O* aardig slot HC Leusden HV brengt Baarn i verlegenheid Eindstand ROG Lookhorst blijft winnen Sporter van de maand SV Achterveld uitgebekerd ft. sporH r 'cursiet SVA-junioren tweede bij toernooi in Utrecht ames schoten te kort HOCKEY IMLAKS Uitslag dames- schieten Wielrenstrijd op Vlasakkers schap voor amateurs zal aflo- Wonder EUSDEN - De heren van de ed Hockey Club Leusden ben zich in het slot van de petitie een waar kam- getoond. Op Hemel- rtsdag gaf de formatie van Rob Weers Maarn schijn van kans (1-4), rna op de laatste wed- ddag bij Keep Fit in Oss dito overwinning op de e rivaal van dit seizoen [de. Het succes was daar voor de Leusdenaren ipleet. tue^et doelpuntenloze gelijk- van de MHC-dames bij reeds gedegradeerde Cu- •^Jborg stak bij de prestaties de heren een beetje schril Jnaar met 14 punten uit 18 Is kan Leusden als debu- op een geslaagd seizoen tüiigblikken. Aan de op oe :ht om zich in de tweede 2t a se te handhaven heeft de kw g van trainer Bob Ebbink kejjer geval voldaan. Maarn moest Leusden om di- redenen een viertal vaste ipilaren missen. Friso Swierin- fkomstig uit de A-jeugd, kreeg de:(rainer Rob Weers een kans om „kampioensformatie" te de en. Hij deed dat niet onver- ïtelijk, maar had de pech dat medespelers er vooral in de e helft een klein beetje met de aar gooiden. Er stond immers Leusden mets meer op het De titel was al een paar weken ka: i ier d de Nadat de Leusdenaren in de be ginfase een doelpunt afgekeurd zagen worden, nam Maarn binnen een kwartier met 1-0 de leiding. Toen vond Leusden het welletjes en nog voordat het rust was, lag de gelijkmaker van Maarten Jonges op de plank: 1-1. In de tweede helft was het Leus den wat de klok sloeg. Een strafbal, na een forse overtreding op Bart van Dalen, werd door Maarten Jon ges benut, waarna Flip van Dalen na een vlotte combinatie over de rech terflank voor 1-3 zorgde. Een solo van Frank de Ruiter, die de gehele defensie ep de doelman van Maarn het nakijken gaf, maakte aan deze „rommelpot" een flitsend emde: 4-1. TITEL Bij Keep Fit m Oss maakten de Leusdenaren duidelijk waarom zij als enige de titel m de tweede klasse D verdienden. In een spor tieve ontmoeting heersten de MHC- ers op alle fronten. Thorvald Goos- man opende vroeg in de wedstrijd voor Leusden de score (0-1). Toch kwam Keep Fit nog even langszij toen een afgeschoven strafcorner de Leusdenaren te machtig was: 1-1. Direct na de hervatting stelden de Leusdenaren echter snel orde op zaken. Frank de Ruiter liet, evenals een paar dagen daarvoor, weer iedere tegenstander zijn hie len zien na een fraaie solo vanaf de middellijn. Keep Fit stond erbij en keek ernaar toen de „blonde pijl" in de ploeg van Rob Weers 1-2 aante kende. LEUSDEN - Hockeyheren-trainer Rob Weers is door Pim Berghuizen en de sportredaktie van de Leusder Krant unaniem tot de sporter van de maand aprü gekozen. Zag de MHC-trainer vorig jaar de titel op het nippertje aan zijn neus voorbijgaan en veel van zijn sterspelers hun heil elders zoeken, nimmer het hij zich uit het veld slaan. Gedurfd en noodgedwongen gooide Rob Weers een aantal talenten uit eigen kweek voor de leeuwen te midden van de oude glorie. Het khkte direct en Leusden ging wederom als de voornaamste titelkandidaat van start. Ditmaal het Rob Weers er geen (kunst)gras over groeien en reeds ver voor het einde van de rit stelde zijn ploeg het kampioenschap en een plaats in de landehjke eerste klasse veüig. Leusden was weer terug van weggeweest. Een verzorgingskoffer en de bokaal voor de sporter van de maand zijn dan ook voor hem en uiteraard ook zijn spelers een terechte beloning. Joep Rosenboom ontnam Keep Fit met de derde MHC'treffer alle illusies op een sportieve revanche. Met een knap staaltje stickwerk van Flip van Dalen na voorberei dend werk van Maarten Jonges resulterend in de vierde treffer sloot Leusden het seizoen op weer galoze wijze af. DAMES Tegen degradant Culemborg heeft Leusden de competitie met met de volle winst kunnen voltooi en. De dames hadden gedurende de wedstrijd wel een overwicht, maar konden dit met in de cijfers tot uitdrukking brengen. De vesting die de Culemborgers voor het ei gen hok opwierpen, viel met te doorboren. Culemborg hield de nul in stand en veroverde het derde competitiepunt. Leusden eindigde als laatste van de middenmoot in de tweede klasse D. pei iti jrd k>1i IUSDEN - Op de voorlaatste speeldag van de veldhandbal- ?etitie hebben de heren van LHV nog eens fors uitgehaald, e wakke Baam zette het kampioensfeestje van de Leusdena- •nvrijwillig luister bij door de gastheren in de gelegenheid lellen het doelsaldo fors op te krikken. Na de 36-9 zege van irmatie van Joop van der Willik gaapt er een enorm gat op inglijst tussen LHV en de rest van het veld. dames daarentegen moesten ook zondag weer diep JTJen. Ondanks een goede tweede helft, moest LHV toestaan B)WSM twee punten mee naar Maarssenbroek nam (6-13). na de laatste wedstrijden de s wordt opgemaakt, zal blij- 10e de heren van LHV m de klasse B hebben huisgehou- De voorsprong op nummer (UHV) bedraagt nu al zeven terwijl nummer drie be- fd op een afstand van meer en punten volgt, idag kwam het inmiddels ge- ideerde Baarn op bezoek, it de gasten ook nog incom- aantraden, werd al snel dui- dat het treffen een formaliteit worden. Desondanks eiste i Van der Willik dat er gepres- moest worden. Zijn opdracht e tegenstander „opgevreten" e te worden, bleek met aan tansoren gericht, combinerend kon de Baarn- fensie eenvoudig uiteen gera- orden. Met name op de hoe- intstonden hierdoor enorme Daan Bleuel illustreerde dit ndubbelzinnige wijze door de linkerhoek negen treffers y atsen, daarmee een kwart van ale doelpuntenproduktie voor tkening nemend. ploeg nog acht doelpunten aan het bescheiden saldo van de eerste helft toevoegen. Aan de andere kant stelde LHV daar, onder andere via Willem van der Heyden, Rob Schneiders en de weer herstelde John Kiers, veertien scores tegen over, zodat de tellers na een uur bij 36-9 tot stilstand kwamen. Wisten de dames van LHV de uitwedstrijd tegen DWSM knap te winnen, zondag schoot de ploeg op alle fronten tekort. Een terechte nederlaag was hiervan het gevolg. LHV moest m het bijzonder het antwoord schuldig blijven op de acties van de boomlange opbouw- ster van de tegenstander. Achteraf was het maar goed dat deze dame emge clementie toonde, want als zij had verkozen om elke aanval omhoog te komen zou de nederlaag waarschijnlijk rampzali ge afmetingen hebben aangeno men. Nu stelde zij zich tevreden met zes treffers. GELIJKE TRED Aanvankelijk zag het er overi gens naar uit dat beide teams aan elkaar gewaagd zouden zijn. Petra Wethly opende de score voor de Leusdenaren en tot 3-3 kon LHV, via treffers van To Steenbeek en Con nie Oldewarns gelijke tred houden. Toen was het echter gedaan. Mak kelijk scorend liep DWSM weg naar 3-9. In de rust wist Joop Douma, na zijn ploeg vermanend te hebben toegesproken, de dames weer enigszins te inspireren. Toch moest LHV eerst nog toezien hoe DWSM de voorsprong uitbouwde naar 3- 11. Daarna het To Steenbeek 4-11 noteren via een listig balletje vanaf de middenopbouwpositie, waarna beide teams nog tweemaal succes vol zouden zijn. Doelpuntenmakers heren: Daan Bleuel (9); Arjan Schneiders (6). John Kiers (5); Willem van der Heyden (4); Paul Lindeboom (3); Jos de Valk (3); Theo Pnnsen (3); Will Kollenburg (1); Robert Schneiders (2), Doelpuntenmakers dames: Petra Wethly (3); To Steenbeek (2); Connie Oldewarris (1). Maar ook in de break-out wera de onfortuinlijke tegenstander aan alle kanten voorbij gelopen. Paul Lindeboom, Arjan Schneiders en Theo Prinsen wisten wel raad met de geboden buitenkansjes. Doel man Matthijs Jantzen, die zelf in de eerste helft slechts eenmaal de gang naar het net hoefde te maken, kon met de handen in de zakken toezien hoe zijn collega aan de overzijde achttien treffers om de oren kreeg. GAS TERUG Maar op het moment dat Baarn zich vertwijfeld begon af te vragen of LHV plannen had om zich een plaatsje in het Guiness Book of Records te verwerven, namen de Leusdenaren gas terug. Nadat Will Kollenburg via een break-out, na tien minuten in de tweede helft, 22-1 had laten aantekenen, liet men de fensief de teugels vieren. Baarn kon hierdoor m de tweede helft iets van het geschonden zelf vertrouwen terugwinnen. Zo kon de LEUSDEN - De hockeycompetitie zit er voor de tweede klassers op. Bij de heren keerde Leusden zoals bekend, terug naar de eerste klasse na een uiterst succesvol seizoen, waarin bijna alles gewonnen werd. Slechts vijf punten moesten de Leusdenaren uit handen geven. Een prestatie van formaat, die de basis moet zijn voor een sterk (her)optreden in de eerste klasse landelijk. Uitslagen 2e klasse D USHC-Baarn Maarssen - Huizen Maarn - Leusden Culemborg - USHC Haaskamp - Maarn Huizen - Kromhouters Baarn - Maarssen Eindstand 2e klasse D Leusden (kampioen) Keep Fit Culemborg Huizen Kromhouters Maarssen USHC Baarn Maarn Haaskamp 0-4 0-2 1-4 4-0 0-1 4-0 1-1 18-31 18-24 18-22 18-22 18-18 18-17 18-14 18-14 18-13 18- 6 Bij de dames in de tweede klasse D ging het kampioenschap naar Amersfoort. Op de laatste competi tiedag onderstreepten de Keiste delingen hun suprematie door ri vaal Be Fair in eigen huis met 0-1 te kloppen. Leusden bleef tegen hek- kesluiter en nieuwbakken der deklasser op een 0-0 puntendeling steken. Als debutant heeft Leusden zich goed gemanifesteerd, maar willen de dames evenals de heren hoge rop, dan zal komend seizoen de wind toch uit een heel andere hoek moeten waaien. Want wat de da mes in de tweede helft hebben laten zien, biedt weinig perspectief voor de naaste toekomst. Uitslagen 2e klasse D Be Fair - Amersfoort 0-1 Soest - Doorn 3-2 Culemborg - Leusden 0-0 Shinty - Kameleon 3-0 USHC-Huizen 2-1 Eindstand 2e klasse D Amersfoort 18-29 Be Fair 18-24 Soest 18-23 Shinty 18-21 Huizen 18-20 USHC 18-19 Doorn 18-16 Leusden 18-14 Kameleon 18- 7 Culemborg 18- 3 ACHTERVELD - De kam- pioensploeg Junioren Al deed zaterdag mee aan het P. Ker seboom toernooi te Utrecht; een toernooi waaraan alle Al junioren kampioenen uit de provincie Utrecht deelnamen. Achterveld kwam uit voor het rayon Amersfoort. Met twee overwinningen en een neder laag eindigde men als tweede in hun poule. In de kruisfinale moest men aantreden tegen PVCV, de win naar van de andere poule. Dit werd een zeer spannend duel waarin Achterveld duidelijk de toon aangaf. Ondanks dat ein digde deze wedstrijd in een 1-1 gelijkspel. Dank zij het betere succes bij het nemen van strafschoppen werd Achterveld winnaar en moest in de finale uitkomen te gen Velox uit Utrecht Dat werd een enerverende wedstrijd. Door een misver stand in de Achterveldse ach terhoede was het na dne minu ten spelen reeds 1-0 in het voor deel van Velox. Achterveld liet het er niet bij zitten en kwam heel goed terug. Met een ge weldige inzet van de spelers werd Velox geheel op eigen speelhelft teruggedrongen. Helaas voor Achterveld wer den hun schoten door lat en f>aal tegen gehouden, n de laatste minuut kwam toch de gelijkmaker. De scheids rechter wees naar de midden stip. Maar onbegrijpelijk voor alle aanwezigen werd op aan dringen van de grensrechter het doelpunt afgekeurd. Vreugde bij Velox en diepe ontgoocheling bij Achterveld. Ondanks dat ging Achterveld heel trots met de tweede prijs naar huis. Nog niet alle wonderen bhjken de wereld uit te zijn. Gelukkig maar en met name voor korfbalclub Anti lopen. Een paar weken geleden zou bijna niemand nog iets hebben gegeven voor de kansen van de Leusdense bal-door-een-bodem- loos-mandje-aan-een-paal-mik- kers op het behoud van hun stekkie in de vorig jaar pas bereikte pro motie-klasse. Voor eventuele leken op dit gebied onder u: de op twee na hoogste klasse van de nationale korfbalcompetitie en dat is zeer hoog voor een dorpsclub. Pas na de winterstop vertoonden de roodzwarte Buirungparkers hun ware kwaliteiten en dat gaf de ploeg de nodige veerkracht om overemd te bhjven in de stnjd om de puntjes. Voorbije zaterdag werd ook afgerekend met Sperwers - nummer 2 van de ranghjst! - en hoewel slechts een zege met het kleinstmogehjke verschil, nage noeg voldoende om aan de greep van het degradatiespook te kunnen ontsnappen. De Anti's hebben hun daverende eindsprint bijna achter de rug en met nog een wedstrijd te gaan de kansen weer helemaal m eigen handen. Uit dat treffen - tegen staarlclub ROG - hebben de Leus denaren aan een gehjkspel genoeg om definitief m veihgheid te komen. Ten koste van dat reeds genoemde ROG of mede-degradatiekandidaat Blauw Wit, want die twee formaties hebben ook nog een onderlmge afrekening in het verschiet en dat betekent voor één van die clubs of voor beiden puntverhes. (539) PC ACHTERVELD - Aan de on derlinge schietwedstrijd de den acht leden mee. Er werd heel wat beter geschoten dan de laatste weken. Het was Ria Vos die eerste werd met 96 punten. De ovenge uitslagen waren: aantal punten 2. An Voskuilen 80 3. Iny Kok 79 4. Nel Tijmensen 78 5. Tiny Tolboom 77 6. Bep Smal 72 7. Annelies Huurdeman 70 8. Hetty Klein 44 ACHTERVELD - Op Hemel vaartsdag moest Achterveld in verband met de bekerwed strijden naar Lelystad om daar tegen de Zuiderzeevo gels te spelen. In het begin van de wedstrijd gingen de aanvallen op en neer. Maar verder dan de 16-meterlijn kwam men met. Hoe verder de tijd vorderde, hoe meer men kansen aan beide zijden kreeg. De eerste kans voor Achterveld mislukte. Een mooi schot van Leo van Ruitenbeek ging juist voor langs. Achterveld was op dat moment iets sterker. Enkele ogenblikken later kreeg Hans van de Kooij de bal goed toegespeeld. Omdat hij de bal met goed onder controle kon knjgen ging ook deze kans verloren. Hierna kwamen de Zuiderzeevo- gels goed terug. Maar keeper Ge rard van de Bedum en zijn mannen konden de zaak goed klaren, waar door men de rust inging met een 0-0 stand. STERKER Na de rust was Achterveld ster ker dan de tegenpartij. Men liet de Zuiderzeevogels komen waardoor men met gevaarlijke uitvallen kon komen en zo ook kansen kreeg. Leo van Ruitenbeek ging alleen op de keeper af. Uit een op de lijn goed voorgezette bal door Marcel Boonen kon hij het eerste doelpunt maken. Achterveld bleef komen en het zag er naar uit dat de wedstrijd m hun voordeel beslist kon worden. Hans van de Kooij miste echter een hele mooie kans en even later ook de snelle Erik de Jong. Ongeveer tien minuten voor het einde van de wedstrijd werd Erik de Jong ver vangen door Henk van Rijnsoever. Achterveld speelde nu met twee spitsen en vier middenvelders. Zuiderzeevogels begon te jagen om de gelijkmaker te scoren. Tot onge veer vier minuten voor het emde van de wedstrijd konden de Ach- tervelders goed stand houden. Toen kwam er een snelle uitval van de tegenpartij. Omdat de Achter veldse verdediging te ver was op gedrongen kon men de gelijkma ker scoren. Nadat de vreemd leidende scheidsrechter het einde van de wedstrijd had gefloten, moest er een verlenging worden gespeeld. Men was nog maar kort aan het spelen toen de Achterveldse ver dediging stond te knoeien. Daar de bal met werd weggewerkt, wist Zuiderzeevogels hiervan te profite ren en het tweede doelpunt te maken. Hierdoor was Achterveld helemaal aangeslagen en kon geen vuist meer maken. In de eerste verlenging kwam Zuiderzeevogels nog op 3-1. In de tweede verlen ging werd het zelfs nog 4-1. In de slotfase wist Ruud Tolboom er nog 4-2 van te maken. Na dit verlies is Achterveld nu uitgebekerd. USDEN - ROG. Deze drie letters spelen de komende weken Antilopen een doorslaggevende rol in de slotfase van de I van de landelijke promotieklasse. Ontspringen de Leus- 1 ren de dans of raken ze alsnog in degradatieperikelen kkeld ondanks de opmerkelijke zegereeks van de voorbije "reken? op het eerste gezicht een veel lastiger programma. Antilopen heeft dus de beste vooruitzichten om zich op landelijk niveau te handhaven. En dat had memand halverwege het veldseizoen voor mogelijk gehouden. Uitslagen promotieklasse B: Antilopen - Sperwers 5-4; Ons Eibernest - Stanfnes 4-4; Wordt Kwiek - DTV 14-10; BW Heerenveen - ROG afg. Stand Promotieklasse B: Wordt Kwiek (kampioen) 14-23; Sper wers 13-16; DTV 13-12; Antilopen 13-11; Ons Eibernest 13-11; Stanfnes 13-11; BW Heerenveen 12-9; ROG 12-8 INHAALPROGRAMMA J' inhaalwedstrijd tussen Blauw- eerenveen en ROG op Pink- 'erdag zal voor de Leusdena- eerst mogelijk laatste stukje puzzel kunnen oplossen. Bij s is ROG immers het haasje, loor de ontmoeting van Anti- met de Groningers op zater- 4 mei nog alleen voor de «naren betekenis heeft. Wint ROG daarentegen van Heerenveen dan kunnen de Groningers zich nog redden ten koste van Antilopen. Kortom, er zit nog van alles voor de Leusdenaren in. Zelfs een derde plaats in de eindrangschikking is nog haalbaar, want naast Antilopen, ROG en Heerenveen, verkeren ook Stanfries, Ons Eibernest en DTV nog m het onzekere. En die hebben 17-5-'86: BW Heerenveen - ROG PROGRAMMA SLOTWEEKEND 24-5-'86: ROG - Antilopen 25-5-'86: Sperwers - BW Heerenveen DTV - Ons Eibernest Stanfnes - Wordt Kwiek LEUSDEN - De meeste teams van LTV Lookhorst ging het za terdag en zondag letterlijk en figuurlijk voor de wind. Het eerst en tweede zondag-mixed team wonnen thuis met respec tievelijk 6-2 van Wilskracht-4 en 8-0 van Randenbroek-5. Met dit resultaat hebben de spelers van het eerste team, Ar thur Scherpenzeel, Frank Vis sers, Rob Vial, Madeion Schoe- maker en Gisela Bolk drie wed strijden gewonnen en één ge lijk gespeeld. Met nog twee wedstrijden voor de boeg een uitstekende uitgangspositie voor het kampioenschap in de derde klasse. Het tweede team, waarin optre den Michel Vial, Albert Noord kamp, Birgit Schoemaker en Maryse Roelofszen, kan het kampioenschap in de vierde klasse na vier gewonnen wed strijden met duidelijke cijfers, nauwelijks nog ontgaan. Het derde team verloor met 3-5 van Vianen-4, waarmee Vianen de grootste kans op het kam pioenschap heeft in deze poule in de vijfde klasse. Door 33 van de 34 partijen te winnen is het vierde team in de zesde klasse nu al kampioen. Naaste concurrent LW-2 kijkt tegen een achterstand aan van 17 punten. De eerste kam- pioensbloemen gingen naar Wouter Jan Schuiling, Hans Bosboom, Marinka Bosboom en Anca de Boer. In de zaterdagcompetitie ver schillen de resultaten. De wed strijd van het eerste mixed team moest tegen Alta bij de stand 0-3 door regen worden gestaakt. Heeft dit team in de hoofd klasse nog geen kans gezien een wedstnjd te winnen, het tweede mixed heeft in de derde klasse alles gewonnen. Een seneuze kampioenskandi daat. UITSLAGEN ZATERDAG Senioren A - Alta A 0-3 gest. Larsheim B - Senioren B 1-4 Senioren C - Rapid B 5-0 Gnffensteyn B - Senioren S 3-2 Heren A - De Eemelaar A 6-0 Blancum C - Heren B 4-2 Nieuwegein C - Heren C 5-1 Heren D - Soesterberg D 3-3 Heren E - Groenekan F 1-5 Junioren A - Hoogland B 1-4 Jongens 17A- Leusderpark A 6- 2 UITSLAGEN ZONDAG Senioren 1 - Wilskracht 4 6-2 Senioren 2 - Randenbroek 5 8-0 Senioren 3 - Vianen 4 3-5 Senioren 4 - De Geeren 2 8-0 Heren 2 - Hoogland 3 1-5 Leusden 1 - Junioren 1 3-5 om U3.00 uur voor de liefheb bers begint en aan het einde van de dag met het kampioen- LEUSDEN - Op zaterdag 17 mei organiseert de Amers- foortse Ren- en Toerclub De Pedaalridders het districts kampioenschap van Midden- Nederland. Aan dit wielren- evenement, dat 's morgens al pen, doet ook een groot aantal Leusdenaren en Achtervel- ders mee. Of die zo vroeg in het wielrensei- zoen al tot de kanshebbers beho ren, valt moeilijk te voorpellen. Maar wie weet waartoe de heren op het parcours, uitgezet op de Vlas- akkkers, in staat zijn, onder het toeziend oog van het thuispubliek. Het programma luidt aldus: Liefhebbers start 9.00 uur - 62,5 km (10 r.) Recreanten start 9.00 uur - 37,5 km (6 r.), alléén met geldige licentie! Veteranen start 10.45 uur - 70 km 11 r.) Nieuwelingen start 10.46 uur - 50 km (8 r) Junioren start 12.45 uur - 75 km (12 r.) Dames start 12.46 uur - 62.5 km (10 r.) met officieel kampioenschap. Amateurs start 15.00 uur - 119 km 19 r.) Toegang tot het parcours: alléén via de achteringang, gelegen aan de ach terzijde van de weg langs de vliegbasis tussen Soesterberg en Soest. Toegangsprijs: 4,- incl. programma, kinderen t/m 14 jaar gratis

Leusder Krant | 1986 | | pagina 9