zakelijkheden nieuwe —uit net bedrijfsleven leusJer hmnt Enquête Omroep Leusden krijgt geen financiële gevolgen NEUSDEN, ndrukwekkend verhaal Chileense vluchtelinge Pax Christi Kinderhulp zoekt nog gastgezinnen laat ze t samen komen ack to the sixties De Geut met Brazz Kledingbeurs in Dorpskerk leusder knnnb okaal Oud ijzer actie KPJ Schrijfavond Voor opvang Noordierse kinderen Amnesty in Achterveld Loos alarm Van Kersbergen w mkindegemeede/ Achterveld Gevonden en verloren Leusden DONDERDAG 17 APRIL 1986 plaatselijk nieuws 3 De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten gordijnen dekbedden dekbedhoezen toilet- en badkamerklëedjes - karpetten - tafekleden - zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix - Gardisette Jap - Tulipan Forbo - Desso Boras enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum ,,-Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele benchten - dagelijkse agenda's - sport - aktmteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks fehcitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees, 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland) Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos. Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 165.60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: [Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op "iel onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206. Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld. met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 0 kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. I DE LEUSDER KRANT Is een uitgave van de BDU- r'antenkombinatie te Barneveld. kiezingen in maart jongstleden voor opschudding in politiek Leusden toen de Leusder Kabel Krant de cijfers van het opinie-onderzoek eerder in de openbaarheid bracht dan de bedoeling was. Volgens de enquête zou er zich een ware aard verschuiving in politiek Leusden voordoen. Als reactie op het voortijdig be kend worden van de resultaten van het onderzoek stuurde het college van B en W een brief naar de Lokale Omroep. „Waarom is die bnef ge schreven namens de fracties," wil de Com Verduin afgelopen maan dagavond weten van de wethou der. ,,In die brief staat dat alle fracties vonden dat de vraagstel ling m de enquête onjuist vinden. Maar daar hebben wij geen uit- SDraak over aedaan." VOORWAARDEN Volgens Verduin waren bij het verstrekken van de subsidie vooraf geen voorwaarden gesteld. Zij werd bijgestaan door Harm Offe reins (GPV/SGP). „Het senioren convent is m pnncipe akkoord ge gaan met de subsidiëring. Er is alleen gezegd dat de omroep geen enquête over het functioneren van de omroep moest houden." Offereiris noemde de brief van het college een „impulsieve reac tie". „Die had niet gehoeven," zo zei hij. Alleen Ep Oostra (D66) wond zich maandagavond nog enigszins op over de hele kwestie. „De vraagstelling was niet correct," al dus de democraat. „Je moet bij zoiets voorzichtig zijn met het noe men van namen." Oostra doelde met die opmerking op de "beruchte' vraag 4, waarin de meuwe partij Leusden '85 bij name werd ge noemd. Volgens Oostra was dat met objectief en had die vraag invloed op het stemgedrag. Dat laatste werd overigens door de andere raadsfracties maandag avond ontkend. Oostra's opmer king dat het dan in ieder geval wel invloed had op het kijkgedrag, kon de instemming van enkele politici krijgen. Maar hoe het ook zij, Om roep Leusden zal geen gevolgen van deze kwestie ondervinden. Wethouder Ummels liet daar maan dagavond geen twijfel over be staan. Opdam, telefoon 033-15910. Men kan zich bij haar ook opgeven als gastgezin. De benodigde gelden zijn inmid dels ten dele binnen. De collecte, die begin maart in Amersfoort en Hoogland werd gehouden, bracht bijna 7900 gulden op. Mocht men alsnog een bijdrage willen leveren, dan kan men die storten op reke ningnummer 55.30.31.589 bij de ABN-bartk te Amersfoort. Het giro nummer van die bank is 74907. Bij elke storting a.u.b. vermelden: ten behoeve van de actie Noordierse kinderen. Aktie Noord-Ierse Kinderen Pax Christi kinderhulp 20.00 uur: Opening tentoonstelling Historische Knng Leusden in kel der van het gemeentehuis (ingang via achterzijde). Dinsdag 22 april 09.45 uur. Open huis in Leusdense peuterspeelzalen. (Zie ook elders m deze krant). Vrijdag 18 april 20.00 uur Bingo van de S.V.A. in de kantine van het sportpark. Zaterdag 19 april 19.15 uur Huldiging van jubilaris sen Ons Genoegen m Ons Gebouw. 20.00 uur: Disco Show in De Kla- veet. Zondag 20 april 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 20.00 uur. Toneeluitvoering in Ons Gebouw. Maandag 21 april 20.00 uur. Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 22 april 09.00 uur: Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De enquete die Omroep Lensden in maart uit voerde voor de verkiezingen heeft geen financiële gevol gen. Dat zei wethouder Fons Ummels (CDA) afgelopen maandagavond in de commis sie Financiële en Economi sche Zaken (FEZ) naar aanlei ding van vragen van Corri Verduin (PvdA). Volgens de wethouder krijgt de Lokale Omroep gewoon de subsidie van achtduizend gulden zoals die door de raad is toegezegd. De enquête van Omroep Leus den veroorzaakte vlak voor de ver- tua' jrsc erd ten êén onzer medewerk ers) LEUSDEN - Maandagavond erd de maandelijkse schrijf- rond van Amnesty Intema- gehouden in „De tink". Dit keer was een Chi- ense vluchtelinge uitgeno- igd om te vertellen over de tie in Chili. Door haar rsoonlijke betrokkenheid erd het een indrukwekkend erhaal. Speciaal voor deze avond had zij het over de mensenrechten in Chili, die voortdurend geschonden wor den. Vermissingen, ontvoeringen, bedreigingen en mishandelingen zijn aan de orde van de dag. In 1985 werden er 24 mensen vermoord tijdens vreedzame mani festaties, 66 ontvoerd en 84 zwaar gemarteld. AANKLACHT Op 14 maart 1986 kwam in Gene ve de Commissie van de Mensen rechten van de Veremgde Naties bijeen. De 43 landen, die in deze commissie zitten, hebben unaniem een aanklacht ingediend tegen de dictatuur van Pinochet. Op de schnjfavond probeert men door middel van bneven invloed uit te oefenen op de regeringen. De resultaten blijven niet uit. De Am nesty groep Leusden hoopt dan ook dat er door het persoonlijke verslag van deze vluchtelinge er in de toekomst meer mensen naar de schnjfavond zullen komen. EUSDEN - Zaterdag 19 a.s. staat De Geut aan 'warteweg te Leusden in teken van de zestiger De formatie Brazz staat voor een swingend en Brazz is voor een vertrouwd geluid, het back to the sixies op 8 december in de te Amersfoort vond er onder meer een succesvolle hereniging plaats van de King Beez. Deze voortreffelijke Amersfoortse band uit de zestiger jaren kwam na achttien jaar weer uitstekend uit de verf. Het -Amersfoortse festijn smaakte voor een drietal King Beez-leden naar meer en besloten werd een vierde man aan te trekken om vervolgens weer te gaan optreden. Nu, ruim dne maanden later, is het zover en De Geut zal zaterdag kunnen gemeten van een stukje onvervalste zestiger jaren revival. Men kan rekenen op een aantal swingende toppers uit de hitlijsten van die tijd afgewisseld met rustige ballads. Voor de wat oudere bezoeker een feest van herkenning, maar ook voor de jongere bezoeker zeker niet onbekend nu de zestiger jarenrage ook op radio en televisie ruimschoots doorbreekt. Brazz bestaat uit de Leusdense drummer Cor Koot, bassist en zanger Piet Kikkert, zanger/gitanst Max Eikmans en Erik Smidt neemt keyboards en zang voor zijn rekening. Het spreek voor zich dat het optreden van Brazz gelardeerd wordt met de allergrootste hits uit de jaren zestig en mensen die er niet genoeg van kunnen knjgen, kunnen nog de hele maand apnl terecht bij het populaire radio drie- programma Countdown-café, dat ook in het teken staat van Back tot the sixties. De Geut opent zaterdag de deuren om negen uur. De entree bedraagt ƒ4,50, houders van een Geutpas betalen 3,50. ACHTERVELD - Zaterdag houdt de KPJ in Achterveld weer de jaarlijks terugkeren de oud ijzer actie. Iedereen in het dorp en omgeving en in de buitenwijken kunnen het oud ijzer dat op te ruimen is aan de straat klaar zetten. In de verste hoeken van de bui tenwijken zal het oud ijzer vrijdag avond al worden opgehaald. Dege nen die oud ijzer hebben, worden wel verzocht het niet in de nacht van vrijdag op zaterdag al aan de straat te zetten. Dat is volgens de APV verboden. Ook is het mogelijk dat er dan kapers op de kust zijn. Het oud ijzer zal tot ongeveer 15.00 uur op zaterdag worden op gehaald Ledenvergadering ABP in Amersfoort LEUSDEN/AMERSFOORT - De af- deling Amersfoort en omstreken van de Nederlandse Bond van Ge pensioneerden (ABP) houdt op dinsdag 22 apnl haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Deze wordt gehouden in de Oude Tram nabij het NS-station en begint om twee uur^s middags. ACHTERVELD - Bij de plaatselij ke politie in Achterveld, telefoon 1607, zijn de volgende goederen als verloren en gevonden opgegeven Gevonden: zwarte heren portemonnee met kleingeld; beige-bruine krupporte- monnee; zwarte etui met drie sleu tels (op etui de naam garage Lam- mers); zwart imitatie-leren meisjes jasje; bankbiljet 100,- (2 maal). Verloren: grote sleutel met lang wit koord. LEUSDEN - De gistermiddag gehouden kledingbeurs in de Dorpskerk te Leusden-Zuid is een groot succes geworden. De tweedehandskleding ging grof van de hand. Donderdag 17 april 20.15 uur. Spreekbeurt van me vrouw Crum in 't Vooronder aan de Burg Van der Postlaan 2 te Leusden Centrum. Thema: economische zelfstandigheid. Vanaf 20.00 uur staat de koffie klaar. Vrijdag 18 april 14.15 uur Forum over gezondheid en politiek in de Hogere School voor Gezondheidszorg, Lankslaan 10, met politici van WD, CDA, PvdA en PSP. 20.00 uur: Uitvoering van toneel vereniging Eendracht in De Korf, Smidse 1. Stuk: „Veertig karaat". 21.30 uur: Jazz podium in De Hak- horst met Tno Wiebe Haanstra en solist Bert Frans op trompet. Maandag 21 april 09.15 uur: Bijeenkomst over moe derschap m 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2 te Leusden Centrum. 09.45 uur: Open huis in Leusdense peuterspeelzalen. (Zie ook elders in deze krant) LEUSDEN - Met ingang van vandaag is Leusden een bloemenzaak njker. Aan de Pnnses Irenelaan 23 te Leusden-Zuid, te midden van winkelcentrum De Bieshaar, is sinds vandaag Sylvia's Bloemenhal gevestigd. Gisteren hield de eigenaar, H. Koster, open huis. Vanaf vandaag, zoals gezegd, moet de zaak gaan lopen. imend weekeinde in Leusden. ACHTERVELD - Maandag avond kan er weer geschre ven worden voor Amnesty In ternational. Degenen die hier aan mee willen doen, worden om 19.30 uur verwacht bij Nel Schwagermann aan de Ver jaagde Ruiterweg. Er zal geschreven worden naar autoriteiten van landen waar perso nen om hun politieke overtuiging, geloof en kleur onrechtmatig wor den vastgehouden en/of gemarteld worden. Deze avond zal geschreven wor den naar de autoriteiten van Polen, Syrië en Chili. Men kan meer dan één bnef schnjven. Voorbeeldbneven m het Nederlands, maar ook in andere talen, zijn aanwezig om te worden overgeschreven. Enveloppen, bnefpapier en postzegels liggen eveneens klaar. LEUSDEN - Bij de Rabobank Ha- mersveld trad afgelopen dinsdag weer het alarmsysteem in werking. Bij controle bleek dat het hier ging om een loos alarm. „Dat komt de laatste jaren regelmatig voor," al dus een woordvoerder van de rijks politie. „Het zijn vaak menselijke fouten. Men wil bijvoorbeeld iets pakken en vergeet dan het alarm." LEUSDEN - De Pax Christi Kinderhulp zoekt nog steeds een aantal gastgezinnen dat bereid is om twee Noordierse kinderen drie weken lang op te vangen. Zoals bekend ko men op 21 juli 24 Noordierse kinderen naar Amersfoort en omgeving om daar, ver weg van het geweld in eigen land, te genieten van een heerlijke vakantie. Van de gastgezinnen verwacht men een wat flexibele instelling. Bovendien is een redelijke kennis van de Engelse taal vereist. Moch ten er zich tijdens de dne weken problemen voor doen, dan staat een medewerker van de Pax Chns- ti Kinderhulp dag en nacht klaar om oplossingen mee te helpen zoeken. Mensen die meer informatie over dit gastgezin-zijn willen hebben, kunnen contact opnemen met Paula (advertentie) l

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3