Dom )ep op leusdeiL. ijn- I.P.V. O. Prick Snurken Huwelijk Brugleuning Telex Huisvrouw Galerij der giganten (7) ens wijzigen Straaljager Van Kersbergen loep op Leusden INDERDAG 27 MAART 1986 Eigenlijk ben ik, zo begrijp ik uit recente publika ties, toch maar een dom persoon I geweest, toen ik in Leusden kwam wonen. Immers, als werknemer van I een middelgroot bedrijf, met de nodige bestuurlijke I ervaring, was het voor mij een kleme moeite geweest te solliciteren naar een baantje bij deplaatsehjke overheid met, J laten we voorzichtig stellen, I voldoende toekomstmogehjkheden. Niet zozeer te zoeken m I salaris, uiteraard. Die dingen Uggen mij persoonlijk, met het ioog op de belastingen en dergelijke volstrekt overbodige en daarom ook noodzakehjk te mijden of te negeren instanties, veel te vast, I zeg. Daar kan een fatsoenlijk mens dezer dagen toch met I meer aan beginnen, zeker? Fatsoenlijk? vroeg u? Mevrouw, meneer, hetis u u toch zo onderhand wel bekend, dat wat de gemiddelde burger nog als fatsoenhjk wenst te beschouwen in direkte relatie tot de schandehjke moraal van de overheid en degenen die daar de dienst uitmaken, aanzienlijke aanpassing verdiende en - inmiddels - ook heeft gekregen? 't Is misschien zonde, dat ik het zeg, temeer daar ik persoonlijk met zo op da t bepaalde Zeeuwse meisje gesteld ben. maar: „Geen cent teveel, hoor". Zo is het en niet anders. Vandaar dan ook. dat een baém met. laten we zeggen, de nodige en onnodige emolumenten mij persoonlijk wel trekt, als zodanig. Uziet, ik ben al aan het oefenen om mij zowel bestuurhjk als ambtehjk middels mijn taalgebruik alsmede mijn Uitdrukkingsvermogen geschikt te maken voor een Hoog Ambt. Niet te hoog natuurhjk. Een mens, tenslotte, moet zijn beperkingen kennen, dus verder dan een ordinaire kleine scharrelaar, een rommelaar in de marge, een ritselaar tussen de schuifdeuren, zal ik het nooit schoppen. Daar niet van, zeg. Maar, ook dat is een gegeven, als men zijn beperkingen kent, dan kan men daar nog in verrassende mate van profiteren. Beter van worden, bedoel ik dus. Neem nujn huidige baas, zeg. Nooit eens een borrel uit de direktie-kast, zelfs mijn sigaretten. Die moet ik met slecht zelf betalen, ik kan ze niet eens door een van de hier op kantoor ingehuurde onderknuppels laten héllen, zeg. Ik bedoel maar. Er moeten toch als ik de kranten van de laatste tijd lees, mogehjkheden aanwezig zijn. Mijn voorbereidingen beperken zich dan ook met tot hetschnjven vém dit soort stukjes, hoor. Nee, een gedegen voorbereiding voor wat ik op het oog heb, daar hoort toch op z'n minst een cursusje staatsinrichting van de Leidse Onderwijsinstellingen bij. Heb ik besteld. Dus met mijn perspectieven zit het wel goed, zeg. Want om je idealen te bereiken, mijn goede vader zei het altijd al, moet je wat overhebben, m'n jongen. Dus u begrijpt, dat wordt nog hardsmderen, voordat mijn eerste stulpje, mijn eerste bescheiden optrekje, met uitzicht op de Schoolsteegbosjes, dat natuurlijk wel, met kortmg gerealiseerd kan worden. Zo af en toe ontvangen wij post die niet direct met Leusden te maken heeft, maar toch het vermelden waard is. Vorige week dwarrelden de resultaten van een Fins onderzoek op onze burelen neer. De universiteit van Helsinki constateerde na een wetenschappelijk onderzoek onder 8000 volwassenen dat ruim zeventig procent van de meerderjarige mensen snurkt. Dikke mensen snurken drie keer zoveel dan magere mensen en de problemen nemen toe met het ouder worden. Inderdaad, problemen. Want snurken is niet geheel risicoloos: het kan namelijk leiden tot ademhalingsproblemen door zuurstofgebrek en tot te hoge bloeddruk. Het onderzoek toont verder jttie: Hans Mosterd agen: Martin Hermens, Visser en Bert Vos. Dat een brug niet voor niets voorzien is van een brugleuning bleek dezer dagen weer eens. De leuning op de brug over het Valleikanaal in de Horsterweg kreeg namelijk een tik mee. Daar moet dan wat aan gedaan worden. Vandaar, dat half Leusden deze week 's ochtends werd verblijd met een mobiele stoplicht-instaUatie. Geen probleem voor Leusdense automobilisten, stoplichten. Maar 's morgens in de file op weg naar het werk nog een paar extra van die apparaten, dat is net iets teveel van het goede. Misschien, dat men zulke werkzaamheden maar uit moet stellen, tot de aansluiting op de rijksweg er is. Of zou de brug tegen die tijd al in elkaar gezakt zijn? lid van de Rooie Vrouwen. En dat wil ze weten ook. In afwachting van de rechtszitting afgelopen vrijdag in Utrecht begon zij over de Leusder Krant van donderdagochtend, de verkiezingskrant. De voorpagina van die krant werd opgesierd - nou ja - met de portretten van Leusdens nieuwe gemeenteraad. „Wat ik belachelijk vond", meldde Corri, „is dat bij al die vrouwen als beroep „huisvrouw" stond vermeld. Dat was niet vrouw-vriendelijk, zo begrepen we. Enkele minuten later viel voor Corri het Doek. Verschijnend voor de rechter commissaris speelde zich namelijk de volgende dialoog af: Rechter: Uw naam, mevrouw? Corri: Corri Verduin Rechter: Uw leeftijd? Corri: haar leeftijd Rechter: en uw beroep? Corri: eeeeeeh, huisvrouw. Schaterend van het lachen werd uw verslaggever in een dwangbuis afgevoerd aktuele onderwerp hield. Zoals bekend, is de gemeente Leusden in ieder geval tegen het afstaan van het meest historische deel van Leusden. De belangstelling voor de hoorzitting was redelijk. Even het geheugen opfrissen: het gaat over het deel van Leusden dat ten noordwesten van de nieuwe Rijksweg 28 komt te liggen, want het is de bedoeling, dat rijksweg 28 de grens tussen Leusden en Amersfoort wordt. Op de foto is te zien hoe oud- Leusden ingeklemd raakt door de rijkswegen. Dat deel zou - als de grenswijziging doorgaat - Amersfoorts grondgebied worden. De vraag is: willen we dat? Nee dus, zegt het Leusdens gemeentebestuur terecht. De bakermat van Leusden mag nóóit Amersfoort's gebied worden. V. De échte snurkers blijken nogal wat overlast te veroorzaken. Gemiddeld maakt men tussen de 500 en 1300 snurk- geluiden. Daarbij zijn, nog steeds volgens de resultaten van het onderzoek, incidenteel op anderhalve meter afstand geluidssterkten gemeten van tachtig decibel. Dat is vergelijkbaar met het geluid van een laag overvliegende straaljager. Dat gaat toch wel een beetje te ver, vindt u ook niet. Zoveel kabaal, terwijl de veroorzakers daar vrijwel niets van merken. Een hinderwetvergunning zou hier dan ook best wel op zijn plaats zijn. Misschien kan de gemeente Leusden hier het voortouw in handen nemen? Een initiatief hiertoe van het trio Leusden '85 ligt dan ook in onze verwachtingen. Zij willen tenslotte een inwoners- vriendelijk beleid voeren. De resultaten laten zich raden: minder geluidsoverlast en alle partners weer bij elkaar in hetzelfde bed, waar huwelijken die op springen staan alsnog gelijmd kunnen worden. Stemming... Vorige week woensdag was het feest op de buis. De lokale omroep bracht ons een gevarieerd lokaal verkiezingspro gramma en dus de plaatselijke politieke coryfeeën recht streeks in onze huiskamer. Een opvallend onderdeel van deze uitzending was het optreden van de gelegenheids cabaretgroep "t Stemhockey'. Wie woensdagavond op ka naal 4 had afgestemd, kon met zekere regelmaat een stem mig optreden beluisteren van deze plaatselijke cabare tiers, die hun tekst hadden afgestemd op de lokale poli tieke toestanden. Dat de cabaretiers hun stemmen daarbij niet op elkaar hadden afgestemd, is ongetwijfeld met op zet gebeurd om aan te geven, dat de harmonie in de plaat selijke politiek ook vaak ver te zoeken is. Maar spontaan was het allemaal wel. En dat kan men van de politici lang niet altijd zeggen... (V). fat zich de laatste dagen niet naai in de wandelgangen van Itrechtse Paleis van Justitie eelt, dat is allemaal niet ig- llf Leusden vertoeft er, zou je gen rondblik ter plaatse haast jen, met regelmaat. Vorige tk vrijdag was dat het geval drie raadsleden met bang, een directeur eentewerken, een jonster van Leusden en twee werkzame journalisten, inleiding was de lkwestie in Munnikhove/ reld. De getuigen kregen paal te horen, dat ze hun losten vergoed konden ■en. Daar zat nogal wat chil in, van 12,50 via een je, tot 8,10. Niettemin loopt och met zo'n regelmaat in de eren. ndaar dat eén der tezigen de suggestie deed, bet misschien niet istandig zou zijn voor de eente Leusden, om voor dit (zaken maar een busje aan te iffen. het kader van de enbesparing, dat spreekt. En wel, omdat er hier in Leusden politici blijken rond te lopen die denken, dat als ze eenmaal subsidie hebben gegegeven, ze zich ook met de inhoud van waar die subsidie voor bedoeld was, kunnen bemoeien. aan, dat mannen vaker snurken dan vrouwen, in een verhouding van 3:1. De kans dat u en uw partner samen snurken is dus klein, maar zeker niet geheel uitgesloten. En dat laatste is belangrijk. Zo'n negentig procent van alle partners van degenen die snurken ervaren het als hinderlijk tot zeer hinderlijk. Een kwart van deze partners gaat zelfs elders slapen. Dat kan nooit goed gaan. Dat begrijpt u wel. Naar schatting twintig procent van de huwelijken van snurkers mislukt, aldus de Finse wetenschappers. Maar of dat ook inderdaad aan het snurken ligt, wordt niet vermeld. i ïÜTir - v Het wil nog steeds niet erg vlotten met de PvdA. Vier jaar in de oppositie, een zeer slecht verkiezingsresultaat en sinds bekend is, dat Jan Jacobs het wethouderschap ook wel kan schudden is zijn populariteit enorm gedaald, gezien de twee inzendingen voor het karikaturen-tientje. Daar kun je geen beleid op bouwen. Winnaar deze keer is G. J. Tijmensen, Dashorst 23,3833 GG Leusden. Nummer 8 (ook wel eens nummer 1 genoemd) in onze karikaturen- galerij der politieke giganten, bleef alleen voor zijn fraktie in de raad en dat betreurde hij. Wij ook, want een beetje steun had dit raadslid wellicht best kunnen gebruiken. Wie het weet mag het zeggen, maar dan wel voor volgende week woensdag a.s. Ons adres: redaktie Leusder Krant, Asschatterweg 19. V. gemeentegrens wijzigen? nvan Oud-Leusden bij rsfoort voegen? denaren met een beetje irisch besef, dus ook het eentebestuur, zullen vorige i vrijdagmiddag zeker in xsfoort aanwezig zijn eest bij de hoorzitting, die de incie Utrecht over dit De werkzaamheden aan de brug in de Horsterweg zullen nog deze week afgerond zijn. Een andere overweging, die werd gemaakt tijdens het wachten op een rechter commissaris was, dat het misschien wel handig zou zijn, een vaste telex-verbinding aan te laten leggen tussen het gerechtsgebouw en Leusden. Daartoe zou een subsidie kunnen worden verstrekt van de gemeente van, laten we zeggen, achtduizend gulden. Besloten werd, dat maar niet te doen. Corri Verduin van de Partij van de Arbeid is, zo mag als bekend worden verondersteld, niet alleen lid van de partij. Zij is ook Een beetje TV-schrijver moet van al die gebeurtenissen m deze gemeente toch een bij zonder boeiende serie kunnen maken Er kunnen nu twee dingen ge beuren: of de gemeente pro beert alle schijn in het vervolg te vermijden of er wordt ge streefd naar een filiaal in Leus den van de Utrechtse recht bank. Met die aansluitmg op Rijks weg 28 moet het voor de Utrechtse rechter straks im mers met zo'n bezwaar zijn om zitting in Leusden te houden Stichtse Miheu federatie wil Leusderhei als stilte-ge- bied. Zou het mogehjk zijn om van heel Leusden een stütegebied te maken? Sommige Leusdenaren zouden dat best willen Als je in de kranten leest met hoeveel kortingen sommige kavels door de gemeente in de opruiming zijn gegooid, is het echt een wonder dat in dat geldbad van Fons Ummels nog zóveel geld zit Er is een spreekwoord, dat zegt, dat wie het dichtst bij het vuur zit zich het beste warmt. Toch moeten ambtenaren, raadsleden en andere bestuur- deren beseffen, dat je natuur lijk fors je vingers brandt als je te dicht bij dat vuur komt. Cymsche Leusdenaren: „Er zijn in dat bastion aan 't Erf, die denken, dat ze vuurvaste vin gers hebben Pnns Claus opende de Streek school voor Begeleidend Be roepsonderwijs Dat is mooi. Want sommige beroepen in Leusden hebben bhjkbaar wel emge begelei ding nodig. Glunderende Ben Stoelinga: „Ik weet tenminste nu zeker, dat ik die stoel inga. Reier van Gooi tegen raadshd: „De gemeente gaat nat. Jawel, Asschatterweg-bewo- ner, we weten het, Leusden was al nat, maar het wordt nog natter. Er zijn frakties in de raad, die vinden dat de gemeente met het gereserveerde geld aardi ge dingen voor de mensen moet gaan doen maar ze bedoelden natuur lijk wel: voor alle mensen Gezien de ontwikkelingen in Leusden moet de Europese bo terberg aanzienlijk geslonken zijn Gemeentesecretaris: „Dat was mijn eed en met de uwe!" Milieu-freak: „Ik vind het een goede zaak, dat onze top-amb- tenaren zulke prachtige kavels krijgen voor een zacht pnjsje. Dan zijn we er m ieder geval van verzekerd, dat de School steegbosjes onaangetast büj- Cynische Leusdenaar: „Ik ge loof gewoon met, dat Reier de waarheid niét gesproken heeft" Geïnteresseerde Leusdenaar: „Hoezo?" Cymsche Leusdenaar: „Om dat, zelfs als Reier de rechter zijn achternaam omgekeerd opgegeven had, hij nóg de waarheid sprak". V (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten - gordijnen - dekbedden - dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes - karpetten - tafekleden - zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix Gardisette Jap Tulipan Forbo Desso Boras enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9