rand verwoest clubhuis ïxed Hockeyclub Leusden „Er lag van alles, ehalve tuinvuil" ^vandaag in 8e leusder kranl- chade geschat op een ton )pzichter buitendienst gemeente iver aanblik tuinvuilstortplaats: leusde krant Vanavond beëdiging raadsleden Bibliotheek gesloten TSJ iA1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU ïl KONINGINNEDAG GEOPEND Winkeliers Hamershof en Biezenkamp Huurcommissie houdt extra spreekuur Geen krant ontvangen? Donderdag Jan Verwey bij trio Wiebe Haanstra Konijntje in de Wetering KONINGINNEDAG GEOPEND! •fr r» krnnt DINSDAG 29 APRIL 1986 17e JAARGANG NO. 99 as Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV ■LEUSDEN - Een felle brand heeft in de nacht van donderdag vrijdag een deel van het clubhuis van de Mixed Hockeyclub den verwoest. De totale schade wordt geschat op een ton. ens brandweercommandant J. Uppexman is de brandweer fctijd gewaarschuwd. „Tien minuten later zouden de vlammen |t het dak gevlogen zijn." weekeinde. Men slaagde erin om alle wedstrijden door te laten gaan. Daarvoor moesten wel enkele tech nische voorzieningen aangelegd worden, zodat kleedkamers en toi letten konden worden gebruikt Inmiddels is er ook meer duide lijkheid omtrent de toernooien die voor de deur staan. Ineke Greve, woordvoerster van de hockeyclub: Die toernooien gaan gewoon door. We hebben daar noodoplossingen voor gevonden. Op 8 mei hebben we een familie-toernooi, op 10 mei zijn de veteranen aan de beurt en op 11 mei wordt de kampioensbor rel geschonken." De aktiviteiten die normaal in het clubhuis gehouden worden, zullen nu naar alle waarschijnlijk plaats vinden in een grote tent. Volgens Ineke Greve zal het clubhuis tijdens de zomermaanden niet te gebrui ken zijn. Wel hoopt men voor het begin van het volgende seizoen alles weer op orde te hebben. Het clubbestuur wil overigens de om wonenden, die de brand gemeld hebben, hartelijk danken voor de snelle actie die zij hebben onderno men. „De schade bleef daardoor beperkt," aldus Ineke Greve. ind de klok van 01 .S0 uur kwam brandmelding binnen. Kort lama was de brandweer met lintig man en twee auto's op de aats des onheils. „We hadden het ur vrij snel onder controle," aldus perman vrijdagochtend. „De and is in de keuken ontstaan. Het is er behoorlijk heet, zodat we t naar binnen konden." ,Toen ik er kwam, dacht ik: „toch t weer zo'n situatie als bij het embad." Het is nu beter afgelo- n dan bij het zwembad, hoewel brand visueel lang niet zo erg is," vertelt de commandant ver let blussen van het vuur nam geveer twee uur in beslag. De andweer ondervond daarbij wei- hinder van nieuwsgierig pu- ek. „We zijn zonder sirene naar brand gegaan," stelt Upperman rreden vast. „We hebben onge- derd onze gang kunnén gaan." 0RZAAK IOver de oorzaak tast men nog in duister. Nog dezelfde vrijdag ochtend startte de technische re cherche een onderzoek. Vast staat in ieder geval dat er geen sprake is van brandstichting. Ook staat vast dat de brand in de keuken begon nen is. Dat deel van het clubhuis is volledig verwoest. Ook de kantine liep behoorlijk wat schade op. Het lokaal is volsla gen zwart. De kleedaangelegenhe den en de centrale verwarmingsin stallatie zijn in tact gebleven. „Na aansluiting van stroom en gas is dat deel weer te gebruiken," aldus de brandweercommandant. Het clubhuis van de Mixed Hoc keyclub Leusden stond er pas zo'n zeven jaar. De brand van vonge week kwam op een erg ongelukkig moment. Er moeten nog enkele competitiewedstrijden gespeeld worden. Bovendien staan er twee toernooien voor de deur. VERGADERING Het bestuur van de MHC Leus den was vrijdagochtend al in verga dering bijeen om oplossingen te zoeken voor de wedstrijden van het De technische recherche onderzoekt de uitgebrande keuken vaii h brand is nog riiet bekend. !,eusden clubhuis. De oorzaak van de I on de redaktie) LEUSDEN - De toestand op feu van de tuinvuilstortplaat- len die de gemeente Leusden eeft ingesteld duidt erop, dat gebruikers van die plek ibsoluut niet hebben begre- en, wat tuinvuil is. Onze fotograaf Janus Visser rof op de tuinvuilstortplaats aan de Berkelwijk aan: blik jes, jerrycans, geopende, half volle verfblikken, een bed, fietsen, een stuk van een bromfiets, de schamele resten van wat eens een kippenhok was, en mest. De gemeentelijk opzichter buitendienst, de heer A. J. Kool: „Er lag van alles, behal ve tuinvuil." Onafhankelijk |BOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers. 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR. Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12.00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. De heer Kool is van mening, dat de mensen misbruik maken van de mogelijkheden, die de gemeente hen biedt om kosten te besparen op het afhalen van huisvuil. „Als de mensen er een beetje gewetensvol mee omgaan, dan scheelt dat ge scheiden ophalen van vuil hen geld. Dat zouden ze toch moeten besef fen. En dat andere vuil, dat kunnen ze de hele week door, zelf 's zater dagsmorgens tussen negen en twaalf uur, nog bij de gemeente- schuur aanbieden. Dat is gratis. Maar op deze manier de boel maar ergens van je afgooien, daar zijn geen woorden voor." Overigens is in het hier geconsta teerde geval de politie inmiddels ingeschakeld. Bovendien ligt het in de bedoeling, dat men van ge meentelijke zijde m de toekomst strenger toezicht op de tuinvuil- stortplaatsen zal gaan houden. „Het is jammer, maar zoiets valt niet meer te negeren", aldus de heer Kool. Op de tuinvuilstortplaatsen vmden nog altijd ook andere handelwijzen plaats, die erop duiden dat de betrokken inwoners de bedoeling van die stortplaatsen met goed ken nen. „Er wordt bijvoorbeeld, heel keung, nog vaak tuinafval neerge gooid in vuilniszakken. Als de men- Op de tuinvuilstortplaats aan de Berkelwijk wordt van alles aan vuil aangetroffen, tot de restanten van een bromfiets toe, behalve tuinvuil. sen nu de moeite zouden nemen, die plastic zakken even leeg te schudden, dan scheelt ze dat geld. En wij hoeven het plastic er met meer uit te vissen. Dat wordt bij een hoeveelheid van 1200 ton tuinvuil een beetje veel," aldus de heer Kool. Men voert het tuinvuil van ge- (advertenties) tuincentrum Ton Hilhorst LEUSDEN/AMERSFOORT - Het secretariaat van de huur commissie in het ressort Amersfoort houdt vanaf 1 mei extra spreekuur. Onder het ressort Amersfoort hoort ook de gemeente Leusden. De extra spreekuren worden ge houden in verband met de huurver hoging per 1 juli véin dit jaar. Dan worden de huren verhoogd met 2,4 of 6 procent. De meeste woningen vallen binnen de gewone verho ging van 2 procent. Voor woningen die, met het oog op hun kwaliteit, een huurachterstand hebben, geldt de zogenaamde huurharmonisatie. Bij een geringe achterstand is de verhoging van de huur dan vier procent, is die achterstand groot, dan gaat de huur met zes procent omhoog, per 1 juli aanstaande. Niet alleen de huur verandert echter, maar ook de zogenaamde womngwaardenng Dat is de pun tentelling die men hanteert, om de kwaliteit van het huis te waarderen. Bij de nieuwe telling ligt de nadruk meer op de oppervlakte van het huis, en minder op de voorzienin gen, zoals centrale verwarming, sanitair en dergelijke. Hierover kan men trouwens de folder „Huuraanpassingen 1986" krijgen bij de gemeente. Bovendien verschijnt er binnenkort een Huur- krant, waarin alle informatie staat. Die krant is verkrijgbaar bij post kantoren, bibliotheken, en verhuur ders. Aangezien niet alle vragen in de folder of in de Huurkrant beant woord worden, is besloten extra spreekuren te houden. Vragenstellers kunnen nu elke vrijdagmorgen van negen tot twaalf uur met hun vragen terecht op het spreekuur. Dat spreekuur wordt gehouden in het stadhuis van Amersfoort, Raadhuisplein 1. Ook telefonisch kunnen vragen worden gesteld tijdens het spreek uur, op telefoonnummer (033) 636911. De informatie is kosteloos. (advertenties) Door snel ingrijpen van brandweer en politie van Leusden bleef de schade aan ons clubhuis beperkt. Namens de MHC Leusden hartelijk dank. meentewege af naar een compos- teerplaats aan het sluisje. Als het vuil daar lang genoeg heeft gele gen, wordt het als compost afge voerd. Zo is bijvoorbeeld 72 kubie ke meter Leusdens compost op de Goudsberg bij Lunteren gebruikt als aanvulling voor de daar afge graven grond. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Wethouder Gijs van Woudenberg legt eerste steen voor nieuwe Hobbit-school pagina 3 CDA haalt fel uit naar PvdA en D66 in discussie over de kwestie Van Gooi pagina 5 „De stenen man" laat symbolische betekenis doorklinken pagina 6 Leos laat koploper Shot schrikken pagina8 Sporting 70 blijft Achterveld de baas pagina 9 Alles over de komende BDU Tour de Force pagina 10 Virus bezorgde het publiek een gezellige toneelavond pagina 11 In verband met Koninginnedag verschijnt de volgende Leusder Krant op vrijdag 2 mei. Advertenties en kopij kunnen tot donderdag 1 mei 12.00 uur ingeleverd worden. LEUSDEN - De roem was vi- brafonist Hein de Jong reeds voorafgegaan en niet onterecht; hij hoort inder daad bij de besten van ons land op dit moeilijke instru ment. Bij insiders is de naam van deze integere be scheiden musicus reeds ge vestigd, bij het grote pu bliek merkwaardig genoeg nog niet. Het publiek, dat afgelopen donderdag in de Hakhorst was zal echter zijn naam beslist niet meer vergeten. Reeds bij het eerste stuk, 'Bag's groove' van Milt Jackson, sloeg de vonk over en de hele avond werd er op een zeer hoog peil gemusiceerd. Wat repertoire-keus betreft had men het zich met gemakke lijk gemaakt; veel moeilijke en vaak zeer snelle stukken als 'I'll remember April', 'Green Dolp- hinstreet', 'All the things you are'. 'Like someone in love', 'Whisper not" en een perfect unisono gespeeld duet met pia nist Wiebe Haanstra 'Scrapple from the apple'. Het mag trouwens wel eens vermeld worden dat Wiebe met zijn trio, met Willem Mey- boom, bas en Ab v.d. Berg op drums, dit seizoen een reputa tie hebben opgebouwd als all round begeleiders. Nagenoeg elke week zonder voorbereiding een andere, vaak professionele, gast bege leiden is niet niks. Men zou haast vergeten dat dit drietal ei genlijk uit amateurs bestaat, die dit puur als liefhebberij doen op een welhaast professioneel niveau. Komende donderdag speelt het trio Wiebe Haanstra met als solist Jan Verwey op mond orgel. Aanvang 21.30 uur en de toegang is gratis. LEUSDEN - Vanavond vindt de in de raadszaal van het gemeentehuis de beëdi ging en installatie plaats van de nieuwe gemeente raad voor de zittingspe riode 1986-1990. Vervol gens zullen de nieuwe wet houders gekozen worden. Zoals bekend, zullen dat twee CDA-ers en één WD- er worden. De bijeenkomst vanavond begint om 20.00 uur. LEUSDEN - In de komende we ken is de openbare bibliotheek Nieuw Langenbeek op de vol gende dagen gesloten: woens dag 30 april (koninginnedag), maandag 5 mei (bevrijdings dag), donderdag 8 mei (hemel vaart) en maandag 19 mei (tweede pinksterdag). Op de ovenge dagen is de biblio theek op de gebruikelijke uren geopend. PLANOLOOG: De grootste keus in bloemen en planten en alles voor de tuin! En tedere klant gratis 4 oranje atrikaanljes (bi/ best. min. f 10 -) Tuincentrum eurofleur Ursulineweg 14 - Leusden-C. Tel. 940763

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1