üerste „Eurohus" in ons land Lyordt in Leusden opgebouwd Geen onregelmatigheden bij kavelverkoop, vel onvoldoende informatie van college" TOYOTA [leusden, leusder krant; Cursus zieken thuis verzorgen Vergadering gemeenteraad Paaseieren zoeken met Blij hof Nieuws uit Fiets jeugdbieb gestolen Collecten in april mmissie Grondtransacties in advies: leusder krant m Rommelmarkt Cursus jeugd- mode maken AUTO EEMHAVEN Van Kersbergen Pierre Jansen signeert Leusden DONDERDAG 27 MAART 1986 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Afgelopen maandag is begonnen met de bouw het eerste „Eurohus" in ons land. De bouw vindt plaats aan je Augustijnenhove, op nummer 12. De bouwster, Anneke Bos lit Leusden, wil als vertegenwoordigster voor het Zweedse hirohus" in de Benelux aan de hand van dit eerste model meer onir.gen gaan verkopen. De eerste contacten verlopen leer dan naai wens, zo vertelt zij ■sgevraagd. „Ik heb het een ■etje onderschat, toen ik een ad- •rtentie zette in één van de vak aden. Want binnen de kortste «ren had ik tweehonderd mensen ji de telefoon gehad, die waren linteresseerd. Enkelen ervan heb inmiddels naar Zweden moeten uren, om daar zo'n huis m erkebjkheid te bekijken. Want m papier vind ik het voor toekom- ige kopers maar moeilijk beslis- aldus Anneke Bos. akket Het contract, dat zij met het veedse bedrijf heeft, is uniek. En el, omdat zij daann heeft bedon- en, dat zij uitsluitend het bouw pakket afneemt, en laat neerzetten. De aankleding van buiten en van binnen gebeurt helemaal met Ne derlandse materialen. Dat is met gebruikelijk. In Amenka, in Califor- nié, waar veel van dit soort huizen zijn en worden gebouwd, net zoals in Zwitserland - daar gaat het om een chalet-model - en in andere Europese landen, levert „Eurohus" het huis „all-in". „Om de stenen en het sanitair, om maar iets te noemen, ook helemaal uit Zweden te laten komen, dat vond ik water naar de zee dragen. Dat kan goedkoper, en dat is ook in de prijs te merken", aldus Anneke Bos. Het ligt in de bedoeling, dat zij zelf in het huis gaat wonen, en er ook kantoor gaat houden. „De men sen kunnen dan direkt zien, waar Een deel van het dak wordt naast het huis opgebouwd, en daarna met behulp van een takel op de onderbouw geplaatst. Dat levert grote tijdsbesparing in de bouwtijd van de worung. we over praten. Dat lijkt me een vereiste, om een potentiele koper te kunnen laten zien, waar het om gaat", zegt zij. „Ik heb een heel pakket klaar voor gegadigden. Dat houdt m, tekeningen van de woning zelf, de mogelijke indelingen, een keuze uit materialen voor de afwerking, zo wel binnen als buiten, en een reeks hypotheekmogelijkheden. Als de mensen daarmee de deur uitgétan, dan kunnen ze thuis de zaak eens op hun gemak bekijken, en een keus doen uit de mogelijkheden, die hen het meeste aanspreekt", aldus Anneke Bos. De huizen die Anneke Bos kan leveren, varieren m maat van groot tot klein. Het ligt in de bedoeling, dat het huis aan de Augustijnenho ve m mei betrokken wordt, wat mogelijk is door de snelle bouw Het huis wordt, zoals op de foto's te zien is, in segmenten met behulp van een takel in elkaar gezet. Daar toe waren deze week monteurs vanuit Zweden overgekomen. Anneke Bos heeft een opleiding in Zweden genoten bij de fabrikant. „Het is nodig, dat je weet hoe de constructie in elkaar zit. Vooral ook, omdat je m ons land op heel andere ondergrond werkt, dan m Zweden. Dus je moet weten wat voor soort fundering er moet komen, om het huis probleemloos m ons land te kunnen bouwen", vertelt zij tot slot LEUSDEN - De gemeenteraad houdt vanavond om 20.30 uur een openbare vergadering in de raads zaal van het gemeentehuis, 't Erf 1 m Leusdén-Centrum. Het is de laatste vergadering van de huidige raad. Op de agenda staan de volgende punten: - Opening; - Mededelingen; - Notulen; - Ingekomen stukken, - Wijziging naamgeving fietspad; - Wijziging Algemene Politie Ver ordening; - Opheffing gemeenschappelijke regeling Intergemeentelijk Au- tomatisenngscentrum Midden- Nederland, - Volumebesluit stadsvernieu- wingsgelden 1986; - Aanvraag ex artikel 74 WBO ten behoeve van de Rooms-Katholie- ke basisschool De Rossenberg; - Diverse onderwijsvoorzieningen ex artikel 74 WBO ten behoeve van de openbare basisschool De Wegwijzer; <j„K<-jdie uitbreiding kleedac commodatie MHC „Leusden"; - Subsidies emancipatiewerk; - Voorbereidingsbesluit woon/ werkgebied Valleilaan; - Aankoop grond m 't Ruige Veld; - Aankoop grond in 't Vliet; - Verkoop kavel bouwgrond in plan Paardenmaat (twee maal); - Verkoop kavels bouwgrond in het gebied W7; - Verkoop kavel bouwgrond aan de Rozengaarde; - Tuinmuren Leusden-Zuid; - Procedure behandeling verzoek om schadevergoeding ex artikel 49 WRO; - Subsidieverzoek kerkbestuur St. Josephparochie Leusden- Centrum; - Wijziging Verordening Onroe- rend-Goedbelasting; - Conversie-geldlening en garan tie-geldlening Speel- en Recrea tievereniging Blij hof; - Verdaging beslissing op voorzie ning; - Rondvraag, - Sluiting. LEUSDEN - De paashaas verstopt komende zaterdag (29 maart) wederom zijn eie ren onder het bladerdek van het Lockhorsterbos. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen ze dan gaan zoeken. Deze aktiviteit wordt georganiseerd door Blijhof en deelname is gratis. Voor iedere leeftijdsgroep is er een klein prijsje. Men vertrekt zaterdagochtend per fiets naar het bos. Bij de kruis punten staan brigadiers om voor een veilige oversteek te zorgen. Na afloop (zo rond 12.00 uur) is er voor iedereen wat te drinken. Kinderen die meedoen wordt aangeraden om een tasje of eier- doos mee te nemen om de gevon den eieren in te doen. Ouders die bij het paaseieren zoeken een handje willen helpen kunnen contact opnemen met Ma rianne de Vos, telefoon: 033-947979. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben voor de maand apnl vergunning verleend voor de volgende collec ten: 7-13. Sakor; 14-20: Nederlandse Hartstichting; 21-27: Nationaal Fonds Sport Ge handicapten; 28-4 mei: Unesco. LEUSDEN - Het leesprogramma „zwervers gevraagd" is al weer afgelopen. De belangstelling voor de avonturenboeken, waar het alle maal om draaide, was enorm. Alle kmderen die mee hebben gedaan, kunnen in de bibliotheek hun zwer verskompas en een kleme verras sing komen ophalen. Ze kunnen dan meteen alle tekeningen bekij ken die naar aanleiding van het leesprogramma zijn gemaakt. Die hangen namelijk m de bibliotheek LEUSDEN - Een inwoner van Leusden heeft afgelopen donder dag aangifte gedaan van de diefstal van zijn fiets. Het betreft een groene damesfiets van het merk Batavus, type spnnt. Op de tweewieler staat de postcode van de vorige eige naar gegraveerd: 3834 AN 56. Mensen die de betreffende fiets ergens hebben gezien, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Leusden-Centrum, te lefoon 033/941980. an eén onzer verslaggevers) LEUSDEN - De commissie Grondtransacties, die vanuit de meenteraad is samengesteld om de verkoop van kavels der te bekijken, heeft geen onregelmatigheden geconsta- rd bij de verkoop van bouwkavels. Dat blijkt onder meer uit rapportage, die de commissie in twee verslagen en een vies aan het college van B&W heeft doen toekomen. De ukken staan op de lijst ingekomen stukken, die vanavond in gemeenteraad worden behandeld: het college van B&W stelt lor, die stukken voor kennisgeving aan te nemen. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretariaat: Boudwina de Boer Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: I 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar. 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. In het advies stelt de commissie het volgende: „De commissie heeft geen moeite met de delegatie van verkoop aan het college van B&W. Wel stelt zij vast, dat een en ander dient te geschieden onder stnkt nageleefde voorwaarden. Het be staande delegatiebesluit dient op deze voorwaarden nader te wor den bezien". Gemeentesecretaris Reier van Gooi is met die taak belast. Het voorstel is nu, de raadsleden maandelijks te informeren over de verkochte kavels door middel van een lijst m de raadskamer, met bijgevoegde tekeningen. Omdat de commissie de huidige werkwijze „onvoldoende klantvriendelijk" vond, en van mening was dat die tot problemen konden leiden, heeft zij twee standaard-bneven ontworpen voor eerste en tweede reservering. Er komt een „drempelbijdrage" van 50,-. die iemand die een perceel wil reserveren, moet beta len. KAVELPRIJZEN Ten aanzien van de kavelprijzen voor bouwkavels aan Manenhove, met name de twee kavels voor CDA-voorzitter Dick Tigchelaar en gemeentesecretaris Reler van Gooi, heeft de commissie unaniem geconstateerd, dat er geen sprake is geweest van onregelmatigheden. Wel constateert de commissie, „dat er vanuit het college onvoldoende/ onvolledige of onduidelijke infor matie terzake is verstrekt. De com missie wenst alsnog inzicht/verant woording met betrekking tot de circa 150 tot 200 in de tweede fase verkochte vrije sectorkavels, ten einde te bezien of deze kavels inderdaad zijn verkocht met ïnacht- name van de strekking van de destijds genomen raadsbesluiten," aldus het advies. Opvallende details in het advies zijn, dat de termijn, die bij een reservering moet worden ge noemd „tot en met" dient te zijn. Bovendien moet schriftelijk en aan getekend contact worden opgeno men met de eerste kandidaat, als zich een tweede serieuze gegadig de voor hetzelfde perceel meldt. Beide maatregelen lijken direct voort te vloeien uit wat de aanlei ding was tot het instellen van deze commissie Dat was het probleem rond kavel 25, waar verkoop plaats vond, terwijl een andere gegadig de een reservering op de kavel had Die zaak is inmiddels m behan deling bij de rechtbank m Utrecht. REGELING De verkoop van kavels is nu in het advies geregeld voor de toe komst. Uit de notulen van de twee bijeenkomsten, die de commissie heeft gehad, wordt verder mets duidelijk over de gang van zaken rond kavel 25. Ook met expliciet geformuleerd is, dat er een emde is gemaakt aan de aparte reserverin gen voor ambtenaren. Er zijn alge mene voorwaarden geformuleerd, en daaraan moeten ook de ambte naren, die immers net zo veel recht op een bouwkavel hebben, dan een ander, voldoen. Met die formule ring heeft en in de verslaglegging De woning van gemeentesecretaris Van Cool in aanbouw: de commissie Grondtransacties heeft geen onregelmatigheden geconstateerd bij de verkoop van deze kavel voorkomen, dat duidelijk werd dat er zulke interne reserveringen heb ben bestaan. De verkoop van kavels zal, als het advies van de commissie wordt opgevolgd, nu via het col lege van B&W gaan lopen, en niet, zoals in het verleden het geval was, via de afdeling stads ontwikkeling. Reserveringen kunnen dan maximaal veertien dagen duren. Dit echter allemaal op voor waarde, dat het college van B&W dit advies ook overneemt. Wat dat betreft is het dan ook be vreemdend, dat het college in de raadsvoorstellen ten aanzien van dit advies voorstelt, „het voor kennisgeving aan te nemen". ACHTERVELD - De regio nale kruisvereniging Leus den-Achterveld start op dins dagavond 8 april een cursus ziekenverzorging thuis. De cursus bestaat uit vijf bijeen komsten (8, 15, 22 en 29 april en 6 mei) en wordt gehouden in het wijkgebouw aan de W. van Amersfoortstraat 38 in Achterveld. De avonden be ginnen steeds om 20.00 uur en duren tot ongeveer 21.30 uur. Het doel van deze cursus is men sen vertrouwd te maken met de verzorging van iemand die ziek is. Onderwerpen die behandeld wor den zijn: praktische wenken voor en oefenen m bed opmaken, was sen, tillen, enzovoort, en het ge bruik van materialen bij de verzor ging Ook wordt er aandacht besteed aan de vraag wat het voor iemand kan betekenen om ziek te zijn. Het is echter met de bedoeling om uitgebreid in te gaan op verschil lende ziektebeelden. De wijkverpleegkundige en de wijkziekenverzorgende verzorgen de cursus Deelname kost vijf gul den per persoon. Men moet wel lid van de kruisvereniging zijn. Opge ven graag voor 2 apnl via het spreekuur van de wijkverpleeg kundige, maandag tot en met vnj- dag van 13.00 uur tot 13.30 uur, telefoon: 03425-1333. (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij laveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen dekbedden - dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes karpetten - tafekleden - zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix - Gardisette Jap Tuiipan Forbo - Desso - Boras - enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-c., tel. 033-946611 LEUSDEN - Op zaterdag middag 29 maart a.s. zal Pierre Jansen zijn nieuwste boek „Vincent van Gogh is met meer" signeren in Boekhandel Hamershof, van 14 - 16 uur In dit boek haalt Pierre Jansen herinneringen op aan zijn loop baan als musem-directeur. LEUSDEN - De Hervormde Ge meente en de Gereformeerde Kerk in Leusden organiseren weer een rommelmarkt. Deze vindt plaats op zaterdag 31 mei aanstaande rondom het Dorps plein in Leusden-Zuid. Op zater dag 26 april worden 's morgens in heel Leusden huis-aan-huis spul len voor de rommelmarkt opge haald. Meer informatie kan men knjgen bij Ane den Hartogh. telefoon 033- 942743, of bij Piet de Vos, telefoon 033-946423. LEUSDEN De Vereniging voor Vrije Opvoedkunst, afde ling Amersfoorrt, organiseert een serie van vier avonden waarop, onder deskundige lei ding, eenvoudige peuter- en kleuterkleding gemaakt kan worden. Tijdens de bijeen komsten wordt bovendien in gegaan op de betekenis van kleding voor de ontwikkeling van het kind. De cursus vindt plaats op 8, 15. 22 en 29 april tussen 20.00 uur en 22.00 uur in de Vrije School Amersfoort aan de Romeostraat 74. De kosten bedragen dertig gulden, exclusief materialen. Opgeven kan telefomsch via 033-622224 tot 3 april. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 ftkx mkindegemeed&\ Donderdag 27 maart 19.00 uur: Extra openingsuren van de openbare bibliotheek (tot 21.00 uur). 20.00 uur: Informatie-avond van de Kruisvereniging voor aanstaande ouders in het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33 te Leusden-Zuid. 20.30 uur: Openbare raadsverga dering in de raadszaal van het gemeentehuis, 't Erf 1, Leusden- Centrum. 21.30 uur: Jazz-podium m De Hak- horst met als gast Michael Gutsdorf op de hot-viool. Vrijdag 28 maart 20.30 uur: Disco in De Geut aan de Zwarteweg met medewerking van Super-Radio. Zaterdag 29 maart 21.30 uur: Optreden van de Amers- foortse band Pretty Picture in De Geut aan de Zwarteweg. (Zaal gaat een uur eerder al open) Zondag 30 maart 13.00 uur: Start fietstocht van Her vormd/Gereformeerd Jeugdbe- raad. Vertrek bij het Jeugdhonk aan de Hamersveldseweg. 14.30 uur: Jazz sociëteit in De Hak- horst met zangeres Conny van Ber gen en de groep De Onderlinge van 1975. In de pauze een optreden van Tno Djespiration. 20.30 uur: Ontsteking van een paasvuur op het terrein op de hoek van de Burg. Van der Postlaan/ Blekerij. Dinsdag 1 april 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening in de com missiekamer van het gemeente huis, 't Erf 1 te Leusden-Centrum. Woensdag 2 april 09.15 uur: Thema-ochtend in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2, over dik-zijn.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3