8B ,Ik ben te goed van vertrouwen geweest en aanzien van Leusdense bestuurders" III ^vandaag in 8e leusder krant» oofdingelande ir. J. Miggels over dubbele lasten waterschap voor inwoners van Leusden Centrum: Wethouder Ummels beroept zich op contract, dat niet eens bestaat" Botsing tussen twee fietsers Kinderkleding-beurs op woensdag 23 april Tekenfilm in Blijhof Scrabble- kampioenschappen K.P.O. komt weer bijeen BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant ffl fl J Auto Vandermeer Aanrijding op Arnhemseweg Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV krant: VRIJDAG 4 APRIL 1986 17e JAARGANG NO. 92 (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Hoofdingelande ir. J. Miggels uit Leusden blijft et oneens met de gang van zaken betreffende de dubbele raterschapslasten, die de Leusdense burgers betalen. Ener- jds betalen ze die in de onroerendgoed-belasting, anderzijds (talen ze die nóg eens gewoon aan het waterschap Heiligen- ergerbeek. We publiceerden daar in onze krant van 18 maart in dit jaar al uitvoerig over. In dat artikel beriep wethouder Fons Ummels (CDA) zich op tn contract tussen waterschap en gemeente, waar volgens »m niet aan te tornen viel. Dat contract bestaat echter elemaal niet, zo stelt de heer Miggels in een uitgebreide •actie op het verweer van de Leusdense wethouder. „Ik ben te goed van vertrouwen geweest ten aanzien van de •nsdense bestuurders" aldus de heer Miggels. „De heer Ummels heeft zich in reactie op mijn verhaal, zoals •ide werden weergegeven in een tikel van 18 maart in uw krant iroepen op zaken, die kant noch raken", zo stelt de heer Mig- Is. De wethouder stelt, dat de ge- eente niet onder het contract uit m Nou, er is mij nog op diezelfde httiende maart vanuit het dage- s bestuur van het Waterland- lap verzekerd, dat een financiële ireenkomst, zoals waarop de tt Ummels doelt, helemaal met Haat." IEEMD ,De heer Ummels maakt boven in een vreemde manoeuvre, als nch beroept op uitspraken van fractievoorzitter van het CDA in provinciale staten, de heer DUBBEL Smink op 12 maart van dit jaar in Achterveld, en daar dan aan toe voegt, dat hij in de fusiebesprekin gen bereikt heeft, dat we m Leus den een aanzienlijke reductie krij gen". „Bij de herziening van de omslag regeling die in 1982 werd voorge legd van de kant van de provincie, vanwege de ruilverkaveling bleek, dat de heffingen voor Maarn afhan kelijk werden gesteld van het type rioolstelsel per wijk". ,3ij de verstedeling van Leusden is destijds, in ambtelijk overleg tussen gemeente en waterschap, overeengekomen dat in Leusden Centrum vijvers zouden worden aangelegd, zodat de afvoer van regenwater beperkt zou kunnen worden tot ongeveer eenderde van de afvoer zónder die vijvers." „Bij de herziening in 1982 heb ik opgemerkt, dat de inwoners van Leusden al voor de vijvers betalen in de onroerendgoed-belasting. Bovendien betalen ze waterschaps lasten op een niveau, alsof die vijvers er met zijn. In die lasten is namelijk niet doorberekend, dat de daadwerkelijke afvoer van regen water met de aanleg van de vijvers tot dertig procent is terugge bracht." „Procedureel bleek het echter moeilijk, het voorstel aan te passen binnen de daarvoor gestelde ter mijn van de ruilverkaveling, daar om kwam er een ander voorstel. Gedeputeerde De Bruine verzocht de burgemeester van Leusden, het initiatief te nemen om in goed over leg met het Waterschap te komen tot een voorlopige, billijke regeling. De provincie zegde haar medewer king toe en zou voóf de reorganisa tie van de waterschappen nog geen reglementaire voorzieningen tref fen." „De heer Smink heeft in Achter veld recent die uitspraak van de provinciale staten van november 1982 bevestigd, waarbij de nodige reglementaire voorzieningen zullen worden voorgeschreven bij de reorganisatie van de waterschap pen", aldus de heer Miggels. Het kantoor van het waterschap Heiligenbergebeek, gevestigd aan de Stationsweg m Woudenberg. Pas bi) de reorganisatie van waterschappen iv 1988 zal er sprake zijn van een billijke betaling van Jasten door de inwoners van Leusden Centrum. Iets, dat niet het waterschap, maar het eigen gemeentebestuur te verwijten valt, zoals uit het verhaal van de heer Miggels bhjkt. VAN BOVEN AF „Waar wethouder Ummels nu suggereert, dat hij een aanzienlijke reductie voor de inwoners van Leusden heeft bereikt, gaat het dus om een zaak, die van bovenop wordt geregeld en opgelegd. Van boven af wordt een eind gemaakt aan een situatie, waarbij de inwo ners van Leusden Centrum dubbel betalen voor de voorzieningen, met een doorberekende prijs in hun aanslag de onroerendgoed-belas ting, en met hun waterschapslasten. Bovendien profiteert daar nu nog eens zo'n 10.000 hectare omringend gebied van," zo stelt de heer Mig gels. IN DE FOUT „Wethouder Ummels gaat hele maal in de fout, als hij beweert dat hij alles heeft geprobeerd om in de huidige situatie verandering te brengen, maar dat de gemeente Leusden zich contractueel had vast gelegd en dat daar niet aan viel te tomen". „De gang van zaken is namelijk een heel andere, dan uit de sugges tieve opmerkingen van de wethou der zou moeten blijken. Het ambte lijk overleg tussen waterschap en gemeente Leusden om tot een re geling te komen werd in het najaar van 1983 geopend. Wethouder Um mels ontving daartoe een voor beeld-overeenkomst van de pro vincie." „Na aanvankelijk een wat afstan delijke benadering vanuit het wa terschap, veroorzaakt door het feit dat men met verrekening nog zo weinig ervanng had, verzocht de meuwe watergraaf mij eind 1984, de situatie nog eens duidelijk uit een te zetten. Dit, om een billijke regeling te kunnen realiseren. Daaropvolgend bracht ik op na drukkelijk verzoek van de water- graaf aan de heer Ummels over, dat de watergraaf het op prijs zou stellen, wanneer de heer Ummels contact met hem zou opnemen. Bij navraag in de veremgde vergade ring van het waterschap naar de stand van zaken, in 1985, werd mij meedegedeeld, dat tot verwonde ring van het waterschap, de ge meente Leusden geen belangstel ling meer toonde. Met zijn opmer king, als zou het waterschap princi pieel onwillig zijn geweest, legt de heer Ummels de Zwarte Piet dus in het verkeerde bootje. Niet het wa terschap, maar de gemeente Leus den liet het erbij zitten," aldus de heer Miggels. CDA-BESTUUR „De heer Ummels heeft mijn ver klaring voor de verkiezmgen kwa lijk genoemd. In januari van dit jaar werd mij vanuit de CDA-fractie in de Leusdense gemeenteraad nog meegedeeld, dat nog aan een rege ling zou worden gewerkt. Gezien andere benchten leek me dat on waarschijnlijk. Tegenover verkla ringen van het dagelijks bestuur van het CDA, namelijk, waar ik overigens protest tegen heb aange tekend. Het is daartegen, dat de heer Ummels nu weer een stellige ontkenning plaatst: Hoe dat binnen het CDA te njmen valt, ontgaat mij". VERTROUWEN „Wethouder Ummels heeft mijn verwachtingen als te hoog gespan nen gekwalificeerd. In 1982 heb ik mijn bezwaarschrift ingetrokken, terwille van een andere procedure. Daarbij ben ik duidelijk te goed van vertrouwen geweest aangaande de Leusdense bestuurders. Dat kan de burgerij mij kwalijk nemen. In een welbekende, andere aangelegen heid (de heer Miggels doelt hier op de verwikkelingen van Prochemko in Leusden zuid, red.), heeft de heer Ummels verder verzet van de bur gers inzake de betreffende kwestie omschreven als „een onbehoorlijke aantijging van onbehoorlijk be stuur". Ik heb hem bij die gelegen heid argumenten aangeboden, die hem tot andere gedachten zouden kunnen brengen. Vervolgens sprak de oud-officier Ummels, dat het een kwestie was van „Law and Order". In die aangelegenheid is toen ove rigens ingegrepen vanuit de pro vinciale staten en door de Raad van State. En het doet toch vreemd aan, dat men het zo ver laat komen, ook nu weer ten koste van de eigen ingezetenen", aldus de heer Mig gels. HELER „Mijn open brief, zoals in uw krant van 18 maart gepubliceerd, heb ik inmiddels aangeboden aan Gedeputeerde Staten. Bij de aan bieding heb ik bovendien te ken nen gegeven, dat ik overweeg mijn plaats beschikbaar te stellen". „Met de nieuwe feiten die mij in de eerste weken van maart vanuit het waterschap bereikten, zou ik me een soort heler hebben gevoeld, als ik deze kwestie niet verder in de openbaarheid had gebracht. Ook al heeft het be stuurlijke gedoe van de Leusden se wethouder er inmiddels voor gezorgd, dat een billijke regeling voor de inwoners Leusden Cen trum alleen nog maar mogelijk is via de provinciale staten, en mis schien niet meer haalbaar voor 1988", zo besluit de heer Miggels. ethouder Ummels legt de Zwarte Piet in het verkeerde bootje. Niet het toehap, maar de gemeente Leusden heeft het erbij laten zitten, "aldus heer Miggels. ACHTERVELD - Twee fietsers kwamen afgelopen woensdag rond 16.00 uur met elkaar in botsing op de Hessenweg te Achterveld. De heer W. E. kwam daarbij ten val en was emge tijd buiten bewustzijn. In de ambulance, die snel ter plekke was, werd E. onderzocht. Hij kon echter weer op eigen kracht naar huis. De andere fietser die bij het ongeval betrokken was, is nog on bekend. Volgens de politie is hij in paniek geraakt en doorgereden. Over de oorzaak van de botsing bestaat overigens nog geen duide lijkheid. Onafhankelijk IBDUI nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- den. DUU Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiesta, de Escort, de Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergetende nieuwe Ford Transit bestelwagen' U kunt naar hartelust kijken, voelen, zitten, rijden, kortom uitproberen Reden genoeg om eens bij ons langs te komen soest Uw official dealer AL MEER DAN 10 JAAR UW VER7 Fluorweg 49-51 - Amersfoort Tel. 033-15548 VERTROUWEN WAARD LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Arnhemseweg, woensdagmid dag rond 17.50 uur, hepen dne personenauto's flink wat blikscha de op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bestuurder van de eerste auto wilde linksaf de Treekerweg in slaan, maar moest voorrang verle nen aan een tegenligger. De man stopte dus. Twee achterliggers rea geerden te laat, waardoor de kop- staart botsing een feit was. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 Problemen rond volkstuinen zullen nog wel even duren Schoonheidsspecialiste Riekje Bijl sinds kort in Leusden werkzaam Sport: Rolf Wijnen winnaar Paastoernooi BV75 Een ongewone wandeling naar de Pyramide van Austerlitz pagina 3 pagina 3 pagina 4 pagina 5 Vlekkeloos verloop van schoolvoetbalkampioenschap '86 Loep op Leusden Servicepagina pagina 6 pagina 7,- paginad LEUSDEN - Op woensdag 23 april aanstaande wordt er in 't Vooronder een kinderkle- dingbeurs gehouden. Deze vindt plaats tussen 09.00 en 14.00 uur. Wie kleding wil verkopen, moet elk kleding stuk van een labeltje of kaar tje voorzien voordat men het in 't Vooronder brengt. De labels kunnen afgehaald wor den op één van de volgende adres sen: Pr. Frederiklaan 5 (Leusden- Zuid), Berkelwijk 24, Ardennen 86, Waterhoen 12, Kornoelje 28, De Brink 9. Bruinhorst 13, Mulderskolk 54, Boswachter 9 en in 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2. Inleveren van de kledij kan op donderdag 10 apnl tussen 20.00 uur en 22.00 uur, dinsdag 15 april tussen 09.30 uur en 12.00 uur, donderdag 17 apnl tussen 13.00 uur en 15.00 uur en op maandag 21 april nissen 20.00 tussen 20.00 uur en 22.00 uur. LEUSDEN - Ter afsluiting van de paasvakantie kunnen alle kinderen zaterdag 5 april genieten van de tekenfilm „Alice in wonderland". De film wordt gedraaid in Blijhof, Ansfriduslaan 49 te Leusden- Centrum. Er zijn twee voor stellingen: om 10.30 uur en 13.30 uur. De toegang be draagt twee gulden voor leden (op vertoon van de lidmaat schapskaart) en drie gulden voor niet-leden. De inhoud van de film komt op het volgende neer Op een warme zomermiddag zit Alice m de tuin een beetje te dromen en fantaseert over een wit konijn. In haar fantasie rent ze het konijn achterna en be landt ze m een mysterieuze wereld, waarin Alice de meest uiteenlopen de dieren ontmoet. De tekenfilm duurt ongeveer tachtig minuten, is geschikt voor alle leeftijden en wordt in het Ne derlands gesproken. LEUSDEN - Zaterdag worden voor de 14e keer de nationale kampioenschappen „Scrabble" gehouden. De wedstrijden wor den in De Rank in Soest gespeeld. Het gaat om een individueel kam pioenschap waar verschillende ploegen uit het hele land aan meedoen. De Amersfoortse scrabble-club „Lettergreep" met 32 leden, waar onder liefhebbers uit Leusden, doet voor de eerste keer aan dit kam pioenschap mee Er wordt in dne ronden gespeelden die om 10.00 uur beginnen. Belangstellenden die LEUSDEN - De Katholieke Platte landsvrouwen Organisatie (KPO) afdeling Leusden houdt dinsdag 8 april weer een bijeenkomst in De Kom, Hamersveldseweg 51. Deze begint om 20.00 uur en heeft als thema: relatie, ofwel samenlevings vormen. Mevrouw Wies Stael-Merkx, die verbonden is aan het Katholiek Bureau Seksualiteit en Relatievorm KBSR te Utrecht, houdt een inlei ding over dit thema. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. zich bij „Lettergreep" willen aan melden als lid kunnen kontakt op nemen met Rijk Griffioen, telefoon 033-729390. BURGEMEESTER RADEMAKER:

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1