)nderzoek vertrouwensrelatie door brede aadscommissie op korte termijn gewenst zakelijkheden nieuws" —uit net bedrijfsleven I leus Minnaars Klantentoer- tie De Hamershof Bart van Oijen exposeert in 't Claeverenblad oneelgroep Eendracht brengt chtvoetig toneelspel in De Korf eusder krant Bijeenkomst NCVB-Zuid Kunstenaar beheerst twee disciplines ITIATIEFVOORSTEL PVDA EN D66 INZAKE KWESTIE VAN GOOL Nationale bos- en strand wandelingen Leusden Achterveld DINSDAG 8 APRIL 1986 plaatselijk nieuws ^de redaktie) ISDEN - De raadsfrakties Partij van de Arbeid en D66 iben deze week een initia- «jorstel ingediend inzake kwestie van gemeentese- taris RJ.A. van Gooi en ka- 25. In dit initiatiefvoorstel, donderdag 24 april aan de zou moeten worden ge stellen beide frakties ,r om samen als raad een ed samengestelde onder kscommissie in te stellen, zal moeten onderzoeken de tegenspraak tussen drie ttievoomtters en de ge- jntesecretaris kon ontstaan irat er aan gedaan moet wor- om de ontstane vertrou- pscrisis tussen de verschil de raadsfrakties en de ge- jntesekretaris op te heffen, onderzoekscommissie zal - jen die vertrouwensrelatie kan worden hersteld - met Corri Verduin (PvdA): onder zoekscommissie instellen een voorstel moeten komen in zake de dan te nemen maatre gelen. In het initiatief-voorstel van PvdA en D66 wordt er van uitgegaan, dat de commissie zo spoedig mogelijk met konklu- sies en aanbevelingen zal ko men. maar uiterlijk binnen twee maanden. AANZIENLIJK PROBLEEM In een toelichting op het initia tiefvoorstel stellen PvdA en D66 dat de raad van de ge meente zich voor een aanzien lijk probleem gesteld ziet met betrekking tot de bestuurlijke gang van zaken in de ge meente. „Immers, de gemeen tesecretaris heeft inzake een bestuurlijke kwestie tegenover de rechter onder ede een uit spraak gedaan, die in tegen spraak is met eerder door hem tegenover een drietal fraktie- voorzitters uit de gemeente raad gedane uitspraken. Welke uitspraken door deze fraktie- Ep Oostra (D'66):gemeenteraad mag dit probleem niet op zijn be loop laten voorzitters onder ede tegen over de rechter zijn beves tigd," aldus de frakties in de toelichting. ,,Ons inziens kan en mag de ge meenteraad dit probleem - in afwachting van een eventuele uitspraak van de rechter - niet op zijn beloop laten. Een goede bestuurlijke gang van zaken vergt immers een verkeer tus sen enerzijds de gemeentese cretaris in de hem door de wet opgedragen taak en anderzijds de raad als hoofd van de ge meente, dat fundamenteel en herkenbaar op vertrouwen is gestoeld. Deze noodzakelijke vertrouwensbasis", aldus de toelichting," is door het ge beurde op een ernstige wijze onder spanning komen te staan. Een spanning die nog door de gemeenteraad onder ogen wordt gezien en be spreekbaar wordt gemaakt met het oog op een goede voort gang van het bestuurlijke werk in de gemeente in de penode die volgt". HELDERE VERKLARING ,,De gevolgen van de ontstane situatie voor de verdere be stuurlijke gang van zaken in de gemeente dienen daarom op korte termijn helder door de gemeenteraad te worden ge formuleerd in een openbare verklaring. Dit initiatief-voorstel is er op gericht deze verklaring zo spoedig mogelijk tot stand te brengen", zo wordt in de toe lichting door de PvdA en D66 gesteld. Om tot die verklaring te kun nen komen, willen beide frak ties, dat dé' raad een zo breed mogelijk samengestelde on derzoekscommissie instelt, die de bevoegdheid krijgt om alle informatieve gesprekken met alle betrokkenen te voeren die zij in het kader van het onder zoek gewenst acht. Dit onderzoek dient in ieder geval binnen twee maanden af gerond te zijn. [ISDEN - Een niet al te ge vrouw wordt opeens lingd door verschillende grnen die belangstelling haar hebben. Een ge student maakt haar hof. een rijke snackbar ing loopt de deur bij i plat en haar ex-man op de vreemdste mo llen haar Parijse appar ent binnen. Deze inge- kelde schijnbewegin- van de liefde spelen af in het toneelstuk 'Veertig Karaat' van Baril- let en Grédy, dat de Leus- dense toneelgroep Een dracht op de vrijdagen 18 en 25 april in De Korf brengt. Veertig Karaat is een lichtvoe tig toneelspel dat voor de toe schouwers een aantal verras singen in petto heeft. Regisseur Nic Pieters heeft gekozen voor een opmerkelijk stuk, dat onte genzeglijk geestig is - maar be slist geen dijenkletser - en te gelijkertijd rake karaktertype ringen geeft van de betrokke- nen: de grootmoeder die niet I oud wil worden; de tiener die alleen maar aan feesten lijkt te denken, maar in werkelijkheid de burgerlijkheid ten top is; de zakenman die zich ten koste van veel geld in de betere krin gen probeert te bewegen; het schijnbaar oppervlakkige feest nummer die bang is voor con frontaties. Kaarten zes gulden) zijn ver krijgbaar bij Dinkelwijk 17, tel. 94 34 33. ACHTERVELD - Zondag 20 april zal er een Nationale Bos- en Strandwandeling worden gehouden om de nadelige ge volgen van de zure regen met eigen ogen te zien. Ook de ABTB wil hieraan deelnemen. Er zijn dit jaar zowel bos- als stadswandelingen uitgezet. De boswandelingen in de Treek zijn om 11.00 13.00 en 15.00 uur. De start is bij restaurant de Treek aan de TVekerweg. Er gaat ook een gids mee die het hele proces zal uitleggen. De wandeling duurt ongeveer 1.25 uur. Degenen die interesse voor deze wandeling hebben of hier meer over willen weten kun nen bellen naar de voorzitter van de ABTB 03425 - 1385 of de secretaris 03425 - 1552. Er zullen ook boswandelingen worden gehouden in Amelis- weerd en Baarn. DEN - De winnaars van de elaktie Klantentoer, in de It van 24 tot 30 maart gehou- ïn winkelcentrum De Ha- shof, zijn bekend. De vol de personen mogen op derdag 29 mei aanstaande dagtochtje maken naar Po- aik Slagharen: Bouwheer, Beverhoeve 47; J. van Stralen, Hohorstlaan 17; van Lambalgen, Kokmeeuw Samson, Stadhouderslaan 8; cqueline v.d. Belt, Ansfndu- 29; 6. Chantal Esses, Manën- 13; 7. P.Th van Nimwegen, inhoeve 5; 8. Havinga, Ruis- 13; 9. M. Huster, Dissel 22; Lucas-Selle, Landweg 60; üokdijk, Kloosterhof 15; 12 A. 'naai. Lamoen 9; 13. v.d Heu- Ansfnduslaan 37; 14. Bern Ve- Visotter 2; 15. R. de Jager, fcugel 17; 16. G. Mentink, ssrak 9; 17. G. v.d Heide, Be- oeve 41; 18 E. van Essen, iweg 12; 19. A. Zwarts, Ansfri- duslaan 41; 20. G. Wiersma, Cala- brië 443; 21. Gielen, Vogelwikke 17; 22. S Boddeveld, Ploegschaar 25; 23 Hogerwerf, Kokmeeuw 19; 24. Leyenhorst, Agnietenhove 20; 25. J.Th.M. Veenendaal-van Rooijen, Kuperssmgel 7; 26. G A. de Korte. Ruiterhorst 16; 27. F.K. van Veldhuizen, Valkenhoeve 25; 28. H Oussoren, Snuifmolen 34; 29. De Ridder, Hohorstlaan 44, 30. A Buijs-Scheerhoorn, Water hoen 20; 31. J. den Daas, Schepers- hilt 8; 32. M. Kool, Platanenlaan 12; 33. A van Klompenburg, Valken hoeve 33; 34. G. Oeben, Vlistwijk 19, 35. G.W E. van Lottum, Hak- horst 11; 36. A.M. Vink-Prant, Ros molenstraat 139; 37 D S. Fousert, Kornoelje 65; 38. R. Glas, Beemden 31; 39. Walter Urbach, Hooiland 11; 40 Einar de Voogt, Grienden 17, 41 M Ham, Hakhorst 14; 42. A.J. Hessel, Rozenhaag 1; 43. H. Gre- ving, Dashorst 3; 44 Kamerling. Dissel 11; 45 A.J. van Esveld, Ruurd Visserstr. 27. Achterveld. 46. Marijn Fhnterman. Lingewijk 16; 47. Wesselink, Snuifmolen 36; 48. C. Tijmstra. Hakhorst 10; 49. M I. van Motz, Esdoornhof 1; 50. J de Jong-v.B.W.. Roggeland 33. De trekking geschiedde op woens dag 2 apnl. LEUSDEN - De NCVB in Leus den-Zuid houdt vanavond (dins dag 8 apnl) haar maandelijkse bijeenkomst in het Trefpunt aan LEUSDEN - Per zeven apnl is in Leusden W. Kleinhoven gevestigd als diëtiste. Zij houdt in de «!7!w..emse^e? I avonduren - ,,daf is voor veel mensen waarschijnlijk het gemakkelijkste" - kantoor op de Brink 16, bij om 20.00 uur. De heer C. Blank- claeverenblad in Leusden man uit Utrecht spreekt dan 2ij volgde in Amsterdam de vierjarige HBO-opleiding tot diëtiste, waarbij de belangrijkste vakken over Ouderlijke macht en voedings-en dieetleer waren rechten van minderjarigen Ie- Afspraken kunnen telefonisch worden gemaakt voor het spreekuur in de avond op telefoonnummer dereen is van harte welkom. qqj jg£ 'Gans', een stuk van Bart van Oijen uit 1985. LEUSDEN Kunstenaar Bart van Oijen exposeert van 12 april tot 4 mei in boerderij 't Claeverenblad aan de Brink 16 in Leusden. Komende vrijdag, 11 april, vindt de officiële opening van de tentoonstelling plaats. Daarna kunnen be langstellenden op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur (op andere dagen alleen op afspraak) de ex positie bezoeken. Bart van Oijen (Vlijmen, 1949) woont en werkt in Amersfoort. Sinds 1975 is hij aangesloten bij het Amersfoorts Kunstenaars genootschap 'De Ploeg'. Na een periode waarin hij op een illustratieve wijze te werk ging, is zijn werk de laatste jaren dui delijk veranderd Wie voor het eerst een tentoonstelling van Bart van Oijen bezoekt, zal hoogstwaarschijnlijk de indruk krijgen dat er werk van twee beeldende kunstenaars wordt geëxposeerd Dat wordt ver oorzaakt door het feit dat Van Oijen duidelijk twee verschil lende disciplines beheerst. Zo is er aan de ene kant het fi guratieve werk,dat veelal uit dier- en landschapstekeningen bestaat, en is uitgevoerd in di verse krijttechnieken. Dit werk is bewust en consequent inge togen en sober van kleur uitge voerd. Aan de andere kant is er het ab stracte werk, meestal fel van kleur en uitbundig op het doek of papier gezet, voornamelijk in acrylverf. Het beeldende ver trekpunt is in principe abstract, hoewel het kan gebeuren dat al werkend naar de figuratieve werkelijkheid verwijzend beeld ontstaat. Bij dit werk komt duidelijk de schilder Bart van Oijen om de hoek kijken; bij het figuratieve.is het de te kenaar. NIET VASTROESTEN Van Oijen hanteert bewust twee disciplines; de belangrijk ste reden is dat hij niet wil vast roesten in één bepaalde tech niek; een andere reden is dat hij behoefte heeft aan variatie. Bijvoorbeeld als hij dagen ach ter elkaar in een dierentuin ge werkt heeft en hetgeen hem daar boeit op papier heeft ge zet, vindt hij het prettig om zich een tijdje los te maken van die sfeer en volkomen ander werk te maken Bart van Oijen stelt er echter prijs op te vermelden, dat alle werkmethoden met evenveel plezier en liefde toe gepast worden. Bart van Oijen kreeg zijn oplei ding aan de Akademie voor Beeldende kunsten in Arnhem (1970-1975) en exposeert regel matig in binnen- en buitenland. Werk is aangekocht door di verse gemeentes en particulie ren. Ook maakte hij illustraties voor tijdschriften en enkele platenhoezen. Illustrator is dan ook zijn nevenberoep Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktle: Martin Hermens, Hans Mosterd (emdredaktie) edaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen oofdredaktie: Bert Vos (lachten bezorging: Us abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 iur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op r*et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur), tel 033-940691 Bi) geen gehoor kunt u kontakt kernen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor si donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur fedaktie en administratie: antoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur eletoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) abonnementsgeld: ■65.60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Nabestellen foto's: k meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u «bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ''ivooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, het duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, 'ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, ^bestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). J kunt ook contant betalen op ons kantoor. •«usden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. 3E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- bantenkombinatie te Barneveld. Het huidige kruisgebouw aan de Rozengaarde moet plaatsmaken voor een meuw en efficiënter onderkomen voor de regionale kruisvereniging Leusden -Achterveld. vele voordelen. Mieneke van Ziel zegt het zo: „Drie kleine huishou dens worden tot één huishouden teruggebracht. Het zou aardig zijn om eens uit te rekenen hoeveel de postverspreiding nu kost. Door het besluit om één centraal gebouw te bouwen gaan we heel veel bezuini gen. Althans, de middelen beter besteden." In het pand aan de Hessenweg te Achterveld sieren de bouwtekenin gen de muur. Het toekomstige wijk- gebouw telt twee verdiepingen. Op de begane grond knjgt de wijk- functie gestalte: het consultatiebu reau en het magazijn zullen er gevestigd worden. „Dankzij flexi bele wanden is een groot deel van de benedenverdieping muit ï-func tioneel te gebruiken," aldus Miene ke van Ziel. „We knjgen er met zo veel ruimte bij; er wordt economi scher omgesprongen met de be schikbare ruimte." kwam tot de conclusie dat nieuw bouw het zinnigste was. In het huidige gebouw aan de Rozengaar de is niet te verwezenlijken wat we willen. Bovendien kunnen we bij nieuwbouw gebruik maken van de nieuwe toepassingen." Het toekomstige onderkomen van de kruisvereniging krijgt een drieledige functie. Ten eerste wordt het het centraal regio-kan toor, ten tweede fungeert het als wijkgebouw (de plaats waar diver se cursussen gehouden worden en het consultatiebureau wordt onder gebracht). en ten derde wordt er het centraal magazijn gerealiseerd. VOORDELEN Het nieuwe wijkgebouw heeft Op de eerste verdieping komen er kamers voor de administratie en de wijkverpleegkundigen. „Dat is geen luxe," licht Mieneke van Ziel de plannen toe. „Die kamers heb ben we nu niet. Terwijl toch iedere wijkverpleegkundige van elke pa- ü'ent een dossier moet bijhouden en van elke handeling die ze doet een rapport moet uit brengen." FLEXIBEL In het nieuw te bouwen pand wordt rekening gehouden met eventuele ontwikkelingen m de na bije toekomst. Mieneke: „Alle wan den zijn gemakkelijk te verplaat sen. We weten niet hoe de taken m 1995 zullen zijn." Vervolgens zegt ze nogmaals dat de plannen die op tafel liggen concept-plannen zijn. Een hele reeks van instellingen moet zich er nog over buigen. „Maar m die concept-plannen zijn wel alle gel dende normen toegepast," aldus de hoofdwijkverpleegkundige. Men hoopt bij de kruisvereniging dan ook dat de plannen zonder al te veel wijzigingen goedgekeurd worden. Volgende week buigt de Provin ciale Koepel (iedere provincie kent zijn eigen provinciale kruisvereni ging) zich over de nieuwbouw zoals die wordt voorgesteld. Mieneke: „Daar zijn we voorgedragen als nummer een omdat we in een noodsituatie zitten." Die goedkeu ring zal dus waarschijnlijk weinig problemen opleveren. Daarna begint de ambtelijke mo len te draaien. Het ministerie van volksgezondheid (VROM), de Ge neeskundige Inspectie en het ver bindingskantoor zijn de volgende dne stadia. Tenslotte volgt de ge meente Leusden. „Die staat volle dig achter onze plannen en heeft min of meer al haar medewerking toegezegd," weet Jan Brandsema te vertellen. „Er zal nog wel een raadsbesluit genomen moeten wor den voor de goedkeuring," voegt hij daaraan toe. DUIDELIJKHEID In het informele circuit circule ren al geruime tijd de verhalen dat de kruisvereniging gaat bouwen. Er zijn zelfs al mensen die vragen of ze volgende week nog met hun kind op het consultatiebureau aan de Rozengaarde terecht kunnen. Dat kan dus. „We willen graag een stukje informatie, een stukje duide lijkheid aan de bevolking geven zodat men rustiger kan zijn," aldus de administrateur Brandsema giste ren. „Men heeft er recht op om te weten wat de kruisvereniging voor plannen heeft." Terwijl de plannen bij andere instanties worden bekeken, is de kruisvereniging zelf op zoek naar een geschikte tussen-oplossing voor de periode waann het wijkge bouw straks gebouwd wordt. „Er speelt een aantal onzekere factoren mee," legt Mieneke uit. „Bijvoor beeld de termijn voor wanneer tijdelijke ruimte nodig is. Ook: wat is er in Leusden? En is dat betaal baar? We gaan ons daar de komen de weken op ori'enteren. We heb ben er nu in ieder geval meer zicht op; een half jaar geleden was het nog 'nieuwbouw tussen nu en vijf jaar'." GROEI De Regionale Kruisvereniging Leusden/Achterveld heeft de laat ste jaren een enorme groei beleefd. In acht jaar tijd steeg het aantal medewerkers van slechts enkele naar 33. Bovendien blijkt in de kern Leusden zo'n 80 tot 84 procent van de wooneenheden (gewoonweg gezinnen) lid te zijn van de kruis vereniging. Men verwacht nog de ze zomer het vijfduizendste lid te begroeten. Wat Achterveld betreft: daar zijn zo'n 600 leden. Het besluit om het huidige pand aan de Rozengaarde te slopen noemen beide sprekers een uiter mate treurige zaak. „Maar het is een weloverwogen en zorgvuldig besluit geweest," zeggen ze. „We moeten zorgvuldig omgaan met de gevoelens van mensen die Rozengaarde mee gebouwd heb ben. Het heeft ons ook pijn ge daan. We zijn echter niet lichtvaardig over het besluit heengestapt; het was een afwe ging van allerlei factoren." Woensdag 9 april 9.00 uur Handwerkhobbyclub, De Moespot Donderdag 10 april 13.30 uur Bejaardensoos, Ons Gebouw Vrijdag 11 april 20.00 uur Isido- rusfeest ABTB-KPJ-KPO. Ons Gebouw Zaterdag 12 april 20.00 uur Disco Show, De Klaveet Zaterdag 12 april 20.30 uur Spatschoppen m.m.v De Hm- terfelder Musikante, De Moes pot Zondag 13 april 14.00 uur Disco, De Klaveet Maandag 14 april 20.00 uur Volksdansen. De Moespot Dinsdag 15 april Welfareclub Zonnebloem, Ons Gebouw Dinsdag 8 april 20.00 uur Bijeenkomst van NCVB- Zuid in 't Trefpunt aan de Arnhem- seweg. Thema: ouderlijke macht en rechten van minderjarigen. 20.00 uur Bijeenkomst van het KPO in De Kom aan de Hamersveldse- weg. Thema: samenlevingsvormen. 20.00 uur: Start cursus zieken thuis verzorgen van de kruisvereniging in het kruisgebouw te Achterveld. Woensdag 9 april 20.00 uur Informatie-avond over de Culturade '86 in boerderij 't Claeverenblad, De Bnnk 16. 20.00 uur: Derde avond van de Vrouwenraad over de landelijke verkiezingen. Met spreekbeurt van mevrouw Lucassen, Tweede Ka merlid van de WD. In 't Vooronder aan de Burg. Van der Postlaan 2.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3