SB tfieuw wijkgebouw voor kruisvereniging op komst e Open huis Den Treek IT Leusdense boer veroordeeld Al sinds 1979 bouwplannen ^vandaag in fle leusder kranl® oncept-plannen al kant en klaar We zitten hopeloos in de knoop tomerpostzegels 1986 in Leusden iubsidie voor Werkgroep Volwassenen-educatie Jan Verwey op Jazz-podium BDU 444 44 4 JI nr Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant Isodorusfeest Achterveld Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering 1/ Hoofdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV pkrant DINSDAG 8 APRIL 1986 - 17e JAARGANG NO. 93 Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - De plannen van de Regionale Kruisvereniging aasden/Achterveld voor een nieuw wijkgebouw in Leusden- lentrum zijn in een ver gevorderd stadium. Een concept- ouwtekening ligt al klaar, terwijl vorige week een offici'ele ouwcommissie is ingesteld. Die commissie moet nu al het logelijke doen waardoor zo spoedig mogelijk met de bouw van et nieuwe pand kan worden begonnen. Jan Brandsema, administrateur, en Mieneke van Ziel, hoofd- irijkverpleegkundige, hopen dat eind dit jaar de nodige oedkeuringen binnen zijn, zodat begin 1987 met de bouw kan rorden gestart. De kosten van het nieuwe onderdak voor de egionale Kruisvereniging Leusden/Achterveld liggen rond de 1 miljoen gulden. Volgens de plannen, die nog oor de diverse instanties goedge- eurd moeten worden, wordt het uidige pand aan de Rozengaarde 33 in Leusden-Centrum gesloopt. Daarna zal op diezelfde plek het nieuwe wijkgebouw herrijzen. Als alles volgens de planning verloopt, Jan Brandsema en Mieneke van Zuü: .zoeken naar een tijdelijke oplossmg. kan men in mei of juni 1988 de deuren definitief open. Met de realisering van een nieuw wijkgebouw komt er een einde aan de huisvestingsproblemen van de knusvereniging. „Er is nu sprake van een onwerkbare situatie," legt Mieneke van Ziel uit. „Leusden heeft de laatste jaren een flinke bevolkingsgroei meegemaakt. De wijkgebouwen zijn echter niet mee- De rueuwbouwplannen van de Regionale Kruisvereniging Leusden/Achterveld kwamen niet zo maar uit de lucht vallen. In 1979 had men al het idee opgevat om een wijkgebouw te realiseren aan de Korte Geer, vlak naast de huisartsenprak tijk. Toen de kruisverenigingen van Achterveld en Leusden in 1981 opgingen in één regionale kruisvereniging waren de plannen er nog steeds. Maar nieuwbouw leek nog een toe komstdroom. Er kwam wat meer schot in de zaak toen de kruisvereni ging het pand aan de Rozen- gaarde uitgroeide. Een tijdelij ke oplossing volgde. Niet een gelukkige ontwikkeling, want nu zat men over drie gebouwen verspreid: de Rozengaarde, het gebouw m Achterveld en het veel te kleine pand aan de Krooneend 26 in Leusden. Bo vendien zat het magazijn in Leusden-Zuid, wat de situatie al helemaal niet gunstiger maakte. Men ging op onderzoek uit. Aan welke eisen zou een nieuw nale Kruisvereniging Leusden/Ach terveld bevindt zich nu nog in Ach terveld aan de Hessenweg 32IA. „We hebben hier een ge'improvi- seerd kantoortje," aldus de hoofd gebouw moeten voldoen? Ook de deskundige hulp van een architect werd ingeroepen. In februan vorig jaar kregen de plannen concrete vormen. En na een hele reeks gesprekken met vooral overkoepelende or ganen zagen de plannen die nu ter goedkeuring worden voor gedragen eind vong jaar het eerste levenslicht. Men koos voor nieuwbouw op de plaats waar nu nog het huidige wijkgebouw staat, om dat dat een centraal punt in Leusden bleek te zijn. „Als kruisvereniging moet je kijken naar de spreiding van de wijk gebouwen," aldus hoofdwijk- verpleegkundige Mieneke van Ziel. „Die moeten binnen een straal van 1,5 kilometer voor de bewoners te bereiken zijn." Het pand aan de Rozengaarde voldoet prima aan die eis. Er is overleg geweest met de direct-omwonenden, zoals dat heet. Die toonden zich tevre den over de plannen. Niet m de laatste plaats vanwege het feit dat er meer ruimte tussen het wijkgebouw en hun woningen komt. van deze tijd. De indeling is erg ongelukkig." HOPELOOS el nieuwe wijkgebouw bestaat voorlopig alleen nog maar op papier. Als alles volgens plan gaat, kan men begin S67 met de bouw beginnen. gegroeid. Het aantal personeelsle den weer wel. Ook het voorzienin genpakket is uitgebreid." Het hoofdkantoor van de Regio- wijkverpleegkundige gistermid dag. „De ruimte is met werkbaar. Het wijkgebouw aan de Rozengaar de voldoet niet meer aan de eisen iEUSDEN - Vandaag start le actie Zomerpostzegels 986. Het onderwerp van de egels is 'antieke meetin- trnmenten'. De ontwerper an de serie is Kees Nieu- renhuijzen. De actie loopt et en met 23 mei. In Leus zijn de zomerpostze- els aan het loket van het lostkantoor verkrijgbaar. postzegelboekje met daarin twee zegels van SO 20 cent (briefkaart) en twee zegels van 70 30 cent (brief) is han dig om in een tas of een porte feuille mee te dragen. Naast de postzegels verkoopt het comité nog vele andere aantrekkelijke artikelen, ge sierd met onder meer afbeel dingen van Marjolein Bastin (postpapier, verjaardagskalen der en notitieblokjes) en Cyn thia van Spengler (wenspapier en wenskaarten). In Leusden zijn deze artikelen verkrijgbaar bij mevrouw E. van Bodegom- Van Lieshout. Travertijn 12, te lefoon 033-943802. Om voor veel sociaal/culturele organisaties en instellingen de realisatie van projecten moge lijk te maken, is veel geld no dig. Daarom is het zo belangrijk dat de actie Zomerpostzegels 1986 zal slagen. Het Plaatselijk Comité mag bij omzet aan bij-artikelen (niet PTT-artikelen) van meer dan 500.- besteden voor een zelf aan te wijzen project Bij omzet van 1000,- en meer mag zelfs Vi besteed worden aan dit 'eigen' project. Inlich tingen hierover bij het Plaatse lijk Comité, voor Leusden: me vrouw E. van Bodegom-van Lieshout. iEUSDEN - Het Leusdense raad voor om het exploita- eollege van B en W stelt de tie-tekort van de Werk Onafhankelijk |BOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers. 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. groep Volwassenen-educa tie in 1986 voor rekening van de gemeente te laten komen. Het gaat om een be drag van 6900 gulden. Dek king kan volgens het col lege worden gevonden in de post onvoorziene uitga ven algemeen, De Werkgroep heeft in de af gelopen jaren een groeiende behoefte aan haar activiteiten aangetoond. Waren er in 1985 50 deelnemers, voor 1986 wor den 79 deelnemers verwacht met zeven groepen. De subsi diëring gaat uit van twee bege leidsters voor groepen die gro ter zijn dan 15 mensen. Daaron der kan slechts subsidie gege ven worden voor één begeleid ster per groep De subsidie van bijna zevendui zend gulden wordt vooruitlo pend op het sociaal-cultureel programma 1986 verstrekt. De planadviesgroep en de com missies Welzijn en Onderwijs en Financiële en Economische Zaken buigen zich komende maand over het voorstel ACHTERVELD - Vrijdagavond zal door de ABTB, de KPJ en de KPO gezamenlijk het Isidorus- feest worden gevierd. De avond begint met een H. Mis om 19.30 uur in de R.K. Kerk te Achterveld. Hierna is het verzamelen in Ons Gebouw, waar de deelnemers zullen worden ontvangen met een kopje koffie. Na de ope ning door de voorzitter van de ABTB zal door de KPJ het to neelstuk worden opgevoerd getiteld "Leve de film" ge schreven door André Steen beek. Na de pauze zal door de leden van de ABTB en de KPO de klucht worden opgevoerd "Zeg het met bloemen", ge schreven door Dick van Maas land. Tijdens de pauze zal er een ver loting worden gehouden. Te vens zal er deze avond ook ge legenheid zijn om een dansje te maken op muziek van disco Black Power Het ontbreken van voldoende werkruimte en het chronisch ge brek aan magazijnruimte vormden het gros van de overwegingen die tot nieuwbouw deden besluiten. „We zitten hopeloos in de knoop," zo laat Mieneke van Ziel weten. „De bevolking vraagt ons om meer arti kelen aan te bieden. Maar het magazijn in Leusden-Zuid zegt nee, het zit helemaal vol." „Er volgde een gesprek met architect Van Eys," gaat administra teur Jan Brandsema verder „Hij verrichte een vooronderzoek en vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Op donderdag 10 april zal op veler verzoek Jan Verwey met zijn mondharmo nica weer gastsolist zijn op het Hakhorst-jazz-podium. Van deze avond zullen radio-opna- men worden gemaakt. Wie dit jazz-optreden wil meemaken is welkom. Aanvang 21.30 uur en de toegang is gratis. PvdA en D'66 willen onderzoek vertrouwensrealtie door brede raadscommissie inzake kwestie Van Gooi pagina 3 Expositie van Bart van Oijen in boerderij 't Claeverenblad pagina 3 Deze week in de gemeente Leusden Agenda pagina 3 ABTB bestaat halve eeuw. Een historische terugblik pagina 5 Mininatuurtjes pagina 5 Behoudend Roda (za.) speelt wederom gelijk pagina 8 Roda (zo.) zet opmars voort pagina 8 MHC-dames zitten op drie punten van de titel pagina 9 Sport in cij fers pagina 9 LEUSDEN - Een 48-jarige boer uit Leusden, die uit principe niet had meege daan aan de jaarlijkse land bouwtelling van het minis terie van landbouw, is don derdag door de Utrechtse economische politierech ter, mr. Th.J. Clarenbeek, veroordeeld tot 350 gulden boete waarvan de helft voorwaardelijk. De land bouwtelling dLient om te kij ken hoeveel producten er in EEG verband worden ge produceerd. "Een beetje burgerlijk onge hoorzaam", vond de officier van justitie, mr. H Droesen, de boer. Hij had een boete van 175 gulden geëist De inwoner van Leusden had met meegedaan aan de landbouwtentoonstel ling om te protesteren tegen de gang van zaken rond de be zwaarschriften die boeren bij het ministene van landbouw kunnen indienen tegen de su perheffing De superheffing is ingesteld om van de zogenoemde melk plas en boterberg van de EEG af te komen. Boeren mogen maar een bepaalde hoeveel heid melk produceren. Te veel geproduceerde melk wordt beboet. Zestigduizend boeren dienden bij het ministene van Landbouw een bezwaarschnft tegen de superheffing in. De Leusdense boer is één van hen. De beslissingen op die be zwaarschriften laten echter nogal lang op zich wachten. Wat de Leusdenaar vooral dwars zit, is dat hij door het mi nistene aan het lijntje wordt ge houden. Steeds zouden ze hem gezegd hebben dat de beslis sing over zes weken valt. De laatste keer dat hij naar Den Haag opbelde, zou zijn verteld dat er inmiddels wel iets over zijn bezwaarschrift was beslo ten, maar dat daar nog niets we reldkundig van kon worden ge maakt. "Ik ben in hart en nieren boer. Laat ze gewoon zeggen dat die beslissing een jaar op zich laat wachten. Op zich ben ik niet te gen de superheffing. Ik ben ook niet tegen de landbouwtel ling. Maar op deze manier ha len ze wel het bloed onder je nagels vandaan. Ik weet niet waar ik moet protesteren," ver telde de man de rechter. Als laatste middel besloot de boer maar niet mee te doen aan de landbouwtelling. De officier van justitie kon de verdachte vertellen dat de Nationale Om budsman zich ook al kwaad heeft gemaakt over de gang van zaken rond de superhef fing. Mr. Droesen vond dat hij niets anders kon doen dan van wege de overtreding een boete tegen de verdachte te ei sen. LEUSDEN - Paarden- en Ponycentrum Den Treek aan de Buurtweg hield afgelopen zondag open huis. Iedereen die dat wou, kon een kijkje komen nemen m het centrum. Jong en oud maakten daar dan ook gebruik van. Het bleef echter met bij kijken alleen. Een enkeling maakte ook een ritje per paard door de manege. De jongeman voor op de foto bhjkt het allemaal nog met zo te vertrouwen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 DUBBELE LASTEN WATERSCHAP: weer wateroverlast in Leusden

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1