O* AL oda (zo.) sluit seizoen bij ivierwijkers winnend af 'oda (za.) hield open huis Voorbij Antilopen zet stug door HUIZENGA erde plaats terechte beloning Majella ondanks 2-4 zege gedegradeerd Lente- toernooi Jeu de boules YOKTItAli «vit AL AKS Ook Sperwers verslagen Wij weten alles over keukens. Daarom adviseren wij Miele. Jmerschaak o* iSDEN - Zonder zich wat aan te trekken van de gecom- eerde situatie, zoals die voor de laatste ronde van de ipetitie lag met alle mogelijke nare gevolgen van dien, ft de Roda-zondag het seizoen op waardige wijze afge- en. Bij het immer lastige Rivierwijkers behaalden de sdenaren een gedegen 0-2 overwinning, die uiteinde- goed was voor een vierde plek in de eindrangschik- Een plaats die de formatie van trainer Meindert gt dit jaar nog nimmer had ingenomen, maar op grond de zegereeks die in de tweede helft van de rit gestalte eg een dik verdiend resultaat. wel de Leusdenaren in cht beseften dat de compe- nog niet helemaal gedaan kwamen ze op het hobbe- veld van de Rivierwijkers pannen uit de startblokken. Oussoren stond in de ba- voor de gepasseerde Jaap inenberg, voor het overige Meindert Vlugt zijn elftal in gelaten en het volste ver wen gegeven om het op ei- kracht te klaren. vijf minuten onderweg >g de attente John Jansen al prima kans om de score te breken. Maar voordat opscorer van de Roda-zon- het karwei wilde klaren, tuj tegen het gras. De arbi- eageerde niet en liet door- en alsof er niets gebeurd Nauwelijks drie minuten werd Bob Schoordijk on- de zoden geschoffeld, naai kon de scheidsrechter liet onderuit en wees zon- aarzelen naar de elf meter John Jansen liet zich deze ke mogelijkheid niet ont- len en voltrok knalhard het nis: 0-1. Het zelfvertrouwen groeide gestaag, naar mate de tijd vorderde. Peter Knijf stuurde John Jansen de vnje ruimte in, de keeper van Rivier wijkers hield de deur echter op slot. Aan de andere zijde toonde Mi chel Vrijhoef zijn capaciteiten op een schitterend afstands schot van Rivierwijkers-aan- voerder. Klemvast plukte de Roda-keeper de pegel uit de hoek. Zijn collega wilde echter niet voor hem onder doen en onderscheidde zich met een aantal fraaie reddingen op doelpogingen van Bob Schoor dijk na dito voorzetten van de opmerkelijk actieve Bas Peters. Rivierwijkers kwam daarmee goed weg en mocht van geluk spreken dat de rust slechts met 0-1 in het voordeel van Roda'46 aanbrak. FOUTLOOS Na de hervatting probeerde Ri vierwijkers wat nadrukkelijker in de bus te blazen. De Roda- defensie gaf echter geen krimp Dick van 't Klooster. en stond zijn mannetje: Perry Wendel, Johan Riethof, Jan van Eyden en Jos Vrijhoef speelden foutloos. Een Rivierwijkers-aan- val liep bij Perry Wendel, die terstond het wapen van de counter hanteerde, stuk. Uitein delijk kwam het leder bij Peter Knijf terecht. De bedoeling om het bal in het centrum te pnkken, mislukte volkomen, maar zijn afzwaaier bracht Rivierwijkers in rep en roer, omdat de voorzet buiten het bereik van de doelman op de bovenlat terecht kwam. Ook dit liep dus voor de Domstede- lingen goed af, evenals de schietkans die Peter Knijf kreeg uit een fraaie combinatie tussen de opvallend debute rende Harry Oussoren en John Jansen. Het schot ging rake lings voorlangs. Een scrimmage voor het Roda- doel leverde voor de Rivierwij kers zowaar de gelijkmaker op. Oplettendheid van grensrech ter Bettink, die hands geconsta teerd had, deed de man in het zwart besluiten om de treffer te annuleren. Aan de andere kant bleef Roda'46 stug volharden in het missen van opgelegde kan sen. De aanval had het vizier helaas niet op scherp staan. Zo wel midvoor John Jansen als linksbuiten Bob Schoordijk ver schenen oog in oog met de 'vijandelijke' doelman. Beide keren schoten de Leusdenaren de bal langs de verkeerde kant van de paal. DUVELTJE Routinier Dick van 't Klooster liet daarna zien hoe het wel moest. Als een duveltje uit een doosje soleerde de kilometer vreter in de zondag-elf door de Rivierwijkers-linies heen om tenslotte uiterst precies 0-2 aan te tekenen. De wedstrijd was toen beslist, maar Rivierwijkers wilde daar niets van weten. De Utrechters haalden hun gram door een aantal fikse overtredingen op nj. Eenmaal bedekte de scheidsrechter een 'aanslag' met de mantel der liefde, de tweede op voorstop per Johan Riethof kon echter niet door het oog van de naald. Zonder problemen werd de boosdoener voortijdig naar de Bas Peters. kleedkamers gestuurd. Toch zagen de Utrechters met tien man kans om in de slotfase nog eenmaal voor het Leus- dense doel te verschijnen. En prompt resulteerde deze aan val, waaraan de uitstekende Ri- vierwijkers-aanvoerder een groot aandeel had, in een straf schop. Eén van de heren zou dit varkentje wel eens wassen en de eer voor zijn ploeg red den. Niets was echter minder waar Met een doffe knal plofte de bal op de lat. De 0-2 overwinning kwam in de resterende minuten niet meer in gevaar. Roda-zondag had op eigen kracht de dans ontspron gen. Dat het een gedeelde vierde plaats op zou leveren achter de top drie was voor de Leusdenaren een leuke op steker na een succesvolle tweede competitiehelft. De be haalde punten (14 uit 10) waren noodzakelijk gebleken om het hoofd in de eerste klasse B bo ven water te houden. Etaleren de volgelingen van trainer Meindert Vlugt komend seizoen dezelfde bezetenheid als hun trainer en koppelen zij werklust aan doortastendheid op basis van techniek, dan gaat de Roda-zondag als een van de titelkandidaten van start. ISDEN - De Roda-zaterdao heeft od de laatste comceti- '°cht °°k de zijn d°el ge- moment korte mette ISDEN - De Roda-zaterdag heeft op de laatste competi- lag van het seizoen 85-86 geen al te beste indruk ge bakt. Konden de Leusdenaren nog geen maand geleden lakkelijk met 0-2 van het Utrechtse Majella winnen, in en huis kregen de volgelingen van trainer Eltjo Ka- iga met niet minder dan 2-4 klop in een wedstrijd die, 1 Roda'46 betreft, weinig om het lijf had. ileurstellend" noemde trainer Kapinga dan ook het re- laat. "De heren konden niet eens de kracht opbrengen tenminste hun sportieve plicht te vervullen. We lieten door FC Majella afbluffen, terwijl in aanvallend op- ht legio kansen lieten voor wat ze waren. We schieten op alle fronten tekort. Individueel waren we wel ster- maar als team viel Roda'46 weer stevig door de rtd. En dat was voor het alles of niets spelend FC Ma- a voldoende om de winst te pakken," aldus Eltjo Ka- ga. Roda-zaterdag stond, ls bekend, op de slotdag s meer op het spel na het lpuntloze gelijkspel bij Ben- op. FC Majella zat echter op wip en moest op het Burg (ungpark punten pakken in hoop dat de concurrentie in onderste regionen van de (dklasse het niet zouden den. Er was immers nog n degradant bekend, clubs kwamen nog in aan- rking voor de degradatie- itsen. De Utrechters, die vo- seizoen uit de KNVB degra- irden, stonden er echter het fttste voor omdat ze volko- afhankelijk waren van an- en. Op eigen kracht de ontspringen was er dus FC Majella niet bij. Maar lat theoretisch ontsnappen mogelijk was, moedigde de Domstedelingen aan om eenmaal alles uit de kast te n. Roda'46 iets minder gecon- treerd uit de startblokken im, lag voor de hand, maar het afscheid van trainer Ka- icja met een soort "open te vieren was toch iets rdreven. FC Majella had natuurlijk geen bood- ap aan. De Utrechters kon hun eigen ogen nauwelijks >ven dat de Leusdenaren rcijds zo gemakkelijk met cansen omsprongen en an- Qjds in defensief opzicht gatenkaas imiteerden. Herin klopte het van geen t Oscar Dros. die de positie de geschorste Henk van Ton Kaspers. Pluuren had overgenomen, kreeg geen vat op zijn oppo nent. Libero Enk Vreekamp - gaat Roda'46 volgens de laatste berichten na een jaar alweer verlaten, evenals Henk van Pluuren - gaf zijn verdedigers geen rugdekking met het ge volg dat de buitenspelvak on bruikbaar was. Aangezien ook de communicatie met keeper Berry Buunk haperde, was de desorganisatie van de Roda verdediging snel een feit. PROBLEMEN Binnen een kwartier profi teerde FC Majella van Roda's defensieve problemen. Op het randje van buitenspel kreeg een Utrechter de vrije door tocht. Ook de uit zijn doel ge komen Berry Buunk kon niet voorkomen dat FC Majella ver rassend met 0-1 de leiding nam. Direct na de aftrap kreeg Klaas de Vries een riante mogelijk heid om de gelijkmaker binnen te knallen. Gebrek aan balvaar digheid, gaf hem weinig kans op succes. Op zijn werklust valt nimmer wat aan te merken, maar als het er op aankomt ont breekt hem vaak het inzicht en vooral de techniek om iets goeds met de bal te doen. Aan de andere kant liet de nogal fors uitgevallen rechts buiten van FC Majella zien hoe het wel moest. Handig maakte de Utrechter van de vrije ruimte gebruik en draaide vanaf de rand van het straf schopgebied met een fraaie volley de bal in de rechter bo venhoek; 0-2. De verdediging stond erbij en keek ernaar en doelman Berry Buunk restte niets anders. FC Majella wist niet wat het overkwam, vond het uiteraard wel leuk, want het was immers een laatste poging om in de hoofdklasse te blijven. In de slotfase van de eerste helft kwam Roda in aanvallend op zicht eindelijk los. Eerst werd een inzet van de doellijn ge haald, waarna midvoor Coen van Dijk een schot prima ge stopt zag worden. Toen kort voor het rustsignaal Ton Kas pers na een aantal combinaties een niet te missen kans kreeg, hadden de Leusdenaren ein delijk de aansluiting hervon den. Hoewel FC Majella op de val reep nog een paar keer gevaar lijk voor Berry Buunk ver scheen, die dan ook al zijn kee perstalenten aan moest spre ken om een verdere afgang te voorkomen, kwam Roda'46 di rect na de hervatting langszij; 2- 2. Een inzet van Ruud Stoelhorst werd in de 16-meter door Coen van Dijk opgepikt en direct achter de kansloze FC-Majella- doelman in het net gedepo neerd. RUIMTE Wie dacht dat Roda vanaf dit moment korte metten zou ma ken met de Utrechters, kreeg ongelijk. Defensief hadden de Buiningparkers de zaken nog steeds niet voor elkaar. Bij bal verlies op het middenveld van vleugelverdediger Fake Schoo- newille, was er geen speler die langs de zijlijn de positie had overgenomen. Tussen de be nen van keeper Buunk bracht een Utrechter listig de stand op 2-3. Opnieuw ging bij FC Ma jella hoop aan de horizon glo ren, zeker nadat de Utrechtse doelman met schitterende red dingen schoten van Ruud Stoel horst en Coen van Dijk wist te verijdelen. Er was voor Roda'46 geen doorkomen meer aan, ter wijl FC Majella daarentegen steeds beter op dreef begon te raken en vooral op het midden veld alle ruimte benutte die ge geven werd. Simpel werd de bal van man tot man gescho ven, zonder dat Roda zich daar echt druk om maakte. Ook niet toen FC Majella na een splij tende dieptepass nummer vier binnentikte; 2-4. De Leusdena ren geloofden het verder wel. Voor FC Majella was het af wachten wat de overige staart- ploegen gepresteerd hadden Even zag het er naar uit dat vier ploegen onderaan gelijk zou den eindigen. Deze hoop bleek echter ijdel, voor de Utrechters viel toch het doek en werd de gradatie een feit. Het was over en uit voor FC Majella. En voor Roda'46? Ook de Leus denaren moeten dit seizoen maar zo snel mogelijk verge ten. Voor degradatie werd za terdag-elf gelukkig behoed, al ging dat met pijn en moeite. Za ken die niets met voetbal te ma ken hadden, verstoorden dit seizoen in een vroeg stadium de ambities die trainer ka- penga met zijn formatie voor ogen had staan. De Roda-zater dag werd een duiventil waar te pas en te onpas spelers ver dwenen en verschenen. Een echt team verscheen dan ook nimmer binnen de lijnen. Het gebrek aan teamgeest, ont nam Roda-zaterdag alle ïllus- sies op een goed eindresultaat. Het is dus ook voor Roda'46 uit huilen en opnieuw beginnen. Enk Vreekamp. LEUSDEN - Henk en Bauke Bokhorst hebben hun favo- rietenrol weer waar ge maakt. Het kampioens dou- blette won overtuigend het Lente-toernooi van de Leus- dense jeu de boules-club De Hakhorst. In de finale was het duo Bokhorst opper machtig tegen Hans en Marjolein Jacobs. Henk en Bauke zegevierden met liefst 15-0. Het winnende doublette Bok horst had overigens niet zo'n beste start. Met 13-10 werd in de eerste wedstrijd van het doublette Manuel verloren. Daarna bleven Henk en Bauke Bokhorst ongeslagen om de fi nale met grote overmacht te winnen. De derde plaats was verrassend voor het doublette Ely en Jos van Let, die de be slissende wedstrijd met 13-10 van Johanneke Bokhorst en Ru dolph de Groot won. Finale-uitslagen- Om de eerste plaats: Henk en Bauke Bokhorst-Hans en Marjolein Jacobs 15-0. Om de derde plaats: Jos en Elly van Let-Johanneke Bok horst en Rudolph de Groot 13-10. Om de vijfde plaats: Emile Eskenazi en Marcel van Dam-Nardus Duffels en Kees Bokhorst 13-10. Om de ze vende plaats Joost Jacobs en Ruud Noom-Janny en Hans Vossebelt 13- 11 Verder uitslag: 9 Coen Bis- schops en Thieu Stienen; 10 Hans Manuel en Rob van der Werve; 11 Sjouke en Pim Stuiver; 12 Ineke en Cor Hooijer, 13 Roelof de Groot en Peter van Olmen; 14 Bernie Houkes en Ton Jacobs; 15 Pauline Bisschops en Hettie Stienen; 16 Jo van Riezen-de Leeuw en Albert Pis- tonus. (advertentie) Miele Keukens Monuutunivui 141 KOI IIK /tul Tel 0M04-H7» Lipcmnctiiidrn dH/mvr 9,00-lï »uur IJK» -17 Muur W.oro. njw 1900-2100uur <JKrda( 900-1700uur ACHTERVELD/LEUSDEN - Op een paar inhaal- en beslis singsduels na behoort de competitie in de afdeling Utrecht tot het verleden. Voor de Leusdenaren liep het seizoen op alle fronten goed af in die zin dat er geen degradanten te betreuren vielen. Achterveld en de Roda-zondag behaal den in de eerste klasse van het zondagvoetbal 23 punten en eindigden op gepaste afstand van de kampioenen. De zaterdag-elf van Roda'46, die vooraf tot een van de favorieten behoorden, kon de positie in de hoofdklasse slechts prolongeren. Maar de 19 punten die de Leusdena ren bijeentrapten waren dan ook net genoeg om een com plete afgang te voorkomen. Op de slotdag van de strijd in de hoofdklasse, kwam Veen- sche Boys als winnaar uit de de gradatiestrijd, door op het nip pertje met 2-1 van S\ftj te win nen. Een na-competitie werd daarmee voorkomen. Het 0-0 gelijkspel van Benschop tegen WJ, het 4-0 verlies van Mont- foort bij Veluwse Boys en de 2-4 winst van FC Majella op Roda'46 leverden de drie ploe gen op die met 17 punten op de onderste drie fatale plaatsen eindigden. De kampioenswed strijd van Hercules en Hoevela ken werd uitgesteld naar woensdagavond. Uitslagen hoofdklasse: Hercules - Hoevelaken afg. Benschop - WJ 0-0 Musketiers - Bloemenkwaitier 0-1 Roda '46 - FC Majella 2-4 Veluwse Boys - Montfoort 4-0 Veensche Boys - SVL 2-1 Stand hoofdklasse: SC Hoevelaken Hercules Bloemenkwartier WJ Veluwse Boys Musketiers Roda '46 SVL Veensche Boys Montfoort Benschop FC Majella In de eerste klasse A ging het alleen nog om de resterende degradanten. En dat is nog steeds zo. Door het 0-3 verlies van Aurora tegen Sporting en de 1-0 winst van Austerlitz op Olympia '25 zijn Barneveld en Aurora gezamenlijk op de één na onderste (degradatie)plaats geëindigd. Een beslissings wedstrijd zal hier de oplossing moeten brengen. De verliezer duikelt naar de tweede klasse, de winnaar krijgt een herkan sing tegen DWSM uit de eerste klasse B. Uitslagen le klasse A: Aurora - Sporting '70 0-3 Austerlitz - Olympia '25 1 -0 Zuiderzeevogels - Laren 3-3 Eindstand le klasse A: Amersfoortse Boys (kamp) 22 31 (42-24) Naaiden '79 22 30 (43-31) BFC 22 26 (39-27) Zuiderzeevogels 22 24 (30-23) Achterveld 22 23 (39-33) Olympia '25 22 23 (29-27) Laren 22 22 (37-31) Austerlitz 22 21 (30-23) Sporting '70 22 21 (37-36) Barneveld 22 20 (29-26) Aurora 22 20 (32-38) ASV '65 22 4 (20-51) VERDEELD 21 30 (41-19) 21 29 (35-18) 22 27 (44-34) 22 26 (41-32) 22 22 (35-27) 22 22 (32-37) 22 19 (31-39) 22 18 (29-37) 22 18 (30-35) 22 17 (27-34) 22 17 (16-23) 22 17 (35-45) Tegen alle verwachtingen in liep in de eerste klasse B alles ten einde. Domstad werd kam pioen door met 0-1 van DWSM te winnen, dat daardoor als enige op de gevaarlijke tiende plek bleef steken. Utrechtse Boys ontnam met 1-1 Hooglan derveen alle illusies op de titel en ontsprong en passant zelf de dans. RUC en Roda '46 namen het ze kere voor het onzekere door met 2-0 te zegevieren en uitein delijk naast WZA op een ge deelde vierde plaats beslag te leggen. VSK won van het reeds geflopte Soesterberg en fi nishte als derde Alle posities werden dus toch verdeeld en bespaarde de competitieleider dus overwerk. Uitslagen le klasse B: Utrechtse Boys - Hoogl.veen 1-1 DWSM - SC Domstad 0-1 Rivierwijkers - Roda '46 0-2 RUC-WZA 2-0 VSK - Soesterberg 2-0 Schalkwijk - Voorwaarts 0-1 Eindstand le klasse B: SC Domstad 22 30 (32-23) Hooglanderveen 22 29 (44-25) VSK 22 24 (35-31) RUC 22 23 (34-27) Roda '46 22 23 (28-25) WZA 22 23 (37-41) Rivierwijkers 22 22 (46-36) Utrechtse Boys 22 21 (28-25) Voorwaarts 22 21 (30-38) DWSM 22 20 (36-35) Schalkwijk 22 17 (29-35) Soesterberg 22 9 (15-45) LEUSDEN - Antilopen heeft de smaak te pakken en gaat in do strijd om lijfsbehoud onverdroten door met het neerzet ten van prestaties, die rechtstreeks lijken te gaan resulte ren in het doel: handhaven van de plaats in de promotie klasse. Niets aan het toeval laten de Leusdenaren over. Na de broodnodige overwinningen op Ons Eibernest en Stan- fries werd afgelopen zaterdag het hooggenoteerde De Sperwers aan de zegekar gebonden. Met S-4 kwam de ploeg van Kees van Buren op het Burg. Buiningpark win nend weg en veroverde daarmee kostbare punten. met een doorloopbal succes had (4-3). De goed in bedwang gehouden Sperwer-aanval wist daarna snel van afstand te sco ren (4-4). Er was toen nog een kwartiertje te spelen. In de slotfase sloeg Antilopen toe, toen Jan Costa van een on overzichtelijke situatie onder de Sperwer-korf profiteerde en de beslissende treffer wist te scoren (5-4). Door goed verde digen, en met spelen op balbe zit hield Antilopen in de slot fase de krappe voorsprong vast. ISDEN - Vorige week uisdag is in De Kom aan de bersveldseweg het open terschaakkampioenschap ALeusden van start gegaan, ■bnks concurrentie van Ko- ^5 Voetbal werd de Konin- Ivan het edele schaakspel door een kleine dertig deelne mers in beweging gezet. Geen gekke opkomst zo aan het be gin van wat een lange hete zo- merschaakcompetitie moet gaan worden. Aan de formule is niets veranderd; iedereen die het schaken onder de knie meent te hebben, kan (gratis) meedoen. Tijdig aanmelden bij de organisatoren Rietveld en Wisman, voor 19.45 uur, is slechts noodzakelijk om mee te dingen naar de zomertitel van de Schaak Vereniging Leusden. Uitslagen le ronde;J. Agterberg - C Vos Vt-Vi J. de Jager - E. Zijlstra Vt-Vi E. Moed - B Uneken 0-1 P van de Harst - P. de Jager 0-1 D. van Ooik-C. Kerkhof 0-1 R Staal - A. Rietveld Vt-Vt H. Kroes-T Zijlstra Vt-Vt H. Oosting - H. van Dalen 0-1 H. Velt-J. Nijhof 0-1 C. Chang - G te Winkel 0-1 H. van Egdom - J. Gerrits 0-1 E. Verschuur-J. van de Tang 1-0 Z Vroon - N. van Bruynsvoort 0-1 L. Boogaard - P. Quelle 0-1 ,,Een zwaarbevochten zege", concludeerde de Antilopen- trainer na de derde zege in suc cessie. ,,Nu mogen we het niet meer uit handen geven, want dan is alle moeite tevergeefs geweest. Ik heb er dan ook het volste vertrouwen in dat we op de slotdag bij ROG in Gronin gen onze plaats zullen veilig stellen," aldus de optimistische Kees van Buren. Opvallend was overigens wel dat onze troeven het tegen De Sperwers een beetje lieten af weten, zodat we lang op de be slissende treffer moesten wach ten. Antilopen liet zich echter niet in de luren leggen en sloeg in de slotfase dan ook terecht toe". Of het om tactische redenen wel verstandig was om met An- tilopens aanvallend zwakste vak in de aanval te beginnen, is moeilijk te zeggen, maar Antilo- pens beste vak kwam daardoor maar vijf minuten in de aanval om in die tijd toch éénmaal te scoren. Antilopen begon met de wind mee. Al vrij snel kreeg Margret Versteeg een dot van een kans, die ze vervolgens jammerlijk verprutste. Aanvallend bleef het vak een zwakke prestatie neerzetten en het was aan Antilopens beste vak te danken dat in de verde diging begon, dat de stand lang 0-0 bleef. Pas halverwege de eerste helft wist Sperwers van een fout bij het uitverdedigen uitstekend te profiteren (0-1). Na ruim een half uur werd het toch 1-1 toen de overigens zwak presterende Koos Meinsma een strafworp be nutte, na een overtreding van Jeannette Jekel. Direct na de vakwisseling had Antilopen snel een 2-1 voor sprong door een doorloopbal van Jan Costa. Maar na een fout in de Leusdense defensie was het een minuut later weer ge lijk: 2-2. Antilopen heroverde opnieuw de leiding door een afstandsschot van Yolanda Ver steeg (3-2). Even later was het evenwicht hersteld na een fraai uitgevoerde aanval van Sper wers (3-3). De tweede helft werd er echter niet beter op, mede door de gestaag neervallende regen De eerste aanval had weer geen succes, maar door goed defensief en middenvakspel bleef Antilopen in de wed strijd. In deze fase liet Koos Meinsma enige uitstekende kansen liggen. Walter Urbach en Jeannette Jekel werden ver volgens vervangen door Frank v.d. Pijpekamp en Evelien van Rooyen. Vooral het inzetten van laatstgenoemde betekende een duidelijke verbetenng. Zij was het ook die uiteindelijk Antilopen won met 5-4 van Sperwers.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 5