Roda (zo.) blij met punt EZn Achterveld A.S.V. in: 5- maakt 2 Loterij Achterveld wint beker wedstrijd Roda (za.) laat winst in Montfoort liggen Brits bezoek bij MHC leusder krant VtGTItAL KAL AKS Na gelijkspel tegen DWSM: Roda (zo.) uit beker WOENSDAG 2 APRIL 1986 van de Hengel in de ploeg, die op het zware veld moeilijk uit de voeten kon, wilde trainer Meindert Vlugt meer tempo in de Roda-acties brengen. DWSM werd op eigen helft vast gezet. Nadat Bob Schoordijk een kopbal net naast het doel gemikt had werd Johan Riethof de vrije doortocht belemmerd toen een DWSM-verdediger de dieptepass met de hand onder schepte. Een terechte boeking voor de 'boosdoener' was het resultaat, waar Roda'46 zelf na tuurlijk niets mee opschoot. De traditionele fout van Jan van Eyden stelde DWSM even later prompt in staat om opnieuw de leiding te nemen. Johan Riethof kon de schade niet meer her stellen en ook doelman Michel Vrijhoef was machteloos: 1-2. Een tegenvaller van formaat. Maar met nog een kwartier voor de boeg hoefde Roda'46 nog niet te wanhopen. De slg fase werd onstuimig, voq dankzij de arbiter die steeds meer met het randg beuren dan met het spel bei ging houden. Het aantal b; kingen liep gestaag op. Een ding zag hij voor Roda g lukkig niet over het hot Stond de paal in eerste instaj nog de gelijkmaker in de vq tegen de doorbraak van fó Jansen kon de DWSM-keep mets anders doen dan de Let denaar onderuit te halen. G decideerd wees de arbiter nj de penalty-stip, die door jó Jansen na enig geharrewar ke rig werd verzilverd: 2-2. Peter van de Hengel zwicht voor een DWSM-overwicht. Na de rust kwam ASV met twee wissels in het veld. Dat bleek echter niet veel te helpen. Achterveld ging meteen m de aanval. Een scherpe voorzet van Robbie de Vette werd gemist. Ook de goede voorzetten van Hans van de Kooij werden niet benut. In de twaalfde minuut kreeg Achterveld weer een vrije trap toegewezen. Ook deze werd door Klaas van de Heuvel genomen, waarna de bal fraai door Cor van de Horst werd ingekopt. Enkele ogen blikken later scoorde Hans van de Kooij toen hij alleen voor de keeper kwam en maakte er 4-0 van. Hierna liet Achterveld de teugels een beetje vieren, hetgeen tot ge volg had, dat ASV een tegendoel punt kon maken. Met nog twintig minuten te spelen moest IQaas van de Heuvel vervangen worden. In zijn plaats kwam Gerard van de Breemer, die zijn oude plaats weer innam. Hij kreeg al heel vlug een kans, maar hij schoot tegen de keeper aan. Cor Horst scoorde hierna het vijfde doelpunt voor Achterveld. ASV maakte echter ook nog een doelpunt. Nadat Leo van Ruiten beek was vervangen door Jos van Dalen, speelde Achterveld de wed strijd rustig uit en won verdiend met 5-2. LEUSDEN - De mogelijk heid om in Montfoort na lange tijd de nederlagen- reeks eens met een over winning te doorbreken heeft de Roda-zaterdag le lijk laten liggen. Hoewel het 1-1 gelijkspel ook een winstpunt betekende, had er voor de Leusdenaren in Montfoort duidelijk meer ingezeten als de ploeg van Eltjo Kapenga iets meer lef had getoond en de sporadi sche kansen die er kwamen had benut. Dan had Mont foort ongetwijfeld voor schut gestaan. Nu konden de Montfoorters, nadat Roda '46 in de tweede helft verdiend de leiding geno men had, langszij komen toen bij de Leusdenaren het pech- duiveltje wederom zich mani festeerde op het moment dat de wedstrijd binnen leek. On gelukkig caramboleerde de bal op een van de Leusdense handen binnen de 16-meter. Een strafschop was het gevolg. Montfoort liet deze unieke kans niet onbenut en ontnam Roda '46 de volle winst: 1-1. schot in de vrije rechterhos was beter geweest, maar dat napraten. Een dure misser w het wel. Zeker toen Montfo: bij een van de schaarse aa valsacties een penalty vt sierde. Zonder opzet ketste i bal op een van de handen mi rood-zwarte muur. Penalty b sliste de arbiter gedecidee tot ontsteltenis van alles Roda was. Zo dicht bij de winst en dan deze ongelukkige manier buit uit handen moeten gev* Ook Ruud Stoelhorst, ondai een paar knappe individut acties en Jos Schoot-Uyte kamp konden Roda in de si fase niet meer aan de zegeh pen. De winst hadden de Lei denaren immers al door b vingers laten glippen. LEUSDEN - Het bekeravotr tuur zit er voor de Rod* zondag op. Gewillig lieten de Leusdenaren zich zater dag het slachtoffer makes en zich uit de afdelingsbe ker knikkeren door hoofd klasser JSV. Het tweede zondag-elftal, dat de hon neurs voor de hoofdmack mocht waarnemen, kwan er niet aan te pas en werd met 0-5 afgedroogd. Uitslagen van maandag Heien Achterveld - ASV 5-2 Achterveld 2 - HVC 3 0-4 HVC 4 - Achterveld 3 0-1 Maluka Muda 2 - Achterveld 2-1 Achterveld 5 - Maluka Mudi 4-2 KWA 7 - Achterveld 6 0-7 Quick 11 - Achterveld 7 3-1 Dames Achterveld - vrij Programma Woensdag 2 april WZA 7 - Achterveld 5 1 8 30 e Zondag 6 april Austerlitz - Achterveld li- uur AP WC 2 - Achterveld 2 11' uur Achterveld 3 - Actif 3 11 30 u 4 Achterveld 4 - APWC 3 li' uur APWC 4 - Achterveld 5 1" uur Achterveld 6 - APWC 5 W uur Achterveld 7 - Roda 7 14 30ud Dames WIJ - Achterveld 10.15 uur Peter Knijt:,Ik ben klein en zi) zijn LEUSDEN - „Wat ben ik blij met dat ene punt," liet trai ner Meindert Vlugt na af loop van de ontmoeting te gen DWSM opgelucht we ten. Hadden we verloren, dan was Roda als de grote verliezer uit het paaspro- gramma te voorschijn ge komen, want alle andere ploegen in de eerste klasse B sprokkelden punten bij een. Niets is nog beslist, de aanval van DWSM hebben we voorlopig kunnen af slaan. Het kostte veel moeite, dat wel. Maar Roda'46 vocht voor wat ze waard was en zag twee maal kans om een achter stand weg te werken. Dat was klasse en geeft ver trouwen voor de naaste toe komst." De wedstrijd was nog nauwe lijks aan de gang of er kon al- weer opnieuw afgetrapt wor den. Slecht ingrijpen van de Roda-defensie gaf een DWS- M'er de ruimte om de buiten- spelval te omzeilen, keeper Mi chel Vrijhoef voor schut te zet ten en de openingstreffer aan te tekenen: 0-1. De Leusdena ren schrokken zich rot en dach ten meteen aan het duel tegen RUC dat destijds net zo begon. Wat nu? Openlijk voor de aan val kiezen of de tactiek geba seerd op countervoetbal door zetten Voor dat laarste werd gekozen Immers, de wedstrijd was pas een paar luttele minuten oud. Er moest wel meer strijd ko men, liet de Roda-trainer vanaf de bank luidruchtig weten. En dat gebeurde ook. Maar helaas, weinig lukte. De precisie ont brak en midvoor John Jansen kon het in de aanval ook niet alleen redden zonder hulp van zijn ploeggenoten. De beste kansen ontstonden op momenten dat de arbiter weer eens floot tegen DWSM na commentaar op zijn leiding. De wedstrijd werd daardoor in ne gatieve zin beïnvloed, want het spel lag meer stil dan dat er ac tie was. Uit dergelijke indirecte vrije trappen, zelfs een op nog geen tien meter van het vijan delijke doel, wist Roda met te scoren. De oranjemuur van DWSM'ers vormde een hecht blok Halverwege de eerste helft wa ren de Leusdenaren dichtbij de gelijkmaker, toen na balverove- nng de counter volgens het boekje werd uitgevoerd. Op volle snelheid brak aanvoerder Bas Peters door, zag John Jan sen in het centrum positie kie zen. waarna hij de Roda-mid- voor het leder in de voeten speelde. Deze ontdeed zich handig van zijn tegenstander, en haalde direct aan. Dank zij de lat hield DWSM het doel schoon. De zondag-heren gingen niet bij de pakken neerzitten en ble ven op het bijzonder zware veld het beste ervan maken. De vleugels waren echter onbezet, waardoor alle goede bedoelin gen bij DWSM in het overvolle centrum smoorden. Een sim pele en verre uittrap van doel man Michel Vrijhoef, die door John Janssen werd doorgekopt, stelde op de valreep de DWSM-defensie voor grote problemen, omdat Peter Knijf pijlsnel zich van zijn bewaker ontdeed, de bal oppikte en slim tussen twee DWSM-spe- lers door de gelijkmaker op het scorebord schoot: 1-1. Een be keken doelpunt, dat Roda zo kort voor de pauze goede voor uitzichten bood voor de tweede helft. BOEKINGEN Met Bob Schoordijk voor Peter ACHTERVELD - Maandag middag speelde Achterveld thuis tegen ASV uit Ankeveen. Dat elftal staat op de laatste plaats. Achterveld begon met een alles op de aanval te gooi en, hetgeen een aantal kansen opleverde. De spits, Gerard van de Breemer, was weder om niet van de partij en werd vervangen door Marcel Boo- nen. Deze kreeg kansen om Achterveld aan een 2-0 voor sprong te helpen. Door zijn niet al te goede afwerking lukte dit niet. Het was Hans van de Kooij die Achterveld aan een voorsprong hielp. In de negentiende minuut schoot hij uit een moeilijke hoek raak Achterveld bleef goed com bineren en ASV kwam er met aan te pas Terwille van veel overtredin gen konden zij de Achtervelders stoppen. In de achtendertigste minuut kreeg Achterveld een vrije trap toegewezen. Klaas van de Heuvel belastte zich hiermee en bracht de bal heel goed voor het doel van ASV. De opkomende Leo van Rui tenbeek wist de bal met een gewel dig hard schot achter de keeper te deponeren. Veensche Boys 17 10(20-29) LEUSDEN/ACHTERVELD - Tijdens het paasweekeinde zijn de Leusdenaren in de voetbalcompetitie fier overeind gebleven. De za terdag-elf van Roda'46 startte met een 1-1 gelijk spel bij Montfoort, terwijl de zondag-formatie een zwaarbevochten 2-2 be haalde op DSWM. Achter veld spande de kroon met een klinkende 5-2 zege op hekkesluiter ASV. In de hoofdklasse was het een goede dag voor koploper Hoe velaken dat zonder zelf te spe len belager Hercules zag ver liezen van stadgenoot WJ met 1-0. Bloemenkwartier kwam na derbij via een 1-0 zege op Ben schop. De hoop van Veensche Boys op overleving is daarom nog niet helemaal verloren. FC Majella kreeg van de Muske tiers klop (1-3) en zal evenals SVL, dat tegen Veluwse Boys niet in actie kwam, nog uit moe ten kijken om niet echt in de gradatieproblemen te raken. Voor Roda'46 lijkt de toekomst iets rooskleuriger dan een week daarvoor, maar opletten blijft in deze klasse waar veel mogelijk is. Uitslagen hoofdklasse: Montfoort - Roda'46 1-1 FC Majella - Musketiers 1-3 SVL - Veluwse Boys afg WJ-Hercules 1-0 Bloemenkwartier - Benschop 1-0 Veensche Boys - Hoevelaken afg. Stand hoofdklasse: Hoevelaken WJ Bloemenkwartier Hercules Musketiers Roda'46 SVL Veluwse Boys FC Majella Montfoort Benschop Achterveld deed wat het moest doen: winnen van het zo goed als gedegradeerde ASV'65. Met 5-2 handhaafden de Ach tervelders zich in de kopgroep van de eerste klasse A. Koplo per Naarden boekte een nut tige winst (1-3) bij De Vogels in de voormalige Zuiderzeepol der Amersfoort Boys bleef in de race via een benauwde 2-3 zege bij Sporting'70 in Utrecht. Barneveld kon de opgaande lijn bij Laren niet doorzetten. Het 1-0 verlies hield Barneveld in de buurt van de gevaren zone. BFC omzeilde Austerlitz met 2-1, terwijl Olympia'25 Au rora met 1-0 terugwees. Uitslagen le klasse A: Achterveld - ASV'65 Laren - Barneveld BFC - Austerlitz Olympia'25 - Aurora 5-2 1-0 2-1 1-0 Sporting'70 - Amersfoortse Boys 2-3 Zuiderzeevogels - Naarden'79 1-3 16 23(32-15) 18 22(37-29) 18 22(36-29) 16 20(29-16) 15 16(23-25) 16 15(25-26) 14 14(19-21) 14 13(16-17) 15 13(28-31) 15 11(20-23) 15 11(14-19) Stand le klasse A: Naarden'79 Amersfoortse Boys BFC Achterveld Zuiderzeevogels Olympia'25 Laren Barneveld Austerlitz Sporting'70 ASV'65 16 25(36-32) 17 23(33-21) 18 22(32-20) 17 21 (34-24) 16 18(21-13) 16 18(24-21) 17 18(29-16) 18 15(22-30) 17 13(27-23) 16 12(21-33) 16 4(15-35) Trainer Drost wisselde Kees LEUSDEN - Vorige week werd bij de Mixed Hockey Club Leusden een jaarlijkse traditie met succes Voorburg voor Wim Schouten. DEV voortgezet; de traditionele uitwisseling met Barrow Hills, een Engelse kostschool die al sinds eind I kwam nog even terug, maar Ach- zeventiger, begin tachtiger jaren contacten onderhoudt met de Leusdense hockeyclub. Dit jaar was H terveld wist het te redden dankzij het de beurt aan de Britten om de oversteek te maken naar het vaste land. Naast een aantal uitstapjes j het zeer goede spel van Klaas van m Nederland werd er uiteraard ook gehockeyd op het kunstgras van het Valleipark. Het C2-team de Heuvel. DEV kreeg tien minuten van Leusden verloor in de stromende regen met 0-3 van Barrow Hills, terwijl de Cl-formatie met 1-2 voor het einde van de wedstrijd een het Britse schip inging. De ere-wedstnjd tegen het oude C-l van vorig jaar eindigde tenslotte in een strafschop toegewezen. De bal zege voor de Leusdenaren. Achterveld bleef komen, maar de snelle Cor Horst en Marcel Boonen werden herhaaldelijk terug gefloten voor buitenspel, met altijd terecht. Klaas van de Heuvel ging er alleen vandoor, maar werd onder uitgehaald, wat de AS Ver op een boeking kwam te staan. Bij de rust stand had Achterveld een 2-0 voor sprong, hoewel dit het dubbele had kunnen zijn. WISSELS Met Klaas de Vries als voorhoe despeler naast Coen van Dijk in de fontlinie ten koste van Ruud Stoelhorst, die naast Eltjo Ka penga op de bank begon, werd direkt duidelijk wat de Roda- trainer wilde: ,,Laat Montfoort het spel maar maken, dan mik ken wij op de counter". Zo on geveer luidde de Leusdense taktiek. Al snel bleek dat Montfoort ook niet van plan was om het spel naar zich toe te trekken en met man en macht in de aanval te gaan. Montfoort kon zich im mers als degradatie-kandidaat geen verlies meer veroorloven. De libero speelde ver achter zijn verdediging en schakelde zichzelf nauwelijks in, ondanks het feit dat Roda '46 met twee 'hangende' spitsen speelde. Een kwartier lang gebeurde er dan ook niets. Roda, wel veel in balbezit, kon de Montfoort-de- fensie ook niet verrassen omdat met name het middenveld te 'balverliefd' was en daardoor de snelheid uit de counter haalde. In een traag tempo wis ten Bert Straubach, Harry Kers- sies en de weer herstelde Ton Kaspers elkaar ogenschijnlijk moeiteloos te vinden, maar veel schoten de Leusdenaren daar niet mee op Faalangst overheerste aan beide kanten. Een schot van Bert Staubach halverwege de eerste helft brak de wedstrijd een beetje Coen van Dijk; raak en mis. open, maar ook niet meer dan dat. De ploegen lieten zich niet uit hun tent lokken. Kort voor de rust kreeg Montfoort zowaar een mogelijkheid om wat aan de stand te doen. Via de muur verdween de vrije trap langs het Roda-doel, terwijl een kop bal uit een hoekschop na aarze lend ingrijpen van doelman Berry Buunk over de deklat scheerde. MISSER Direct na de hervatting was Roda dicht bij de openingstref fer toen Coen van Dijk prima in stelling werd gebracht. Zijn kopstoot miste het doel echter op een haar. Toch kreeg de Ro- daspits zijn treffer. Een vrije trap werd door Co de Smalen scherp in de doelmond ge plaatst. Ditmaal kopte Coen van Dijk raak en zette het betere Roda'46 verdiend met 0-1 aan de leiding. Wie dacht dat de wedstrijd wat aantrekkelijker zou worden, kreeg gedeeltelijk gelijk. Montfoort wilde wel, maar kon het niet. Achterin hadden de Leusdenaren de zaken volledig onder controle. Doelman Berry Buunk werd nauwelijks be proefd. Roda stevende op de overwin ning af, zo leek het. En op het moment dat de Montfoort-kee- per door zijn eigen verdedi gers in moeilijkheden werd ge bracht en Bert Staubach de bal aan Coen van Dijk bood om al leen voor de Montfoort-goalie de wedstrijd definitief te beslis sen. was het gratis prijsschie ten. De anders zo trefzekere Roda-aanvaller wilde de kee- er echter omspelen, ie liet dit uiteraard niet toe en plukte de bal van de Leus dense schoen. Een bekeken ACHTERVELD - Zaterdag middag speelde Achterveld thuis de derde ronde in de bekerwedstrijd tegen DEV uit Doorn. Achterveld miste in deze wedstrijd de spelers Cor Borst, Robbie de Vette, Leo van Ruitenbeek en Gerard van de Breemer. Zij werden vervangen door Jos Koot, Ma- rius Boersen, Jeroen Voskui len en Kees Voorburg. Trainer Jan Drost had Klaas van de Heuvel als laatste mém en Adn van de Heuvel in het middenveld opgesteld. DEV, dat boven aan de lijst in de hoofdklasse staat, begon er direct stevig tegen aan te gaan. Achterveld hield echter goed stand en het was Achterveld dat de eerste hoekschop kreeg toegewezen. De ze leverde echter niets op. werd echter keung gestopt door keeper Gerard van de Bedum. Jos Koot moest zich ongeveer negen minuten voor het eind laten vervangen door Enk de Jong, die na maanden weer eens van de partij was. De wedstnjd eindigde in een 2-0 overwinning voor de thuis ploeg. Op Hemelvaartsdag moet Achterveld de volgende beker- wedstnjd spelen. Tegen welke club is nog met bekend DEV kreeg ook kansen, maar hun schoten gingen over en naast. Bij enkele goed gerichte schoten stond keeper Gerard van de Bedum steeds op de goede plaats. Het was een wedstnjd met veel fouten van beide zijden. Achterveld had het laatste kwartier van de eerste speelhelft het betere spel. Ondanks dat duurde het nog tot een minuut vóór de rust voordat Hans van de Kooij Achterveld een voor sprong bezorgde. In de tweede helft was het na twee minuten spelen weer raak. Kees Voorburg, die zich mooi vrij had gespeeld, gaf de bal goed door aan Adrie van de HeuveL Deze ving de bal goed op en schoot links in de verste hoek. Ook Marcel Boonen loste enkele schoten direct op het doel van de tegenpartij, maar deze gingen juist over.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8