Leos laat koploper Shot schrikken: 1-3 MHC onderuit bij Kromhouters Antilopen maken korte metten met Stanfries LTV Leusden blijft winnen Lockhorst gelijk tegen Odijk: 4-4 Zware blessure Jolanda Crist breekpunt: Toch promotie SV Leusden Traditionele schiet wedstrijd voorladers DINSDAG 29 APRIL 1986 LEUSDEN - Bijna hadden de dames van Leos weer voor sensatie gezorgd door één van de twee resterende kandi daten voor de titel in de 3e divisie D, Shot uit Culemborg directe promotie te ontnemen. Een verliespunt was voor Shot immers al fataal. Nadat beide teams de eerste sets eerlijk hadden gedeeld, ontspon zich vanaf de 3e set een heroïsche strijd om de felbegeerde punten. Hoewel Leos deze set te gemakkelijk uit handen gaf, liet het in de 4e set zien dat de wedstrijd voor het nerveuze Shot nog niet ge daan was. Bij de stand 11-7 in het voordeel van de Leusdenaren leek het erop dat Leos zelfs langzij zou gaan komen. Shot stond met de rug tegen de muur en kon te gen de ontketende Leos-aanval weinig meer uitrichten. Op het moment dat Shot zich al min of meer met het dreigende setver- lies had verzoend, knakte er bij het neerkomen iets in de voet van middenaanvalster Jolanda Christ. Een langdurige onderbreking was het (pijnlijke) gevolg, want de Leos-dame, die ovengens op de nominatie staat om ko mend seizoen bij Brother-Marti- Leos bracht Shot in het nauw. nus te gaan spelen na een suc cesvol bezoek aan de onlangs gehouden stuif-in bij de lands kampioen, kon niet meer op of neer en moest met hevige pijn naar het ziekenhuis worden af gevoerd. Daar bleek in de loop van de avond een enkeloperatie nood zakelijk. Leos was zodanig ge schrokken van dit ongelukkige voorval, dat na de hervatting van de tweestrijd niets meer wilde lukken. De snit, de spirit was eruit. Shot profiteerde pro fessioneel en maakte de partij moeiteloos uit: 1-3. Aan de opdracht om na de echec bij SOS/DPC Utrecht in de laatste wedstrijd tegen Shot toch serieus op te vatten om ten minste de sportieve plicht te vervullen, voldeden de dames van Ad van Woensel. Beide ploegen kwamen nerveus uit de startblokken, maar Shot was toch eerder bij de les dan Leos. Spelverdeelster Marjolein Lau rens kreeg geen lijn m het spel en omdat ook haar medespeel sters in de basis-zes van trainer Ad van Woensel de zenuwen nog niet onder controle had den, kon Shot simpel met 0-6 de leiding nemen. Wendy Bos boom moest bij deze stand orde op zaken gaan zetten, maar verder dan 2-6 na twee keiharde service-beurten van Jolanda Chnst kwamen de Leusdenaren niet: 2-6. Leos maakte te veel fouten om Shot in problemen te brengen. Te vaak viel de service binnen, terwijl de bal als uit werd beoordeeld. Ook het blok func tioneerde niet naar behoren. Kortom, Shot scoorde zonder moeite en pakte de le set met 3-15. In de 2e set was Leos eindelijk zichzelf. Keihard werd er ge knokt. Een opslag-serie van Carmen Dirksen leverde snel een 3-0 voorsprong op. Shot pikte echter tot 3-3 aan, waarna de Leusdenaren op karakter tot De dames van Leos wisten het de tegenstander moeilijk te maken, tot het - letterhjke - breekpunt van de wedstrijd was aangebroken, de zware blessure van Jolande Cnst. 13-7 uitliepen. Verdedigend stak het een stuk beter in elkaar terwijl de passes naar de bui tenkanten op maat waren, zodat het voor de aanvalsters een stuk eenvoudiger was om doel treffend uit te halen. Nadat een schitterend 'een- mans'-blok van Rona de Koning de stand op 14-8 bracht, leek de zege nabij. Maar zoals al va ker was voorgevallen dit sei zoen, maakte Leos de fout het te mooi te willen afmaken. En daar trapte het ervaren Shot ui teraard niet in. Tot 14-13 kwa men de Culemborgers angstig dichtbij, maar met een klutsbal via de netband kwam Leos toch winnend weg: 15-13. Blessure De 3e set was een kopie van de eerste; Leos wilde wel maar het lukte niet meer. Bijna alles ging (weer) mis. Shot had in mum van tijd een 0-9 voorsprong. Over deze tegenslag kwam Leos niet meer heen. Bij de stand 1-15 kwam aan deze 'mar- telaang' een eind. Herboren begonnen de dames aan de cruciale 4e set. Even keek Leos tegen een achter stand aan (0-3), maar op wils kracht knalde Leos erop los en had geen enkel ontzag meer voor de steeds nerveuzer acte rende tegenstander. Via 8-3 werd het nog wel 8-7. Rake klappen van Lisette v.d. Ven, Jolanda Cnst, Carmen Dirksen en Rona de Koning bezorgden Shot angstige ogenblikken. 11- 7. De basis voor het op handen zijnde huzarenstukje was ge legd, de verrassing nabij. Het was dan ook bijzonder sneu voor Jolanda Chnst en Leos om op dat moment onder uit te gaan, het breekpunt in de wedstnjd; letterlijk en figuur lijk. Shot kreeg tijd om bij te ko men van de schrik, terwijl Leos daarentegen de schrik te pak ken had; het zelfvertrouwen was weg. Shot onderkende dat en sloeg keihard toe (12-15) en rest nu de titelstrijd tegen SSS uit Barneveld terwijl voor Leos op 9 en 10 mei het sterk bezette eigen toernooi het sluitstuk van dit seizoen moet gaan worden. LEUSDEN - Verliezen en dan toch officieus kampioen worden en promoveren naar de eerste klasse landelijk. Dat overkwam de herenploeg van de Mixed Hockey Club Leus den in het voorbije weekein de. Bij de Kromhouters gingen de heren zaterdag onver wacht met 1-0 onderuit, maar omdat de nog enige rivaal Keep Fit zondag bij Culem borg ook naast de punten greep, had de nederlaag voor Leusden geen catastrofale ge volgen. De vier punten voor sprong bleef in tact. Ook het doelsaldo van Leusden is nau welijks meer te verbeteren. Kortom de titel kan de ploeg van Rob Weers normaal ge sproken niet meer ontgaan. En als Maarn op Koninginnedag van Keep Fit ook een punt kan afsnoepen, dan is het voor Leusden dubbel feest in deze voor de hockeyclub door de brand in het clubhuis, toch wat sombere dagen. „Een deceptie," noemde trainer Rob Weers de nederlaag bij de Kromhouters. „Ik ben dan ook reu ze blij dat Keep Fit verloren heeft en wij toch officieus het kampioen schap binnen hebben. Er is bar slecht gespeeld, maar op het erbar melijk slechte veld in Tiel was goed hockey onmogelijk. De ballen sprongen alle kanten op en waren niet of met de grootste moeite onder controle te krijgen." „Ook de afwezigheid van Maar ten Jonges (werk) en Thorvald Goosman (studie) speelde mogelijk een belangrijke rol in het niet be nutten van de toch wel riante moge lijkheden die we na de hervatting creerden, maar met routinier Frank Maree had ik voor een goed alter natief gezorgd. Als je dan al die kansen niet benut, dan heb je na afloop geen recht van spreken en mag je gerust over een terechte nederlaag spreken, hoewel een puntendeling de krachtsverhou ding beter had weergegeven," al dus trainer Rob Weers, die, voor zover de geluiden kloppen, nog zeker een seizoen bij de Mixed Hockey Club Leusden zal blijven. De eerste helft ging gelijk op. Hoewel van echt combinatie-spel weinig sprake was, kon Leusden op techniek het initiatief naar zich toe trekken. De Kromhouters wisten echter het doel te vinden. Een reeks dekkmgsfouten in de MHC- defensie gaf een „Kromhouter" de ruimte om vrij de vijandelijke cirkel binnen te nikken en keeper Van de Lee kansloos te laten: 1-0. Leusden was geenszins onder de indruk van deze achterstand, want dat was immers dit seizoen al vaker gebeurd. Maar naarmate de tijd vorderde, nam de ongerustheid bij trainer Rob Weers toe. Door de wissel van libero Pieter Breugel voor Frank Maree en het wijzigen van een aantal posities in de basis opstelling, hoopte de MHC-trainer zijn mannen te inspireren en de Kromhouters uit balans te bregen. Na de hervatting ontketende Leusden dan ook een hevig offen sief. De gelijkmaker leek slechts een kwestie van tijd. Frank de Ruiter had de gelijkmaker op zijn stick, maar met de voet voorkwam een Kromhout-verdediger erger. De arbiter(s) zagen dit niet en lieten doorspelen. Kort daarna opnieuw .V een „incident" waaruit Leusden t verliezer te voorschijn kwam. strafcorner, aangeslagen da Frank Maree en in tweede instap afgerond door Frank Roggenkam; werd na overleg tussen de club-e de bondsscheidsrechter afgekeia wegens gevaarlijk spel. Na afloo bleek ten onrechte, maar daar hi Leusden uiteraard weinig aan, w# wat de heren in de slotfase no ondernamen om naast de Kromh® ters te komen, liep stuk. De tweede nederlaag van i seizoen werd in Tiel een feit, dag later gevolgd door het officie ze kampioenschap. Tegenstrijd ger kon het allemaal niet. LEUSDEN - Vol zelfvertrouwen en met een overdosis werklust die vooral de Noorderlingen binnen korfballend Nederland siert, heeft Antilopen juist tegen Friezen laten zien nog volledig in het handhaven van de positie in de promo tieklasse te geloven. Stanfries kreeg in Leusden lik op stuk en een koekje van eigen deeg. De cijfers spraken boekdelen en onderstreepten dat Antilopen voor geen ploeg, zelfs voor de Friese stugheid hoeft onder te doen, als de Leusdenaren zelf bereid zijn om het uiterste te geven en tot de bodem te gaan. „Dan komen de resultaten bijna zelf," liet trainer Cees van Buren zich ontvallen, „want als Antilopen de aanwezige individuele klasse koppelt aan werklust dan moet je als tegenstander van sterke huize komen om deze ambitieuze groep onderuit te halen. We zitten nu in het goede spoor en als we ook de Sperwers weten te kloppen, dan zal de slotwedstrijd tegen ROG niet meer van belang zijn. Ons doel, handhaving, hebben we dan op eigen kracht bereikt," aldus de Antilopen-trainer Met juniore Annehes Krikke in de basisopstelling voor de zieke Esther Versteeg, heeft een goed spelend Antilopen op mede-degra datie kandidaat Stanfnes uit Roor- dahuizen een dik verdiende 11-5 overwinning behaald. Antilopen's beste vak liet er aan vallend geen gras over groeien en binnen de minuut schoot Gert Graafland de thuisclub aan de lei ding: 1-0. Stanfries maakte wel ge lijk, maar nauwelijks in de aanval schoot Joyce Osnabrugge ook raak: 2-1. Jammerlijk miste ze vervolgens een strafworp, nadat de verdienste lijk debuterende Annelies Knkke onjuist werd afgestopt bij een doel poging. Toch werd het 3-1 toen weer Joyce Usnabrugge van alstand raak schoot. Na een half uur werd de voorsprong vergroot toen Margret Versteeg met een doorloopbal er 4-1 van maakte. Een minuut later was het 4-2. Jolanda Versteeg had achtereenvolgens met een door loopsbal en een afstandschot suc ces: (6-2), herinnerde vooral het damesoverwicht uitdrukkend. Voor rust miste Antilopen nogmaals een strafworp toen Jan Coster was doorgebroken. Met 6-2 ging met pauzeren. STRAFWORP Wat Jan Coster kort voor rust met deed, deed hij kort na de hervatting wel. Hij benutte een strafworp en toen Joyce Osnabrugge een paar minuten later ook een vrije bal door de korf het gaan, was de stand 8-2. Door een onnodig veroorzaakte strafworp werd het 8-3, maar Anti lopen bleef domineren en met een doorloopbal van Koos Meinsma werd dat tot uiting gebracht: 9-3. Het werd met nog een klem kwartiertje te gaan 11-3 door twee rake afstandschoten van Nancy La- hey. Antilopen het de teugels ver volgens een beetje vieren. Kansen kwamen er wel, voor Stanfries, maar er werd te nonchalant mee omgesprongen. Alleen een Stan- fries-heer, alleen het gevaar kwam van de Stanfires-heren, had in de slotfase nog tweemaal succes en daarmee werd de 11-5 eindstand bereikt. Door een 6-3 overwinning op ZKV 3 is het tweede team kam pioen geworden van de reserve 3e klassedistrict en promoveert daardoor naar de reserve 2e klas se. Een toch wel verrassende prestatie van dit team dat vorig seizoen ook al promoveerde van uit de le klasse-afdeling. LEUSDEN - Na de vlotte sei zoenstart van vorige week blijft het eerste team van Leusden op de goede weg. Opnieuw werd, ditmaal in de uitwedstrijd tegen Meyenhagen 3 m De Bilt, een zeer royale 7-1 overwinning ge boekt. De thuiswedstrijd van volgende week tegen Naarden moet uitwijzen of er aan de Valleilaan al heel voorzichtig aan een kampioenschap ge dacht kan worden. Ehne Maas ontpopt zich steeds meer als Leusdens sterkste speel ster. In de single had zij opnieuw geen enkel probleem: met 6-1, 6-0 het zij haar opponente geen schijn van kans. Ook haar spel in de dubbels was van grote klasse. Constance Ploeg speelde gede gen als vanouds; routine en vast heid bhjven haar sterkste wapens. Voor haar tegenstandster van dit LEUSDEN - Uitgerekend in het jaar dat de Schaak Vereni ging Leusden het 40-jarige ju bileum gaat vieren (na de ko mende zomer) en nog met smart op een eigen onderko men zit te wachten, is het eerste tiental er alsnog in ge slaagd om voor het eerst in het bestaan, naar de hoogste klas se van de onderbond te promo veren: de promotieklasse. Een prestatie van formaat, een perfect jubileumgeschenk. Zag het er vonge week nog erg onzeker uit voor de Leusdenaren omdat ze, bij Laren door zenuwen overmand, vergaten het karwei op eigen kracht succesvol af te maken, waardoor de concurrentie in de race bleef voor die zo waardevolle derde plaats in de eindrangschik king, die recht gaf op promotie. Het treffen tussen Baarn en Bar neveld was naast de uitslag van de hangontmoeting tegen kampioen Oud Zuylen van doorslaggevende betekenis. Toen later in de week bleek dat Baarn slechts met mini male cijfers Barneveld kan verslaan en ook het bencht kwam dat Leus den via arbitrage van Oud Zuylen had gewonnen, kon het promotie feest alsnog bij de schaakclub los barsten. Leusden proficiat. In de winterhuiscompetitie, die ook langzaam naar het einde toe loopt, moest titelverdediger Harry Vossebeld een veer laten. Carel Vos hield hem keurig op remise. Joop van Santen had zijn gedachten waarschijnlijk bij het promotie-lu strumfeest, want Bert Uneken pakte de volle winst. Alle uitslagen op een njtje: H. Vosselbed - C. Vos Va- Va J. v. Santen-B. Uneken 0-1 H. Beverwijk - Chang '/2- Va Ron Flohr - C. Kerkhof 0-1 G. Froberg- W. v.d Wetenng Va-Va A. Rietveld - Ruud Flohr 0-1 P Quelle - L. Boogaard afg. G. te Winkel-H. Mus 1-0 C Veenendaal - A. Valkenburg 1-0 A. Gerrits - A. Lagas V2- Va Ch. Flohr-J.Nijhof 1-0 J. v.d. Linden - H. v. Dalen 0-1 M Schievmg-L. Buurlage 0-1 R. Staal-H Stegeman 1-0 G. Geerders - J. v.d. Tang 0-1 H. Oosting - H. v. Egdom Va-Va W Schouten - E. Verschuur 0-1 R. Visser-W. v.d. Pol 0-1 N. v.d. Meel-E. Zijlstra 0-1 weekeinde was er dan ook weinig eer tel>eha!en: 6-0,6-3. John Hijmering blijft het goed bekijken. Zonder zichzelf ook maar een moment te forceren speelde hij gemakkelijk naar een 6-0, 6-4 over winning. Maarten Dirkzwager, die de eer ste single speelde, smaakte het genot van de eerste overwinning. Dat hij daar drie sets voor nodig had, maakte de zege alleen maar waardevoller. Zo kwam Leusden met een alles zeggende 4-0 voorsprong uit de singles. Van de dubbels is alleen de mixed van Constance Ploeg en Maarten Dirkzwager verloren. Dit ging met enige pech gepaard, want er moesten twee tie-breaks aan te pas komen. De overige dubbels werden gewonnen en de tweede 7-1 zege in successie kon in de boeken worden bijgeschreven. Uitslagen zondag 27 april: Meyenhagen 3 - Leusden 1 1-7 Leusden 2 - Borchland 1 4-4 Leusden 3 - Soe sterkwartier 1 8-0 Leusden 4 - Nienhof 5 3-5 Uithof 7 - Leusden 5 3-5 Laakhuisje 3 - Leusden 6 2-6 Heren: Vergulde Wagen 1 - Leusden 1 1 -5 Leusden 2 - Flehite 4 5-1 Rijnsweerd 1 - Leusden 3 0-6 Jnnioren: Leusden 1 - Tautenburg 2 7-1 Het eerste zaterdagteam blijft eveneens fantastisch scoren: op nieuw werd fors uitgepakt. Maarn B werd in eigen huis op een ondub belzinnige manier met 5-0 ingi pakt. Of'Betty Klave c.s. op 1 kampioenspad is, zal volgem week moeten blijken tegen h eveneens ongeslagen Griffenstey uit Zeist, dat dit weekeinde met 4- won. Uitslagen zaterdag 26 april: Senioren: Maarn B - Leusden A Leusden B - 't Schilt A Iduna J - Leusden C 2- LeusdenD-Soest C 1 Westerveld D - Leusden E 1 Heren: Aurora A - Leusden A 1- LeusdenB-Dicke Rijst B 1- Leusden C - S.T. V.U. B Junioren: Bosch en Duin C-Leusden A 4- Leusden B - Rapid C 54 Jongens t/m 17 jaar: Baarn A - Leusden A 6-i Jongens t/m 15 jaar Leusden A - Weldam B 84 Leusden B-'t Stort A 71 Meisjes t/m 15 jaar Leusden A - Gnffensteyn A 54 Eemelaar A - Leusden B 7-1 Ook de dinsdag en woensdag kom petities zijn weer begonnen Oven werd ook hier door Leusden go« gescoord, blijkens de volgende uitsla gen. Uitslagen dinsdag 22 apriL Helios B - Leusden A CM Leusden B-'t Stort G Leusderpark C - Leusden C Leusden D - Uitweg B Flehite F - Leusden E Junioren t/m 12 jaar: LeusdenA-AltaA lW vlucht" van de Schiet Ver eniging Leusden en Om streken de zogeheten in ternationale schietwed strijden voor "Voorlaad- wapens" gehouden, ook wel bekend onder de naam Zwartkruitschie- ten". Van 8 tot en met 10 mei vin den deze wedstrijden op de Leusderhei plaats, die onder de reglementen van de 'Muzzle Loaders Asso ciations International Committee (M.L.A.I.C.) worden geschoten. Op donderdag 8 mei, He- mels vaartsdag, zal het kampioenschap om 12.00 uur geopend worden op het voorterrein van de schietbaan aan de Kolonel van Rooyenweg. En zoals van ouds, op traditionele wijze met alles wat past bij historische wapens. LEUSDEN - Evenals voor gaande jaren (1980-1985), wordt ook dit jaar weer op de schietbanen van de Ko ninklijke Marine en op de kleiduivenbaan "de Jntrrnat. (iïljamp. af fHuzzlr Caaöing Arme at ïruBÖrn1986 leen Hans Bosboom zag kans ajr. enkel te winnen, maar de ovenge vier partijen gingen naar Blancun A Uitslagen zondag: Senioren 1 - Odijk 1 4-1 Senioren 2 - Meyenhagen 5 84 Senioren 3-TKHC1 4-1 Senioren 4-Uithof 8 7-1 Kampong 1 - Senioren 6 2-6 De Bree 2 - Heren 1 5-1 Heren 2-Weldam 2 1-5 Baarn 2 - Junioren 1 04 Uitslagen zaterdag: Senioren A-Blaricum A M 't Schilt B-Senioren B 2-3 Senioren C-Baarn A 0-5 Volta A - Senioren D 2-3 Veteranen A-Alta A 3-2 Heren A-Flehite B 5-1 Volta A - Heren B 4-2 Heren D - Kameleon A 1-5 Heren E-Oog en AlB 04 Junioren A - 't Schilt A 3-2 Soesterberg A - Junioren B 3-2 De Eemslag - Junioren C 04 Jongens 17 A - Rijnsweerd A 4-1 Soest Zuid A - Jongens 17 B 54 LEUSDEN - Het eerste mixed team op zondag van LTV Lockhorst heeft in de derde klasse geen kans gezien de tweede wedstnjd m de competitie naar zich toe te trekken. Na zes partijen stond Lockhorst nog met 4-2 voor: Madeion Schoe- maker en Frank Vissers wonnen hun enkel in twee sets, Gisela Bolk en Arthur Scherpenzeel verloren hun enkel in dne sets en de dames- en herendubbel werd gewonnen. De beslissing viel bij de mixed partijen. Een partij werd in twee sets en één partij in drie sets verloren. Het tweede team m de vierde klasse heeft nog geen partij verlo ren. Werd de eerste wedstrijd vori ge week tegen Randenbroek 5 bij de stand gestaakt door slecht weer zondag werd met 8-0 gewonnen van Meyenhagen 5. Michel Vial werd m deze wedstnjd vervangen door zijn broer Rob. Het eerste mixed team op zater dag in de hoofdklasse moest haar tweede nederlaag mcasseren. Al-

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8