leusilen k Wethouder legt eerste steen yoor nieuwe hobbit-school Berdien Stenberg bewijst iaar veelzijdigheid IN NUKERK: OVERAL GRATIS KE 1 «gSSfiC*' □sn TOYOTA KPO- avond LEUSDEN, Secies 256 dagen na brand Concert in Leusden groot succes lensder krent PROGRAMMA KONINGINNEDAG AUTO EEMHAVEN Leusden Centrum Leusden-Zuid Achterveld DE 125 NWV WINKELIERS w weekindegemmle/ Leusden ;n DINSDAG 29 APRIL 1986 plaatselijk nieuws (Van één onzer verslaggevers) I.EUSDEN - Wethouder Gijs van Woudenberg heeft vorige eek donderdag de eerste steen gelegd voor de herbouw van 5 openbare basisschool De Hobbit aan De Meent. Hij deed dat unen met de vierjarige Pieter Salverda, één van de jongste erlingen van De Hobbit. Het leggen van die eerste steen donderdagmiddag veel be langstelling. Behalve de leerlingen van de basisschool waren er ook et schoolbord met het rekensommetje van direkteur De Boer. veel ouders en andere belangstel lenden aanwezig. De handeling had overigens een symbolisch karak ter, want de bouwers hadden al diverse muren van de meuwe school gebouwd. Voordat wethouder Van Wou denberg samen met Pieter Salver da kon gaan metselen, hield R. de Boer, direkteur van de school, de aanwezigen een korte rekensom voor. Op een schoolbord dat hij had meegenomen stonden twee data: 12 augustus, de dag waarop vorig -jaar de school aan De Meent af brandde, en 24 apnl, de dag waar op de herbouw op diezelfde plaats begon. Het leuke nu was dat De Boer de diverse getallen met elkaar ver menigvuldigde en uiteindelijk uit kwam op 256. „En dat," zo zei hij, „is precies het aantal dagen wat er ligt tussen de brand en vandaag." VERGETEN „Die 12 augustus moeten we maar vergeten," vond de direkteur van De Hobbit. „Misschien dat de wethouder wil uitrekenen hoeveel dagen de herbouw gaat duren." Volgens Gijs van Woudenberg zou het meuwe gebouw voor de kexstvakantie opgeleverd worden. Dat bleek echter met helemaal kor- rekt te zijn: de wethouder werd dan ook verbeterd: met voor de kerst vakantie, maar al voor de herfst vakantie kan men naar alle waar schijnlijkheid het pand aan De Meent gaan inrichten. „Het is vandaag een hele belang rijke dag," zo begon Gijs van Wou denberg zijn korte toespraak. „Dat vandaag met de bouw begonnen kan worden, is geen verdienste van de wethouder, hoewel deze daar erg blij mee is. Het is eerder een verdienste van het Ministerie van Onderwijs, die heel snel op de situatie heeft ingespeeld." Ook de afdeling onderwijs van het gemeentehuis kreeg enkele lo fuitingen. Nog op de dag van de brand werd daar alles m beweging gezet. Niet alleen voor de herbouw, maar ook voor het zoeken naar tijdelijke leslokalen. Dat was nood zakelijk, omdat het meuwe school jaar net begonnen was. Architect Van der Par, die ook de vorige Hobbit-school aan De Meent had ontworpen, was wederom aan- Wethouder Cijs van Woudenberg en de vierjarige Pieter Salverda leggen samen de eerste steen. getrokken om de school gestalte te geven. „Het is de tweede keer dat hij deze school bouwt," aldus Gijs van Woudenberg, „En dat is zeer uitzonderlijk. Vooral omdat de ou de fundamenten gebruikt worden." MOOIER Vervolgens wees hij op de twee extra lokalen die De Hobbit er nu bij krijgt. „Die zijn veel mooier dan de noodlokalen die wij in eerste instantie gepland hadden. Er komt ook geen plat dak, omdat wethou der Wagenaar iets heeft tegen plat te daken." aldus de wethouder. Tenslotte vroeg Van Wouden berg de omwonenden om de tijde lijke overlast voor hef te nemen. „Zij zitten deze zomer met al deze be drijvigheid opgescheept. Maar," zo beloofde hij, „het wordt een mooie en fijne school." Uit een muur van kartonen ste nen, die de Hobbit-leerlingen zelf die middag hadden aangelegd, koos de wethouder vier stuks. Uit die vier stenen, die ovengens ook als spaarpot kunnen worden ge bruikt, „trok" Gijs van Woudenberg de steen van de jonge Pieter Salver da. Nadat juffrouw Carla beide gas ten een troffel had overhandigd, kon uiteindelijk de eerste steen gelegd worden Pieter, die behoorlijk zenuwach tig was. voerde zijn werk pnma uit. Wethouder Gijs van Woudenberg zorgde voor de finishing touch. „Ook dit is Leusden," riep hij na afloop enthousiast, terwijl de Hob- bit-schooljeugd het inmiddels be roemde Hobbit-lied zongen: „Bij ons in Leusden/daar staat een ba- sisschool/en die is heel be roemd (van één onzer medewerksters) .EUSDEN - Het concert dat Nederlands populairste flui- ste Berdien Stenberg afgelopen vrijdagavond gaf in De iorf is een groot succes geworden. Aan de vooravond van toernooi door Japan trad zij op in Leusden. Zij werd larbij begeleid door haar eigen kwartet bestaande uit es Smit (gitaar en synthesizer), Edwin Schimscheimer iano en synthesizer), Ben Lindeman (basgitaar en viool) Maarten van de Valk (slagwerk en percussie). Russo'. Hoewel men zich zou kunnen afvragen of dit be kende werk, waar Berdien in het verleden zo hoog mee scoorde, nog steeds past in het nieuwe programma, klonk de bewerking ervan zeer vol en af gewerkt dankzij de vele geraffi neerde en afwisselende syn thesizer-effecten. In drie miniaturen voor fluit liet Berdien horen dat zij solistisch ook uitstekend met haar instru ment uit de voeten kan. Dankzij haar inleidende woorden kon een ieder zich een goede voor stelling maken van de ge speelde muziek. Eén van de nieuwe nummers iri het programma is een bewer- ij het openingsnummer 'Ve- jce', geschreven door de be ende Nederlandse compo- ïst/dirigent Rogier van Ot- erlo, viel direct op te merken lat het geheel er qua presenta- :e keurig verzorgd uitzag, on- ianks de vele op het kleine po- hum opgestelde instrumenten, ammer was de kleine lichtsto- ing, hetgeen Berdien en haar «geleiders overigens niet be- ette gewoon door te spelen. Dok verstoorde een hinderlijke toemtoon het laatste gedeelte an het nummer 'Sentimentale', ian de hand van de Franse jazz pianist Claude Boiling, wat ove ngens zeer fraai en zoals de ti tel al doet vermoeden heel ge- roelig gespeeld werd. Hierna volgden twee nummers gecomponeerd door Cees Smit, te weten 'Highland Pa rade'een zeer goed in het ge- loor liggend stuk muziek met een duidelijk Schots karakter, en het sfeervolle 'Misty Memo ries', waarbij Cees zijn veelzij digheid toonde door zelf de pianopartij voor zijn rekening te nemen. Beide nummers zijn ook te beluisteren op zijn pas verschenen elpee 'Oasis'. BALLADE De plaats achter de piano werd op speelse wijze overgenomen door Edwin Schimscheimer, waarna een bewerking door Paul Mauriat van een Ballade van Chopin vertolkt werd. Berdien Stenberg weet met haar instrument op een eerlijke manier een dergelijk klassien stuk op populaire wijze te ver tolken, zonder dat het oor spronkelijke karakter van de muziek verloren gaat. Dat geldt ook voor het nummer 'Rondo Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie). Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktle: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie), 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per |aar. 33.30 per half iaar. 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur), tel. 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Tijdens de pauze signeerde Nederlands populairste fluitiste platen. Berdien Stenberg tijdens haar concert van afgelopen vrijdag. king van Edwin Schimscheimer van de 'klassieker' de 'Moldau' van Smetana. Ook hierbij gold weer de perfecte vermenging van klassiek en populair, het geen bij Berdien Stenberg de gTote succesformule blijkt te zijn. AMADEUS Louis van Dijk componeerde voor violist Jaap van Zweden en Berdien Stenberg de 'Ode aan Amadeus', welke compositie vrijdagavond in een bewerking voor het kwartet werd uitge voerd Ben Lindeman had de basgitaar geruild voor de viool en door het samenspel van dit instrument en de fluit kwam de 'Ode' zeer fraai uit de verf. Nu volgde een mooie muzikale overgang naar solistische gi taarmuziek. namelijk variaties van Fernando Sor over een thema van Mozart. De sou plesse en muzikaliteit waarmee Cees Smit deze compositie ver tolkte, deed iedereen adem loos toeluisteren. Vervolgens werd 'Gymno- pédie' van Ene Satie gespeeld, welke klonk alsof de componist dit werk voor deze bezetting (met synthesizer) bedoeld had. SKETCH Hoe Berdiens eerste fluitles ge weest moet zijn, werd in een opgevoerde sketch duidelijk gemaakt. Een rappe leerling was zij blijkbaar, want via 'Va der Jakob'dat zij in enkele va riaties speelde, kwam zij bin nen luttele minuten tot een alle gro uit een sonate van J.S Bach, waarbij zij begeleid werd door haar 'leermeester' Edwin Schimscheimer. Dit allegro kreeg een zeer eigentijds ge luid door het gebruik van de synthesizer. Zeer vermeldenswaard was het stuk 'Javanèse' van Claude Boi ling, een flitsende uitvoering van de groep, wat niet in de laatste plaats te danken was aan de enthousiaste inzet bij een improvisatie van Edwin Schim scheimer aan de piano. 07.00 uur: Reveille. Start bij De Til, Hamersveldseweg 30. 10.00 uur: Optocht. Vertrek bij De Til Hamersveldseweg 30. 10.45 uur: Aubade voor het gemeentehuis, 't Erf 1. 12.00 uur: Volksfeest op het parkeerterrein ten zuiden van de Hamershof en de Koningshof. 12.00 uur: Kinderspelen voor de jeugd van 8 t/m 12 jaar op het parkeerterrein. 12.00 uur: Film in de Korfzaal, Smidse 1. 13.00 uur: Kinderspelen voor de jeugd van 4 t/m 7 jaar in de Korfsportzaal. 13.30 uur: Film in de Korfzaal, Smidse 1. 15.30 uur: Film in de Korfzaal, Smidse 1. 16.00 uur: Touwtrekken. 20.30 uur: Feestavond rn De Til, Hamersveldseweg. 07.00 uur: Reveille. Start bij Loysder, Koningin Beatnxlaan 10.00 uur: Spelletjes-ochtend voor de jeugd bij de vijver 13.00 uur: Zeepkisten-optocht. 14.00 uur: Zeepkistenwedstrijd 14.00 uur: Spelletjes-middag. 19.00 uur: Kinderdisco in de Woelige Hoek. 20.30 uur: Disco-avond voor ouderen in de Woelige Hoek. 08.00 uur: Kinderoptocht. Start bij Cooperatieplein. 09.00 uur: Kinderspelen in Ons Gebouw 09.00 uur: Vossenjacht. Start in kelder Ons Gebouw 14.00 uur: Sportspektakel '86. In en rond Ons Gebouw. 16.30 uur: Wedstrijdloop. Start en finish bij De Moespot. 20.00 uur: Soundmix en playbackshow in Ons Gebouw. (advertentiej ACHTERVELD - De K.P.O. hield alweer de laatste bijeen komst van het seizoen. Er wa ren deze avond een groot aan tal leden aanwezig. De spreek ster was mevrouw van 't Sand, die het onderwerp stress be handelde. „Vroeger kwam stress niet voor", aldus mevrouw Van 't Sand. „Men werkte wel hard, doch ging in die tijd ook op tijd naar bed. Tegenwoordig leeft men gehaast, zijn er spannin gen in het gezin, met familie, in het bedrijf en op school. Span ning door te veel arbeid komt veel voor. Ook gaat men veel te laat naar bed, men raakt over- ververmoeid", aldus de spreekster. „Door al deze din gen raakt het lichaam uit zijn ritme. Stress is een verzamel naam voor spanningen." „Stress komt op verschillende manieren tot uiting, onder meer verhoogde bloeddruk, angst, irritaties, meer roken, meer dnnken en slaapproble- Ook hier bleek dat de leden van de groep zeer goed op el kaar zijn ingespeeld na de vele concerten die zij het afgelopen seizoen in Nederland en België gegeven hebben. Aanstaand weekeinde vertrekt Berdien Stenberg met haar be geleiders voor een toernee door Japan. Hopelijk staat voor het komende seizoen weer een optreden in Leusden op het programma, want de belang stelling was zeer groot. Dit dankzij de vele artikelen m plaatselijke en regionale bla- I den. en natuurlijk de aanwezig heid van gitanst Cees Smit, die in zijn woonplaats Leusden een grote schare fans heeft. Het was een goed en zeer af wisselend concert, door een professionele uitvoering van uiteenlopende muziekstijlen en de veelzijdigheid van de muzikanten. Als generale re petitie gezien moet dit concert een garantie zijn voor een suc cesvolle toernee door Japan. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaaL Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's - sport - akuviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant - redakt ie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren. Tanef: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Dinsdag 29 april: 20.00 uur Installatie nieuwe raad in gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 30 april 10.00 uur. Nationale Jeu-de-boule- dag in De Hakhorst. Donderdag 1 mei 20.00 uur 1-mei vienng van PvcLA- afdeling Leusden in De Hakhorst. 20.30 uur 60 plus-avond in jonge rencentrum De Til. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 men. We kennen het allemaal. Wanneer men lang onder druk of spanning leeft, neemt de kans op ziekte toe." „Ons lichaam op tijd zijn rust geven en de oorzaak van de problemen aanpakken, dat wil zeggen de situatie veranderen, zijn middelen om stress te voor komen." Na de pauze konden er naar aanleiding van het behandelde vragen worden gesteld. Hier van werd veelvuldig gebruik gemaakt. De vragen werden al len naar genoegen door me vrouw Van 't Sand beantwoord. De voorzitster dankte de spreekster voor hetgeen zij deze avond had behandeld Vervolgens herinnerde zij de aanwezigen nog aan het jaar lijkse busreisje dat op 13 mei zal plaatsvinden Voor deel name graag opgeven vóór 5 mei.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3