SB Openbaar onderwijs wijst gemeentelijke nota van de hand Avondvierdaagse gestart BB Volkstuinen moeten worden ontruimd Zaterdag grote rommelmarkt rond dorpskerk Leusden Zuid Solidariteitswinkel stelt aktie Honger hoeft niet centraal ^vandaag in 8e leusder krantr Leusden groeit gestaag door Over toelatingsbeleid moet overleg plaatsvinden" Melden van storingen CAI Thema-avond over vrouw en veiligheid Werkgroep Milieu educatie vergadert Collecten in juni leusder krant Zaterdag stand in De Hamershof BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Vergaderingen in juni U1 Auto Vandermeer ^ssa Konijntje in de Wetering Hoofdredakteur: Bert Vos Redaklie en administratie .Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Redaktie: 941494 Telex BDlf 40261 Giro 871441 Abonnement 16,90 per kwartaal Uitgave BDU BV kpunls DONDERDAG 29 MEI 1986 - 18e JAARGANG NO. 9 (Van één onzer medewerkers) LEUSDEN - De Gemeenschappelijke Medezeggenschaps- aad voor het Leusdense openbaar onderwijs, kortweg de JMR, zal het coUege van b. en w. een negatief advies litbrengen over een gemeentelijke nota die gaat over het luisvestings- en toelatingsbeleid van het openbaar onderwijs. De GMR is unaniem van mening dat met name over het oelatingsbeleid overleg moet plaatsvinden tussen de directies an alle openbare scholen. In de ambtelijke notitie is wel sprake van overleg tussen b. en v. en de directie van de basisschool. De GMR vindt het echter geen goede zaak dat dit overleg alleen plaatsvindt als er een chool „vol" is. De directeur van de basisschool De Heerd. de heer T. Vermeulen, noemde het maandagavond „frustrerend" om te ervaren wat er op dit ogenblik gebeurd. Bij De Heerd melden zich leerlingen aan die met meer geplaatst kunnen worden op de onlangs afgebrande school De Hobbit. De school be staat nu en straks mt tien lokalen. De schoolleiding heeft in overleg met de Medezeggenschapsraad besloten geen leerlingen meer aan te nemen omdat de school eenvou digweg vol is. Men heeft er geen enkele behoefte aan om in een leegstaand lokaal in een andere school een „dependance" te begin nen. De vertegenwoordiger van De Hobbit in de GMR verklaarde maandagavond dat zijn school in eerste instantie de kinderen ver wijst naar Het Palet in Leusden- Zuid De Leusdense schoolhoofden m het openbaar onderwijs stellen het beslist met op pnjs dat leerlingen zonder emg overleg worden door verwezen „Betekent dit dat ik ook op eigen houtje mag bepalen wan neer mijn school vol is?" zo vroeg eén van de schoolhoofden zich af. STRAK De discussie over het toelatings beleid van leerlingen is weer actu eel geworden omdat de richtlijnen van het ministerie erg strak zijn geworden. Bijplaatsen van een noodlokaal is m Leusden nauwe lijks nog mogelijk Eerst moeten de leegstaande lokalen in gebruik worden genomen, ongeacht in wel ke school dat lokaal zich bevindt, zo luidt de ministeriële regel Tot nu toe werd er door de gemeente Leusden eén school- grens gehanteerd. Kinderen die ten noorden van de Noorderinslag woonden, mochten met naar De Heerd. Als een ouder schriftelijk te ken nen geeft dat hij zijn of haar kind m een andere wijk naar school wil laten gaan moet dat goed gevonden worden, zo staat er in de wet. Om deze reden vinden b. en w. het onnodig om nog langer een school- grens te laten bestaan. De GMR is van mening dat door de wel zeer vrijblijvende opstelling van het college het openbaar on derwijs geen goede dienst wordt bewezen. De GMR zal het college dan ook voorstellen om een overleg op gang te brengen, waarbij alle betrokkenen hun mening kunnen geven. De nota, zoals die nu voor gesteld wordt en waarover de GMR haar advies moet uitbrengen, moet herschreven worden, zo luidt het standpunt van de GMR. LEUSDEN - De volkstuin- jes aan de Tabaksteeg in jeusden-Zuid moeten nog /oor het weekeinde ontruimd vorden. Dat liet het gemeen- ebestuur eigenaar J. van Loe ien deze week in een brief weten. Hij krijgt tot vrijdag avond de tijd om zelf tot ont ruiming over te gaan. Doet hij dat niet dan neemt de gemeen te het heft in handen. Reden voor deze aktie van de gemeente is het feit dat Van Loenen een contract, waarin vastgelegd wordt dat men de tuintjes tot 1 oktober wil gedogen, met heeft ondertekend. „Dat is er bij in ge- j schoten," verklaarde Van Loenen vanochtend. „Ik ben druk bezig met oogstwerkzaamheden Van Loenen heeft ovengens moeite met het contract „Ik kan met tekenen voor andermans ar moede," zei hij. „Dat is moeilijk, want het zijn mijn groenten met. Het is met normaal meer wat hier ge beurt. Het is heel onmenselijk. Men gaat mensen hun hobby ontnemen," aldus van Loenen. Hij heeft inmid dels een brief gestuurd naar het college waann hij vraagt om een andere opstelling van gemeentezij de. „Dit is een vreemde oplossing," laat hij het college per bnef duide lijk weten. LEUSDEN - Reeds geruime tijd heeft Kroon Electra Techniek in Huizen m overleg met de gemeente Leusden een nieuw telefoonnum mer voor het melden van storingen m de Centrale Antenne Inrichting Het oude stonngsnummer zoals vermeld in het boekje CAI-Leus- den moet niet meer worden ge bruikt. De PTT heeft het oude nummer inmiddels weer uitgegeven, het geen bij betrokkene nogal eens overlast geeft. Daarom bij storing CAI uitslui tend 02152-55789 gebruiken Mocht u een antwoordapparaat krijgen, spreek dit dan altijd duide lijk in. Ook de Leusder Kabelkrant geeft informatie over de CAI. LEUSDEN - Op donder dag 5 juni organiseert de Vrouwenraad Leusden een thema-avond over vrouw en veiligheid. De avond wordt in 't Vooron der gehouden, en begint om 20.00 uur. Aan de avond verlenen me vrouw Vianen, maatschappe lijk werkster, en de heer Van Doorn, groepscommandant van de plaatselijke Rijkspolitie, hun medewerking Op deze avond wordt be sproken, wat er kan worden gedaan aan de situatie, dat vrouwen iet als vanzelfspre kend 's avonds alleen per fiets naar werk, vergadering of club gaan, uit angst dat hen iets overkomt. Daarbij komen onder meer de aanleg van wegen en wijken en een cursus zelfverdediging ter sprake. De heer Van Doorn zal een toelichting geven op de han- 1 delswijze van de politie bij aangifte, en op de preventieve maatregelen die de politie kan nemen. Mevrouw Vianen vertelt het een en ander over de opvang- mogelijkheden die er zijn voor I vrouwen die slachtoffer zijn geworden. Voor verdere informatie over deze avond kan men te- recht op telefoonnummer 948322. LEUSDEN - De werkgroep mi lieu-educatie van het CML verga dert maandag 2 juni in het ge meentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staat: - opening-, schoolprogramma: afsluiting schooljaar 'SS/^; notulen vonge vergadering; - mededelingen: - ingekomen stukken; - wegberminventarisatie; - rondvraag; sluiting. LEUSDEN - In de maand juni worden de volgende openbare commissie- en werkgroepverga- denngen gehouden. 2. Welzijn en Onderwijs 3. Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening 9. Financieel beleid en beheer 10. Economische Zaken Cons. Be langen en Werkgelegenheid 12. Algemene Bestuurszaken 17. Planadviesgroep 26. Raad De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het Ge meentehuis, 't Erf 1 te Leusden- Centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en m de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd m de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden. LEUSDEN - Op zaterdag 31 mei zal weer een uitge breide rommelmarkt wor den gehouden romdom de Dorpskerk in Leusden- Zuid. Gelet op het aanbod van artikelen rekent de organisatie op net zo*n succes als drie jaar gele den, toen de voorgaande rommelmarkt van de Her vormde en Gereformeerde kerken in Leusden - voor het jeugdhonk - werd ge houden. In ruim 20 stands zullen zeer uiteenlopende spullen te koop worden aangeboden. Er is een groot aanbod in audio-visuele aparatuur, elektra, kleding, meubelen, boeken, speelgoed enz. Ook is er een ruim assorti ment antiek en curiosa te koop. De rommelmarkt wordt ver der opgeluisterd met een rad van avontuur, en met het door lopend vertonen van lander- films in het Trefpunt. De rommeimarKt Dcyuu om I 09.00 uur en zal voortduren tot circa 16.00 uur. De opbrengst gaat naar de Oostduitse kerkgemeenschap in Brandenburg en naar de Hervormde en Gereformeerde kerken m Leusden, in alle ge- vallen voor het opknappen van 1 kerkgebouwen. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben voor de maand apnl vergunning verleend voor de vollgende collec ten. t/m 8 juru: Ned. Rode Kruis; 9 t/m 22 luni: Prins Bernhard Fonds; 30 t/m 6 juli: Nat. Commissie tegen alcoho lisme. ACHTERVELD - Maandag avond ging voor de negende maal de Avondvierdaagse van start. Voor de organise rende commissie was het ook nu weer een succes. Niet min der dan 758 deelnemers wa ren ingeschreven en namen deel, 7 meer dan vorig jaar. Er kon worden deelgenomen aan de 5- 10 en 15 km. De eerste avond werd er gewan deld onder ideale weersomstan digheden terwijl het dinsdagavond wel droog was, maar iets frisser. Tot dinsdagavond heeft de ook nu weer parate EHBO wemig werk te verrichten gehad. De routes zijn ook nu weer uitgezet door de mooie omgeving van Achterveld - Stou- tenburg en verdere omgeving. Na afloop op donderdagavond - vanavond dus - zal ook nu weer een defilë worden gehouden. Hieraan zullen de muziekverenigingen DWS en Lisiduna hun medewer king verlenen. De route is als volgt: Start op de parkeerplaats bij het Kerstenssportpark. Kerkdijk - Hes senweg - voor Huize St. Jozef langs - Hessenweg - Pater Stormstraat - van Oldenbarneveltstraat - Walter van Amersfoortstraat - Jan van Ar- kelweg - Rentinckstraat - Ruurd Visserstraat - Hessenweg finish Ons Gebouw. Het défilé vertrekt tussen acht uur en kwart over acht 's avonds. Onafhankelijk BOU nieuwsblad voor de gemeente Leusden DUU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 43 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting Leusderheitjes 1.38 per regel (46 cent per mm Losse nummers 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten. GMR wil begroting per school Seniorensoos UW vierde 12V2-jarig bestaan Eerse optreden van blokfluitschool was succes De Bongerd beste school bij tafeltennistoemooi Servicepagina Firma Blom op weg naar honderdjarig bestaan Psycholoog Anne Bunt over zijn belangstelling voor muziek Leusden Ver-leden: Den Treek DOKTERSDIENST: Tel. 948080 pag. 6 pag. 6 pag. 7 pag. 9 pag. 11 LEUSDEN - Het aantal inwoners van Leusden groeit gestaag door. Uit de meest recente cijfers van de gemeente blijkt, dat er in maart 1986 een toename was van 28 personen. De loop der bevolking over die maand was als volgt Inwonertal per 1 maart 1986 Geboren Overleden Geboorteoverschot Gevestigd Vertrokken Vestigingsoverschot Toename totaal: Inwonertal per 1 apnl 1986 Aantal inwoners per 1 jan '86: 26.020. 26.087 30 19 11 119 102 17 28 26.115 LEUSDEN - De solidariteits winkel Leusden vraagt deze maand aandacht voor de aktie „Honger hoeft niet". Deze ak tie gaat over de wereldvoed- selproblematiek. De aarde brengt voldoende voedsel voort, zodat ieder mens zijn dagelijks brood zou kunnen krijgen. Maar toch hebben vierhonderd miljoen mensen in de wereld honger. De oorzaak daarvan is een on rechtvaardige verdeling. Degene die het voedsel in handen heeft, heeft daardoor de macht. Hij kan de prijs bepalen. En dat is meestal met de pnjs die een hongenge kan betalen. Die oneerlijke verdeling wordt ook bepaald doordat voed sel verkocht wordt aan de hoogste bieder. „In Nederland worden grote par tijen appels, peren of tomaten door gedraaid. dit wil zeggen als afval afgevoerd, omdat een vastgestelde minimumpnjs met betaald wordt", aldus de Solidanteitswinkel. „Wij zitten in Europa met boterbergen en melKpiassen waarvan we niet weten wat we er mee moeten." „Intussen kreperen elders mil joenen van de honger, maar dat zijn klanten die mets te betalen hebben. Als welvarende eigenaars van mil joenen honden en katten een flinke pnjs willen betalen voor eiwitnjke produkten, dan gaan die eiwitnjke produkten naar honden en katten. En met naar hongenge mensen, die geen pnjs te bieden hebben op de voedselmarkt." „In Mexico is tenminste tachtig procent van de kinderen op het platteland ondervoed. Die kinde ren leven bij wijze van spreken samen met een enorme veestapel, die meer graan opvreet dan de hele Mexicaanse bevolking. Maar het vlees dat die veestapel oplevert, wordt voor het overgrote deel geexporteerd naar het njke wes ten." „Als je ziet hoe de duigen in elkaar steken, dan is het wel zaak dat de sterken de zwakken helpen om tot een betere verdeling te komen," zo stelt de Solidanteitswm- kel. „Nu kun je hulp geven op veel verschillende manieren. De be- SCHERPENZEEl WOUDENBERG De Avondvierdaagse in Achterveld ging met mooi weer van start. (advertentie) Auto Vandermeer, het meest vertrouwde adres voor een prima Ford of een tot in de puntjes verzorgde occasion Een dikke 120 vertrouwde, doorgemeten, gecontroleerde, glanzende A-1 occasions staan te popelen in de showroom van Auto Vandermeer. En wij staan ijzersterk garant voor deze „luxe" gebruikte wagens. Boven dien staan élle Ford-modellen in onze show room voor u klaar. De Fiësta, de Escort, de- Orion, de Sierra, natuurlijk de Scorpio en niet te vergeten... de nieuwe Ford Transit - bestelwagen I U kunt naar hartelust kijker., voelen, zitten, rijden, kortom: uitproberen. Reden genoeg om eens bij ons langs te komen. L— m jk I - FluorwM 49-51 - Amersfoort AL MEER DAN 10 JAAR UW VERTROUWEN WAARD langnjkste vraag is: komt die hulp ook inderdaad de allerarmsten ten goede? Kan die hulp maken dat met langer tientallen miljoenen door honger en ondervoeding sterven? Eenvoudig is dat met." „Wat kunnen wij doen? We kun nen nadenken over de produkten die we zelf gebruiken. We kunnen er dan voor kiezen koffie te kopen van een coöperatie van kleine boe ren, in plaats van die ui te slaan bij de rijke eigenaar van een grote plantage, die anderen voor een hongerloon laat werken." „Het kopen van koffie, thee en andere produkten van de Solidari teitswinkel kan een begin zijn om de verhoudingen m de wereld te veranderen." Zaterdag 31 mei staat de stand van de Solidariteitswinkel weer in De Hamershof van 10.00 uur tot 16.00 uur. RENTEVOORDEEL: VERTROUWEN WAARD

Leusder Krant | 1986 | | pagina 1