu ook sprake an het optrekken van een dergelijke muur langs de Wateijuf- r en het Jachtpad. Dat blijkt uit de stukken die voor de vergadering van de Dmmissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening van omende dinsdag zijn verzonden. Het gaat om plannen voor een rgelijkbare muur van twee meter ogte, aan de ene kant van bak ten, en aan de andere zijde van zogenaamde „Schoonhoven- ïmenten". De muur komt langs fietspad, en langs de waterpar- De muur zal het voor vissers mogelijk maken, ter plaatse nog iger hun sport uit te oefenen. De rkzaamheden, zo ligt in de be- eling, zullen zo snel mogelijk igmnen. Ter voorbereiding wordt it ingang van dinsdag het brug- t)e dat de Waterjuffer verbindt it de fietsbrug over het Valleika- al, afgesloten. geluidswal zal in de toekomst verder verkeer ter plaatse onmo gelijk maken, het bruggetje zal daarom ter plaatse worden verwij derd. Punt van studie is nog, welke zijde van de geluidsmuur zal wor den opgetrokken uit baksteen. Hiervoor zal advies worden ge vraagd aan een speciale commis sie. voorgezeten door CDA-er Henk Ossendrijver. Deze gaf in het verleden de aanzet tot het creëren van dit soort geluidswallen in Leus den. Het punt staat voor dinsdagavond op de agenda van de commissie OW/RO, en zal naar verwachting omstreeks tien uur 's avonds aan de orde komen. In verband met de Pasen zal de Leusder Krant volgende week een dag later verschij nen dan gebruikelijk, namelijk op woensdag en vrijdag. Ko pij en advertenties voor de woensdag-editie dienen uiter lijk dinsdagmiddag 12.00 uur in ons bezit te zijn, voor de vrijdag-editie uiterlijk donder dagmiddag 12.00 uur. Bij voor baat dank voor uw medewer king in deze. Het bruggetje dat de Waterjuffer verbindt met de fietsbrug over bet Valletkanaaf zal verdwijnen. LEUSDEN - De politie m Leus- den-Zuid houdt komende zaterdag een fiets-kijkdag. Mensen wiens fiets recentelijk werd gestolen, kunnen tussen 10.30 uur en 12 00 uur op het politiebureau te Leus- den-Zuid terecht, om te kijken of ook hun tweewieler daar staat. PfjippTltplllllO Goede Vrijdag. Ook de avondo- Lid lUlö penstelling van het bureau Burger zaken komt die dag te vervallen. De gemeentewerf Hamersveld- seweg 105 is op zaterdag 29 maart van 09.00 uur tot 12.00 uur open voor het brengen van chemicaliën, afge werkte olie, ijzer en dergelijke. rEUSDEN - Op vrijdag 28 maart JA alle afdelingen van de gemeen- PLeusden gesloten in verband met Onafhankelijk |BOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUUI Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- jyks van 9.00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) een prima tuintijd. Wij draaien weer op volle toeren en bieden een enorm assortiment levend groen en tuin- artikelen zoals: heesters coniferen vasle planten kamerplanten heideplanten zaden violen Diverse fleurige aanbiedingen. tuincentrum Ton Hilhorst LEUSDEN - In verband met de Paasdagen op 30 en 31 maart wordt het huisvuil niet op maandag maar op woensdag opgehaald. Glas en papier worden op dinsdag in het noordelijk gedeelte van Leusden opgehaald (Hamersveld, de Wete ring, Alandsbeek, Rozendaal en Rossenberg) Stoutenburg en Ach terveld. LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Arnhemseweg/Leus- broekerweg, afgelopen dinsdag ochtend rond 08.00 uur, hepen twee personeiiduiu s DenoomjK wai vuk.- schade op. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. De betrokken bestuurders, H.C van de B. uit Achterveld en P.B. uit Amersfoort, verleenden elkaar geen voorrang in het vroege och tenduur LEUSDEN - Een jong meisje raak te dinsdagochtend licht gewond bij een aanrijding op de kruising Burg. Van der Postlaan/Hamersveldse- weg. De politie hoefde met op te treden; de betrokkenen handelden de zaak zelf af. LEUSDEN - In de maand apnl worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga deringen gehouden: 1. Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening; 7. Welzijn en Onderwijs; 10 Algemene bestuurszaken, 14. Financiën; 15. OW/RO verkeer; 15. Planadviesgroep; 24. Raad. De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde verga deringen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week volgend op die waann de vergadering is gehouden. Eerste „Eurohuis" in ons land wordt in Leusden opgebouwd pagina 3 Commissie vond geen onregelmatigheden bij kavelverkoop, wel te weinig informatie van college van B W pagina 3 Omroep Leusden toonde improvisatietalent pagina 5 Leusdens Ver-leden: „De Mof' pagina 6 Sportnieuws pagina 7 Conny van Bergen in Jazzsociëteit pagina 8 Nimmerdor betrekt nieuwe manege pagina 8 Loep op Leusden Film Servicepagina DOKTERSDIENST gedurende het hele Paasweekeinde: tel. 03425-1222 LEUSDEN - De commissies Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening en Financiële en Economische Zaken, even als de Sportstichting gaan zich komende maand buigen over een voorstel van B en W, waarin een verbetering van de drainage van twee sport velden van het Burg. Buining- park wordt voorgesteld. Het voorstel komt na een bodem- kundig onderzoek van een extern adviesbureau Dat onderzoek was nodig omdat een aantal velden steeds getroffen werd door terug kerende wateroverlast. De hoofd- aanbevelingen uit het onderzoeks rapport waren: een intensivering van het onderhoud en aanpassing van de drainsleuven. „In hoofdzaak kunnen wij ons vinden in het advies, doch wij den ken dat de voorgestelde maatrege len nog onvoldoende verbetering van de toestand van de velden betekenen," laat het college de raadsleden weten. „Wij achten de aanleg van extra, ondiepe drains tussen de bestaande drams nood zakelijk." Een proef heeft intussen bewe zen dat de voorgestelde verbete ring inderdaad een afdoende op lossing is. die overigens wordt on dersteund door de KNVB. De uitvoeringskosten bedragen 63.000 gulden. Als de gemeente raad eind apnl met dit voorstel instemt, dan wordt zo snel mogeüjk begonnen met de aanleg van de drains. Het college hoopt zo te bereiken dat bij aanvang van het sportseizoen 1986-1987 de betref fende velden weer bespeelbaar zijn. LEUSDEN - Disco-liefhebbers opgelet. Morgenavond (vrijdag 28 maart) houdt de Geut aan de Zwar- teweg in samenwerking met Super- Radio een grandioze disco De disc-jockey's van Super-Radio zul len dan hun kennis ten gehore brengen en voor een onvergetelij ke avond zorgen. De zaal gaat om 20.30 uur open en de toegang be draagt twee gulden Voor pashou ders slechts een gulden. Het is de bedoeling dat de superdisco's om de veertien dagen in de Geut terug keren. LEUSDEN - Hot-violist Michael Gutsdorf is donderdag avond voor de derde maal te gast op het Jazz-podium m De Hakhorst. De begaafde en vakkundige violist maakte vorige maand een dusdani ge indruk op het publiek en de musici, dat besloten is dit reeds nu al te herhalen. De begeleiding is, zoals gebrui kelijk, m handen van het Trio Wie- be Haanstra. Het concert begint donderdag om 21.30 uur. De toe gang is gratis. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel. nr. 03420-94911 COLLEGE VAN B W:

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1