Gemeentelijke adviseur denkt niet aan bewust verkeerde verklaring ftrus op planken met tuk van Neil Simon Gemeente houdt weer compostvatenaktie ERTROUWELIJK ADVIES INZAKE KWESTIE EISING/VAN GOOL: i V 1LV irA ichtgewonde a vechtpartij leusder krant Ophaaldag rommelmarkt Crèche in Blijhof Wegwijs Leusden '86/'87 Stijging van inwonertal Spreekuur Rademaker vervalt )wazen" op 27 april in Ros Beyaart Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Voorlichtings avond van PJGU Winkeliers Leusden, Hamershof en Biezenkamp Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering leusder krant DONDERDAG 24 APRIL 1986 - 17e JAARGANG NO. 98 De brief vervolgt dan: „Met name de omstandigheid, dat de gemeentesecretaris niet werd ge- konfronteerd met de uitlatingen van de drie op 21 maart 1986 gehoorde getuigen, alsmede het feit, dat de drie getuigen wel een zeer summiere verklaring over de door hen met de gemeensecre- vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Inwoners van de gemeente Leusden zijn zaterdag 26 april welkom op de gemeentewerf, Ha- mersveldseweg 105. De ge meente Leusden houdt dan in samenwerking met de werkgroep milieueducatie van het CML en de NV Vuil afvoermaatschappij VAM een informatie-ochtend over het zelf composteren van huis- en tuinafval. Er zijn wederom VAM-com- postvaten te koop voor de sterk gereduceerde prijs van 65, - per stuk (legiti matiebewijs meenemen). Voor diegenen die al een compostvat hebben aange schaft is het ook zinvol op zaterdagochtend de 16e een bezoekje aan de ge meentewerf te brengen, omdat nieuwe vindingen en hulpmiddelen op het ge bied van composteren te zien zullen zijn. ftJSDEN - Bij een vechtpartij café De Brouwenj, afgelopen trdagavond rond 02.00 uur, raakte een persoon licht gewond aan zijn oor. Dat moest in het ziekenhuis gehecht worden. Vol- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is da 'ijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. gens de politie is de vechtpartij, waarbij voornamelijk Leusdenaren betrokken waren, met een sisser afgelopen. De rijkspolitie heeft en kele betrokkenen verhoord, maai kon met achter de oorzaak komen. LEUSDEN - De PJGU Leusden houdt komende donderdag om 20.15 uur een agrarische voorlich tingsavond in jongerencentrum De Til. Twee medewerkers van de Co'operatieve Rijnrate te Wagenin- gen zullen een spreekbeurt hou den: de heer B. van 't Klooster (varkensvoorlichter) en de heer P. van Amerongen (rundveevoorlich- ter). Na de spreekbeurten is er gele genheid tot het stellen van vragen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. LEUSDEN - In heel Leusden worden op zaterdag 26 april van 09.00 uur tot 14.00 uur huis-aan-huis spullen opge haald voor de rommelmarkt van de Hervormde een Ge reformeerde kerken in Leusden. De opbrengst van de rommel markt, die op 31 mei wordt ge houden, is bestemd voor het opknappen van de kerkgebou wen in Leusden en in de Oost- duitse partnergemeente Bran denburg. Alles is welkom, van konijnenhokken tot schilde rijen, van glas- en aardewerk tot videorecorders. Degenen die op 26 april niet thuis zijn kunnen hun spullen buiten gereed zetten. Voor in formatie: Piet de Vos, telefoon 946423 (na 18.00 uur). LEUSDEN - De Blijhof aan de Ansfriduslaan 49 staat zaterdagoch tend weer open voor kinderen in de leeftijd van twee tot ongeveer acht jaar. Terwijl hun ouders de bood schappen doen, kunnen de kinde ren zich pnma vermaken in de crèche, die tussen 10.00 uur en 13.00 uur open is. De kosten zijn 2,50 gulden voor leden, en 3,50 gulden voor niet-leden. LEUSDEN - De machine wint nog steeds terrein Dmgen die vroeger nog met de hand gedaan werden, worden steeds vaker overgenomen door de vooruitstrevende techniek. Zo ook het schoonmaken van de markeringspaal tjes langs de wegen. Onze fotograaf Janus Visser „betrapte" bovenstaand voertuig tijdens zijn werkzaamheden deze week in Leusden. Een nogal imposante machine voor het reinigen van die kleme paaltjes. Of het ook sneller gaat dan het oude vertrouwde handwerk?? (advertenties) Binnenkort verschijnt de nieuwe infogids „Wegwijs Leusden". Wilt u adverteren in deze gemeentelijke gids, neem dan kontakt op met de BDU afdeling Periodieken Nieuwstraat 15/Barneveld. Telefoon 03420-94911/94264. U kunt vragen naar mevrouw I. Bak die u alle informatie verstrekt. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18,30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. LEUSDEN - Het aantal inwo ners van Leusden is in de maanden januari en fe bruari flink toegenomen. Op 1 januan waren er 26.020 inwoners, op 1 fe bruari 26.071 en op 1 maart 26.087. Dat kwam tot stand via een geboorte-overschot van 28 in januan en een ge boorte-overschot van 18 in februan Bovendien was er in januari een vestigings overschot van 23 en een "vestigingstekort" van 2 in februari. LEUSDEN - Op dinsdag 24 apnl aanstaande is burge meester J. W. M. Rademaker verhinderd om zijn wekelijkse spreekuur te houden. Voor dringende gevallen kan men via het secretariaat van B en W een afspraak maken voor het spreekuur van één der wethou ders op vrijdag 25 april of 2 meL Het secretariaat is te be reiken via telefoonnummer 033-941247, toestel 113. NIEUW COLLEGE: net een wasmiddel, geheel vernieuwd Vanavond verklaring van gemeentesecretaris in raad pag.3 Schoolvakanties 1986/1987 pag.3 Beleidsprogramma voor komende vier jaar: veel voorlichting en steun particulier initiatief pag.S Nimxnerdor-ruiters houden eer van vereniging hoog pag.6 Interview: Berdien Stenberg moet keihard werken voor haar succes pag. 7 Leusdens Ver-leden pag. 8 Op Koninginnedag veel attracties voor jong en oud pag. 9 Rush Hour injazzsocieteit pag. 10 Servicepagina pag. 11 DOKTERSDIE NST: zaterdag: tel. 943300 zondag: tel. 944600 (van de redaktie) iUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben in de jtie rond kavel 25 en de tegenstrijdige getuigen-verklaringen van eentesecretaris Reier van Gooi en de raadsleden Oostra, Blom en juin advies gevraagd aan het advokatenkantoor Stibbe. Blaisse ong. Namens dit kantoor bracht mr. R. Samkalden een advies uit, rin hij voorstelt op grond van het nu beschikbare materiaal uit het [onderzoek, te trachten een zogenaamde contra-enquête te laten den, waardoor het mogelijk zal zijn om op verschillende punten r helderheid te verschaffen. theer Samkalden konkludeert uit het hem beschikbare materiaal, op dit moment niet kan worden gesproken van een bewust eegde meineed door de gemeentesecretaris. Overigens vindt hij afleggen van een verklaring van de heer Van Gooi in de raad nu opportuun. Over de inhoud van die verklaring wil hij zich niet ten, zo schrijft hij b w. Wel laat hij weten, dat hij voor het dien van een onderzoekscommissie, zoals een deel van de raad istelt, op dit moment onvoldoende grond aanwezig acht. Het advies de heer Samkalden is - ondanks het kopje „Strikt vertrouwelijk" - ezonden aan de raadsleden en de pers en zal vanavond bij de indeling van het desbetreffende punt worden betrokken. NFRONTATIE ONTBRAK e heer Samkalden in zijn advies de gemeente: „Uit de verkla- van de gemeentesecretaris 24 januari j.l. maak ik niet op. hij van zodanige feiten op de gte was, dat op grond daarvan et worden gekonkludeerd, dat Jgemeente gehouden is tot ver koop c.q. het voortzetten van de onderhandelingen. Zulke feiten ko men in zijn verklaring niet voor. Hem is kennelijk met name ge vraagd of hij het in de verklaring opgenomen oordeel aan een aantal raadsleden had gegeven. Mij is met bekend, hoe de vragen aan de ovenge getuigen zijn gesteld. Wel is duidelijk, dat de gemeensecreta- ris niet meer tijdens het getuigen- n één onzer verslagge- is) iEUSDEN - De toneelgroep jongerenvereniging Virus Hit zondagavond 27 april in 't Ros Beyaart. Traditie getrouw zijn ook niet-leden van de jongerenvereniging van harte welkom, al zal deze categorie bezoekers wel een bescheiden toegangsprijs moeten betalen. Virus voert zondag een toneelstuk op van de bekende Amerikaanse schrijver Neil Simon, getiteld „Dwazen". (Oorspronkelijke titel „Fools"). „Dwazen" is een komische fabel, die zich omstreeks het jaar 1890 opmerkelijk, dat geen van de ande re getuigen tijdens hun verhoor heeft aangegeven, waarom de ge meentesecretaris van oordeel zou zijn geweest, dat de gemeente een fout zou hebben gemaakt of „nat zou gaan", evenmin dat hij daarover verder mets gezegd zou hebben. De heer Samkalden in zijn bnef aan het college: „Mede gezien de ver klaring van de gemeentesecretaris zelf, zou zo'n vraag tijdens zijn verhoor voor de hand hebben gele gen. Ook m de door de andere getuigen genoemde (telefoon-)ge- sprekken, die zij met de gemeente secretaris hebben gevoerd, is die vraag kennelijk niet aan de orde geweest," aldus mr. Samkalden. NIET BEWUST MEINEED afspeelt in een dorpje in de Oekraï ne. De onuitsprekelijke naam van het dorp is Kulyengkof. Het toneel spel begint met de aankomst van een werkloze onderwijzer m het dorp. Het enige wat de man bij zich heeft is een koffer en een paar boeken Rond de onderwijzer speelt zich een waar wonder af, zoals wel vaker gebeurt in een fabel. Het toneelstuk wordt gespeeld m een Russisch decor. „Dwazen" is te rangschikken in de categorie komi sche stukken. Zelf spreekt Virus over een „Anatevka-achtig verhaal met rake tikken naar 1986". De deuren van Ros Beyaart gaan zondagavond 27 april om 19.30 uur open. Virus wil graag precies om acht uur met het toneelspel aanvan gen. De omstreden kavel 25, oorzaak van de kwestie Eising en een mogehjke tegenstrijdige verklarmg van gemeentesecretaris Van Cool. verhoor met de verklaringen kon worden gekonfronteerd, omdat de laatste verklaringen twee maanden later werden afgelegd. In de ver klaring van mevrouw Blom-de Groot en mevrouw Verduin-Mun- nik wordt niet gesproken van een „grove ambtelijke fout", doch er wordt gesteld, dat de gemeense- cretaris had gezegd „dat er een fout was gemaakt", danwel „dat de ge meente fout zat met kavel 25". De verklaring van de gemeensecreta- ris stnjdt qua bewoording allen duidelijk met de verklaring van de heer Oostra." WAAROM? De heer Samkalden vindt het f

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1