Ir ><1 krant 8B Met alle mogelijke middelen voorkomen, dat gemeente voor latuur funeste plannen uitvoert" feskamp 1986 groot volksfeest eurofleur ^vandaag in Üe leusder krant" 1® itatenvragen over plannen gemeente Leusden nzake woningbouw op terrein kamp Waterloo: HV en Impala sterkste ploegen Heiligen- bergerweg 12 en 13 mei deels afgesloten Grandioze tuinplantenshow *5^* Ton Hilhorst MÉ Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden HEMELVAARTSDAG GEOPEND! leusder kranls ffl tuincentrum WÜ Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering •A"A DINSDAG 6 MEI 1986 18e JAARGANG NO. 2 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie .Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Twee leden van Provinciale Staten van de ovincie Utrecht, mevTouw T. Poortenaar-Sikkema en de heer Roodenburg, hebben namens de PvdA/PPR-statenfractie igen gesteld over de plannen, om woningen te bouwen op het irein van Kamp Waterloo ten behoeve van Amerikaanse litairen. Zij deden dat, naar aanleiding van een artikel in een gionaal dagblad. Daarin werd gesteld, dat de Leusdense [thouder Jan Wagenaar (WD) zich tot voorstander van het ontpopt had tijdens een besloten vergadering met raadsle- Jüat is bevreemdend, omdat Wagenaar zich weliswaar in het ^rieden altijd sterk heeft gemaakt voor een Leusdense nerikanenwijk", maar dat altijd deed in nauwe samenhang I een ander stokpaard dat hij al jaren berijdt op het gebied i de ruimtelijke ordening: het Huis van de Sport. Zonder nerikanenwijk naast de deur zou de exploitatie van een gelijke ambitieuze accommodatie in Leusden niet mogelijk zo stelde Wagenaar in het verleden altijd. de procedures inzake de ttelijke ordening omtrent Kamp aterloo kleven nog verschillende oblemen. Zo rust er nog altijd een litaire bestemming op het ter- weliswaar met bebouwing, lar daar wordt geen woonbebou- ng onder verstaan, en bestemmingswijziging is ook noodzakelijk. En het is ar de vraag, of de meerderheid i de Leusdense gemeenteraad ar voor voelt. Indien dat het geval zou zijn - hetgeen strijdig lijkt met het streekplan, en met het uitgangs punt in het nieuwe beleidsplan voor de komende vier jaar, waarin CDA, WD en GPV/SGP zich hebben vast gelegd op het punt, geen bebou wing in natuurgebied te zullen goedkeuren - bestaat bovendien nog de gerede kans, dat „Utrecht" de gemeente terug fluit. Vooruitlopend op de zaak zou de gemeente Leusden in elk geval al een tekening hebben vervaardigd, Kamp Waterloo is al sinds enige jaren met meer in gebruik als selectie-centrum voor toekomstige dienstplichtige officieren. Er blijken nu echter vergevorderde plannen te bestaan, om op het betreffende terrein een fors aantal woningen te bouwen ten behoeve van Amerikaanse militairen, die gelegerd zijn op Soesterberg. Die plannen zouden in elk geval al zo verzijn gevorderd, dat de gemeente Leusden al een tekening zou hebben vervaardigd, waarop de mogehjke inrichting van het terrein staat aangegeven. Naar verluidt, zou het in eerste instantie gaan om de bouw van negentig woningen. In een later stadium is er echter sprake van een aanzienlijk groter aantal huizen. waann plaats zou zijn opgenomen voor de woningen. VRAGEN De vragenstellers uit provinciale staten stellen, dat volgens het kran- tebencht wethouder Wagenaar in een besloten bijeenkomst aan le den van de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Leus den al een voorstel heeft voorge legd. De wijziging van de bestem ming zou al in de maak zijn. Vandaar dan ook, dat zij gedepu teerde staten vragen, of dat be stuurscollege met met de vragen stellers van mening is, „dat de uit oogpunt van natuur en landschap uiterst waardevolle omgeving van het kamp Waterloo reeds onher stelbaar is aangetast en dat de bouw van woningen en te zijner tijd de bewoning daarvan het pro ces van vernietiging van waarden van natuur en landschap in hoge mate zou versnellen en intensive- ren. Daarmee verbindt men vervol gens de vraag, of gedeputeerde staten het met de vragenstellers eens zijn, dat „met alle mogelijke middelen moet worden voorkomen dat de gemeente Leusden m de gelegenheid wordt gesteld om zijn voor natuur en milieu funeste plan nen tot uitvoering te brengen." De beide vragenstellers vragen het college van GS, alle middelen die de provincie ten dienste staan, aan te wenden om de geschetste ontwikkeling een halt toe te roe pen. Bovendien vragen zij GS om een uitspraak, waarin - onverlet de autonomie van gemeenten - wordt vastgesteld, dat de discussie over dit onderwerp zich in alle open baarheid af dient te spelen, en niet in de beslotenheid van een beslo ten bijeenkomst van een raadscom missie. Noch bij de gemeente Leusden, noch bij het ministerie van defensie - de eigenaresse van het terrein - was gisteren commentaar te krij gen, vanwege de vnje bevrijdings dag voor ambtenaren. (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - Mooi weer en enorm veel toeschouwers. Beter iff in de organisatie van de Leusdense Zeskamp 1986 het zich et wensen. Hoewel af en toe donkere wolken het volksfeest eigden te verstoren, bleven de goden ons goed gezind en kon t hele programma tot en met het laatste spel gespeeld »rden. iven ploegen, elk acht man la, het jongerenkoor, Juid, de PJGU, rk en onder leiding van een de Til en de Kloofbeitels streden ich, bonden gisteravond de sportief, enthousiast en ongetwij- gd tegen elkaar aan. LHV, Impa- feld met enorm veel plezier om de (advertentie) De grootste keus in bloemen en planten en alles voor de tuin! En iedere klant gratis plantje (bij besteding van min. f 10.-). Tuincentrum Ursulineweg 14 - Leusden-C. Tel. 940763. Onafhankelijk IBOUl nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. punten. Het publiek bleef bij de eerste spelletjes vrij tam. Men keek geiin- teresseerd naar de prestaties van de zeven deelnemende ploegen, maar echte fanatieke aanmoedigin gen bleven uit. Totdat, en dat spreekt eigenlijk voor zich, er in en boven het water van de Kooikers gracht gespeeld moest worden. Zo rond 18.45 uur ging de Zes.- kamp 1986 van start. Men speelde achtereenvolgens tapijt trekken (een wat vreemd, maar origineel spel waarbij met name de handbal lers en de turners goed uit de verf kwamen), het pinguin-spèl (moei lijk lopen met een bal tussen de knieën), het kussengevecht, rol- balk en bootje varen. RODE DRAAD Net zoals de Zeskamp die memg een ongetwijfeld nog kent van de televisie, was er ook in Leusden een rode draad-spel in het geheel van wedstrijden geborduurd. Met een half verroeste en totaal geblin- Het rode draadspel. deerde auto van een haast niet meer te herkennen model moest elke ploeg het vnj kleine terrein op de parkeerplaats tussen het ge meentehuis en De Korf bijna geheel rondrijden. Eigenlijk was het meer duwen. Eén persoon zat achter het stuur en zag dus niets, enkele anderen duw den de auto vooruit terwijl de coach stuur-aanwijzingen gaf. „Een deuk je meer of mmder voor Leusden kan geen kwaad," zei de Leusdense Dick Paschier, in het dagelijks le ven beter bekend als Kees Leye- naar, tegen de deelnemers. Sommi ge ploegen misten dan ook rake lings een lantaarnpaal of kwamen tegen een boompje tot stilstand Schade hebben alle dwaze frat sen van gisteravond met veroor zaakt. En dat mag een geluk ge noemd worden, want de gebruikte materialen waren niet altijd van een goede kwaliteit. Zo brak één van de trapjes, die de in het water gevallen deelnemers weer op de kant moes ten helpen, al bij het eerste gebruik. Maar goed, een kniesoor die daar op let. Er gebeurde mets, en plezier was er volop. ROT SPEL Kees Leyenaar stal regelmatig de show met zijn commentaar. „Wat een rot spel als het niet lukt, hè," moedigde hij de ploegen aan als het niet zo goed ging. En over de achtergrondmuziek die liederlijk door de luidsprekers schalde: „Ge zellige muziek als je er van houdt." Toen Leyenaar aankondigde dat men over ging naar de spelletjes in en op het water, stond het publiek al lang vol spanning te wachten op de verrichtingen van de zeven ploegen. Het eerste spelletje boven de Kooikersgracht was het kussen gevecht. Dat stond borg voor heel wat hilariteit. „Het is zo druk, zo gezellig, zo grandioos," schaterde Leyenaar iets of wat overbodig, „maar we gaan toch het kussenge vecht houden." Een enkeling hield het lang uit op de balk en wist de klappen van de tegenstander behending op te van gen. De meeste deelnemers zoch ten vrij snel hun heil in het koude water, tot groot genoegen van de Veel belangstelling voor dodenherdenking pagina 3 Adoptie-overdracht bij monument De Stenen Man pagina 3 Dauwtrappen in Leusden en Achterveld pagina 3 Elske ter Veld sprak op PvdA-bijeenkomst in Leusden pagina 5 College wil praten over kinderopvang pagina 5 Roda (zo.) en WZA weer op herhaling pagina 7 Ron Schot succesvol bij finales biljarten pagina 7 Roda (za.) werkt zich bij Benschop uit de nesten pagina 9 Achterveld Cl kampioen pagina 9 LEUSDEN - In verband met werkzaamheden zal in Amers foort de Heiligenbergerweg tussen Stadsnng en Boreel- straat op 12 en 13 mei gesloten zijn voor het doorgaand ver keer. Bromfietsers hebben wel toegang. Afslaan vanaf de Stadsnng en rechtdoorgaan vanuit de St. An- driesstraat is op deze dagen niet mogelijk. Het verkeer zal zijn weg moeten vervolgen over de Stadsnng - Hogeweg via de Randenbroekerweg. Borden zullen dit aangeven. Het eenrichtingsverkeer op de Heiligenbergerweg wordt tij dens deze werkzaamheden na bij de Zwaanstraat opgeheven, zodat de bewoners o.a. van de Boreelstraat hun woningen kunnen bereiken via die zijde van de Heiligenbergerweg. toeschouwers. De vertegenwoordi ger van het jongerenkoor, gehuld m een blauw surfpak, wist het snelste de afstand tussen de balk en het water af te leggen: hij deed er 15 seconden over. OUDE SOEPPAN Het volgende spel, rolbalk ge naamd, was voor de waterliefheb- bers zeker de moeite waard. Op een oude soeppan zonder bodem moest van elke ploeg één persoon via de balk aan de overkant zien te komen. Extra moeilijkheid daarbij was, dat men de balk mgesmeerd had met groene zeep. Het kostte memgeen dan ook heel wat moeite om op de soeppan te blijven zitten. Alle ploegen op Juid na haalden de overkant binnen dne minuten. De Leusdense jongerenvereniging uit Zuid gaf na overschrijding van de maximaal toegestane tijd de moed op ,Juid haalde het met," gierde Leyenaar, een brave man m een geruit jasje en een net iets te grote snor. Juist toen men wilde beginnen aan het bootje varen, een spectacu lair spel dat eindigde met het ont kurken van een fles ware champag ne, hoorde een enkeling wethouder Gijs van Woudenberg de opmer king „dat water zou wel eens radio actief kunnen zijn" maken. Desal niettemin werd de laatste wedstrijd een race naar de kant, waar het voor de ploegen dnngen was voor een slokje uit de champagnefles. De einduitslag van de Zeskamp was als volgt: 1 Impala met 30 punten, 2. LHV met 26 punten, 3. De Kloofbeitel met 24 punten, 4. het jongerenkoor met 20 punten, 5. de Til met 17 punten. 6. Juid met 14 punten en 7. PJGU met 12 punten. Na de Zeskamp volgde nog het onderdeel playbacken. Dat speel de zich af in De Korf. Alle deelne mers presenteerden zich daar op een verrassende wijze aan het aan wezige publiek. Tapijttrekken. Een bijzonder spel. (advertentie) Op Hemelvaartsdag en ook dit jaar weer heel veel leuke moederdagkadootjes. 1 L J URSULINEWEG 5 - lEUSDEN-C - TEL 033-940593 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 TOUWTREKKEN: een aardig volksverzetje

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1