Behoudend Roda (za.) wederom gelijk: 1-1 Antilopen nog niet bij de les Roda (zo.) zet opmars voort Austerlitz-Achtervelc zonder doelpunten Slotfase bowlinguur leusder krant Leusdenaren nog niet veilig DTV simpel naar 13-6 winst Gedisciplineerde zege op Schalkwijk VERGROTEN? LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT DINSDAG 8 APRIL 1986 LEUSDEN - Opnieuw kwam de Roda-zaterdag niet ver der dan een gelijkspel in een wedstrijd die bij wat meer slagvaardigheid de volle winst had kunnen opleveren. Maar ook WJ uit Utrecht toonde in de slotfase aan dat de Leusde naren gauw de kluts kwijt raken als het even tegenzit. ,,Het gemis aan een echte afmaker en een spelmaker op het middenveld breekt Roda'46 telkens weer op", stelde de vertrekkende trai ner Eltjo Kapenga na zijn zoveelste teleurstelling onomwonden vast. klagen over het feit dat de pun- tendeling overeind bleef', al dus de Woudenbergse oefen- meester ..Theoretisch gezien staat Roda'46 nog steeds niet veilig, maar gelet op het resterende programma dat voor een be langrijk deel door-de-weeks af gewerkt gaat worden, moet dat toch niet zo'n punt meer zijn." Wat de zaterdagtrainer van nieuwkomer WJ verwachten kon na de successenreeks die de Utrechters na de winterstop plots in de top van de hoofd klasse ranglijst bracht, wist hij als geen ander Laat WJ maar rustig het spel maken, dan wachten wij ze terhoogte van trad Roda'46 de Utrechters te gemoet. WJ had daar duidelijk moeite mee en zag in de eerste helft geen kans om deze tactiek te ontmantelen. In een traag tempo probeerde WJ van ach teruit het spel te verzetten, maar telkens zat er een Roda- been tussen die de aanval on derbrak. Kansen deden zich bijna niet voor. ook niet voor het WJ- doel omdat Roda'46 de counter na balwinst onzorgvuldig en te laconiek uitvoerde. Ruim een kwartier onderweg kreeg Roda pas een serieuze mogelijkheid toen de arbiter de WJ-doel- man op hands bij het straf schopgebied betrapte. Het schot van Klaas de Vries ver- Midvoor Coen van Dijk in „vogelvlucht". Aanvoerder Ton Kaspers. stijlvol. ,,De tweede verlossende tref fer bleef uit en prompt ligt bij Roda'46 de gelijkmaker in het net en dreigen we vervolgens in de slotfase volledig het hoofd te verliezen, zodat we achteraf nog net eens mogen de middenlijn op, zo luidde het tactische concept. Behoudend dus met twee spit sen, die ontzettend veel sto rend werk moesten verrichten, af en toe bijgestaan door spe lers vanuit het middenveld. dween echter in de blauwe WJ-muur Ook het schot van li bero Erik Vreekamp had na de eerste vlotte Roda-combinatie een beter lot verdiend na een overtreding op de 'lastige' Bert Staubach Eindelijk leek Co de Smalen voor Roda de score te gaan openen, nadat hij door Ruud Stoelhorst vrij in de diepte werd aangespeeld. Buitenkant paal hield bij WJ het blazoen ongeschonden. De treffer hing in de lucht, want WJ kon slechts via overtredingen op de been blijven. Een handig in de doelmond geplaatste vrije trap bracht midvoor Coen van Dijk in vrije scoringspositie. Ook ditmaal zag hij geen kans om zijn taak als doelpuntenmaker gestalte te geven. Toch kreeg Roda voor de pauze nog de verdiende tref fer, nadat WJ opnieuw handen en voeten nodig had om een Leusdenaar een voet dwars te zetten. Nu stelde aanvoerder Ton Kaspers zich achter het le der op en tikte opzij naar Co de Smalen, die met een strak schot laag in de hoek de WJ-keeper kansloos liet: 1-0. Een mooi doelpunt, op een gunstig mo ment want nog geen minuut la ter konden de ploegen thee gaan drinken. PAAL In de tweede helft maakte Roda'46 al gauw de fout om meer terrein prijs te geven dan alleen de helft van de tegen stander. WJ kon daardoor ver der in de vijandelijke linies bin nentrekken dan voor de rust. Als dat maar goed gaat, hoorde je de thuisaanhang hardop den ken. Een half uur lang ging het goed en was er voor het doel van Berry Buunk, die een zelf verzekerde indruk maakte, weinig aan de hand. Aan de andere kant had Roda'46 betere mogelijkheden om iets aan de stand te doen Harry Kerssies, die op het mid denveld ontzettend veel loop werk verrichtte, kreeg een ideale kans om de voorprong te vergroten. Iets te mooi wilde de ex-Be Fit-speler de bal over de WJ-doelman plaatsen, die zich door de boogbal niet ver rassen liet en met kunst en vliegwerk ook overeind bleef in het bombardement dat daarna volgde. De stand bleef dus ongewij zigd, hetgeen voor WJ noog perspectieven bood om nog wat aan die achterstand te doen. Nadat de arbiter de vrije doortocht van Ruud Stoelhorst belemmerde door hem onte recht voor vermeend buiten spel terug te fluiten, gebeurde wat velen hadden voelen aan komen. Roda liet zich steeds verder terugvallen, waardoor WJ meer mankracht in de aan val kon inzetten. Een onoplettendheid werd Roda fataal toen de gevaarlijke WJ-spits zich bij een vrije trap even aan de aandacht van zijn bewaker, Nico Romeijn, ont trok en met hulp van de paal de gelijkmaker binnentikte1 -1 Daarna dreigde het volledig uit de hand te lopen. Een op stootje na onbesuisd inkomen van Erik Vreekamp was het re sultaat. De scheidsrechter had niets gezien en suste de ver hitte gemoederen. De forse ingreep van Bert Stau bach ontglipte echter niet aan zijn aandacht en die kon dan ook direct het veld voortijdig verlaten In het licht van de wedtrijd een te zware straf, want waar na forse overtredin gen boekingen achterwege bleven en het wegtrappen van de bal werd toegestaan, is het wegsturen van een speler niet erg consequent. Gelukkig voor Roda'46 bleef het in de slotfase bij dit 'mate riële' verlies, want nadat de ge hele defensie had staan schut teren, stond de paal de win nende treffer van WJ in de weg. En dat was zoiets als een geluk bij een ongeluk. LEUSDEN - Nog een paar punten en de Roda-zondag hoeft niet meer bij de ge- gradatiekandidaten gere kend te worden. Integen deel, na de nuttige 0-2 winst bij Schalkwijk in samen hang met het resterende programma is er voor de Leusdenaren in het slot van de competitie nog een be langrijke rol weggelegd, die aan het einde van de rit eventueel nog wat kan gaan opleveren. „Theoretisch is dat misschien wel moge lijk, maar laat Roda-zondag eerst maar waarmaken dat de strijd om lijfsbehoud echt verleden tijd is, voor dat we met z'n allen aan an dere dingen gaan lopen denken, die vooralsnog nergens op gebaseerd zijn", aldus een nuchtere Meindert Vlugt. „We zul len keihard moeten blijven knokken om de huidige op gaande lijn vast te houden en dan zien we vanzelf wel hoe het straks afloopt". „Toch kunnen we niet om het feit heen dat met de dubbel te gen WZA voor de boeg, de thuiswedstrijd tegen hekkeslui- ter Soesterberg en de inhaal wedstrijden bij DWSM en Ri- vierwijkers, de zondagformatie in de afwikkeling van de toch al chaotische competitie in de eerste klasse B een soort sleu telfunctie inneemt, zowel voor degradatie als promotie en/of het kampioenschap. Maar voor lopig ook niet meer dan dat, want over een week kunnen de kaarten er weer totaal anders voorliggen. Dat is in deze com petitie al diverse malen ga* beurd. En dat weet Meindert Vlugt en zijn spelers maar al te goed. Het verschillen tussen winnen en verliezen is uiterst miniem". Daarom blijft de Amersfoortse oefenmeester volharden in het hanteren van zijn na de winter stop zo succesvolle tactiek, waarin midvoor John Jansen een belangrijke rol vervult, die gesteund wordt door maar liefst vijf middenvelders. Kortom, veel mensen achter de bal en geen onnodige risico's. En wederom leverde dit spel type in Schalkwijk het beoogde rendement op. Want afgezien van de openingsminuten had Roda '46 het heft wonderbaar lijk stevig in handen en kwam Schalkwijk op eigen bodem nauwelijks aan te pas. Doelman Michel Vrijhoef loodste Roda '46 door de be ginfase met verve heen, waarna de Leusdenaren zich steeds meer op hun gemak begonnen te voelen. Dick van 't Klooster was halverwege de eerste helft dichtbij de openingstreffer. Nog net op tijd klopte een Schalkwijker de bal weg. hoe wel de speler daarmee wel zijn eigen doelman enkele angstige ogenblikken bezorgde. Het liep voor Schalkwijk allemaal goed af, maar de bedoelingen van Roda '46 waren duidelijk. Een flitsende combinatie van Jaap Zweinenberg en Peter Knijf op het middenveld kwam ten slotte bij midvoor John Jan sen ter hoogte van het straf schopgebied terecht. De top scorer van de zondag-elf deed zijn naam onmiddellijk eer aan door het leder onhoudbaar ach ter de kansloze Schalkwijk doelman te knallen: 0-1. Een doelpunt van allure, dat de Leusdenaren zelfvertrouwen gaf. Achterin had de defensie on der aanvoering van Jan van Ey- den de zaken op orde. Schalk wijk bleef aanvallend onder de maat en had in de slotfase van de eerste helft de grootste moeite om op de been te blij ven tegen een ontketend Roda '46. Een regen van hoekschop pen teisterde het Schalkwijkse doel, het was dan ook een mira kel dat de schade voor de thuis ploeg tot 0-1 beperkt bleef. GOUDEN WISSEL Ook na de hervatting kwam Schalkwijk iets overtuigender uit de startblokken zonder ech ter reele kansen te creëren. De beste mogelijkheden waren opnieuw voor Roda '46. Met een schitterende reactie hield de Schalkwijk-doelman Dick van 't Klooster van scoren af, voordat hij zijn plaats moest af staan aan Bob Schoordijk. Een gouden wissel, zoals vijf minuten later bleek. Want na goed aangeven van John Jan sen tekende invaller Bob Schoordijk voor 0-2. De wed strijd was toen min of meer ge lopen. Schalkwijk weigerde om ach terin risico's te nemen en meer mensen naar voren te schuiven. Roda '46 kwam dan ook zelden in moeilijkheden. En de ge vaarlijke situaties, die er zo af en toe ontstonden, losten de verdedigers bekwaam op. Aan de andere zijde was Roda '46 veel attenter Midvoor John Jansen maakte het de Schalk- wijkers bijzonder lastig en kreeg voor al zijn inspanningen bijna een beloning in nog een treffer. De paal stond echter zijn dertiende seizoensdoel- punt in de weg. Dat mocht de pret echter niet drukken, want afgezien van de wissel Harry Oussoren voor Peter Knijf viel er in de slotfase niet veel meer te beleven. Schalkwijk had zich allang bij de nederlaag neergelegd en legde Roda '46 geen strobreed meer in de weg. „Een gedisci plineerde overwinning", stelde midvoor John Jansen vast. Trai ner Meidert Vlugt kon dat be amen en knikte tevreden, „Ja dat was het". Versteeg het scoren onjuist KaIA» STRAFWORP d LEUSDEN - Na het succes vol verlopen zaalseizoen be gon Antilopen aan de tweede helft van de veldcompetitie. Een zeer teleurstellende start, want in Amsterdam werd royaal met 13-6 van DTV ver loren. De Leusdense ploeg be gon verdedigend nogal onze ker, maar herstelde zich enigszins na het verloop van de wedstrijd. De zwakte zat hem in de aanval, waar de eerste aanval met Jeannette Jekel, Koos Meinisma, Jerry Urbach en Margret Versteeg het totaal liet afweten. Na meer dan de helft van de wedstrijd in de aanval te hebben gestaan, kwam men tot geen enke le treffer. Ook het vak met Jan Costa, Joyce Osnabrugge, Richard Urbach en Esther Versteeg, dat in de verdediging begon, had het aanvallend moeilijk tegen DTVs sterkste vak. Het beste draaide het vak Gert Graafland, Eddy Hen driks, Nancy Lahey en Jolanda Ver steeg, dat in ruim een kwartier viermaal wist te scoren. Opvallend was dat vooral DTV bij de schotpogingen gebruik maakte van de dwars over het veld staande wind, terwijl de meeste Antilopen-schoten tegen de wmd in werden afgevuurd. Binnen het kwartier keek Antilo pen al tegen een 5-1 achterstand aan, waarbij Eddy Hendriks voor de Leusdense treffer zorgde. Nadat de eerste aanval weer 20 minuten lang vruchtloos de DTV-korf had „bestormd", liep DTV uit naar 7-1. Gert Graafland zorgde voor een 7-3 ruststand eerst raak te schieten en daarna een strafworp te benutten, nadat de doorgebroken Jolanda In de tweede helft bracht Joy0 Osnabrugge via een strafworp 4 stand op 7-4 en ging Antilopen e weer eens rustig voor zitten. recht, want een minuut later was)* 8-4 en dat zou in de volgende 1 minuten oplopen tot 11-4. Do, Nancy Lahey (doorloopbal) enjoy, ce Osnabrugge (strafworp) sputte de Antilopen nog wel wat tege; DTV had echter het antwoord klaa en liep uit naar 13-6. Het laats kwartier werd er niet meer g» scoord omdat de eerste Leusdera defensie DTV goed kon weerstas en de eerste aanval nog steeds n* tot scoren kwam, omdat de schote alle de juiste richting miste. Trainer Kees van Buren, pelde het duel danook als de w&j strijd van de gemiste kansen. „DTi was duidelijk de betere ploeg e sprong minder slordig met de tsc gelijkheden om. Daarnaast was h- schot veel zuiverder, zodat de r* derlaag zich als snel aftekent Tegen koploper Wordt Kwiek r) len we uit een heel ander vaaj moeten tappen om ons doel, hari haven in de promotie-klasse, 1 realiseren." Bobby Schoordijk: sel. gouden ACHTERVELD - De uitwed strijd van Achterveld tegen Austerlitz eindigde met een 0-0 gelijkspel. De Achterveldse trainer had voorstopper Klaas v.d. Heuvel niet opgesteld. Zijn plaats werd ingenomen door Leo van Ruitenbeek. Op het kleine en hobbelige veld met een scheidsrechter die veel toeliet werd een harde, maar sportieve wedstrijd ge speeld. Het was Austerlitz dat direct in de aanval ging. Zij kwamen echter niet ver. Hierna werd het een op en neergaande wedstrijd. Vrij kort na het begin kreeg Ach terveld zijn eerste kans. Het was Cor Horst die miste. Aus terlitz kwam terug en kreeg een vrije trap toegewezen. Deze ging juist over. Hierna werd het een wedstrijd met veel harde trappen naar voren en veel bal-verlies aan beide zijden. In de 18e minuut kreeg Auster litz weer een vrije trap toege wezen. Ook deze gmg juist naast. Ongeveer twee minuten later een goede aanval van Aus terlitz. De bal werd echter door keeper Gerard van de Bedum goed gestopt. Hierna opnieuw een aanval van Achterveld. Een goede voorzet van Gerard van de Breemer werd tot hoek schop verwerkt. De hoekschop werd genomen door Cor Horst. De scherp voorgezette bal kon door de keeper met veel moeite worden weggewerkt. Austerlitz kwam weer even goed terug maar zonder resul taat. Een goede combinatie tus sen Hans v.d. Kooij en Adrie v.d. Heuvel leverde ook niets op. Een pnma voorzet van Rob bie de Vette werd tot hoek schop verwerkt Hans v.d. Kooy nam deze en plaatste goed op Marcel Boonen. Zijn schot werd echter door de te genpartij geblokkeerd. Juist voor rust nog een goed schot van Adrie v.d. Heuvel, maar ook dit leverde niets op In de tweede speelhelft had Achterveld de wind mee. Aus terlitz trapte alle ballen ver naar voren of over de zijlijn. In de 49e minuut kroop Achterveld door het oog van de naald Een goed schot van een Austerlitz- speler ging juist voorlangs. Een hoekschop, genomen door Cor Horst werd heel goed voor gezet, maar Adne v.d. Heuvel werd weggeduwd, hetgeen een strafschop opleverde. Deze werd door Marcel Boonen genomen, zonder re sultaat. Een volgende hoek schop werd door Marcel Boonen op de lat gekopt. Rob bie de Vette werd vervangen door Klaas v.d. Heuvel. Kort na deze wissel weer een goede redding van Gerard v.d. Be dum. Het wilde bij Achterveld gewoon niet lukken. Een kei hard schot van Gerard v.d. Breemer werd door de paal ge keerd. Van de Breemer werd even later vervangen door Enk de Jong. Het spel werd steeds harder waar de zwakke leiding van de scheidsrechter mede oorzaak was. Cor Horst kreeg zijn kans. Hij ging alleen door maar werd te gen de vlakte gewerkt. Er werd echter geen strafschop toege kend. Een vrije trap voor Ach terveld, toegewezen omdat Klaas v.d. Heuvel onderuit werd gehaald, werd genomen door Leo van Ruitenbeek. Deze schoot echter in de muur. Een vrije trap van Enk de Jong werd tot hoekschop verwerkt. Ook dit leverde niets op. In de laat ste minuten kreeg Achterveld het nog even moeilijk. Auster litz mocht een hoekschop ne men die heel goed werd voor gezet. Klaas v.d. Heuvel kon op de doellijn redden, waarna Hans van Rossum ingreep e: de bal uiteindelijk door Heul Voorburg kon worden wegge werkt. Juist voor het eind va: de wedstrijd kreeg Achterveli nog een kans. Maar ook m werd de bal na het nemen va: een hoekschop achter het doe geschoten. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. 2 Tnjme Winkel 2276 (21) 3 Grevd Wel 2609 (18) 4 Henny Holthuis 2107 (18) 5 Magda v/d Krol 1789 (14) 6 Sjefv Oyen 1473 (12) Hoogste Game: Jo de Wild (113) LEUSDEN - Nog twee maan den hebben de deelnemers van het wekelijkse bowling uur in De Korf te goed. Een periode die in diverse klas sen nog het een-en-ander te weeg kan brengen. In de vijfde klasse is bijvoorbeeld nog niets beslist. Het ver schil tussen Nannie Doeland en Annie Biel bedraagt slechts 11 pms. Ook in de eerste klasse A zijn nog drie kandidaten voor de eindzege. Klaas Winkel en Ria van Bentum doen nog weinig voor el kaar onder en gaan dan ook gezamenlijk, zij aan zij, de slotfase in. Resultaten bowhnguur de Korf' Hoofdklasse: 1 Betty Klave 3837 (29) 2 Bernadette Bruyn 3867 (26) 3 BeaLier 3934 (24) 4 Reruerdejong 3522 (2P/2) 5 Rienv Blerk 3318 (21) 6 Kryna Groeneveld 3631 (18) 7 Ingndv. Blerk 3922 (17) 8 Margriet v. Kalsbeek 3295 12Vi Hoogste Game Ingndv. Blerk (184) le klasse B: 1 Margnet v. Toren 3176 (34) 2 Margot Woordes 2561 (30) 3 DoraPaulen 2647 (26Vi) 4 Truus Beyer 2460 (231/*) 5 Chnstine Steinfort 2167 (21) 6 Joke Moddemever 1004 (7) 7 Dinie Kunst 1350 (1) Hoogste Game Truus Beyer (136) ^IGa^Wmkel 3622 (30) 2 Riav. Bentum 3540 (30) 3 AgnesKok 3054 (25) 4 GerduPree 2970 (18) 5 Miepv Kampen 2667 (14) 4e klasse A: 1 Will Sittrop 2 Joke Los 3 SjaanEggens 4 Bep Hassink 5 Riek v. Oyen 6 Sue Jansen 7 WilmaSikkens 2828 (32) 2276 (25Vi) 2222 (20'/2) 2243 (14) 1646 (13>/0 1750 (12 Vi) 717 (7) HoogsteGame Klaas Wmkel(171) Hoogste Game Will Sittrop (122) 2e klasse A: 1 Alie Bontje 3003 (32'/*) 2 Jetty v. Donselaar 2852 (27) 3 Reiny v. Gils 2299 (27) 4 Ida de Jong 2453 (23) 5 Anjilderda 2650 (22VO 6 Loes Nederpelt 1256 (8) Hoogste Game Ida de Jong 145) 3e klasse A: 1 Jo de Wild 2916 (35) 5e klasse A: 1 Nannie Doeland 2 Annie Biel 3 Clane v/d Geer 4 Sietske Hille 5 Maasje v/d Braak 6 Willy v/d Lagemaat 7 Lenie Graaff 8 Nanda v Oon Hoogste Game Anrue 2857 (29) 2846 (29) 2368 (25) 2228 (24'/0 2229 (20) 2463 (17'/2) 1529 (9>/z) 1212 (1) Biel (130). De redaktie van de Leusder Krant vraagt op korte termijn ten behoeve van de sportredaktie FREE LANCE SPORTMEDEWERKER V/M die in staat is om de van de vereniging binnenkomende sportberichten te coördineren en zo nodig zetklaar te maken c.q. te herschrijven Van deze sportcoördinator wordt te vens verwacht dat hij/zij belangrijke sportvergaderingen bij gaat wonen en verslaan. Het zwaartepunt van het werk ligt deels op het weekeinde en op maandag- en woensdagmor gen. Vergaderingen worden veelal 's avonds gehouden. Een goede beheersing van de Nederlandse taal spreekt van zelf Het bezit van telefoon en schrijfmachine is een vereiste Na gebleken geschiktheid voor dit werk kan een goed ho norarium worden aangeboden Verder zoekt de redaktie van de Leusder Krant ENKELE SPORTCORRESPONDENTEN voor de direkte sportverslaggeving in de verschillende tak ken van sport. De taak van deze sportcorrespondenten be staan uit het bijwonen van wedstrijden en deze verslaan voor de krant, het onderhouden van kontakten met de verschil lende sportverenigingen en de sport-coördinator. Voor mensen, die geïnteresseerd zijn in sport en een goede hand van schrijven hebben, biedt het correspondenten schap afwisselend en kontaktrijk werk en een redelijke bij verdienste. Het bezit van telefoon en schrijfmachine is een vereiste. Belangstellenden voor bovenstaande funkties kunnen zich schriftelijk melden bij de redaktie met opgave van persoon lijke gegevens en interesse-sfeer (aard van de sport). Graag voor 18 april a.s. Ons adres: Hoofdredaktie Leusder Krant, Postbus 11, 3830 AA Leusden

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8