oda (za.) werkt zich bij enschop uit de nesten Bekend ampioenskansen oor LTV Lookhorst Dames Achterveld en Sios spelen gelijk Achterveld Cl kampioen ■eu5der krant chterveld sluit seizoen met 3-4 verlies af Achterveld slap tegen Aurora Harry Vossebeld weer kampioen SVL jats in hoofdklasse vastgehouden: Leusdenaren naar 24-uurs estafette in Apeldoorn Antilopen iDEN - „We hebben het gelukkig op eigen kracht ge- En daar ben ik uiteraard blij mee", gaf trainer Eltjo «ga na de alles bevrijdende 0-0 puntendeling van keurkorps tegen Benschop openhartig toe. „We wis- [at we na de afgang in Garderen eerder deze week, Benschop moeilijk zouden krijgen. Zij moesten pun- pkken om nog niet te degraderen, terwijl Roda'46 een nodig had om de laatste volle ronde zonder zorgen in ian. En daar zijn we met z'n allen door keihard te :en in geslaagd. Dat was het enige pluspunt in Ben- p", aldus de zichtbaar opgeluchte zaterdag-trainer Kapenga, die komend seizoen bij nieuwbakken B-2e klasser Jonathan uit Zeist aan de slag gaat. INSDAG 6 MEI 1986 :izet prolongeerde Roda- lag in Benschop het Udasserschap. Aan de martelgang die de ie competitiehelft voor de lenaren vormde kwam p de één na laatste com- edag in de afdeling ht een voorspoedig Leek de zaterdag-elf lat de lange winter voet- oor maanden onmogelijk ie in eerste instantie tot de 'loenskandidaten te beho- na de hervatting van de wilde het niet meer met oeg van Kapenga vlotten, ondanks alle goede bedoelin gen en het aanwezige opti misme. In Hilversum bij Bloe- menkwartier ging het direct mis, al was dat kantje boord. Maar toen een week later Her cules als een locomotief over Roda'46 heenwalste ging het snel bergafwaarts met de ver richtingen van de 'roodzwar ten'. De toppositie in de top van de hoofdklasse moest snel wor den prijsgegeven, Roda'46 zakte met de week verder naar de gevarenzone toe. De Leus- denaren raakten steeds vaster in de hoek waar de klappen uit gedeeld werden. In Montfoort werd bij een club in 'nood' eindelijk een belang rijk punt weggehaald, gevolgd door nog één na het gelijkspel tegen het sterk teruggekomen WJ Hoevelaken bleek echter weer een onneembare veste, zodat de ontmoeting bij ex- KNVB'er FC Majella het sleutel duel werd. In Utrecht bleef Roda (gelukkig) overeind en boekte nota bene de eerste zege in 1986. Iedereen dacht dat Roda'46 er toen al was. Niets was echter minder waar. De hekkesluiters scoorden im mers aan de lopende band en bleven derhalve in de buurt. Bij Veluwse Boys moest het ge beuren. Dat leverde een kater van formaat op, want met maar liefst 5-0 werd de Roda-zater- dag in de greep gehouden van de staartploegen. Benschop werd het station waar het ver volgens moest gebeuren. Met hangen en wurgen lukte dat. De resterende wedstrijd tegen degradatiekandidaat bij uitstek FC Majella is wat Roda-zater- dag betreft nog slechts belang rijk voor de statistiek. REDEN? Waar de oorzaak van deze moeizame 'lijdensweg' precies ligt is moeilijk op te helderen. Trainer Kapenga vond destijds de discussie omtrent de 'reor ganisatie' binnen Roda'46 op een ongunstig moment komen. ,,Er ontstond onrust in de groep, die net op het punt stond om de rijen te sluiten en als team te gaan functioneren", luidde zijn relaas. Over het niet meer beschik baar zijn van Fokko van Leyen- horst en Ruud Huygens repte de Woudenberger echter met geen woord. Toch was de af wezigheid van eerstgenoemde in de top-elf van de zaterdag een fikse aderlating. Niemand, maar dan ook echt niemand kon de rol van de ex-semiprof binnen de krijtlijnen overne men. De plotselinge komst van nog een ex-SC Amersfoorter in de persoon van Nico Romeijn veranderde daar weinig aan. Roda'46 bleef een zinkend schip zonder stuurman. Dat het hog net het hoofd bo ven water kon houden, is dan ook het enige positieve dat de Roda-zaterdag aan dit seizoen zal overhouden. Voor het ove rige is het uithuilen en met een schone lei beginnen. Ook in Benschop werd snel duidelijk wat er aan de Roda-za- terdag anno 1986 mankeert. Door de huidige stand van za ken voelde trainer Eltjo Ka penga zich genoodzaakt om het met een dubbele voorstopper te proberen. Handhaven van de nul", luidde zijn devies. Jos Schoot-Uytenkamp moest sa men met Nico Romeijn de ga ten in de defensie dichten, ge- ruggesteund door Erik Vree kamp en beide vleugelverdedi gers Henk van Pluuren en Fake Schoone wille. Ruud Stoelhorst begon als een soort 'pinchhitter' langs de kant. Toen hij echter in de tweede helft ingezet werd, kwam de counter-tactiek bij Roda'46 veel beter uit de verf. Eerst werd Ton Kaspers in stel ling gebracht, even later Coen van Dijk. Doelpunten leverden deze si tuaties voor de Leusdenaren niet op. Benschop kon hier wei nig tegenover stellen, maar kwam toen de tijd begon te dringen sterk opzetten. Echt gevaarlijk werden de Ben schoppers nauwelijks. Ook dit maal eindigde het duel tussen Benschop en Roda'46 zoals het begon: 0-0. De Leusdenaren waren daar te vreden mee, want nog altijd vergoeden de punten veel, zo niet alles. En juist dat ene punt hield de Roda-zaterdag defini tief boven de fatale streep LEUSDEN - De hockeycompetitie nadert zijn voltooiing. Nog een week vol (inhaal)wedstrijden hebben de dames en heren in de tweede klasse te goed. Een week later dan gepland loopt het seizoen '85-'86 dan toch ten einde. Veel zal er voor de laatste wedstrijden niet meer verande ren en de kampioenen zijn immers bekend; Leusden bij de heren en Amersfoort bij de dames. Haaskamp en Culem- borg degraderen naar de derde klasse. De wedstrijden die nog voor Hemelvaartsdag en zondag 11 mei op het programma staan, zijn dan ook slechts belangrijk voor de statistiek. Niets meer en niets minder. De coaches kunnen experimenteren met veel belovende talenten en de 'oudjes' de welverdiende rust gunnen na een slopend sei zoen. Ja, dat was de voorbije compe titie door al die afgelaste wed strijden en de nukken van Ko ning Winter. Zolang nog niet alle clubs in Nederland over kunstgras beschikken, blijft het weer de belangrijkste factor die de competitie dwars kan zitten. Dat weten de heren en dames na dit seizoen maar al te goed. Uitslagen 2e klasse D: USHC - Haaskamp 1 -4 Culemborg - Baarn 2-2 Maarssen - Kromhouters 2-0 USHC - Maarn 2-1 Haaskamp - Kromhouters 0-1 Baarn-Huizen 1-1 Stand 2e klasse D: Leusden (kampioen) 16 27 Keep Fit 17 24 Culemborg 17 20 Huizen 16 18 Kromhouters 17 18 Maarssen 16 16 USHC 16 14 Maarn 16 11 Baarn 16 11 Haaskamp (degradeert) 16 5 Programma Hemelvaartsdag (8 mei): USHC - Baarn Maarssen - Huizen Maarn - Leusden Programma 11 mei: Culemborg - USHC Haaskamp - Maarn Keep Fit - Leusden Huizen - Kromhouters Baarn - Maarssen DAMES Uitslagen 2e klasse D: Kameleon - Huizen Dom - Be Fair Amersfoort - Soest Kameleon - Culemborg USHC - Amersfoort Amersfoort (kampioen) Stand 2e klasse D: Be Fair Soest Shinty Huizen Doom USHC Leusden Kameleon 16 Culemborg 16 Programma Hemelvaartsdag: Culemborg - Huizen USHC - Kameleon Programma 11 mei: Be Fair - Amersfoort Soest - Doom Culemborg - Leusden Shinty - Kameleon USHC - Huizen 1-4 1-1 0-0 2-0 1-3 17-27 17 24 17 21 17-19 16 18 17 16 16 15 17 13 7 2 Maarn - 3-2 ITERVELD - Zondag 1de Achterveld zijn ite competitiewedstrijd n BFC. Het werd een met veel doelpunten, ichter door Achterveld verloren. De wed- d was nog maar onge- vier minuten bezig er een misverstand tond tussen de laatste Leo van Ruitenbeek, Ie keeper, Gerard van ledum. BFC wist hier- te profiteren en maakte doelpunt. Achterveld kwam echter terug en wist in de negentiende mi nuut te scoren. Erik de Jong kreeg de bal goed aangegeven door Gerard van de Breemer. Erik maakte zijn werk netjes af en scoorde. Hierna golfde het spel op en neer, waarbij keeper Gerard van de Bedum wel enkele ma ken moest ingrijpen. Ook nu was hij weer goed in vorm en wist zijn doel schoon te hou den. Achterveld schiep voor zich zelf weinig kansen en ook BFC kon niet tot scoren komen. On geveer zeven minuten voor het einde kon een BFC-middenvel- der zo door de Achterveldse verdediging heen lopen en scoren. Na de rust was bij Achterveld Ruud Tolboom in de spits ge plaatst voor Cor Horst. Achter veld kwam nu sterk terug. Het was Erik de Jong die via Hans van de Kooij het tweede doel punt wist te maken. Achterveld bleef komen, maar spits Ruud Tolboom had geen geluk met zijn schoten. Hans van de Kooij zette Achter veld op een voorenrong. Ach terveld wilde meer, maar dat pakte anders uit. Via een goede uitval van BFC werd de stand weer gelijk. Ongeveer vier minuten voor het einde van de wedstrijd maakte BFC het winnende doelpunt. Met dit verlies heeft Achterveld drie achtereenvolgende nederla gen in dit seizoen geleden. Achterveld eindigt nu op de vierde plaats op de ranglijst Donderdag, Hemelvaartsdag, zal de bekerwedstrijd worden gespeeld tegen Zuiderzeevo gels. Dat is een uitwedstrijd. De aanvang is om 14.00 uur. :ei Boonen in actie tijdens de wedstrijd Achterveld tegen Aurora. ACHTERVELD - Donder dag 1 mei speelde Achter veld zijn voorlaatste com petitiewedstrijd tegen Au rora uit Werkhoven. Voor Achterveld stond er niets meer op het spel, voor Au rora daarentegen wel. Dat was tijdens de wedstrijd goed te merken. Achterveld speelde een slappe wedstrijd, terwijl Aurora heel wat beter te voorschijn kwam. Ondanks dat kon Aurora voor de rust toch geen vuist maken. Achterveld was voor de rust het dichtst bij een doelpunt. Aurora ging met 0-2 langs Achterveld Maar de door Cor Horts inge kopte bal stuitte op de lat terug Dat was ook het enige wapen feit van Achterveld. In plaats van zelf te voetballen liet men dit aan Aurora over. Na de rust was Enk de Jong ver vangen door Gerard van de Breemer. Ook hij kon weinig aan het Achterveldse spel ver anderen. Aurora nam na tien minuten spelen de leiding. Door de slechte verdediging wist de tegenpartij hiervan te profiteren. Ongeveer een mi nuut later was het weer raak en werd de stand door Aurora op 0-2 gebracht. Achterveld ging steeds slech ter spelen en niets wilde er meer lukken. Dankzij het goede werk van keeper Gerard van de Bedum, die heel goed in vorm was, werd de schade be perkt tot de twee doelpunten. Een wedstrijd die Achterveld maar zo vlug mogelijk moet vergeten. LEUSDEN - Met nog een ronde in de winterhuiscompetitie van de Schaak Vereniging Leusden te gaan heeft Harry Vossebeld zich verzekerd van de clubtitel. Voor de derde maal in succes sie liet hij dit seizoen de ge achte concurrentie tevergeefs op de hoogste prijs in SVL-ver- band jagen. Al in een vroeg stadium van de competitie leek Harry Vosse beld rechtstreeks op het club kampioenschap af te gaan. maar een paar minder goede weken brachten hem iets uit balans. Dat deerde de titelver dediger echter nauwelijks, want ook de anderen liepen in deze sterke competitie te pas en te onpas averij op. De titel kwam dan ook bi) de enig juiste kandidaat terecht: Harry Vosse beld. Uitslagen ronde 27: Rietveld A.G.M. - Bruijnsvoort M. van Vz-'/z Zijlstra E. - AgterbergJ.M. 1-0 Uneken B. - Boemaars j 1-0 Jager P de - Santen J. van 1-0 Froberg G. - Kerkhof C Vz-Vz Winkel G. te - Lagas A.G. 0-1 Pol W van de - Vroon Z. 0-1 Staal R. - Veenendaal C. 1-0 Kroes H. - Harst W.J. van der Vz- '/z Flohr Ruud - Elschot T. 0-1 Flohr Ch - Halkes E.J.0-1 LEUSDEN - Atletiek Promo tie Leusden heeft zich voor de zesde maal opgegeven voor de 24-uur estafette te Apeldoorn. Het festijn vindt plaats op 9 mei om 14.00 uur en eindigt zaterdag 10 mei om 14.00 uur precies. Het doel zal zijn het oude re cord. dat staat op 329.700 km (1985), iets scherper te stellen. Atletiek Promotie Leusden start in de categorie B met 37 ploe gen, waarvan 4 Westduitse en één Zwitserse ploeg. Totaal zijn 104 estafettelopers in de baan. De coach van het Atletiek Pro motie Team is dit jaar Theo Pe ters. Frans van der Stel is weer terug in de ploeg, terwijl Jan Scheffer en Harry Berkhoff dit jaar met mee doen. Hans Hen- geveld, een loper van formaat uit Leusden, maakt het team weerkompleet. De ploeg van Theo Peters heeft er zin in. De trainingstijden mo gen er zijn. Bij goed weer en een niet al te koude nacht moet een geslaagde aanval op het re cord mogelijk zijn. Het estafette team: Theo Peters (Captain) Henk Huizenga Ton Schuyt Henk Verhoef Frans van der Stel Peter Walles Gert van Manen Zeger Kmpmeijer Hans Hengeveld Fred Gressie SDEN - Halverwege de scompetitie zijn het le Ie zondag-mixed-team LTV Lockhorst nog on- igen. eerste team, dat in de lasse uitkomt, speelde laai gelijk en won twee Het tweede mixed- in de 4e klasse won maal. lerste team kreeg zondag erheide 3 op bezoek. Van er enkelpartijen wonnen üversummers er één. De ge drie gingen naar Made- chomaker. Arthur Scher- >el en Frank Vissers. »ial en Frank Vissers won een spannende strijd de tdubbel met 7-5, 7-5. Ma- Schoemaker en Gisela Hadden minder moeite in imesdubbel: 6-3,6-1. de mixed partijen werden >nnen: 6-1,6-1 en 7-6, 5-7,6- ckhorst 1 heeft tot nu toe 'eel partijen gewonnen mal Odijk, maar won twee van de drie wedstrijden Odijk één. hveede zondag-mixed- lijkt regelrecht op het uoenschap in de 4e klasse venen. Zondag toonde het voor de derde keer supe rieur. Werden de eerste twee wedstnjden met 8-0, 8-0 gewon nen, zondag werd met 7-1 ge wonnen van Vechtlust 4. Alleen Alert Noordkamp verloor zijn enkelwedstnjd, de andere ze ven partijen werden gewonnen door Albert Noordkamp, Mi chel Vial, Birgit Schomaker en Maryse Roelofszen. Het eerste zaterdag-mixed team, dat vorig jaar promo veerde naar het hoogst bereik bare, de hoofdklasse, lijkt het met te kunnen redden. Werden de eerste wedstrijden met 4-1 verloren, zaterdag verloor het met 5-0 van Naarden A. Uitslagen zaterdag Lockhorst 1 - Naarden 1 0-5 Randenbroek 2 - Lockhorst 2 2-3 Nederhorst 3 - Lockhorst 3 1-4 Lockhorst 4 - ISK 1 5-0 Larsheim 1 - Veteranen 1 4-1 Heren 1 - 't Schilt 2 3-3 Bijvanck 1 - Heren 2 6-0 Heren 3 - Shot 3 2-4 Eemslag 2 - Heren 4 5-1 Maarn 3 - Heren 5 5-1 Alta B - Junioren A 3-2 Junioren B - Eemnes A 0-5 Junioren C - Rapid C 5-0 Uitslagen zondag Lockhorst 1 - Hoogerheide 3 7-1 Lockhorst 2 - Vechtlust 4 7-1 Sphaennda 2 - Lockhorst 3 1-7 LW 2 - Lockhorst 4 0-8 Lockhorst 5 - De Eemslag 3 2-6 Lockhorst 6 - Nieuwegein 5 8-0 Veenendaal 3 - Heren 1 6-0 Irnunloo 3 - Heren 2 6-0 Junioren 1 - Tautenburg 2 8-0 Junioren 2 - Linschoten 5-3 Veldkorfbal, Zaterdag 3 mei 1986 Pupillen Antilopen R1 -KVOR1 3-0 Antilopen P3 - Sparta P2 1 -0 Dindoa P2 - Antilopen P2 5-1 KVOP2-Antilopen PI 1-8 Aspiranten Antilopen E1 - Amersfoort E1 1-7 SKF Dl - Antilopen D1 3-5 Antilopen A1 - Atlantis A1 6-0 Junioren Unitasjl - Antilopen J1 4-9 Antilopen 5 - Het Bosch 2 10-1 Arena 2 - Antilopen 3 8-6 ACHTERVELD - De voor laatste wedstrijd van de competitie speelden de Achterveldse dames een wedstrijd tegen de dames van het Hilversumse SIOS. Daar Achterveld na de winst van vorige week een plaats op de ranglijst was gestegen, waren de dames er op gebrand ook nu te winnen. Al direct na de aanvang ging Achterveld fel in de aanval. Men kreeg een aantal kansen, die niet benut werden Het eer ste schot dat werd afgevuurd belandde tegen de paal, terwijl het volgende schot op de keep- ster terugstuitte. Ook werden enkele goed voorgegeven bal len niet goed afgewerkt. Hiema werd de aanval door SIOS overgenomen. Dankzij het zeer goede werk van de Ach terveldse keepster Conny van de Brink werden er geen doel punten gemaakt. Na de rust wa ren Carla Boersen en Alina Her der vervangen door Mechtild van de Heuvel en Rita Wouters. Na ongeveer tien minuten spe len kreeg Linda van Hamers- veld de bal goed aangespeeld Ze omspeelde enkele SIOS- speelsters en loste een schot op het doel. De bal werd niet door de keepster, maar door een van de speelsters tegenge houden. Daar ze dit met haar handen deed kreeg Achterveld een penalty toegewezen. Rita Wouters werd met het ne men hiervan belast. Zij maakte haar werk goed af en bracht de stand op 0-1. De Hilversumse dames lieten het er echter niet bij zitten en gingen weer goed in de aanval. De spits van de tegenpartij loste een hard schot op het Achterveldse doel Conny van de Brink kon de bal niet goed onder controle krij gen. De tegenpartij wist daar van te profiteren en maakte de stand gelijk. Achterveld kreeg hiema nog enkele kansen maar het werk voor het doel werd niet goed afgemaakt. Na een drukke competitie en meerdere vriendschappelijke wedstnjden is het Achterveld Cl toch gelukt om voetbalkampioen te worden. Staande van links naar rechts oefenmeester en leider Arnold de Jong, de harde schutter John Bos, Michel Butte, Jerry Houtveen, Edwin Prinsen en de sterk spelende Jeroen Tolboom en Norbert van Essen. Zittend Remco Duits, de moedige Kees van den Breemer Jr., Peter Kok, de sterke doelman Peter Tolboom, techmcus Marco Meulman en de bijna onverwoestbare Richard van den Wetering Na alle successen zal Achterveld Cl binnenkort een erewedstrijd spelen tegen Chrickhowel Cl uit Wales (Engeland).

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9