ush Hour geeft oeiend jazzconcert irus bezorgde publiek ezellige toneelavond Rommel spekt clubkas „Milieu-bewust boeren helpt bij aanpak van zure regen" Eerste resultaten Eemelaar-tennissers ouwen macht VERGROTEN? wazen" op 27 april in Ros Beyaart turele raad zoekt [eren-vertegenwoordiger LEUSDER KRANT Speenkruid plaatselijk nieuws DEN - Er blijkt in len ook voor moderne een behoorlijke be- elling te bestaan, igmiddag was De irst aanzienlijk ge- et luisteraars die ge- hebben genoten van ikale presentaties kwintet Rush Hour, [lijn inderdaad vak- aan het werk ge- die met hun muziek irieus bezig zijn. Het zijn niet alleen stuk voor stuk solisten, maar boven dien getuigt het ensemble- spel in de bepaald niet een voudige arrangementen, dat er duchtig gerepeteerd en gestudeerd wordt. Dat bleek meteen al in het ope- ninsstuk "Tee Bag", dat heel gaaf en beheerst werd gebracht. De altsaxofonist, Michael de Brui, maakte van "Whisper Not" naar "Lo ver man" een schitterende, vrij gespeelde overgang, waarvoor hij terecht een open doekje kreeg. Hein de Jong, de vibrafonist, een zeer gedreven muzikant, kreeg gemakkelijk in ie dere solo de handen van het overwegend aandachtig luisterende publiek op el kaar. Kenmerkend voor de stijl van Rush Hour is, dat de ACHTERVELD - De Ach- terveldse tennisvereniging De Eemelaar neemt aan dit competitie-seizoen deel met zo'n honderd senioren en jeugdleden, verdeeld over vijf zondag-, tien zaterdag-, drie dinsdag- en zes woensdag teams. Tijdens het eerste compeütie- weekemde was het net aJs vorig jaar, koud en nat weer. Ondanks dat slechte weer werden alle wed strijden. op twee na. uitgespeeld. Het resultaat van deze eerste dagen was sterk wisselend. Werden zon dag de meeste wedstnjden met winst afgesloten, zo was de zater dag minder succesvol kend jazz-concert in de Jazz Sociëteit. jazz die zij spelen zoveel ritmische variaties krijgt, dat ook bekende standaard nummers opnieuw gaan le ven. Paul Deenen, de gitarist, excelleerde in "Bullet Train" met een aantal cho- russen waarin hij met het spelen van zowel single no tes als met prachtige ac- coorden een heerlijke span ning opwekte. De slagwerker Rob Jansen en de basguitarist Lene te Voortkwis brachten de luis teraars tot enthousiaste bij val in hun duet in het num mer "Love is not enough". Swing, humor en plezier in het musiceren waren dui delijk herkenbaar, mede mogelijk omdat zij hun in strumenten technisch zeer goed beheersen. De in het voorprogramma spelende groep Djespira- tion van Peer Hartjesveld kreeg van het publiek even eens een dankbaar onthaal. Een heerlijk facet van het musiceren is toch wel dat leeftijden geen rol spelen, getuige het feit de 22-jarige slagwerker Tibor Paul, (leerling van Rob Jansen) fijn samenspeelde met de 70-jarige maestro Arthur Marcussen (gitaar en tenor sax) die even een vriend meebracht, namelijk Koos Kleist die op tenorsax van het kwartet ineens een kwintet maakte. Met de profi-bassist Joop de Man werd er lekker ge swingd. Aan Rob Bouwer van de Hakhorst werd, als erkenning van wat hij mede voor de jazz in Leusden heeft gedaan een blues- tjema opgedragen, name lijk 'Robbies Blues", een compositie van Peer en Ar thur. DUBBEL TEMPO Speciale aandacht ver diende een in dubbel tempo gespeelde bossa-nova ritme in "Watch what Happens", door Joop de Man op basgi taar en Tibor Paul op slag werk. Volgende concert is op zon dagmiddag 25 mei, wellicht met een Big Band! iN - Het bestuur van de le Raad Leusden zoekt te termijn een enthou- ongere, die betrokken is eugd- en jongerenwerk den en zitting wil nemen istuur van de CRL. i bestaat uit elf bestuurs leden. L>e jonytJieii-vcneyen- woordiger houdt zich binnen het bestuur bezig met het ont wikkelen van jongere n-aktivi- teiten op cultureel terrein. Inlichtingen en aanmelden: Elly van de Hoeve, telefoon 033-945643. Adres: Postbus 65, 3830 AB LEUSDEN. EN - Het vrouwenont- centnim 't Vooronder art op woensdag 7 ir een thema-bijeen- Dit keer is het onder- 'touw en Macht. Corri emancipatie-deskun- *1 een inleiding verzor- arin gaat zij onder meer verschillende vormen ht, de kenmerken van en hoe zicht te krijgen en macht. mleiding is er gelegen- 11 het stellen van vragen discussie. De ochtend om kwart over negen, om negen uur heeft men de koffie klaar. Kinderopvang is aanwezig. Voor inlichtingen kan men bellen: tel. 946790. VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Asschatterweg 19 (Bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur. LEUSDEN - Dat rommel nog heel wat op kan brengen, weet men sinds zaterdag ook bij de Leusdense handbalveremgmg LHV. De opbrengst van hun markt viel bepaald met tegen: een kleine 1500 gulden! Men had dan ook alles mee, zelfs het weer. Over belangstelling had men niet te klagen. En, zoals gezegd, over de opbrengst, die is bedoeld om de clubkas te spekken, ook niet. We hebben dit voorjaar wel erg lang moeten wachten op de eerste voorjaarsbloeiers. Is het andere jaren een wed strijd tussen speen kruid, hoefblad en bos- anemoon wie de eerste is; dit jaar waren ze er alle drie tegelijk. Verle den week, bij de eerste zonnige dag, konden we genieten van de uitbun dige bloei. Overal langs de slootkanten en ook wel op andere vochtige plaatsen, staat het speenkruid ons toe te glinsteren. Doordat de hartvormige bladeren donkergroen zijn en mooi glanzen door de zetmeel bevattende op- perhuidcellen vallen de, eveneens glanzende, botergele bloemen met een op. Althans als het mooi weer is, want bij donker weer sluiten de bloemen en zijn dan bijna niet te zien. De bloembladeren zijn smal, zodat de bloemen op sterren lijken. Vaak bloeien ze zo vroeg in het voorjaar dat er dan bijna geen insekten zijn om ze te bestuiven. Over het algemeen wordt er dan ook weinig zaad gevormd. De ver spreiding gebeurt in hoofdzaak door kleine broedknolletjes, ook ok selknolletjes geheten, die zich ontwikkelen in de oksels van de sten gelbladeren. Deze ok selknolletjes kunnen, afgevallen, weer tot nieuwe, zelfstandige plantjes uitgroeien. Deze tarwegrote broed knolletjes hebben vroe ger aanleiding gegeven tot het volksgeloof dat, wanneer er een jaar veel van deze knolletjes gevormd en door over vloedige regen van de planten afgespoeld wer den, men te doen had met een tarweregen. Men sprak van dan 'he- melbrood'. Niet alleen in de bladok sel, doch ook onder gronds vormen zich knolletjes Die knotsvor- mige knolletjes lijken wel wat op spenen en de plant heeft daar ook zijn Nederlandse naam aan te danken. Vanwege de vitamine C, waar de plant rijk aan is en omdat het IfjSDAG 29 APRIL 1986 (van één onzer medewerkers) den altijd iets bijzonders ge- het voorjaar waagt Virus zich bracht wordt. iaar aan een toneelspel. Amateur-regisseur Wim Möhl- mann speelt hierin een centrale rol. Het is zeker voor een be langrijk deel aan Wim Möhl- mann te danken dat Virus zich op zo'n goed toneelpeil weet te handhaven. Wel moet gezegd worden dat ook het merendeel van de toneelspelers inmiddels al een behoorlijke toneelerva ring achter de rug heeft. Het blijft altijd jammer dat een zo grote inspanning door een groep amateurs door slechts een relatief klein aantal mensen bekeken wordt. De zaal van Ros Beyaart was zondagavond weliswaar goed gevuld, het gaat dan echter om een be perkt aantal mensen. Het to neelstuk van Virus verdient ei genlijk een veel groter publiek. Velen maakten van de gelegenheid gebruik, kennis te maken met Brouwers veestapeL LEUSDEN - De Zure regen dag afgelopen zaterdag was voor de Leusdense boer Brou wer van de Lapeerseweg aan leiding, zijn bedrijf voor het publiek open te stellen. Brou wer boert „milieu-bewust". Voor hem geen kunstmest, en indien maar mogelijk, geen al te zware machines op het land. Beide zijn niet goed voor de bodem-structuur, en dat is voor de milieu-bewuste vee houder aanleiding voldoende, ze van zijn land te weren. En, naar hij stelt, met succes: op zijn land is veruit de grootste diver siteit aan planten te vinden van de verre agrarische omgeving. Ruim driehonderd soorten wilde planten, naar zijn zeggen. Bovendien broe den er nog veel soorten weidevo gels. Boer Brouwer vertelde het zijn bezoekers uitgebreid, afgelopen zaterdag. Op het erf, handen m de zij, en met de pet op, zo liet hij zijn bezoekers weten, dat „terug naar de natuur" wat hem betreft geen loze kreet is. „Hoog tijd is dat, anders ziet her er in de toekomst nog slecht uit, voor het nageslacht", aldus Brouwer. Voor de bezoekers van Brouwers boerderij was het afgelopen zater dag niet alleen dé kans, om zich eens meer te laten vertellen over milieu-vriendelijk boeren, velen namen de gelegenheid te baat, nader kennis te maken met de levende have van Brouwer. speenkruid tot het eer ste lentegroen behoort, werd het vroeger graag gegeten om, na een win ter van ingemaakte en gezoute levensmidde len, het tekort aan vita mine aan te vulen. De blaadjes moesten dan wel voor de bloei wor den geplukt, want daarna vormen zich stoffen in de plant die niet alleen giftig zijn, doch ook heel scherp smaken. Van de ge droogde bladeren werd een thee getrokken dat bij de behandeling van huidziekten werd ge bruikt. Ook bij de be handeling van aam beien zou dit middel succes hebben gehad. Bij het drogen verande ren de giftige stoffen en zijn dan onschadelijk geworden. G. van L. den - De jongerenvereniging Virus is er wederom in jgd haar publiek een gezellig avondje uit te bezor- flegen toneelspelende leden van de vereniging !len zondagavond in de toneelzaal van het "Ros jrt" het toneelstuk "Dwazen" van de bekende Ame- pse auteur Neil Simon. us de aankondiging ging het om een "komische fa- die rond 1890 speelde. Wie dacht dat het om een puur fisch spel ging, kwam bedrogen uit. De fabel kende u raakvlakken met de huidige tijd. ineelspel "dwazen" was een een komisch, dwaas spel De schrijver heeft lijk de bedoeling gehad tpubliek aan het denken 7 en. De centrale vraag in ,J1 i is of men nu eigenlijk :ldkkiger is als men intel- is en veel geleerd heeft. aties op het toneel doen iendeel vermoeden, meelstuk speelt in het che dorp Kulyenchikov, S )ip dat bestaat uit louter en" omdat er een vloek k dorp zou rusten. f Rooimeester denkt ver- l ng te kunnen brengen in de situatie. Hij doet dan ook verwoede pogingen om vooral de dochter van de plaatselijke arts wat schoolse zaken bij te brengen. De dialogen in het toneelstuk zijn van dien aard dat het pu bliek zondagavond van de ene lachbui in de andere terecht kwam. Het is de verdienste van de toneelkern van Virus dat het geheel erg goed over het voet licht kwam. Virus heeft een traditie hoog te houden waar het om acteren gaat. De kerstavonden van Vi rus zijn bekend bij een groot publiek omdat op deze avon- Met geestige teksten en prima spel wsiten de toneelspelers van Virus het publiek te boeien. De uitslagen waren: zondag 20 april: Senioren 2 - Vale Ouwe 4 Heren 1 - Soest Zuid 2 Junioren 1 - Wiltangh 1 zaterdag 19 april: Senioren A - Leusden A Senioren B - de Geeren A Senioren C - Soesterkwartier A Senioren D - de Uithof D Junioren - de Eemslag Jongens 17 - Phonosmash Jongens 15-Amerongen

Leusder Krant | 1986 | | pagina 11