koninginnedag werd jroot kinderfeest LEUSDEN; ^ilokaal Muziekschool hield blok fluitdag Voorjaarszon lokte mensen naar buiten: leus—en kruwE leus—er krant (tex weetindec/emeede/ Achterveld plaatselijk nieuws Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aküviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels) Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tanef. eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,- Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75.- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - De Leusdense muziekschool hield afgelopen zaterdag een blokfluitdag in Groot Krakhorst. Blokfluit bouwer Norbert Kunst ver zorgde een boeiende lezing over zijn vak, waarna diverse blokfluitdocenten samen met hun leerlingen het één en an der gingen instuderen. Aan het einde van de middag was het resultaat te horen. Ongeveer zeventig belangstel lenden deden actief mee aan de dag. Dat waren met alleen beginne lingen, maar ook gevorderden. Ge zien het enthousiasme zal een her haling van deze dag zeker niet uitblijven. Vrijdag 2 mei: 15.00 uur: Circusvoorstelling door leerlingen van de St. Josephschool, in de tent aan de W. van Amers- foortstraat nabij de schbol. 17.00 uur: Circusvoorstelling door leerlingen van de St. Josephschool, in de tent aan de W. van Amers- foortstraat nabij de school, 19.00 uur Circusvoorstelling door leerlingen van de St. Josephschool in de tent aan de W. van Amers- foortstraat nabij de school. Zaterdag 3 mei: 20.00 uur: Discoshow in De Kla- veet. 20.00 uur: Gehuwdenbal in café Buitenkist. Zondag 4 mei: 14.00 uur disco in De Klaveet. Maandag 5 mei: 20.00 uur: Volksdansen in de Moespot. Dinsdag 6 mei 09.00 uur Welfareclub De Zonne bloem in Ons Gebouw. Woensdag 7 mei: 09.00 uur Handwerkhobbyclub in De Moespot. 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw (in plaats van donderdag). [VRIJDAG 2 MEI 1986 Abonnementsgeld: 65,60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 dag begon, zoals gebruikelijk, wet de aubade bij het gemeentehuis. Het melken van een koe leverde menigeen meer problemen op, dan dat werd het dus, in niet gennge mate dankzij het feit, dat het voor gedacht. het eerst in jaren weer eens mooi weer was op koninginnedag. Hoog gezeten, om toch maar vooral mets te missen ten waaraan men mee moest doen om uiteindelijk mee te kunnen din gen naar één van de vele prijsjes die ter beschikking stonden. Zo tegen de vierhonderd kinderen de den mee aan de spellensene die bestond uit een tiental kermisachti ge aktiviteiten. Geheel los vaii de spellencyclus kon jong en oud meedoen aan een aantal zaken waarvoor een kleine vergoeding werd gevraagd. Ook hier ging het weer om aktiviteiten die men ook wel op de kermis aantreft. Zo stond er op het feestterrein een zelfgemaakte „Kop van Jut" en een schiettent. Bij de meeste tentjes kon men prijsjes winnen Goede zaken deed de kraam waarbij men voor 1,50 zes ballen in de hand geduwd kreeg waarmee flessen kapot gegooid konden worden. Bij vier kapotte flessen kon men een fles wijn in ontvangst nemen. Na een paar uur spelen was de stand houder nog pas twee flessen wijn kwijt aan twee goede werpers. tussen vader en zoon Valkenhoef. Zoon Sander had in het begin van de middag kans gezien om 1150 ml. water uit het beest te halen. Vader Co Valkenhoef zag kans om 20 ml. meer uit het beest te persen. Uitein delijk ging toch de zoon met de eer strijken omdat de namaakkoe bin nen de minuut 1270 ml. water losliet Ook rond het „stokhangen" bleef lange tijd een spannende sfeer hangen. Vooral de jeugd zag kans om vaak tientallen seconden aan een gladde stok te blijven hangen. Mattys Uittenbroek werd winnaar omdat hij kans had gezien 92 secon den achtereen aan de verticale stok te blijven hangen. De festiviteiten rond koninginne dag trokken met alleen belangstel ling van de Leusdenaren. Ook uit Amersfoort waren belangstellen den naar Leusden gekomen, gezien het feit dat de twee beste schutters in de schiettent beiden inwoners van Amersfoort waren. PAARDRIJDEN Ponyclub Nieuw Hagenauwe was op het feestterrein nadrukkelijk aanwezig. Men was met een flink aantal pony's naar de Hamershof getrokken om de inwoners van Leusden te laten zien dat het hier om een springlevende club gaat. Voor belangstellenden bood de ponyclub de mogelijkheid om voor één gulden een ritje te maken op één van de aanwezige pony's. De ponyclub, die gebruik maakt van de buitenmanege aan de As schatterweg, vroeg middels folders extra aandacht voor de voltigeles- sen die gevolgd kunnen worden bij de club. Het bestuur van de Oranjevereni ging had, zeker voor wat betreft het middagprogramma, zeker niet te klagen over de publieke belang stelling. „Het gaat pnma vandaag", was het korte commentaar van voorat- ter Gradus van de Hengel op de vraag of alles naar wens verliep. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12.00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) Hele vrachten werden er, als vorm van vrijetijdsbesteding, versleept. markt bij De Korf werd niet alleen druk bezocht door potentiele kopers, maar vooral ook door vérkopers. het geheel m goede banen. De soms zeer jonge deelnemers lukte het niet om alle spelletjes tot een goed einde te brengen. Voor een kind van vier jaar is touwtje sprin gen kennelijk erg moeilijk. Met andere spellen had men vaak wat minder moeite. Bussen gooien, was ophangen en zaklopen zijn zaken die ook de allerkleinsten wel beheersen. In de feestzaal van De Korf draai de de Oranjevereniging een aantal tekenfilms. Ondanks het fraaie weer besloten veel kinderen toch een uurtje in de donkere zaal te gaan zitten om te gemeten van Walt Disney Festival, Pink Panther en nog een aantal populaire filmpjes. FEESTTERREIN Op het feestterrein in de onmid dellijke omgeving van De Korf con centreerde het Oranjefeest zich rond een andere spellencyclus, na melijk die voor de wat oudere jeugd. De spellencyclus op het buiten terrein omvatte een tiental aktivitei- KUNSTKOE Veel bekijks had de op het feest terrein opgestelde kunstkoe. De koe leverde ovengens uitsluitend water. De vraag was wie binnen één minuut de grootste hoeveel heid water uit het namaakbeest kon „melken". Uiteindelijk werd het een strijd Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische toto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ■an één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het zat de organisatoren van de festiviteiten ter elegenheid van koninginnedag nu eens een keertje goed mee. iren achtereen heeft men te kampen gehad met guur voor- larsweer op 30 april. Dit keer lokte de zon veel Leusdenaren aar buiten. Alle terrasjes die Leusden zo langzamerhand kent, zaten fmpvol. De jeugd van Leusden was te vinden in één van de en van het aktiviteitencentrum „De Korf' of op het feestter- n in de onmiddellijke nabijheid. De Leusdense Oranjevereniging uimt in haar feestprogramma altijd eel ruimte in voor de jeugd. Niet elemaal ten onrechte, want in de raktijk blijkt dat de ouderen met rg warm lopen voor feestjes die in eusden georganiseerd worden. LIJHOF De speel- en rekreatievereniging tijhof trok op koninginnedag en kele honderden kinderen in de leeftijdsgroep van vier t/m zeven jaar naar de sportzaal van De Korf. Voor een luttel bedrag kon elk kind een hele spellensene afwerken, die afgesloten werd met een glas limonade en een lekkernij De toe loop naar De Korf was buitenge woon groot. Een groot aantal bestuursleden van Blijhof, bijgestaan door een nog groter aantal vrijwilligers leidden Conczntratie tijdens de spelletjes was zo te zien wel nodig. De reveille was weer een succes. Alhoewel, dne uur 's óchtens was naar de smaak van een aantal inwoners van Leusden wel een beetje aan de vroege kant.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3