Niet bewust tegenstrijdige ïitlatingen te hebben gedaan" I Gemeente maakt einde aan school renzen openbare basisscholen Schoolvakanties 1986-1987 TOYOTA LEUSDEN, leusder krant Extra vergadering PvdA morgen in De Til Leusdenaar eerste beëdigde pianoloog Film en discussie in 't Jeugdhonk Sokaal Politie pakt bromfietser ERKLARING REIER VAN GOOL VOOR RAAD: Contra-enquête moet opheldering verschaffen leusder krant Licht gewonde bij ongeval AUTO EEMHAVEN Vanavond in de raad w weekindegemeede/ Leusden plaatselijk nieuws DONDERDAG 24 APRIL 1986 (Van de redaktie) IJSDEN - Vanavond (donderdag) komt de zaak rond gemeentese- iris Reier van Gooi en kavel 25 aan de orde in de gemeenteraad, s bekend heeft de PvdA samen met D'66 een initiatief-voorstel <Üend, waarin de raad wordt verzocht een commissie in te stellen, moet onderzoeken of en hoe de geschade vertrouwensrelatie en de gemeentesecretaris en (een deel) van de raad kan worden teld. Als reaktie op dit voorstel heeft de gemeentesecretaris een daring naar de raad gezonden, waarin hij tracht gerezen 'misver- len' uit de wereld te helpen. In deze verklaring onderstreept de Van Gooi nogmaals 'zich er niet van bewust te zijn, uitlatingen te ien gedaan tegen de raadsleden Oostra (D'66) en Blom (CDA)' 5 door de beide raadsleden voor de rechter-commissaris naar n is gebracht. et andere woorden: hoewel de gemeentesecretaris niet twijfelt de juistheid van de door de heer Oostra en mevrouw Blom onder uitgesproken verklaringen, blijft hij bij zijn eerder voor de ter-commissaris uitgesproken getuigenis. T JUIST njn brief aan de raad schnjft zei Van Gooi:Naar aanleiding de publiciteit, die mede te jn aanzien gerezen is met be- ong tot wat wel genoemd [tde kwestie Eising, hecht ik er een persoonlijke verklaring uw raad te doen toekomen. Dit te meer nu een aantal feiten if ruet geheel juist in de publici- fordt weergegeven.' elke feiten met juist zouden zijn :gegeven in de kranten laat de Van Gooi echter in het mid- heer Van Gooi: 'Ik ben door ser Eising als getuige opgeroe- Dm, ten behoeve van een civie- rocedure tussen hem en de eente Leusden, vragen zijner- te beantwoorden. Zoals mij past heb ik mij naar eer en geweten van mijn getuigplicht gekweten en de gestelde vragen beantwoord. Daartoe heb ik desgevraagd ver klaard geen uitlatingen te hebben gedaan over de zaak Eising jegens de heer Oostra, lid van uw raad, in de trant dat de gemeente nat zou gaan en evenmin jegens mevrouw Blom, lid van uw raad, in de geest dat er sprake zou zijn van een grove ambtelijke fout. Meerdere getuigen zijn door de heer Eising opgeroepen, waaron der leden van uw raad. De heer Oostra heeft als getuige desge vraagd verklaard bovengenoemde verklaring mijnerzijds te hebben gelezen en hij heeft vervolgens verklaard dat het juist is dat ik in een telefoongesprek met hem heb gezegd dat de gemeente nat zou gaan', aldus de heer Van Gooi m zijn verklaring. 'Het staat ver van mij', aldus de heer Van Gooi, 'om ook maar enigs zins te willen twijfelen aan de juist heid van de verklaring van de heer Oostra, die evenzo naar eer en geweten uit zijn herinnering heeft moeten putten, terwijl ik niet anders heb kunnen verklaren dan gedaan, omdat ik mij niet bewust ben een dergelijke uitlating te hebben ge daan tegen de heer Oostra. Zulks geldt evenzo voor mijn desgevraagde gegeven verklaring geen uitlating jegens mevrouw Blom te hebben gedaan dat er sprake zou zijn van een grove ambtelijke fout. Het uiten van een dergelijke zware kwalificatie acht ik geenszins passend bij mijn funk- tie als gemeentesecretaris ten op zichte van ambtenaren der ge meente. Geen der andere gehoor de getuigen heeft overigens ver klaard dat ik een dergelijke uitla ting wèl zou hebben gedaan, zodat van enige tegenstrijdige verklaring te dezer zake geen sprake is'. GEEN KONFLIKTUEREND BELANG De heer Van Gooi vervolgt zijn bnef met de mededeling, dat door hem geen verklaringen zijn afge legd, anders dan hierboven door hem is aangegeven. 'Het is derhal ve niet aan mij', aldus de gemeente secretaris, 'om de door leden van uw raad als getuige in rechte afge legde verklaringen, ter beantwoor ding van de aan hen aan mij gestel de vragen, te beoordelen nu deze kwestie onder de rechter is. Het moge uit het vorenstaande duidelijk zijn dat ik heb geant woord op aan mij gestelde vragen. Van enige tegenstrijdige verkla ring mijnerzijds met antwoorden van mevrouw Verduin, lid van uw raad, op vragen die aan haar ge steld zijn, kan geen sprake zijn omdat mij alléén nadrukkelijk ge vraagd is naar uitlatingen mijner zijds jegens de heer Oostra en mevrouw Blom, zoals door mij aan gegeven in deze verklaring. Nu noch enig lid van uw raad noch ikzelve feitelijk en voor zover mij bekend op enige wijze rechtstreeks belanghebbend is bij het gerezen geschil tussen de heer Eising en de gemeente Leus den en er derhalve geen enkel conflictuerend belang ter zake tussen ons kóm of behoort te zijn, acht ik het, gezien de publiciteit die zijdelings naar aanleiding van de kwestie Eising is ontstaan te uwen en mijnen opzichte, pas send u in goed vertrouwen van het bovenstaande in kennis te stellen, waarmee ik mede een zorgvuldige informatie van uw raad gediend acht', aldus de heer Van Gooi in zijn verklaring aan de raad. Een verklaring, die van avond ongetwijfeld in de raads vergadering aan de orde zal ko men, tegelijk met het initiatief voorstel van PvdA en D'66. Gemeentesecretaris Reier van Gooi. vervolg van pagina 1 taris gevoerde (telefoon-)ge- sprekken hebben afgelegd - waarbij in geen van de verklarin gen gesproken wordt van „een grove ambtelijke fout", welke woorden de gemeentesecretaris op 24 januari j.l. via de vraagstel ling kennelijk in de mond zijn gelegd - meen ik", aldus de heer Samkalden, „dat thans niet kan worden gesteld, dat de gemeente secretaris bewust onder ede een verkeerde verklaring heeft afge legd". CONTA-ENQUETE De heer Samkalden vindt het raadzaam - indien het college en de advokaat van de gemeente in deze zaak het daarmee eens zijn - indien in de contra-enquéte, waarin de gemeente getuigen mag doen ho ren, de gemeentesecretaris nog maals zou worden gehoord tenein de hem te konfronteren met de op 21 maart afgelegde verklaringen. De heer Samkalden: „Met name zou dan opheldering moeten worden verkregen, over de data, waarop de verschillende (telefoonge sprekken, die in de andere verkla ringen zijn genoemd, met hem wer den gevoerd, welke vragen hem precies zijn gesteld en wat hij pre cies heeft geantwoord. Voorts zou moeten worden gevraagd of hij van de gang van zaken met betrekking tot de onderhandelingen met de heer Eismg op de hoogte was. Zou dat het geval zijn, dan dient te worden aangegeven wat de ge meentesecretaris met betrekking tot de onderhandelingen precies weet. De desbetreffende vragen zijn relevant om na te kunnen gaan of de gemeentesecretaris terzake een oordeel kon geven". GEEN COMMISSIE Het advies van de heer Samkal den is tenslotte (op grond van het bovenstaande) om op dit moment niet over te gaan tot het instellen van een onderzoekscommissie, zoals dat door de PvdA en D'66 in een initiatief-voorstel is ge vraagd. De heer Samkalden stelt voor om eerst de mogelijkheid van een contra-enquéte en de daarbij behorende nieuwe getui genverhoren te benutten. Ten slotte vraagt de gemeentelijke adviseur zich af, of het op dit moment wel opportuun is, dat de heer Van Gooi een eigen verkla ring aflegt in de raadsvergade ring vanavond. Over de inhoud van deze verklaring laat de advi seur zich verder niet uit. B w willen de contra-enquéte zo snel mogelijk laten houden, zo deelt het college mee. één onzer medewerkers) EUSDEN - De gemeente ziet af van het handhaven van oolgrenzen voor de Leusdense openbare basisscholen, rtaan zijn ouders volkomen vrij in de schoolkeuze voor htm i of dochter. Tot nu toe trad de gemeente regulerend op het ging om de vraag naar welke school een kind ging. |een de openbare basisschool De Heerd was aangewezen als lischool, hetgeen betekende dat alleen die school groter :ht worden dan de meeste andere scholen die acht-klassig en. Kinderen uit de nieuwe wijken werden min of meer >licht zich aan te melden bij De Heerd als men naar het obaar onderwijs wilde. Et soepeler standpunt van de eente Leusden wordt veroor- door de meuwe wet op het ionderwijs. Er staat in die wet le gemeenteraad in het belang een doelmatige spreiding van ingen over de openbare scho- de gemeente mag verdelen in wlwijken. In diezelfde wet staat er ook dat als de ouders van leerling schriftelijk te kennen geven dat ze hun kind liever naar een school m een andere school- wijk laten gaan, de gemeente aan die wens tegemoet komen. Op die manier is de bevoegdheid van de gemeente wel erg uitge hold, zo is te lezen in een ambtelijke notitie over dit onderwerp. Het heeft dan ook geen enkele zin om schoolgrenzen nog langer te laten bestaan, aldus de notitie. ONGELIJK VERDEELD Op dit ogenblik zijn de leerlingen op de openbare basisscholen on gelijk verdeeld. In de toekomst zal deze situatie niet verbeteren. Door de nieuwbouw m Claverenblad/ Wildenburg is de toeloop op De Hobbit en De Heerd erg groot Op drie andere scholen, 't Palet, De Bongerd en De Wegwijzer, is er sprake van een zekere terugloop van leerlingen. Het loslaten van schoolgrenzen betekent niet dat scholen nu onge remd kunnen groeien als de toe loop van leerlingen erg groot is. Alvorens tot uitbreiding van een school kan worden overgegaan, moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Eén van die voorwaarden is dat er in een straal van 1500 meter geen enkel schoollokaal leegstaat Het doet er daarbij met toe of dat leegstaande lokaal in een openbare school of m een andere school is. Omdat er in Leusden sprake is van lokalen-leegstand zal het niet snel gebeuren dat er aan een school een lokaal wordt bijgebouwd. BELEID In de praktijk zal het er op neer komen dat ouders die hun kind aanmelden bij een school die vol is, worden doorverwezen naar een school waar nog wel ruimte is Alleen als alle openbare scholen vol raken, zal de gemeente moeten bezien of men nog wel voldoet aan hetgeen in de wet is bepaald, na melijk dat de gemeente moet voor zien in het geven van voldoende gelegenheid tot het volgen van openbaar onderwijs. De gemeente Leusden stelt zich voor om het toelatingsbeleid van leerlingen te laten bepalen door het college van burgemeester en wet- v houders in overleg met de direcne van de basisschool. De gemeenschappelijke mede zeggenschapsraad voor het open baar onderwijs in Leusden ziet mets in het voorstel om het beleid te laten bepalen door college en schooldi rectie De GMR ziet meer in een centraal gevoerd overleg tussen alle betrokkenen. Belangrijkste ar gument van de GMR is. dat een standpuntbepaling voor de ene school direct van mvloed kan zijn op een andere school. Tijdens haar maandelijkse bij eenkomst besloot de GMR om de gemeentelijke notitie over het toe latingsbeleid volgende keer weer op de agenda te zetten. De leden van de individuele medezeggen schapsraden hebben dan de gele genheid om zich over de notitie uit te spreken. In haar vergadering van mei kan de GMR dan tot een eens luidend standpunt komen. Inafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. /erschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) laktie-secretariaat: Boudwina de Boer Mia Veen )fdredaktie: Bert Vos levering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor pet donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur led, (lachten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 bur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op net onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 aktie en administratie: lantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur 'eleloon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie). Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) fclj vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5 - per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Partij van de Arbeid afdeling Leusden houdt op vrijdag 25 april een extra ledenvergadering in de achterzaal van De Til. De ver gadering begint om 20.30 uur. Op de agenda staat het re sultaat van de college-onder handelingen, die, zoals inmid dels bekend, voor de PvdA negatief zijn afgerond zonder dat de partij deel zal nemen aan het college van B W. Namens de fraktie zal Corri Verduin op deze avond aange ven, waarom de onderhande lingen zijn mislukt. Verder staat er een ledenverga dering op het programma en wel op 13 mei a.s. in de Pepermolen Deze bijeenkomst begint om 20.15 uur. Op de agenda van deze verga dering staat een evaluatie van de politieke gebeurtenissen van de afgelopen periode. Zo zal er een discussie plaats vinden over de procedure kandidaatstelling voor de gemeenteraad en de vergade ring van 8 januan. De 1 mei-vienng van de Leus dense Partij van de Arbeid wordt gehouden in De Hakhorst (aanvang 20.00 uur). Het Tweede Kamerlid Elske ter Veld zal op deze avond een belangrijke toespraak houden over „Onze bedreigde sociale ze kerheid". Na afloop van deze toe spraak is er gelegenheid voor dis cussie. Naar aanleiding hiervan zal een speelse politieke quiz worden gehouden. Het bestuur zal verder voor een goede muzikale omlijsting zorgen. LEUSDEN - Het schooljaar 85-86 is nog niet afgesloten. Toch is er op allerlei niveaus al uitgebreid gesproken over de schoolvakanties in het vol gend schooljaar. Het vakantieschema voor de openbare scholen in Leusden is inmiddels door alle betrokkenen bekeken en goedgekeurd. In grote lijnen worden de door de landelijke overheid gegeven suggesties ge volgd. Op een enkel punt wordt van het advies afgeweken LEUSDEN - De 15-jange M. G. uit Leusden raakte afgelopen dinsdag rond 18.50 uur licht gewond bij een ongeval op de kruising Treeker- weg/Arnhemseweg. Het meisje stak de Arnhemseweg over zonder goed uit te kijken. K. van A., even eens uit Leusden, reed met zijn auto over die weg en kon de fietster met meer ontwijken. M G moest opgenomen worden m het Elisabeth-ziekenhuis. Ze werd daar behandeld aan haar enkel. LEUSDEN - De heer R. van den Burg uit Leusden is vanrruddag beedigd tot taxateur van oude en hedendaagse piano's en vleugels. Hij is daarmee de eerste beedigde pianoloog in Nederland. Het vak-examen, dat aan de beëdiging vooraf ging, omvatte een praktisch en theoretisch deel waarin de hele historische ontwikkeling van de instrumenten aan de orde kwam. De voorzitter van de Kamervan Koophandel voor de regio Eemland feliciteerde de heer Van den Burg en prees zich gelukkig nu een beedigd taxateur voor piano's en vleugels in de regio te hebben. De heer Van de Burg is werkzaam bi; de pianohandel Goldschmedmg te Amsterdam. In Leusden is hij telefonisch te bereiken onder nummer 033-940470. Het definitieve schema ziet er als volgt uit: Herfstvakantie: 13 oktober t/m 17 oktober 1986 Kerstvakantie: 22 december 1986 tot en met 2 januan 1987 Voorjaarsvakantie: 2 maart t/m 6 maart 1987 Paasvakantie: 17 april t/m 24 apnl 1987 Koninginnedag: 30 apnl 1987 Bevnjdingsdag: 5 mei 1987 Hemelvaartsvakantie: 25 mei t/m 29 mei 1987 Pinkstervakantie: 8 juni 1987 Zomervakantie: 4 juli t/m 16 augus tus 1987 Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uui per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel 033-941495. Van harte! Dagelijks fehcitatie-rubnek Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees. 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer: 6- Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - De rijkspoli tie te Leusden heeft zater dagavond een 18-jange jon geman aangehouden die de afgelopen maanden diverse meisjes heeft lastig geval len. Omdat hem geen straf bare feiten ten laste gelegd konden worden, beperkte de politie zich tot een „echt duidelijk gesprek" met de jongen. Acht meisjes in de leeftijd van 12 tot 20 jaar hadden de afgelopen maanden bij de politie gemeld dat zij waren lastig gevallen. Alle acht gaven hetzelfde signale ment waarmee de politie uiteindelijk de dader kon pakken. De jongen vond zijn ma nier van handelen (van hin derlijk betasten tot het slaan op diverse lichaamsdelen) de enige manier om meisjes te versieren. Volgens een woordvoerder van de poli tie was hij ook in Amers foort aktief. LEUSDEN - In het Jeugd honk aan de Hamersveldse- weg te Leusden-Centrum wordt komende zondag om 16.00 uur een bijeenkomst ge houden voor en door jongeren. Onder leiding van ds. Ridder bos wordt er gediscussieerd over het geweld in deze sa menleving en hoe je daar als christen tegenover staat. Het thema is dan ook geweldig. Eén dag eerder, op zaterdag 26 apnl, is er in hetzelfde Jeugdhonk een filmavond. Op het programma staat „Indiana Jones and the Tem ple of Doom" van regisseur Steven Spielberg. De film begint om 21.00 uur. de deuren gaan een uur eerder al open. De entree bedraagt 1,50 gulden met en 2.50 gulden zonder pasjes. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 Donderdag 24 april 20.00 uur Openbare raadsverga dering in raadzaal, gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur Orientaüe-bijeenkomst meuwe leden voor donderdag avond repetiües van het Leusdens Mannenkoor De Valleizangers in De Hakhorst. 20.15 uur: Informatie-avond van de PJGU in jongerencentrum De Til, Hamersveldseweg 30. 21.30 uur Jazzpodium in De Hak horst met Trio Wiebe Haanstra en vibrafonist Hein de Jong. Vrijdag 25 april 20.00 uur Filmavond in jongeren centrum De Til. Hamersveldseweg 30. Getoond wordt „Rambo, First Blood part Two". 20.30 uur Concert van Berdien Stenberg in De Korf, De Smids 1 te Leusden-Centrum. 20.30 uur: Extra vergadering van de PvdA-afdelmg Leusden in jon gerencentrum De Til, Hamersveld seweg 30. Zaterdag 26 april 09.00 uur Rommelmarkt van LHV op de parkeerplaats ten zuiden van De Korf (tot 16.00 uur). 10.00 uur Crèche in Blijhof, Ansfri- duslaan 49 te Leusden-Centrum (tot 13.00 uur). 10.00 uur Stand Solidariteitswinkel in winkelcentrum De Hamershof. Aandacht voor Mexico 12.00 uur. Start fietscross-wedstrij den op Jan Baniunkpark. Zondag 27 april 14.30 uur Jazz-socièteit in De Hak horst, met optredens van Rush Hour en Djespiration. 20.00 uur: Opvoering toneelstuk „Dwazen" van Neil Simon door Vi rus in 't Ros Beyaart, Hamersveldse weg Zaal open om 19.30 uur. Maandag 28 april 09.15 uur Praatgroep over het moederschap in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2, Leusden-Cen- trum. Dinsdag 29 april 20.00 uur Installatie nieuwe raad, gemeentehuis, 't Erf 1. 7

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3