/Oncert Leusdens Vocaal Ensemble venaart professioneel niveau laad in principe bereid om kinderopvang te subsidiëren CDA Dierenweidedag LEUSDEN leusder h x J. *5 Ongeval na black out Spelletjesdag ponyclub Bijeenkomst van NBPV Stoppen voor verkeers- brigadiers Handwerk- verkoop leusder krant R Avondfiets vierdaagse Fietstocht H je Succes voor ponyclubleden Met bus naar vredesdemonstratie Geen krant ontvangen? Y If13 JONGEREN STEMMEN OP 21 MEI Pinksteren weekindegemeenW\ Leusden Achterveld DONDERDAG 15 MEI 1986 plaatselijk nieuws USDEN - Het concert in de Sint Jozefkerk van het Leus- is Vocaal Ensemble onder leiding van dirigent Gerard jnands met medewerking van enkele docenten van de iziekschool Leusden, mag geslaagd worden genoemd. het programma stonden miek overweg te kunnen. Be lleen van Willem Vogel. An- wondering voor de zeer fraaie de Braai. Anton Dvorak, piano's is hier zeker op zijn thaus Le Maistre, Thomas plaats. [ley en Orlando di Lasso. Er en naar schatting 150 men- m de kerk aanwezig, dui- ijk te weinig voor de zeer ten gehore gebracht, waardoor weer duidelijk het professio nele karakter van dit Ensemble naar voren kwam Het koor liet duidelijk merken geen proble men te hebben met de moei lijkheidsgraad. Tijdens het onderdeel "Ein Sommertag", liepen de koude rillingen je over de rug door de sublieme schoonheid, waar mee het Ensemble dit uit voerde. Hulde met name hier voor de eerste tenor- en de so- Draanstemmen. PASSEN prestaties die hier op g- en instrumentaal gebied ;verd werden. De toegang gratis. eerste tonen waren nog niet donken, of men kon zich al meer aan de indruk ont ken, dat men hier had te n met amateurs die het pro- ionele in alle opzichten naren. Vol zelfverzekerd- I werd de "Woorddans" Willem Vogel ten gehore iracht als openingslied, nzuiverheid, een uitste- de stemverhouding en de harmonie waren hier de trefwoorden. De teno- vielen meteen op door een ii sonoor geluid. De bassen en goed van klankkleur, ens het eerste lied van An- s de Braai, "Blauwtje", liet Leusdens Vocaal Ensemble een uitstekend met de dyna- "De stratenmaker" van de zelfde componist was een on derdeel in het programma, waarin men kennis kon maken met de zeer professionele af wisselingen tussen de piano- en forte-delen Hoe wonderwel de verschillende stemmen bij elkaar passen - het ensemble telt 4 sopranen, 3 alten, 3 teno ren en 4 bassen - bleek even eens tijdens dit onderdeel. Het instrumentaal intermezzo werd wat naar achter verscho ven in het programma, omdat de heren instrumentalisten nog niet gearriveerd waren. De diri gent ging door met het koor: van A. Dvorak het 'Opus 63, In der Natur". Met name de uit voering van het tweede stuk van dit nummer, "lm Haine", dwong alle respect af bij het gehoor: Liefst achtstemmig werd dit moeilijke stuk perfect Het Leusdens Vocaal Ensemble bracht een moeilijk programma op een wijze, die professionele zanggroepen met zou hebben misstaan. Ada Bijlsma en Gert Mannee brachten het publiek in vervoe ring door voortreffelijke vertol kingen van "Largo en Affet- tuoso" van Telemann. De alt blokfluiten waren uitzonderlijk goed bij elkaar passend, mooi romantisch van klank. Overtui gend, meevoerend met voor treffelijke speeltechniek verge zeld van prachtige trillers Tijdens het tweede onderdeel van dit instrumentaal inter mezzo werden de blokfluitisten op de piano begeleid door col lega Piet Hein v.d. Ven. Zoet gevooisd en vol overtuiging, technisch perfect en zeer muzi kaal werd ten gehore gebracht: "Variations on La Folia, op. 6" vanJ.C. Schickhardt. Bij het drinklied "Scham dich, du TropF' lieter de tenoren merken, hoe zij ook in de diepte een mooi en vol geluid hebben. "Now is the gentle season" van T. Morley was in een woord: klasse! Een betere keuze dan het laatste lied, "Au- dite nova" van Orlando di Lasso, had het Leusdens Vocaal Ensemble niet kunnen doen: het koor liet hier zien wat het allemaal in huis heeft: perfekt stemmenmateriaal, grote toon- zuiverheid, uitstekend aanvoe len van de dynamiek. Daarbij is grote waardering voor de prachtige heldere sopraan- stemmen en de schitterend ge kleurde alten, op zijn plaats. Dirigent Gerard Wijnands had het geheel op bekwame ma nier onder controle Zeer ont spannen en rustig dirigeerde hij met als eindresultaat een uit voering die een uitvoering door professionals glansrijk doorstaat. (Van één onzer medewerkers) ISDEN - Ellen van Dijken, één van de initiatiefneem- s van het kinderdagverblijf 'Pinkelotje', is helemaal i gelukkig met de gemeentelijke notitie over kinderop- ig die woensdagavond behandeld werd in de vergade- van de commissie welzijn en onderwijs. >kend namens Pinkelotje, zei mevrouw Van Dijken insdagavond, dat men op zich blij is met de notitie, dat men toch eerder een voorstel van het college had lacht. li t is een vrijblijvende notitie waarin cijfers en feiten edraaid worden", aldus Ellén van Dijken. l rouw Van Dijken leidt sa- met Jannie Mulder een erdagverblijf. Dat kinder- verblijf is al sinds augustus gevestigd in het huis van ^milie Mulder aan de Beer- jk. Tot nu toe heeft men de he zonder één cent subsi- Iraaiende kunnen houden, initiatiefneemsters willen er graag een eigen accom- atie voor de crèche. Men ct daarbij aan een woon- Een woonhuis is bij uit- geschikt vanwege het feit een dergelijke accommo- beschikt over slaapka- waarin de vaak zeer jonge iren overdag kunnen sla- He ook kinderen van minder [krachtige ouders in staat iellen hun kind naar de he te sturen, is het een ab- e noodzaak dat bijvoor- ei de gemeente bijdraagt in osten. Zelf hebben de ini- ifneemsters becijferd dat men met maximaal 20.000,- per jaar aardig uit de voeten zou kunnen. De gemeentelijke notitie over kinderopvang is gestoeld op de voorstellen van de crèche Pinkelotje, zo werd woensdag avond duidelijk. De initiatief neemsters zeggen het dan ook te betreuren dat die voorstellen niet bij de gemeentelijke noti tie waren gevoegd. Betrokke nen zouden dan in staat ge weest zijn om te zien waar de verschillen lagen, zo meende mevrouw Van Dijken. WAARDERING Van de zijde van de verschil lende raadsfracties klonken woensdagavond mets dan lo vende woorden in de nchting van het kinderdagverblijf. De woorden 'particulier initiatief en 'waardering' werden door vrijwel iedere spreker en spreekster gebruikt. Alle raadsleden bleken van mening dat een kinderopvang op de één of andere manier ge subsidieerd moet worden. Over de wijze waarop bestaan er uiteenlopende denkbeel den. Zelf denkt voorzitter Gijs van Woudenberg (CDA) aan een vorm van subsidiëring zoals bij de- peuterspeelzalen. Besturen van peuterspeelzalen krijgen een vast subsidiebedrag en de gemeente bemoeit zich verder niet met de vraag of ook minder draagkrachtige ouders hun kind naar de speelzaal kunnen sturen De wethouder wilde liever met praten over hoge en lage inko mens als het gaat om subsidie voor een kinderdagverblijf. Andere commissieleden zien wel degelijk iets in een inko mensafhankelijke bijdrage van ouders die hun kind naar de crèche brengen. Als de landelijk geaccepteerde normen worden gehanteerd zou dat betekenen dat ouders een bijdrage van tussen de 45 gulden en 609 gulden per maand moeten betalen voor een kind dat vijf dagen per week naar de crèche gaat. NIET ENTHOUSIAST De enige die zich niet voluit en thousiast toonde over de ideeën die bij het college le ven, was Harm Offereins (GPV/SGP) „We hebben acht jaar lang niet willen subsidië ren. Ook nu ben ik niet enthou siast over de notitie. Ik vind subsidie alleen gewenst als de kinderopvang in de eerste plaats is bedoeld voor alleen staande ouders die de kosten van de kinderopvang niet kun nen betalen", zo formuleerde Harm Offereins zijn standpunt. Ook Ben Stoelinga (Leusden '85) was niet enthousiast over de 'notitie kinderopvang'. De notitie werd door hem als een 'verhaaltje' bestempeld. Stoe linga zei de notitie te willen zien waann veel meer vormen van kinderopvang aan bod zou den moeten komen. Ook Leusden '85 heeft geen bezwaar tegen subsidiëring van de kinderopvang zoals die ter discussie stond. Wel wil Stoelinga graag onderzocht zien of het bedrijfsleven niet kan participeren. Alle partijen bleken het er woensdagavond overeens dat subsidiëring van kinderopvang zo snel mogelijk moet gebeu ren, liefst voor september van dit jaar. Het is maar zeer de vraag of de wens van Pinkelotje, om een crèche te vestigen in een woonhuis, vervuld kan worden. Allerlei regelingen maken het vrijwel onmogelijk om een woonhuis voor andere doel einden dan 'wonen' te gebrui ken. LEUSDEN - Een inwoner van Leusden belandde afgelopen zater dagochtend na een black out in de sloot langs de Heiligenbergerweg. De man in kwestie bleef onge deerd. Wel werd zijn auto flink beschadigd. De politie trof de auto rond 10.00 uur aan. Over het precie ze tijdstip van het ongeval tast men echter nog in het duister. LEUSDEN - Ponyclub Nieuw Ha- genauwe uit Leusden houdt op tweede pinksterdag een spelletjes dag voor alle leden. Men toont dan zijn of haar rijvaardigheid bij onder meer de ballonrace, slalom m draf, de hindenus-race en emmer-race. Belangstellenden zijn van harte welkom. De rommelmarkt van Nieuw Ha- genauwe staat gepland op zaterdag 14 juni. Deze begint om 10.00 uur. LEUSDEN - De afdeling Leusden van de Nederlandse Bond van Plat telands Vrouwen houdt op dinsdag 20 mei haar maandelijkse bijeen komst. Het is tevens de laatste avond van dit seizoen. Op deze avond wordt er bmgo gespeeld. Hij wordt gehouden m de Krakhorst en begint zoals gewoonlijk om 20.00 LEUSDEN - Bij de rijkspolitie te Leusden komen de laatste tijd steeds meer klachten binnen over automobilisten en fietsers die geen gevolg geven aan het stopteken van de verkeersbrigadiers. De po litie wijst er op dat men wettelijk verplicht is om die stoptekens op te volgen. Doet men dat met, dan kan dat een flinke boete opleveren. Bovendien vormt het dan een ge vaar voor de (overstekende) schooljeugd. LEUSDEN - In 't Hamersveld wordt volgende week woensdag (21 mei) een handwerkverkoop ge houden van 10.00 uur tot 16.00 uur. De opbrengst wordt zoals gebrui kelijk besteed aan de aanschaf van meuw materiaal. LEUSDEN - In een sterk bezet landelijk pony-concours voor dres suur en springen te Nunspeet heeft een vijftal leden tellend team van ponyclub Nieuw Hagenauwe uit Leusden zich in de B-categorie goed geweerd en, gelet op de strenge jurering, een prima resul taat behaald. Van de achttien deel nemende verenigingen belandden de Leusdenaren op een achtste plaats. Het team bestond uit Martine Kraaymaat, Carola Keddeman, Ka rin van Leeuwen, Joke Peters en Marjon Veenendaal. (advertentie) LEUSDEN - komende zaterdag vindt de derde nationale vredesde monstratie plaats in Woensdrecht. Vanuit Leusden zal er een bus naar Woensdrecht vertrekken, georga niseerd door het Vredesplatform iitjusaen. Men kan zich nog steeds opgeven voor deze reis via tele foonnummer 033-941874. In tegen stelling tot eerdere berichten is de pnjs verlaagd naar tien gulden, jongeren en met-werkenden hoe ven slechts 7,50 gulden te betalen. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is. kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 Inafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. A erschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) edaktle-secretarlaat: Boudwma de Boer, Mia Veen loofdredaktie: Bert Vos ilevering kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur, voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: antoor Leusder Krant, Asschatlerweg 19, Leusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van 09 .00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur. elefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie) B bonnementsgeld: W 65.60 per jaar, 33,30 per half jaar, 16.90 per kwartaal sa ichten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 .00 f te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op it onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Hemen met onze inspekteur bezorging, overdag: 03420-94206 toestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u toestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, 'et duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, immer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, toestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling fltvangt u de gewenste foto('s) thuis. >E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- "antenkombinatie te Barneveld. Marc Kropff met het naar hem genoemde bokje in de Dterenvallei. LEUSDEN - Op vrijdag 30 mei vindt er bij de Vallei- school aan de Asschatterweg van 15.00 uur tot 18.00 uur de eerste dierenWeidedag plaats. Deze dag vond in vorige jaren z'n voorgangers in twee grote fancy-fairs die hebben geleid tot het ontstaan van de dieren weide bij de school. De orga nisatie van de dierenweide is in handen van de schoolkin deren. Het hoogtepunt van de middag is het scheren van een schaap. De kinderen van de basisschool De Vallei werden begin deze maand overigens verrast: op konin ginnedag was er namelijk een bok je geboren in hun dierenweide. Voor de Dierenvallei was dat de eerste keer dat een geit een jong kreeg. Dankzij de oplettendheid van Valleileerling Mare Kropff, die de verzorgers van de komende geboorte op de hoogte stelde, ver liep alles naar wens. Het bokje kreeg dan ook de naam van Mare mee. dag 6 juni haar jaarlijkse avond- fietsvierdaagse. Er kan over dne afstanden gefietst worden 15, 30 en 60 kilometer. Deelne mers moeten vier avonden deelnemen; men mag eén avond overslaan. Alle dne de routes voeren door de prachtige omgeving van Leus den. Start en finish zijn elke avond in de Roda-kantine. Er kan gestart worden vanaf 18.00 uur voor alle categorieën. Voorinschrijving is mogelijk vanaf 20 mei bij de plaatse lijke rijwielhandelaren. LEUSDEN - De Trim- en Toerclub Leusden houdt van maandag 2 juru tot en met vrij- (advertentie) Nieuw dit jaar is dat de route van 15 kilometer niet meer parallel zal lopen met de andere afstanden. Uiteraard worden elke avond ande re routes gefietst. De grote vraag is momen teel: wat gaan de pinksterda gen ons brengen? Vorig jaar hadden we een warm pink- sterweekeinde met in Ach terveld een temperatuur van maar liefst 23 graden. De verwachtingen voor dit jaar liggen wat anders. De aanloop naar de pink sterdagen zal nog wat wissel vallig zijn met kans op een bui en vrij koel weer. Vanaf vrijdag zouden we onder in vloed moeten komen van een afsplitsing van het Azoren- hogedrukgebied. Zaterdag wordt dit boven ons land ver wacht. Er zullen dan zonnige perioden zijn en de tempera tuur kan dan flink oplopen. Zondag is er een inzinking mogelijk als gevolg van een frontje, dat waarschijnlijk zonder al te veel activiteit voorbijtrekt. Maandag, als het front voorbij is, kan het dan weer een mooie dag wor den. Concluderend: als de com puter-kaarten van dit mo ment (woensdagochtend 14 mei) ons niet bedriegen, kan het een redelijke tot goede pinksteren worden. Het blijft echter een voorlopige voor spelling. De ijsheiligen (pe riode van 11 tot en met 14 mei) zijn dit jaar namelijk op een zijspoor gezet en zijn berucht om him scherpe nachtvorsten. Opmerkelijk is de „groep- explosie" in Leusden en Ach terveld. Daarmee wordt aan getoond dat de natuur de ach terstand flink aan het inlopen is. Als u iets opmerkelijks waarneemt of vragen heeft, neem dan contact met mij op, zodat ik het dan in het weer bericht kan verwerken. Jan Versteegt, Van Oldenbameveltstraat 45, Achterveld. Tel. 03425-1654. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aktiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubnek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partikulieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekemd- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees- 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer: 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - Tweede Pinksterdag is er een fiets(puzzel)tocht, uitgezet door jongeren van de PJGU. Ieder een die mee wil fietsen, kan tussen 14.00 uur en 15.00 uur bij snackbar Midi in Leusden-Zuid een route beschrijving afhalen. Donderdag 15 mei 20.00 uur: Openbare vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken in de commissiekamer vain het gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur: Optreden van de En gelse band Lovelight m De Korf aan de Smidse 1. Zaterdag 17 mei 09.15 uur: Vertrek vrede-demon- stranten per bus vanaf de Marcus- kerk aan de Asschatterweg naar de demonstratie in Woensdrecht. 11.00 uur: Junioren-toernooi SVA in Achterveld op het Kerstensport park, 20.30 uur: Optreden van de funk- band W5 in De Geut aan de Zwarte- weg. Dinsdag 20 april 20.00 uur: Vergadering planad- viesgroep in het gemeentehuis. Woensdag 21 april 10.00 uur Handwerkverloop in 't Hamersveld aan de Asschatterweg. Zaterdag 17 mei 11.00 uur: Junioren-voetbaltoer nooi op het Kerstensportpark. 20.00 uur: Disco Show in De Kla- veet Zondag 18 mei 14.00 uur: Disco in De Klaveet. Dinsdag 20 mei 09.00 uur: Welfareclub Zonne bloem in Ons Gebouw 19.30 uur: Inschrijven avond vierdaagse in de Regenboog- school aan de Jan van Arkel- weg.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3