Hoevelaken buit zwakke plekken Roda (za.) uit Wordt Kwiek voor Anti's één maat te groot: 7-13 leuBdep krant: Onrust Jeu de boules 5 gestart Piet van de Bree loodst TTCL naast Bat: 5-5 Dames Achterveld verliezen met 0-2 VOETBAL BAL AKS Uitslagen dames- schieten DINSDAG 15 APRIL 1986 LEUSDEN - Voor de Roda- zaterdag is het voetbalsei zoen nog niet gedaan. Na het 3-1 verlies bij koploper Hoevelaken zijn de Leusde- naren nog steeds niet ver zekerd van hun huidige po sitie in de hoofdklasse van de afdeling Utrecht. Nog ze ker zes punten uit vier duels hebben de zaterdag heren theoretisch nodig om zich volstrekt veilig te wa nen. Maar met vier zal de prolongatie ook een feit zijn, als er in het slot van de competitie geen al te gekke dingen meer gebeuren. Maar dat weet je met voetbal op afdelingsniveau maar nooit. Niets is zeker. Duidelijk werd wel dat Hoevelaken in eigen huis op vakkundige wijze de zwakke plekken van Roda '46 uitbuitte zonder zelf kam- pioenswaardig voetbal op de mat te leggen. Met lange ballen hoog voor het doel werd Roda defensief ontluisterd. En omdat ook de aanval bij het afronden van de mogelijkheden in ge breke bleef, was de 3-1 neder laag een onafwendbaar feit. Onder prima omstandigheden en voor veel publiek gingen beide kemphanen met elkaar in de slag. Roda '46, opvallend offensief ingesteld, was vanaf het eerste fluitsignaal wat vaker in balbezit, maar de flitsende tegenstoten van Hoevelaken oogden veel gevaarlijker. Vanaf de flanken bracht de voornaamste titelkandidaat keer op keer de voorwaartsen in stelling, die hun directe te genstanders handen vol werk bezorgden. Zowel Henk van Pluuren, Klaas de Vnes als Nico Romeijn moesten alle zeilen bijzetten om Hoevelaken zover mogelijk bij het Roda-doel vandaan te houden. Een kwartier lang lukte dat met verve en had de Roda-defensie de zaken rede lijk onder controle, maar toen halverwege de eerste helft op het middenveld een mannetje van Hoevelaken vrij kwam en zijn voorhoede met een hoge voorzet op maat bediende lag nummer een bij Roda '46 in het net. Hoog opspnngend zette de Hoevelakense aanvaller keeper Berry Buunk met een fraaie kopbal op het verkeerde been: 1-0 Echt onder de indruk was Roda '46 van dit Hoevelaken nog niet, want direct na de ope ningstreffer namen de Leusde- naren weer bezit van het over volle middenveld. De bal ging prima rond en om beurten schoven libero Enk Vreekamp en voorstopper Nico Romeijn de vijandelijke linies binnen De verrassing bleef uit omdat er te weinig diepte in het spel zat om de Hoevelakense defen sie echt te verontrusten. Ver der dan een schot van Nico Ro meijn dat naast de verkeerde kant van de paal verdween, kwamen de Leusdenaren nog niet. Een grabbelpartij van kee per Berry Buunk bij een hoge voorzet bracht Hoevelaken daarentegen bijna met 2-0 aan de leiding. De lat stond de Roda-keeper fortuinlijk bij. KOPBAL Ook de hoekschop liep voor Roda '46 met een sisser af, zo dat men na deze angstige minu ten weer fns en vrolijk aan aan vallen kon gaan denken. Op rechts was Bert Staubach na één van de eerste vlot lopende combinaties plotseling in schietpositie gekomen. Te overhaast wilde de Leusdenaar het karwei klaren, zijn doelpo ging miste daardoor alle rich ting. Maar omdat Hoevelaken niet alert genoeg was met het wegwerken van het leder kreeg midvoor Coen van Dijk plotseling de gelegenheid om met een gave snoekduik de stand naar 1-1 te koppen. Hoevelaken was lichtelijk aan geslagen door deze onver wachte gelijkmaker. Roda '46 profiteerde door de druk te verhogen en een paar kleine kansjes te forceren De beslis sende tik kon echter door nie mand worden uitgedeeld, want net zoals het de laatste weken het geval was, faalde Roda '46 in de afwerking. Tot aan de 16 meter oogt het allemaal leuk en aardig, maar dan ontbreekt te allen tijde schotvaardigheid en precisie. LEUSDEN - Het jeu de boulet seizoen is afgelopen weekeu weer geopend. De Leasden* jen de boales-vereniging 'D Hakhorst' hield zaterdag ht eerste toernooi, een genaamd nussel-doublett toernooi. Banke Bokhoj schreef dit eerste toernooi i zijn naam. Ruud Stoelhorst ontwijkt een „sliding". Hoevelaken zoekt het daaren tegen helemaal niet in het fij nere werk, maar forceert het meer volgens Engels recept, gebaseerd op fysieke (kop)kracht en snelheid. Daar is alles op afgestemd. En ook te gen Roda weer met succes. Want nadat Henk van Pluuren een voor zijn doen vrij onschul dige overtreding beging, werd de op maat aangesneden vrije trap knalhard achter de kans loze Berry Buunk gekopt: 2-1 In de tweede helft leek Roda '46 alles op een kaart te zetten in de vorm van een soort offen sief. Nadat de overigens conse quent leidende arbiter de Leus denaren direct na de hervatting een zuivere strafschop onthou den had toen midvoor Coen van Dijk binnen de beruchte lij nen gehaakt werd en de offen sieve daden niet in de doelpun ten konden worden omgezet, sloeg het noodlot voor Roda '46 bij een counter aan de andere kant toe. Klaas de Vries kon het allemaal niet meer bijbenen, zodat Hoe velaken met twee man vrij voor keeper Berry Buunk ver scheen. Tegen deze overmacht was hij uiteraard niet bestand, zodat Hoevelaken de wedstrijd kon beslissen en de stand naar 3-1 kon tillen. Ruim dertig boulers waren i terdag op de banen naast Dj Hakhorst actief. De spanrur. bleef er tot de laatste ronde ij omdat Marcel Dam en Baula Bokhorst al hun partijen wor nen. Bauke Bokhorst bleek tec slotte het meest positieve rest.' taat te hebben geboekt, Mare* Dam werd tweede en Coen Bis schops derde. Uitslag: 1. Bauke Bokhorst 5 53; I Marcel Dam 5 413. Coen Bis schops 4 33; 4. Ruud Noom 26; 5. Hans Jacobs 4 25; Ton Jacobs 4 15; 7. Max Jon! man 4 6; 8. Nettie Sikkema 5; 9. Arie van der Bremer 3i 18; 10. Peter van Olmen 3 12. Antilopen kan Wordt Kwiek niet bijbenen: 7-13. De redaktie van de Leusder Krant vraagt op korte termijn ten behoeve van de sportredaktie FREE LANCE SPORTMEDEWERKER V/M die in staat is om de van de vereniging binnenkomende sportberichten te coördineren en zo nodig zetklaar te maken c q. te herschrijven Van deze sportcoördinator wordt te vens verwacht dat hij/zij belangrijke sportvergadenngen bij gaat wonen en verslaan. Het zwaartepunt van het werk ligt deels op het weekeinde en op maandag- en woensdagmor gen. Vergaderingen worden veelal 's avonds gehouden. Een goede beheersing van de Nederlandse taal spreekt van- zelf Het bezit van telefoon en schrijfmachine is een vereiste. I Na gebleken geschiktheid voor dit werk kan een goed ho- noranum worden aangeboden. Verder zoekt de redaktie van de Leusder Krant ENKELE SPORTCORRESPONDENTEN voor de direkte sportverslaggeving in de verschillende tak- ken van sport. De taak van deze sportcorrespondenten be- staan uit het bijwonen van wedstrijden en deze verslaan voor de krant, het onderhouden van kontakten met de verschil- lende sportverenigingen en de sport-coördinator. Voor mensen, die geïnteresseerd zijn in sport en een goede hand van schrijven hebben, biedt het correspondenten schap afwisselend en kontaktrijk werk en een redelijke bij- verdienste. Het bezit van telefoon en schrijfmachine is een vereiste Belangstellenden voor bovenstaande funkties kunnen zich schriftelijk melden bij de redaktie met opgave van persoon- lijke gegevens en interesse-sfeer (aard van de sport). Graag voor 18 april a.s Ons adres: Hoofdredaktie Leusder Krant, Postbus 11, 3830 AA Leusden. LEUSDEN/ACHTERVELD - De strijd om lijfsbehoud is afgelopen weekeinde in de voetbalcompetitie van de afdeling Utrecht in alle he vigheid losgebarsten en do mineerde het gevecht om de felbewegende promotie plaatsen. Aan kop lijkt het immers in veel gevallen al beslist, maar in de onderste regionen is zo links en rechts de nodige onrust uit gebroken nu het einde, hoe chaotisch ook, zo langzaam maar zeker nadert. In de hoofdklasse van het zater dagvoetbal voegde Veensche Boys opnieuw een belangrijk punt aan het inmiddels aardige totaal toe. Maar of dit vol doende zal zijn om het hoofd alsnog boven water te houden, moet nog blijken. Benschop en Montfoort staan er qua verlies- punten nog steeds gunstiger voor, hoewel ook voor deze clubs het er niet eenvoudig wordt nu ze tegen FC Majella en Veensche Boys wederom een punt lieten liggen. Veluwse Boys heeft na het 2-0 verlies bij VVJ, dat in de top toch de prijzen gaat missen, punten nodig om zeker te zijn. Zelfs Roda'46 zit op de denk beeldige wip, maar heeft met de ontmoetingen tegen poten tiële degradatiekandidaten de zaken in eigen hand. Toch is het uitkijken geblazen voor de ploeg van Eltjo Ka- penga die bij koploper Hoeve laken met 3-1 kansloos versla gen werd. Hercules zag dat met lede ogen aan, omdat De Mus ketiers niet te pakken waren (0- 0). SVL won verrassend van Bloemenkwartier, dat het dit seizoen ook kan vergeten om naar de KNVB te promoveren. Uitslagen hoofdklasse: WJ - Veluwse Boys SC Hoevelaken - Roda'46 Hercules - Musketiers Benschop - Veensche Boys FC Majella - Montfoort Bloemenkwartier - SVL Stand hoofdklasse: SC Hoevelaken WJ Hercules Bloemenkwartier Musketiers SVL Roda'46 FC Majella Veluwse Boys Veensche Boys Montfoort Benschop 18 26 20 25 18 23 20 23 17 18 16 16 18 16 18 14 16 14 19 13 17 12 17 12 Zuiderzeevogels met 0-0 gelijl speelde, voorbij gaan en d kop overnemen. Ook BFC ko maar één punt inlopen na hetl 0 gelijkspel tegen Olympia'2-i Aangezien Achterveld zich ms 1-1 in de derby tegen Barnt veld keurig aansloot, verande den de krachtsverhoudinge nauwelijks. Ondenn brak echter een wa: veldslag uit. Sporting '70 ve morzelde Laren met 7-1, ma- schoot daar nog weinig me op, omdat Aurora het Ankji veense ASV'65 definitief na de tweede klasse dirigeeri en zich daardoor zelf in de ra hield. Uitslagen le klasse A: Achterveld - Barneveld Naarden '79 - Austerlitz ASV '65 - Aurora Amersfoortse Boys - Zuiderzeevi gels Olympia '25 - BFC Sporting '7 0 - Laren Stand le klasse A: Amersfoortse Boys Naarden '79 BFC Achterveld Zuiderzeevogels Olympia '25 Laren Barneveld Austerlitz Sporting '70 Aurora ASV '65 (ged.) 19 26 (38-2 18 25 (36-S 20 24 (34-2 19 23 (35-3 18 20 (24-1 18 20 (25-2 19 19 (31-2 20 17 (24-3 19 16 (28-3 18 15 (294 17 13 (26-3 18 4 (174 SPANNING 2-0 3-1 0-0 1-1 0-0 2-3 (36-17) (40-30) (31-16) (39-33) (24-26) (23-24) (27-30) (29-34) (17-20) (23-31) (21-25) (15-22) In de eerste klasse A kon Ach terveld maar half profiteren van de puntverliezen van de koplo pers. Naarden greep bij Auster litz met 0-1 mis en zag daardoor Amersfoortse Boys, dat tegen Voor de Roda-zondag begi) nen de donkere wolken weg trekken, nadat Soesterberg een weinig grootse vertonii met 1-0 werd verslagen. De ee ste echte degradant lijkt da« mee in de eerste klasse B ee feit. De overige twee positie zijn nog bij lange niet verg ven. Rivierwijkers kreeg met 0 bij Utrechtse Boys klop, te wijl Schalkwijk bij koplop Domstad met lege handen (3- weggestuurd werd. DWSM ging, evenals Roda'( op de ingeslagen weg vofl door VSK met niet minder d< 3-0 het goede uitzicht op tweede plaats te vertroebelö Hooglanderveen doorbrak malaise met een nuttige 2 zege op RUC, waardoor zow aan de kop als m de staart spanning (weer) toenam. Uitslagen le klasse B: Roda '46 - Soesterberg SC Domstad - Schalkwijk Hoogl.veen - RUC Utrechtse Boys - Rivierwijkers S DWSM - VSK WZA - Voorwaarts Stand le klasse B: SC Domstad VSK WZA Hooglanderveen RUC Voorwaarts Roda'46 DWSM Utrechtse Boys Schalkwijk Rivierwijkers Soesterberg 19 26 19 22 (28-1 17 21 (301 17 20 (201 19 19 (301 19 19 (28-1 18 18 (2M 17 16 (29-1 18 15 (214 18 14 (25-1 16 13 (324 17 9 (134 ACHTERVELD - Aan de onder linge schietwedstrijd deden slechts vijf dames mee. Ook! lukte het de dames met oml< ven de negentig punten uit komen. Als eerste eindi? Anneke Oudshoom met punten. Iny Kok werd tweet met 87. terwijl er een gedeek derde plaats was voor JeaW Vos en Tmy Tolboom metj punten. Als laatste eindigde' Vos met 80 punten. LEUSDEN - Het eerste team van Tafel Tennisclub Leus den heeft zich in de uitwed strijd bij Bat met vereende krachten aan de laatste strohalm vastgeklampt die het verblijf in de derde klasse met een seizoen moet prolongeren. Wat met het behalen van een 5-5 ge lijkspel hebben de Leusde naren weer een beetje de zaken in eigen hand en is de dreigende degradatie voorlopig afgewend. Indien invaller Jack van der Louw, die de zieke Robert Jan Unkiaui vcrvtilg, male doen was geweest, had er mogelijk een overwinning voor TTCL ingezeten. Maar ondanks al zijn vechtlust greep de routi nier dne maal naast de winst. En dat was een bittere pil voor het zich zo dapper werende TTCL-dnetal. Piet van den Bree, een andere rot binnen Leusdense tafelten- niskringen, had gelukkig wel zijn dag en won al zijn partijen met glans, waarna hij ook sa men met Jack van der Louw het vierde punt in de vacht sleepte door het dubbe'. m twee sets winnend af te ronden. Voor Henk var Nieuwenburg werd het in zijn dotpartij in feite alles of mets. Twee nederlagen had de TTCL-er al achter zijn kiezen toen hij aan de alles be slissende partij begon. Kwam hij in voorgaande ontmoetin gen op beslissende momenten te kort, ditmaal had de Leusde naar al zijn zinnen op de zege gezet om zijn ploeg in de he vige strijd om lijfsbehoud in de derde klasse te houden. Zonder al te grote problemen voldeed Henk Nieuwenburg aan deze zaak, zodat donder dagavond in de ontmoeting te gen het Amersfoortse Over 't Net opnieuw een punt vol doende is om het hoofd defini tief boven water te houden. Al direkt na de aanvang van de wedstrijd gingen de SDO-dames direkt in de aanval. Ondanks de grote druk op het Achterveldse doel, wisten de dames de nul vast te houden, dankzij het goede werk van inval-keepster Bertha Bloten- burg. Achterveld kon wel een en kele maal uitvallen maar deze po gingen liepen zonder resultaat vast. Enkele ogenblikken voor rust wist SDO het overwicht om te zetten in een eerste doelpunt. Na de rustpauze gingen de Ach terveldse voetbalsters beter spe len. Linda van Hamersveld deed er alles aan om de gelijkmaker te scoren, maar zag haar aanvallen gestuit door de SDO-keepster. Al les werd op de aanval gezet waar door er gaten m de verdediging vielen. Door een onverwachte uit val van SDO werd Achterveld dan ook verrast en werd de stand op 0-2 bepaald, wat tevens de eindstand betekende. Scheidsrechter Appon- no leidde de wedstrijd. doorgebroken Esther Versteeg onder de vijandelijke korf on juist het spelen werd belet. Op nieuw namen beide ploegen een soort rustpauze, want het duurde wederom enige tijd voordat er treffers te noteren vielen. Wordt Kwiek schoot als eerste weer raak (4-9). Een goed opgezette Antilopen-aan val rondde Eddy Hendriks daarna snel met een doorloop bal keung af: 5-9. Hierna moest Koos Meinsma het veld verla ten en zijn plaats afstand aan Frank v.d. Pijpekamp. Deze wissel zette niet echt veel zo den aan de dijk, want ook hij kon aanvallend nauwelijks pot ten breken. Met uitgekiende doorloopballen bouwde Wordt Kwiek in deze fase de voor sprong tot 5-12 uit. Jan Costa volgde dit voorbeeld (6-12), en toen Eddy Hendriks in de slot fase van afstand raak schoot (7- 12) was de marge opnieuw tot vijf punten teruggebracht. Het laatste woord was echter voor de Friezen weggelegd. Een loepzuiver afstandsschot (7-13) benadrukte nog eens pijnlijk de suprematie en het verschil tussen hekkesluiter Antilopen en lijstaanvoerder Wordt Kwiek. LEUSDEN - Na de forse nederlaag tegen het Amsterdamse DTV, kreeg Antilopen thuis tegen koploper Wordt Kwiek uit Jubbega opnieuw met ruim verschil klop. Met 7-13 toonden de Friezen in Leusden aan dat het afstandsschot ook op het veld tot de meest doeltreffende wapens moet behoren. En dat brak de Leusdenaren dan ook snel op, zodat Wordt Kwiek al na een helft de zege niet meer kon ontgaan. Antilopen miste durf en overtuiging om de trotse koploper in de landelijke promotieklasse B het vuur aan de schenen te leggen. Dat de Leusdenaren in de tweede helft de schade konden beperken en het gat met Wordt Kwiek niet veel groter lieten worden, was een pleister op de wonde. Maar ook niet meer dan dat. Wordt Kwiek was voor Antilopen duidelijk een maat te gToot. De Leusdenaren openden op het Burg. Buiningpark welis waar de score. Een raak af standsschot van Nancy Lahey, bracht Antilopen in de begin fase met 1-0 aan de leiding. Wordt Kwiek bracht echter in een mum van tijd de balans weer in evenwicht: 1-1. Na het wisselen van de vakken, ont stond er een soort wapenstil stand. Aanvallend kon Antilo pen geen vuist maken, mets wilde lukken. Maar omdat het defensief wel naar behoren in elkaar stak, wisten de Leusde naren de Fnezen lang van sco ren af te houden. Na ruim een half uur doelloos aanvallen, vond Wordt Kwiek het welle tjes en trok het initiatief defini tief naar zich toe resulterend in twee puntgave treffers: 1-3. Het Antilopen-verzet was gebro ken, zodat de gedoodverfde kampioen in de resterende tijd tot aan de rust tot 1-6 konden uitlopen. Het pleit was toen fei telijk al beslecht, hoewel de formatie van trainer Kees van Buren na de hervatting er alles aandeed om voor het eigen pu bliek niet helemaal voor schut te gaan. MARGE Wachten op het Ouitsignaal. En aan deze opdracht volde den de dames en heren. Direct in de tweede helft had Gert Graafland, die de positie van de geblesseerde Frans ter Ma ten heeft overgenomen, van af stand succes (2-6), maar even snel liep het soepel schietende Wordt Kwiek tot 2-8 uit. Antilo pen dreigde onder de voet ge lopen te worden. Binnen tien minuten hadden de Leusdena ren echter de marge hersteld Eerst schoot Jan Costa na een snelle combinatie in het aan- valsvak met scherp (3-8), waarna Joyce Osnabrugge een strafworp verzilverde, nadat de ACHTERVELD - Na de 8-0 ne derlaag vorige week van de Ach terveldse dames tegen WIJ werd zondag ook de thuiswedstrijd te gen SDO verloren met 0-2.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8