eusden-Zuid heeft nu ïigen sociaal-cultureel centrum lerste paal voor 42 flats in Groenhouten m ^vandaag in Öe leusder krant» ijs van Woudenberg opende Woelige Hoek ind 1986 gereed Leusdenaar (27) gestraft voor dronkenschap Boeken- en platenmarkt Amnesty Jazz podium op vrijdag leusder krant Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 'Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV ld één onzer medewerkers) USDEN - Lensden-Zuid kan sinds afgelopen zaterdag delijk gebruik maken van een 'eigen' centrum voor iaal-culturele activiteiten. Met enig officieel vertoon rd de geheel verbouwde kleuterschool De Woelige ek door de wethouder voor welzijn Gijs van Wouden- rg in gebuik genomen als centrum voor de Leusdense «kern. Woelige Hoek' is het zesde centrum dat in Leusden Ier beheer komt van SOCCLE, de stichting die dit soort •iaal-culturele centra in Leusden beheert. zijn officiële openingstoe- aak verwees wethouder Woudenberg naar de pro ure die geleid heeft tot de tandkoming van het cen- in Leusden-Zuid. ,,De elige Hoek is een voor lid van een procedure, die elementen in zich had om aen goed resultaat te leiden, voornaamste element was mijn smaak het uitste kende contact tussen toekom stige gebruikers en de omrin gende buurtbewoners over alle mogelijke praktische zaken", aldus de wethouder. Van Woudenberg noemde het gebouw dan ook even later ,,een monument van onder linge samenwerking". Dat er juist met betrekking tot de in stemming van de buurtbewo ners nogal wat 'hindernissen' genomen moesten worden, leek iedereen zaterdag verge ten te zijn. Met een enkel woord ver klaarde wethouder Gijs van Woudenberg zaterdagmorgen 'De Woelige Hoek' voor ge opend. Even ervoor had hij de sleutel van het gebouw in ont vangst genomen van de drieja rige Ewoud Caspers, één van de toekomstige gebruikertjes van het gebouw, omdat hij als peuter naar de peuterspeelzaal De Treeklopers gaat, één van de permanente huurders van het gebouw. Wethouder Van Woudenberg droeg op zijn beurt de sleutel weer over aan de voorzitter van Soccle, de heer E. van der Hoo- gen. Uiteindelijk kwam de sleu tel terecht bij de voorzitter van de commissie die de Woelige Hoek gaat beheren, de heer E.H. Heijblok. Van Woudenberg overhandigd de sleutel aan één van de vaste idanten van de Treeklopertjes. WOELIG ihouder Cijs van Woudenberg (rechts) tijdens zijn toespraak bij de opening van de Woelige De heer Heijblok had de Dikke van Dale er op nageslagen om te kijken wat het woord 'woe lig' betekent. De dne omschrij vingen die op het woord van toepassing zijn, luiden: roerig, veel drukte en onrust. ..Roeng verwijst naar de tot standkoming van het gebouw en onrust, alleen in positieve zin naar de toekomst. Veel drukte mag voor wat mij betreft in het gebouw plaatsvinden", zo meende de voorzitter. Het realiseren van een eigen sociaal-cultureel centrum in Leusden-Zuid heeft veel voeten in de aarde gehad. Eén van de aanwezigen wist te vertellen uat er al in 1968 een aanzet is gegeven om te komen tot een eigen centrum. Sinds die tijd zouden er al zeker vijf initiatief groepen aan de gang geweest om een eigen gebouwtje voor Leusden-Zuid te realiseren. De laatste jaren heeft vooral jongerenvereniging JUID sterk aangedrongen op een eigen accommodatie voor jeugd- en jongerenactiviteiten. JUID be staat inmiddels al zo'n vijf jaar en heeft zich noodgedwongen vrijwel uitsluitend bezig kun nen houden met het organise ren van activiteiten in de open lucht. Dank zij de welwillende medewerking van garage Bui tenhuis kon af en toe iets in de garage georganiseerd worden. JUID zal één van de belangrijk- (van één onzer medewerksters) LEUSDEN - Vrijdagmiddag 11 april werd de eerste paal van het nieuwe bouwproject Groenhouten de grond inge slagen door de heer B.G. Daamen, hoofd van de Techni sche Commissie van de Woningstichting Leusden. Dit ging gepaard met het knetterende lawaai van vuurwerk. Onafhankelijk |BOU| nieuwsblad voor de gemeente Leusden 'erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jlen. een veihge afstand werd de officiële handeling door de geno den gevolgd. DUU amilieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. l'j kontrakten belangrijke korting, eusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) °sse nummers: 75 cent per stuk. 'phningstijden van ons kantoor tas kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage rs van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend aterdags gesloten. Eind 1986 is Leusden dan weer 42 apartementen in de sociale woningbouw sector rijker. Deze apartementen waren eerst bedoeld als bejaardenwo ningen in de vrije sector, maar er waren geen contingenten voor de bofcw ervan. Toen dit plan niet gerealiseerd kon worden, is het aangeboden aan de Woningstichting Leus den. Deze kreeg hierdoor een kant-en-klaar plan in handen, waarin zij toch nog enkele tech nische wijzigingen heeft kun nen aanbrengen. Ook de Vrouwenadviescom missie heeft er ten behoeve van de huisvrouwen enkele wijzi gingen in aangebracht. De ar chitect en aannemer is de 'Pro- duktiestroom Bussum' WONINGZOEKENDEN De apartementen kunnen nu aan een ieder die op de wacht lijst van woningzoekenden staat, worden toegewezen. De huurprijzen liggen tussen 450,- en 475,- per maand. De woningen bestaan uit een woonkamer, twee slaapka mers, een badkamer en een keuken. De benedenwoningen hebben een kleine tuin, de bo venwoningen een balkon. Volgens een onderzoek, dat in september 1985 verricht is door bureau Terp te Amersfoort, is er meer behoefte aan woning wetwoningen in Leusden. Dit project kan een deel van de behoefte vervullen, maar ook 't Ruige Veld, waar zevenhon derd woningen gepland zijn, zou die behoefte kunnen ver vullen, indien de 'nieuwe' ge meenteraad erin toestemt meer sociale woningbouw tot stand te brengen, volgens de stich tingsvoorzitter J. van der Wey- den. De feestelijke gebeurtenis werd besloten in de bestuurs kamer van de Woningstichting met een hapje en een drankje De heer J. van der Weyden be dankte de heer B.G. Daamen voor zijn inspanningen en over handigde hem een 'wijnreis gids'. ste gebruikers worden van het gebouw. De woensdagavond is gereserveerd voor de wat jon gere jeugd. De vrijdagavond en de zaterdag zijn vooral be doeld voor de wat oudere jeugd. Hoe JUID het allemaal fi nancieel moet klaren, is nog met duidelijk. Voorzitter Henk- Jan Abbring maakt zich dan ook een beetje zorgen over de na bije toekomst als het om de centjes gaat. JUID heeft tot op dit moment geen eigen inkomsten, terwijl Soccle voor elk dagdeel huur in rekemng brengt. Zoals de ta rieven nu liggen zal JUID elke week tweehonderd gulden op tafel moeten leggen, een be drag dat bij lange na niet haal baar is voor de JUID-jongeren. De vaste huurder van het ge bouw is de peuterspeelzaal De Treeklopers. Na de verbou wing van de Woelige Hoek be schikt de peuterspeelzaal over een zeer fraaie accommodatie voor de kleintjes. Ook Latent Talent heeft de weg naar de Woelige Hoek al gevonden. Tussen de verbouwing door werd er een cursus bloem schikken in het gebouwtje ge geven. DOOS IN DOOS Om tegemoet te komen aan de verlangens van de buurtbewo ners voor wat betreft de ge luidsoverlast, is de voormalige kleuterschool grondig ver bouwd. De aannemer die het gebouw in 1968 heeft neerge zet, voerde ook de verbouwing uit. Door een 'doos in doos'- constructie te maken, zal er van geluidsoverlast geen sprake zijn m de toekomst. Door de constructie is er als het ware een gebouw in een gebouw gemaakt. Het gebouw zelf is in fraaie kleuren geschilderd. Een des kundige omschreef de toege paste kleuren als 'kardinaal- rood' en 'tintelend rood'. Een vergelijking met de kleuren van het gemeentehuis dnngt zich hierbij onwillekeurig op. De eerste activiteiten in het nieuwe sociaal-culturele cen trum zijn inmiddels achter de rug. Na de opening werd er za terdagmiddag open huis ge houden in de Woelige Hoek, waarbij JUID en de peuter speelzaal enkele programma onderdelen voor hun rekemng namen. Zaterdagavond was voor de jeugd van Leusden-Zuid. In het centrum werd voor de jonge ren een feestavond gehouden, georganiseerd door JUID. Commissie OWRO-verkeer buigt zich vanavond over veiligere routes voor schooljeugd Jaarlijks Isidorusfeest in Achterveld gezellig gevierd Leusder Kabel Krant na een maand op kanaal 4: „Blijven zoeken naar de juiste vormgeving" „Elckerlyc" voert mirakelspel op in Achterveld en Hoogland Peter Reurslag onderscheiden met Dannenbrog-orde. Een interview. Wordt Kwiek één maat te groot voor Anti's Roda (zo.) spaart Soesterberg Pagina 3 Pagina 3 Pagina 4 Pagina 4 Pagina 5 Pagina 8 Pagina 9 Achterveld speelt gelijk tegen Bameveld Mininatuurtjes Merkwaardig sluitstuk AMAC Tulpenrally Pagina 9 Pagina 9 Pagina 11 LEUSDEN - Meer dan drie keer de hoeveelheid alcohol die is toegestaan, had een 27-jarige inwoner van Leus den in zijn bloed gehad. Hij was op IS juli vorig jaar in zijn woonplaats aangehouden met 1,51 promille alcohol in zijn aderen. De Utrechtse politie rechter, nu. P. P. van de Vij ver, bestrafte hem daarvoor donderdag met 600 gulden boete en zes maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk. „Meneer wil graag zijn rijbewijs Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 behouden, maar andere mensen wensen hun leven niet te verliezen," betoogde de officier van justitie, mevrouw mr J. Miltenburg-Dek king. Toch hield zij er bij haar eis rekening mee dat de man zei zijn auto nodig te hebben voor zijn werk. Mr. Miltenburg eiste duizend gulden boete en een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegd heid van zes maanden. LEUSDEN - De groep Leusden van Amnesty International organi seert op 24 mei een boeken- en platenmarkt. Twee jaar geleden werd zo'n zelfde markt een groot succes. Veel inwoners leverden toen een bijdrage en de organisato ren hopen dat het nu ook gebeurt. Boeken, elpees en cassettes, het is allemaal welkom. De opbrengst van de verkoop komt geheel ten goede aan het werk van Amnesty. Na telefonische afspraak worden de spullen afgehaald. Opgave daarvoor bij: Marta Heneweer, teL 943374 of Joop van der Vet, tel. 942228. De organisatoren stellen het op prijs indien er vóór 30 april wordt gereageerd. Vrijdag ging de eerste paal de grond in. Eind van het jaar zijn de 42 flats klaar. LEUSDEN - Het traditionele Jazzpodium zal deze week niet op donderdag maar op vrijdag plaatsvinden. Gast van de week is Bert Frans op trompet. Bert Fransen stu deerde trompet aan het conser vatorium te Arnhem en speelt in diverse jazz-formaties en Big- Bands. Zijn spel staat op hoog niveau en het belooft daarom aankomende vrijdag een muzi kaal hoogtepunt te worden. Hij wordt zoals gebruikelijk be- Seleid door het trio van Wiebe aanstra. De aanvang is 21.30 uur en de toegang is gratis. LEUSDEN GROENE GEMEENTE: in het groen, groen, groen groen knolle knolle land krant DINSDAG 15 APRIL 1986 17e JAARGANG NO. 95

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1