X I rkrant Duits koor op bezoek in Leusden Politieke markt leidde tot U één „bijzonder" stemadvies boekenmarkt voor Imnesty International ^vandaag in "de leusder kranir BDU II» yj rl i UU JE IE Seizoen KPO afgesloten leusder krant Concert jeugdorkest Nieuwe uitgaven gemeente „Leusden in cijfers" is weer uit Provinciaal toernooi touwtrekken in Leusden Donderdag 's morgens vroeg extra editie Fancy fair Achterveldse peuter speelzaal Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden Konijntje in de Wetering Geen krant ontvangen? Hoofdredakteur: Bert Vos Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDLf 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV •ft1 "fir "fr WOENSDAG 21 MEI 1986 18e JAARGANG NO. 6 LEUSDEN - Vonge week hield de KPO haar laatste bijeen komst van dit seizoen De avond was een echte ontspan ningsavond Vanuit De Til ver trokken zo'n zestig dames voor een puzzel-wandeltocht door het centrum van Leusden, waaronder ook het prachtige Princenhofpark. De avond werd gezellig voortgezet met een hapje en een drankje in De Til. Later op de avond kwam er nog een veertigtal leden, dat om de een of andere reden niet mee had kunnen lopen, bij. Tot slot van de avond dankte de voorzitster namens het bestuur alle leden, die dit seizoen trouw aan de activiteiten had den meegedaan. Zij sprak daar bij de hoop uit. dat ook het vol gende seizoen weer succesvol zal verlopen. Dat zal niet alleen aan de aard van de verkiezingen hebben gelegen, maar vooral aan het mooie weer. Los daarvan was wel duide lijk, waar de aanwezige po litici voor pleitten. Jawel, voor het stemmen op de partij waar men voor stond. Niks nieuws dus, maar ge lukkig wel onder de zon. Op één uitzondering na, en dat was Alrich Parson van de WD. Hij pleitte in een weerwoord op Jan Jacobs van de PvdA niet alleen maar voor een stem op zijn partij. Parson bleek van me ning, dat oprechte WD'ers in Den Haag maai eens moesten laten merken, dat liberaal nog altijd liberaal is, hetgeen neerkwam op een stemadvies voor Joe- kes. Dat liberale kamerlid voor de WD is, als dank voor zijn principiële stelling- name inzake de RSV en Joe- kes' partijgenoot Van Aar- denne, op de veertigste plaats van de lijst terecht gekomen Momenteel is er een actie gaande, om hem met voor keurstemmen herkozen te krijgen. Een actie, die Par son zaterdag verbaal de no dige steun verleende USDEN - Ter gelegen- staan van Amnesty Interna- id van het 25-jarig be- tional wordt er op zaterdag Onafhankelijk BDU nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,38 per regel (46 cent per mm.) Losse nummers: 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14.00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. 24 mei van 10-16 uur een boekenmarkt gehouden in de Til. De opbrengst van deze markt komt geheel ten goede aan Amnesty Inter national. Het is de tweede keer dat dit evenement georganiseerd wordt De vorige boekenmarkt, twee jaar geleden, ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de groep Leusden, werd een overweldigend succes. Ook dit jaar heeft de groep weer duizenden boeken ont vangen. Deze zijn op onder werp gesorteerd, er zijn veel pocketboeken bij, verder pa perbacks, romans, kinderboe ken, reisboeken en boeken over het Koninklijk Huis, kunst en plaatwerken, omnibussen enz. Ook enkele honderden platen zijn er te koop, dit alles in goede staat en voor zeer lage prijzen LEUSDEN - Zaterdag 7 juni a.s om 20.15 uur zal het Regionaal Amersfoorts Jeugd Orkest o.l.v. Qui van Woerdekom zijn jaar lijkse grote concert geven in de stadshal van Cultureel Cen trum "De Flint", Coninckstraat 60 te Amersfoort. Solist is ditmaal pianist Ronald Brautigam in Rapsodie op een thema van Paganini voor piano en orkest van S. Rachmaninof. Verder staan op het program ma. Ouverture uit "De Doge van Venetië" van Joh Wage naar, Symphonie Fantastique van H. Berlioz. Toegangsprijzen' gewone kaar ten 12,50, donateurs 11,-, jeugd tot 15 jaar, CJP. en Pas- 65/ 7,50 Kaartverkoop via de AJO-leden en bij mevrouw Adam, Treub- laan 2, Amersfoort, tel. 033- 17730, vanaf maandag 19 mei. Tevens vanaf maandag 2 juni aan de kassa van De Flint, tel. 033-726094. LEUSDEN - Vanaf dinsdag 20 mei kunnen op het gemeente huis een aantal ioiaeis woiaen opgehaald die betrekking heb ben op de raadsperiode 1986- 1990. Voor belangstellenden liggen daar klaar de portefeuillever deling van Burgemeester en Wethouders, een lijst met daarop de namen en adressen van de raadsleden en het Be leidsprogramma 1986-1990 ^EUSDEN - De folder 'Ge meente Leusden in cijfers' is uit. Deze gids, die jaarlijks ver schijnt, bevat enige gegevens over onder meer het aantal in woners van de gemeente, de samenstelling van haar raad en de begroting 1986. Voorts informeert de publikatie over het aantal woningen, de burgerlijke staat, leeftijdsop bouw, de loop der bevolking en scholen Zolang de voorraad strekt is de folder af te halen bij bureau Voorlichting m het gemeente huis. LEUSDEN - Ook dit jaar organi seren de Plattelands Jongeren uit Leusden, het jaarlijks terugkerende touwtrektoernooi op zaterdag 24 mei. Dit jaar wordt het toernooi gehouden bij het parkeerterrein van het voormalig zwembad „Ba- voort" en begint om 19.15 uur. Nadat er gestreden zal zijn om de fel begeerde wisselbeker door 10 herenteams en 6 damesteams, wordt de prijsuitreiking in de Roda- kantine voltrokken. Hier kan ook een dansje gemaakt worden op de muziek van de alom bekende discotheek Apollo. LEUSDEN - De Leusder Krant verschijnt deze week twee maal een dag later, dan gebruikelijk. De krant van vandaag zou normaal op dinsdag ver schenen zijn, en de krant van donderdag zal nu op vrijdag uitkomen. Dat heeft te maken met Pink steren. Maar naast die twee wijzigingen ver schijnt er donderdagoch tend vroeg nog een extra editie in verband met de verkiezingen van van daag. Morgenochtend voor zeven uur ligt, als het goed is, de speciale BDU- verkiezings krant bij de abonnees van de Leusder Krant in de bus. Uiteraard brengt de Leusder Kabelkrant vanavond de uit slagen volledig per stembu reau. Aanwonenden verdeeld over gedogen van volkstuinen pag. 3 Echtgenote van burgemeester werd verdacht van winkeldiefstal pag. 3 College van B&W moet huiswerk over brandweergarage over doen pag. 5 Politiek touwtrekken om bezetting van commissies pag. 5 Impala houdt zaterdag onderlinge wedstrijden pag. 7 Zwitsers winnen jeugdvoetbaltoernooi in Achterveld pag. 7 Een stemadvies, voor Joekes. Dat was wat Alnch Parson (WD) zijn gehoor zaterdag voorhield. Pleiten voor het GPV, dat was zaterdag dus pleiten voor Schutte, zoals duidelijk is te zien aan de poster aan de kraam ACHTERVELD - In verband met het 12'/2-jarig bestaan van de Peu terspeelzaal Klem Duimpje zal za terdag 24 mei een fancy fair worden gehouden. De officiële datum van het 12 Vfc-jang bestaan is 18 augustus a.s. Teneinde de peuters die de speelzaal nu nog bezoeken, maar die naar de basisscholen zullen gaan nu nog mee te laten gemeten, wordt de fancy fair op een vroeger tijdstip gehouden. De plaats waar de fancy fair zal worden gehouden is in het Laantje m en om de peuterspeelzaal van 11.00-14.00 uur. Het belooft een heel gezellig en leuk evenement te wor den. De organisatie hoopt dat veel mwoners van het dorp er een be zoek aan zullen brengen. ADVOCAATSKOSTEN GEMEENTE: an één onzer medewerkers) lUSDEN - Tijdens het Pink- •rweekend heeft er een ieke uitwisseling plaatsge- d. Het Kirchenchor Sankt ecilia uit Groszkrotzen- irg, een plaats in de omge- ng van Frankfurt, was tij- os zijn halfjaarlijks uit- ipje op tournee door ons id en bezocht onder andere osden. r gelegenheid daarvan werd wel het parochieel dames- herenkoor van de Sint-Jo- fparochie te Leusden uitge- digd voor een gezellige stavond op zaterdag 17 mei de Internationale School or Wijsbegeerte aan de Do- weg alhier. sfeer kwam er al snel in toen Nederlandse Volksdans- Dep Pieremachochel uit :echt haar optreden begon. voortreffelijke wijze wer- n de Duitsers door de di- :se Nederlandse provincies voerd. Al gauw waren de ede dansers en danseressen scheiden van de minder ede. De ongeveer honderd nwezigen lieten zich onder- sen het Henninger bier zeer ed smaken. Hierna was de beurt aan de le den van het Sankt-Caeciliachor uit Groszkrotzenburg. Een ge zelschap van ongeveer 30 zan gers en zangeressen, de helft van de normale bezetting, gaf een voortreffelijke vertolking van het lied 'Wir lieben sehr ïm Herzen', voor liefhebbers van gemengde koormuziek zeker niet onbekend. Het koor kenmerkte zich door een voortreffelijke toonzuiver- heid, de uitvoering geschiedde a capella, dat wil zeggen zon der begeleiding. Hoewel de te nor- en de bassectie duidelijk minder in aantal waren dan de sopraan- en altgroepen, waren ze opvallend vol van geluid. Berthold Mangelmann, de diri gent van dit koor - van beroep is hij architekt - dirigeerde het koor, gekleed in middeleeuws kostuum. Na dit openingslied werd het woord gevoerd door de heer Heinnch Huth, de voorzitter van het Duitse koor. Hij zette speciaal de heer en mevrouw Rudolf en Rosemane Weih in het licht. De heer en mevrouw Weih zijn lid van het koor, maar wonen in verband met hun werkzaamheden sinds vier jaar in Leusden-Centrum. Rudolf en Rosemarie hadden deze bijzon dere meeting georganiseerd. Voor al hun inspanningen wer den zij beloond met een wel zeer grote fles wijn en een prachtig boeket bloemen. Hierna werd het tijd dat de Leusdense gasten zich tegoed gingen doen aan diverse uit Duitsland meegebrachte lek kernijen: worst, vis en kaas in een zorgvuldig uitgezochte combinatie Maar eerst voerde het koor nog uit 'Zum Tanze da geht ein Maedel'. Verrassend vol met leuke uitvoeringseffec ten, weer a capella en zeer zui ver. Alle stemmen bleken van zeer hoge kwaliteit te zijn. Het volgende muzikale onder deel was een optreden van het Ensemble fuer late Musik, 'Di- letto Musicale', een vocaal-in strumentale selectie van het koor Met drie Nederlandse gasten werd een aantal 16e- eeuwse werkjes gespeeld op kopieën van oude instrumen ten. Men bleek zeer veelzijdig: diverse instrumenten werden afwisselend bespeeld. De voorzitter van het koor ver telde, dat het koor bestaat uit zeer enthousiaste mensen, die bijna allen van het blad zingen. Het koor heeft vorig jaar zijn vijfentwintigjarig bestaan ge vierd. Een kijkje in het reper- LEUSDEN - De politieke markt in De Hamershof van afgelopen zaterdag mocht zich in een wat geringere belangstelling verheugen dan de markt voor de ge meenteraadsverkiezingen. 4A ...niks nieuws, maar wel onder de zon... Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te bereiken is, kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911 uit het potje voor ad-vies toire leert, dat het koor een achttal missen, twee kruisweg- composities, twaalf werken voor instrumentale begeleiding en vierendertig a-capella-wer- ken, dit alles voor gemengd koor, zingt. Namens de leden van het Da mes- en Herenkoor bood de heer J.R.H. Riewald een pente kening van de Leusdense Sint- Jozefkerk aan aan de voorzitter van Sankt-Caecilia. Er werd nog in allerlei groepjes tot in de kleme uurtjes nage praat. TWEEDE PINKSTERDAG Op Tweede Pinksterdag zong het koor, alvorens weer naar huis te vertrekken, tijdens de plechtige heilige mis van 11.00 uur. De heer Van Hattum, dia ken, heette het Duitse koor van harte welkom. Voor de liefhebbers van oude muziek vermelden we hier de werken die uitgevoerd wer den. van Pitoni'. Cantate Do mino, van Calvisius het Veni sancte Spiritus, van M. Praeto- rius: Veni Creator, van Mozart het Ave Verum corpus en tot slot van Orlando di Lasso het Jubilate Deo. Pastor A. Goes wenste het Duitse koor een goede terug reis en bedankte voor de me dewerking aan deze vienng. Het Sankt-Caeciliachor uit Groszkrotzenburg in de kerk in Leusden.

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1