Thuis Ralf Wijnen winnaar paastoernooi BV '75 Overvol korfbal—4_. ^oorspëP' Veld W inter-zondag-competitie tennis en squash voorbij sporty ==Jcursiefc Kees van Buren sporter van de maand maart '86 TTCL-2 kampioen Buitenwedstrijden van ruitersport geslaagd evenement Zaalvoetbaltoernooi van bedrijfsteams Open dag Den Treek Hengelen r Grote deelname bij Den Treek. LEUSDEN - Op zondag 23 maart werden, na de voorron des, de finale-partijen geh- speeld van de „winter-zon- dag-competitie" in het Tennis- en Squash Centrum Leusden. Gedurende elf weekeinden was gestreden om de hoogste plaatsen in respectievelijk de mixed- en de herendubbel poules. De drie hoogstgeèin- digden per poule streden op 23 maart om de finale-plaatsen. De belangstelling voor de wed strijden was enorm en de spanning was vaak te snijden. Toen de prijs uitreiking plaatsvond, was het com plex compleet vol. De technische organisatie wist ondanks die drukte alles prima in de hand te houden. Mede dankzij de pianist-entertainer ontstond er een fantastische stem ming. Na de prijsuitreiking vond de verloting van een weekeinde Panjs voor twee personen plaats. De 8- jarige Marloes Eek trok het winnen de lotnummer. Gelukkige winnaar was de heer P. Beving. De uitslag van de competitie is als j volgt- HDC: 1 Harry Brouwer en René Erk; 2 Reggy Drége en Tino Kok. GDC: 1. Henk en Paulien Eek; 2. Nicole Mekkering en Reggy Drege. HDD1: 1. Martin van de Brug en Ivo Alma; 2. Aalt Fredenksen en Rob Treels. GDD 1: 1. Nel Verhoeven en Hans Ruyter; 2. Astird en Hans Segaax. HDD2: 1. Jan van de Berg en Arie Houtveen; 2. Ben de Wit en Leo van Duivenbode. GDD2: 1. Tineke Bouwman en Marius j Veer. 2. Kitty en Ad Opijnen. LEUSDEN - Zondag hebben de hockeyers van de MHC Leusden hun laatste thuis wedstrijd voor eigen publiek, waarna nog vier potjes buiten Leusden zullen volgen. Door de chaotische afwikkeling van de competitie, naast het feit dat Leusden als een van de weinige in de tweede klas se over altijd bespeelbaar kunstgras beschikt, heeft het zo kunnen lopen. Voor de heren moet het deson danks geen probleem zijn om bin nen drie weken de titel veilig te stellen en promotie naar de eerste klasse landelijk af te dwingen. De Utrechtse studenten studenten, die al weken niet meer in competite- verband actief zijn geweest zullen dan ook op het Valleipark als schietschijf dienen voor een ag- gressief Leusden, dat als een waar kampioen betaamt, het thuispu bliek op haar wenken bedient. Weet Huizen gelijktijdig Keep Fit LEUSDEN - Hoewel het eer ste van TTCL nog hevig strijdt om degradatie te ontlopen, kon de Leusdense tafeltennis club alvast het eerste succes in de vooxj aarscompetitie no teren. Het tweede team werd kampioen door medetitelkan didaat VTV met 8-2 te ver slaan. Voor het eerste team, bestaande uit Henk Nieuwenburg, Robert Jein Unkraut en Piet van den Bree, be ginnen de problemen om zich te handhaven steeds gioter te wor den. Kon destijds tegen SVE met 5-5 de punten gedeeld worden, ditmaal gingen de Leusdenaren resoluut met 7-3 onderuit. Tegen de Utrechters, die in een gewijzigde formatie aantraden, viel weinig eer te behalen. Henk Nieu wenburg bleef zelfs met lege han den, Piet van den Bree boekte tweemaal winst en Robert Jan Un kraut kwam niet verder dan één gedegen overwinningen. Duidelijk te weinig om het geroutineerde SVE uit balans te brengen. TITEL Het tweede maakte de keerzijde van de medaille mee. VTV, de enige overgebleven concurrent in de titel, werd in Leusden met 8-2 van tafel geveegd. Het kampioen schap kon toen voor TTCL-2 niet meer stuk en promotie naar de tweede klasse was voor Erwin de Boer, Jack van de Louw en Frank Kooiman een feit. onder de duim te houden, dan zit het met de titel helemaal gebakken. Dan kan alleen het gevecht in de staartgroep nog voor spektakel gaan zorgen. Maarssen contra Haaskamp, Maarn tegen Baarn en Kromhouters tegen Culemborg staan geheel m teken van de pun- tenstrijd om lijfsbehoud. Programma 2e klasse D: Kromhouters - Culemborg (2-2) Leusden-USHC (2-0) Haaskamp - Maarssen 1-3) Huizen - Keep Fit (3-6) Maarn-Baarn (1-5) De stand in de 2e klasse D: Leusden 13-23; Keep Fit 11-16; Culemborg 12-15; USHC 10-12; Kromhouters 10-10; Huizen 11-10, Maarssen 10-9, Baarn 9-6, Maarn 10-3; Haaskamp 10-2. DERBY Vormen de MHC-dames op nieuw een struikelblok voor een titelkandidaat bij uitstek of kunnen de Leusdenaren, die zich in de tweede klasse overigens geen en kele illusie meer hoeven te maken, dat niet meer voor elkaar boksen? Het ligt niet voor de hand, want de naam van Amersfoort moet toch werken als een lap op een rode stier. De Keistedelingen zullen in LEUSDEN/STROE - Op vier opeenvolgende vrijdagavon den (van 18 april tot en met 9 mei) strijden 24 teams uit de gehele regio tegen elkaar in de voorronden van het Wim van Roomen Pinkster-zaal voetbaltoernooi 1986. Alle wedstrijden worden gespeeld in de sporthal van de Jacobus Hoeve in Stroe. Elke avond zullen zes teams te gen elkaar gaan strijden in dit toernooi, dat wordt georganiseerd door Wim van Roomen Zuivelhuis uit Leusden en Versmarkt uit Stroe. De acht beste teams spelen op tweede Pinksterdag de finale. Alle wedstrijden zijn voor het publiek gratis toegankelijk. Aan het toernooi doen mee: Van der Woerd (Bameveld); Serge Ta pijten (Barneveld); Geurtsen (Bar neveld); Denkavit Boys (Voorthui zen; Vredeoord (Voorthuizen); De Rotterdammer (Stroe); Jacobus Hoeve (Stroe); Wim van Roomen (Leusden/Stroe); De Til (Leusden); De Berken (Achterveld); Kolkrijst (Hoogland); Van der Brink (Koot wijkerbroek); 't Wencop (Garder broek); De Kuul (Wekerom); Kou- dijs (Lunteren); Zeggelaar (Lunte- ren); Willemsen Boys (Ermelo); Jan sen (Ede); Sportschool Putten (Put ten); O'retto Boys (Putten); Orca (Putten); FC WNOC (Nunspeet); FC Wildeland (Nunspeet) en FC VMVG (Nunspeet). VRIJDAG 4 APRIL 1986 Geconcentreerd op de hindernissen af. LEUSDEN - Ondanks de slechte weersomstandighe den is de eerste buitenwed strijd van het ruitersportsei zoen op de tweede Paasdag bij Pony- en Paardencentrum „Den Treek" aan de Buurtweg een interessant evenement geworden. Ruim 120 combina ties waagden zich toch nog op het door de regenval bijzon der zwaar geworden par cours, dat de organisatie van de Stichtse Jacht- en Rij-Ver- eniging had uitgezet. Bekende namen, zoals die van W. van de Schans, kwamen in de ring om hun paarden te testen. De resultaten van dit springcon cours waren als volgt: kaarten bij lange na nog met ge schud. Alles, maar dan ook echt alles is er nog mogelijk. Theore tisch kunnen alle ploegen nog kam pioen worden én degraderen. Wie zich de komende weken de sterk ste toont en de meeste winstpunten bijeen weet te sleptrappen, wordt spekkoper. DWSM zal de aansluiting vinden met winst op Utrechtse Boys, dat daardoor verder in degradatiezor- gen komt. Rivierwijkers stunt ver der tegen het m malaise verkeren de Hooglanderveen. RUC neemt de koppositie van Domstad in de on derlinge confrontatie over, waar door ook WZA, dat Soesterberg nog vaster op de laatste plaats vastnagelt, verder omhoog door schuift. VSK volgt dit voorbeeld via een zege op Voorwaarts. En wat doet Roda? is dan de grote vraag. Hou den de Leusdenaren de ongesla gen status van 1986 in stand of gaan ze bij Schalkwijk de nederlaag te gemoet, waardoor tevens de pro blemen weer groter zullen worden. Een puntendeleniling moet dan ook het uitgangspunt zijn. Programma le klasse B: DWSM-Utrechtse Boys (2-1) Rivierwijkers - Hoogl veen (0-3) RUC-SC Domstad (1-1) Schalkwijk - Roda '46 (1-2) Soesterberg-WZA (0-4) VSK-Voorwaarts (0-2) 1. Ralf Wijnen, BV '75 - 10, 0,88, 9; 2. Arno Brouwer, Princesse - 8, 0,83, 9; 3. Bert v. Zanten, de Lanteern - 8,0,69, 7; 4. Eduard v.d. Hoef, Zonneheuvel - 6,0,65, 6; 5. Christiaan v. Beek, BV '75 - 10.0,94, 11; 6 Stefan Schouwenaars, de Lanteern - 6, 0,46, 5; 7. Edwin de Ruiter, de Lanteern - 6,1.10,9; 8. Enk Tolboom, BV '75 - 6,1,05,11; 9. Gerard Schouwenaars, de Lanteern - 4, 0,22, 3; 10. Rolf Boog- mans, BV '75 - 0. 0,23, 4. Het sportief besteden van de a altijd groeiende hoeveelheid vj tijd hoeft m Leusden niet tot profc men te leiden. Op onder rra diepzeeduiken en hoogvliegen is hier van alles te doen. Q sportvissers zie je vaak aan waterkant staan, en over die gea de bezigheid wil ik het vandj met u hebben. Dat de ledenlijst van de voetb bond de laatste tijd enorm is 5 krompen, zal u niet zijn ontgi; maar ook dat het aantal lieden da Nederland probeert met een ht gel een vis probeert te verse ken, is in enkele jaren met ruime half miljoen eenheden geslonii En dat moet nieuws zijn voor u. Le verder als dat het geval is. Exact is het aantal sportvis;.; smds het begin van de tachtjj jaren teruggelopen van ander; miljoen tot circa negenhonderd: zend! Tel uit je winst, wat de cort butie-ontvangst betreft. Dat is e ter niet alles. Het aantal verkod sportvisaktes is eveneens sterk; daald. Met ongeveer een kwam zo'n zevenhonderdduizend. Wat zou de oorzaak kunnen q De slechte zomer van vorig jaar'i duurdere visakte? De verminder koopkracht van de modale hero laar? De hogere kostprijs vari benodigdheden? De slechte con tie van menig viswater? De sleci bereikbare stekkies? Het gespus van allerlei aktie-voerders"? Wie het weet mag het zegg Feit blijft, dat de negatieve teni zich lijkt voort te zetten. (533) Oefenspr.: 1. mej. W. Plantinga - Sist; 2. R. Kuh - Merlin, 3. mej. H. v. Reijn - Silvia B-spr. prom 1 mej. I de Kroes - Piek Pocket; 2. mej. Y de Graaf - La Fabien- ne; 3 mej. W Franken - Winnetou. B spr. ver.: 1. mej P v.d Beek - Cat; 2. mej. D Ramaekers - Zerodo R; 3 J. Dropsie - Rilana. L spr. pr: 1 mevr E Steinvoort - Royal Joker; 2. W J v.d. Schans - Musical; 3. A. Klaassen - Utopio. L spr. V: l.J. Laseur - Different Colour; 2. P v.d. Moort - Rainier, 3. Y de Greef- Fuhrst. M spr. pr.: 1 G Naber - Vincent; 2. mej A. Slikker - Mazda. M spr. ver.: 1. Y. Laseur - Thorwald; 2. K de Jongh - Fidelio; 3 K. de Jongh - Olim. Z spr. pr.: 1 J Laseur - First Class; 2 E Nabennk - Osca, 3. D Maarse -Ty phoon. Z spr. V: 1. K. de Jongh - Fidelio LEUSDEN - Tien jongens hebben in het clublokaal van BV '75 sportief en vol overtui ging geprobeerd om het tien de (biljart)Paastoernooi van het district Eemland te win nen. In twee poules van vijf werd op de openingsdag ge streden voor de eerste twee plaatsen in elke poule, die goed waren voor een finale plaats op de tweede dag. Vier verenigingen deden mee aan het toernooi. Alle vier bereik ten een plaats in de finale. Chns- haan van Beek, die op percentage de finale miste, won al zijn partijen in de strijd om de laatste plaatsen en bereikte een eervolle vijfde positie. In de finale won Ralf Wijnen de eerste partij van Eduard van de Hoef met slechts één caram bole verschil, terwijl Arno Brouwer van Bertus van Zanten won. De winnaars uit de eerste ronde won nen ook de tweede partij. Als ge volg daarvan moesten Eduard en Bertus aantreden voor de derde en vierde plaats, terwijl Arno en Ralf Roda'46-WJ (3-1) Veluwse Boys - Bloemenkwartier (0-2) SVL-FC Majella (1-2) Veensche Boys - Montfoon (1-3) Achterveld dwingt m de eerste klasse A wekelijks respect af met uitslagen die er niet om liegen. Een terechte plaats in de top is dan ook een prima resultaat, dat nog steeds uitzicht biedt op promotie naar de hoofdklasse. Of dat er ook echt van komt, is afwachten geblazen, want er zijn veel kapers op de kust. Naarder '7° lijkt de gedoodverf de kampioen, maar voor de tweede plaats komen nog zeker vijf clubs in aanmerking. Zaak is om geen pun ten te verspelen. Austerlitz zal in deze afvalrace verslagen moeten worden. Amersfoortse Boys heeft aan ASV '65 geen kmd, terwijl ook Naarden bij Aurora winnend door gaat. Het treffen tussen Zuiderzeevo gels en BFC eindigt onbeslist, zodat Laren na winst op Olympia zich bij de kanshebbers kan aansluiten. Barneveld weet dat Sporting '70 alles zal doen om met de volle buit afscheid te nemen van de huidige netelige positie. Programma le klasse A: Amersfoortse Boys - ASV '65 (1-0) Aurora - Naarden '79 (2-2) Austerlitz - Achterveld (0-5) Barneveld - Sporting (0-2) Laren - Olympia'25 (0-1) Zuiderzeevoqels-BFC (0-2) IE KLASSE B In de eerste klasse B zijn de LEUSDEN - Evenals vorig jaai doet Paaiden- en Pony I Centrum Den Treek, Buurt- I weg 5, mee aan de landelij- keopendagvandeFedera- tie van Nederlandse Rij- scholen. Van 12.00 uur tot I I 16.00 uur staat op zondag 6 I apnl het ruitensportcom- plex van Fons van Heugten weer voor het pubhek open. I Naast het kennismaken met de ruitersport in het algemeen via demonstra- J ties van onder meer de 1 Treekerruiters, bestaat er I voor jong en oud gelegen- heid om zelf paard en/of a pony te rijden. Tevens rijdt er voortdu- I rend een zogeheten ,Jan I Plezier" rond, die een korte tocht door het fraaie land- schap van Den Treek/Hen- I schoten maakt. Kortom, er I is voor elk wat wils. Een kijkje is dan ook beslist de moeite waard. LEUSDEN /ACHTERVELD - Ruim een maand overvol com petitiewedstrijden staat de clubs in de afdeling Utrecht 1 nog te wachten voordat de prijzen van het seizoen '85-'86 hun definitieve bestemming zullen vinden. Niet alleen in de weekeinden, maar ook op door-de-weekse dagen gaat er in de maand april gevoetbald worden om de competitie voor half mei rond te krijgen. Een klus van jewelste, die van de bond en de clubs veel improvi satie-talent vergt. Dat de competitie van deze on vermijdbare gang van zaken an ders gaat verlopen dan voor de winterstop het geval leek, staat buiten kijf. De clubs met de langste adem zullen dit jaar het verste komen. Of Roda-zaterdag (nog) tot deze categorie behoort, lijkt, gelet op de recente prestaties van de Leusde naren, een foute constatering. Toch is het seizoen voor Eltjo Kapenga en zijn ploeg nog met voorbij. WJ zal als ninner-up in de hoofdklasse een halt moeten worden toegeroepen, zodat een week later in alle rust koploper Hoevelaken bestreden kan worden. Wie weet wat de Roda-zaterdag dan nog voor moge lijkheden heeft in het slot van de rit. Benschop zal tegen Hercules re sultaat moeten boeken, terwijl Ve luwse Boys m de ontmoeting tegen Bloemenkwartier overeind moet blijven. Musketiers zorgt voor een verrassing tegen Hoevelaken. SVL en FC Majella delen broederlijk de punten. Voor Veensch Boys is het tegen Montfoort alles of niets. Winst breekt de hevige strijd om de dne degradatieplaatsen volledig open, zodat de finale pas echt begint en de spanning gaat stijgen. Programma hoofdklasse: Benschop - Hercules (0-2) Musketiers-SC Hoevelaken (2-0) op de andere tafel de finale-partij speelden. Onder hoogspanning werd er gespeeld en in beide partijen was het verschil slechts één carambole. Dat was voor Ralf Wijnen van het organiserende BV '75 echter vol doende om zich winnaar te mogen noemen van het paastoernooi 1986. Het toernooi dat sinds 1977 ge houden wordt, werd in het verleden eerder gewonnen door BVers Cor Kisteman, John Kramer, Dik van de Heuvel, Tonny Rommers en Vin cent Steenbeek. De eindstand: (resp. punten, moyenne, hoogste sene) Leusden een warm onthaal krijgen, is de algehele opinie. Be Fair hoopt het van harte, maar zal bij Kameleon uit moeten kijken om zelf geen kostbare punten in te leveren. Shinty heeft het daarente gen een stuk gemakkelijker tegen het nog puntloze Culemborg. Hui zen rekent af met Soest, terwijl Doorn tegen USHC op een succesje hoopt. Programma 2e klasse D: Kameleon-Be Fair (1-2) Leusden - Amersfoort (0-1 Doorn-USHC (0-1) Shinty - Culemborg (5-0) Huizen - Soest (2-2) Stand 2e klasse D: Be Fair 13-19; Amersfoort 12-18; Shinty 14-17; Soest 11-15; Huizen 12-14; USHC 10-11; Leusden 13-11; Doorn 12-10; Kameleon 10-4; Culemborg 11-0. LEUSDEN - Komend week einde gaat voor Antilopen het grote werk op het veld weer beginnen. Na het succes in de zaal staan de Leusdenaren voor de zware taak om in de tweede helft van het seizoen hun plaats in de landelijke promotieklasse B vast te hou den. Het zou toch bijzonder sneu zijn als de formatie van trainer Kees van Buren na een jaar weer terug zou moeten keren naar districts-niveau. Lang zag het er aan het begin van het seizoen naar uit dat Antilopen als debutant een seneuze degrada tie-kandidaat was, omdat de dames en heren slordig met de kansen omsprongen en punten simpel uit handen gaven in duels die binnen leken. „Gebrek aan ervanng," liet LEUSDEN -Met het verkiezen van Kees van Buren als sporter van de maand maart willen de sportred de Leusder Krant en Pim Berghuizen van de gelijknamige sportzaak op De Hamershof niet all Antilopen-trainer zélf in het zonnetje zetten, maar ook het team waarmee hij tijdens het afgelopen za kampioen werd van de eerste klasse en promoveerde naar de landehjke overgangsklasse. Dat was toch een prestatie van formaat, waaraan Kees van Buren als trainer een belangrijk steentje bijdr zijn gewaagde voorspelling gestalte gaf. Daarom heeft Kees van Buren als geen ander de Sporter Maandbokaal verdiend naast de wedstrijdbal die Antilopen ook op het veld hopehjk nog meer succe gaan opleveren. men vanaf het Burg. Buuungp weten. „Het komt allemaal goed." Kort voor de zaalcompetitie i Antilopen eindelijk punten bin te halen, waardoor de aanslus net op tijd werd hervonden a met optimisme aan het tweede d kan worden begonnen. Op h pioenskandidaat Wordt Kwiek doen de formaties nog weinig v: elkaar onder. Onder het mom van de e& klap is goud waard, zal DTY Amsterdam er aan moeten gelo? Sperwers zal tegen ROG geenl maken. Het Friese onderonsje! sen Stanfries en Heerenveen 1p een fortuinlijke winnaar op. 7.': Kwiek vermorzelt Ons Eibernes Programma promotieklasse B 5-4-1986 DTV - Antilopen Sperwers - ROG (I 6-4-1986 Stanfnes - BW Heerenveen Wordt Kwiek-Ons Eibernest (1 Stand promotieklasse 8: Wordt Ei 8-15; Sperwers 8-9; DTV 7-8; Ons E nest 8-7; BW Heerenveen 8-7; Stafi 7-6; Antilopen 8-5; ROG 8-5.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4