Conny van Bergen in Jazzsociëteit College wil parkeer plaats in omgeving Lisidunalaan Gemeente gaat riolering Ambachtsweg verbeteren Nimmerdor betrekt nieuwe manege leusder krant Medische gegevens met Medic Alert altijd op zak Tevens aanleg gasleiding KPJ: 2e prijs toneelstuk ABTB 50 jaar Onder invloed Pronkstuk voor vereniging met faam DONDERDAG 27 MAART 1986 plaatselijk nieuws „De Onderlinge van 1975" begeleidt komende zondag zangeres Conny van Bergen. LEUSDEN - De zangeres Conny eerste paasdag, te gast in de Jazz van Bergen is komende zondag, Sociëteit Leusden, die is gehuis vest in De Hakhorst. De groep De Onderlingen van 1975 begeleidt haar muzikaal. Tijdens de pauze treedt het Trio Djespiration op. Het concert begint om 14.30 uur. De entree bedraagt vier gulden voor leden en zeven gulden voor niet-leden. „Jazz inspireert mij," aldus Conny van Bergen, die een graag geziene gaste is in de gerenommeerde jazz clubs van ons land. „Het dwingt mij om alles te geven." Voor de kleine kinderen is er, geheel gratis, een opvangmogehjk- heid onder leiding van een kleuter leidster. In eetcafé De Hakhorst wordt zondag een speciaal jazz- paas-menu geserveerd. Zangeres Conny van Bergen komt zondag naar de Leusdense Jazz Sociëteit. ding en in mindere mate door enkele eisen van de waterkwali teitsbeheerder. Daarnaast, zo meldt het college voorstel, kan een bedrag van onge-1 veer 90.000 gulden al worden toe geschreven aan de voorzieningenj die moeten worden uitgevoerd ten behoeve van een twaalftal percelen 1 langs de Hamersveldseweg (tussen Paardenmaat en de spoorlijn). UITKERING LEUSDEN - Het college van B en W wil een aantal par keerplaatsen realiseren aan de Lisidunalaan en Ansfridus- laan. Reden daarvoor zijn de gevaarlijke verkeerssituaties die er momenteel met name voor fietsers bestaan. Dins dagavond wordt in de com missie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening een voorstel daartoe behandeld. „Door het grote aantal bezoekers van De Til en Blij hof ondervindt de omgevmg nogal wat parkeerover last," laat het college m het voorstel weten. „Er wordt namelijk veelvul dig en lang geparkeerd op onder andere de Ansfriduslaan (woon straat) en de Lisidunalaan (wijkont- sluitmg) hetgeen tot onoverzichte lijke en gevaarlijke verkeerssitua ties leidt." Zowel mondeling als schriftelijk zijn er bij de gemeente en de politie klachten van omwonenden hier over binnengekomen. Teneinde de naar onze mening onaanvaardbare situatie op te lossen, stelt het colle ge de raad voor om de ingang van Blijhof naar de Ansfnduslaan te verplaatsen en parkeerplaatsen aan te leggen in de nabije omge ving. De uitgangspunten bij het ont werp van de betreffende parkeer plaatsen waren als volgt: uitvoering in betonstraatstenen, bestaande beplanting zoveel mogelijk hand- B' haven in verband met de afschei mende werkmg die hiervan uitga® een zodanige situering dat er gee; autolichten naar de woning gericht, de uitrit niet tegenoveE, bestaande bebouwing situere: speeltuin Blijhof tevens ontsluit^ n» via de parkeerplaats en het latf vervallen van de huidige entree v; Blijhof. De kosten van uitvoering de werkzaamheden bedrage 83.884,-. In het restant-budgetpro gramma 1985 is daarvoor een be drag van 95.000 gulden gerese: veerd, zodat de kosten daaruit be streden kunnen worden. Naast de commissie Openbars Werken en Ruimtelijke Orderunj zal ook de commissie Financiële Economische Zaken zich over he voorstel buigen. LEUSDEN - Het Leusdense college wil nog dit jaar begin nen met de aanleg van een vuilwaterriool langs de Am bachtsweg. Daarmee zou dan de huidige, vanuit milieu-oog- punt onacceptabele situatie verbeterd worden. In de Ambachtsweg ligt een gemeente-riool voor de op vang en afvoer van regenwa ter. Dit riool mondt uit in de sloten, die rondom het indus trieterrein liggen. Voor de op vang van afvalwater beschik ken de woningen en bedrijven nog over eigen voorzieningen, zoals sceptic-tanks, zakputten en dergelijke. Hierdoor wordt het grond- en oppervlaktewa ter verontreinigd. „Deze situatie kan worden ver beterd door naast het bestaande regenwaterriool een vuilwaterriool aan te leggen,"concluderen B en W. „Deze beide rioolstelsels dienen dan wel te worden gekoppeld. Over deze oplossing, een verbe terd gescheiden stelsel, heeft over leg met de provincie, als waterkwa liteitsbeheerder, plaatsgevonden." Het meuwe stelsel dient te wor den bemalen waarna het afvalwater dient te worden afgevoerd, via een nog aan te leggen persleiding naar Paardenmaat. De bepaling van het tracé van deze persleiding langs de Hamersveldseweg is niet een voudig. Enerzijds wordt dat veroor zaakt door de aanwezigheid van diverse kabels, leidingen en bo men m de toch al krappe berm van de Hamersveld. Anderzijds wan neer gekozen wordt voor een tracé onder de weg door, betekent dat hoge kosten (circa 225.000 gulden exclusief BTW) en overlast voor het verkeer, aangezien het asfalt dan over een lengte van 700 meter dient te worden verwijderd. TUINEN De meest voor de hand liggende oplossing, zo laat het college weten, is dan ook een tracé dat door de turnen van de aanliggende wonin gen loopt. „Wij hebben de indruk dat de meeste particulieren bereid zijn hun medewerking te verlenen indien tegelijkertijd dit deel van de Hamersveldseweg kan worden aangesloten op het aardgasnet," aldus het college. De aanleg van alleen een aard gasleiding wordt door het Gasbe drijf als super-onrendabel be schouwd en valt niet binnen de criteria van het huidige aanslui- tingsbeleid voor onrendabele ge bieden. Gecombineerde aanleg van persleiding en gasleiding kan de kosten voor het Gasbedrijf aan merkelijk drukken, waardoor de aanleg van de gasleiding toch ge realiseerd kan worden. Daarnaast heeft de PUEM reeds te kennen gegeven dan ook een hoogspamungsleiding, richting Woudenberg, in hetzelfde tracé aan te willen leggen. GRATIS AANSLUITING Op de persleiding kunnen ook de betreffende percelen aangeslo ten worden voor wat betreft de vuilwaterafvoer. „Wij stellen ons voor de eigenaren van de percelen, waarover de persleiding dient te lopen, een gratis rioolaansluiting aan te bieden," stellen B en W voor. „Voor de overige eigenaren/bewo ners langs dit deel van de Hamers veldseweg komen de kosten, zoals dat toen gebruikelijk was bij ande re rioleringswerken, voor eigen rekening (gedeelte riolering op ei gen terrein)." De kosten van de uitvoering van de werkzaamheden, aanleg riole ring Ambachtsweg, aanleg perslei ding, vestiging en zakelijkrecht- overeenkomsten, bedragen 430.000 gulden. Het budgetpro gramma-1986 voorziet slechts in een bedrag van 300.000 gulden. Het verschil van 130.000 gulden wordt grotendeels veroorzaakt door on voorziene kosten rond de perslei- Wanneer de aansluiting nog dit jaar plaatsvindt, komen deze per celen overigens in aanmerking voor een uitkering van 72.000 gul den op grond van de verfijningsuit kering rioleringen. Naast deze bij drage wordt ook nog een bedrag van 83.000 gulden verkregen vanuit het provinciaal stadsvernieuwings fonds. De raad heeft daartoe een besluit genomen in de raad van 27 maart jongstleden. De hoogte van de bijdrage m de kosten door de PUEM en eventueel het Gasbedrijf is nog met aan te geven, aldus het college. „Tevens wordt nagegaan of de provincie, vanuit de subsidieregeling kleine kernen, nog bij wil dragen in de kosten van de bouw van het gemaal en de aanleg van de persleiding." De commissie Openbare- Werken en Ruimtelijke Ordening heeft het concept-voorstel van B en W (het beschikbaar stellen van het bedrag 430.000 gulden voor de aanleg) komende dinsdagavond op haar agenda staan. Later in april zal ook de commissie Financiële en Economische Zaken het onder werp behandelen. ACHTERVELD - Daar de Achtervelders K.P.J. tijdens de creatieve dag van de Kring de eerste prijs met hun toneelstuk hadden behaald, konden zij nu meedoen aan de Provinciale Creatieve dag te Maarssen. Hier werd hetzelfde toneelstuk opgevoerd getiteld „Leve de film". Dit stuk werd geschreven door het eigen lid André Steenbeek. De KPJ kreeg daarmee de tweede plaats. Het stuk speelt zich af in een filmstudio waar een film zal worden opgenomen. Reeds vanaf het begin zijn er volop problemen. De geldschieter dringt zijn zoon op als hoofdrolspeler. De jongen heeft geen enkel talent, doch de geldschieter dwingt iedereen zijn zoon te laten meespelen. Het volgende probleem is dat de hoofdrolspeelster het helemaal met kan vinden met de feministische regie-assistente. Als men dan ook nog opgezadeld wordt met een geheel ondeskundige cameraman, is de chaos compleet. De deelnemende KPO-leden waren André Steenbeek als Karei jji Margnet Hak als Helga Hógafjeld Petra Wouters als regieassistent-, le Alex Herder als Jodokus, Wim Vcs jr. als Tinus en Tarzan, Johan vd Hengel als cameraman en Ben va; Middelaar als Suikerbuik. Tijdens deze creatieve dag kon worde: deelgenomen m de categorien lara toneel, kort toneel en improvisatie. De Achtervelders werden tweede in hun categorie. Zij moesten me: een punt verschil de Mijdrechtse afdeling voor laten gaan. Tijdens het Isidorusfeest op 11 april zal hetzelfde stuk worde; gespeeld. r* LEUSDEN - Minstens een mil joen Nederlanders heeft een ver borgen medisch probleem. Dat varieert van contactlenzen tot een pacemaker voor hartpatiën ten. Van suikerziekte tot hemofi lie. Van epilepsie tot inwendige prothesen. Van het gebruik van antistollingsmiddelen tot overge voeligheid voor bepaalde medi cijnen. Raakt zo iemand buiten be- LEUSDEN - Op 4 april is het 50 jaar geleden dat in Ha-' mersveld de ABTB (Aarts Diocesane Boeren- en Tuin ders-Bond) werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan wordt die dag om 10.30 uur een gezongen Eucharistie viering uit dankbaarheid gehouden in de parochie kerk. Pastor B. ter Bekke gaat deze dienst voor als geestelijk adviseur. Het da meskoor zingt de Missa Thele. Na afloop hiervan begeven de leden en hun dames zich naar het jongerencentrum De Til voor een gezamenlijke koffieta fel. 's Avonds is er van 19.30 uur tot 20.15 uur gelegenheid tot fe liciteren en eventueel het woord te voeren in De Korf (De Smidse 1). Na die receptie treedt de caba retgroep 'Samen Sterk', die hoofdzakelijk uit eigen leden bestaat, voor het voetlicht met de revue '50 jaar ABTB'. Daarna volgt er een gezellig samenzijn met muzikale medewerking van het River Combo. ACHTERVELD - J.T. van W. uit Achterveld is, na een ongetwijfeld gezellige zaterdagavond, in de vroege zondagochtend rond 01.30 uur gepakt wegens het rijden onder invloed. De politie haalde hem op de Pater Stormstraat van de weg. De Achtervelder onderging eerst een blaastest. Die werd op het politiebureau gevolgd door een bloedproef. Van W. mocht vervol gens met een proces verbaal en een rijverbod njker weer naar huis. Lijdenswake in H. Geestkerk Op Goede Vnjdag, 28 maart is er in de H. Geestkerk aan de Mozartweg 's avonds om half tien een lijdenswake. Samen een uur met Christus waken, in het licht van het leed in onze tijd. Voor die avond is de heer Edelman bereid gevonden de aanwezigen te informeren over de vervolging van Christenen en Joden in de Oostbloklanden. Uit eigen ervanng zal hij vertellen over de situatie op dit moment. De heer Edelman is medewerker van de stichting „Ver volgd Christendom". Tevens zal deze stichting een tentoonstelling en informa tietafel achter m de kerk verzorgen. Deze avond wordt muzikaal onder steund door meditatieve koorzang, waarbij voor de lijdenstijd toepasselijke liederen en koralen worden uitgevoerd. Na afloop is er gelegenheid om bij een kop koffie nader kennis te maken met de heer Edelman en het werk van de stichting „Vervolgd Christendom Vlooienmarkt in De Flint Op Paaszaterdag en Paasmaandag wordt in De Flint een vlooienmarkt gehouden. Een happening waaraan wordt deelgenomen door honderd par ticulieren, die tegen spotprijzen hun overvolle zolder proberen leeg te ver kopen. Zaterdag is de vlooienmarkt tussen 9.00 en 17.00 uur geopend en op maandag tussen 10.00 en 18.00 uur. Opleiding voetbalscheidsrechter Op 2 april start er in Amersfoort een opleiding tot voetbalscheidsrechter. De kursus, de zogenaamde scheidsrech- tersopleiding III, leidt op tot bonds- scheidsrechter. Het is een moderne opleiding die bestaat uit een deel theo rie van zes avonden en een deel praktijk van zes wedstrijden. Kursisten die zijn geslaagd voor de theorie en de stage met goed gevolg hebben afgesloten, worden door de bond, in dit geval de KNVB afdeling Utrecht, benoemd tot officieel bondsscheidsrechter. De op leiding wordt gehouden in de avondu ren op de woensdagen 2 april, 9 april, 7 mei, 14 mei en 21 mei. Het examen theorie wordt gehouden op woensdag 28 mei. In september/oktober moet er worden stage gelopen. Belangstellenden kunnen zich schrif telijk of telefonisch aanmelden bij de KNVB afdeling Utrecht, postbus 2170, 3430 CW Nieuwegein, telefoon 03402- 41034. t.a.v de heer G. Knoop. Daar kan ook nadere informatie worden in gewonnen. wustzijn of is op andere wijze niet in staat te zeggen wat eraan scheelt, dan spreekt Medic Alert voor hem of haar. Op het Medic Alert-embleem (pols- of halsem bleem) staan namelijk de belang rijkste medische gegevens ge' graveerd. In het Engels, zodat het embleem ook internationaal zijn waarde heeft. De naam Medic Alert plus de opvallende, welbekende aescu- laap staan er voor garant, dat in geval van nood, het embleem snel wordt ontdekt. Een dokter in Ne derland of waar ook ter wereld, is aldus snel op de hoogte van de vitale gegevens. Voor veel men sen die op vakantie gaan is dat een extra geruststelling. Over de hele wereld zijn er ruim 2]/2 miljoen mensen die het Medic Alert-embleem dragen, m Neder land al 50.000. Meer dan vijf en twintig landen zijn al aangesloten bij deze niet-commercièle organi satie en zij beschikken over een eigen centraal medisch archief. In Nederland is dat centrale medische archief ondergebracht bij het Rode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Voor noodgevallen is dit centrale archief voor hulpverleners dag en naclï het hele jaar door bereikbaar per telefoon. Het nummer, dat toegaf geeft tot het archief is op het Medic Alert-embleem vermeld. Voor meer informatie: bel 01 2043 of stuur een briefje aan de Stichting Medic Alert Nederland Oudendijk 40,3267 LS Goudswaard LEUSDEN - Op een steenworp afstand van de oude manege, die bijna twaalf jaar lang onderdak heeft geboden, zal de landelijke rijvereniging „Nimmerdor" (mét pony- en menclub) uit Leusden een nieuwe accommodatie betrekken. Omdat de nieuwe manege op het grondgebied van de gemeente Leusden ligt, zal zaterdag 29 maart de officiële ingebruikname geschie den door burgemeester J. W. M. Rademaker uit Leusden. Hij zal dat doen op een wijze, die past in de hippische traditie. Om exact 14.30 uur gaan de poorten van de manege officieel open. Aansluitend zal tot 16.30 uur een receptie worden gehouden, waar het bestuur van de vereniging, onder aanvoe ring van voorzitter J. W. Elskamp gecomplimenteerd kan worden met de spiksplinternieuwe aanwinst, die voor een groot gedeelte door eigen werkkracht van de leden kon worden gerealiseerd. Er gaat een hele historie vooraf ïan het moment dat de eerste spa- ie in de grond kon worden gesto- cen op een van de gemeente \mersfoort gekocht terrein, op ;lechts enkele luttele meters gele ien van de plaats waar eertijds Nimmerdor haar home had. Dat vas aan de Vlooswijkseweg. Daar itond een in 1936 gebouwde mane- je, in de schaduw van de pittores- ce toren van Oud-Leusden, aan de joorden van het landgoed „Den ['reek", een schitterende uitrijmo- jehjkheid. In de jaren, voorafgaande aan het aar 1974, heeft de Koninklijke Ne- lerlandse Federatie van Landelijke Rijvereniging (het nationale over koepelend verband) er haar tenten opgeslagen gehad. Het technische en administratieve hart van de Fe deratie klopte hier jaren. Totdat het sein kwam van Rijkswaterstaat dat in verband met de aanleg van de nieuwe Rijksweg 28 plaats gemaakt zou moeten worden. De Federatie vertrok naar Ermelo. De manege kwam leeg te staan. Inmiddels zag het ernaar uit dat de uitvoering van de wegenplannen nog wel even op zich zou laten wachten. Nimmerdor vroeg Rijks waterstaat om, zolang de slopers hamer nog niet was gevallen, de oude manege te mogen huren. Aan vankelijk zag het er naar uit, dat de vereniging zich hiermee voor slechts enkele jaren een onderdak zou hebben verschaft. Door tal van oorzaken werd de uitvoering van de wegaanleg vertraagd en jaar op jaar kon het huurcontract worden verlengd. Uiteindelijk heeft de rij vereniging tot januan 1985 van het oude complex kunnen profiteren. Daags na het verlaten van de mane ge viel het inmiddels danig bouw vallige gebouw onder de slopers hamer De rijvereniging Nimmer dor stond op straat. PLANNEN. Uiteraard had het bestuur het tijdstip aan zien komen, waarop met langer sprake zou zijn van verlen ging van het huurcontract. Inmid dels had men vanaf 1980 plannen ontworpen. Een toereikend stuk grond, liggend binnen de gemeen tegrenzen van Leusden, doch ei gendom van de gemeente Amers foort, kon worden aangekocht. Omdat in de oude manege jaren lang paardenboxen waren ver huurd, had de vereniging een aar dige pot weten te vormen, waaruit ondermeer de grond contant kon worden betaald. Er bleef nog vol doende geld in de verenigingskas Manege Nimmerdor zoals het erin oktober 1974 uitzag. (Foto: Archief Leusder Krant.) over om ook een eerste financiële basis te kunnen leggen voor de bouw van de feitelijke manege. Mét een gemeentelijke subsidie van de gemeente Leusden en een lening kon de financiering voor de nieuwe njhal worden voltooid. In het voorjaar van 1985, toen Nimmerdor het een tijdlang zonder eigen onderkomen moest stellen, is direct begonnen met de aanleg van een buitenrijbaan, die in de daarop volgende zomer veelvuldig is ge bruikt. In september van dat jaar ging de eerste spade in de grond voor de nieuwe manege. Funde ring, spanten en buitenmuren zijn door de aannemer opgezet. De „invulling" is gedaan door eigen krachten van de vereniging, die op alle vrije uren de handen uit de mouwen staken, uiteraard om door zelfwerkzaamheid de bouwkosten aanzienlijk te kunnen drukken. PRONKEN En nu staat daar aan de Kerkweg in Leusden de nieuwe manege te pronken. De binnenmanege is 20 x 40 meter groot, de foyer heeft een oppervlakte van 17 x 5,5 meter. Een sanitair blok en een keukentje com pleteren het geheel. Terzijde van de rijbaan is een 5 meter brede gang vrij gehouden. Hier kunnen in de nabije toekomst ongeveer 10 boxen worden ge plaatst, zodat Nimmerdor opnieuw plaats heeft voor boxen-verhuur. Met de daaruit voortvloeiende in komsten kan in de toekomst een gedeelte van de exploitatie worden opgevangen. Contributie-verho ging, de organisatie van wedstrij den, sponsoring, het plaatsen van reclameborden en dergelijke moe ten de overige gelden bijeenbren gen, teneinde de jaarlijkse lasten op te kunnen brengen. Voor de bouw van de meuwe manege is gekozen voor een dege lijke opzet. Gewerkt is met gemet selde wanden en stalen spanten en een licht-inval van boven, zodat het onderhoud tot een minimum be perkt kan blijven. Hoe zuinig ook met de verenigingskas is omge sprongen, toch beloopt het totaal nog enkele tonnen. Maar daarmee heeft Nimmerdor, die vanouds een klinkende naam heeft in hippisch Nederland, dan ook een passende accommodatie, die zonder enige twijfel stimule rend zal werken op enerzijds het ledenbestand, anderzijds het rij- kunstige niveau van de vereniging, die in het verleden nationaal be kende hippische figuren heeft op geleid. Daarbij kunnen dan namen vallen als een Jan Kreikamp, ex Neder lands kampioen springen, Harry van de Brink, Nederlands kam pioen military, Paulien Busser, deel neemster aan de nationale dres- suurkampioenschappen van de KNF, Koos van Zomeren en Rini van de Burg, bekende namen uit de samengestelde wedstrijdsport. En bij de pony's kunnen we mt de analen opduiken dat de Nimmer- dor-equipe bij de nationale kam pioenschappen samengesteld twee keer het Nederlandse kampioen schap wisten te behalen en twee keer het reserve-kampioenschap. Donen Spoel is KNF-kampioene samengesteld geweest en Jan van de Berg en Marian van de Hengel waren leden van de pony-equipe bij de Europese kampioenschap pen. Dat zijn wapenfeiten die tellen en die de rijvereniging uittillen bover het niveau van de gemiddelde lan delijke rijvereniging. WISSELBEKER De landekjke rijvereniging Num merdor is opgericht in 1945 (en de naam van de inmiddels overledes mede-oprichter Aard van de Pol is door het instellen van een wisselbe ker nog altijd aan de vereniging verbonden), de oprichting van de succesvolle pony-sectie had p.' in 1959. Sinds 1980 fungeert er ook een menclub. Voor al deze leden staat nu de nieuwe accommodatie ter beschik king. Daarnaast zal de manege wor den ingezet voor indoor spring-1 dressuurwedstrijden voor zowel paarden als pony's, voor junioren, senioren en veteranen, kringwed strijden, NHS-njstijlcompetitie, sa mengestelde mendagen enzovoort. Uiteraard hgt het zwaartepunt op de wekeljkse instructie (op iedere woensdagavond) en de specifieke springtraining (om de veertien da gen op dinsdag) door de nationale ruiter Johan Jonker. Faam heeft de vereniging in hf nabije verleden verworven met d organisatie van samengestelde wedstrijden (dressuur/springen' cross). Het hgt in het voornemen of- deze traditie voort te zetten, onder meer door komende herfst het prfr vmciaal kampioenschap van de KNF voor de provincies Utrecht. Gelderland en Zuid Holland opt® zetten. Een groots evenement, da! talrijke bezoekers trekt uit alle de len van het land. Voor de landekjke rijvererugitö Nimmerdor geldt daarom. nieuwe manege, een nieuwe toe komst.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8