Jmmels start opnieuw overleg )ver waterschapslasten Centrum 13 s Laatste Jazzpodium in Hakhorst prima concert TOYOTA [leusden, ■eusdenknont „25.000 gulden voor schets nieuwe brandweergarage JokaaL Volgend jaar weer hoolzwemmen in iportfondsenbad ommissie fluit wethouder terug: olitieke markt i De Hamershof leusder krent; De Geut viert eerste lustrum College in concept-raadsvoorstel: AUTO EEMHAVEN Oude truck KI/l/IEK (~be% mkinclegemeede/ Leusden Achterveld DINSDAG 13 MEI 1986 plaatselijk nieuws (van één onzer verslaggevers) £USDEN - Wethouder Fons Ummels zal opnieuw in overleg den met het waterschap Heiligenbergerbeek over de water- apslasten, die de inwoners van Leusden Centrum betalen, lis het resultaat van de vergadering, die de raadscommissie >r financiële en economische zaken gisteravond hield, [et ging er in die vergadering stevig aan toe. De wethouder eg te horen, dat hij zich niet alleen beriep op een contract, noch bij het waterschap, noch bij de provincie (het trolerend bestuur in deze) bekend was, maar ook nog, dat hij raadscommissie essentiële stukken onthouden had. )at was, zo liet Ummels weten, niet zijn bedoeling geweest, wethouder zegde alle benodigde informatie toe, en liet tot bovendien weten, weer contact op te zullen nemen met het terschap over de kwestie. kar was dan wel het nodige rwerk aan vooraf gegaan. Zoals end - we publiceerden daar al der uitvoerig over - betalen oners van Leusden Centrum fei- jk teveel waterschapslasten. Dat nt door de bergingsvijvers, die gemeente Leusden in Centrum gel* groten getale heeft aangelegd, inwoners betalen daaraan mee de Onroerend Goed Belasting, amaast echter, worden zij voor volle pond aangeslagen in wa- schapslasten. dat, terwijl alle betrokken anties het erover eens zijn, dat gemeente Leusden in feite een il van de taak van het water- ap uitvoert, andere gemeenten in ons land aaronder Nieuwegein, dat van- ge zijn recente uitbreiding rede vergelijkbaar is met Leusden - iaarom een regeling getroffen sen de gemeente en het water schap, waarbij de kosten die de gemeente maakt in het kader van het waterbeheer, worden verre kend. Zo met echter in Leusden, terwijl er in het verleden met grote regelmaat op die mogelijkheid is gewezen. Sterker nog, tussen pro vincie en gemeente zijn terzake afspraken gemaakt. Maar die zijn om de een of andere reden nooit tot uitvoering gekomen. Het gaat om een bedrag per gezin, gerekend over de penode 1982-1989, van ruim honderd gul den, dat als er niets gebeurt, teveel betaald gaat worden. Dat komt de inwoners in het buitengebied feite lijk ten goede. HOOFDINGELANDE Hoofdingelande ir. J. Miggels van het waterschap Heiligenberger beek kreeg gisteravond het woord, alvorens de commissie zich over de Wethouder Fons Ummels (CDA):wanneer ik in gebreke bhjf, mag u me daar rustig op wijzen, maai u moet niet suggereren, dat ik bewust informatie achterhoud. kwestie boog. Miggels herhaalde in grote lijnen het betoog, zoals we dat al eerder uitvoerig schreven, waarvan hiervoor een korte samen vatting. De heer Miggels ging gisteren echter nog iets verder. Aan de hand van een aantal stukken toonde hij aan, dat er inzake een regeling tussen gemeente en waterschap afspraken waren gemaakt, om tot een regeling over de kwestie te komen. In een bnef van de gemeente aan het waterschap, en in een verslag van een gesprek, onder meer met de toenmalige Utrechtse gedepu teerde De Bruijne - tegenwoordig Commissaris van de Koningin in Gelderland - en burgemeester Ra demaker van Leusden, werd onom wonden vastgesteld, dat de ge meente Leusden recht had op een compensatie van het waterschap. Alle betreffende partijen waren het daarover eens. Bovendien bleek uit de stukken, dat van provinciale zijde werd aan geraden, snel tot een interim-rege ling te komen. Dit, omdat de reor ganisatie van de waterschappen nog wel emge tijd op zich zou kunnen laten wachten. Dat laatste bleek juist, maar inmiddels had - aldus de heer Miggels - de ge meente Leusden de onderhande lingen met het waterschap met voortgezet. Dit tot grote verbazing van het Waterschapsbestuur. We schrijven dan eind 1984. INFORMATIE Een ander punt dat de heer Miggels aansneed was, dat de wet houder essentiële informatie, waar uit duidelijk werd wat de rol van de gemeente in de kwestie was ge weest, niet aan de commissieleden had verstrekt. Het ging hier met name om een brief vein de gemeen te aan het waterschap uit 1983, waann de onderhandelingen wer den aangekondigd. Ook een schrij ven van de provincie over de kwes tie was de raadsleden niet ter hand gesteld. Hoe dan ook, het overleg tussen gemeente en waterschap werd in 1984 van de zijde van de gemeente opgeschort. Een feit, waar nooit een afdoende verklaring voor gegeven is. De heer Miggels drong er in november van dat jaar bij wethou der Ummels op aan, dat hij contact op zou nemen met de watergraaf van het waterschap. Dat gebeurde op verzoek van de watergraaf. Ook dit feit publiceerden we al eerder. Hierop reageerde de wethouder echter nooit. Toen vervolgens de kwestie in 1986 in de openbaarheid kwam, beriep de heer Ummels zich tegen over deze krant op een bestaand contract. Dat zou het hem verder onmogelijk hebben gemaakt, de onderhandelingen verder te voe ren: de zaken waren contractueel vastgelegd, zo liet hij weten. „Deze verklaring roept meer vra gen op, dan ze beantwoordt," aldus de heer Miggels gisteravond. „De overeenkomst als door Ummels ge steld is zowel bij het waterschap, als bij de provincie, onbekend. Ook deze overeenkomst ligt overigens niet voor de commissieleden ter inzage," zo zei de heer Miggels. BRIEF Met name Com Verduin (PvdA) en Ep Oostra (D'66) vroegen vervol gens opheldering van de wethou der. Deze citeerde vervolgens uit een brief van de provincie. Daann stond, dat „de voorbereiding van een dergelijke regeling de herzie ning van de lasten niet kan ophou den", en „thans moet u zich confor meren aan de voorliggende rege ling" Dat klonk weliswaar indrukwek kend, maar het ging hier met om de verrekening tussen gemeente en waterschap. Waar in deze bnef op werd gedoeld, was de herziening van de tarieven naar aanleiding van de ruilverkaveling, m 1982. Bovendien citeerde de wethou der de brief niet compleet, zo merkte Ep Oostra op. „Als u sportief bent, moet u ook de tweede bladzijde van die brief citeren," zo voegde hij de wethou der toe. Deze sputterde eerst nog tegen, „dat men hem er op mocht aanspreken, als hij in gebreke zou blijven. Maar u moet niet suggere ren dat ik bewust informatie achter houd," aldus wethouder Ummels. Op de tweede bladzij van de brief bleek in de samenvatting ech ter een positief advies van de pro vincie verwoord te staan, gericht aan de gemeente Leusden, om on derhandelingen met het water schap over de kwestie van verre kenen te starten. De wethouder zegde daarop toe, dat overleg alsnog te zullen begin- iten. Daar konden alle commissie leden zich m vinden. ONSMAKELIJK Alrich Parson (WD) liet tot slot weten, het een onsmakelijke verto ning te hebben gevonden. „Het was of ik getuige was van een volkstri bunaal, waarbij de schuld van de gene die werd aangevallen al bij voorbaat vaststond. Zo moeten we toch met met elkaar omgaan," zei hij. Bij nadere uitleg bleek, dat hij vooral doelde op de publikaties in de pers, die aan de discussie vooraf waren gegaan. Parson bleek van mening, dat het aankaarten van de kwestie, en het oordelen erover, een zaak van de gemeenteraad was. Wat hij echter vergat te ver melden was, dat hoofdingelande Miggels, na al in het najaar van '84 bij wethouder Ummels te hebben aangeklopt, nooit meer iets van de wethouder te horen had gekregen over de zaak. Dit nog los van de vraag, hoe de raad aan de hand van wat achteraf onvolledige informatie bleek te zijn, zich een oordeel had kunnen vormen. Overigens wilde ook Parson graag opheldering over wat er nu precies gebeurd was na 1983, toen de gemeente in eerste instantie aan het waterschap had laten weten, overleg over de kwestie wenselijk te vinden. een onzer lewerkers) SDEN - Ook in het iooljaar 1986/1987 zullen Leusdense schoolkinde- voor het schoolzwem- n naar Amersfoort moe- i. De gemeente Leusden eft voor het volgend iooljaar daarvoor ruimte reserveerd in het Amers- foortse Sportfondsenbad. Niet iedereen was even geluk kig met de wijze waarop het schoolzwemmen tot nu toe ver liep. Er was beloofd dat er en kele voorzieningen aange bracht zouden worden in het Sportfondsenbad om beter les te kunnen geven. Die voorzie ningen, waaronder een extra vlonder in het ondiepe bad, zijn er dit seizoen niet gekomen. Wethouder Van Woudenberg heeft tijdens de vergadenng van de commissie welzijn en onderwijs echter toegezegd dat de verbeteringen voor het nieuwe schooljaar aangebracht zullen worden. De gemeente Leusden gaat niej^in op het verzoek van de basisschool Het Startblok om de kinderen, die deze Achter- veldse school bezoeken, in Bar- neveld te laten zwemmen. "Het lijkt ons verstandiger om de hele zaak bij elkaar te houden totdat we zelf weer over een zwembad kunnen beschik ken," aldus de wethouder. Van Woudenberg beschouwt het als een uitholling van de ei gen aktiviteiten als Achter- veldse schoolkinderen naar de buurgemeente Barneveld gaan voor het schoolzwemmen LEUSDEN - Komende zaterdag rdt er in winkelcentrum De Ha rshof weer een politieke markt louden. Ditmaal staat de markt iet teken van de Tweede Kamer- rkiezingen, die op woensdag 21 ii worden gehouden. Alle partij en die in Leusden een afdeling hebben, zullen vertegenwoordigd zijn. Ook probeert men andere partijen naar De Hamershof te ha len. Tussen 11.00 en 16.00 uur kun nen geïnteresseerden terecht in De Hamershof. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer, Mia Veen Hoofdredaktie. Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur, voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur. Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65,60 per jaar. 33,30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - OJJC De Geut aan de Zwarteweg in Leusden viert op zaterdag 6 september haar eerste lustrum. Ter gele genheid daarvan wil men de Leusdense bevolking een festi val aanbieden „zoals er in Leusden nog nooit geweest is". Het is de bedoeling dat door middel van een aangebouwde tent de capaciteit van De Geut voor één dag vergroot wordt tot circa achthonderd bezoe kers. Gedurende tien uur zul len de jongeren vermaakt wor den met een programma dat hoogtepunten uit de Leusden se regio bevat en dat wordt afgesloten door een band met landelijke bekendheid. Om een gedeelte van de totale onkosten (circa 14.000 gulden) te dekken doet het Geut-bestuur een beroep op het Leusdense bedrijfsleven. Een ander gedeelte hoopt men binnen te knjgen via de entree prijs, de barexploitatie, adver tenties in een programmablad en een bedrag uit de over heidssubsidie van het centrum. LEUSDEN - In een stampvolle Hakhorst hebben de Leus dense Jazz-liefhebbers j.l. donderdag afscheid moeten ne men van het wekelijkse Jazz-Podium. De Hakhorst heeft namelijk een nieuwe eigenaar gekregen welke de zaak Hopelijk gaan deze plannen door, want zoals burgemeester Rademakers laatst verklaarde: "Leusden moet op de Jazz-kaart blijven." Maar nu de muziek; het trio Wiebe Haanstra met Willem Meyboom, bas en ditmaal als gastdrummer Pierre Courbois pakte deze avond flink uit. De emoties speelden kennelijk parten bij de musici want er werd bijzonder geïnspireerd gespeeld. Drummer Pierre Courbois ge bruikte zijn fabelachtige tech niek niet om keiharde plattitu- des te slaan, integendeel zijn spel is zeer subtiel maar met een enorme drive. Zeer alert volgde hij de melodische lijn van de andere musici met vaak zeer geestige accenten en fill- ïns. Een waardig besluit van het Jazz-Podium, maar nogmaals hopelijk niet voor lang. Van ex-eigenaar Rob Bouwer werd op het podium afscheid genomen door het bestuur van de Jazz-Sociëteit bij monde van Peer Hartjesveld. Wiebe Haan stra las een zeer geestig ge dicht voor van de bekende Leusdense journalist Joop de Wilde, die zelf niet aanwezig kon zijn. Er werden bloemen en een langspeelplaats aange boden. Rob Bouwer bedankt iedereen voor de geweldige samenwerking in de loop der jaren. Rob en Nelleke Bouwer werd veel succes toegewenst in hun nieuwe vestiging, een kasteel in het Limburgse Els- loo. (advertentie) Uw dealer voor Amersfoort e.o. Nijverheidsweg 63 Amersfoort 033-631620 LEUSDEN - B. en W. van Leusden vragen de gemeente raad om een voorbereidings krediet van 25.000 gulden ter beschikking te stellen voor de verdere ontwikkeling van de plannen inzake de nieuwe brandweergarage. Het geld is nodig voor het maken van een schetsontwerp. Komende donderdag wordt het concept voorstel besproken in de com missie algemene bestuursza ken (20.00 uur in de commis siekamer van het gemeente huis). Inmiddels heeft de distnctsin- specteur voor het brandweerwe zen het gevraagde advies uitge bracht. Hij wijst de door de com missie Openbare Werken en Ruim telijke Ordening naar voren ge brachte locaties van de hand met als argument: de excentrische lig ging ten opzichte van de risicoge bieden en de lange opkomsttijd van de vrijwillige brandlieden. Het terrein naast de Total-pomp in De Hamershof wordt als meest geschikte locatie aangewezen. „Hoewel deze plaats uit brand- weertechnisch oogpunt misschien zeer gunstig is. uit verkeersoogpunt is dat zeker met," zo staat in het concept-voorstel. „Uitrukmogelijk- heden via De Muldenj en de voor waarde dat er te allen tijde vnje parkeerplaatsen voor de brand weerlieden dienen te zijn in combi natie met het winkelcentrum en eventuele festiviteiten, maken deze plaats niet ideaal. Uit de resterende alternatieve mogelijkheden koos de inspectie voor de plaats gelegen in Hamers hof H 2 noordzijde toegangsweg, „de meest ideale voor wat betreft alle relevante uitgangspunten zoals brandweer, verkeer en ruimtelijke ordening." Een eventueel aanpalen aan een gebouw voor de rijkspolitie wordt een logische afronding van het voorzieningenniveau in het hoofd centrum genoemd. „Wellicht kan dit dan in combinatie met een per- keerterrein vein de definitieve ge- meentewerf', vullen B. en W aan. LEUSDEN - Een 17-jange mwoner van Leusden is afgelo pen vrijdagmiddag het slacht offer geworden van een aloude truc. De jongeman wilde zijn bromfiets verkopen en zette daartoe een advertentie m een krant. Vnjdag rond 13.15 uur kwam er een tot nu toe onbe kende man die belangstelling voor het voertuig had. Hij wilde een proefritje maken, wat de jongeman toestond. De onbe kende kwam echter met meer terug. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. (advertentie) eerst gaat verbouwen. Het nieuwe management zal het accent meer gaan verleggen naar het restaurant en daarin passen géén Jazz-concerten. Wél zijn er plannen voor Jazz op de zondagmiddagen maar dat zal pas na de zomer plaats gaan vinden. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bednjfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redakue p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren- Tarief: eerste twee regels 12,-per dag. Elke regel meer. 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. Het tno Wiebe Haanstra werd tijdens het voorlopig laatste optreden in De Hakhorst aangevuld met de internationaal befaamde Arnhemse drummer Pierre Courbois. typewerk? v i centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Dinsdag 13 mei 20.00 uur: Vergadering van rekrea- tie-vereniging Blijhof m het ge bouwtje aan de Ansfriduslaan 49. 20.15 uur: Openbare ledenverga dering van de PvdA-afdeling Leus den m De Pepermolen op de Bie zenkamp. Donderdag 15 mei 20.00 uur Openbare vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken in de commissiekamer van het gemeentehuis, 't Erf 1, Leusden-Centrum. 20.00 uur Optreden van de Engel se formatie Lovelight m De Korf, Smidse 1. Zaterdag 17 mei 09.15 uur Vertrek vredesdemon- stranten per bus naar Woensdrecht vanaf Marcuskerk aan de Asschat terweg. 11.00 uur: Politieke markt in De Hamershof. Woensdag 14 mei 09 00 uur: Handwerkhobbyclub in de Moespot. 13.30 uur: Bejaardensoos in Ons Gebouw (dus niet donderdag). Zaterdag 17 mei 11.00 uur: Junioren-voetbaltoer nooi op het Kerstensportpark. 20.00 uur: Disco Show in De Kla- veet Zondag 18 mei 14.00 uur: Disco m De Klaveet. Dinsdag 20 mei 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw I 19.30 uur: Inschrijven avond vierdaagse in de Regenboog- school aan de Jan van Arkel- weg.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3