O* ieusdenaar Gijs Oudshoorn minnaar bij recreanten "opspanning korfbal 3 Rabobank Q :A Ruiterbewijs voor recreatie-rijders Evert van Bentum bij sponsorloop in Achterveld letisden i istrictskampioenschap Midden-Nederland Succes voor De Singels sports r ^cursiet Sportkopij op redaktie itslagen post duivenvlucht itslagen Ons Genoegen Pon vijfde bij wereldcup Horeca Voetbal toernooi A T- Roda-sport V.V. RODA'46 BEDANKT SPONSORS SEIZOEN 85/86 Wie wordt de sporter van de maand? sportSrvm de maand Elm SPORTHUIS 7> EUSDEN - Het districts- ïpioenschap van Midden- lerland, dat afgelopen za- lag door de Pedaalridders rganiseerd werd, is op het itaire terrein van de Vlas- ers een ware slijtageslag ,-orden. Niet alleen het ire parcours eiste zijn tol, ir ook de sterke wind die deelnemers op sommige eken pal tegen hadden, k menigeen op. et aantal wielrenners dat het dtoneel voortijdig verliet was groot. Ondanks dit feit konden Dch diverse Leusdense succes genoteerd worden. Leusdenaar Gijs Oudshoorn werd bij de re creanten zelfs districtskampioen. Alleen bij de amateurs en de nieuwelingen die op het loodzware traject een hevige strijd uitvochten om de felbegeerde districtstitel, bleven Leusdenaren buiten de prij zen. Bij de veteranen werd Ed Smit vierde, kort achter winnaar Jan Sandbrink. Achtervelder Paul Os sendrijver deed bij de liefhebbers van zich spreken door als vijfde onder het finishdoek door te flitsen. Junior Niels Kleefman hield zich als dertiende m de eindrangschik king prima staande, terwijl Angeli- que Jekel bij de dames na Monique de Bruin als tweede het erepodium besteeg. Goede resultaten dus voor de Leusdenaren m het wielerpelo- ton. Alle uitslagen distnctskampioenschap- pen: Veteranen: 1. Jan Sandbnnk (Amers foort); op 40 sec. Bert Agenant (Amers foort); 3 Evert Diepeveen (Kockenen- ger); 4. Ed Smit (Leusden); 5. Leon Verzuu (De Meern); 6. Hans van der Brom (Hoogland); 7. Piet Nederlof (Woerden); 8. Wim Kruis (Leusden); 9. Hans van Dijk (Nieuwegein); 10. Wim van Koetsveld (Zeist). Liefhebbers; 1. Fred Plaggenborg (IJsselstein); 2 Ben Vlaanderen (Maars- sen), 3. Wim Vliegenthart (Utrecht); 4 Klaas Duivenvoorden (Noordwijker- hout); 5. Paul Ossendrijver (Achterveld); 6. Peter van Leeuwen (Zeist); 7. Wim Hakvoort (Eemnes); 8. Gerard Horst (Huizen), 9 Eddy van Gils (Hagestein); 10. René Boers (Hoevelaken). Recreanten (licentiehouders): 1. Gijs Oudshoom (Leusden), 2. op 10 sec. Ruud Visser (Bussum); 3. Jan Vlastuin (Scherpenzeel); 4. Jan Maarseveen (Wijk bij Duurstede); 5. Kees Kosterman (Leersum). a Nieuwelingen: 1. Pierre Tolhoek (Jaarsveld); 2 John Kuitenbrouwer (Nieuwegein); 3. Ed Borsboom (Woer den), 4. Jerry van Zoelen (Culemborg); 5 Kees Onrust (Laren); 6. Ronald Visser (Spakenburg). Junioren: 1 Marcel Kokkelkoren (Noordwijkerhout) 75 km in; 2. Arno van Boeyen (Baarn); 3. Erwin Snel (Nieuwe gein); 4 Ab Arrat (Hilversum) 5. Marco Koene (Hilversum), 6 Ron Verwey (Schalkwijk); 7 Alben Hurenkamp (Dnebergen), 8. Alfons van Alfen (Schalkwijk); 9. Ruud Meyers (Gelder- malsen); 10. Paul Doeswijk (Nieuwe gein), 11. Charles Wallen (Wouden berg); 12. Edwin van Ginkel (Baam); 13. Niels Kleefsman (Leusden), 14. Arend Groen (Bilthoven); 15. Eddy Veldhuizen (Dnebergen). Dat het een loodzwaar traject was, viel op veel gezichten af te lezen. Dames: 1. Monique de Bruin (Hoog land), 62,5 km in; 2. Angehque Jekel (Leusden); 3. Cora Westland (Bussum); 4. Aruta Hakken (Deil); 5. Betsy van Eiken (Baarn), 6. Ingnd Blaschke (Hui- 7PnV 7 Sandra Raven fDeilY Amateurs; 1 Arjan Jagt (Woubrug- ge); 2. Marcel Gerritsen (Hooglander veen); 3. Herman Winkel (Schalkwijk); 4. Arie van Diermen (Spakenburg), 5. Ben Broekhuisen (Amersfoon); 6. Sjon Lieverst (Bussum); 7 Peter Huygens (Amersfoort); 8. Gijs Nederlof (Utrecht); 9. Theo Franken (Barneveld); 10. Ane Brandse (Vreeland); 11. Dick van Dalen (Amersfoon); 12. Herman Hofs (Voort huizen); 13. Hans Voorn (Hilversum); 14. Gerard van Dijk (Harmeien); 15. Stef Smit (Soest); 16. Ben van Leijen (Wage- ningen), 17. Arie van Wijngaarden (Montfoort); 18. Martin van Baak (Lin- schoten); 19. Ruud Strik (Werkhoven); 20. Thijs van der Brink (Voorthuizen). EUSDEN - De korfbalcompetitie in de landelijke promo- tlasse B zal in het komende slotweekeinde bol staan van nning; sterker nog: topspanning. Doordat ROG tijdens het ksterweekeinde Blauw Wit Heerenveen met nipte cijfers 1) wist terug te wijzen en zich daarmee krampachtig aan de tste strohalm wist vast te klampen, is de strijd in de onderste ionen nog immer volledig open. LEUSDEN - Vooruitlopend op het te verwachten besluit van het ministerie van Land bouw om het ruiterbewijs ver plicht te stellen voor elke rui ter hebben leden van Pony club Nieuwe Hagenauwe het examen in Stalhouderij Kraay te Soest met goed gevolg afge legd. Met dit ruiterbewijs, vergelijkbaar met het auto rijbewijs, kunnen zij nu overal in den lande terecht op land goederen en boswachterijen waar ruiterpaden zijn. De opleiding hiertoe hebben zij genoten op de thuisbasis, manege Het Centrum aan de'Asschatterweg (nabij het Valleikanaal). De ge slaagden zijn: M. C. Kraaymaat, J. Peters, M. van Peursen, J. K. Rond, M. T. Roos, C. de Ruig, N. E. Tania, A. W. Wittenberg en M. L. C. v. Zandwijk. SPELLETJES Op het feestelijk aandoende ter- rem van manege Het Centrum is afgelopen maandag met groot suk- ses en onder prachtige weersom standigheden de spelletjesdag ver lopen voor onze jongere leden. Naast het vele plezier werden de tests op rijvaardigheid als een posi tief onderdeel ervaren, hetgeen herhaling zeker maakt. Ook ver schillende met-leden hebben met veel plezier deelgenomen. WEDSTRIJD Op tweede pinksterdag heb ben drie leden van de ponyclub met wisselend sukses deelgeno men aan een nationale wedstrijd te Ede. In een deelnemersveld van achttien ruiters eindigde Joke Pe ters op de zesde plaats bij het springen m de B-categorie, met Fjirke. Bij de dressuur-wedstnjden B-categone behaalden zowel Caro- la Keddeman als Mart ine Kraay maat 114 punten met Petra ACHTERVELD - Op tweede pinksterdag hield ponyclub De Hooglandertjes een con cours. Dit vond plaats onder ideale weersomstandigheden. Enkele pony-ruiters van de Singels uit Achterveld namen aan dit concours deel. Angelique Gerritsen behaalde met haar pony Jacqueline m de B-dressuur 124 punten. Ze kreeg hiervoor één winstpunt, waardoor ze in totaal vijf winstpunten in de B-dressuur heeft. Dit heeft tot ge volg dat ze nu over gaat naar de L-dxessuur. distnctskampioenschap werd een ware slijtageslag. et verblijf van Heerenveen op één na hoogste landelijke nivo gt weliswaar aan het bekende en draadje, maar ook de iuw-Witten" hebben nog over- ngskansen. Winst op de Sper- s is dan wel een must in de hoop de overige kandidaten, waaron- Antilopen, punten laten liggen, dat zal gebeuren, valt net zo iüijk te voorspellen als de winst Heerenveen zelf. innen bij het Rotterdamse rwers, dat samen met kam- sn Wordt Kwiek vnjuit kan spe- ls zeker geen fluitje van een L Kortom, Heerenveen ligt bijna eslagen positie. 'ie wordt degradant nummer twee, is dan de resterende ham vraag, waarover Antilopen zich on der andere zorgen mag maken. Willen de Leusdenaren een even tuele na-competitie voorkomen, dan zullen ze bij ROG m Groningen minimaal gelijk moeten spelen. Geen onmogelijke opgave voor de keurtroepen van Kees van Buren zo op het eerste gezicht. De dames en heren zijn in de winrung-mood en zullen alles m het werk stellen om de ferme eindsprint die tegen Ons Eibernest werd ingezet met een zege te voltooien. Toch is het uitkijken geblazen, want de Gronin gers hebben een punt nodig om een eventuele beslissingswedstrijd uit het vuur te slepen tegen bijvoor beeld Stansfnes dat tegen Wordt Kwiek kansloos lijkt, of Ons Eiber nest dat bij het Amsterdamse DTV ook nergens op hoeft te rekenen. Deze clubs hebben echter een voordeel. De uitslag van ROG con tra Antilopen is bekend als ze aan de laatste loodjes gaan beginnen. Het is voor Antilopen dan ook zaak om zelf het karwei als debutant te voltooien, zodat op de terugweg m de bus alvast een klem feestje kan worden gevierd met Kees van Bu ren als stralend middelpunt. Want hij was degene die nimmer twijfel de aan de capaciteiten van zijn groep en ook m de mmdere perio de volhield dat Antilopen voor geen enkele ploeg op kampioen Wordt Kwiek na hoefde onder te doen. Indien Antilopen met een beetje mazzel ook de derde plaats nog weet te bemachtigen, kan zijn eer ste seizoen als hoofdtrainer hele maal niet meer stuk, Uitslagen inhaalweekend: BE Heerenveen - ROG 10-11 Stand Promotieklasse B: Wordt Kwiek (kamp.) 13-23 Sperwers 13-16 DTV 13-12 Antilopen 13-11 Stanfnes 13-11 Ons Eibernest 13-11 ROG 13-10 BW Heerenveen 13-9 Programma slotronde: 24-5-'86 ROG - Antilopen 25-5-'86 Sperwers - BW Heerenveen DTV - Ons Eibernest Stanfnes - Wordt Kwiek ACHTERVELD - In verband met het 40-jarig jubileum van sportvereniging S.V.A. zal op za terdag 14 juni op het Kersten sportpark een sponsorloop wor den gehouden. Voor zover be kend is er nu al veel belangstel ling voor dit spektakel. Er wordt momenteel veel getraind. Als grote trekpleister heeft het orga niserend comité in samenwer king met firma De Vor Evert van Benthem voor deze sponsorloop weten te strikken. Hij wordt om 16.00 uur m Achter veld verwacht, waarna het mogelijk met een tractor naar het sportter rein wordt gereden. Naast Evert van Benthem zullen er ook een groot aantal oud-voetbaltrainers van S.V.A. aanwezig zijn. De Hin- derfelder Musikanten zullen voor de muzikale noot zorgen. De deel nemers kunnen hun inschrijvings formulieren inleveren op 27, 28 en 29 mei in de kantine van S.V.A. op het Kerstenssportpark. Degenen die zich nog niet hebben aange- Roda-Sporthet doorgaans goed en prettig leesbare contact blad van de Leusdense voetbal club, vergde wat betreft de onlangs verschenen jongste en ongedateer de editie veel geduld en fantasie in het gebruik. De roodzwarte redac tie vroeg begrip voor de als een vorm van hand- en spandienst door de zaterdagselectie verzorgde dun uitgevallen uitgave. Dat viel op het eerste gezicht nogal mee: 14 twee zijdig bedrukte A-viertjes zijn nog altijd 28 pagina's inhoud. Er zijn legio bladen en blaadjes met een geringere omvang. Helaas was in „mijn"Roda-Sport ruim de helft van de inhoud in duplo aanwezig. Nog erger was echter, dat de genummerde pagina's niet de juiste volgorde hadden gekre gen, hetgeen bij verwijzingen als „zie vervolg op blz. zoveel" en „voortzetting van enz." tot proble men kon leiden. Wie met beter wist zou gedacht hebben, dat de voet ballers hun activiteiten beter tot de respectievehjke velden hadden kunnen beperken, doch daar was het ook maar knudde-met-een rietje. Gelukkig niet alleen kommer en kwel in het Buirungparker clubblad- het voorlopige feestprogramma ter gelegenheid van het 40-jang be staan van Roda is bepaald op 15 t/m 20 september en hulde verdient het voetbalbestuur voor de terugkomst op een eerder geplande onzahge bedoeling. Zaterdag 1 zou uit het prestatieve voetbalgebeuren te ruggetrokken worden - de absurde gedachte alleen al! - en met de zondagploeg moest de KNVB wor den bereikt. Bij Roda's achterban zegevierde echter het gezonde ver stand! Een grote massa Rodianen was falikant tegen de plannen en die gaan nu gelukkig met door. Met zowel de zaterdag- als de zondag formatie streeft men nu weer naar de „grote Bond". Wellicht hebben de vroegere plannen het vertrek van trainer Kapenga bevorderd. Dat is jammer, maar het siert het Roda-bestuur, dat men de schade tot daar wil beperken. De moed om terug te komen op een verkeerd beleid verdient een ieders bewon- dermg. Samen op weg naar de KNVB moet nu aller uitgangspunt zijn! (539) PC meld en toch willen meedoen, kun nen zich op genoemde data alsnog inschrijven, als loper, maar ook als sponsor. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot Hans v.d. Goes, Bisschop van Dieststraat 3, tel. 03425-1686. LEUSDEN - In verband met de vakantie van onze sport- medewerker Henk-Jan West- land wordt de sport-corres- pondenten verzocht, hun ko pij komende week in te leve ren op het kantoor van de Leusder Krant, aan de As- schatterweg. jEUSDEN - De duiven «sten afgelopen zaterdag afstand van ongeveer 290 imeter vliegen. De weers- standigheden waren van s aard, dat de duiven al om uur gelost konden wor- Met een zuidoosten wind ie staart behaalden zij een gemiddelde snelheid van zo'n 73 kilometer per uur. De eer ste duif werd geklokt om 11.58.03 uur door de combina tie Albert-Hein. De laatste prijswinnende duif werd ge klokt om 12.32.16 uur. De uilslag van de wedvlucht van Bapaume van ii-v-ou <ua voigt; Comb. Alben-Hem 1. 15, 17, 39. 67, 68, W Vnjhoef 2. 2S, 50, 64, 92; A F. Dielers 3,4,14,38,71,77.83; P. Lambrechts sr 5, 33, 80; Buters-Elverding 6, 10, 30, 36, 44; Comb. Bnj-Bra 7, 22,26, 31, 52,62,63, 79, 88,89, 90, J. Voorburg 8. 11. 18.27,49, S4 65; B. Peters 9, 12, 19, 20. 23. 28., 35, 42, 58, 59. 60, 72. 73; J. Damen 13, 74, Comb Valkenhoel 16, 29, 34. 43, 45, 53; Blom- Tijmensen 21, 40, 46, 55. 75, 85. G Lambrechts 24,32,37,78; H. Lambrechts 41, 61, 86; A v Valkengoed 47, G. Dieters 48, 57, 66. 70, 76, 82, 84. 87, J Pouw 51, 56, 69, 81; Mevr Blom 91 'CHTERVELD - Veertien leden Ons Genoegen namen aan de tolinge schietwedstrijd deel. Er ditmaal heel goed geschoten, schutters kwamen ditmaal niet *den de 80 punten. uilslagen waren: kVerburg 98 G. Tolboom 92 s Voskuilen 92 ?Smink 89 1J- van Ruitenbeek 88 ^Wittebrood 87 7. J. Blom 8 J. Voskuilen 8. J. van Nimwegen 8. A. Vlug 11. B. van de Hengel 12. W van de Kletersteeg 12. J E van Hamersveld 14. W J.Lagerweij 2. Jerry van Nim wegen 70 2. Frank van Dijk 70 4 Richard van de Wetering 57 5. Gert Daatselaar 45 6. Laurens van de Ven 43 LEUSDEN - Het voetbalteam van Pon Voorwaarts heeft onlangs een uitstekende prestatie geleverd. Bij het wereldcuptoernooi in Ensche de waaraan niet minder dan 68 personen de strijd aanbonden, wis ten de Leusdenaren een vijfde plaats te behalen. Pas in de kwartfi nale werd Pon Voorwaarts door Tampere uitgeschakeld. In de pou lewedstrijden liepen de „Ponners" als een geoliede motor over de Europese tegenstrevers heen. Open triathlontraining Wie een redelijke conditie heeft en wel eens kennis wil maken mei de drie iriathlon-onderdelen kan zaterdag 23 mei bij AV Tnathion terecht. Deze vereniging houdt vanaf 9.00 uur een „open" training met zwemmen, fietsen en lopen De start is bij zwembad Liendert Voor meer informatie kan men bellen 622761 en 729569 IVN-fietstocht Zeider door polder Het instituut voor natuurbescher- rrungsedukatie (IVN) organiseert op zondag 25 mei een fietstocht door de polder Zeldert te Hoogland. Het thema voor deze tocht is: natuur en ruilverka veling. Tijdens deze ongeveer twee uren durende fietstocht zal daar aandacht aan worden besteed. De start is om 14,00 uur vanaf de kruising Bun- schoterstraat/Coelhorsterweg (advertentie) Bij de junioren-schutters waren er slechts zes deelnemers. Ook hier werd heel goed geschoten. De uitslagen waren 1. Timo van Valkengoed 71 ACHTERVELD - Gezien het suc ces van vorig jaar wordt er ook dit jaar weer een Horeca-Voetbaltoer- nooi gehouden. Dit zal plaats vin den op woensdag 28 mei op het Kerstensportpark te Achterveld, De aanvang is om 18.30 uur en de toegang is gratis. Aan dit toernooi nemen acht horeca-bedrijven uit Achterveld en omgeving deel. Het belooft een interessant voetbal spektakel te worden. LEUSDEN BAKKERIJ EVERARD v.d. HENGEL SPORTHUIS PIM BERGHUIZEN CAFÉ DE SWARTESTEEGH METSELBEDRIJF GEBR. v.'t KLOOSTER SLIJTERIJ HERMAN v.d. HENGEL STUCADOORSBEDRIJF GROENESTEIN SPORT-INN JAN STREUER FRUITHANDEL CO ROEST BEN BECKMAN INSTRUMENTS BOUWONDERNEMING T. v.d. BELT v.d. KLETERSTEEG'S BAKKERIJEN CAFÉ-RESTAURANT DE KEUS IS AAN U LEUSDEN - „SPORTER VAN DE MAAND'' Dat ls de titel die de sportredaktie van de Leusder Krant ln samenwerking met Pim Berghuizen van het gelljkna- mlge sporthuis op de Hamershof geeft aan de man of vrouw. Jongen of meisje die gedurende een bepaalde kalendermaand op een of andere wijze ln positieve zin ls opgevallen Alle sporters uit Leusden. ongeacht leeftijd of sport, komen voor deze maandelijkse verkiezing in aanmer king De uitverkoren sporter van de maand komt met foto in de krant en ontvangt uit handen van Pim Berghuizen een passend sportartikel naast de Leusder Krant Sporter van de maand-bokaal Iedereen mag suggesties doen en namen Inzenden. Ons adres Sportredaktie Leusder Krant. Asschatterweg 19 of postbus 11 Aan het eind van het seizoen, in mei 1986, zal de sporter van het jaar worden gekozen Over de keuze is geen correspondentie mogelijk Doe mee! Lever uw suggestie in lk ben van mening, dat tot sporter van de maand dient te v/orden gekozen Naam: Aard van de sport. Naam sportvereniging Omdat Mijn naam is Adres Formulier kan iedere maand ingezonden worden tot en met de laatste dinsdag van die maand. Ons adres is: Sportredaktie Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leus den-centrum Winkelcentrum Hamershof-Leusden Tel. 033-945263. f\ V N

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7