eel voorlichting en veel steun .an het particuliere initiatief commentaren— meningen- Orkest Vereniging Amersfoort geeft voorjaarsconcert op 26 april jleidsprogramma CDA, WD en GPV/SGP voor komende vier jaar: Sociale woningbouw oplossen met creatief denken" Opbrengst Sakor- collecte Circus in Achterveld Leden Lisiduna in de prijzen gevallen VERGROTEN? ]velien Blom (CDA): Voorlichting Particulier initiatief LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT ITEN. RTENTIE OP OF GS IONDERDAG 24 APRIL 1986 plaatselijk nieuws van Ne ng' 40 turel" 50,- a), i Vloe 'Oa, 52295 inden] repar, ndboefc Fini tel. de amersvj U331 (CERLlI een >f part Dordol (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Het beleidsprogramma, zoals dat afgelopen landag werd ondertekend door raadsleden van CDA, en GPV/SGP, heeft twee opvallende componenten. Op een totaal aantal beleidspunten van 97 telden we liefst elf maal de term voorlichting, of een vergelijk- begrip, en acht maal steun aan het particuliere jtiatief. Opvallend veel, en verspreid over verschillende be- ijdsonderdelen, zoals voorlichting wordt genoemd onder Igemeen bestuur, onderwijs en welzijn, terwijl steun aan >t particulier initiatief onder gezondheidszorg, sociale :en, welzijn, sport, financiën en consumentenbelangen rordt genoemd. 710 \j geldle en em ORL( rakki Ron 33. artz ra one klei eg 0; de JR eldsei :ht veel meuws biedt het be- .programma niet. Maar dat was nauwelijks te verwachten, aan- ien de twee partijen die weder- wet houders leveren, CDA en al voor de verkiezingen had- laten weten, het gevoerde be- van de afgelopen vier jaren in te lijnen voort te willen zetten, laar voorlichting, dat lijkt het iwe toverwoord in het program- terwijl op een groot aantal iten wordt vastgesteld, dat de ieente daar terughoudend op [treden, en de betreffende be- ipunten slechts in de vorm van aan het particuliere initiatief benaderen. ooi,(SPRAAK e komende vier jaar willen de partijen de gemeente dichter Ide burger brengen. Dat zal |taite moeten krijgen via een ilitatief goed en actief voorlich- jsapparaat, zo stelt men in het |eidsprogramma. Verder wil de en voor de burgers door- ATfechtige inspraakprocedures; iel reageren op verzoeken of rensen van burgers; e HCfte aanwezigheid van het besef een ogenschijnlijk detail van individuele burger evenzeer Ide aandacht verdient als zaken Ivan grotere importantie, waarbij Igebide gehele gemeenschap of een ORlgrote groep daaruit is betrok- Jken boeljBovendien stelt men vast, dat en lede voorlichting weliswaar let- betekent, dat er vóóraf ïnfor- me wordt verstrekt, maar dat ook uitleg achteraf bij hoort. [Verder stelt men: „Voor een goe- voorlichting naar de bevolking belangrijk te onderkennen, dat it gemeentelijke voorlichtingsap- Jiaat met name ook ten dienste iat van de gemeentelijke be- ïursorganen... Ook is men van mening, dat een vroegtijdig mogelijke betrok- mheid van de voorlichtingsfunc- >nanssen van essentieel belang is >or de tijdigheid en de kwaliteit in de voorlichtmg. Tenslotte wil men nagaan, welke immunicatiemiddelen de ge- eente ten dienste staan en op elke wij e het grootst mogelijke I «rlichtmgseffekt kan worden Dat moet dan allemaal drie of vier taal per jaar besproken worden m e commissie Algemene Bestuurs- ïken. [OTITIE jj In een voor volgend jaar uit te irengen beleidsnotitie moet wor- p; len aangegeven, op welke manier 03 «staande inspraakprocedures ouden kunnen worden verbeterd, lok de procedure inzake de be- ^■landelmg van beroeps- en be waarschriften wordt daarbij be- $y rokken. Voor wat betreft het afhandelen correspondentie tussen ge- jl neente enerzijds en burgers en «drijven anderzijds komt er in de oop van dit jaar nog een geautoma- iseerd post-registratiesysteem. .De m dit opzicht bij burgers, be ft injven en instanties bestaande irri- ve jaüedrempel dient te worden ver- aagd", zo schnjft men. PARTICULIER Als algemeen uitgangspunt van 'beleid geven de dne partijen onder het hoofdstuk „Algemeen bestuur" verder aan. dat de gemeente zich ^ent te onthouden van die zaken, die door het particulier initiatief kunnen worden verricht. „Daar voor vatbare initiatieven en activi teiten van het particulier initiatief kunnen worden ondersteund en begeleid. Zo nodig zullen daaraan voorwaarden worden verbonden". IRRITATIE De zware nadruk op voorlichtmg in dit beleidsprogramma is het ge volg van de idee bij de samenstel lers van het beleidsplan, dat veel van de recent in de publiciteit wat negatief overgekomen gemeente lijke zaken zouden zijn voorkomen, als er sprake was geweest van goede en tijdige voorlichtmg. Dat viel maandagavond op te maken uit het antwoord van Evelien Blom (CDA), die een aantal vragen van de pers beantwoordde „Er is recent een heleboel irrita tie ontstaan bij burgers en politieke partijen, die volgens ons met nodig was geweest. Met betere voorlich tmg denken we dat in belangrijke mate te kunnen voorkomen", zo zei zij desgevraagd. PLANOLOGIE Met betrekking tot de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, de planologie, staat er een aantal be kende voornemens m het beleids plan. Zo zal de afbouw van de tweede fase nog plaatsvinden, en niet al vast worden gereserveerd voor de eigen woningbehoefte. Dat gebeurt pas vanaf 1987. Verder moet er op korte termijn, en naar Evelien Blom meedeelde betekent dat in september van dit jaar, een zogenaamd „inbreidings- plan" komen. Dat houdt in, dat er een nota wordt opgesteld, waarin wordt aangegeven welke terreinen zowel planologisch, als exploitatie- technisch, op de mogelijkheid tot „inbreiden" (het volbouwen binnen de bebouwde kom, red.) kunnen worden onderzocht. SCHOOLSTEEGBOSJES Over de Schoolsteegbosjes hoeft men zich de komende vier jaar geen zorgen te maken, gezien wat er m het beleidsprogramma staat aangegeven. „Voor wat betreft de bebouwing van Leusden zullen de volgende grenzen gelden: het Val leikanaal in het noorden en het oosten: de groene strook tussen Leusden en Amersfoort in het wes ten; de Schoolsteegbosjes m het zuiden". En, iets verder: „Ten zuiden van de Schoolsteegbosjes zullen geen woningen worden gebouwd. Even min zullen er voor dit gebied plan nen worden ontwikkeld ter zake van de infrastructuur en dergelij ke" Desgevraagd deelde Evelien Blom hierover mee, dat het feitelijk niets meuws was, aangezien dit ook al was opgenomen in het verkie zingsprogramma van het CDA. Daar komt echter bij, dat het naief zou zijn te denken, dat het feit, dat dit punt in het beleidsprogram ma zo duidelijk omschreven staat, een einde zal maken over de dis cussie rond de bosjes met betrek- long tot de uitbreiding van Leus den. Immers, dit plan geldt slechts voor vier jaar, en daadwerkelijke uitbreiding van Leusden, nadat 't Vliet is volgebouwd, komt pas ruim na die vier jaar aan de orde. GRONDBEDRIJF Eén van de twee punten, waar de onderhandelingen tussen 0DA en PvdA niet tot een akkoord leidden, was de sociale woningbouw. Leus den krijgt, zoals bekend, weinig contingenten in het kader van de sociale woningbouw. Daarover is in het beleidsprogramma opgeno men: „Voorkeur wordt gegeven aan sociale woningbouw met lage woonlasten. In dit kader wordt ge dacht aan bijvoorbeeld casco-wo ningen en in hoge mate energie besparende bouwmaterialen en technieken. Vastgesteld wordt dat dit doel met wordt bereikt door het onttrekken hiervoor van financiële middelen uit het gemeentelijk grondbedrijf'. Met name dat laatste was voor de socialisten onaanvaardbaar. Ook D'66 vond, dat dit punt nadere toelichting behoefde, om met als „kretologie" te worden aange merkt. Uit de uitleg van Evelien Blom op onze vragen daarover, werden we helaas weinig wijzer. „We beschouwen ook premie A- en premie B-woningen als sociale woningbouw," zo stelde Evelien Blom in eerste instantie. Toen we daarop vroegen, of de aantallen van die woningen die Leusden wel krijgt toegewezen dan toereikend zouden zijn, hetgeen uiteraard niet het geval is, beperkte het antwoord van de fractievoorzit ter van het CDA zich tot de opmer king, „dat dit een onderwerp is, dat creatief denken vereist". VERKOOP Ook omstreeks september kan de gemeenteraad een voorstel van B. en W. tegemoet zien, dat aangeeft wat de te volgen procedure is bij de verkoop van werkgelegenheids- terreinen, zo meldt het beleidspro gramma. Bovendien moet in dat voorstel duidelijk worden gemaakt, wat de opvatting is van het college met betrekking tot de invulling van de twintig hectare die nog beschik baar is. Ook de werkgelegenheid in Achterveld zal in dat voorstel aan de orde moeten komen. Op onze vraag aan Evelien Blom, waarom men die mvulling geen onderdeel van het beleidsplan had gemaakt, maar dat overliet aan het initiatieven, of projekten van het bedrijfsleven, gemeentelijke steun knjgen in het kader van de vereiste vergunningen; een bijdrage uit het grondbedrijf is uitgesloten. Andere punten, waar het be leidsprogramma de komende vier jaar ruimte biedt aan particuliere initiatieven zijn: een uitvaartcen trum, het sociaal-cultureel beleid, verdergaande privatisering van be heer en exploitatie van sportvoor- zieningen, op financieel terrein een voortdurende afweging of gemeen telijke taken beter door de private sector kunnen worden uitgevoerd, en het scheppen van voorwaarden die kunnen bijdragen aan htet voor zieningenniveau in wijken zonder buurtsteunpunt. Bedoeld wordt een markt of winkelwagen. KERKEN Een laatste punt, waar het parti culiere initiatief gemeentelijke steun ondervindt, betreft een nood fonds, dat men samen met een aantal kerkgenootschappen heeft mgesteld. Onder „Sociale zaken en maatschappelijke dienstverlening" staat in het beleidsplan te lezen: „Erkend wordt, dat er sprake kan zijn van bijzondere noden, waarvoor geen oplossing kan wor den gevonden binnen de marges van de wettelijke sociale voorzie ningsregelingen. Om hieraan tege moet te kunnen komen zal de ge meente mee blijven participeren in een met een aantal kerken mge steld noodfonds. Zo nodig zal de gemeentelijke financiële inbreng in dat fonds worden verruimd". Op de vraag, wat voor omvang die steun heeft, kwam geen ant woord. Wel liet wethouder Gijs van Woudenberg weten, dat het om een fonds m opbouw ging waar, als het blijkt te voorzien in een duidelijke behoefte, de gemeente zeker meer geld in zal steken. Hij betreurde overigens, dat de kwestie aan de en De Biezenkamp, die nogal in het vage bleven. Met name ten aanzien van De Biezenkamp, waarover ge schreven staat: „Met het oog op de geplande bebouwing van het Ruige Veld en 't Vliet verdient het aanbe veling het winkelcentrum „De Bie zenkamp" in samenwerking met de standsorganisaties en in het belang van de consument en het Midden- en Kleinbedrijf, een evenwichtige branche verdeling te blijven nastre ven. Ditzelfde geldt voor H-2". Hoe dat echter gestalte zou moe ten krijgen, was een vraag die onbeantwoord bleef, op een verwij zing naar de commissie ECW na. Maar ook die commissie heeft in feite geen enkele bevoegdheid ter zake. Hetzelfde geldt overigens voor de opgenomen passages over Leusden-Zuid en Achterveld. Daar over wordt opgemerkt, dat de ge meente voorwaarden dient te scheppen die evenwichtige en ge- vaneerde winkelvoorzieningen in Leusden-Zuid en in Achterveld be vorderen. Bovendien wordt er, zo blijkt uit het beleidsprogramma, een onderzoek ingesteld naar de winkelvoorzieningen m Leusden- Zuid, „hetgeen dient te resulteren in voorstellen met betrekking tot een optimalisatie van het noodza kelijk geachte winkelbestand in die wijk". Waar dat in de praktijk toe zal leiden, dient voorshands met alleen te worden afgewacht, maar naar te vrezen valt bovendien met de nodi ge scepsis te worden bezien. VREEMD Met betrekking tot het onder wijs staat er in het beleidsprogram ma een wat vreemde stelling. Die luidt: „Het mformatica-onderwijs in het basisonderwijs zal de bijzonde re belangstelling hebben. Met in gang van het schooljaar 1986/1987 zal op elke basisschool de compu- Het oude college van B W, dat tevens het nieuwe college is. De komende zittingsperiode van de gemeenteraad zal dit college, ingevolge het overeengekomen beleidsprogramma een veel opener beleid voeren, met een sterke nadruk op voorlichting. college, was het antwoord, „dat het normaal is dat het college met de voorstellen komt". AMBTENAREN Een heel ander punt uit het be leidsprogramma betreft het ambte lijk apparaat. Er komt een onder zoek naar de ambtelijke organisatie „in de ruimste zin". Onderdeel van dat onderzoek worden: - goed werkklimaat; - gestructureerde overlegvormen, - juiste communicatiemiddelen; - adequaat opleidings- en vor mingsniveau. „Indien reorganisaties nodig zijn, dan moeten die met zorg worden uitgevoerd," zo staat in het beleids programma te lezen. De wethou der, die personeelszaken onder beheer krijgt, zal worden geholpen m die taak door een speciaal gefor meerde commissie van raadsleden, die één maal per kwartaal advies zal uitbrengen. BIJSTAND Het tweede punt, waar CDA en PvdA het tijdens de onderhandelin gen niet over eens konden worden, betreft de uitbreiding van beroeps mogelijkheden m het kader van de bijstand op plaatselijk niveau. In het programma staat aangegeven, dat men zo'n uitbreiding niet nastreeft, de socialisten dachten daar anders over. orde kwam, zo zei hij, hetgeen overigens een opmerking was, die op enigszins gespannen voet stond met alle aandacht in het beleidspro gramma voor voorlichtmg VAAG In het programma staan verder nog wat punten met betrekking tot de inrichting van De Hamershof 2 ter zijn intrede hebben gedaan. Aan de directies van de basisscholen en de besturen van de bijzondere scholen zal worden gevraagd om voor 1 oktober 1987 het gemeente bestuur te berichten, welke erva ringen daarmee zijn opgedaan. Me de aan de hand daarvan zal een standpunt worden bepaald over de verder te volgen koers en eventu eel verdergaande faciliteiten". Het eigenaardige aan deze zins nede is, dat er in Leusden al op twee scholen ervaring is opgedaan met computeronderwijs, en dat evaluatie daarvan aangaf, dat ver volg zeker gewenst was. Dit boven dien nog helemaal los van het feit, dat de besturen van de bijzondere scholen in deze een geheel eigen verantwoordelijkheid hebben, en de gemeente daar in feite niets anders aan bijdraagt, dan financië le middelen. WELZIJN Op het gebied van welzijn wordt, met betrekking tot sociaal-cultu reel beleid, prioriteit gegeven aan mensen en groepen m achterstand situaties, zo meldt men in het be leidsprogramma. Bovendien richt het beleid zich op het scheppen van voorwaarden ter bevordering en stimulering van particulier initiatief. Voor de muziekschool moet het vrijkomende gemeentelijke gebou wencomplex. aan de Zwarteweg m 1987 worden verbouwd en aange past. Ten aanzien van de bibliotheken wordt gesteld, dat noodzakelijke aanpassingen aan de bibliotheken in Leusden-Centrum en m Achter veld positief zullen worden beke ken. KINDEROPVANG „De vraag naar kinderopvang- mogelijkheden, waarvoor bij her haling de aandacht van het ge meentebestuur wordt gevraagd, moet opmeuw m discussie worden gebracht. Uitgangspunt hierbij blijft dat de verantwoordelijkheid van de ouders voorop staat", zo staat m het beleidsprogramma te lezen. Desgevraagd verklaarde Evelien Blom, dat deze zaak zeer binnen kort m de gemeenteraad aan de orde zal komen. „We vinden, dat de discussie hierover weer op gang moet worden gebracht. En dat be tekent, dat we daar ook consequen ties aan zullen moeten durven ver binden", zo het zij weten. MILIEU Met betrekking tot het milieu is m het programma de aanstelling van een milieu-ambtenaar opgenomen. Met name WD'er Alnch Parson toonde zich verheugd over dit punt, dat één van de zaken was, die zijn partij had ingebracht. Verder zal, om het milieubeleid te coördineren en te beoordelen, een miheu-aktieplan worden opge steld en een toetsingscommissie worden mgesteld. COMMISSIE Er komt trouwens nog een nieu we commissie, en wel voor het overleg tussen gemeente, consu ment, bedrijfsleven en midden- en kleinbedrijf. In die commissie wor den maximaal drie gemeenteraads leden benoemd. Een van hen wordt voorzitter. OMROEP Tenslotte meldt het beleidspro gramma nog, dat de gemeenteraad voor 1 januan 1987 uitsluitsel dient te geven over de vraag, of of niet subsidie wordt verstrekt aan de Stichtmg Lokale Omroep Leusden. De drie partijen, die het beleidsprogramma voor de komende vier jaar hebben ondertekend verwachten blijkbaar nogal wat van voor lichting. Dat valt op te maken uit de grote aandacht die hieraan in het programma is gegeven. In maar liefst elf van de zevenennegentig beleids punten wordt voorlichting genoemd als beleidsinstru ment dat of moet worden aan gewend, of voor verbetering vatbaar is. De verklaring voor al die aandacht, zoals Evelien Blom van het CDA dat verwoord de, is dat zowel bij het pu bliek, als bij de politieke par tijen de laatste tijd veel irrita tie is ontstaan over de wijze, waarop de gemeente in een aantal gevallen in de publici teit is gekomen. Betere voorlichting in een vroegtijdiger stadium, zo verwacht men, zal ertoe kun nen bijdragen, dat zulks niet meer, of in elk geval in min dere mate zal voorkomen. Het valt op zich natuurlijk toe te juichen, dat men de voorlichting naar de burger toe alle aandacht wenst te geven. Maar er zijn twee punten, die men daarbij niet uit het oog moet verliezen. Dan is in de eerste plaats, dat het maar zeer de vraag is, of die nega tieve publiciteit in een aantal affaires met betere voorlich ting voorkomen zou zijn. In de tweede plaats zal men daar ook voor de toe komst van uit moeten gaan. Voorlichting is namelijk niet minder, maar ook niets meer, dan wat het woord zegt: voor lichten, informatie verstrek ken over gemeentelijk beleid of anderszins over maatrege len, die de overheid wil of zal nemen. Daarbij dient te worden be dacht, dat goede voorlichting over een goed en open, en een in alle openbaarheid goed gecontroleerd beleid, veel van het spanningsveld tussen overheid en burger zal kun nen wegnemen. Maar wat ook bedacht zal dienen te worden is, dat zelfs de beste voorlichting niet in staat is, om slecht beleid te „verkopen". Met andere woorden, de hoog gespannen verwachtin gen die men heeft van de voorlichting kan men hele maal zelf waarmaken, met een goed en open beleid. Zon der te voldoen aan die basis voorwaarde is er van voor lichting op zich namelijk niets te verwachten. h.m. De voortzetting van het de afgelopen jaren gevoerde be leid heeft in de afwachtende houding die uit een aantal punten van het beleidspro gramma spreekt niets ver kregen, dat aanleiding geeft tot aangename of onaangena me verrassingen. Gezien de denkbeelden die hierover bij de betreffende partijen le ven, was nauwelijks anders te verwachten. Dat houdt echter niet in, dat er van de zijde van het toekomstige gemeentebe stuur met betrekking tot de sociale woningbouw dus niets verwacht hoeft te wor den. Dat mag men opmaken uit de woorden van de frac tievoorzitter van het CDA, die op één belangrijk punt een uitspraak deed, waar men het college in de toe komst aan kan houden. Waar op het gebied van volksgezondheid, verder gaande privatisering, sociale zaken en consumentenbelan gen een wel wat afwachtende houding wordt aangenomen te was dat, nogmaals wel verwachten. Maar waar het de sociale woningbouw betreft ligt er nu de uitspraak van mevrouw Blom, dat creatief denken is vereist, om zonder financiële aderlatingen uit het grondbe drijf, en met veel te weinig toegewezen contingenten, toch een redelijke bijdrage tot het goedkoop bouwen voor de eigen behoefte te doen, de komende zittingspe riode. Dat creatieve denken zal, wil de betreffende stelling in het beleidsprogramma, geen holle frase blijken te zijn, fors gestalte dienen te krijgen. Het valt dan ook zeer te ho pen, dat men daadwerkelijk tot creatieve oplossingen komt. De Leusdense woning zoekenden hebben daar niet alleen recht op, zij kunnen daar - zeker na de ferme uitspraak van de fractievoor zitter van het CDA hierover - ook aanspraak op maken. hm. LEUSDEN - De collecte van de Sakor heeft m Leusden een bedrag van 7537,82 gulden opgebracht. Het grootste deel daarvan, bijna zesdui zend gulden, werd in Leusden- Centrum opgehaald. Bij de openmg van de Woelige Hoek eerder deze maand werd een bedrag van 41,75 gulden gecollecteerd. PARTICULIER Voor wat betreft de steun aan het particuliere initiatief betreft dat dus deels de sociale woningbouw. Waar onvoldoende contingenten aan Leusden worden toegewezen, zal de in het beleidsprogramma opgenomen passage over casco woningen, en de verder weinig bevredigende uitleg inzake „crea tief denken" tot niets anders kun nen leiden, dan dat particuliere LEUSDEN - Na het succes volle FASO-orkestenfestival, dat de Orkest Vereniging Amersfoort op 12 en 13 april jongstleden in De Flint organi seerde, geeft de orkestvereni ging op zaterdag 26 april een concert in de Johanneskerk, Westsingel 30 te Amersfoort. Aanvang20.15 uur. Het zal de laatste keer zijn dat het orkest onder leiding staat van diri gent Jan Felderhof. Programma: Jean Sibelius. Vals friste, op. 44; Max Reger. Valse d'amour uit de Balletsuite, op 130; Jan Felderhof, Chanterelle voor or kest; Ralph Vaughan William, Songs of Travel, voor bariton en orkest; Pjotr Iljitsj Tsjaikowsky, Symfonie nr. 5 in e klein, op. 64 De „Valse friste" van Jean Sibe lius schreef de componist bij het Finse drama „Kuolema" (De Dood) van Arvid Jarnefelt. Het verhaal gaat over een zwaar zieke oude vrouw die op haar sterfbed visioe nen krijgt van een balzaal. Wat betreft „Valse d'amour" van Max Reger lezen we in een brief van de componist aan professor Karl Straube, Thomascantor te Leipzig: „hij heeft slechts „sierlijke muziek" willen schrijven, „broos geïnstrumenteerd, delicaat en pre cieus. speciaal voor de fijnproe vers." Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Orkest Vereniging Amersfoort schreef Jan Felderhof „Chanterelle", een compositie die op 30 november 1985 in première ging. Op veler verzoek wordt het 26 april herhaald Het werk, bestaan de uit vier delen, ontleent haar titel aan het in bejaardentehuizen optre dende ensemble van die naam (mezzosopraan, bariton, viool en piano), waarvan de componist deel uit maakte, inhoudend „Chant", „Er" en „Elle". Tevens is het de naam van de hoogste snaar van de viool. Ralph Vaughan Williams stu deerde compositie, piano en orgel. Hij heeft lessen genoten van onder andere Max Bruch te Berlijn en Maurice Ravel te Parijs. Zijn muziek is karakteristiek Engels: geen mo derniteiten, vloeiend en melodieus. „Songs of Travel" componeerde hij in de jaren 1901 tot 1904. Meinard Kraak, solist, won op vocalistenconcoursen enkele eer ste prijzen (Parijs en Santiago de Compostela) en trad vele jaren op m het buitenland. Eveneens was hij verbonden aan de Nederlandse Operastichting. Momenteel is Mei nard Kraak hoofddocent solozang aan de Conservatoria te 's-Graven- hage en Utrecht. De vijfde symfonie van Pjotr Iljitsj Tsjaikowsky werd gecomponeerd in 1888. In alle delen vinden we een motief, dat als leidraad, als een soort noodlotsgedachte, komt op dagen. In het laatste deel wordt dit noodlotsmotief getransformeerd tot een overwinningsmotief. De finale vormt de apotheose van het stuk. ACHTERVELD - Kinde ren van de St. Jozefschool te Achterveld geven op vrij dag 2 mei een circus-voor- stelling op het schoolplein aan de W van Amersfoort- straat 38. Men noemt het Het Circus Pats Boem Au. Er staan drie voorstellingen gepland: om 15.00 uur, 17.00 uur en 19.00 uur. De kaarten zijn volgende week maandag, dinsdag en donderdag te koop op het schoolplein. Ook op vnjdag kan men toegangskaarten verkrijgen en wel tussen 15.00 uur en 16.00 uur (advertentie) LEUSDEN - Een aantal le den van muziekvereniging Li siduna is tijdens een OUGV Solistenconcours op 12 april jongstleden in Bameveld in de prijzen gevallen. De OUGV is een overkoepelende instantie van muziekverenigingen uit de Oost-Utrechtse-Gelderse- Vallei. Die club heeft als doel stelling het bevorderen van een goed muzikaal peil van de aangesloten verenigingen. Hiertoe woraen onaer meer concerten, marswedstrijden en solisten-concoursen ge houden. De prijswinnaars van Lisiduna waren: 3e afd.: A. v. Heusden en T. v. Rhee, dwarsfluit. 45 en 42 pnt. Beiden een 2e pnjs. 2e afd.: Mo. Schouren, Bariton er J. C. Spronk, Es bas. 46 en 46,5 pnt. Beiden een 2e prijs. 2e div.: J. v. Harten en T. v. Loenen, Lyra. J. v.d. Kamp, trom. 49, 48 en 43 pnt. Respect, twee 1ste en één 2e pnjs. Als duo: G. v.d Berkt en K. Vaar kamp, Trom. 43 pnt. en ook een 2e Prijs Vaandel afd.: J. A. G. Jansen, Alt sax. 36 pnt. en een 3e prijs. VERKLEINEN? Op A3- of A4formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redelijke pri/zen. Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van y uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5