anwonenden verdeeld ver gedogen volkstuinen Echtgenote burgemeester werd van winkeldiefstal verdacht leusder hrant Kantongerecht Amersfoort LEUSDEN Puzzelrit AMBC leusder krant: Jokaal Je Sei Do houdt generale voor kampioenscha dens hoorzitting afgelopen vrijdag: ilp-offïcier van justitie Van Doorn heeft klacht inmiddels al geseponeerd: Koeler ter week in degemeede/ WOENSDAG 21 MEI 1986 plaatselijk nieuws DEN - Vrijdag werd in het gemeentehuis een hoorzii- gehouden over volkstuinen aan de Tabakssteeg. B in de gemeente Leusden hadden aanwonenden van errein, vnl. van de Julianalaan te Leusden-Zuid, uit- digd om te "horen" hoe men over deze volkstuinen en welke bezwaren men heeft tegen de exploitatie iaat hier om een gebied olgens het bestemmings- uitsluitend gebruikt mag en voor agrarische doel- i. if staan voor de beslissing: onmiddellijke ingang de tuinen ontruimen en op- öf "gedogen" tot het van de oogsttijd, met als ilijke uiterste datum 1 ok- tweede mogelijkheid is jan door de achter de rug zaaitijd, met als gevolg gedijende groenten in lkstuintjes. leel gesproken zijn alle en het eens over het feit le aanleg van volkstuinen aan de Tabakssteeg in strijd is met het bestemmingsplan. Een aantal aanwonenden stelt B W voor een compromis te slui ten en de exploitatie van de tui nen tot 1 oktober "door de vin gers te zien" Anderen zijn van mening dat aan datgene wat il legaal is, zo spoedig mogelijk een halt moet worden toege roepen. De eigenaar van het volkstui nencomplex, agrariër J. van Loenen, heeft de aanwonenden voorafgaande aan het gesprek dat zij met de gemeente had den, een brief doen toekomen. Hij schetste in dat schrijven en kele beperkingen die hij zijn huurders heeft opgelegd, zoals Belangstelling was er wel van de kant van de omwonenden. Burgemeester Rademaker - op de rug gezien - houdt de stand van zaken bij. o.a. het verbod op het plaatsen van schuurtjes en kassen, het niet aanwezig mogen zijn van matenalen als plastic, golfpla ten, hout e.d. Het bezwaar van enkele aanwo nenden was, dat ondanks het feit dat de huurders zich eraan zouden moeten houden, deze beperkingen slecht worden na geleefd (aanwezigheid van au to's, plastic, autogetoeter etc). Nadat de bezwaren en menin gen van de aanwezigen ge hoord zijn, bleek dat een ge deelte van hen de volkstuinen per direkt wil laten ontruimen en een ander gedeelte zijn goedkeuring hecht aan "gedo gen" tot 1 oktober Er werd nog opgemerkt dat de aanwezigen een "Salomons oordeel" moes ten vellen. Burgemeester Rade maker onderstreepte nogmaals zijn stelling dat het college de beslissing moet nemen en dat de meningen die gehoord zijn meegenomen zouden worden in de besluitvorming. Vanaf de publieke tnbune werd commentaar gegeven door een vertegenwoordiger van de Stichting Volkstuinen Complexen Leusden. Hij be treurde het feit dat de stichting in dezen niet benaderd was om adviezen te geven en pleitte er dan ook bij de gemeente voor, om zo spoedig mogelijk te zor gen voor een nieuw volkstui nencomplex in Leusden, om zo de vele gegadigden de kans te geven hun eigen volkstuin te exploiteren. automobilist, die in teveld aangehouden d, bleek zonder verze ng te rijden en zonder ekening op het kente- jewijs dat de auto voor- was van een gasinstal- die zitting van 15 mei -de hij aan dat hij - al- is wat betreft het onver- ■rd rijden - onschuldig omdat hij een vervan- de verzekering had ge- sn voor zijn vrachtwa- Dit houdt in dat men, m geval van tijdelijk buiten werking zijn van de eigen wagen, eveneens verzekerd is als er zo lang met een soortgelijke auto - in dit ge val dus een vrachtwagen - ge reden wordt, die niet van de verzekerde zelf mag zijn. Aan die laatste voorwaarde was vol daan, want verdachte had met de auto van zijn broer gereden nadat zijn vrachtwagen stuk was gegaan. Dit was echter geen "soortge lijke" auto geweest, maar een gewone personenwagen, die dus niet ter vervanging ge bruikt mocht worden volgens de verzekeringsvoorwaarden "Maar" zei verdachte, "ik heb hem wel gebruikt als vracht auto voor mijn werk en dat heb ik ook aan de tussenpersoon van de verzekeringsmaat schappij gemeld. Ik ben dus echt te goeder trouw ge weest". Dit moest dan maar nagetrok ken worden, vond de kan tonrechter, door de tussenper soon als getuige op te roepen. Besloten werd om voor dit doel de zaak aan te houden. Een automonteur die zijn oude auto inruilde voor een zo moge lijk nog oudere, kwam net te laat tot de ontdekking dat zijn nieuwe aanschaf een miskoop bleek te zijn. Na de eerste drie kilometer njden met zijn "nieuwe" wagen trapte hij al door de rem, waardoor de poli tie er aan te pas moest komen. Toen bleek er zo veel aan te mankeren dat hij ter plekke maar afstand van de auto ge daan had. Omdat, behalve de auto, ook de papieren niet deugden, stond hij nu ook nog voor het gerecht, waar hij niet zo veel begrip ontmoette voor zijn verhaal dat hij de gegevens nog net niet aan de verzeke ringsmaatschappij had doorge geven, maar dat hij dat wel die dag had willen doen. "Aan goede voornemens heb ben we niet veel" vond de offi cier "en voor een automonteur valt het me toch tegen dat hij in een dergelijke auto stapt". Ge zien zijn moeilijke financiële omstandigheden kreeg hij een gedeelte van de boete voor waardelijk. Hij moest nu 200 betalen voor het onverzekerd rijden en 100,- voor het ont breken van deel III. Als voorwaardelijke straf bleef er nog 300,- boven zijn hoofd hangen met een proeftijd van 2 jaar. Dit bedrag vervalt als hij zich inmiddels niet in soortge lijke avonturen gestort heeft Bij het rechtsafslaan met zijn auto had een inwoner van Amersfoort een bromfietser "gehinderd", zoals het jargon luidt. Dat hinderen had tot ge volg gehad dat twee jongens, samen op één brommer, geval len waren en letsel hadden op gelopen. De schade aan zijn auto had verdachte 3700,- gekost. "Ik rijd al 35 jaar en ik heb nog nooit iets gehad" verzekerde hij de kantonrechter talloze ma- i len. "Ik heb wel degelijk goed gekeken, maar er kwam niets aan. Ze moeten ontzettend hard gereden hebben". "Bij rechtsafslaan moet een auto snelheid minderen, waar door een brommer inhaalt. Het feit dat uw Peugeot rechts be schadigd is en niet aan de ach terkant maakt de situatie toch vrij duidelijk. Dit, plus de getui- i genverklanngen leveren vol doende bewijs" en de kan tonrechter veroordeelde, con form de eis, tot 150,-boete. Iemand uit Amersfoort had op een invalidenparkeerplaats ge parkeerd, zonder een daarvoor vereiste vergunning te hebben. "Maar de waterslang was ge sprongen" verklaarde ver dachte, "en waar laat je op za terdagmiddag je auto zo gauw9'' Nader aan de tand ge voeld bleek verdachte echter ook even een boodschap ge daan te hebben en vervolgens te zijn weggereden naar een benzinepomp "Dat noem ik dan toch geen acute noodsituatie" vond de kantonrechter en veroordeelde conform de eis tot 50,-. ACHTERVELD - De AMBC orga niseert zondag 25 mei weer een puzzelnt. De lengte van de nt is ongeveer 40 km. De uitzetter is dhr. EUSDEN - De echtgenote van burgemeester J. W. M. emaker is afgelopen vrijdag bij een levensmiddelenzaak in keicentrum De Biezenkamp aangehouden op verdenking winkeldiefstal. Volgens adjudant Van Doorn van de sdense Rijkspolitie is dat echter niet terecht gebeurd. Er sprake zijn geweest van een misverstand. Dat staat dan ter lijnrecht tegenover de verklaring van de eigenaar/ icteur van de betrokken winkel, Ton Aldenzee. Hoe dan ook, dacht van de heer Aldenzee is inmiddels geseponeerd. Iets, op zich niets bijzonders is, het gebeurt veel bij klachten ike winkeldiefstal. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Martin Hermens, Hans Mosterd (eindredaktie) Redaktie-secretariaat: Boudwina de Boer. Mia Veen Hoofdredaktie: Bert Vos Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12.00 uur. voor het donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17.00 uur Telefoon 033-941495 (administratie); 941494 (redaktie) Abonnementsgeld: 65.60 per jaar, 33.30 per half jaar. 16.90 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: 0e meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B.V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. Nabestellen kost 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 10,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. Adjudant Van Doorn liet desge vraagd weten, dat er sprake was geweest van een misverstand. Me vrouw Rademaker had boodschap pen m haar tas, waarvan zij in de vaste veronderstelling verkeerde, dat ze betaald waren. „Als hulp officier van justitie heb ik het recht, om dit soort zaken te seponeren. Dat is in dit geval dan ook gebeurd. Er was mijns inziens geen enkele reden, om een proces verbaal op te maken," aldus de heer Van Doorn. Op onze vraag inzake overleg met de Officier van Justitie ant woordde de heer Van Doorn, dat hij dat overleg met had gehad. „Dat was ook niet nodig. Als hulpofficier mag ik dit soort zaken zelf beoorde len, en nogmaals, er was geen aanleiding om er verder op in te gaan. Mogelijk, dat er in de toekomst nog overleg met de officier van justitie volgen zal, zo deelde de heer Van Doorn nog mee. Maar dan zal dat niet speciaal over deze zaak gaan. Dat het terloops nog eens ter sprake zal komen, valt niet mt te sluiten," aldus de adjudant. Omdat het om een misverstand ging, wordt de zaak overigens evenmin geregi streerd. VERMOEDEN Mevrouw Rademaker werd afge lopen vnjdag door de eigenaar/ directeur van een levenmiddelen zaak in De Biezenkamp vanaf het parkeerterrein naar zijn kantoor geroepen. Daar bleek, dat zij een aantal artikelen had meegenomen, dat met aan de kassa was afgere kend. Eigenaar/directeur Ton Alden zee: „Ik vind het bijzonder verve lend, dat dit in de publiciteit komt. Ik heb na het voorval, afgelopen vrijdag, het personeel bij elkaar geroepen en gezegd: „Mensen la ten we dit nou niet op straat bren gen. Daar is niemand mee ge diend." Maar ja, er waren omstan ders aanwezig, en de klanten weten hier heus wel wat er aan de hand is, als er iemand op mijn kantoor zit. Dus tegenhouden doe je zoiets met. En meer kon ik ook met doen." De gang van zaken, zoals de heer Aldenzee die schetst, maakt echter wel duidelijk, dat men in deze kwestie niet over éen nacht ijs gegaan is. om tot een centrale registratie te komen. Want de praktijk is, op het moment dat iemand wel tien keer „voor de eerste keer" op winkel diefstal kan worden betrapt, zonder dat dat tot vervolging leidt." PUBLICITEIT De heer Aldenzee betreurt het, dat de zaak nu toch in de publiciteit is gekomen." Ik heb eraan gedaan, wat ik kon. Het zou een beetje ongepast zijn, wat rruj betreft, om nu eens lekker een rel te schoppen. Maar laat men het in de publiciteit maar afhandelen, dan is het het snelste achter de rug. Gezien hun positie, zijn de betrokkenen natuur lijk erg kwetsbaar. Maar aan de andere kant moeten ze daar dan ook rekening mee houden. Als iedereen je kent, moet je nu een maal wat op je tellen passen," aldus de heer Aldenzee. Groepscommandant adjudant Van Doorn, tevens hulp-officier van jus titie, beoordeelde de klacht als een misverstand en achtte dat aanlei- dmg om de klacht te seponeren. „We hebben m toenemende ma te met winkeldiefstal te maken," aldus de heer Aldenzee. „De zoge- naamde winkellekkage neemt grovere vormen aan. Iedere week heb ik wel twee of drie klanten, waar speciaal op wordt gelet. Daar hebben we binnen ons bedrijf een eigen systeem voor." „Ik kan u verzekeren, dat we niet zo maar, zonder reden, achter ie- mand aan gaan, en zeker niet ach ter zó iemand. En je haalt ook met zo I maar iemand van de straat naar je j kantoor. Toen bleek, dat de zaak niet klopte, dan sta je wel even voor een dilemma. Maar ik heb ge meend, om haar hetzelfde te moe ten behandelen, als een ander. En dat betekent dat ik formeel een klacht heb ingediend." ERVARING „Of er proces verbaal is opge maakt, weet ik met," aldus de heer Aldenzee. „Daar is de politie na tuurlijk vrij m. En de ervaring leert me, dat m een groot aantal gevallen, waarin sprake is van de eerste keer dat iemand een winkeldiefstal be gaat, de zaak geseponeerd wordt, i Het wordt dan afgedaan met een aantekening. Zoals u misschien weet, heeft staatssecretaris Van Zeil net geld beschikbaar gesteld door Jan Versteegt Zoals vorige week al ver wacht, zijn de Pinksterdagen goed uitgevallen. Het voor ziene koufront passeerde net op tijd, om zondag weer goed weer te brengen. Mijn plaatsgenoot Antoon Hak was de eerste, die mij wees op de prachtige „halo" (kring om de zon), die zater dag langdurig was te zien. Ook maandag deed zich dat verschijnsel voor. Toch nog een verlate „IJs- heilige" in het noorden van ons land. Daar waren zater dagochtend de velden wit, terwijl in Eelde -4,7 graden werd gemeten. Nu het weer van deze week. Zoals de gegevens van dinsdagmorgen aangeven, zijn we inmiddels in belang rijk koelere lucht terecht ge komen, na de passage van een onweerstoring, afgelo pen nacht. Die koelere lucht wint ver der terrein. Het weerbeeld blijft wisselvallig, waarbij perioden met zon worden af gewisseld door buien of re gen van langere duur. De temperatuur is normaal voor de tijd van het jaar, of iets daaronder. Omdat het hoge- drukgebied bij de Azoren zich handhaaft, en een sterke positie blijft innemen, zuidelijk van ons, zal een ernstige verslechtering van het weer in ons land uitblij ven. De uiteindelijke positie van het genoemde hogedruk- gebied kan bepalend zijn voor het verloop van de zo mer van dit jaar. Ik kom daar nog op terug. A. Duits mt Putten. Er wordt gere den onder een eigen reglement. Tijdens het rekenen zal om de tijd te korten weer een bingo wor- den gespeeld. Zowel voor de bingo als voor de nt is weer een aantal mooie prijzen beschikbaar. In- schnjven vanaf 13.30 uur in hotel de Roskam. Over de hoogte van het bedrag, dat met de diefstal was gemoeid, wilde hij geen preciese medede ling doen. „Ik weet het bedrag natuurlijk wel, maar dat houd ik voor mezelf. Maar als we uitgaan van een gemiddeld bedrag van vijftien gulden per geconstateerd geval, kan ik wel zeggen dat het hier ging om meer dan een veel voud van dat bedrag. Het was vnj hoog." De verklaring van mevrouw Rademaker was voor adjudant Van Doorn in zijn functie als hulp-officier van justitie in elk geval voldoende aanleiding, om de zaak - zonder registratie - te seponeren. Daarbij toonde de heer Van Doorn zich uiterst te rughoudend met betrekking tot de wijze waarop de zaak in de publiciteit is gekomen. „De wijze waarop het in de publiciteit is gekomen, vind ik heel treurig," aldus adjudant Van Doorn. Daar mee doelde hij op een artikel in een hier ter plaatse verschijnend dagblad van afgelopen dinsdag. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: - aktuele berichten - dagelijkse agenda's - sport - aïctiviteiten jeugd en jongeren - aankondigingen verenigingen - openingstijden bibliotheken - felicitatie-rubriek - vraag-en aanbod-rubrieken voor partilculieren en bedrijfsleven - filmagenda Amersfoort - openbaar vervoer - advertenties In het weekeinde: - sportagenda - weekeind-agenda - uitgaanstips Amersfoort - filmagenda - openbaar vervoer - medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeën of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495 Van harte! Dagelijks felicitatie-nibnek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tanef van 5,- per dag (tot maximaal 2 regels). Niet-abonnees: 7,50 per dag (tot maximaal 2 regels). Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde pnjzen op kontraktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren. Tarief: eerste twee regels 12,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. Kabel-Spots Kleine advertenties voor bedrijven e.d. Zonder logo's of afbeeldingen. Tarief: van 1 tot maximaal 5 regels 75,- per dag. Alleen tegen kontante betaling bij opgave tekst op ons kantoor. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kanaal 4. LEUSDEN - Ter voorbereiding op de nationale kampioen schappen houdt Ju Sei Do uit Leusden zaterdag 24 mei een demonstratie aerobic dancing. Daaraan neemt het team deel, dat op 31 mei op de kampioen schappen in Nijverdal de Leus- dense eer hoog zal proberen te houden. Dat team bestaat uit acht personen, onder leiding van Ria Abels. De demonstratie op zaterdag 24 mei begint om 13.00 uur en wordt gehouden in de sportac commodatie van Ju Sei Do aan de Burgemeester De Beaufort- weg 63. Belangstellenden kun nen daar kennis nemen van het programma, dat de Leusdena- ren op de nationale kampioen schappen zullen presenteren, aangezien deze demonstratie ook bedoeld is als een gene rale repetitie ACHTERVELD Donderdag 22 mei: 13.30 uur, be- jaardensoos Ons Gebouw zaterdag 24 mei: 11.00 uur fancy fair, peuterspeelzaal Klein Duimpje aan het Laantje zaterdag 24 mei: 13.30 uur, AMBC Puzzelnt, hotel de Roskam zondag 25 mei: 14.00 uur, disco de Klaveet zondag 25 mei: 10.30 uur, Kerstens voetbaltoernooi, Kerstens sport park maandag 2è mei: 20.00 uur, Volks dansen, de Moespot dinsdag 27 mei: 9.00 uur, Welfare club Zonnebloem, Ons Gebouw

Leusder Krant | 1986 | | pagina 3