'auselijke onderscheiding jo or W. Schoonderbeek ubilarissen vrienden van lartstichting gehuldigd Kindercircus geweldig succes TOYOTA LEUSDEN Ie—silen kn—fc „Ramp kerncentrale test opnieuw incasseringsvermogen boeren" leusaler krant ABTB kring Utrecht: [i kader van 10-jarig bestaan: Vergadering werkgroep Milieu educatie Project St. josephschool Achterveld AUTO EEMHAVEN w weekin decjemeente/ Leusden VRIJDAG 9 MEI 1986 plaatselijk nieuws Leusder Kabel UTUSDEN - De heer Wulfert hoonderbeek heeft afgelo- d dinsdag uit handen van stoor B. ter Bekke de ver- •iselen ontvangen die beho- n bij de pauselijke onder- iheiding Pro Ecclesia Et mtifice. De uitreiking vond aats tijdens een plechtige lilige mis in de Leusdense St. zefkerk. Later die dag, tij- ms een receptie in jongeren centrum De Til, ontving de heer Schoonderbeek een tweede onderscheiding: de gouden penning van de Sint Gregoriusvereniging. Eén en ander gebeurde naar aanleiding van het feit dat de heer en mevrouw Schoonderbeek op 6 mei vijftig jaar getrouwd waren. Het R.K. herenkoor Soli Deo Gloria greep deze gelegenheid aan om de familie Schoonderbeek eens in het licht te zetten. Het was op die dag namelijk precies twee-en-zestig en-een-half jaar geleden dat Wul- fert Schoonderbeek lid werd van het herenkoor. Het hoofdbestuur omschreef deze prestatie als „een unicum". De heer Schoonderbeek is in zijn hele leven op vele terreinen erg actief geweest. Sinds 1930 is hij lid van het dagelijks bestuur van het herenkoor als penningmeester. Omstreeks 1955 is hij voorzitter en ilfert Schoonderbeek ontvangt de pausehjke onderscheiding uit handen van pastoor B. ter Bekke. penningmeester geweest van een jongerenkoor in Leusden. Gedurende een vijftal jaren heeft hij zich volledig ingezet voor de katholieke plattelandsjeugd van Hamersveld. Regelmatig werden onder zijn leiding uitvoeringen ge geven in het Ros Beyaart. Vanaf 1940 is Schoonderbeek actief lid geweest van de Rooms Katholieke Aannemersbond, afdeling Amers foort. Het lijstje van activiteiten houdt nog niet op: al zo'n 27 jaar is hij bestuurslid van de plaatselijke Oranje Vereniging, waarvan de laatste jaren als vice-voorzitter. Sinds de oprichting van de afdeling Leusden van Veilig verkeer Neder land is Schoonderbeek bestuurslid daarvan, de laatste zestien jaar als vice-voorzitter. Op 29 april 1981 werd Wulfert Schoonderbeek begiftigd met de versierselen van de Koninklijke Onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau in goud. Deze activiteiten en bovenal zijn volledig kosteloze uizet („Hij decla reerde maar zelden iets en was een voortreffelijk penningmeester") waren voor het herenkoor aanlei ding tot twee verzoeken die moes ten leiden tot de twee eerder deze week uitgereikte onderscheidin gen. Tijdens de plechtige heilige mis zong Soli Deo Gloria ondermeer de Missa m honorem Sancti Frederici van Gruber. Henk Nichting diri geerde het koor, organist J. van Spaendonck zorgde voor de instru mentale begeleiding. J. Huurdeman gaf een voortreffelijke vertolking van het Avé Maria uit Ridonami la calma van de Italiaanse componist F. P Tosti. Alle melkkoeien moesten van het land na de ramp in de Russische kerncentrale. Volgens de ABTB-kring Utrecht wordt het incasseringsvermogen van de boeren voor de zoveelste keer getest. LEUSDEN/UTRECHT - „De kring Utrecht van de ABTB vindt dat er in de laatste tijd veel wordt gevergd van het incasse ringsvermogen van de veehouders. Alsof de superheffing, de komende meststoffenwet en de zuivelstaking nog niet genoeg is, is er weer een bedrijfsbeperking voor korte tijd afgekondigd. Dit in verband met de mogelijke radio-activiteit die op het gras is terecht gekomen tengevolge van een brandende Russische kerncentrale", schrijft de ABTB in een persbericht. De kring Utrecht van de RK Aartsdiocesane Boeren- en tuin- dersbond vindt dat de veehouders er verstandig aan doen om de voorschriften van de ministers Braks en Winsemius inzake het op stal zetten c.q. houden van de melk koeien op te volgen. „In verband met de mogelijke risico's voor de volksgezondheid en de daaruit mo gelijke voortvloeiende schade voor de veehouderij op langere termijn wordt dit verbod begrijpelijk geacht. Bovendien loopt men de kans op een procesverbaal en op verbeurdverklaring van de melk". De ABTB is van mening dat er overigens wonderlijk wordt omge sprongen met de informatie-voor ziening door minister Winsemius. „De ene dag hoeft niemand zich ongerust te maken over de volks gezondheid, de andere dag wordt j er een graasverbod voor de koeien afgekondigd," aldus de bond. „Ook I de lacomeke manier waarop een beroep wordt gedaan op de boeren om mee te werken aan de oplos sing van nationale en internationale problemen vraagt nogal wat van het incasseringsvermogen. De om- schakeling van de koeien van het weiland naar de stal kost melkpro- duktie. Daarnaast wordt men ge- confronteerd met de extra voerkos ten als men door de voorraad heen is". De ABTB is van mening dat de schade die hierdoor wordt geleden niet door de boer gedragen dient te worden. De mogelijkheden van schadevergoeding worden mo menteel door een jurist van de ABTB onderzocht. jubilarissen van het Achterveldse comité Vrienden van de Hartstichting. ACHTERVELD - In de maand februari van het jaar 1976 namen mevrouw Kleinveld en mevrouw Van Eist het initiatief om in Achterveld een afdeling m het leven te roepen van de Vrienden van de Hartstichting. Zij benaderen dokter Boerse- ma, die zijn medewerking ver leende en er een voorlichtings avond betreffende het werk van de Nederlandse Hartstichting uiteen werd gezet. Dezelfde avond was er gelegen heid zich aan te melden als mede werker voor de oprichting van een afdeling. Kort daarna werd een bijeenkomst gehouden met de per sonen die zich de bewuste avond hadden opgegeven en ging men van start. Nadat een bestuur was gevormd, trokken de beide dames zich terug, terwijl dokter Boersema nog enkele vergadering bijwoon de. Het bestuur werd gevormd door T. Kroeze-Klein Haarhuis, secreta resse, J. J. van Burgsteden, pen ningmeester, D. Bijl, voorzitter en H. Smit-van Bekkum, lid. Het bestuur werd later aangevuld met mevrouw R. van de Hengel en mevrouw H. W. Smit. BIJEENKOMST In verband met het 10-jang be staan werd dinsdagavond een be sloten bijeenkomst gehouden. Jam mer was wel dat de heer J. J, van Burgsteden en H. W. Smit m ver band met onvoorziene omstandig heden niet aanwezig konden zijn. Bij deze bijeenkomst waren aan wezig de heer Boersema en de dames Kleinveld en Van Eist, als mede de heer Bekius, regionaal consulent. Na de opening voerde de heer Bekius het woord. Deze gaf een kort overzicht van de afgelopen tien jaar. Daar het inmiddels omge doopte comtié van Vnenden van de Hartstichting elk jaar de jaarlijkse collecte houdt, had de heer Bekius de opbrengsten van de betreffende tien jaar eens opgezocht. Het bleek dat de bewoners van Achterveld en Stoutenburg in die periode een bedrag van 26.065,77 gulden bijeen hadden gebracht. De heer Bekius dankte gevers en collectanten na mens de hartstichting voor deze geweldig mooie resultaten. Hierna kwam hij met de verras sende mededeling dat het hoofd bestuur van de Hartstichting beslo ten had aan degenen die zich deze tien jaar hadden ingezet als lid van het comité te onderscheiden met de zilveren speld. Hierna reikte hij de zilveren speld uit aan T. Kroeze- Kleinhaarhuis, H. Smit-van Bekkum, D. Bijl en wegens afwezigheid van de heer J. J. van Burgsteden aan diens echtgenote, die de speld aan haar echtgenoot zou overdragen. Ook kregen zij de daarbij behoren de oorkonde uitgereikt. Bij deze huldiging waren ook de echtgeno tes en echtgenoten aanwezig. Namens de gelukkige ontvan gers van de zilveren spel dankte de heer Bijl de heer Bekius voor de ontvangen hulde. POP Na een korte pauze werd nog maals het woord gevraagd door de heer Bekius. Tot ieders verrassing bood hij het comité een pop aan, bestemd om te worden gebruikt bij de te geven reanimatie cursussen. De pop blijft m het bezit van het betreffende comité, maar zal wor den uitgeleend aan de plaatselijke EHBO voor diverse oefeningen en opleidingen. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen, waarbij nog werd nagepraat over de tien ach terliggende jaren. LEUSDEN - De werkgroep Milieu-Educatie van het CML houdt maandagavond 12 mei een vergadering in het ge meentehuis. Deze begint om 20.00 uur. Het is tevens een deelnemersvergadering van het CML. Op de agenda staan de volgende punten. Opening; Deelnemersraadvergadering; Verslag kascommissie; Begroting 1987; Notulen vorige vergadering; Mededelingen; Ingekomen stukken; Schoolprogramma; Evaluatie paddentrek; Milieu-inspectie; Afval evaluatie actie compost- containers; Wegberminventarisatie; Leskisten/„Doe-dozen"; Termijnschema. Jaarverslag voor scholen; Rondvraag; Sluiting. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens. Hans Mosterd (eindredaktie). Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant, Asschatterweg 19. Leusden-Centrum. Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie) 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: f 65.60 per jaar. 33.30 per half laar, 16,90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 110,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. ACHTERVELD - Vrijdag middag werd in een grote tent op het schoolplein van de St. Jozefschool door het kindercircus Pats Boem Au drie voorstellingen gege ven. De deelnemers aan dit kindercircus waren allen leerlingen van genoemde De leerlingen van de Achterveldse St. Josephschool brachten een boeiend circus-programma school. Er waren veel ar tiesten, zoals de steltlopers, grote en kleine beren, acrobaten, gewichtsheffers en clowns. De drie voorstellingen waren geheel uitverkocht: alle be schikbare plaatsen waren tij dens de voorstelling bezet. Bijna alles hebben de leerlin gen zelf gedaan. Ook de naam van het circus is door hen zelf bedacht, ze hebben affiches gemaakt en in het dorp opge hangen, ze hebben kaartjes verkocht, programma-boekjes gemaakt en het decor ge bouwd. Nadat de leerlingen bepaalde onderdelen hadden bekeken, mochten zij zelf uitkiezen welk onderdeel zij het liefst deden. Elke middag van twee tot drie uur werd er gerepeteerd. Zelfs de kleuters deden mee De meeste attributen die bij de voorstellingen werden ge bruikt. hebben de kinderen zelf bij elkaar gebracht. Thuis werd alles nagezocht om zo veel mogelijk attributen te ver zamelen. Ook was er een groep leerlin gen die werd ingezet als de werkers rond het circus. Zij verzorgden alles en tijdens de voorstellingen zorgden zij er voor dat alle benodigde attribu ten geplaatst werden en weer opgeruimd. Ondanks de vele voorbereidin gen, hebben de normale lessen er niet onder geleden. ,,Er gaat wel een hele organisatie in zit ten," aldus meester Stef. ,,Maar het is wel heel leuk om dit te doen. Om zich te oriënteren is het gehele team naar het kin dercircus De Elleboog in Am sterdam geweest. Daar hebben zij veel aanwijzingen gekregen betreffende het opzetten van een circus. Hier hebben we goed ons voordeel mee kun nen doen", aldus Stef. .Geluk kig hebben we ook veel hulp gehad van een aantal moeders, wat voor ons een verlichting was." „We zijn nu alles zo goed ge slaagd is wel van plan om elk jaar een dergelijk project op te zetten." De voorstellingen verliepen alle heel vlot. De kinderen brachten hun nummers vol en thousiasme, terwijl de aanwezi gen volop hebben genoten, hetgeen wel bleek uit het ge weldige applaus wat er na elk optreden gegeven werd. Uit de optredens bleek hoe men zich helemaal in het num mer had ingeleefd. De kleuters, als mini-clowns met een dans- nummer was geweldig om naar te kijken. Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkr ant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagma 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Vrijdag 9 mei 20.30 uur: Super disco m De Geut aan de Zwarteweg. Zaterdag 10 mei 10.30 uur Film in Blijhof, Ansfridus- laan 49, „Ik ben Joep Meloen". 13.30 uur Film in Blijhof, Ansfri- duslaan 49, „Ik ben Joep Meloen". 20.30 uur Italiaanse avond in De Geut aan de Zwarteweg. Zondag 11 mei 12.00 uur Concert van Leusdens Vocaal Ensemble onder leiding van Gerard Wijnands in de St. Jozef kerk. Maandag 12 mei 19.30 uur Schrijfavond Amnesty International in De Brink aan de Lijsterbeslaan. 20.00 uur Vergadering commissie Financiële en Economische Zaken in commissiekamer van het ge meentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Vergadering van de Werkgroep Milieu-Educatie in het gemeentehuis. Woensdag 13 mei 20.15 uur Ledenvergadering van de PvdA in de Pepermolen, Biezen kamp. Donderdag 15 mei 20.00 uur: Openbare vergadering van commissie Algemene Bestuurs zaken in commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur Concert van de Engelse band Lovelight in De Korf, Smidse 1. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3