f SB bibliotheek weer >p zaterdag open? Zwemabonnementen voor omer vanaf 21 april verkrijgbaar <KROTOL 4* Jt IE A Extra vergadering gemeenteraad inke boete voor ronken Leusdenaar lal Longway Blues speelt zaterdag in de Geut ^vandaag in 9e leusder krant» osten: 7000 - per jaar Chileense vluchtelinge bij Amnesty schrijfavond ok verkoop in Leusden 1 Vrijdag start bouw van 42 flatwoningen Vergadering FEZ Diefstallen trant Tentoonstelling over opgravingen bij Oud-Leusden Inbraak in Achterveld Jaar vergadering UW Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Informatie-avond over allergieën Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering pkrant DONDERDAG 10 APRIL 1986 17e JAARGANG NO. 94 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 'Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16.90 per kwartaal Uitgave BDU BV iH één onzer medewerkers) lEUSDEN - Op verzoek van leden van de raadscommis- voor welzijn en onderwijs irdt er momenteel bekeken de openbare bibliotheek ortaan weer op zaterdag- rgen opengesteld kan wor- Het bestuur van de biblio- ek heeft inmiddels laten ten dat openstelling op za- dagrnorgen zevenduizend den per jaar kost, een be- ig dat men graag als extra sidie zou willen ontvan te Leusdense openbare biblio- Het Leusdense publiek heeft het verminderde dienstbetoon als onplezie- ik aan de Hamersveldseweg ng ervaren. Voor zevenduizend gulden per jaar kan de openbare st afzien van openstelling op bibliotheek op de zaterdagmorgen weer open. zaterdagmorgen toen er landelijk een CAO voor bibliotheekperso neel werd afgesloten. „Een be roepskracht behoefde m het ver volg maximaal één keer per drie weken in het weekeinde te werken", zo luidde de overeen komst. Met de beroepsmensen van de Leusdense bibliotheek bleek het langer mogelijk de bibliotheek op zaterdagmorgen open te houden. Het Leusdense lezerspubliek heeft het verminderde dienstbetoon als onplezierig ervaren, zo was tot de raadscommissie doorgedrongen. De CAO voor het bibliotheekper soneel is inmiddels zodanig aange past dat het met de huidige bezet ting van de Leusdense bibliotheek wellicht mogelijk is de bibliotheek op de zaterdagmorgen weer open te stellen. In de commissievergadering van mei aanstaande zal het onderwerp aan de orde worden gesteld. De zevenduizend gulden extra kosten lijken geen onoverkomelijk pro bleem te vormen. „Voor zevendui zend gulden kunnen we de service aan het Leusdense publiek enorm verbeteren," aldus wethouder Gijs van Woudenberg maandagavond in de vergadering van de commis sie welzijn en onderwijs. LEUSDEN - Amnesty Inter national houdt komende maandag (14 april) haar maandelijkse schrijfavond in de school De Brink aan de Lijsterbeslaan 54 te Leusden- Centrum. Belangstellenden zijn tussen 19.30 uur en 21.30 uur van harte welkom. Rond 20.00 uur zal een in Nederland wonende Chileense politieke vluchtelinge uit eigen erva ring vertellen over de toe stand in Chili. Maandagavond wordt geschre ven naar de autoriteiten van Chili, Polen en Syrië. Het gaat in alle gevallen om mensen die onrecht matig gevangen gehouden en/of gemarteld worden. Zoals gebruikelijk liggen er voorbeeld-bneven in het Neder lands, maar ook in andere talen, klaar om overgeschreven te wor den. Briefpapier, enveloppen en postzegels zijn eveneens aanwezig. LEUSDEN - De gemeen teraad van Leusden houdt komende maandagavond om 19.30 uur een ectra openbare vergadering in de raadszaal van het ge meentehuis. Het enige agendapunt is het onder zoek van de geloofsbrieven van de personen die op 19 maart jongstleden zijn ge kozen als lid van de nieuwe gemeenteraad. EUSDEN/AMERSFOORT - laf maandag 21 april vindt wrverkoop plaats van de nabonnementen voor de ircfoortBe zwembaden. De tverkoop duurt tot en met fcdaq 3 mei. Het gaat hier de zwembaden Liendert, Bosbad Amersfoort en het meter bad van het Sport- dsenbad. Evenals in 1985 is it jaar de mogelijkheid om een abonnement voor één buitenbaden met korting mik te maken van een ienbad en omgekeerd, aantal voorverkoopadressen de zwemabonnementen is ten :hte van vorig jaar uitgebreid vier. De adressen zijn nu: Sport- senbad Amersfoort: ASLOS 3 straat; ANWB Julianaplein; 'Stationsplein; Zwembad Lien- Zwembad Hoogland; Cam- De Bokkeduinen; Wijkcen- iSportzaal Rustenburg; alle gingen van de Bondsspaax- in Amersfoort en Hoogland; de Bondsspaarbank in De Hamers- hof in Leusden; het kantoor van de Amersfoortse Courant; en voor het eerst ook in buurthuis De Sleutel en de Schakel. Dit laatste gebeurt in overleg met de stichting welzijns werk Soesterkwartier. Voor het eerst is het dus ook mogelijk om zwemabonnementen te kopen in Leusden. Omdat het zwembad Bavoort m Leusden he laas is afgebrand, zal de bevolking daar aangewezen zijn op de zwem baden in Amersfoort en omstreken. In nauw overleg met het bestuur van de zwembad-stichting Leusden vindt er dit jaar éénmalig verkoop van abonnementen Amersfoort plaats. SEIZOEN Het zomerseizoen in de buiten baden loopt dit jaar van 17 mei tot en met 31 augustus. Maar bij uitzon derlijk mooi weer kan dit seizoen zowel in mei als in september worden verlengd. Voor de abonne menten voor het Sport fondsenbad geldt de prijs van een normaal kwartaalabonnement. Het „kwar taal" is nu echter extra lang en loopt van 17 mei tot en met eind augustus. De tarieven zijn vergeleken met vorig jaar iets verhoogd. Er zijn individuele abonnementen en ge zinsabonnementen. Daarbij moet worden aangemerkt dat het begrip „gezin" erg ruim wordt opgevat. Iedere vorm van samenleven geeft recht op een voordelig gezinsabon nement. Wel dient te worden aan getoond dat men op hetzelfde adres woont. Dat kan door middel van paspoorten, rijbewijzen of een uittreksel uit het bevolkingsregis ter, of een trouwboekje. Afgezien van de legitimatie dient men bij aankoop van een abonne ment altijd een pasfoto mee te nemen van alle personen die een abonnement willen. Ook kinderen krijgen dus zelf een abonnement en dienen dus ook een foto mee te nemen. In de week van 14 tot en met 19 Na de brand in zwembad Bavoort, vorig jaar november, is Leusden aangewezen op de zwembaden in de regio. Binnenkort start de verkoop van abonnementen voor de komende zomer. LEUSDEN - Komende vrijdag (11 apnl) start de bouw van 42 flatwoningen in het plan Groen houten te Leusden. Het offi ciële startsein voor dit project wordt die dag gegeven door de heer B.G Daamen, bestuurs lid van de Woningstichting Leusden. LEUSDEN - De commissie Finan ciële en Economische Zaken (FEZ) houdt maandagavond om 20.00 uur een openbare vergadering. Die wordt gehouden in de commissie kamer van het gemeentehuis aan 't Erf te Leusden-Centrum. Op de agenda staan onder meer de vol gende punten: drainage van de velden 8 en 9 van het Burg. Buining- park, de aanleg van een riolering langs de Ambachtsweg en de reali sering van parkeerplaatsen in de buurt van de Lisidunalaan. apri wordt er huis-aan-huis in Amersfoort, Hoogland en Leusden een folder verspreid, waarin alle informatie over de zomerabonne- menten staat vermeld. EUSDEN - „Ik weet hoe ik met drank gaan kan", had een 30-jarige inwoner Leusden tegenover de po- verklaard toen hij op 4 vorig jaar door de politie zijn woonplaats werd aan houden omdat men ver fde dat de Leusdenaar te veel drank op achter stuur zat. It heb nooit beseft dat alcohol Mg in je bloed blijft zitten," elde de man afgelopen maan- toen hij voor dit feit terecht stond voor de Utrechtse politie rechter, mr. Th. J. Clarenbeek. Er had 1,88 promille alcohol in zijn bloed gezeten. Voordat hij m zijn auto was gestapt, had hij enige tijd niet gedronken. Er van uitgaande dat de alcohol wel was afgebroken, stapte hij daarna m zijn auto. De officier van justitie, mevr. mr. Y. Kruyer, hield de verdachte voor dat er per twee consumpties 0,5 promille alcohol in het bloed komt. Per uur wordt er tussen de 0,1 en 0,2 promille weer afgebroken. „De wet geeft dus de mogelijkheid om twee alcoholische consumpties te drin ken voordat u achter het stuur kruipt. Beter is het natuurlijk om helemaal mets te drinken," vulde de rechter aan. Mr Clarenbeek veroordeelde de inwoner van Leusden tot negen maanden ontzegging van de rijbe voegdheid en 1000 gulden boete. Het vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie. LEUSDEN - Uit een tuin van een woning aan de Klaverenbladstraat werden een driewieler en een kin derwagen weggenomen. Bij een kantoorgebouw aan de Prinsenhof nam men twee buitenlampen weg. De lampen zijn samen 1.000 gulden waard. De politie heeft beide zaken in onderzoek. ®rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus ten. amilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm S1 kontrakten belangrijke korting, susderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) °sse nummers: 75 cent per stuk. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI LEUSDEN - De patiënten vereniging in Lensden houdt op dinsdag 15 april een infor matie-avond over het thema allergieën. De avond begint om 20.15 uur en wordt gehou den in De Hakhorst aan de Waarden 25a te Leusden-Cen trum. Dr. W. J. Koers, als der matoloog verbonden aan on dermeer het St. Elizabethzie- kenhuis in Amersfoort, ver leent zijn medewerking. Reden voor deze avond was het grote aantal verzoeken om eens een thema-avond over hooikoorts te organiseren. Die ziekte wordt veroorzaakt door een overgevoe ligheidsreactie van het lichaam voor pollen, grassen en dergelijke. Juist in de komende zomermaan den is hooikoorts voor heel wat mensen een grote zorg. Dinsdag komen echter ook andere aller gieën aan de orde. Het programma ziet er als volgt uit: van 20.15 uur tot 21.00 uur houdt dr. Koers een lezing, waarbij dia's worden vertoond. Dan volgt er een pauze van een kwartier. Tenslotte is er van 21.15 uur tot 22.00 uur gele genheid tot het stellen van vragen. Iedereen is van harte welkom. De toegang is gratis. (advertentie) ipeningstijden van ons kantoor Js kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur geopend 'lerdags gesloten. IQ VOOB: AUDIO EN VIDEO HAMERSVELDSEWEG 6A LEUSDEN TEL. 033-943381 EIKENLAAN 44C LEUSDEN - TEL. 033-943381 LEUSDEN - Zaterdag 12 april treedt de spectaculaire Longway Blues op tijdens de blueshappe ning in OJJC de Geut aan de Zwarteweg. Reeds 10 jaar treedt de Longway Blues op. In die periode stond de band reeds op het podium met bekende groepen als Livin Blnes en de Engelse Pretty Things. De band oogstte veel enthousiasme met stevige blues-rock. Het repertoire bestaat voor een groot deel uit eigen nummers, afge wisseld met een aantal blues klas siekers, die ook de trouw Geut bezoeker vertrouwd in de oren zullen klinken. De organisatie van de Geut is bijzonder trots, dat men deze band, die een topreputatie heeft m het Nederlandse bluescir cuit, heeft weten te contracteren. Longway Blues bestaat uit: Willem van Houten (de oprichter van de band). Hij neemt het groot ste gedeelte van de zang voor zijn rekening en speelt sologitaar. Ook de meeste composities zijn van zijn hand. Leo de Jong is slaggitarist, maar ook zijn gitaarsolo's zijn te horen bij een optreden en dat met succes. Ed Blanken is bijna vanaf het begin bassist van Longway Blues. Een goede en ervaren muzikant. Piet de Klerk, tot slot, is de drummer, die zijn jarenlange erva ring in dienst stelt van Longway Blues. Zaterdag gaan de deuren van de Geut om 21.00 uur open. De toe gangsprijs bedraagt 4,50. Hou ders van een Geutpas betalen 3,50. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Hans Schenk, Marterhoeve 50, telefoon 945536. Thema-avond KPO druk bezocht pagina 3 „Kinderen hebben ook hun rechten," vindt VU-docent C. Blankman pagina 3 Spatschoppen in Achterveld pagina 3 Leusden presenteert zich als groene gemeente op beurs Management'86 in Utrecht pagina 5 Leusdens Ver-leden: Landgoed De Boom pagina 6 Filmtips pagina 6 Kees de Zwaan scoort met zijn „Speeltoneel voor kinderen" pagina 7 Dames LHV kansloos tegen titelkandidaat UHV-Sport pagina 8 Haaien-3 kampioen pagina 8 Nieuwkomerstoemooi SRGL groot succes pagina 9 Wisselvallig Leos onderuit pagina 9 Service-pagina pagina 11 Loep op Leasden pagina 11 DOKTERSDIENST: 944600 LEUSDEN - De Historische Kring Leusden houdt van 21 tot en met 26 april aanstaande een tentoonstelling over de opgravingen die in de jaren 1983 tot 1985 zijn verricht in het gebied bij Oud-Leusden. De expositie vindt plaats in de kelder van het gemeentehuis en wordt op maandag 21 april om 20.00 uur officieel geopend door burgemeester J.W.M. Rademaker. De tentoonstelling is voor het publiek toegankelijk op de volgende tijden: dinsdag 22 april van 19.00 uur tot 21.30 uur, woensdag 23 apnl van 14.00 uur tot 17.00 uur, donderdag 24 en vrijdag 25 april van 19.00 uur tot 21.30 uur en tenslotte zaterdag 26 april van 10.00 uur tot 16.00 uur. ACHTERVELD - In de nacht van zondag op maandag vond een in braak plaats bij bakker Schouten aan de Hessenweg. Via een zijdeur verschaften ongenode gasten zich toegang. Uit magazijn en winkel werden een groot aantal pakjes sigaretten weggenomen van diverse merken. De waarde van het ontvreemde wordt geschat op 4000,-. De poli tie stelde een onderzoek in maar tot nu toe nog zonder resultaat. De band Long Way Blues speelt zaterdag in De Geut. Wanneer u voor dinsdag- resp, donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 LEUSDEN - De afdeling Leus den van de stichting Unie van Vrijwilligers houdt op dinsdag 15 april haar jaarvergadering in de recreatiezaal van Lisiduna- hof, Lisidunalaan 18 te Leus den-Centrum. Men begint om 09.30 uur. Als gaste is mevrouw Nel Kars, cabaretière, aanwe zig. JUBILEUM ABTB HAMERS VELD: "1

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1