rkrant .Slechte afwikkeling reserveringen speelt zich buiten mijn schuld af' Isl eurofleur ~vandaag in Öe leusder krant" Jieuwe pachter van de Hakhorst Rob Verduin: Ik wil van De Hakhorst ewoon een leuk bedrijf maken' Tv STEM 21 MEI OP HET: leu kn rant Grandioze tuinplantenshow Ton Hilhorst Laat uw stem niet verloren gaan Leusden '85 wil kosten advocaat inzake kwestie Van Gooi weten Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden CJN-excursie 0 tuincentrum AUTOlSSELT 2e PINKSTERDAG GEOPEND! Konijntje in de Wetering DONDERDAG 15 MEI 1986 18e JAARGANG NO. 5 Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV na (van één onzer verslaggevers) LEUSDEN - „Ik vind het allemaal heel vervelend, zoals De Hakhorst en wijzelf in de publiciteit zijn gekomen, terwijl de zaken waarom dat gaat, zich helemaal buiten ons om hebben afgespeeld." Dat zeggen Rob en Jos Verduin, het Amersfoortse echtpaar dat onlangs De Hakhorst overnam. Naar aanleiding van onze publikatie van afgelopen dinsdag, gaven zij hun kan van de gang van zaken weer. Waarbij het ons als redaktie overigens past te zeggen - mocht die indruk zijn gewekt - dat het feit dat het echtpaar niet eerder aan het woord kwam over de kwestie, niets te maken heeft met enige onwil of iets dergelijks. Helaas is het ons in een eerder stadium niet gelukt contact met hen te krijgen. Zoals we in het artikel van dinsdag schreven, is een groot aantal mensen niet, of onvoldoende op de hoogte gebracht van de wisseling van de wacht bij De Hakhorst. Bovendien zijn reserveringen gewijzigd of geschrapt. Maar naar nu blijkt, kan het echtpaar Verduin daar niet op worden aangekeken. Toezeggingen om zaken te regelen, gedaan door de vorige pachter, Rob Bouwer, blijken gewoon niet te zijn nagekomen, wat er feitelijk toe heeft geleid, dat de nieuwe pachter met de brokstukken opge scheept zit. Spraken we daarom in het vorige artikel van „de vliegende start van een horeca-ondernemer", dan was dat een onjuist citaat. Dat zou eerder „het vertrek met de noorderzon van een horeca-ondernemer" moeten zijn. tenslotte ook in ons belang," zo vertelt Verduin. MUZIEK Voor wat dat betreft dat verhaal over het jazz-podium, dat is gere geld in goed overleg met Wiebe Haanstra. Voortaan komt er jazz in De Hakhorst op de zondagmiddag. Dat kwam hem zelfs helemaal met slecht uit. Ik heb het hem gewoon gezegd, zoals ik het vind: jazz past niet m een bistro. Eerlijk gezegd was ik van plan, het helemaal stop te zetten. Maar we hebben wat „De overname moest snel gere ld worden, en ik heb dus beslis- igen op korte termijn moeten men," aldus Rob Verduin. „Daar- heb ik laten weten, dat ik graag g, dat de partijen die al waren boekt tot één juru, ergens anders iden worden ondergebracht. En t, in overleg met de betrokkenen, b Bouwer heeft me daarop ver eerd dat dat geregeld zou wor- x" ,Zo staat er bijvoorbeeld een rtij geboekt op 30 mei, waar we n dergelijke oplossing niet voor iden. In overleg met die mensen ik ze daarop gegarandeerd, hun feest gewoon in De Hak- st zou kunnen plaatsvinden. Dat el ik. Hoe, dat weet ik nog niet, ar dat wordt geregeld. We heb- i daarbij nog laten weten, dat er gelijk nog iets aan de inrichting kunnen mankeren, dat er mis- uen nog niet helemaal afgeschil- :d zou zijn of iets dergelijk, maar dat geen belemmering hoefde zijn om dat feest door te laten in. Dat is samen met de betrok- mensen prima opgelost!" iUNIE Met betrekking tot de reünie op mei geldt eigenlijk hetzelfde. Ik de heer Correljé wel in De chorst gezien, waar hij een af- aak had met Rob Bouwer. Bou- werk op zo'n manier de mist in ziet gaan. Ik heb dan ook met de heer Correljé een regeling getroffen, ook financieel. Want hij staat voor extra kosten. Maar ik stel er wel prijs op te zeggen, dat er geen sprake is, dat ik die reünie eruit gemikt zou hebben." De heer Correljé, ook aanwezig bij het gesprek dat we hadden, bevestigde dit. Hij bleek bovendien nog geconfronteerd te zijn met an dere zaken, die Brouwer geregeld zou hebben, maar die dat bij na vraag niet bleken te zijn. BISTRO „De reden dat ik lever met door ga op de manier, zoals Bouwer dat deed, is dat ik van De Hakhorst een bistro wil maken. Ik wil er een heel ander soort bedrijf van maken, dan het was. En dan is het m mijn ogen beter, om fris te starten, dan om de nasleep van de vorige bedrijfsvoe ringen uit te voeren. Ik wil van de Hakhorst gewoon een leuk bednjf maken. Ik heb jaren naar zoiets gezocht, dus je begrijpt wel dat er me veel aan gelegen is, dat het goed loopt. Ook zo'n overname," aldus Rob Verduin. JAMMER „Ik wil dan ook beslist geen nare De nieuwe pachter van De Hakhorst. Rob Verduin voor zijn Amersfoortse bednjf, Pannekoekenhuys Den Potsenmaeker aan de groenmarkt in Amersfoort (rechts). Links zijn vrouw Jos. van Bouwer, dus niet geregeld blij ken te zijn. Dat is voor alle betrok kenen vervelend en waar mogelijk zal ik proberen, daar een oplossing heeft me toen niet aan hem •rgesteld, en ik wist niets van die me af. Ik kan me dan ook heel id voorstellen, dat dat organise- d-comité niet bijzonder te spre- ïs, als je zeventien maanden £USDEN - Het ACJN (jeugd- id voor natuurstudie en natuur dingen zeggen over Rob Bouwer. Bij de overname hebben we prettig zaken gedaan, daar kan ik beslist niets van zeggen. Helaas worden we nu echter geconfronteerd met zaken die, ondanks toezeggingen voor te zoeken," zegt Rob Verduin. Een voorbeeld daarvan is het koor, dat afgelopen maandag in De Hakhorst repeteerde, en dat 's avonds opbelde, waar nu toch de koffie bleef. „Die mensen wisten bescherming) gaat komende zater dag op excursie naar de School steeg bij Leusdden. Men vertrekt om 09.00 uur vanaf het Julianaplein m Amersfoort. Voor meer informa tie kan men bellen naar Theo Zee- gers (telefoon 02155-15162) of naar Alex Bolding (033-622373). van niets, en ik ook met. Maar in het vervolg zal ik ervoor zorgen, dat er koffie en wat te drinken voor die mensen is," aldus Verduin. Ook de mensen van het jeu-de- boules bleken ovengens met op de hoogte te zijn van de overname. PUBLICITEIT „Dat is allemaal erg vervelend, maar er was een afspraak over. Bouwer zou zorgen voor de publici teit over de overname. Dat werd me door zijn vrouw gevraagd. Zij wilde voor een stukje zorgen in de plaat selijke kranten, waarbij zijzelf hun klanten bedankten, en ons voorstel den als de meuwe exploitant Daar vroegen ze toestemming voor, want zij konden daarvoor zorgen omdat ze over de contacten beschikten. Nou dat vonden wij prima, dat was zitten praten, en ik vmd Wiebe een fantastische vent, en zo zijn we overeengekomen om de jazz eens in de veertien dagen naar de zon dagmiddag te verplaatsen." Overigens zoekt het tno nog wel onderdag voor de maand mei. „Er komt nog een punt bij. Mijn huisbaas is de gemeente Leusden, en die heeft me beperkingen opge legd inzake levende muziek. Daar heb ik me als pachter gewoon bij neergelegd, daar heb ik geen moeite mee. Tenslotte moet ik ook naar m'n buren toe duidelijk ma ken, dat er een ander bedrijf in De Hakhorst komt, zonder gerampes- tamp tot midden in de nacht," stelt Rob Verduin. AANSCHRIJVEN „Een ander ding, waar we nu pas achter komen is, dat voor de partij en die voor de maand juni waren geboek, ook niets is geregeld. We hadden afgesproken, dat Rob Bou wer die mensen allemaal aan zou schrijven, om te meidendat de zaak werd overgenomen. Die mensen zouden dan tevens ons telefoon nummer krijgen om contact met ons op te nemen. Dan zouden we de zaken kunnen regelen." „Blijkbaar is dat met gebeurd, want er bereiken ons nu allemaal verontruste telefoontjes met de vraag hoe het nu zit. Die mensen hebben dus gewoon geen bnef gehad. De hele toestand komt er dan ook op neer, dat achteraf blijkt, dat gemaakte afspraken niet zijn nagekomen, en dat het gewoon niet helemaal goed geregeld is, zo besluit Rob Verduin. Op 30 mei hoopt hij samen met zijn vrouw een „Hakhorst Nieuwe Stijl" in gebruik te kunnen nemen, waarin - voor de duidelijkheid - dus geen partijen van honderd vijf tig of meer mensen onderdag kun nen krijgen. „Het wordt een bistro. En in mijn opvatting kun je een bistro niet gaan sluiten ten behoeve van een partij. Maar kleinere geze- Op 30 mei hoop hij samen met zijn vrouw een „Hakhorst Nieuwe Stijl" m gebruik te kunnen nemen, waarin - voor de duidelijkheid - dus geen partijen van honderd vijf tig of meer mensen onderdak kun nen krijgen. „Het wordt een bistro. En in nujn opvatting kun je een bistro niet gaan sluiten ten behoeve van een partij. Maar kleinere gezel schappen van een veertig perso nen, blijven welkom. Die kunnen in de nieuwe bednjfsopzet goed wor den ondergebracht," zo stelt Ver duin. WIJZIGING Deze week wordt gestart met de verbouwing. Aangezien het slechts om een kleine, interne verbouwing gaat is de vergunning geen pro bleem, die wordt nog deze week verleend, zo leert navraag bij de gemeente. Inmiddels is in de commissie Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening en Welzijn al aan de orde geweest, dat de „cultuur" m De Hakhorst zal moeten wijken. Dat gebeurde overigens wel achter ge sloten deuren. De peuterspeelzaal kan blijven tot de grote vakantie, maar per 1 september heeft de gemeente zich verplicht, dat daar elders onderdak voor is gevonden. Van gemeentelij ke zijde werd ons gisteren meege deeld, dat het overleg tussen de gemeente en de Stichting Peuter speelzalen daarover deze week van start zal gaan. In de schuur van De Hakhorst zal tegen het emd van het jaar, zo is de bedoeling, een pannekoekenhuis worden ge opend. Helaas konden we Rob Bouwer met voor commentaar bereiken. iY GEMEENTE (advertenties) Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBDUi Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk Ook op Tweede Pinksterdag URSULINEWEG 5- LEUSDEN-C. - TEL 033-940593 LEUSDEN WIJZIGING OPHALEN HUISVUIL In verband met de Pinksterdagen wordt het huisvuil niet op maandag 19 mei opgehaald maar op WOENSDAG 21 MEI Het gescheiden ophalen van glas en papier vindt eveneens op woensdag 21 mei plaats. Op die dag wordt het glas en papier opge haald in de wijken ten noorden van de Noor derinslag en in Stoutenburg en Achterveld. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'iks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten. De enige official MAZDA dealer voor Leusden e.o Uw olfiaal Mazda-dealer op r 10 minuien nialf.land van uw huis AMERSFOORT LEUSDEN Fluorweg 43 - Amersfoort tel. 033-622263 Allround Japanese occasion centre, met meer den 50 occasions in alle Japanse merken. Volg de I boiden naai AUTO ISSELT Industrieterrein De Isselt soest mazoa De grootste keus in bloemen en planten en alles voor de tuin! En iedere klant gratis plantje (bij besteding van min. f 10.-)- Tuincentrum Ursulineweg 14 - Leusden-C. Tel. 940763. Concert Leusdens Vocaal Ensemble evenaart professioneel niveaupag. 3 Raad wil in principe subsidie voor kinderopvangpag. 3 PvdA evalueerde kandidatenlijst: „De was kan niet vuiler worden, misschien witter"pag. 5 Interview; historica Ali den Hartog over 150 jaar brandweer Leusdenpag. 6 Black Mamba Nmja Leusden: „de natuur is de leermeesteres van de mens"pag. 7 Golfclub De Hoge Kley volgend jaar officieel van start...pag. 8 Waardig slot MHC Leusdenpag. 9 Loep op Leusdenpag. 11 Servicepaginapag. 13 DOKTERSDIENST: Zaterdag: tel. 944223 Zondag en maandag: tel. 948111 LEUSDEN - Van de 14.876 opgekomen Leusdense kie zers hebben bij de raadsver kiezingen op 21 maart 59 kie zers een ongeldige stem uitge bracht. Hoewel het dus maar LEUSDEN - Rob Peek, raadslid voor Leusden '85, heeft in de commissie finan ciën gevraagd naar de kos ten, die de gemeente Leusden maakt inzake juridische bij stand in de kwestie Van Gooi. Naast de kosten, die de gemeente heeft gemaakt met het inschakelen van haar „vaste advocaat, de Utrecht se mi. Vermeulen, gaat het ook om de kosten van een Amsterdams advocatenkan toor. Het college van B W heeft enige tijd geleden aan dit advocatenkantoor om ad vies gevraagd inzake de kwestie Van Gooi. Dat advies werd enkele weken geleden in onder meer deze krant gepubliceerd. Wethouder Fons Ummels (CDA) zegde toe, dat er inza ke zal worden verschaft in de kosten, zodra de rekening binnen is. In de gemeentelij ke begroting is voor onder meer dit soort adviezen een bedrag gereserveerd als „ad viezen B &W". Daaruit zullen de kosten moeten worden be taald, zo liet de wethouder nog weten. om een gering aantal (0,4%) gaat, is het toch jammer wan neer door het verkeerd invul len van het stembiljet een stem ongeldig moet worden verklaard en dus verloren gaat. De meest voorkomende fouten zijn: - het rood maken, omcirkelen of aankruisen van het vakje met de naam van de partij; - het rood maken van meer dan één stemvak- je; - het mvullen van het stemvakje met een andere kleur dan rood. De emge juiste wijze om een stem uit te brengen is het rood maken van één (en niet meer dan één) van de vakjes die vóór de namen van de kandidaten zijn geplaatst (en niet één van de vakjes boven de kandi datenlijsten waarin de namen van de partijen vermeld staan). Wanneer men bij het invullen van het stembiljet bemerkt een fout te Jiebben gemaakt, is het mogelijk om nog eenmaal een nieuw stem biljet te knjgen. WETHOUDER UMMELS: .een punthoofd of een waterhoofd

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1