TOYOTA Verkeer in commissie ieusden wil veiliger outes schooljeugd Jaarlijks Isidorusfeest weer gezellig gevierd ■eusder kranfc leusder krone Bijeenkomst KPO over stress AUTO EEMHAVEN ommissie buigt zich er vanavond over Toneel valt in de smaak VERGROTEN? lai Leusden LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT Achterveld DINSDAG 15 APRIL 1986 plaatselijk nieuws 3 LEUSDEN - Afgelopen vrijdagavond werd in Boerden) 't Claeverenblad aan De Brink in Leusden-Centrum een tentoonstelling geopend van de in Amersfoort woonachtige kunstenaar Bart van Oijen (foto). De expositie loopt tot 4 mei. Belangstellenden kunnen elk weekeinde van 14.00 uur tot 17.00 uur en op andere dagen alleen volgens afspraak de kunstwerken bekijken. Binnenkort meer over Bart van Oijen m de Leusder Krant. ACHTERVELD - Woensdag avond komen de K.P.O.-dames Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 weer bij elkaar in D'Ouwe Peerdestal. De aanvang is om 20.00 uur. Deze avond zal er ge sproken worden over het be- gnp 'Stress'. Iedereen kan hier mee te maken krijgen, hetzij zelf of in de naaste omgeving, onder meer verhoogde bloed druk, angst, slaapproblemen enzovoort. Wat Stress is en hoe er mee om te gaan zal deze avond bespro ken worden door mevrouw E.M. van 't Sant uit Maartens dijk. Dinsdag 15 april 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening over ver- keersaangelegenheden, commis siekamer van het gemeentehuis aan 't Erf 1. 20.15 uur: Informatie-avond over allergieen in De Hakhorst aan de Waarden 25a. Met spreekbeurt van dr. W.J. Koers, dermatoloog Woensdag 16 april 14.00 uur Kledingbeurs in 't Tref punt aan de Arnhemseweg in Leus- den-Zuid. Vrijdag 18 april 21.30 uur Jazzpodium in De Hak horst met Bert Frans op trompet, begeleid door Trio Wiebe Haan stra. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktle-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: tontoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33,30 per half jaar, 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u [«bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ukunt ook contant betalen op ons kantoor. Lausden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- K'antenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De leden van de COmmissie Openbare Wer ken en Ruimtelijke Orde ning houden zich van avond, vanaf 20.00 uur, be zig met een groot aantal verkeersaangelegenheden. Het gaat om zaken die ta melijk vlot kunnen worden afgewikkeld. Voorstellen die een lange voor bereidingstijd vergen, zoals on langs de verkeersproblematiek Tijmensepoort, zullen in de ver gadering van 17 juni worden besproken. De agenda ziet er als volgt uit: 20.00 uur: opening, 20.05: in ventarisatie vragenstellers/ woordvoerders, 20.10 uur: me dedelingen, 20.15 uur: behan deling bnef mevr. Dirks d.d. 13 november 1985, 20.45 uur; ge- dachtenwisseling schoolpa denplan; 21.00 uur: aanpassing afstelling verkeerslichten Noor- dennslag; 21.15 uur: verslag studiedag voetgangersverkeer; 21.30 uur verkeerssituatie Maanweg/Amhemseweg; 21.45 uur: informatie, onder an dere fietsdoorsteek vlek D Cla- verenblad-Wildenburg en ver keerssituatie regio Wouden berg; 22.00 uur: rondvraag; 22.15 uur: sluiting. „Zeg hel met bloemen is de hiel van een van de twee toneelstukken die opgevoerd werden tijdens het Isidorusfeest. In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Dinsdag 22 april 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw. straten binnen de bebouwde kom; nabij school geparkeerde auto's aan beide zijden van de weg, hoge intensiteit en grote oversteeklengte bij de school; buiten de bebouwde kom: geen oversteekvoorzieningen op druk bereden wegen, ont breken voetgangersvoorzie ningen bij bushalte. Scholieren die meer dan 5 kilo meter van de school wonen: nj- den in grote groepen, nemen voorrang en vaak met meer dan twee naast elkaar Dat conflic teert met het drukke vrachtver keer, bussen en landbouwvoer tuigen; gemotonseerd verkeer dat met hoge snelheid pas seert. Het ontbreken van fiets paden buiten de bebouwde kom is daarbij dikwijls een grote hinderpaal. Voor scholieren op de fiets geldt in z'n algemeenheid: pro blemen tijdens rijden over wegvlak, oversteken brede weg, hnksafslaan door middel van weefbeweging. Dat alles staat als het ware haaks op het volgende: geen rekening hou den gemotoriseerd verkeer met deze verkeersgroep (klem rijden tegen geparkeerde voer tuigen), geen verhoogd atten tieniveau bij oversteken, recht- doorgaand gemotoriseerd ver keer en veel vrachtverkeer Daarbij geldt: lange rechte stra ten zonder fietsvoorzieningen; gebrekkig uitzicht en geen fietspaden, verkeersaders met meer rijstroken. Voor het verlaten van de school geldt dan nog de bijzondere omstandigheid dat daar een re delijk hoge verkeersintensiteit bestaat, dat er vaak slecht uit zicht is door geparkeerd staande auto's en dat door de overige weggebruikers geen rekening wordt gehouden met de aanwezigheid van scholie ren. De meeste kinderen rijden of lopen direct vanuit het schoolgebouw de rijbaan op. TEVREDEN De oplossingen die Doorn en Oosterhout bedachten, stellen de gemeenten daar zeer tevre den. Overigens kunnen deze TV LOKAAL Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag- en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties Een van de mogelijke oplossingen: een eenzijdige parkeerstrook met achterliggend fietspad (bron: Studiecentrum Verkeerstech niek). uiteraard niet klakkeloos wor den overgenomen; er is vol gens het Studiecentrum Ver keerstechniek veel inventiviteit en creativiteit op lokaal niveau nodig. In beide gemeenten had men grote problemen met de in spraakronde, waarbij men wel de "professionele insprekers" maar niet de "zwijgende meer derheid" bereikte, die de par keerplaats voor de deur ziet vervangen worden door een bloembak Leusden zou daar in de gedachtebepaling iets van kunnen leren. Maar het is ook mogelijk dat de voorzieningen die de beide ge meenten aanbrachten ten ge rieve van een veiliger school- verkeer als onplezierig worden ervaren door andere wegge bruikers, soms ook door fiet sers. Te denken valt aan betonnen banden en terpen die welis waar auto's in het spoor hou- Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of den, maar mogelijk extra risico oproepen voor vallende fiet sers en mogelijk obstakels zijn voor andere weggebruikers. Aangebrachte wegversmallin gen en baanverschuivingen ha len de snelheid uit het gemoto riseerde verkeer, maar zijn te vens mogelijk een bron van meer geluid, een hoger ener gieverbruik en een hoger uit stoot van uitlaatgassen. Men kan zich afvragen of het feit dat kinderen de geplaatste ob stakels als speelobject willen benutten geen extra gevaar voor hen oplevert. Wat zullen de ervaringen zijn bij strenge winters als de rou tes berijd- en beloopbaar moe ten blijven? Wat zullen dan de ervaringen van het gemotori seerde verkeer zijn? De commissie kan zich van avond de borst natmaken. Een ding staat vast: als er niets wordt gedaan, is dat de slecht ste oplossing, zeker ook in de Leusdense situatie. afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer- service tegen redelijke prijzen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. JSDEN - De commissie Openbare Werken en Ruimte- e Ordening houdt zich vanavond onder meer bezig met j schoolpadenplan. De gedachtenwisseling daarover JE zijn geënt op de publikatie "Veilig naar school" van in studiecentrum Verkeerstechniek. In die publikatie rden de ervaringen in Doom en Oosterhout breed uit lieten en komt men tot een aantal (voorzichtige) conclu- om en Oosterhout investeer- nvoor meer dan één miljoen ijt den om een groter veilig- 'll' d voor schoolkinderen te 3r eiken. Overigen kregen ze geld voor een belangrijk l van het rijk terug. Het zal delijk zijn dat ook de ge- »nte Leusden voor zo'n re- ing voelt. ■wel het gaat om eenvou- verkeersinfrastructurele I itregelen is het hoge be- g verantwoord, zo menen samenstellers van Veiliger r School. Ze zeggen dat hun angspunt met feiten ge ld zouden worden indien st, leed en invaliditeit in i konden worden uitge- kt knelpunten daann, het maken van plannen ter verhoging van de veiligheid, het presenteren daarvan aan betrokkenen, het verkrijgen van fondsen, de uit voering en het evalueren. Om erachter te komen welke routes scholieren benutten is een enquête op school het meest geëigende middel. De respons daarop is hoog en de kosten zijn laag. Er kan aan de bron worden gevraagd welke punten het gevaarlijkst zijn en naar de oorzaken van dat ge vaar. Bij het maken van verbe teringsplannen kan gebruik worden gemaakt van de voor beelden in Doorn en Ooster hout, naast nieuw kleinschalige oplossingen. INPAK KNELPUNTEN aanpak verliep zowel in im als in Oosterhout vol ts een bepaald patroon, rbij moet worden gedacht i het oppikken van signalen de bevolking dat er iets mis net de veiligheid van het oolgaande kind, het vast- len van de meest bereden ooiroutes, het ïnventari- >n en analyseren van de Uit onderzoeken kwamen de volgend knelpunten naar vo ren. Kinderen uit het basison derwijs te voet die plotseling oversteken of vanachter een project (geparkeerd voertuig). Het conflict ontstaat dan met name in de vorm van relatief hoge snelheden van auto's en bromfietsen Daarbij speelt het volgende mee: lange rechte Afleiding schoolplein op de weg (bron: Studiecentrum Ver- vstechniek). Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. ACHTERVELD - Vrijdagavond vierden de ABTB, KPJ en de KPO gezamelijk het traditioneel geworden Isidorusfeest. De avond begon met een Heilige Mis in de Parochiekerk die opgedragen werd door geestelijk adviseur pastor Ter Bekke. Hierna verzamelde men zich in Ons Gebouw waar het feest werd voortgezet. Het feest begon met enige vertraging omdat een van de KPJ-leden bij een verkeersongeval betrokken was geraakt en niet op tijd aanwezig kon zijn. Hij kon even later heelhuids aan de festiviteiten deelnemen. ABTB-voorzitter J. Rutte merkte in zijn inleiding op dat de dne verenigingen al vanaf 1950 het Isi dorusfeest vieren: „De verenigin gen van boeren, burgers en buiten lui willen eenmaal per jaar een echte ontspanningsavond hebben om de beslommeringen van het achterliggende jaar even te verge ten," zo omschreef de voorzitter de reden van het feest. Zowel door de leden van de ABTB en KPI als door de KPO'ers werd een toneelstuk opgevoerd. „Zeg het met bloemen" is de titel van het toneelstuk dat eerstge noemde verenigingen opvoerden. Het toneelstuk is geschreven door Dick van Maasland en handelt over de komische beslommeringen in een gezm waar Willies vader maar liefst 19 jaar geleden na een bezoek aan de kapper nooit is weerge keerd. John, Willies echtgenoot verzwijgt dat hij de hoofdprijs in de voetbalpool (vijftigduizend gulden) heeft gewonnen omdat hij stiekum heeft meegedaan. Hij geeft zijn vrouw bloemen, maar Willies moeder vertrouwt het met want: „Mannen die bloemen voor hun vrouw meebrengen, heb ben iets te verbergen". De opa van Willie die evenals moeder bij het jonge echtpaar inwoont, deelt mee in John's geheim van de voetbal pool. Opa haalt een zwerver in huis die veel geld krijgt voor het kopen van een brood. Als een journaliste het huis bezoekt in verband met de voetbalpool, moet John wel ver klappen dat hij meegedaan heeft. Als blijkt dat opa de voetbalpool van John heeft overgeschreven en ook hoofdprijswinnaar is moet de prijs gedeeld worden. De zwerver blijkt ineens Willies vader te zijn die zo lang geleden is verdwenen. Na de hartelijke begroeting neemt hij weer de benen. Als hem ge vraagd wordt waar hij naar toe gaat antwoordt hij „Even naar de kap per." De spelers waren: Rita Kooloos (Willie), Gerard Kok (John), Toos van de Burgsteden (moeder), Teus Hak (grootvader), Corry Kok (jour naliste) en Bernhard van den Hen gel (zwerver). De regie was m handen van Gerrit Tijmensen en souffleuse Froukje Soesbergen. LEVE DE FILM De KPJ*ers voerden een stuk op over het wel en wee binnen een filmstudio; „Leve de film". Filmster Helga Hogafjeld (gespeeld door Margriet Hak) voelt zich beledigd dat ze niet die eer knjgt die ze meent te moeten krijgen. Geld schieter Suikerbuik (Ben van Mid delaar) ontslaat de cameraman en maakt zijn zoon Jodokus hoofdrol speler. Tegenstribbelen betekent geen geld. Omdat beiden geen verstand van films hebben ontstaat er een enorme chaos. Als blijkt dat de hoofdrolspeelster in „De hete maagd uit het koude Noorden" heeft gespeeld zijn de poppen he lemaal aan het dansen. Suikerbuik moet zijn spelers wel blijven uitbetalen anders zal het een en ander doorgespeeld worden aan zijn medefirmanten wat hem geen goed zou doen. Het stuk werd geschreven door Andre Steenbeek en Petra Wou ters. Rolverdeling: Regisseur Karei: Andre Steenbeek, regie-assistente: Petra Wouters, filmster Margnet Hak, Jodokus: Alex Herder, came ra-man: Johan van de Hengel, Tinus en Tarzan: Wim Vos jr. en geld schieter Suikerbuik: Ben van Mid delaar. De regie was in handen van Andre Steenbeek en souffleuse was Gerda Jonkman. De KPJ haalde met dit stuk de eerste pnjs op de creatieve avond van de Kring en een tweede op het Provinciaal Concours met een punt verschil met de winnaar. De spelers van beide uitvoeringen werden in de bloemetjes gezet. MEDEDELINGEN Na de toneelstukken werden nog enkele mededelingen gedaan waaronder het ophalen van plastic op 23 mei door de gemeente voor de leden die onder Leusden vallen. Aansluitend een loterij met een aantal mooie prijzen. WEGGELOPEN: Donkere Siamese kat, roepnaam „Mautje", tegen beloning terug te bezorgen: Agruetenhof 37, Leus den, tel. 033-947614. Woensdag 16 april 09.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot. 20.00 uur: KPO-bijeenkomst in D'Ouwe Peerdestal. Donderdag 17 april 13.30 uur: Bejaarden-soos in Ons Gebouw Zaterdag 19 april 20.00 uur: Disco Show m De Kla- veet. Zondag 20 april 14.00 uur Disco m De IQaveet. 20.00 uur: Toneeluitvoering in Ons Gebouw. Maandag 21 april

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3