■eusder krant sterke start Haaien op ringkampioenschappen LTV Leusden kampioen oda wint Kerstenstoernooi Jrote belangstelling oor jeugd-toernooi nelschaaktoernooi oor twaalfde maal Vierde KORFBAL BALANS ester Marsman en Rogier Tolboom Kringkampioen: hterveld eindigt als vierde Uitslag AMBC-grasrit Uitslagen dames- schieten merschaak in volle gang Zwarte Roodstaart Showmodellen-uitverkoop bij Buningh ISDAG 27 MEI 1986 Si 7 est succesvol dit week- is Chester Marsman met cringkampioenschappen 200 m wisselslag, jon- S9/'68 in 2.23.6 en op de vlinderslag m 1.03.1. Bo- werd Chester nog 2 erde op 200 m rugslag in ;n op de 400 m vnje slag B. est opmerkelijke presta- 'd door Rogier Tolboom rd op de 100 m vrije slag onder 10 jaar. Rogier met meters voorsprong ampioen in een nieuwe ordtijd van 1.10.9 waar- ij het clubrecord van Jan DEN - Afgelopen zaterdag en vrijdag zijn in het ondsenbad Amersfoort en in 't Valleibad te Vee- al de eerste twee van de vijf zwemwedstrijden in ider van de kringkampioenschappen van de Kring ht 1986 gehouden. De afvaardiging van de Leus- zwem- en polovereniging De Haaien ging goed van Maar liefst drie pupillen van Jules Baars werden tampioen, 5 maal werd een Haai tweede en 4 maal en bovendien werd nog een formidabel clubrecord terd. Willem van Dijk met bijna 3 se conden verbeterde. Met deze tijd neemt Rogier een toppos- tiei in op de landelijke ranglijst in zijn leeftijdscategorie nl. de tweede plaats. Helaas kon Ro gier zich twee maanden gele den niet voor de HK kwalifice ren vanwege een gebroken middenhandsbeentje Jan Willem van Dijk was dit weekend ook goed op dreef. Op alle dne de zwemnummers waarop hij uitkwam behaalde Jan Willem een zilveren plak. Op de 100 m vlinderslag jon gens '75 werd Jan Willem tweede achter Willem v.d. Sluys van VZC in een nieuwe persoonlijke tijd van 1 26.4. De tijd op de 100 m schoolslag van Jan Willem viel enigszins tegen. Met een tijd van 1.37.3 werd hij toch nog fraai tweede. Op de 200 m wisselslag kwam hij qua tijd beter uit de verf, met 2.59.6 dook hij voor het eerst onder de 3 minuten en veroverde daarmee wederom achter Willem v.d. Sluys een tweede plaats. Een zilveren plaats werd ook veroverd door Saskia Helsdin- gen en Yolanda van Doornik. Yolanda werd tweede op de 100 m vlinderslag meisjes '74 in 1.20.2. Saskia behaalde onver wacht een fraaie tweede plaats op de 200 m wisselslag m. '75 in 3.06.1 (3.07.9). Saskia ging nl. als vijfde geplaatste van start. De 100 m vlinderslag j. '71 leverde eveneens onverwacht een ere plaats op voor Peter Toes. Peter ging eveneens als vijfde ge plaatste van start maar eindigde in 1.12.6(1.13.1)als derde. De laatste, ereplaats van dit Jan Willem van Dijk: dne maal zilver. weekend ot Peter gezegd de eerste werd behaald door Ta mara van Gorkom. Op de 100 m schoolslag meisjes 1975 werd Tamara derde in 1.35.6. Net naast de prijzen grepen Ru ben Tolboom op de 100 m schoolslag j. '74 in 1.32.2 en Si- mone Sybrandy op de 100 m vlinderslag m. '74 in 1.23.3 (1.24.3). Slechts met genng ver schil werden ze vierde. Over het zwemmen van de ove rige Haaien was trainer/coach Jules Baars ook tevreden. Be dacht moet worden dat alleen de snelste acht van de Kring Utrecht op elk nummer mogen uitkomen. In totaal mogen de Haaien bij deze kampioen schappen 85 maal starten. Het geen aanzienlijk meer is dan vorig jaar Overige uitslagen: Sandra v. Wegen, 100 m rug slag m.o. 10 j., 1.40.5 Saskia Helsdingen, 100 m vlin derslag m. '75, 1.33.9 Rob v Wegen, 100 m vlinder slag j. '72, 1.21.5 Adinda Kelder. 200 m school slag m. '71, 3.21.3 Rob v. Wegen, 400 m vrije slag j. '72,5.04.9 Danny Alewijn, 100 m school slag m. '75. 1.39.6 Yolanda v. Doornik, 100 m schoolslag m. '74, 1.37.1 Rogier Tolboom, 100 m rugslag j.o. 10j., 1.32.9 Ruben Tolboom, 100 m vlinder slag j. '74. 1.26.0 Kirsten Ruitenbeek, 100 m vlin derslag! m. '73, 1.22.8 Marjolijn v. Dijk, 100 m vlinder m. '72, 1 25.3 Rob v. Wegen, 200 m rugslag j. '72,2.51.0 Reed op de vijfde speeldag heeft Leusden kans gezien zich te verzekeren van het kampioenschap in de 4e klasse. Gezien de stand van zaken in deze kompetitie kon men reeds na het tweede enkelspel de kampioenen feliciteren. Tegenstander Meyenhagen 3 had, zeer sportief, de bloe men al bij de hand. set was het onvermijdelijke ge volg. Na met een 3-1 voorsprong uit de singles te zijn gekomen, was de druk er bij Leusden volledig af. De dubbels en mixen wer den frank en vrij gespeeld wat erin resulteerde dat geen en kele partij meer verloren ging. Met een 7-1 nederlaag keerde Meyenhagen huiswaarts. Om te promoveren naar de 3e klasse wacht de Leusdenaren nog een promotiewedstrijd. Op dit mo ment is nog niet bekend wie de tegenstandster wordt, wel be treft het een uitwedstrijd. Na dere informatie volgt. Op een zonovergoten, maar zeer winderig park aan de Val leilaan moest Eline Maas het eerst de tennisarena in. De wind beïnvloedde de kwaliteit van het spel zeer in negatieve zin, maar ook in dit soort situa ties blijft Eline voor haar oppo nenten ongenaakbaar zij was dit jaar ieder de baas: 7-5 6-2. John Hijmenng kwam wel heel gemakkelijk aan zijn punt: bij een 2-0 stand in Leusdens voor deel, liep zijn tegenstander een dusdanige enkelblessure op, dat verder spelen niet mogelijk bleek. Gevolg: 2-0 vóór en kam pioen! Voor het eerst dit jaar boekte Maarten Dirkzwager een over winning in 2-sets. Zeer gecon centreerd spelend liet hij zijn tegenstander geen enkele kans m zijn spel te komen. 7-6,6-2. Dat het laatste enkelspel van Constance Ploeg verloren ging was waarschijnlijk te wijten aan het tussentijds doorgeven van het bericht dat men kampioen was geworden. Na een goed gespeelde en met een 7-6 over winning afgesloten le set, ver loor zij haar concentratie in de 2e. Een nederlaag door een blijvend zwak niveau in de 3e een 2-sets overwinning. De he- rendubbel gaf meer proble men maar eindigde toch in een 3-sets overwinning voor Wils Pronk en Paul Wesseling. Het enige verliespunt kwam voor rekening van Wils Pronk en Margreet van Marwijk; hun mixed werd ondanks sterk spel, in de derde set met 5-7 verloren. Zaterdag a.s. zal vermoedelijk de kampioensvlag worden ge hesen wanneer Griffensteyn uit Zeist te gast is op het Vallei- Sportpark. UITSLAGEN ZATERDAG UITSLAGEN rERVELD - Zondag op het Kerstenssport- het inmiddels tradio- gehouden Kerstens- ooi gehouden. Roda, penzeel, Edese Boys hterveld namen hier- eel. rveld speelde zijn eerste rijd tegen Edese Boys rd geen al te beste wed- Edese Boys was veel ïever en speelde heel eter Al kort na de aan- ran de wedstrijd moest de Vette vervangen n door Harry van Dalen, een goede wedstrijd le. de rust bleef het 0-0 tweede speelhelft kwa- le Edese Boys heel geluk- een doelpunt. Een schot van de Edese Boys werd van richting veranderd, waar door de Achterveldse keeper Gerard van de Bedum kansloos was. Achterveld kreeg hierna enkele kansen, maar die wer den niet benut. Edese Boys wist nog voor de tweede maal te scoren, waardoor Achter veld deze wedstrijd met 0-2 verloor. GEMISTE KANSEN De uitslag van de eerste wed- stijden was: Achterveld - Edese boys 0-2 Roda - Scherpenzeel 0-0 In de tweede wedstnjd moest Achterveld aantreden tegen Scherpenzeel. Dit werd een duel van de gemiste kansen, vooral van Achterveld. Klaas van den Heuvel miste een kans toen hij alleen voor de keeper kwam. Ditzelfde overkwam ook Gerard van de Breemer en Rob bie de Vette. Tijdens deze wedstrijd werden er bij Achterveld enkele spe lers gewisseld. Dit leverde ech ter niets op. Het was uiteinde lijk Scherpenzeel die het win nende doelpunt wist te maken. De uitslag was Achterveld - Scherpenzeel 0-1 Roda - Edese Boys 0-0 De laatste wedstrijd speelde Achterveld tegen Roda. Ach terveld speelde nu met vier middenvelders; Robbie de Vette, Klaas van de Heuvel, Harry van Dalen en Marcel Boonen. Adne van de Heuvel speelde als laatste man met als backs Hans van de Kooij en Hans van Hamersveld Voor spelers waren Gerard van de Breemer en Ruud Tolboom. Reeds na tien minuten spelen kreeg Roda een vrije trap toe gewezen, die keurig werd in geschoten. Achterveld kreeg via Hans van Hamersveld twee maal een mooie kans, maar die werden gemist. Wat spel betreft was Achter veld niet de mindere van Roda Een aan Roda toegewezen vrije trap vanaf veertig meter liet keeper Gerard van de Bedum door zijn handen glippen, waar door de stand 0-2 werd. Kort voor het einde van de wedstnjd was het invaller Enk Hak die de eer redde en de stand op 1-2 bracht Hier was de uitslag: Achterveld - Roda 1-2 Edese Boys - Scherpenzeel 0-0 De totale uitslag van het gehele toernooi van eerste en tweede elftallen was: 1Roda met 11 punten 2. Edese Boys met 8 punten 3. Scherpenzeel met 4 punten 4 Achterveld met 4 punten Leusden 1 - Meyenhagen 3 7-1 Borchland 1 - Leusden 2 4-4 Soesterkwartier 1 - Leusden 3 Nienhof5-Leusden4 Leusden 5 - Uithof 7 3-5 Leusden 6 - Laakhuisje 3 6-2 Heren: Leusden 1 - Vergulde Wagen 1 5-1 Flehite 4 - Leusden 2 1 -4 Leusden 3 - Rijnsweerd 1 6-0 Junioren. Tautenburg 2 - Leusden 1 2-6 Het eerste zaterdag Mixedteam heeft nog slechts 1 punt nodig om kampioen te worden! Met een ruime 4-1 overwinning op Maarn B kan het kampioen schap hen nauwelijks ontgaan. De singles van Betty Klave en Paul Wesseling gingen beide in straight-sets; 6-2, 6-3 voor Betty en 6-0, 6-0 voor Paul. De damesdubbel werd eveneens Senioren: Leusden A - Maarn B 't Schilt A - Leusden B Leusden C- Iduna J Soest C - Leusden D Leusden E - Westerveld D Heren: Leusden A - Aurora A Dicke Rijst B - Leusden B STVU B - Leusden C Junioren: Leusden A - Bosch en Duin C Rapid C - Leusden B Jongens t/m 17 jaar Leusden A - Baarn A Jongens t/m 15 jaar: Weldam B - Leusden A 't Stort A - Leusden B Meisjes t/m 15 jaar Griffensteyn A - Leusden A Leusden B - Eemelaar A Uitslagen dinsdag 20 mei: Manger Cats E - Leusden A Leusden B - Hoogl veen C Dicke Rijst C - Leusden C Leusden D - Shot D Soest H - Leusden E Uitslag woensdag 21 mei: Junioren t/m 12 jaar Dicke Rijst A - Leusden A 4-1 3-2 3-2 5-0 4-1 4-2 1-5 5-1 2-3 0-5 3-5 0-8 2-6 3-5 5-3 0-4 4-0 3-1 0-4 2-2 Zondagmiddag organiseerde de A.M.B.C. de grasrit. Deze rit had een lengte van onge veer 40 kilometer en was uit gezet door de heer Duits uit Putten. De belangstelling was gering: er waren slechts 19 deelne mers. De prijswinnaars waren: A. klasse 1 G Vink, Barneveld 30 strafpunten 2. Jan de Boer, Putten 34 strafpunten De poedelprijs was voor A.J. de Jong uit Achterveld met 220 strafpunten B. klasse 1J. de Boer. Putten 75 strafpunten 2. J. Jettes, Apeldoorn 127 strafpunten 3. W A. van Hamersveld, Ach terveld 155 strafpunten De poedelprijs was voor G Boeve, Garderen met 398 straf punten. Eén van de vele spannende momenten tijdens het Kerstens-toernooi. 23)teRVELD - In ver met het 40-jarig be- i van de sportver- ng S.V.A. werd zater- een groot jeugdvoet- l ernooi gehouden. >as een grote belang- 5^5 ng voor dit toernooi. 1-7 iveer vierhonderd 2-* lige voetballers en >alsters, waaronder jeugdteams uit Wales eland), deden aan het looi mee. morgenuren werd het programma afgewerkt voor de C- en D-teams van de ver enigingen uit Achterveld. Scherpenzeel, Lunteren en Bar neveld. Na deze sportieve en spannende wedstrijden kon den de pnjswinnaars worden bekend gemaakt. Eerste werd S.D V.B. uit Barneveld met 6 punten, tweede Scherpenzeel met 4 punten, derde Lunteren met 3 punten en vierde Achter veld met 2 punten. Hierna volgde in de middag het toernooi voor de dames-junio ren, de meisjesteams en jon gens BI en Cl teams. Ook nu waren er weer een groot aantal mooie en spannende wedstrij den. Bij de dames-junioren de den mee de verenigingen Blauw Geel uit Ede, K.D.S., Maarsen en Achterveld. Bij de meisjes waren het de ver enigingen K.D.S. uit Utrecht, Achterveld, M.S.V. uit Mij drecht, Scherpenzeel, Mont- foort, Huizen en 't Gooi. Bij de jongens B en C teams werd deelgenomen door Crickho- well uit Engeland, Hooglander veen en Achterveld. Ten ge volge van een misverstand kwamen de Engelse teams met een jongere groep dan de be doeling was. Hierdoor moesten de kleinere Engelsen het opne men tegen grotere tegenstan ders Dit had tot gevolg dat de Engelsen op de laatste plaats eindigden. Na afloop van deze wedstrijden kon uiteindelijk om ongeveer 17.30 uur de prijzen worden uit gereikt. De prijzen vielen als volgt: dames junioren 1 Achterveld met 6 punten 2 Blauwgeel uit Ede 4 punten 3. K.D.S. uit Utrecht met 2 pun ten 4. Maarssen 0 punten meisjes 1 1. 'tGoy 5 punten 2. Achterveld 4 punten 3. Huizen 2 punten 4. K.D.S. Utrecht 1 punt meisjes 2 1 M.S.V. Mijdrecht 8 punten 2 Montfoort 5 punten 3. Scherpenzeel 4 punten 4. K.D S. Utrecht 2 punten 5. Achterveld 1 punt De overige uitslagen waren: Achterveld 2 - Edese Boys 0-1 Roda 2 - Scherpenzeel 2 2-0 Achterveld 2 - Scherpenzeel 2 Roda 2 - Edese Boys 2 2-0 Achterveld 2 - Roda 2 0-3 Edese Boys 2 - Scherpenzeel 2 2-1 Om ongeveer 17 00 uur reikte de voorzitter van S.V.A. de prij zen uit Hij dankte de organisa tie en de scheidsrechters voor hun geweldige medewerking. Ook de spelers werd dank ge bracht voor hun fijne medewer king en hun sportief optreden. De bokaal werd uitgereikt aan Roda. Die mag deze nu hou den, daar de bokaal dne ach tereenvolgende malen werd gewonnen Al bij al een zeer geslaagd toernooi, waarvoor een grote publieke belangstel ling was. Zondag 1 juni doet Achterveld mee aan het toernooi in Hoog landerveen, waar men de be ker moet verdedigen. ACHTERVELD - Acht leden namen deel aan de onderlinge schietwedstrijd. Er werd goed geschoten. Slechts één deel neemster behaalde minder dan 70 punten. De uitslag was: 1 Anneke Oudshoorn 93 2. Nel Tijmensen 87 3, Ria Vos 84 3. Jeannet Vos 84 5. Iny kok 80 6. Annelies Huurdeman 77 7. Tiny Tolboom 74 8. Bep Smal 59 Junioren C 1 Achterveld 4 punten 2. Hooglanderveen 2 punten 3. Crickhowell 0 punten junioren B 1Hooglanderveen 3 beter doelgemiddelde 2. Achterveld 3 punten 3. Crickhowell 0 punten De wedstrijdleiding bedankte alle deelnemers en deelneem sters hartelijk voor hun gewel dige medewerking en sporti- viteiten. Ook de scheidsrech ters werd dank gebracht hun vrijwillige medewerking. De beide teams uit Engeland kre gen als herinnering ook nog een vaantje aangeboden. SDEN - Op vrijdag 30 organiseert de Schaak ïiiging Leusden alweer lie 12e maal het unieke tiuten-snelschaaktoer- Een schaaktoernooi o de regio een grote be lheid geniet. Evenals gaande jaren is-de op- nveranderd. eeld gaat worden in groe- an vier, beginnend in alfa- :he volgorde en na elke t een herindeling. Na dne onden (9 partijen van elk inuten) vindt op grond van isultaten een herindeling sin de groepen A, B en C ae groepen worden dan twee ronden (6 partijen) acmuoa- lans zal worden opgemaakt, en de prijzen (in natura) worden uitgereikt. Niemand gaat met lege handen naar huis, want zoals bekend heeft iedereen bij dit unieke schaakfestijn prijs. Het toernooi wordt dit jaar ge houden in activiteitencentrum De Korf. Om 19.00 precies gaan de eerste partijen van start. Voor jeugd tot en met 18 jaar bedraagt het inschrijfgeld slechts 2.- en voor senioren 4,-. Inschrijven alleen moge lijk bij Joop van Santen, Wilgen- laan Leusden; tel 033-941332. Het zomerschaakkampioen- schap is in volle gang en trok op de verkiezingsavond nog twintig deelnemers. Wie dit jaar zijn zinnen op de zomer- ociiaafaiiei iiecil ycict k> ilOQ onduidelijk, maar gelet op de resultaten uit de 3e ronde zijn er veel kapers op de kust De aanstormende jeunH heeft kanshebbers in de personen van Pieter de Jager, Ronald Staal en Erwin Zijlstra terwijl de gevestigde orde in Carel Vos, Bert Uneken en uiteraard Harry Vossebeld titelkandidaten heeft. Resultaten 3e ronde zomerschaak, G te Winkel - P de Jager 0-1 R. Staal - H Kroes Vt-Vz J. v. Santen - C Vos 0-1 J. Boot - A. Wisman 0-1 C. Kerkhof - E Zijlstra Vt-Vz B Uneken - T. Zijlstra 1-0 G Veenendaal-J Gerrits 1-0 P Quelle - H. Vossebeld 0-1 H. Oostmg - A Rietvela 0-1 J Agterberg - W v.d. Pol 1-0 LEUSDEN - Dat Antilopen als debutant op de vierde plaats van de ranglijst beslag zou gaan leggen, had niemand durven dromen. De eindsprint die door de Leusdenaren tegen Ons Eibernest werd ingezet, kreeg daarmee bij ROG in Groningen een passend sluit stuk in het prolongeren van de positie in de promotieklasse. Antilopen ontsprong de dans op formidabele wijze. ROG en Blauw-wu un neerenveen leg den echter het loodje en Wordt Kwiek werd glansrijk kam pioen. Uitslagen slotronde promotieklasse B Stanfries - Wordt Kwiek 2- 2 ROG - Antilopen 8-11 DTV - Ons Eibernest 13- 4 Sperwers - B W Heerenveen 9- 9 Eindstand promotieklasse B Wordt Kwiek 14-25 Sperwers 14-17 DTV 14-14 Antilopen 14-13 Stanfnes 14-12 Ons Eibernest 14-11 ROG 14-10 B W. Heerenveen 14-10 (advertentie) Is uw smaak geen doorsneesmaak? Kom dan nu eens neuzen in het magazijn bij Buningh aan de Verlengde Maanderwcg in Ede. Grote merken zoals Castlc Furnituro-Funnci-Koekoek- B W on Giorgctli moesten plaats maken, voor nog aktuclcrc modellen. Om zulke kostbare meubelen rigoreusop le ruimen /ijn de kortingen uiterst royaal HAI.VK PRIJS IS EERDER REGKf. DAN UITZONDERING. Vrijdagavond koopavond Ia-I op! Alléén dit weckend bij Buningh-Fde op donderdag 29. v rijdag 30 en zaterdag 31 mei. erlcngde Nfaanderweg 63. Ede. Tel08380-126 Bk Al enige jaren achter een zit om deze tijd van het jaar, op de schoor steen van mijn over buurman, een Zwarte Roodstaart te zingen. Hij ziet er uit of hij zo juist nog een kijkje in de schoorsteen heeft geno men met zijn zwarte buik, onderkant van de vleugels, zijn zwarte ge laat en zijn zwarte keel. De staart is bruin en op de vleugels heeft hij een witte vlek, die zowel bij de vogel in rust als in de vlucht goed te zien is. Het meest opvallende is de roestbruine staart. Het wijfje is grijzer en ook aan de buikzijde donkergrijs. Van oorsprong is de Zwarte Roodstaart, die ongeveer zo groot is als een huismus, een broed- vogel van de bergen, waar hij op rotswanden leeft. De laatste honderd jaar heeft hij echter zijn woongebied uitgebreid naar onze streken. Voor enige tijd was het alleen nog een algemene broedvogel in het zui den en oosten van ons land, doch de laatste tijd zien we hem steeds ver der naar het westen oprukken. Hij heeft daar als nest plaats de kunstmatige steenmassa's uitgeko zen die de mens in de vorm van steden en dor pen heeft doen ontstaan. Gebouwen met uitste kende delen, schoor stenen en nissen vor men een biotoop die op de oorspronkelijke in de bergen lijkt. Zijn voor keur gaat wel uit naar grote gebouwen als ker ken en dergelijke. In de bossen zullen we hem daarom zelden of nooit aantreffen. Hij is al zo aan de men sen gewend geraakt dat hij zijn nest ergens on der het dak, in een scheur, nis of richel maakt, als hij maar be schut zit. Heeft een schuur een kapot raam pje, udi, uesieit hij ge rust binnen. We spreken steeds over hij, maar het vrouwtje bouwt het nest. Ze doet dat van gras, mos en an dere plantedelen, be kleedt het met haar en veren en daar komen dan vier tot zes eieren in. Het mannetje zingt vanaf de schoorsteen zijn korte, vlugge terri toriumliedje, ook buiten het broedseizoen. Vaak wordt nog een tweede maal gebroed. Kenmer kend voor de vogel is het buigen door de voet gewrichten en het tril len van de staart. Hij jaagt op insekten, voor namelijk vliegen en kleine vlinders en spin nen. Later in de tijd ver smaadt hij ook een sap pige bes niet. Ze verlaten ons in no vember om dan in maart weer terug te keren, als ze tenminste niet in de braadpan van een Ita liaan terecht zijn geko men, want in dat land brengen ze de winter door. G.van L. rv/'-n TL ROO - c

Leusder Krant | 1986 | | pagina 7