Climax korfbal Verdeling Op de fiets naar de A-28 Tijmensenpoort versmald Kampioenschap LHV feit -loep op lensden- Degradatie Schalkwijk na winst Voorwaarts Sportief Gezien (1) Gezien (2) Gezien (3) Gezien (4) Bugatti's Dames kansloos tegen HVNO VRIJDAG 9 MEI 1986 loep op Leusden Redaktie: Hans Mosterd. Bijdragen: Hans Verhorst, Janos Visser, Bert Vos. Leasdenaren hebben soms onvermoede talenten. Dat aanschouwden we afgelopen zondag weer eens in Ede. Zoals bekend, werd daar een internationaal invitatie- tennistoernooi gehouden, waar „sterren" als Edberg, Lendl en de vaderlandse Michiel Schapers voor waren uitgenodigd. Nou ja, uitgenodigd. Er was een rdelijke vergoeding voor hun komst in het vooruitzicht gesteld, om het eufemistisch uit te drukken. Op één der tribunes ontdekten we daar een andere ster, een prominent Leusdenaar, wiens sportieve bezigheden zich, voor zover ons tot op heden bekend was, beperkten tot het met grote regelmaat heffen van het glas op recepties, carnaval en iedere andere gelegenheid, die zich daartoe voordoet. Onze gemeentesecretaris Reier van Gooi dus. Of ook hem in verband met zijn komst ter opluistering een vergoeding was aangeboden, is ons niet bekend. We betwijfelen dat zelfs. Vooral omdat de heer Van Gooi gezeten was op een sponsor tribune van een niet nader te noemen bedrijf. hm. Een aantal citaatjes maar eens? Dit in tegenstelling tot Titaantjes, misschien? Uit de nieuwsbrief van de Lokale Omroep Leusden dan maar het volgende geciteerd, van de hand van onze gewaardeerde confrater in het kwaad, Peter Noorland: „Alle begin is immers moeilijk?" Dat hebben we gezien. „Heel Leusden en Achterveld zal zaterdagavond en/of zondagmiddag kunnen zien wat medewerkers en medewerksters van Omroep Leusden in elkaar kunnen zetten". Dat ging dus over de uitzending van afgelopen weekend. En wat men allemaal in elkaar weet te zetten, ook dat hebben we gezien. Citeren we nog even verder uit de bezielende teksten van Peter, dan lezen we: „Aardig was dat de op te nemen „slachtoffers" vrijwel altijd spontaan en van harte meewerkten: het medium video/ televisie wordt érg interessant gevonden. En het vragen stellen terwijl er een camera op de ondervraagde gericht is, heeft duidelijk tot effect dat men zich zo goed mogelijk wil presenteren: er is ijdelheid in het spel". Ook dat hebben we gezien. „Op de kwaliteit van hetgeen gezegd wordt heeft dat echter geen invloed", zo lezen we verder in Noorlands wervende teksten. „Men laat ook voor een camera net zo veel - of weinig - kwijt als men wil, misschien nog minder. Aldus de conclusie van Peter Noorland. En ook dat hebben we gezien. Overigens verdient het misschien aanbeveling, dat Peter Noorland zich de komende weken eens voor de treurbuis nestelt, om de voorbereidende exercities met het oog op de verkiezingen te volgen. IJdelheid, nietszeggende teksten, dat is toch schering en inslag? Daar schrijf je toch geen teksten meer over, als ware het de ontdekking van het Ei van Columbus? Met zulke conclusies trap je open deuren niet eens meer vérder open. En dat, terwijl in de nieuwsbrief nog wel zo optimistisch werd gesteld, dat er meer aandacht geschonken zou gaan worden aan het „randgebeuren". Dat hebben we nu dus ook wel gezien. Nu na de dubieuze uitlatingen van het verkeer- en waterstaat-fenomeen van dit land, minister Smit-Kroes van de WD, de aanleg van de Leusdense aansluiting op de A-28 nog even in de ijskast is gezet, lijkt het erop, dat het beleid in zijn totaliteit wordt gewijzigd. Met man en macht wordt namelijk gewerkt aan de herbouw van de fietsbrug bij de Dodeweg. Fietsend worden zo de Leusdenaren alsnog in de gelegenheid gesteld, van de Rijksweg te genieten. Met een speciale ontheffing van de minister mag dat, naar verluidt, op de fiets zelfs met 120 kilometer per uur In het kader van de landelijke fietsdag is ook dit jaar het militaire luchtvaartmuseum voor deelnemers geopend, komende zaterdag. Om een - gratis - bezoek aan het museum nog aantrekkelijker te maken, heeft het museum de Nederlandse Bugatti en Hotchkissverenigingen bereid gevonden, met een aantal van die fraaie old-timers naar het museum te komen. Tegen het middaguur arriveren de auto's op het terrein van Kamp Zeist, waar het museum gevestigd is. Ze worden dan enige uren tentoongesteld bij de C47-Dakota, de militaire versie van de DC-3. Omstreeks half twee wordt een en ander opgeluisterd door het Trompetterskorps van de cavalerie uit Amersfoort. Het museum is overigens ook voor niet-deelnemers aan de fietsdag geopend, van tien uur 's morgens tot vier uur 's middags. hm. Nadat de kwestie uitvoerig besproken is in de betreffende raadscommissies, is nu daadwerkelijk een einde gemaakt aan de verkeersgevaarlijke situatie op de Tijmensenpoort. Eén van de problemen was, dat de inrit de Tijmensenpoort in te geleidelijk was. Dat leidde ertoe, dat auto's ter plaatse een te hoge snelheid konden ontwikkelen. Daar is nu een einde aan gemaakt: de bochten zijn scherper gemaakt, waarmee het euvel, naar te hopen valt, is verholpen. hm. LEUSDEN/ACHTERVELD - Komend weekeinde staat de laatste ronde van de competitie in de afdeling Utrecht op het programma. Wel wat later dan oorspronkelijk de bedoeling was, maar goed, je hebt als competitieleider het natuurlijk niet alleen voor het zeggen. Aan spanning heeft het seizoen in elk geval niets ingeboet, want op de slotdag moet nog een groot aantal beslissingen vallen. En dat is in het verleden wel eens anders geweest. Kortom de competitie gaat zaterdag en zondag een ware climax tegemoet. In de hoofdklasse is zelfs nog niets bekend. In Utrecht stnjden koploper Hoevelaken en nummer twee Hercules om de felbegeerde titel en directe promotie naar de KNVB. Aan een geüjkspel heeft Hoevelaken genoeg, maar of dat in het hol van de leeuw haalbaar is lijkt twijfelachtig. De Domstedelingen weten dat alleen winst telt, want voor zover bekend levert de twee de plaats in de eindrangschikking geen eervolle troostprijs op. Ook in de onderste regionen is de stnjd nog volop open, hoewel de groep waaruit drie degradanten moeten komen, nog slechts vijf namen telt. Roda'46 hoort daar sinds zaterdag gelukkig niet meer bij, maar kan in de stnjd om lijfsbe houd wel een belangrijke rol van betekenis spelen. Immers, als te genstander FC Majella in Leusden een punt laat liggen, valt voor de Utrechters het doek. Benschop en Veensche Boys kunnen zich m feiten ook niets meer veroorloven en moeten dus winnen om naast SVL of voorbij Montfoort te komen. Veensche Boys heeft na die geweldige inhaalrace thuis te gen SVL de simpelste klus, terwijl voor Benschop tegen VJV duidelijk minder perspectieven aan de hori zon gloren. Dwingt Benschop de Utrechtse opponent een gelijkspel af en knjgt Montfoort bij Veluwse Boys klop, dan zit er nog een kansje voor Veensche Boys, Benschop en zelfs FC Majella in Een na-compe- titie zal dan de oplossing moeten brengen. Programma Hoofdklasse Hercules - Hoevelaken Benschop - WJ Musketiers - Bloemenkwartier Roda'46 - FC Majella Veluwse Boys - Montfoort Veensche Boys - SVL In de eerste klasse A van het zondagvoetbal is het een stuk min der gecompliceerd. Enerzijds het gevolg van het feit dat er nog slechts drie wedstrijden op de rol staan, anderzijds zijn er m deze klasse al wat prijzen verdeeld. Amersfoortse Boys is kampioen, Naarden speelt de extra-promotie- wedstnjd en ASV is reeds gedegra deerd. Het duel tussen Aurora en Sporting vormt zondag de schakel voor de resterende degradatie plaatsen. Daarnaast is het treffen tussen Austerlitz en Olympia van belang. Winnen beide thuisclubs dan zijn Sporting en Barneveld gevloerd. Bij een puntendeling moeten Auster litz, Sporting en Barneveld beslis singduels spelen. De ontmoeting tussen Zuiderzeevogels en Laten heeft nauwelijks betekenis meer. Achterveld is uitgespeeld. Programma le klasse A Aurora - Sporting '70 Austerlitz - Olympia '25 Zuiderzeevogels - Laren BOEIEND De eerste klasse B zal op Hemel vaartsdag mogelijk al een ontkno ping krijgen als Schalkwijk en Voorwaars elkaar ontmoeten. Wint Schalkwijk, dan zullen deze clubs elkaar binnen afzienbare tijd weer tegenkomen met als uizet de laatste degradatieplaats, terwijl de win naar zich dan kan redden in de wedstrijd tegen nummer tien uit de andere eerste klasse. Bij een gelijk spel is Schalkwijk de pineut en zal DWSM m de ontmoeting tegen kampioenskandidaat Domstad mi nimaal een punt moeten pakken om buiten schot te blijven. Komt Voorwaarts als winnaar uit de stnjd om het lijfsbehoud dan zullen ook Utrechtse Boys, RUC en Roda '46 een punt moeten veilig stellen om eventuele degradatie problemen via het al genoemde beslissingduel te voorkomen. Hooglanderveen, Rivierwijkers en WZA moeten dan punten afstaan. Kortom is er nog van alles mogelijk. Een boeiender slot is niet denk baar. Programma le klasse B Utrechtse Boys - Hooglanderveen DWSM - SC Domstad Rivierwijkers - Roda 46 RUC-WZA Schalkwijk - Voortwaarts (B/5) VSK - Soesterberg LEUSDEN - Door het 0-1 verlies van Schalkwijk tegen Voorwaarts in de vooruitgespeelde wedstrijd op Hemelvaartsdag gaat de competitie in de le klasse B zondag een bijzonder spannend slot tegemoet. Schalkwijk werd na Soesterberg weliswaar de tweede zekere de gradant, maar de strijd om de reste rende „halve" degradatieplaats is weer volledig open. Zelfs Roda '46 is door de winst van Voorwaarts nog met veilig. DWSM heeft echter de slechtste papieren omdat het één punt minder heeft dan Utrecht se Boys, RUC, Voorwaarts en Roda '46 en uitgerekend tegen kam pioenskandidaat Domstad de com petitie moet besluiten. Indien de Leusdenaren bij Rivierwijkers een puntendeling weten te behalen, dan zit Meindert Vlugt en zijn ploeg altijd safe. Gewoon doen dus, hoe wel winnen is natuurlijk nog beter. LEUSDEN - De heren van LHV hadden afgelopen zon dag geen kind aan de reserves van BDC. Met de 29-13 zege die de Leusdenaren in Soest boekten, kreeg meteen het kampioenschap van LHV in de derde klasse B zijn beslag. Met nog twee speeldagen in het verschiet, is de ploeg van trainer Joop van Willik niet meer te achterhalen. HVNO blijft daarentegen voor de LHV-dames een moeilijke te genstander. Na de thuisneder laag destijds, kregen de Leus denaren er nu in Hilversum opnieuw stevig van langs: 12- 4. De LHV-heren domineerden het treffen tegen BDC vanaf het eerste die tegen Ons Eiberbest en Stan- fries de basis vormden voor het succes. Lukt dat, dan moet de narrow escape een kans van slagen hebben. Gaat het mis, dan hoeven de Buiningparkers elkaar mets te verwijten en kunnen ze alleen maar afwachten wat de concurrentie doet. De resultaten van de Friese der by tussen Heerenveen en ROG en van de wedstrijd tussen Ons Eiber nest en Stanfries zijn dan bepalend voor de naaste toekomst van Antilo pen. LEUSDEN - Het gaat er om spannen in de landelijke promotieklasse B, wat betreft de verdeling van de weinig begerenswaardige twee degradatieplaatsen. Want nu Stanfries de inhaalwedstrijd tegen het Amsterdamse DTV met 11-9 wist te winnen, is de situatie er voor Antilopen niet rooskleuriger op geworden. Stanfries ging de Leusdenaren voorbij, maar kan zich evenmin als Heerenveen, ROG, Ons Eibernest, DTV en Antilopen veilig wanen. De ontmoeting tegen het wel zorgeloze Sperwers wordt zaterdag voor de ploeg van Kees van Buren van doorslaggevende betekenis. Een overwinning is noodzakelijk om het verblijf m de promotieklas se volstrekt in eigen hand te hou den. Verhes betekent mogelijk toch het begm van het einde, on danks de pnma resultaten die de dames en heren de laatste weken op hun conto schreven. En dat zou bijzonder sneu zijn. Voor Antilopen is het dus zaak het hoofd koel te houden en de zelfde inzet en spelinzicht te tonen Uitslagen promotieklasse B: Stanfnes - DTV Stand Promotieklasse B Wordt Kwiek (kampioen) Sperwers DTV Stanfnes Ons Eibernest Antilopen ROG BW Heerenveen Programma promotieklasse B 10-5-'86: BW Heerenveen - ROG Antilopen - Sperwers 11-5-86: Ons Eibernest-Stanfnes (11-13) Wordt Kwiek-DTV (9-9) 11-9 12-22 12-16 12-12 11-10 12-10 12- 9 12- 8 11- 7 fluitsignaal. Via fraai uitgevoerde break-outs sloegen de Leusdena ren al snel een onoverbrugbare kloof. En nadat Arjan Schneiders (4x), Theo Prinsen (2x) en de weer herstelde John Kiers binnen tien minuten 7 treffers op het scorebord toverden, legde BDC zich verder ook neer bij de supprematie van de gasten. De aanstaande kampioenen konden zich daarna naar hartelust uitleven, zodat er bij rust al een enorme voorsprong genoteerd kon worden (4-15). De emge dissonant in de eerste helft betrof een onge lukkige botsmg tussen Theo Prin sen en een tegenstander, die daar na geblesseerd het veld moest rui men. Dit had tot gevolg dat de gastheren het duel met slechts 5 veldspelers moesten zien te beëin digen. Daardoor kon de tweede helft meteen al tot een formaliteit bestempeld worden. Daar LHV de defensie verwaarloosde werd ook BDC m staat gesteld meer dan het dubbele aantal treffers van de eer ste helft te plaatsen. De LHV-aanval bleek echter even produktief als voorheen, waardoor de voorsprong per saldo alleen nog maar groter werd. In de slotfase verzuimden de nieuwe kampioenen alleen om de titel te bekronen met het ronde aantal van dertig doelpunten: 13-29. Trainer Joop van der Willik toonde zich na afloop een tevreden man: Joop v.d. Willik; tevreden. „Deze tegenstander was voor ons natuurlijk geen partij, maar het deed me plezier om te zien dat er aan onze kant zoveel leuke dingen te zien waren. Met name de break- outs waren vaak een lust voor het oog, Als we erin slagen om deze vorm vast te houden, moeten we volgend jaar, zeker wanneer we vaker gaan trainen, ook in de twee de klasse bovenin mee kunnen doen." WITTE VLAG De dames van LHV moesten zon dag al vroeg de witte vlag, ten teken van overgave, hijsen. Gebrek aan zelfvertrouwen en pech zijn trefwoorden die het optreden van de Leusdenaren tegen HVNO ken merkten. De over het algemeen goed sluitende verdediging van de dames had geen grip op het be weeglijke aanvalsspel van de ploeg uit Nederhorst den Berg. Daarnaast verzuimde LHV op tijd terug te komen, waardoor er voor de tegen stander zeeën van ruimte lagen voor break-outs. Na een vlotte ach terstand hield To Steenbeek, via een break-out, haar ploeg nog even in de race (2-1), maar al spoedig bedroeg de marge drie doelpunten (4-1). Ans van der Braak, die goed instartte vanuit de hoek, tekende met een fraai treffer voor het laatste wapenfeit aan LHV-zijde, waarna HVNO probleemloos uit kon lopen naar 6-2. Drie strafworpen op rij, in het begin van de tweede helft, luidden de definitieve ondergang van LHV in. Doordat er niet op tijd terugge komen werd, moest er aan de noodrem getrokken worden. HVNO het zich deze buitenkansjes niet ontnemen en sloeg een beslis send gat; 9-2. De betere ploeg maakte daarna het karwei be kwaam af, zodat LHV een forse nederlaag rijker en een illusie ar mer bij 12-4 de kleedkamer mocht opzoeken. Het kampioenschap van de he ren wordt a.s. zondag in de kantine van K.C. Antilopen de nodige luis ter bijgezet. Na afloop van de wed strijden is er ruimschoots de gele genheid om de heren te tfeliciteren. (door Bert Vos) Het is al weer bijna z§ vakantie dus tijd voor nieuw vei nen reisgidsen be ig |Vi be va 1t« AUVERGNE Voor de Frankrijk-reizigers b g3f Lannoo een nieuwe streekgidi ntc „Auvergne", een bijzonder rieerd vakantie-gebied in Cet Frankrijk. Samengesteld redaktie van Jacques-Louis Detj ei de vertaling van Eric van dei biedt deze gids veel informatie deze boeiende streek, die wordt ós, sneden door de beginlopen vi ja [a\ rivieren Dordogne, Allier, Si Truyère en Loire. Ruwweg is dit gebied te verde. rei de departementen Puy de Dóme, tal, Haute-Loire en l'Allier, onde van het Centraal Massief. Een gi 1V< vol extremen, zoals Henri Pourr schrijft in „Ceux d'Auvergne": landstreek omgeven door landstr een gebied van extremen, gemaal 03, steile rotsen en rimpelloze vlakt ei dichtst begroeid van allemaal - e 1J alle streken die niet aan het buite grenzen - het ruigst." Auvergne wordt in deze streel fts tot in details beschreven, voorafg door een stuk geschiedenis, een stuk „Wie is wie", een beschrijvu de verschillende landstreken en e merkwaardigheden. De hoofdmo staat uit alfabetisch gerangschik schrijvingen van de meest belan plaatsen, nvieren, meren, bergti en regio's. Zoals een goede rei betaamt wordt een en ander be met een hoofdstuk „praktische ml tie" en een register. De hoofi wordt afgewisseld met veel kleiE to's en plattegronden, met apart derde wetenswaardigheden en c per streek of stad. Ook voor ku: cultuur is een redelijke plaats ruimd. „Auvergne" is een prak - gids, waar men veel bezienswaard den uit kan halen en nuttige tips prachtige rondtochten of stadsfc ken. De in deze gids goed en ove telijk geordende informatie hee Auvergne-reiziger veel te bieden (Gebonden, 255 blz. Uitgave: La Weesp. Prijs 45,- ISBN nr. 90 205 4). WANDELEN LANGS DE ARDENSE RIVIEREN l k d Eveneens bij Lannoo verschejp haar reeks wandelgidsen een deel „Wandelen langs de nvieren" van de bekende Vb schrijver van toeristische gidsen,] van Remoortere. Dertig wande! worden m deze gids besproken Niet ver weg en toch een fraa buitenland. Zo kan men de Ard< omschrijven. Een echt broruie: waar tal van rivieren en riviertje oorsprong vinden, uitmondend ini le grote zoals de Maas, de 0 Amblève en Semois. Er zijn we! duizend bronnen en dat is ni verwonderlijk, schrijft Julien va Remoortere in zijn inleiding tot de delingen opgewekt, omdat er regen m de Ardennen valt dan ui d van het land. De Ardennen rekenen op zo'n 250 regendagei jaar en dat betekent dat u er in geval op kunt rekenen, dat ook één van de fraaie wandelingen da heuvelland van dit gebied best ee: buitje kan vallen. Niettemin moet men zich daar niet door laten afschrikken, wanti wandelingen in deze gids leest e plan was om dit jaar eens wat dicfs huis te blijven, krijgt vanzelf zin d zo'n wandel-vakantie te beginnen, delen in de Ardennen is niet zo mo Het zijn, zoals de schrijver val geen Alpen. De hoogste top Ardennen is 700 meter hoog. In de dertig beschreven wandel staat steeds één van de talrijke bei riviertjes of nvieren centraal, watti kan betekenen, dat het „verval" f rivier parallel loopt aan het wandf Echte speciale voorzieningen to niet te treffen, als u maar geen sclö met hoge hakken aantrekt. In rege j tige perioden zijn laarzen wel h omdat een riviertje dan al snell haar oevers wil treden en de pade nogal drassig zijn." „Wandelen langs Ardense nri is een praktisch gidsje, met oven) lijk kaartmateriaal en tekeningen, een index ontbreekt helaas. B laatste is toch jammer. (Uitgave Lannoo te Weesp, paped 143 blz. Prijs 24,50. ISBN nr. 90 20 I 8).

Leusder Krant | 1986 | | pagina 8