TOYOTA eerderheid gemeenteraad wenst niets egen gemeentesecretaris te ondernemen Kostelijk concert in Jazz Sociëteit Leusden [leusden, Boottocht Zonnebloem op dinsdag 22 april Jazz-podium commentaren— —meningen— AUTO EEMHAVEN ffaire rond gemeentesecretaris haalt landelijke pers eusder krant Oud papier actie DWS Opportunisme Hopman (t)ex weetindecjemmte/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws •USDEN - De meerderheid vai» de Leusdense gemeente- bestaande nit CDA, WD en GPV/SGP wenst nog geen ,te ondernemen tegen gemeentesecretaris Reier van Gooi. bleek uit informeel overleg tussen de fractievoorzitters, ge week donderdag. Zoals bekend heeft Van Gooi onder een getuigenis afgelegd, die lijnrecht staat tegenover een ieens onder ede afgelegde verklaring van Evelien Blom S), Corri Verduin (PvdA) en Ep Oostra (D'66). Daarmee I hij kans op een vervolging inzake verdenking van leed. Bovendien is de verhouding tussen zowel PvdA als en de gemeentesecretaris ernstig verstoord geraakt, secretaris geldt als de belangrijkste ambtelijke adviseur de gemeenteraad. Ook van het college van B W trouwens. H ook van die kant wordt geen aktie ondernomen. Burge ster Rademaker verklaarde tijdens de raadsvergadering vorige week donderdag, dat zowel de zaak, waarin de elijke meineed speelt - de affaire rond kavel 25 - als de van de tegenstrijdige verklaringen niet voor aktie binnen taad in aanmerking kwamen, „omdat ze beide onder de ter zijn". oor ans Mosterd zaak kwam ter sprake, toen advies van de commissie dtransacties werd behandeld, sas, zo verklaarde de burge ier, per ongeluk terechtgeko- op de lijst met stukken, waar- het college adviseerde, om ze eniusgeving aan te nemen. Het zal nu worden behandeld in ^treffende raadscommissies, ake de recente publikaties de kavelverkopen en de mo- :e meineed zei de burgemees- de recente berichtgeving vol- rnet aan de zakelijke aanpak de journalistiek gebruikelijk in v/as deels te wijten aan een gebrek aan kennis. Bovendien was zij gelardeerd met insinuaties". In houdelijk echter, had de heer Ra demaker niets te melden. Alnch Parson (WD) die voorzit ter was van de commissie ad hoe, las een verklaring voor waaruit viel op te merken, dat men geen on rechtmatigheden had geconsta teerd inzake de grondtransacties tussen de gemeente en de plaatse lijke CDA-voorzitter Dick Tigche- laar en gemeentesecretaris Reier van Gooi. VRAGEN Dat was natuurlijk een zeer juiste conclusie, gezien de vraagstelling die aan de beantwoording vooraf ging. Die beperkte zich namelijk tot LEUSDEN - Na het gezellige Krankeledenbal in Amers foort staat de volgende actie van De Zonnebloem voor de deur: de jaarlijkse boottocht. Deze vindt plaats op dinsdag 22 april. Er is plaats voor 120 gasten. De dagtocht start in Rhenen (waar men per bus naar toegaat) en voert de pas sagiers over de Rijn en de IJssel tot Zutphen en terug. Mensen die menen m aanmer king te komen voor de boottocht moeten zich voor 7 april aanstaande aanmelden bij de secretaris van De Zonnebloem m Leusden, de heer L. Bunnik, Wierickewijk 40, telefoon 033-942877 of bij de plaatsvervan gend voorzitster, telefoon 033- 932301. Voor alle duidelijkheid: ook mensen mi /\ciueiveia Komen voor de dagtocht in aanmerking. De boottocht wordt jaarlijks georganiseerd voor zieken en ge handicapten die haast nooit de deur uit kunnen om eens lekker een dagje op stap te gaan. Op de boot zijn verpleegsters, een dokter en twee pastores aanwezig. De gasten worden de hele dag verzorgd. LEUSDEN - Komende don derdag zijn twee Leusdense musici te gast op het jazz- podium in De Hakhorst: de tenor-saxofonist Peter Vievez en keyboard-man Peer Har- tjesveld. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. Vorige week was, voor de derde maal dit seizoen, hot-violist Michael Gutsdorff de gast op het jazz-po- (advertentie) dium. Hij had het zich niet makke- lijk gemaakt met grijs gespeelde standards, maar had gekozen voor qua harmonie en tempi pittige stuk ken zoals het in up-tempo gespeel de „I'll remember April" en de prachtige ballad „Loverman". Eén van de hoogtepunten was „Oleo" waann Gutsdorff een zoge naamde „special chorus" nam. Dat wil zeggen, de solist improviseert op het thema zonder begeleiding, waarna op de tel iedereen weer Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 invalt. Hierdoor ontstaat een enor me climax die door het talrijke publiek met enthousiast applaus werd beloond. De begeleiding was zoals ge woonlijk stevig in handen van het tno Wiebe Haanstra met Abb van de Berg op drums en Willem Mey- boom aan de bas. [WOENSDAG 2 APRIL 1986 Bi51iSllBF fci*!—llï ak edaktie en administratie: pr mtoor Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden-Centrum. Op IS Mdagen geopend van 09.00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur )gf tefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). wnnementsgeld: lti6 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal. lachten bezorging: )6Ê Abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 Ie hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op si onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt nemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Wiestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ••bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ivooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, I duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, "timer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. {g(l 'bestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en I'10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). I, l"funt ook contant betalen op ons kantoor. 3G^tUsden"Cen,rum- Ongeveer drie tot vier weken na betaling ^7|W^n9t u de gewenste foto('s) thuis. r];r^ LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ^ïnantenkombinatie te Barneveld. de vragen, of de berekende pnjs klopte en of de contracten juist waren. Daarbij is het logisch, dat de commissie ad hoe constateerde, dat er geen sprake was geweest van onregelmatigheden. Immers, de transacties vonden plaats met instemming van de gemeenteraad Pas later kwamen er vragen, die nog altijd onbeantwoord zijn geble ven. Zonder naar volledigheid te wil len streven zijn dat; wie besloot dat de kavel-pnjs moest worden ver laagd, juist voor kavels waar des tijds in '84 nog een voorlopig koop contract met de Leusdense Anneke Eman over liep? Welke ambtenaar of ambtenaren had of hadden re serveringen) die geruime tijd lie pen? Wie keurde die gang van zaken goed? Wie besloot dat de kavels werden her-verkaveld (voor het terrein van Munnikhove van vier naar drie kavels) en waarom? Wat gebeurde er precies, toen gemeentesecretaris Van Gooi be langstelling ging tonen voor de kavel aan Marienhove die hij later kocht? Allemaal vragen waar, nu het advies van de commissie m de ovenge erbij betrokken raadscom missies besproken zal worden, nog een antwoord op moet komen. Want dat is tot op heden allemaal nog niet aan de orde gekomen, evenmin als de rol van de verant woordelijke wethouders en het he le college, waar de betreffende raadsvoorstellingen besproken moeten zijn. MANTEL Het besluit tijdens een informele bijeenkomst na de raadsvergade ring, om mets te ondernemen inza ke de kwestie Van Gooi betekent, dat met name het CDA veel met de mantel der liefde wenst te bedek ken. Het instemmen met het laten uitblijven van maatregelen bete kent met zoveel woorden, dat men er blijkbaar mee mstemt, dat de eigen fractievoorzitter, Evelien Blom, door een amtenaar onder ede voor leugenaar wordt uitgemaakt. Dat was voor deze partij echter geen reden, om vraagtekens te plaatsen bij de onderlinge verhou dingen tussen gemeenteraad en gemeentesecretaris. VERTROUWENSCRISIS fdaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Sdaktie-secretarlaat: Boudwina de Boer, Mia Veen wfdredaktie: Bert Vos levering kopij en advertenties: lor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor t donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur LEUSDEN Een full house, een gezellige sfeer en kostelij ke muziek kenmerkten op paaszondag het jazz-concert in De Hakhorst. De zingende en swingende Conny van Ber gen oogstte veel succes met haar veelzijdige zang, die zeer goed werd begeleid door de all-round groep De Onderlin ge van 1975. De veelzijdigheid van Conny van Bergen bleek vooral uit haar per formance van swingende ever greens als „Route 66" en „We shall not be moved", alsmede uit ballads als „Imagine" van John Lennon en het mooie „Til be home" van Randy Newman. Die laatste song werd gevoelig begeleid door Johnny ein- mal, die zich als invallend pianist uitstekend manifesteerde. De slag werker Ted de Jong exelleerde in een solo in „C-jam blues". Peer Hartjesveld (Trio Djespira- tion) en Peter Fievez op tenorsax konden zich heerlijk uileven met zulke giganten in de rythmesectie als Georg van Deijl contrabas en Rob Jansen, de meester slagwer ker. Beide rhythme-reuzen komen uit de Utrechtse jazz-scene. Kortom, door de uitstraling van plezier, swing en muzikaliteit van de musici kunnen de bezoekers Zangeres Conny van Bergen tijdens haar optreden in de Jazz Sociëteit. organisatie loopt uitstekend en het van de Jazz Sociëteit terugkijken op jazz-menu is ruimscnoois georuik ledental groeit gestaag naar de een gezellige en muzikale middag, gemaakt. honderd. Het volgende concert De kinderopvang werkte weer uit- Het bestuur van de Jazz Sociëtiet vindt plaats op zondagmiddag 27 stekend en van het speciale paas- toonde zich bijzonder tevreden. De april. Voor de fractievoorzitter van de PvdA, Com Verduin, ligt dat an ders. „Voor ons is er sprake van een ernstige vertrouwenscrisis", zo verklaarde zij desgevraagd. „Ik weet dat ik voor de rechter de waarheid heb gezegd, en de ge meentesecretaris heeft dat met ge daan. Dat kan en mag niet zonder gevolgen blijven. Als de meerder heid het best vindt, om voor de rechter voor leugenaar te worden gezet, betekent dat nog met, dat wij dat ook accepteren", aldus Ver duin. De PvdA beraadt zich over deze kwestie, en zal m de loop van deze week met een eigen verklaring komen. INSCHATTEN Ook voor D'66-er Ep Oostra is de zaak nog niet afgelopen. „Hoe ik verder zal reageren, weet ik nog niet. De meerderheid van de raad vindt het kennelijk best, wat de heer Van Gooi onder ede heeft verklaard. Ik heb mijn standpunt duidelijk gegeven. Ik heb onom wonden gesteld, hoe ik de toekom stige verklaringen van de gemeen tesecretaris in de toekomst m zal schatten. Als die man straks over het een of andere onderwerp een keer zegt: „Ik meen me ten stellig ste te herinneren, dat zo en zo", dan houd ik deze hele geschiedenis toch zeker m mijn achterhoofd? Daar is geen ontkomen aan. Maar als partij met maar één zetel, en een meerderheid van CDA en WD die de uitspraak van de rechter af wil wachten, kan ik verder weinig on dernemen", aldus Oostra. LANDELIJK Overigens heeft de hele zaak inmiddels ook de landelijke pers gehaald. In „De Volkskrant" van afgelopen zaterdag stond een vnj mtgebreid artikel, waarin de be stuurlijke gang van zaken m Leus den wordt geschetst door een ïnsi- Rademaker werd m De Volkskrant omschreven als een „die het hopman spelen nooit ontgroeid is". nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. Evelien Blom, fractievoorzitter van het CDA, is onder ede door de gemeentesecretaris voor leugenaarster uitgemaakt. Haar fractie wenst daar, zolang de zaak onder de rechter is, geen consequenties aan te verbinden. der, de vroegere medewerker van de Amersfoortse Courant m Leus den Ene Outshoorn. In zijn artikel schrijft Outs hoorn, dat gemeentesecretaris Van Gooi „zich door eigengereid, rancuneus en autoritair optreden niet geliefd heeft gemaakt bij het ambtenarenkorps. In het college van B W heeft hij grote macht. De twee CDA-wethouders zijn geen partij voor hem, de VVD- wethouder wordt omschreven als een vrijbuiterige handelaar en burgemeester Rademaker is het hopman-spelen nooit ongroeid". Het artikel besluit met de op merking: „door de opstelling van CDA en VVD raakt de zaak in de politieke sfeer en dat is een grove blunder. Het belang van een inte gere gemeentesecretaris ontstijgt de partijpolitiek". De meerderheid van de Leusdense gemeenteraad wenst nog geen consequen ties te trekken uit de mogelij ke meineed van gemeentese cretaris Van GooL Burge meester Rademaker ver klaarde met veel aplomb, dat de zaak nog onder de rechter is, en CDA, WD en GPV/SGP zijn het daarmee eens. Met name van de zijde van het CDA is dat een eigenaar dige zaak. Waar de gemeen teraad het bestuur van een gemeente vormt, en een ge meentesecretaris haar advi seur is, wenst het CDA die zaken blijkbaar als omge keerd te beschouwen. Im mers, zij stemt er door niets te ondernemen mee in, dat een ambtenaar voor de rechter de CDA-fractievoorzitter voor leugenaar staat uit te maken. Een waardige basis voor een vertrouwensrelatie, dat moet gezegd. Een zeker dualisme zit ook in dit besluit opgesloten. Waar namelijk nu ferm wordt gesteld dat de zaak onder de rechter is, heeft men daar in het verleden wel eens anders over gedacht. Waarbij we overigens de kwaliteit van de verklaring die toen het licht zag, maar in het midden la ten. Wat hier wezenlijk ver schilt, is de direkte werkver houding tussen raad en se cretaris en tussen ambtelijk apparaat en secretaris. Om zich als bestuur van de ge meente in deze te verschui len achter wat de rechter misschien nog zal beslissen, valt niets an^rers te beschou wen, dan als een laffe hou ding. Bovendien zijn we er hier niet mee. Want wat men wellicht is vergeten, zich af te vragen is, wat dit voor gevolgen zal krijgen voor de wijze, waarop raadsbesluiten in de toe komst nog zullen mogen re kenen op een breed maat schappelijk draagvlak. Men maakt het er zo naar, dat niet alleen de besluitvorming in. de raad ter discussie komt te staan, maar dat de inwoners van Leusden zich aangaande de kwaliteit van die besluit vorming al helemaal geen illusies meer zullen maken. Waar het in de landelijke politiek inmiddels al haast gebruikelijk is, om vooral te vermijden dat er een duide lijk standpunt ter tafel komt, om vooral de mogelijke scha de die daaruit voortvloeit te beperken, is het triest te moe ten constateren, dat zich der gelijke verschijnselen in het zakelijk besturen van een ge meente - waar gemeentepoli tiek voor dient te staan inmiddels ook voordoen. Een uitzondering is het niet, gezien de bestuurscrisis in het dorp Lochem. Maar waar het in Leusden op uit zal draaien wordt met besluit vorming van dit niveau maar zeer de vraag. Gerrit Komrij schreef ooit: „De hond, die er met het derde been vandoorgaat is de held van de dag geworden. Wie almaar buiten schot blijft staat niet langer als een angsthaas te kijk of als ie mand die de veiligste weg zoekt om zijn eigen huid te redden, nee, hij is thans de wijste en verstandigste van het stel". Zo heeft, met deze besluit vorming, die de naam niet eens verdient, de meerder heid van de Leusdense ge meenteraad de porceleinkast met democratische beginse len gedeponeerd op de vuil nisbelt van het opportunis me. m. Burgemeester Rademaker heeft zich tijdens de laatste gemeenteraadsvergadering weer eens in kloeke bewoor dingen uitgelaten over de pers. Zoals te doen gebruikelijk deed hij dat in wemig terzake doende termen. Het gaat na melijk praktisch nooit om ge degen kritiek. Nee, de burge meester vindt het op zijn plaats om zich in, naar we vrezen minder zorgvuldig gekozen, negatieve bewoordingen uit te laten over de pers, als er weer eens iets is gepubliceerd, dat hem niet aanstaat. Ingevolge de beste regels der Gnekse retonca, veel bombast en weinig inhoud, doet de heer Rademaker wat ook in Griekse tragedies pleegt te gebeuren, hij brengt de boodschapper van slecht nieuws om. Degenen die dat aangaat zouden zich dat aan kunnen trekken Maar de ongenuan ceerde wijze waarop de heer Rademaker doet wat hij doet, maakt het alleen maar begrij pelijker dat er mensen zijn, die vinden dat hij het niveau van hopman nooit ontstegen is. Kortom, hij bereikt er alleen maar mee, dat hij steeds min der serieus te nemen valt. Bovendien vergeet hij de fei ten. En de feiten tonen aan, dat er onder zijn tekort schietende leiding binnen de muren van het gemeentehuis niet alleen dingen kunnen plaatsvinden, die niet deugen, maar dat ze nog daadwerkelijk gebeuren ook. De deksel van de beerput lijkt ons daarbij voor een bur gemeester die zijn taak serieus wenst op te vatten, niet de geijkte zitplaats. Maar als hij erop staat, daar toch op plaats te nemen, moet hij zich er vervolgens niet over verbazen als zijn omgeving constateert, dat het stinkt. m. ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging DWS zal za terdag weer een container wor den geplaatst op het Groot Achterveldplein. Iedereen die zijn oud papier op wil ruimen, kan dit in bedoelde container deponeren. Degenen die door bijzondere omstandig heden niet in de gelegenheid zijn het oud papier zelf te ko men brengen, kunnen hiervoor bellen naar 03425 -1688 of 033 - 941197. Het oud papier wordt daar opgehaald. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud pa pier eventueel bezorgen bij Willem Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg. Woensdag 2 april 20.00 uur: Bmgo-avond in jonge rencentrum De Til, Hamersveldse- weg 30. Donderdag 3 april 20.00 uur: Informatie-avond van de kruisvereniging Leusden voor aan staande ouders. In het wijkgebouw aan de Rozengaarde 33. 21.30 uur: Jazz-podium in De Hak horst met optreden van twee Leus dense musici. Peer Hartjesveld en Peter Vievez. Vrijdag 4 april 10.30 uur: Eucharistieviering in Jo zefkerk ter gelegenheid van het 50-jange bestaan van de ABTB. 19.30 uur: Receptie ABTB in De Korf, De Smidse 1. Maandag 7 april 09.15 uur: Praatgroep over moe derschap in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 13.30 uur: Vergadering van De Zonnebloem, afdeling Leusden in De Kom aan de Hamersveldseweg. 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Welzijn en Onderwijs in de commissiekamer van het ge meentehuis. 't Erf 1. Dinsdag 8 april 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie CAI in de com missiekamer van het gemeente huis, 't Erf 1. 20.00 uur: Start van de cursus zie ken thuis verzorgen in het kruisge- bouw te Achterveld. Donderdag 3 april 13.30 uur: Bejaardensoos m Ons Gebouw. Vrijdag 4 april 20.00 uur: Kaarttoemooi in de Hes- senkar. Laatste avond. Zaterdag 5 april 20.00uur: Gehuwdenbal m Café Buitenlust. 20.00 uur: Disco show in De Kla- veet. Zondag 6 april 11.30 uur: Frühschoppen in d'Ou we Peerdestal. 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Maandag 7 april 20.00 uur: Volksdansen m De Moespot Dinsdag 8 april 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem m Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3