GRATIS PUZZBPUZItR VAN HH ROK KRUIS marathon Mooie blanke witlof IET VOLLE POND AAN VITAMINEN 2.49 3.98 2.98 1.89 S HOOGVLIET f Gratis keuring caravans Hoe verzekerd na 1 april Voorjaarsmode in St. Joseph Gemeente Leersum LEUSDER KRANT ■S HELP HET RODE KRUIS HELPEN 00K AL GAAT I DE KOU OP DE VLUCHT 5 HOOGVLIET GEEFT: Witlof, sperziebonen, sinaasappels, handappels: allemaal boordevol vitamine C. ferse sperziebonen brssinaasappelen I0\Sap 2 kilo -ombartszachtzure ïandappel /erse spinazie kiio KdësnelsteKruideHiervMNederland Zaterdag 26 april in Scherpenzeel: Ziekenfonds of particulier? INFORMATIE BOSBAD „DE UTRECHTSE HEUVELRUG' 500 gram van deze stevige, )lanke witlof kost maar ilasse I, 500 gram tee 1,2 kilo vraagt uw aandacht Natuurlijk kunt u een advertentie zetten in de Leusder Krant, het meest complete nieuwsblad van Leusden. f* NSDAG 2 APRIL 1986 Puzzelt u graag? Dan is hier goed nieuws voor u. Naast belangrijke mlui natie staat het bekende Rode Kruis puzzelblad de "Marathon" telkens weer zol fijne puzzels. Wanneer u regelmatig één of meer oplossingen inzendt ,njgt u dit blad helemaal gratis. Kosten: slechts f 1,50 per oplossing. En hoe méér oplossingen u opstuurt, hoe méér kans op een prachtige prijs natuur lek. Elke maand zijn er prijzen t.w.v. ruim f 10.000,- te winnen. Puzzel gezel- ig mee en help het Rode Kruis helpen. Schrijf snel naar het Nederlandse lode Kruis, Postbus 28120,2502 KC Den Haag. Of bel 070-846602/03. O/VR/ZA O/VR/ZA i/VR/ZA O/VR/ZA «A/Dl KWALITEIT, SERVICE en DE SCHERPSTE PRIJZEN. LEUSDEN - Op zaterdag 26 april aanstaande wordt in Scherpenzeel een gratis keu ring georganiseerd voor cara vans, aanhangers, boottrai lers en dergelijke. Deze keu ring wordt uitgevoerd door de rijkspolitie groepen Leusden en Scherpenzeel en de afdelin gen Leusden en Woudenberg- Scherpenzeel-Renswoude van Veilig Verkeer Nederland. Deskundige ondersteuning is er van de Verkeersgroep der Rijkspolitie van het district Utrecht, Al-Ko BV uit Henge lo, Vulcano uit Hoevelaken en Pon Nautic B.V. uit Leusden. De keuring zal worden gehouden in en rond de bedrijfsruimte van HEUGA transport B.V., Stationsweg 395 te Scherpenzeel. De ingang van het terrein is gelegen aan de Glas horst. In april 1984 organiseerde ge noemde Rijkspolitie en genoemde afdelingen van Veilig Verkeer Ne derland een soortgelijke afdelin gen van Veilig Verkeer Nederland een soortgelijke keuring. Ruim 140 weggebruikers boden toen hun ca ravan of aanhanger ter keuring aan. Door deze grote belangstelling wa ren de organisatoren gedwongen een tweede keunngsdag m te las sen. Ditmaal ontbreekt echter de ge legenheid en de mogelijkheid een tweede keuringsdag te plannen. Het aantal deelnemers zal dan ook worden beperkt tot maximaal 85. AANDACHTSPUNTEN Bij de gratis keunng zal aandacht worden besteed aan de volgende punten: roestinwerking, de wer king van de as, remmen en schok- brekers en ophanging, de toestand van de banden, het electragedeelte en de gasinrichting. Een nauwkeu rige weging zal plaatsvmden en ook zullen de papieren worden bekeken. Voordat u uw caravan mee op reis neemt, eerst even langs de gratis keuring in Scherpenzeel. INSCHRIJVING VOORAF Om de voorbereidingen voor de ze keunng zo vloeiend mogelijk te laten verlopen kan alleen worden deelgenomen na inschrijving voor af. In overleg met de betrokkene zal een tijdstip worden vastgelegd, zodat onnodige wachttijden wor den voorkomen. U kunt zich mondeling of telefo nisch aanmelden bij de volgende adressen: dhr. G. H. Hilferink, Dorpsstraat 262,3925 KK Scherpen zeel, telefoon 03497-1892; dhr. N. Brouwer. Arnhemseweg 28, 3832 GM Leusden-Zuid, telefoon 033- 940809; dhr. J. Versteeg, J. van Stolberglaan 26, 3931 KA Wouden berg, telefoon 03498-4538. Na opga ve ontvangen de deelnemers een schriftelijke bevestiging. Tot maan dag 14 april 1986 kan men zich inschrijven. Het vakantieseizoen nadert. Ve len zullen er dit jaar weer op uit trekken. Dikwijls zijn verborgen gebreken aan de caravan, trailer en dergelijke er de oorzaak van dat de vakantie op een vervelende manier wordt onderbroken. De organisato ren van deze keuring willen u graag helpen dergelijke problemen te voorkomen. U kunt echter ook zelf veel pre ventieve maatregelen nemen. Wat deze maatregelen zijn en aan welke eisen de caravan moet voldoen, kunt u lezen in een boekje dat de politie te Leusden, Scherpenzeel en Woudenberg gratis uitgeeft: Tips voor caravans. Dit boekje zal tij dens de keunngsdag worden ver strekt. Men kan het ook afhalen op een van de politiebureaus. Op 1 april is er een nieuwe wet in werking getreden, die onder meer een einde heeft gemaakt aan zowel de vrijwil lige ziekenfonds- als de be jaar den verzekering. Deze maatregelen hebben geleid tot veel onrust, want wie be taalt nu voortaan d 2 dokter, tandarts of het ziekenhuis? Wij zetten de belangrijkste gevolgen van de wet op een rijtje. De opheffing van de bejaarden verzekering is vrij geruisloos verlopen. Deze groep verze kerden is inmiddels opgeno men in het verplichte zieken fonds, waarvoor alleen de pre mie anders berekend wordt. De vaste premie per inkomens- Voor nadere inlichtingen Raadhuis, telefoon 03434-51741 155 Algemeon Op zaterdag 10 mei a.s. gaat het zwemseizoen van het Bosbad Leersum weer van start. De sluiting is gepland op zondag 31 augustus 1986. Het Bosbad ,,De Utrechtse Heuvelrug" vindt u aan de Scherpenzeelseweg 45 te Leersum. De openingstijden zullen zijn: - maandag tot en mei vrijdag van 7.00 tot 20.00 uur - zaterdag, zon- en feestdagen van 10 00 tot 18.00 uur - tijdens het bloemencorso (zaterdag 16 augustus) is het zwembad de gehele dag gesloten. Uiteraard zullen wij ook dit jaar weer zorg dragen voor helder water met een constante watertemperatuur van 23°C. Het is waarschijnlijk onnodig u te wijzen op de reuze-waterglijbaan met een glij-lengte van 115 meter, de kinderkabelbaan, de zes-persoonsschommel, de schitterende speel- en ligweide, de peuterspeel plaats etc etc. Dit alles, gecombineerd met de unieke ligging, staat borg voor onbekommerde recreatie. Tarieven De tarieven zijn ook in 1986 (al sinds 1981!) niet verhoogd, en blijven dus als volgt: personen van 16 kinderen van 3 t/m 15 t/m 64 jaar jaar en 65 'ers Toegangskaartje (eenmalig) (eenmalig)/ 4,24 f 2,75 1-uurkaartje t 2,25 f 2,25 10-badenkaart f 34,00 1 22,00 zwemlessen (gedurende het seizoen, excl. toegang) 54,50 f 43,50 De tarieven voor het toegangskaartje, 1-uurkaartje en de 10-badenkaart ver meld in de kolom kinderen, gelden ook voor personen van 16 tot en met 64 jaar voor bezoeken n£ 17 00 uur. Kinderen tot en met 2 jaar hebben gratis toegang. 10-badenkaart De vorig jaar Ingevoerde kaarten zijn ook dit seizoen weer verkrijgbaar. De kaar ten zijn niet-persoonsgebonden en kunnen dus ook door meer personen (tegelij kertijd) gebruikt worden De prijs is gebaseerd op het principe van 10 halen, 8 be talen 20% korting!). Deze kaartvorm kan dus een leuk voordeel voor u beteke nen, hoewel een abonnement natuurlijk een nog aantrekkelijker rendement kan opleveren. Abonnementen De tarieven voor de verschillende abonnementen zijn als volgt: voor het gehele gezin 1 162,50 voor personen van 16 tot en met 64 jaar f 71,00 voor kinderen van 3 t/m 15 jaar en 65 'ers f 38,00 Kortingen bij de voorverkoop Evenals vorige jaren krijgt u bij aanschaf van abonnementen in de voorverkoop grote kortingen De voorverkoop voor het seizoen 1986 zal worden gehouden op donderdag 3 april, vrijdag 4 april en zaterdag 5 april a.s. in cultureel centrum „Het Hof", Hoflaan 29 te Leersum. De tijden van verkoop zijn van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De tarieven bedragen tijdens de voorverkoop: seizoenabonnement voor het hele gezin f 125,00 seizoenabonnement voor personen van 16 t/m 64 jaar f 55,00 seizoenabonnement voorkinderen van 3 t/m 15 jaar en 65+'ers f 32,50 Bij de aanschaf van een abonnement dient u pasfoto's en identiteitspapieren mee te brengen. Het gemeentebestuur behoudt zich het recht voor, het bad tijdens het seizoen enkele dagen beschikbaar te houden voor activiteiten, in welk geval er geen gele genheid tot vrij zwemmen zal zijn. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar onder telefoonnummer 03434-52247, b.g.g. 51741. BOSBAD LEERSUM... MEER DAN ÉÉN BEZOEK WAARD!!! klasse is namelijk met de be- jaardenverzekenng ver dwenen en vervangen door de ziekenfondspremie, die 2,9% van het aow-pensioen be draagt. Zijn er daarnaast andere pensioeninkomsten, dan moet hierover nog eens 9,6% aan premie betaald worden. Ook veel mensen uit de vrijwil lige ziekenfondsverzekering hebben bericht gehad dat zij zijn overgeheveld naar het ver plichte ziekenfonds. Zij hebben zelf geen stem gehad in deze overgang omdat - de naam zegt het al - de overgebleven tak van het ziekenfonds nu een maal een verplichte verzeke ring is. Mensen met een aww, aaw of een ambtelijke invaliditeitsuit- kenng gaan (of blijven) normaal gesproken ook allemaal naar (in) de verplichte verzekering, tenzij zij al particulier verze kerd waren en hun inkomen bovendien de loongrens 48.500,-) overschrijdt. In dat geval mag de verzekerde kie zen tussen het ziekenfonds en een particuliere verzekering. Valt de keuze op de particu liere verzekering, dan moet het ziekenfonds wel om ontheffing gevraagd worden De groep die na de opheffing van de vrijwillige verzekering niet in het verplichte zieken fonds is opgenomen, moet een particuliere verzekering slui ten. Om het wegvallen van het vrijwillige ziekenfonds op te vangen en de overgang naar een particuliere verzekering soepel te laten verlopen, heeft de overheid een aantal regels opgesteld. Iedereen, afkomstig uit het vrij willige ziekenfonds, moet door de particuliere verzekeraars worden toegelaten. Bovendien mogen er door de verzekeraars geen extra toeslagen gerekend worden. Dus: iedere volwas sene betaalt dezelfde premie, ongeacht leeftijd of lichame lijke conditie. Deze beschermende regels zijn echter alleen van toepassing als de verzekerde kiest voor de zogenaamde standaardpolis, een polis die lijkt op het zieken fondspakket al zijn er ook dui delijke verschillen. Om er een te noemen: in plaats van de be kende medicijnenknaak, kent de standaardpolis een eigen ri sico voor poliklinische specia listische hulp van 200,- per gezin; voor een alleenstaande 100.-. Tot uiterlijk 1 augustus kan de ex-ziekenfondsverzekerde nog terecht voor de standaardpolls. De verzekering gaat dan alsnog in op 1 april 1986 en ook de pre mie moet dus met terugwer kende kracht betaald worden. Het heeft dus geen zin om te wachten tot 1 augustus. Ieder een wordt aangeraden om zich zo snel mogelijk te verzekeren. De premie voor de standaard polis bedraagt 135,- per maand voor een volwassene en 67,50 voor een meeverze kerd kind (maximaal voor twee kinderen). Tot dusver is alleen gesproken over de ex-ziekenfondsverze- kerden. Maar wat zijn de rech ten voor wie voor de eerste keer een ziektekostenverzeke ring afsluit? Welnu, de regels wijken in dat geval nauwelijks af. De particuliere verzekeraars zijn verplicht iedereen, die zich voor het eerst meldt, toe te la ten tot hun verzekering. Zonder selectie en zonder leeftijdstoe slag. Voorwaarde is ook hier dat de verzekerde een standaardpolis afsluit, die voor deze categorie standaardpakket genoemd wordt. Het verschil in naam is niet toevallig zo gekozen, maar houdt verband met de hoogte van de premie. Anders dan voor de verzekerden uit het zie kenfonds, heeft de overheid voor de nieuwe groep verze kerden geen premie vastge steld. Met andere woorden: de particuliere verzekeraars mo gen zelf de prijs van het stan daardpakket bepalen, een prijs die hoger zal zijn dan 35,-. NIET EENVOUDIG Men zal gemerkt hebben dat de meuwe wet verre van een voudig is. Gelukkig is er een speciale folder gemaakt, die verkrijgbaar is bij de postkanto ren en bibliotheken. Heeft u daarna nog meer vragen, dan kunt u terecht bij uw zieken fonds, uw particuliere verzeke raar, de overkoepelende Ver eniging van Nederlandse Zie kenfondsen (VNZ) in Zeist of het Kontaktorgaan Landelijke Organisaties van Ziektekosten verzekeraars (KLOZ) in Houten. (Deze publikatie kwam tot stand m sa menwerking met het Voorhchtingscen trum Sociale Verzekering. Zwaansvliet 3 1081 AP Amsterdam) Maar nog véél aardiger is natuurlijk één van die smaakvolle geboortekaartjes uit de veelzijdige kollektie van de een complete krant, een complete drukkerij. Asschatterweg 19, Leusden. Telefoon 033-941495. Modelboeken thuis ter inzage. ACHTERVELD - Vonge week woensdag vond m Huize St. Joseph een gezellige modeshow plaats. Enkele bewoners, medewerksters en Zonnebloem-mensen werd de kleding op bijna professionele wijze gepresen teerd. Na een gezellige middag, aangevuld met koffie en wat lekkers, werden de mannequins in de bloemen gezet en kregen de aanwezige dames de gelegenheid het geshowde nader te bekijken.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7