Achterveld genoot van vele activiteiten Geslaagde caravankeuring KPO bus reisje op 13 mei HF VRIJDAG 2 MEI 1986 plaatselijk nieuws De meeste caravans konden de keuring goed doorstaan. LEUSDEN/SCHERPEN- ZEEL - Zaterdag 26 april hielden de afdelingen Scherpen2eel, Wouden berg, Renswoude en Leus den van Veilig Verkeer Ne derland een keuring van caravans en aanhangers. De keuring vond plaats op het terrein van Heuga Transport B.V. te Scher- penzeel. De organisatoren van ge noemde WN-afdelingen en de Rijkspolitie kunnen terug zien op een geslaagde dag. Dankzij de deelname van de Verkeers- groep der Rijkspolitie te Zeist en de bedrijven AL-KO, Vul- cano, Pon, Nautic en Monroe, was de keunng kwalitatief van een goed gehalde. Naast per soneel van deze instellingen en bedrijven zorgden personeels leden van de Rijkspolitie-groe- pen Leusden en Scherpenzeel en een grote groep vrijwilligers van de WN-afdelingen voor ACHTERVELD - De in Achterveld georganiseerde activitei ten in verband met de viering van Koninginnedag zijn goed verlopen. De 60 plussers konden maandagavond al genieten van een voorproefje. Voor hen was er in Ons Gebouw een feestavond georganiseerd. aangeboden caravans en aan hangwagens zeer positief op hetgeen hen geboden weid De organisatoren zijn zeke: voornemens deze keuringen de komende jaren te herhalen Het was dit jaar niet mogelijk het grote aantal vooraf aange melde combinaties te keuren Hopelijk komen de mensen die men dit jaar moest teleurstellen een volgend jaar aan bod. ACHTERVELD - Het bestuur vaJ de KPO organiseert ook dit weer een busreisje. Dit zal plaats vinden op dinsdag 13 mei. Degene die hieraan willen deelnemen wor den verzocht zich zo spoedig n* gelijk op te geven bij mevrouw A- van Dalen, telefoon 1437 of mevrouw B. Voskuilen, telefoon 2012. Ook niet-leden zijn van hart welkom. Na een kopje koffie kreeg men een playback optreden van Nieuw Moorst met de Trappelzak Boogie. Hierna volgde een bingo waarbij mooie prijzen te winnen waren. Na de pauze was er een optreden van de groep van de A.B.T.B. en de K.P.O. met het toneelstuk „Zeg het met bloemen". Dit stuk werd door de groep ook op het Isidorusfeest gespeeld. Een mooi stuk dat vlot werd gespeeld en waarvan de aan wezigen volop genoten. Hierna volgde weer een playback van Jeanet van Drie. Zij playbackte Sin- dy Lauper. De avond werd afgeslo ten met nog een bingo. Een heel gezellige avond die om was voor men er erg in had. Jammer voor de organisatoren was dat er van de zijde van de 60 plussers zo weinig belangstelling was. De feestelijkheden op Koningin nedag begonnen met de kinderop tocht. Ook hier was de belangstel ling minder dan voorgaande jaren. De meeste deelnemende kinderen tocht begon het kinderfeest voor de kinderen tot 8 jaar in Ons Gebouw. De kinderen werden in twee groe pen verdeeld. De ene groep bleef in Ons Gebouw waar een groot aantal spelen werd gehouden. De tweede groep ging naar de Moes pot waar een leuke film werd ver toond. Voor de jeugd, ouder dan 8 jaar, was er weer een vossenjacht in het dorp. De deelnemende groepen moesten tijdens hun tocht een groot aantal vragen beantwoorden. Ook hier was de deelname minder dan voorgaande jaren. De eerste prijs was voor de groep van Carla Voskuilen, Rosa- linde Voskuilen, Simone Voskuilen, Belinda van Schaik en Joyce van Schaik, Froukje Lunter en Bianca Tolboom- De derde prijs ging naar de groep Gerwald van Dijk, Jeroen Voskuilen en Mark van Doornik. De kinderspelen in Ons Gebouw trokken ook weer de nodige belangstelling. VOORLICHTING Veel aandacht toonden de be zoekers van de keuring voor de voorlichting welke ter plaatse werd geboden. Deze bepaalde zich in hoofdzaak tot de veilig heidsaspecten met betrekking tot recreatie-verkeer. Ook kon men nader kennismaken met de deelnemende bedrijven en instanties. Ondanks de vaak wat uitgelo- pen wachttijden reageerden In totaal 75 combinaties werden aan een grondig onderzoek onderworpen, de bezitters van de ter keuring De kinderoptocht in Achterveld leverde weer de nodige verrassingen op. den uitgevoerd zoals o.a. uit Oude Kranten Modellen van Kleding knippen en dan als was ophangen, noten slaan, hengelen enz. Het tweede deel werd buiten afge werkt met onder meer doelschie- ten, kruiwagen-race en dergelijke. Ook voor deze deelnemers waren er prijzen te winnen. De le prijs was voor Nieuw Moorst, de 2e voor de Vrienden schaar, 3e de Singels, 4e de Neu tenbrouwers, 5e de K.P.J., 6e Kal- lenbroek, 7e de AJB.T.B. en 8e de „Doe-maar-watjes". WEDSTRIJDLOOP Bij de groepen werd de eerste prijs gewonnen door Leo en Gerda Houtveen voor hun mooie Rolls Roys. Bij de paren was de eerste prijs voor Tanja Rooks en Marjolein Smits als vlindertjes, de 2de prijs was voor Hugo Huisman en Rem brandt Smits als Kadaffy en Reagan en de derde pnjs was voor Jan en Ruud Smit als „de kaarten-jon- gens". Bij de enkelingen werd de le prijs gewonnen door Margreet van Egmond als het Lieve Heersbeest je, de 2de prijs was voor Petra van den Hengel als Picasso en de 3e door Sonja Tessels als Pipi Lang kous. KINDERFEEST een goed verloop van de keu ringen. In totaal werden 75 combina ties aan een grondige keuring onderworpen. RESULTATEN In het algemeen verkeerden de caravans en aanhangwagens in een goede staat van onder houd. Slechts in één geval werd de combinatie als direct verkeers- gevaarlijk gekwalificeerd. De koppeling tussen caravan en trekkend voertuig was defect. In totaal 28 gekeurde combina ties waren m een zeer goede staat. De resterende bezoekers van de keunng kregen een keuringsformulier met enkele kritische kanttekeningen mee naar huis. In veel gevallen ging het hier om problemen met de schok- brekers, dit in hoofdzaak bij het trekkend voertuig en een on juiste bevestiging van de breekkabel van de trekinrich- tingen. In mindere mate ont dekte men defecten aan de koppeling, de wiellagers, de veerwerking van de as en de handrem c.q. oplooprem. Een tiental combinaties voerde een gele NL-sticker in plaats van de voorgeschreven witte met zwarte letters. Bij een twin tig-tal caravans bleek de 220 volt niet of onvoldoende geaard te zijn. De banden bleken over het al gemeen in goede staat. Op de overige controle-punten was het slechts in enkele gevallen noodzakelijk op- of aanmerkin gen te maken. De wereldpolitiek in Achterveld in beeld gebracht en, daar waren de omstanders het over eens, béter dan in de werkelijkheid. De middag werd afgesloten met een wedstrijdloop. Men kon deel nemen aan de 5 of 10 km. De 10 km-lopers moesten zes ronden af leggen tegen de 5 km lopers 3 ronden. Bij de 5 km was het vooral de jeugd die hieraan meedeed, waarbij een aantal dat de lagere scholen nog bezoekt. Bij de 10 km werd Jos Smink le en bij de 5 km. Keja. De jeugdige deelnemers kre gen nog een leuke verrassing. SOUND MIX waren gecostumeerd en hadden ook het door hen gebruikte voer tuig versierd. Vooraf gegaan door de muziekvereniging D.W.S. trok men door het dorp. In verband met een sterfgeval op de Verjaagde Ruiterweg werd de route enigszins gewijzigd. Voor huize St. Joseph werd halt gehouden waarna daar het Wilhelmus werd gespeeld. Na de optocht werden de deelnemen de kinderen in Ons Gebouw ge trakteerd op warme chocolade melk. Hier werden ook de prijzen uitgereikt. STERRENSLAG Om 14.00 uur ging men van start met de Sterrenslag. Dit evenement vond dit jaar plaats m en rond Ons Gebouw. Eerst moest in Ons Ge bouw een aantal opdrachten wor- De feestdag werd afgesloten met een Sound Mix en Play Back show in Ons Gebouw. Bij de aanvang was Ons Gebouw tot in de nok gevuld met belangstellenden. De avond werd geopend door de Na het beeindigen van de op- De trappelzakboogie in Achterveld, ludiek in beeld gebracht. Voor de jury, bestaande uit d leden Bona van de Burg, mevroui de Jong, Come de Graaf en Rq Robbertmond en Henk Schoutei was er zeker geen gemakkelijk taak. Na elk optreden werd e commentaar gegeven betreffend de goede en minder goede dutge van de playback-act. Na een kon pauze was de jury zover dat d prijswinnaars bekend werden ge maakt. Er was deze avond een extr prijs: de prijs voor de amusements waarde. Deze prijs ging naar d t groep met het stuk „America" u r) West Side Story. N Dezelfde groep behaalde ook d u eerste prijs met hun optrede: tweede werden Bruna v.d. Twa en Marian Hak met Pia ZadoraJjf Jermaine Jackson en de 3e prijs wt voor Jeannet van Dne met Cind Lauper. Ze kregen een mooie medaille e een leuk aandenken aan dei j avond. Ook de beat-danseresse i en het danspaar werd dank bracht voor hun optreden en krt gen bloemen en een kadobon. Na de prijsuitreiking gingen d stoelgn en tafels aan^de kans werd er nog gezellig gedanst de muzikale^ medewerking Bfack Power. Deze drie jonge werd ook dank gebracht voor medewerking deze avond. Zij zorgden de gehele muzikale leiding evenals de verlichting maal werd opgevoerd. Tevens was er een optreden van het danspaar de 21-jarige Peter Bloemen en de 19-jarige Erica Zwebbe uit Soest. Zij voerden een aantal Zuid-Ameri kaanse dansen op. In Oostenrijk werden zij Europees kampioen. Zij dansten de Samba - Cha Cha Cha - Rumba, Passo Doble en de Jive. Een geweldige prestatie om op een klem toneel zoiets te presteren. PLAY BACK Beat-danseressen uit Woudenberg. Deze meisjes traden deze avond vijfmaal op waarbij de laatste dans wel het klapstuk van de avond was. Dit was zo mooi dat op herhaalde lijk verzoek dit nummer nog een- de lachspieren goed in beweging. Dit door het komieke spel tijdens hun optreden. Het optreden van de groep Ame rica uit de West Side Story oogstte aller bewondering. Als voorlaatste werd Cindy Lauper geplaybackt door Jeannet van Drie die er in haar eentje iets heel moois van maakte. Als laatste kwam het jongerenkoor met Madonna en de daarbij beho rende groep. Vaardig of niet, gelachen kon er in Achterveld worden. Als eerste playbacker verscheen voor het voetlicht Bertus Herder als Cliff Richard. Hij was vergezeld van de groep Young Ones. Als 2e kwam Sonja Brouwer als Doris D, niet Doris Day zoals eerst gedacht werd. De Trappelzak Boogie werd geplaybackt door Johanna, Rian, Machteld Ben en Klaas bekend als de groep Nieuw Moorst. De personeelsgroep Huize St. Joseph kwam als Doe Maar met O.K., Pia Zadora en Jermaine Jack son werd op voortreffelijke wijze geplaybackt door Brua v.d. Tweel en Rian Hak. Het optreden van de Halve Zolen als Frizzle Sizzle bracht Verkleed of niet, gelopen werd er in Achterveld.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 4