Veel belangstelling voor dodenherdenking Idoptie-overdracht bij het aonument De Stenen Man Slagwerker Pierre Courbois te gast bij Jazz-Podium LEUSDEN leusder krant leusder krant; Opbrengst collecten rDauwtrappenï [Achterveld Muzikale aubade op moederdag Collecte Astma Fonds ook in Leusden ™2ökaaL Vrouwen vredes- manifestatie Dauwtrappen bij ,,De Til" Achterveld Leusden DINSDAG 6 MEI 1986 plaatselijk nieuws 's Morgens legde burgemeester J. W. M. Rademaker van Leusden een krans op „Rusthof. Ook zijn ambtgenoot van Amersfoort deed dat. Bovendien waren verschillende ambassadeurs van Oostbloklanden aanwezig, om onder meer op de Russische begraafplaats gevallenen te herdenken. LEUSDEN - Zondagmid dag 4 mei om kwart voor vier werd de Stille Tocht gehouden ter herden king van de gevallenen. Onder diegenen die aan de tocht deelnamen, be vonden zich vele fami lieleden, die zich het ge beurde nog levendig herinnerden. De lange stoet die later aan groeide tot zeker hon derd mensen, begaf zich naar het monument in de Oude Dijk in As- schat. Daar hield de voorzitter van de Oranjevereniging de heer G.Th van de Hengel, die deze plechtigheid georganiseerd had, een korte toespraak. Hierna volgde burgemees ter J.W M Rademaker met een korte toespraak. Er werden twee gedichten voorgedragen door me vrouw M Vnjhoef. De kranslegging vond plaats gevolgd door twee minuten stilte Na het trompetgeschal en het zingen van het 'Wilhel mus' was er gelegenheid tot bloemlegging Ruim honderd mensen namen 's middags deel aan de stille tocht m Asschat. LEUSDEN - De Verenigde Naties hebben 1986 uitge roepen tot het Internatio nale Jaar van de Vrede. In dit kader wordt, op initia tief van Vrouwen voor Vrede, op 13 mei a.s. in Den Haag een Vrouwenvredes- manifestatie gehouden. De manifestatie is geïn spireerd door de jaarlijkse akties van Amerikaanse vrouwen rond het Penta gon, het ministerie van de fensie in Washington. Voor de aktie is een mamfest geschreven over de thema's rouw. woede, kracht, verzet en visie op een nieuwe wereld. Diezelfde vijf thema's vormen de verschillende fasen van de manifestatie. Om 11.30 uur begint de rouw- fase op het Malieveld, waar de dag. na een gezamenlijke pik- nik van de deelnemende vrou wen. met een muzikaal kreatief programma wordt afgesloten om ca. 21.00 uur. In hei Internationale Vredesjaar willen de vrouwen hun angst om de toekomst en hun veront waardiging over de wijze waarop door de machthebbers in de wereld over het lot van mensen wordt beslist, opnieuw zichtbaar maken. Daarbij wordt aangegeven, dat honger, ar moede, onderdrukking, ra cisme en de vernietiging van het milieu alles met elkaar te maken hebben. Veel groepen in het land zijn inmiddels druk bezig met de voorbereidingen voor de mani festatie in Den Haag. Informatie: 946494. n één onzer medewerk sters) USDEN - Op vrijdag 3 droegen de achtste ns van de basisschool 't iide de adoptietaak ver- iden aan het monument Stenen Man' over aan zesde-jaars van deze tool. In aanwezigheid ruim negentig kinde- vele ouders en verte- van de vele kransen, die zón- werden gelegd. genwoordigers van de Stichting Februari 1941 overhandigden Peter Beu- kelman en Frederiek Dem- mer een krans aan de zesde-jaars Djamell de Haas en Nouschka van Ee. Peter drukte de zesde-jaars op het hart nog eens te denken wat daar op de fusilladeplaats van Kamp Amersfoort gebeurd is. Vervolgens legden de zesde-jaars de krans aan de voet van het monument 'De Ste nen Man' en hesen Martijn Goudkamp en Olga Van Berkel de vlag. Burgemeester Rademaker en wethouder Van Woudenberg hadden beloofd te komen, maar tot grote teleurstelling van de kinderen bleken de heren bij de kranslegging niet aanwe zig. Alhoewel: op de terugweg van het monument naar de auto's zagen we wethouder Van Wou denberg ontdekken dat hij te laat was, waarop hij snel tussen de bomen wegschoot. Te snel om alsnog te kunnen worden uitgenodigd voor het informele gedeelte van de plechtigheid in de Monteson-school 't Ronde Tijdens deze informele bijeen komst kregen de zesde-jaars een vaantje van de Stichting Fe bruari 1941 met de tekst: ,,Iksta stil bij de gedachte aan vrijheid en democratie". Voor de acht- ste-jaars bleek de zorg verbon den aan de adoptie van het mo nument niet te zijn afgelopen, maar nog pas te zijn begonnen. Zij kregen van de Stichting Fe bruari 1941 een op naam uitge schreven oorkonde met een af beelding van het monument de dokwerker met een tekst welke oproept de gedachte van vrijheid en democratie in houd te geven Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat. Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor ^el donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op «erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie). 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar. 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op roet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 sn 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u "abestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V. te Barneveld. roet duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 1 kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. "E LEUSDER KRANT is eeri uitgave van de BDU- 'trantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - Jongeren centrum 'De Til' organi seert dit jaar voor de twintigste maal het tra ditionele dauwtrappen op Hemelvaartsdag. Ook dit jaar is er weer gelegenheid voor wan delen of fietsen. De start is 's morgens vanaf vijf uur tot en met zes uur vanuit 'De Til'. De fietsroute is ongeveer veertig kilome ter lang, en de wandeling is grotendeels langs bossen en landerijen Het inschrijfgeld is 1,50 per persoon. Onderweg krijgen de deelnemers een kop koffie met koek aange boden. Na het dauwtrappen be staat bovendien de moge lijkheid, om te ontbijten Wie aan dat ontbijt wenst deel te nemen, gelieve dat voor zeven mei op te ge ven. Dat kan bij 'De Til', tel. 941826, of bij J. Hilhorst, tel 941223. De Stille Tocht naar „De Stenen Man", zondagavond, was van een indrukwekkende omvang, waarbij jong en oud vertegenwoordigd waren. LEUSDEN - De collecte Gehan dicaptensport heeft in de ge meente Leusden een bedrag opgebracht van 9677,60. Hiervan gaat 15 procent 1451.25) rechtstreeks naar de Gehandicapten Sport Ver eniging Amersfoort en omstre ken. De GVSA wil de Leusdenaren graag bedanken voor de ruim hartige bijdragen aan de col lecte, evenals de collectanten voor hun werk Pierre Courbois is komende donderdag te gast bij Jazz-Podium De Hakhorst. Daarmee is men erin geslaagd, een zeer gerenommeerd jazz-musicus naar Leusden te halen. ACHTERVELD - Ook dit jaar houdt de KP] op donderdag, Hemel- vaartsdag. het inmiddels traditioneel geworden dauwtrappen. Iedereen, zowel oude- ren als jongeren, kan I hieraan deelnemen. De start is tussen 05.00 uur I en 06.00 uur bij De Moes- pot. Het inschrijfgeld be- I draagt dne gulden per I persoon. De route is weer uitgezet in de mooie omgeving van I Achterveld. Langs de route is een post waar gerust kan worden en waar de deelnemers een I kop koffie en broodjes krijgen aangeboden. Er zijn twee afstanden uit- z gezet, te weten 25 en 40 I kilometer L--. LEUSDEN - Zondag 11 mei vanaf 11.30 uur is er een koffieconcert in de Josef- kerk te Leusden-Centrum. Het koffieconcert wordt verzorgd door het Leusdens Vocaal Ensemble onder lei ding van Gerard Wijnands. Een nieuwe naam voor een niet onbekende groep zan gers en zangeressen uit Leusden. Onder de naam 't Leusder Spul heeft de groep de laatste jaren verschil lende optredens verzorgd. Vorig jaar traden zij nog op bij een middagconcert tij dens de 5 mei vieringen. Om ieder misverstand met een carnavalsvereniging te vermij den heeft de groep gekozen voor een ondubbelzinnige nieuwe naam. Het Leusdens Vocaal Ensemble zingt op moederdag werken uit de renaissance, zoals van de componist Thomas Morley, uit de romantiek, met name van Anton Dvorak, maar ook mu ziek van hedendaagse compo nisten zoals van Andries de Braai. Verder verzorgen enkele do centen van de Leusdense mu ziekschool instrumentale inter mezzo's. Om belangstellenden tenslotte op moederdag geen strobreed in de weg te leggen is de en tree gratis LEUSDEN Op Hemel vaartsdag zal er, zoals elke donderdag, Jazz-Podium zijn in de Hakhorst. Gast van de week is dit maal niemand minder dan Pierre Courbois op drums. Pierre Courbois geniet reeds jaren internationale bekendheid, niet alleen door zijn fabelachtige tech niek, maar ook door zijn originele opvattingen. Zo ontwierp en construeerde hij zijn eigen slagwerk. Hij maakte deel uit van diverse topgroepen zoals: 'Associa tion', 'Waterland Ensemble', en 'the Europian Jazz Quintet' Hij speelde met diverse groten der Jazz zoals Jasper van 't Hoff, bigi ouscn, poio de Haas, Rein de Graag. Gunter Hampel, Mal Waldron en vele anderen. Hij maakte maar liefst 12 L P 's en zit nog boordevol ideeën. Ook heeft hij een eigen Jazz-pro- gramma voor de VPRO: 'Pierre op lokatie'. In de zestiger jaren heeft Pierre Courbois veel met pianist Wiebe Haanstra gespeeld en is daarmee ook diverse malen voor de AVRO-microfoon ge weest. Door de afwezigheid van drum mer Ab v.d. Berg a.s. donder dag besloot men om Pierre te benaderen die toevallig vrij was, vandaar deze 'reünie'. Het belooft donderdag dus weer een swingende avond te worden, het Jazz-Podium be gint om 21.30 uur en de toe gang is gratis. LEUSDEN - De nationale Astma collecte is dit jaar in de week van 12-18 mei. Ook in Leusden zal men dan collecteren. Van de opbrengst wordt jaar het wetenschappelijk elk on derzoek, de voorlichting en de scholing, en hulpverlening be kostigd. Voor dit jaar is naar schatting tien miljoen gulden nodig, waarbij het waard is te weten, dat het Astma Fonds, dat deze activiteiten bekostigd, voor 99 procent afhankelijk is van de bijdragen van de burge rij. Voor nadere inlichtingen kan men in Leusden terecht bij M A Jimmink, Benedictijnen- hove 25, tel. 945392. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitaüe-rubriek - vraag-en aanbod-rubneken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie, p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp TeL 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels) Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300 - Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bednjven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tanef: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Woensdag 7 mei 09.00 uur: Handwerkhobby- club in De Moespot. 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw (in plaats van don derdag). Donderdag 8 mei 05.00 uur: Start dauwtrappen bij De Moespot (tot 06.00 uur). 20.00 uur: K P.J. Bebo Disco in De Moespot. Zaterdag 10 mei 20.00 uur: Disco show in De Klaveet. Zondag 11 mei 11.30 uur: Fnischoppen in d' Ouwe Peerdestal. 14.00 uur: disco in De Klaveet. Maandag 12 mei 20.00 uur: Volksdansen in De Moespot. Dinsdag 13 mei 09.00 uur: Welfareclub van de Zonnebloem in Ons Gebouw Woensdag 7 mei 09.00 uur: Thema-ochtend over macht in het Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 20.00 uur: Feestelijke bijeenkomst PvdA in de Pepermolen, Biezen kamp. 20.00 uur: Openbare vergadering commissie Welzijn en Onderwijs, commissiekamer gemeentehuis, 't Erf. Donderdag 8 mei 05.00 uur: Dauwtrappen met De Til. Start tussen 05.00 uur en 06.00 uur. 12.00 uur Wedstrijden voor voor- laadwapens op de schietbanen van de Koninklijke Marine en kleidui- venbaan De Vlucht. 21.30 uur: Jazz podium in De Hak horst met Pierre Courbois en Trio Wiebe Haanstra.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3