SB leünie en jazz uit Hakhorst gemikt anwege niet bestaande verbouwing vandaag in Öe leusder krant» nk van de bovenste plank in De Geut ieuwe pachter De Hakhorst heeft nog geen contract Pachter tegen jazz-musici: „Het hoeft voor mij niet zo nodig, ik zet wel een bandje op" Diefstallen (rant Vernielingen bij Centra Vergadering van Blijhof Kop-staart botsing Leusdenaar veroordeeld BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Belangrijke mededeling voor onze adverteerders IBDU leusder krant Vergadering Raad van Advies Geen krant ontvangen? Konijntje in de Wetering Hoofd redakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusdén- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 41)261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 13 MEI 1986 18e JAARGANG NO. 4 (Van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - De Hakhorst heeft in Leusdenaar R. Verduin in nieuwe pachter. Tenminste, in principe is er overeen- emming tussen de heer Verduin en de gemeente Leus- in. De precieze bedrijfsvoering is echter nog onderwerp in nader overleg, dat onder meer vandaag plaatsvindt. Een verbouwing zou het mogelijk moeten maken, in het uid een pannekoekenhuis te beginnen. Verder zou er irake zijn van het onderbrengen van een bistro in De ikhorst. Ondanks het feit, dat er op dat punt zelfs nog geen lawaanvraag is ingediend bij de gemeente Leusden, «ft de heer Verduin alle bestaande afspraken voor mei gezegd. Dat betekent nogal wat. In de eerste plaats behoren tot gedupeerden het jazz-trio Wiebe Haanstra. Het trio was >t succes bezig, op de donderdagavond een eigen bliek in De Hakhorst te binden. Afgelopen vrijdag een sek geleden werd in een terloops gedane mededeling meld, dat het concert van Hemelvaartsdag het laatste sest zijn. Een tweede gedupeerde is het comité, belast met de organisatie van een reünie voor de Tweede Surinamer Compagnie 1961. Vorig jaar mei boekte het comité, waarin onder meer de heer D. A. Correljé uit Leusden zitting heeft, De Hakhorst voor haar reünie van 24 mei aanstaande. De nieuwe pachter heeft die boeking afgezegd, met als reden dat er verbouwd moest worden. Ook anderen zijn gedu peerd, waaronder een bruidspaar uit Leusden, dat even eens in mei het huwelijksfeest in De Hakhorst luister had willen bijzetten. Ondanks toezeggingen van de inmiddels naar het Limburgse vertrokken vorige pachter, dat de gemaakte afspraken door de nieuwe pachter zouden worden nageko men, is daar dus geen sprake van. De reden: een verbou wing. Aangezien er echter nog niet eens volledig overeen stemming is tussen de nieuwe pachter en de gemeente, en aangezien er nog geen sprake is van zelfs een aanvraag voor een verbouwing, is dat een eigenaardige opgaaf van reden. Ofwel de vliegende start van een horeca-onderne- mer in Leusden. luur van De Hakhorst, waar de nieuwe exploitant een pannekoekenhuis in zou willen vestigen, lag vindt onder meer daarover verder overleg plaats met de gemeente. Vooruitlopend op de '<kelingen is er echter m De Hakhorst geen plaats meer voor de daann al gereserveerde m, waaronder de reünie op 24 mei. Ook het Jazzpodium kan er niet meer terecht. ijkomend probleem met betrekking tot de schuur is, dat er voor de peuterspeelzaal eerst een jsd afiéve ruimte zal moeten worden gevonden, alvorens de plannen van de nieuwe pachter 395 fang zullen kunnen vinden. Daartoe is overeenstemming met Soccle, en uiteindelijk goedkeu- sn de gemeenteraad vereist. Een verontwaardigde heer Cor reljé bezocht vorige week de redactie van deze krant met de mededeling, dat de reünie, die hij mede organiseert op 24 mei aan staande, ondanks een boeking die van vorig jaar mei dateerde, zonder meer De Hakhorst was uitgezet. De meuwe pachter, Leusdenaar R. Verduin, moest naar zijn zeggen verbouwen, en dus was er voor de reünisten van de Tweede Surina mer Compagnie „geen plaats meer in de herberg". GEKOZEN De heer Correljé: „Dat spijt ons des te meer, omdat we bij de keuze van de plaats, waar de reünie ge houden zou worden, heel select te werk zijn gegaan. We hebben eerst een aantal gelegenheden bezocht, om te kijken of ze geschikt waren voor ons doel. In totaal bekeken we zeven horeca-bedrijven. Twee in Bunnik, één in Achterveld, eén in Maarn, één in Amersfoort, en twee in Leusden. Het werd De Hakhorst. Zowel de grootte, de sfeer, als de prijs waren voor ons doel geschikt. Je moet voor een bijeenkomst van zo'n honderdvijftig personen toch over een redelijke zaal beschikken. Verder rekenen we op een infor mele bijeenkomst, zodat we een gelegenheid zochten, die daarbij aansluit. De Hakhorst voldeed daaraan. Op 20 mei vong jaar heb ik namens het comité de heer Bouwer een brief geschreven, waarin ik de boeking formeel bevestigde." VIA-VIA „Niet lang geleden hoorde ik via-via, dat De Hakhorst een andere pachter zou krijgen. Al helemaal, omdat dat via-via ging, ben ik on middellijk naar de heer Bouwer gegaan, en heb hem om inlichtin gen gevraagd. Hij bevestigde één en ander, maar verzekerde mij erbij, dat de nieuwe pachter alle gemaakte afspraken na zou komen. Er was niets aan de hand met betrekking tot de reünie, die wij organiseerden. Dat werd me gega randeerd." „Vervolgens kreeg ik op vijf mei van de nieuwe pachter, de heer Verduin, te horen dat hij er met over peinsde, om de reünie m DFe Hak horst plaats te laten vinden. Dat betekende, dat er van de ene dag op de andere, een jaar nadat de afspraak was vastgelegd, honderd- vijftig man op straat stond. Hon- derdvijftig man, die elkaar in geen vijfentwintig jaar gezien hebben. Zeventien maanden voorbereidend werk zit er in die reünie, en dan zoiets. Daar kun je niet bij," aldus de heer Correljé. KOSTEN „Ik moet eraan toevoegen, dat de heer Bouwer als voormalig pachter alles in het werk heeft gesteld, om ons alsnog onderdak te brengen. Dat is nu aelukt m „Den Treek". De heer Lith van Den Treek kon ons, dankzij een afboeking op het laat ste moment, op die dag ontvangen. Daar zijn we geweldig mee gehol pen, en daar zijn we dan ook heel gelukkig mee." „De kwestie is natuurlijk wel, dat er voor de organisatie extra kosten verbonden zijn aan het verplaatsen van de reünie. We moeten alle mensen opnieuw aanschrijven, en van nieuwe plattegronden voor zien. Er moeten extra vrije dagen in wordèn gestoken, en dat kan met worden verhaald. Want de oude pachter is weg. Die zit ergens in Limburg in een hotel en is niet bereikbaar, en een nieuwe pachter is er nog met, want formeel is er nog geen contract." „Waar ik helemaal laaiend om ben geworden is, dat we te horen hebben gekregen, dat de reünie niet door kon gaan omdat er vanaf maandag de twaalfde mei een ver bouwing plaats vond. En, naar ik vernam, is er niet alleen geen meuw pachtcontract, maar ook geen bouwvergunning. Het reünie-comi té is dan ook zeer verbolgen over de gang van zaken, over de manier waarop de nieuwe pachter zich over de reünie heeft mtgelaten, en over de manier waarop hij heeft gereageerd. Het is te hopen, dat hij zijn bezoekers in de toekomst beter behandelt, dan hij het ons gedaan heeft," aldus de heer Correljé. JAZZ Ook het trio Wiebe Haanstra uit Leusden, de jazz-musici, die nu al weer geruime hjd iedere donder dagavond het jazzpodium in De Hakhorst verzorgen, werd overval len met de mededeling, dat het concert van Hemelvaartsdag voor lopig het laatste was. Tiny Haanstra: „De vnjdag voor Hemelvaartsdag kregen we telefo nisch tussen neus en üppen door de mededeling, dat donderdag het laatste concert was. Er zou ver bouwd gaan worden, en de nieuwe pachter zou meer de nadruk willen gaan leggen op het restaurant. Daarbij zou hij van mening zijn, dat jazz daar met zo bij zou passen, maar misschien zou er in de toe komst nog sprake kunnen zijn van jazz op de zondagmiddag." „Het betekent wel een teleurstel ling, moet ik eerlijk zeggen. De musici hadden er veel plezier in, en keken eigenlijk iedere week weer een beetje uit naar de donderdag. Ummels start opnieuw overleg over waterschaplasten Centrum Pagina 3 Laatste Jazzpodium prima concert Pagina 3 Agenda voor Leusden en Achterveld Pagina 3 Fracties willen tussen-oplossing voor volkstuintjes aan Tabaksteeg Pagina 4 PvdA huldigd trouwe leden Pagina 4 Mininatuurtjes Pagina 4 Roda (zo.) sluit seizoen winnend af Pagina 5 Leos-toernooi vlekkeloos verlopen Pagina 7 Zwartkruit-schieten traditioneel spektakel Pagina 7 „Temeer als de nieuwe pachter zich over dat hele muzikale aspekt uitlaat met de woorden: „Het hoeft voor mij niet zo nodig. Ik zet wel een bandje op." We zijn dan ook op zoek naai een nieuwe lokatie, al hoewel dat niet gemakkelijk zal zijn. Maar ja, we hadden voor de hele maand mei al solisten gepland, dus we willen het wel proberen." Wat echter belangrijker is, is dat de continuïteit is doorbroken. Je bent tenslotte bezig iets op te bouwen, en dat wordt zo maar opzij gescho ven. Er zat groei in, en er ontstond zo langzamerhand een zekere bui ding met het publiek. Jazz-mensen weten, hoe moeilijk dat is, en hoe belangrijk het daarbij is, dat er continuïteit in bestaat. Het was dus echt een koude douche." PRINCIPE Gemeentewoordvoerder Hans Hermans bevestigde desgevragd, dat de heer Verduin en de gemeen te Leusden „in principe" overeen stemming hebben bereikt. „Maar er moet nog overleg plaatsvinden over de plannen voor de exploita tie. Met name de plannen voor de schuur, waar de heer Verduin een pannekoekenrestaurant wil begin nen, moeten nog nader worden bekeken. Tenslotte zal de heer Verduin in eerste instantie over eenstemming met de Stichting Soc cle moeten bereiken. De schuur is immers in gebruik als peuterspeel zaal, en daar zal eerst vervangende ruimte voor moeten worden gevon den. Bovendien zal ook de gemeen teraad zich nog over die kwestie uit moeten spreken. Of de geluids overlast ook onderwerp van nader overleg wordt, is mij niet bekend. Maar er is in elk geval nog geen toestemming voor verbouwing. Dat kan ook niet, want die toestemming is ook niet gevraagd," aldus Her mans. Overleg tussen de heer Ver duin en gemeente zou vandaag plaatsvinden. De heer Bouwer nam, ondanks een toezegging zijnerzijds om kon- takt met onze redaktie op te nemen, die moeite niet. Hij bleek zich in derdaad ergens in het Limburgse in een hotel te bevinden, en was niet bereikbaar. Ook de heer Verduin, exploitant van het Amersfoortse pannekoe kenhuis „Den Potsenmaeker", kon den we ondanks herhaalde pogin gen in die nchting, niet voor com mentaar bereiken. LEUSDEN - Op zaterdag 17 mei aanstaande zal de funk band "Double you Five" optreden in de Geut. De deuren van de Geut zullen om half negen open gaan en de entree be draagt/ 3,50 met en 4,50 zon der pasje. De band W5 speelt sinds au gustus '84 in de huidige forma tie. De muziek van de band laat zich kenmerken door rythm en soul. Het repertoire bevat zo wel covers als eigen werk en maakt duidelijk dat James Brown de huidige inspiratie voor de band is. Degenen die W5 eerder gezien hebben we ten dat de band garant staat voor een swingende avond. De leden van de band zijn: Al- bert Wiggenraad - gitaar; Wanno Meische - drums; Wil brand Meische - bas; Co Wan tenaar - geluid en techniek; Gert Wantenaar - toetsen; Wout Wantenaar - zang en sax. De organisatoren van deze avond verwachten dat deze funk band veel succes zal heb ben in de Geut. Eerder dit jaar trad in de Geut de funk band Litho op en deze band bleek al snel goed in de smaak te vallen bij het Geut-publiek LEUSDEN - Afgelopen zondag zijn van een Ford Sierra twee wiel doppen gestolen. Het voertuig stond geparkeerd in de Pachter. Uit een auto die geparkeerd stond naoij nei sportpark in Leusden is zaterdag een autoradio ontvreemd. De achterklep van die auto was niet afgesloten. Vrijdag jongstleden werden er twee fietsen gestolen, één bij café De Brouwerij en één bij De Korf. In geen van de gevallen heeft de politie de dader(s) kunnen opsporen. 'schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU mllieberichten en losse advertenties 43 cent per mm [kontrakten belangrijke korting. derheities 1.38 per regel (46 cent per mm.) sse nummers. 75 cent per stuk ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Is kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- f van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend dags gesloten (advertentie) Doordat 2e pinksterdag als produktiedag uitvalt, wijzigt de inlevertijd voor advertenties in die week. Deze moeten voor de woensdag-editie uiterlijk dinsdag 16.00 uur en voor de vrijdag-editie uiterlijk donderdag 16.00 uur in ons bezit zijn. Advertentie-exploitatie LEUSDEN - Onbekenden heb ben vorige week donderdagavond rond 23.00 uur een drietal reclame lichtbakken van de Centra in win kelcentrum De Hamershof ver meld. Daarbij ontstond een schade van ongeveer tweeduizend gulden. Volgens de rijkspolitie zijn de da ders „baldadige kermisbezoe kers". LEUSDEN - Speel- en recreatie- vereniging Blijhof houdt op dinsdag 13 mei (vanavond dus) een bijzondere algemene le denvergadering. Op de agenda staat een statutenwijzi ging. De vergadering vindt plaats in de kleine zaal van het verenigingsgebouw aan de Ansfriduslaan 49 te Leusden- Centrum en begint om 20.00 uur. LEUSDEN - Op woensdag 14 mei houdt de raad van Advies van de Sportstichting Leusden de openbare voorjaarsvergade ring. Om 20.30 uur zal in de Korfzaal van het Activiteiten centrum De Korf de vergade ring beginnen, waarbij de voor lichting in zake sportkeuringen door het PSMO aan de hand van een videoband het belang rijkste agendapunt zal zijn. LEUSDEN - Bij een kop-staart- botsing op de Hessenweg, afgelo pen zaterdag rond 17.45 uur, liepen twee personenauto's behoorlijk wat blikschade op. De bestuurder van de eerste auto stond stil op de Hessenweg omdat hij linksaf de Horsterweg in wilde slaan. Een tweede bestuurder had dat te laat m de gaten en knalde er bovenop. AMERSFOORT/LEUSDEN -Het Amsterdamse ge rechtshof veroordeelde dinsdag een 28-jarige man uit Leusden wegens een in braak in Meubeltoonzaal WEHA in Amersfoort tot twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf en een geldboete van 7500,-. Procureur-generaal mr. C. Ficq had een maand gevangenis straf geëist, dezelfde straf waar toe de Utrechtse politierechter de man ook al had ver oordeeld. In oktober 1984 pleegde de Leusdenaar samen met zijn broer de inbraak. Zij stalen twee bankstellen, een dekbed, een matras en een eiken mini- set. Intussen heeft de man zijn leven gebeterd. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 FRUHSCHOPPEN IN ACHTERVELD: Wein, weib und gesang?

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1