Roda (zo.) deelt met WZA en DWSM Roda (za.) breekt Winst Antilopen zet eindsprint in Regen spelbreker bij LTV Lookhorst Degradatie voor TTCL BALAIS Handhaving in eerste klasse vrijwel zeker Nuttige 0-2 winst bij FC Majella VOETItJlL Ons Eibernest met 6-7 teruggewezen Ot LEUSDEN - Twee punten uit twee duels. Dat was de ba lans die de Roda-zonda? kon opmaken nadat in Amers foort met WZA en in Utrecht met DWSM de punten waren gedeeld. Zo op het eerste gezicht geen onverdienstelijke resultaten van de formatie van trainer Meindert Vlugt, zeker gelet op de prestaties van de Leusdenaren in het verleden. WZA was immers voor Roda '46 altijd lastig en bijna niet te verslaan. Lang zag het er donderdag avond in de Keistad naar uit dat Roda '46 dan ook een historisch succes ging boeken, toen de stand op slag van officiële speeltijd nog 0-2 in het voor deel van de Leusdenaren stond. De zwak leidende arbi ter dacht daar echter anders over. want nadat WZA in de laatste minuut de aansluiting hervond, kwamen de Zeehel den ver in blessuretijd ook nog langszij: 2-2. In Utrecht moest Roda '46 op nieuw uitkijken om het onge schonden blazoen van na de winterstop in stand te houden. En dat lukte, want met 1-1 werd de aanval van DWSM afgesla gen. zodat de Leusdenaren zich uitstekend staande hielden in de afvalrace, waarvan de uit komst nog steeds onvoorspel baar is. Met Bob Schoordijk, in de basis in plaats van Peter van de Hen gel, trad de Roda-zondag het nog aspiratievolle WZA op ei gen bodem tegemoet Vanaf het beginsignaal ging de vlam in de pan. Voor iedere meter terreinwinst werd geknokt. Het ging er stevig aan toe, waarte gen de scheidsrechter met erg kordaat optrad, zodat in het ver dere verloop van deze confron tatie met sentimenten en belan gen het ergste gevreesd moest worden. DINSDAG 22 APRIL 1986 John Jansen werd stevig aangepakt. Arbiter Creeven stond erbij, keek er naar en deed ruets. Peter Krujf een fractie te laat. Roda deed echter met onder voor de Zeehelden. Hoewel WZA optisch een overwicht had, mede het gevolg van het inmiddels overbekende be houdende concept van Roda '46, kwamen de Leusdenaren bij counters een aantal malen gevaarlijk voor het vijandelijke doel. Bij een van deze tegensto ten maakte Bob Schoordijk zijn verkiezing meteen waar, door een grabbelpartij van de WZA-keeper met een doel punt af te straffen. Een betere opsteker voor Roda '46 was in het hol van de leeuw nauwelijks denkbaar Op inzet hield Roda '46 met alleen de voorsprong in tact, maar zag halverwege de tweede helft zelfs kans om naar 2-0 uit te lo pen, toen Dick van 't Klooster een snelle aanval via Peter Knijf over de rechterflank met het hoofd afrondde. De WZA- doelman stond op het ver keerde been en kon de goed geplaatste kopbal van Roda's kilometervreter niet pareren: 2-0. Een verrassing hing lange tijd in de lucht, want naarmate de tijd verstreek, werd het spel van het tegen zichzelf vech tende WZA niet beter op. Het einde naderde en nog steeds hadden de Amersfoorters geen gaatje in het hechte verdedi- gingsblok van Roda kunnen vinden. Doelman Michel Vrij hoef was banaal en wist van geen wijken. Een minuut voor de officiële speeltijd kwam WZA toch na derbij nadat de steeds chao tisch leidende arbiter de kluts volledig kwijt begon te raken. Een handgemeen van Jaap Zweineberg zag hij over het hoofd en gaf de boosdoener slechts een boeking. Ook een fikse overtreding van een WZA-er ter hoogte van de 16 meter, ontging hem. Doorspe len luidde zijn beslissing en prompt lag bij Roda '46 de aan sluitende treffer in het net: 1-2. Niets aan de hand, dacht men bij Roda '46. Rustig blijven en de tijd volmaken liet trainer Meindert Vlugt vanaf de zijlijn weten. Om een onverklaarbare reden liet de arbiter ruim vijf minuten doorspelen, en dat werd Roda '46 noodlottig. Toen de buitenspelval te laat dicht klapte zat er voor libero Jan van Eijden niets anders op om de doorgebroken WZA-er binnen het strafschopgebied over de knie te leggen. Een strafschop was het gevolg. Een buiten kansje waarmee WZA de ba lans in evenwicht bracht en de eindstand op 2-2 bepaalde, want direct na de aftrap vond arbiter Greeve het ineens wel letjes. DWSM Onder slechte omstandighe den, maar op een goed be speelbaar veld, moest de Roda- zondag voor de tweede maal binnen een maand tegen DWSM uit Utrecht aan de bak. Evenals onlangs in Leusden ontliepen beide ploegen elkaar niet veel. In de eerste helft had DWSM het beste van het spel, dat resulteerde in een 1-0 voor sprong. Na de hervatting namen de Leusdenaren de touwtjes strak in handen. Het aantal kansen hoopte zich gestaag op, maar verder dan de gelijkmaker uit een vrije trap van Bob Schoor dijk, die opnieuw boven Peter van de Hengel in de basiself was verkozen kwamen de Leus denaren niet. Ook het inzetten van Harry Ous- souren voor de teleurstellende Jaap Zweineberg veranderde niets aan de stand. DWSM en Roda deelden opnieuw broe derlijk de punten, waarmee beide clubs na het horen van de andere resultaten dik tevre den moesten zijn. Een neder laag bood immers weinig per spectief. LEUSDEN - Eindelijk, na ruim vier maanden deed de Roda-zaterdag weer eens op positieve wijze van zich spreken. En dat werd de hoogste tijd ook. Want na de enorme terugval die zich sinds de winterst(r)op hardnekkig manifesteerde, raakten de Leusdenaren steeds verder achterop. Roda '46 kon de aspiraties om dit seizoen naar de hoofdbond door te stoten op geen enkele wijze meer waarmaken. Zelfs een mo gelijk waardevolle tweede plek zat er al weken niet meer in. Integendeel. Handhaven luidde sinds een maand het pa rool toen duidelijk werd dat de staartploegen zich nog met bij degradatie hadden neerge legd. Steeds dichter zakten de Leusdenaren naar die fatale streep toe, waardoor de ont moeting tegen FC Majella in de stad Utrecht het etiket van een degradatie-duel kreeg. Roda '46 besefte dat terdege en boekte op de Utrechters een degelijke 0-2 overwinning in een wedstrijd, die meer span nend was dan fraai. Dat kon ook haast niet anders. Vooraf lagen de kaarten voor beide clubs vnj duidelijk. FC Majella moest winnen om Roda '46 op de ranglijst te passeren om uit de greep van de sputte rende onderste drie te blijven. De Leusdenaren mochten dus ook niet verliezen om in de slot van de competitie niet voor jo ker te gaan en dupe te worden van het vreemde verloop van de stnjd. Het veld stond goed voetbal trouwens niet zo toe, zodat de toeschouwers vooraf al konden bedenken dat beide trainers kozen voor het motto 'voorzichtigheid is de moeder van de porseleinkast'. Werkvoetbal prevaleerde met het denkbeeldige slot op de achterdeur. Fake Schoonewille was bij Roda '46 weer terug op zijn oude stek aan de linker kant, waardoor Klaas de Vries het in plaats van Ruud Stoel- horst op de rechterflank mocht proberen. Verdedigend pakte Bert Staubach: stnjd?' 'laatste wed- deze ingreep van trainer Eltjo Kapenga naar behoren uit, maar in aanvallend opzicht speelden de Leusdenaren in de eerste helft ver onder de maat. Technisch kwam de nieuwbak ken buitenspeler te kort om zijn mede voorwaartsen direct in stelling te brengen. De passes kwamen met aan. Daarnaast klopte de organisatie niet. Mid- voor Coen van Dijk liet zich als centrum-spits te ver terugval len waardoor Bert Staubach, die voor Roda '46 dit seizoen zijn laatste wedstrijd heeft ge speeld wegens een schorsing van drie duels en het steeds lui der worden gerucht dat hij de Leusdense voetbalclub gaat verlaten, als aanvallende mid denvelder vaker in de frontlinie te vinden was dan in de tweede lijn. Afstandsschoten vielen dan ook niet te noteren. Roda '46 was wel vaker in bal bezit, maar kon dit niet uitbui ten omdat het tempo te laag was en de precisie in de combi naties ontbrak. Ook FC Majella was nauwelijks gevaarlijk. Slechts éénmaal kwamen de Domstedelingen in kansrijke positie voor het doel van Berry Buunk, maar nog net op tijd wist Fake Schoonewille de Utrechtse aanval met een forse overtreding te ontzenuwen. De terechte boeking nam hij op de koop toe, want de Leusde- naar voorkwam een vrijwel ze kere achterstand, die Roda '46 in deze fase van de stnjd niet kon gebruiken. Dat Henk van Pluuren even later ook tegen een notitie opliep voor een vrij onschuldige ingreep, was ech ter wat overdreven. OPEN In de tweede helft verscheen bij Roda '46 aanvaller Ruud Stoelhorst in de frontlinie ten fa veure van Harry Kerssies, die zijn plaats opofferde voor Klaas de Vnes. Deze wissel had di rect effect. Er zat veel meer diepte in het spel en ook de flanken werden beter benut. De wedstrijd kreeg steeds meer een open karakter omdat ook FC Majella offensief wat meer aan de weg moest timme ren. Een afstandsschot pal onder de lat kon doelman Berry Buunk met zijn vingertoppen nog net tot hoekschop verwerken, voordat libero Erik Vreekamp een kopbal uit deze corner op de lijn keerde. Roda '46 kwam toen goed weg, raakte echter niet in paniek. Een schitte rende aanval via de rechterkant bereikte via Coen van Dijk in het centrum invaller Ruud Stoelhorst. Geheel vnj depo neerde hij op koelbloedige wijze de bal in het Utrechtse net: 0-1. gelijkmaker voor- Een indirecte vrije trap bracht deze voorsprong bijna in ge vaar. Met een katachtige reac tie behoedde doelman Buunk zijn ploeg voor de gelijkmaker. Nadat Ruud Stoelhorst in de slotfase voralsnog vergat om vrij voor de keeper Roda m vei lige haven te schieten, was hij toch degene die met een scherpe voorzet aan de basis stond van de alles beslissende treffer. Co de Smalen gaf op de doellijn het laatste tikje: 0-2. Roda '46 was veilig, zo leek het althans. FC Majella gaf de moed nog niet op, zelfs met tien man niet. Nadat een speler na een trappende beweging het veld moest verlaten, kregen de Utrechters een strafschop Deze werd niet benut, waar mee FC Majella in feite zijn ei gen vonnis tekende en nog die- verloren. LEUSDEN - Het slechte weer in het eerste competitie- weekeinde heeft veel roet in het eten gegooid van competi tie-tennissend Nederland. Vele partijen moesten worden on derbroken en zelfs wedstrij den gestaakt. Het eerste zondagmixed-team van LTV Lockhorst, dat vong jaar promoveerde naar de derde klas se, ging op bezoek bij Wilskracht 4 in Utrecht. Verder dan dne uitge speelde enkelpartijen kwam het niet. Madeion Schoemaker, na Barne- veld weer terug op het oude honk, en Frank Vissers wonnen, Gisela Bolk verlor. Arthur Scherpenzeel, ook weer terug bij Lockhorst, staat 5-5 in de eerste set op het moment, dat de wedstrijd door slecht weer werd gestaakt. Het tweede team, dat vorig jaar kampioen werd in de vierde klasse, maar geen kans zag te promoveren, speelde tegen Randenbroek 5 in Amersfoort. Hier moest de wed strijd na zes partijen worden ge staakt. Alle zes partijen gingen naar Michel Viai, Aioert Nooraxaiup, Birgit Schoemaker en Maryse Roe- lofsen van LTV Lockhorst. Het eerste mixed-team op zater dag, dat vorig jaar promoveerde naar de hoofdklasse, ging op be zoek bij Alta. Alleen de dames Ursula Stulemeyer en Hans Bolk wonnen hun partij in de damesdub- bel, de overige vier partijen gingen Randenbroek 5 - Sen. 2 gest 0-6 De Geeren 2 - Senioren 4 0-8 Jun. 1 - Leusden 1 gest. 2-2 Jun. 2-Vianen4 gest 2-4 zaterdag: Alta A-Senioren A 4-1 Senioren B - Larsheim C 3-2 Rapid B - Senioren C 1-4 Senioren D - Griffensteyn B 1-4 Heren A - Eemelaar A gest. 3-2 Heren B - Blancum C 2-4 Heren C - Nieuwegein C 2-4 Soesterberg D - Heren D 4-2 Groenekan F - Heren E 6-0 Rheinauwen A - Veteranen A 2-3 Junioren A - Hoogland A 0-5 Junioren B - Randenbroek C 5-0 Junioren C - Leusden B 4-1 Jongens 17 A - Leusderpark A 6-2 Jongens 17 B - Iduna B 5-3 Jongens 15 A-Shot A 1-7 LEUSDEN/ACHTERVELD - Ondanks de goede resultate die Roda'46 afgelopen weekeinde in de stad Utree] boekte, kunnen de Leusdenaren theoretisch nog stee< niet zeggen dat ze absoluut veilig staan. Zowel de zate dag- als de zondag-formatie kunnen in de slotrondenc punten nog door de huidige bezetters van de degradatii plaatsen achterhaald worden. De puntenwinst die de rood zwarten binnenhaalden was dus hard nodig om de nog he vig tegenstribbelende staart ploegen op afstand te houden. In de hoofdklasse hield Roda'46 ex-KNVB-er FC Majella met 0-2 achter zich; de eerste winst na de winterstop! Montfoort en Benschop raakten daardoor verder achterop, om dat Hercules en SVL geenszins van plan waren om de Utrechtse provincieclubs de helpende hand toe te steken. Met 1-0 en 0-0 viel voor beide zo goed als het doek Vanavond valt de definitieve beslissing als beide elkaar in de derby ontmoeten. Verlies betekent onherroepelijk degra datie naar de eerste klasse, winst geeft voor een van beide weer een klein beetje hoop. Voor Veensche Boys lijkt de spectaculaire inhaalrace tever geefs, nu op FC Majella na de andere clubs uit het vizier ra ken. Veluwse Boys redde alvast het vege lijf door deze week tweemaal winnend uit te halen. Eerst kreeg SVL met 2-3 klop, voordat de Musketiers in eigen huis met 1-4 ontwapend wer den. Hoevelaken stevent on danks het puntverlies tegen streekgenoot Veensche Boys onbedreigd op het kampioen schap af, want met de thuis wedstrijden tegen Benschop en SVL voor de boeg lijkt er voor Hoevelaken geen vuiltje meer aan de lucht. Uitslagen hoofdklasse: SVL - Veluwse Boys 2-3 Hercules - Montfoort 1 -0 Benschop - SVL 0-0 Musketiers - Veluwse Boys 1-4 FC Majella - Roda '46 0-2 Veensche Boys - Hoevelaken 1 -1 Stand hoofdklasse: SC Hoevelaken Hercules WJ Bloemenkwartier Veluwse Boys SVL Musketiers Roda'46 FC Majella Veensche Boys Benschop Montfoort Het puntverlies '79 heeft Achterveld zonder te spelen betere kansen gegeven om in de slotfase van de com petitie alsnog de belangnjke tweede plaats te pakken. Voor Amersfoortse Boys, dat vonge week donderdag in de Vesting met 0-1 overeind bleef en Naar- den zondag tegen Zuiderzeevo gels met 1-1 de punten zag de len, lijkt de terugkeer naar de zondaghoofdklasse nog slechts een formaliteit. Voor Naarden, Achterveld en BFC rest slechts het gevecht om het vice-kam- pioenschap. Onderin was voor ASV'65 het pleit al beslecht, maar wie de Ankeveners op hun weg naar de tweede klasse zullen vol gen, is nog onduidelijk. Barne- veld dat thuis met 0-1 van Laren verloor staat er het beroerds voor, mede omdat Aurora c nieuw punten pakte do Olympia met dezelfde cijfers verslaan. Vier ploegen met punten, maar het verschil ml, aantal afgewerkte duels mo het de komende twee weki defimtief gaan uitmaken. Uitslagen le klasse A: Naarden '79 - Amersfoortse Boysj Naarden '79 - Zuiderzeevogels Aurora - Olympia '25 Barneveld - Laren Stand le klasse A: Amersfoortse Boys 20 28 (39-; Naarden '79 20 26 (37-; BFC 20 24 (34i Achterveld 19 23 (35 Zuiderzeevogels 19 21 (25-i Laren 20 21 (3&i Olympia '25 19 20 (251 Sporting '70 18 16 (29-! Aurora 18 16 (27f Austerlitz 19 16 (25 Barneveld 20 16 (24! ASV'65 (deg) 18 4 (17- KOSTBAAR 19 27 (37-18) 19 25 (32-17) 20 25 (40-30) 20 23 (39-33) 18 18 (24-23) 18 18 (25-27) 18 18 (25-30) 19 18 (29-30) 19 15 (29-36) 20 14 (24-32) 18 13 (15-22) 18 12(21-26) van Naarden In de eerste klasse B liet Roda-zondag bij WZA mog lijk een kostbaar punt ligge maar bij DWSM pakten de Bi ningparkers met 1-1 weer ei belangrijk punt op een mom! dat bijna alle andere ploege die zich in deze klasse na moeizaam voortbewegen, volle winst boekten tegen ges nommeerde tegenstanders, vierwijkers versloeg WZA ra 4-3 terwijl Utrechtse Boys teg koploper Domstad stuntte: 3- Hooglanderveen profiteert al was dat met pijn en moei maar de 5-4 winst op VSK ze weer zoden aan de dijk. Vo Soesterberg is de situatie v wel hopeloos. Schalkwijk slo de deur met 2-1 op slot. R1 won nipt (1-0) van Voorwaart' Uitslagen le klasse B: WZA - Roda '46 Rivierwijkers - DWSM Hoogl.veen - VSK DWSM - Roda '46 Rivierwijkers - WZA RUC - Voorwaarts Schalkwijk - Soesterberg Utrechtse Boys - Domstad Stand le klasse B: SC Domstad Hooglanderveen WZA VSK RUC Roda'46 Voorwaarts DWSM Utrechtse Boys Schalkwijk Rivierwijkers Soesterberg Inhaalprogramma 22-4-86: hoofdklasse: SVL - Musketiers Montfoort - Benschop 24-4-86: le klasse A: Austerütz - ASV'65 BFC - Naarden Sporting - Achterland le klasse B: Schalkwijk - Hooglanderveen Soesterberg - Utrechtse Boys 20 26 (25 18 22 (3 li 19 22 (35- 20 22 (32i 20 21 (31i 20 20 (24 19 19 (29 18 17 (35 19 17 (24 19 16 (27- 17 15 (35 18 9 (ii per in de zorgen raakte. Uitslagen zondag: Wilskracht 4 - Sen. 1 gest. 1-2 LEUSDEN - Tafel Tennis Club Leusden is er niet in geslaagd om in de slotronde het vege lijf te redden. On danks het knappe 5-5 ge lijkspel tegen kampioen over het Net uit Amersfoort trokken de Leusdenaren aan het kortste eind, omdat concurrent SVE tegen alle verwachtingen in de laatste wedstrijd van de voorjaars competitie winnend wist af te sluiten. Een punt kwam TTCL daardoor te kort om SVE een beslissingswed strijd af te dwingen en de gradatie te ontlopen. Piet van den Bree, Robert Jan Unkraut en Henk Nieuwenburg treffen geen enkele blaam. want in de altijd lastige derby tegen Over het Net, dat de titel in de derde klasse al niet meer kon ontgaan, deden de heren alles wat in hun vermogen lag Meer als een 5-5 gelijkspel zat er voor de Leusdenaren toch niet in. zodat terugkeer naar de derde klasse toch een feit werd. Het tweede team dat in de derde klasse met vlag en wim pel de titel in de wacht sleepte, gaat in de najaarscompetitie de positie van het gedegradeerde standaard team in de tweede klasse overnemen. En dat is voor TTCL een pleister op de j wonde en een schrale troost. LEUSDEN - „We hebben de eindspurt ingezet," consta teerde trainer Kees van Buren van Antilopen tevreden na af loop van de 6-7 overwinning bij het Haagse Ons Eibernest, voormalig landskampioen. „We hebben eindelijk ge speeld, zoals de promotie klasse op dit moment van ons eist; goed georganiseerd en doelmatig korfbal. Individu eel was Antilopen over het algemeen beter, maar omdat aanvallend op het vak van Gert Graafland, Eddy Hen driks, Nancy Lahey en Yolan- da Versteeg na, het nog niet helemaal vlekkeloos verliep, kon Ons Eibernest tot het eindsignaal in het kielzog blij ven, zonder Antilopen overi gens echt in problemen te brengen. De noodzakelijke overwinning kwam dan ook nauwelijks in gevaar, hoewel de eindstand anders doet ver moeden." De teams waren aan elkaar ge waagd in het begin. Na vijf minuten nam Antilopen door een afstand schot van Richard Urbach de lei ding. Ook de thuisclub had van afstand succes. Een blunder in de Leusdense defensie betekende 2-1 en dat was de enige keer dat Antilopen tegen een achterstand aankeek. Binnen een half uur bracht debutant Walter Urbach ook met een afstand de partij, en geheel overeenkomstig het spelbeeld, op 2-2. Hierna kwam Antilopen's beste aanval voor de vijandelijke korf en niet zonder succes. Vrij snel maak te Yolanda Versteeg er met een doorloopbal 2-3 van. Nancy Lahey vergrootte de voorsprong tot 2-4 toen ze van afstand raak schoot. Voor de rust werd er verder niet meer gescoord. In de tweede helft schoot 0 Eibernest snel raak: 3-4. Antiloj had een minuut later weer I verschil op twee doelpunten 1c nen brengen, wanneer de mi spelende Joyce Osnabrugge var. stip had raak geschoten. Hel gebeurde dat niet en zag Ons bemest kans om met een doorlof bal langszij te komen. Toch kwamen de Leusdeni weer aan de leiding, toen Jeaiu* Jekel bij een doelpoging de ba! de handen werd getikt. KoosN rusma verzilverde vervolgens strafworp: 4-5. Ook uit een se worp werd het 5-5. Met het gevaarlijkste vak weet de aanval kreeg Antilopen w« hoop. Mede gesteund door go defensief spel, was deze hoop 9 grond. Met afstandschoten do Yolanda Versteeg en Nancy Laf liep Antilopen naar 5-7 uit. Met nog een kwartier te spelt probeerde Antilopen, zonder i rekt alleen op balbezit te spelen bal zo lang mogelijk in de ploeg houden. De bal werd desondai te veel onnodig bij de tegen# ders ingeleverd. In de laatste! conde kwam Ons Eibernest nog 6-7 terug, maar daarna werd del niet eens meer uitgenomen langrijke punten voor Antilop waren binnen.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 6